Odpowiedz
stare 01-10-2017, 11:16   #1 (postlink)
ell
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 4
Podziękowania otrzymane: 0
ell jest początkujący
Pieczenie gęsi 

Na uroczysty obiad będę piekła gęś. Nie robiłam tego nigdy, stąd trochę się boję jak to wyjdzie. Wiem że trzeba piec długo (typu 45 minut na kilogram gęsi z nadzieniem). Ale pytanie mam takie: czy gęś można "przepiec" czyli piec za długo i np. wysuszyć zakładając, że dopiero ostatnie powiedzmy pół godziny będzie pieczona odkryta? Bo jeśli nie da się przykrytej gęsi przesuszyć, to mogę założyć trochę dłuższy czas pieczenia, żeby na pewno nie była surowa przy kościach. Kaczka wiem, że twardnieje za długo pieczona, ale o gęsi nie mam wiedzy.
ell jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-10-2017, 08:27   #2 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 1
Podziękowania otrzymane: 0
jagnam jest początkujący
Odp: Pieczenie gęsi 

Nie jest to wbrew pozorom takie trudne. Tylko na takie moze się wydawać. Powinnas przestrzegać kilku zasad:

1. Trzeba podlewać gęś sokiem, który z niej wypływa podczas pieczenia. Dzięki temu będzie o wiele bardziej soczysta.

2. Jeśli zacznie się za bardzo przypiekac to powinnaś ją przykryć folią ( sama musisz wyczuć kiedy będzie ten moment). Sama jak pieke to raz na jakiś czas do gęsi zaglądam, czy wszystko jest w porządku

3. Piecze sie połowę czasu na jednej stronie, do góry nogami. Potem po połowie czasu pieczenia przewraca się gęś na drugą stronę.Dzięki temu bedziesz miała pewnośc, że wszystko upiekło sie równomiernie.
https://www.przepisy.pl/blog/jak-upiec-ges

Ostatnio edytowane przez jagnam ; 18-10-2017 o 14:21
jagnam jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
gęsi, pieczenie

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania