Odpowiedz
stare 15-06-2009, 23:22   #1 (postlink)
Molestantka klawiatury
Otrzymane medale: 5
Prezent Prezent Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 954
Podziękowania otrzymane: 1 167
Jade ma reputacje ponad wszystkie
Jade ma reputacje ponad wszystkieJade ma reputacje ponad wszystkieJade ma reputacje ponad wszystkieJade ma reputacje ponad wszystkieJade ma reputacje ponad wszystkieJade ma reputacje ponad wszystkieJade ma reputacje ponad wszystkie
Swiat zapachow 

Tęsknota za pięknem i luksusem. Romantyczne, tajemnicze, zmysłowe... Każde o niepowtarzalnym charakterze. Zapach mówi o kobiecej wrażliwości, temperamencie, guście

Do niedawna panowało przekonanie, że elegancka kobieta używa tylko jednego zapachu perfum przez całe życie. Dziś to anachronizm. Zmieniamy perfumy tak często, jak mamy na to ochotę. Dobieramy je do pory dnia, okazji, nastroju. Nosimy jak dodatek do ubrania. Każdego roku pojawiają się dziesiątki nowych perfum różnych firm. Jak wybrać te, które dostarczą nam zmysłowej przyjemności. Przede wszystkim nie ulegajmy reklamie. Jedynym wiarygodnym przewodnikiem w świecie zapachów jest własny nos. Warto mu zaufać. Węch to przecież najczulszy ze zmysłów.

Pachnące kompozycje
Współczesne perfumy różnią się zdecydowanie od klasycznych. Dziś są to najczęściej mieszanki łączące w sobie różne zapachy. Tradycyjnie dzielimy je według dominującej nuty.
Kwiatowa. Składają się na nią zapachy kwiatów, między innymi róży, narcyza, tuberozy, jaśminu, konwalii. Kwiatowe nuty, które stanowią 50 proc. zapachów perfum, mogą być bardzo lekkie, świeże lub nieco cięższe, słodsze, bardziej zmysłowe.
Owocowa. Tworzą ją najczęściej aromaty śliwki, porzeczki, nektarynki, maliny, melona.
Szyprowa. Przebija w niej zapach mchu, porastającego korę dębu, z dodatkiem akordów kwiatowych, owocowych.
ldehydowa. Powstała w latach dwudziestych ubiegłego wieku, kiedy aldehydy (związki organiczne, o bardzo przyjemnym aromacie) zaczęto wykorzystywać do kompozycji zapachowych perfum. Zyskały dużą popularność dzięki perfumom Chanel N° 5, kwiatowo-aldehydowym.
Zielona. Dominuje w perfumach, których aromat kojarzy się ze skoszoną trawą, łąkami, liśćmi.
Orientalna. Pojawia się w zmysłowych, dość ciężkich, perfumach z wyrazistymi akordami balsamicznymi (np. wanilia, kadzidło) i zwierzęcymi (ambra).
Cytrusowa. Świeża, orzeźwiająca, pobudzająca, oparta głównie na olejkach eterycznych z owoców cytryny, pomarańczy, bergamotki czy grejpfruta.

Perfumy gwiazd
Już od wielu lat kompozycje zapachowe powstają na zamówienie gwiazd ekranu, sportu, modelek, które sygnują je swym nazwiskiem. Modę tę zapoczątkowały Elizabeth Taylor i Paloma Picasso. Dziś swoje perfumy mają Gabriela Sabatini, Isabella Rossellini, Celine Dion i Jennifer Lopez. Popularna modelka Naomi Campbell może pochwalić się już trzema zapachami. Coraz częściej perfumy stanowią uzupełnienie kolekcji projektantów mody, np. Kenzo, Calvina Kleina, Pacco Rabane.

Jak brzmią nuty
Perfumy są skomponowane z trzech warstw zapachowych tzw. nut, które stopniowo rozwijają się na skórze.
Nuta głowy (górna) zawiera najbardziej ulotne, ale mocno pachnące komponenty. Wpływa na nasze pierwsze wrażenie. Wyczuwalna już w momencie otwarcia flakonu perfum. Ulatnia się po kilku minutach.
Nuta serca (środkowa) stanowi główny motyw kompozycji zapachowej. Jest cieplejsza i cięższa od pierwszej. Rozwija się pod wpływem temperatury ciała dopiero po kilkunastu minutach, niekiedy po pół godzinie od momentu naniesienia perfum na skórę. To ona ujawnia całe bogactwo akordów kwiatowych, owocowych, zielonych, orientalnych.
Nuta bazowa (głęboka) zawiera składniki utrwalające zapach. Utrzymuje się na skórze najdłużej (nawet 6-8 godzin). To najbogatsza część kompozycji. Ujawnia się po dwóch godzinach i zmienia zależnie od woni skóry.
Rzadziej spotyka się perfumy o konstrukcji linearnej, kiedy wszystkie nuty rozwijają się jednocześnie. Ich zapach nie zmienia się od chwili naniesienia na skórę do ulotnienia. Tak skomponowane są np. perfumy Allure marki Chanel, Eau de Parfum Gucciego. Można je wyczuć tylko z bliska, bo "trzymają się" skóry, w przeciwieństwie do perfum, które unoszą się, zostawiając za nami wonny obłok.

Dobrane duety
Zakochane pary mogą używać tych samych perfum, w wersji dla niej i dla niego. W niektórych zestawach "męsko-damskich" w dowcipny sposób zaznaczono różnicę płci. Lekkie wgłębienie w wersji kobiecej i niewielka wypukłość w męskim wariancie pozwalają odróżnić oba zapachy, np. Emporio Night - Giorgio Armani. Postawione obok siebie buteleczki wyglądają jak dwa przeciwne, ale przyciągające się ładunki elektryczne.
Flakoniki, buteleczki, kapsułki
Perfumy kuszą nie tylko zapachem, ale i opakowaniem, które bywa dziełem sztuki. Niektóre zachwycają bogactwem formy, inne urzekają prostotą. Flakony zaprojektowane przez mistrzów, zajmujących się na co dzień tworzeniem biżuterii, udają klejnoty. Buteleczki sygnowane nazwą domu jubilerskiego Van Cleef & Arpels przypominają kamienie szlachetne. Na przeciwległym biegunie znajdziemy flakony, których projektanci hołdują zasadom minimalizmu, tworząc eleganckie, proste formy, określające nowoczesność zapachu. Ultraviolet Paco Rabanne to fioletowa, futurystyczna kapsuła nawiązująca do opływowych form architektury przyszłości. Czasem opakowania charakteryzują zapach, np. flakon w kształcie liścia Parfum d'ete Kenzo nawiązuje do zielonej nuty.
Ulubione miejsca perfum
Jeśli używamy perfum we flakonie, stosujmy się do starych zasad. Nanośmy je na umytą skórę tam, gdzie krew krąży najżywiej, tzn. w miejscach przebiegu dużych naczyń krwionośnych (okolica za uszami, dekolt, przeguby rąk, szyja, skronie). Można też skrapiać włosy i ubranie, ale tylko z włókien naturalnych, na których zapachy długo się utrzymują. Wystarczy odrobina aromatu na rąbku spódnicy czy pod kołnierzem żakietu, a pachnący obłok będzie podążał wraz z nami. Świetnie zapach trzymają skóry i futra. Perfumujmy je od wewnętrznej strony, by uniknąć odbarwienia

Kupuj na nos
Zapewne każdej kobiecie zdarzył się nietrafiony zakup perfum. Winny zazwyczaj jest pośpiech. Nasz nos może rozpoznać naraz niewiele zapachów. Przy większej liczbie przestaje wyczuwać poszczególne nuty. Dlatego najlepiej rozpylić na papierku tylko kilka nieznanych perfum. Wystarczy wybrać spośród nich 2-3 zapachy, które nam się najbardziej podobają. Jak pachną na skórze, sprawdzamy spryskując wewnętrzną część przegubów dłoni mgiełką perfum (nie rozcieramy jej, to "warzy" zapach). Poczekajmy 2-3 godziny, aż wszystkie nuty się rozwiną. Dopiero wtedy przekonamy się, czy perfumy nam się podobają. Właściwie wybrane, powinny być dla nas ledwo wyczuwalne. Oznacza to bowiem, że idealnie komponują się z aromatem naszej skóry.
Wonna symfonia
W przemyśle perfumeryjnym wykorzystuje się około 35 tysięcy różnych składników. Wiele z nich, np. drzewo sandałowe, kadzidłowiec, znane były już w starożytności. Jednak tysiące aromatycznych substancji powstaje w chemicznych laboratoriach. Syntetyczne bywają nawet zapachy znane z natury, np. kwiatów konwalii i piżma. Współczesne perfumy składają się z około trzydziestu składników zapachowych, ale może być ich nawet pięćset. Mistrzowie potrafią "zbudować" nowy, oszałamiający zapach z kilku klasycznych składników.
Mgiełka z kropelki
Zwyczaj skrapiania perfumami skroni czy nadgarstków przetrwał z czasów, gdy zamykano je we flakonach ze szklanym korkiem. Teraz zwykle sprzedawane są w buteleczkach z atomizerem. Perfumując się rozpylamy zapach w powietrzu, tuż nad głową. Wonna mgiełka osiada na włosach i skórze.
Jak przechowywać
Perfumy trzymamy poza zasięgiem światła, najlepiej w kartoniku, szczelnie zamknięte. Słońce i powietrze zmieniają zapach perfum. Jeśli przez dłuższy czas nie mamy zamiaru ich używać, włóżmy je do lodówki. Tam przechowają się dobrze nawet przez kilka miesięcy.
Serie limitowane
Produkty znane w Polsce pod angielską nazwą "one sho" wchodzą na rynek na określony czas albo w ograniczonej liczbie. O ich pojawieniu się decyduje głównie kalendarz, a czasem jakieś wyjątkowe wydarzenia, dla uświetnienia których firmy wypuszczają kolekcjonerskie egzemplarze. Edycje okazjonalne pojawiają się najczęściej przed Bożym Narodzeniem oraz walentynkami. Informacja, że seria jest limitowana, znajduje się na opakowaniu. Czasem widnieje również na nim kolejny numer produktu.
Pierwszy zapach z dużym stężeniem aldehydów połączonych z aromatami róży i jaśminu, Chanel N°5, Chanel. Woda toaletowa 100 ml - 387 zł.
Zielone, świeże nuty bambusa, liści herbaty oraz pietruszki przełamane delikatnym aromatem kwiatów lotosu, białej róży i wodnego jaśminu, Mat, Masaki Matsushima. Woda perfumowana 40 ml - 198 zł.
Uwodzicielskie, ciepłe perfumy o orientalnej nucie z bukietem róż i jaśminu oraz waniliowymi, pudrowymi akcentami, Shalimar, Guerlain.

zrodlo:uroda.onet.pl

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Jade jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-2009, 09:49   #2 (postlink)
No to..wpadłam
Otrzymane medale: 1
Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 19
Podziękowania otrzymane: 15
karolinka_zuzia1989 ma niesamowite możliwości
Perfumy 

jakie perfumy uzywacie?
ja osobiscie uzywam bruno banani i naomi campbell cat deluxe
karolinka_zuzia1989 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-2009, 09:50   #3 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 21
Podziękowania otrzymane: 18
annie82 wkrótce będzie sławna
Odp: Perfumy 

Divine - oriflame od 5 lat są moim zapachem
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-2009, 09:51   #4 (postlink)
Nałogowiec

Podziękowania wysłane: 111
Podziękowania otrzymane: 340
Pati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszczą

ja dostalam od chlopaka HUGO BOSS XX sa super a wczesniej uzywalam NAOMI CAMPBELL
Pati88 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-2009, 10:26   #5 (postlink)
Stylistka na medal
Otrzymane medale: 4
Złoty medal Złoty medal Złoty medal Złoty medal 

Podziękowania wysłane: 451
Podziękowania otrzymane: 509
rudi80 ma reputacje ponad wszystkierudi80 ma reputacje ponad wszystkierudi80 ma reputacje ponad wszystkierudi80 ma reputacje ponad wszystkierudi80 ma reputacje ponad wszystkierudi80 ma reputacje ponad wszystkierudi80 ma reputacje ponad wszystkierudi80 ma reputacje ponad wszystkie

ja uzywam Jil Sander Stylessence i Lacoste Touch of pink -uwielbiam je
rudi80 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-2009, 10:30   #6 (postlink)
Molestantka klawiatury

Jade ma reputacje ponad wszystkieJade ma reputacje ponad wszystkieJade ma reputacje ponad wszystkieJade ma reputacje ponad wszystkieJade ma reputacje ponad wszystkieJade ma reputacje ponad wszystkieJade ma reputacje ponad wszystkie

a ja uzywam takich ktore mi sie spodobaja,za duzo zeby wymieniac

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Jade jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-2009, 10:32   #7 (postlink)
Totalna maniaczka

Podziękowania wysłane: 100
Podziękowania otrzymane: 25
moniczka690 ma niesamowite możliwościmoniczka690 ma niesamowite możliwości

hehhe jade mam to samo ale zawszę w domu muszę mieć calvin klein
moniczka690 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-2009, 10:39   #8 (postlink)
Molestantka klawiatury

Ja mam Kylie Minogue i Britney Spears a tak to mase perfum z Avonu i Dancing Lady z oriflameJeszcze bym uzywala jedne ale niestety to sa meskie ale uwielbiam ten zapach jak niewiem co,na odleglosc go wynucham czarny adidas,mniami

Jade jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-2009, 10:52   #9 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 92
Podziękowania otrzymane: 82
majkarodzik jest diamentem wśród kamienimajkarodzik jest diamentem wśród kamienimajkarodzik jest diamentem wśród kamienimajkarodzik jest diamentem wśród kamieni

Ja uzywam AMOR AMOR CACHAREL i ESPRIT HORIZON. I pare innych z avonu, bo jestem konsultantka

majkarodzik jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-2009, 10:57   #10 (postlink)
Administrator
Otrzymane medale: 14
Wyróżnienie Wyróżnienie Super Sprzedawca Serce Sponsor 

Podziękowania wysłane: 2 996
Podziękowania otrzymane: 3 276
samaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkie
samaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkie

Cytat:
Napisał Jade Zobacz post
Ja mam Kylie Minogue i Britney Spears a tak to mase perfum z Avonu i Dancing Lady z oriflameJeszcze bym uzywala jedne ale niestety to sa meskie ale uwielbiam ten zapach jak niewiem co,na odleglosc go wynucham czarny adidas,mniami
Mojego męża wyniuchałam po czarnym adidasie i nadal sobie poniuchuję...
A ja YSL nu oraz Dior addict.
samaron jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-2009, 10:57   #11 (postlink)
Molestantka klawiatury

A powiedz mi kochana czy u was tez juz nie ma perfum surrender?Bo tak je lubilam a tu u nas juz nima,byla ostatniego czasu wyprzedaz po 3.50f i wzielam cholera tylko dwa i juz mi sie koncza(moglam wziac wiecej)

Jade jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-2009, 14:31   #12 (postlink)
Weteran
Otrzymane medale: 6
Wyróżnienie Prezent Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 135
Podziękowania otrzymane: 142
madzialena to imię znają wszyscymadzialena to imię znają wszyscymadzialena to imię znają wszyscymadzialena to imię znają wszyscymadzialena to imię znają wszyscy

ja używam Euphori CK i Cacharel Amor Amor Tentation mm
miłośniczka akrylu

madzialena jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-2009, 14:42   #13 (postlink)
dawniej sylwiakolodziej1985

Podziękowania wysłane: 26
Podziękowania otrzymane: 24
Euphoria ma niesamowite możliwościEuphoria ma niesamowite możliwości

jA TEŻ Euphoria-uwielbiam
poza tym mam Obsession at night C.Kleina
a z niższje półki lubię nową Currarę foletową, Far away Avon i również SUrrender...i cholercia nie ma....
jakbyście dziewczynki gdzieś wyczaiły to dajcie znać na priv proszę
Euphoria jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-2009, 16:59   #14 (postlink)
Totalna maniaczka
Otrzymane medale: 3
Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 250
Podziękowania otrzymane: 146
daruniunia to imię znają wszyscydaruniunia to imię znają wszyscydaruniunia to imię znają wszyscydaruniunia to imię znają wszyscydaruniunia to imię znają wszyscy

Ja mam mnustwo perfum i prawie wszystkie z avonu
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-2009, 21:24   #15 (postlink)
Totalna maniaczka

Podziękowania wysłane: 144
Podziękowania otrzymane: 220
pa_pi1 to imię znają wszyscypa_pi1 to imię znają wszyscypa_pi1 to imię znają wszyscypa_pi1 to imię znają wszyscypa_pi1 to imię znają wszyscypa_pi1 to imię znają wszyscy

Ja używałam kiedyś Fendi Palazzo - trudno go dostać jedynie na internecie więc wole nie ryzykować!
A teraz kupiłam sobie Gucci by Gucci
pa_pi1 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 05-07-2009, 09:44   #16 (postlink)
Molestantka klawiatury

Cytat:
Napisał samaron Zobacz post
Mojego męża wyniuchałam po czarnym adidasie i nadal sobie poniuchuję...
A ja YSL nu oraz Dior addict.
Hihi ja tez

Jade jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 05-07-2009, 10:35   #17 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 92
Podziękowania otrzymane: 82
majkarodzik jest diamentem wśród kamienimajkarodzik jest diamentem wśród kamienimajkarodzik jest diamentem wśród kamienimajkarodzik jest diamentem wśród kamieni

Cytat:
Napisał Jade Zobacz post
A powiedz mi kochana czy u was tez juz nie ma perfum surrender?Bo tak je lubilam a tu u nas juz nima,byla ostatniego czasu wyprzedaz po 3.50f i wzielam cholera tylko dwa i juz mi sie koncza(moglam wziac wiecej)
Przykro mi, ale nie ma. Mysle, ze dopiero moze sie pokazac po wakacjach. Jak tylko bedzie to zamowie wieksza ilosc i dam znac

majkarodzik jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 05-07-2009, 11:48   #18 (postlink)
Administrator
Otrzymane medale: 14
Wyróżnienie Wyróżnienie Super Sprzedawca Serce Sponsor 

Podziękowania wysłane: 2 996
Podziękowania otrzymane: 3 276
samaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkie
samaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkie

Cytat:
Napisał Jade Zobacz post
Hihi ja tez
A teraz jeszcze mu się spodobały Adventure Davidoffa, a mnie Ewan McGregor, który je reklamuje..., niedługo ma urodziny to nie będę musiała za długo myśleć, he, he.
samaron jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-07-2009, 14:08   #19 (postlink)
Totalna maniaczka
Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 496
Podziękowania otrzymane: 245
białaaaa wszyscy jej zazdroszcząbiałaaaa wszyscy jej zazdroszcząbiałaaaa wszyscy jej zazdroszcząbiałaaaa wszyscy jej zazdroszcząbiałaaaa wszyscy jej zazdroszcząbiałaaaa wszyscy jej zazdroszczą

J używam i gorąco polecam CURRARA jungle fever
białaaaa jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-07-2009, 17:13   #20 (postlink)
Totalna maniaczka
Otrzymane medale: 3
Prezent Prezent Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 59
Podziękowania otrzymane: 53
Aneta ma niesamowite możliwościAneta ma niesamowite możliwościAneta ma niesamowite możliwości

armani-code tylko i wylacznie nic wiecej
Aneta jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-07-2009, 17:26   #21 (postlink)
Nałogowiec

Podziękowania wysłane: 267
Podziękowania otrzymane: 399
unita jest profesjonalistkąunita jest profesjonalistkąunita jest profesjonalistkąunita jest profesjonalistkąunita jest profesjonalistkąunita jest profesjonalistkąunita jest profesjonalistką

od 15 lat uzywam acqua di gio armaniego, probowalam sie przestawic na cos innego ale nie dalo rady, chyba sie uzaleznilam
unita jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-07-2009, 17:28   #22 (postlink)
VIP
Złoty medal Diament Prezent Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 945
Podziękowania otrzymane: 547
dzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkie

a mi sie przpomnialo o moich perfumach ktorych daaawno nie uzywalam , uwielbiam pume rozowa i siwa mmmmmmmm

Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

dzidzia jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-07-2009, 18:59   #23 (postlink)
aga
Nie spamuj bo strzelam :)
Otrzymane medale: 21
Złoty medal Złoty medal Złoty medal Złoty medal Złoty medal 

Podziękowania wysłane: 655
Podziękowania otrzymane: 1 035
aga ma reputacje ponad wszystkie
aga ma reputacje ponad wszystkieaga ma reputacje ponad wszystkieaga ma reputacje ponad wszystkieaga ma reputacje ponad wszystkieaga ma reputacje ponad wszystkieaga ma reputacje ponad wszystkieaga ma reputacje ponad wszystkie

Miałam kiedyś pumę różową i przyznam, że jest śliczna

SHINYBOX

aga jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-07-2009, 19:01   #24 (postlink)
Wizażystka
Otrzymane medale: 2
Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 45
Podziękowania otrzymane: 29
Daria ma niesamowite możliwościDaria ma niesamowite możliwości

ja uwielbiam perfum adidas fruity rhythm
Daria jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-07-2009, 19:04   #25 (postlink)
Wzorki Club
Wyróżnienie Serce Prezent Prezent Oskar 

Podziękowania wysłane: 584
Podziękowania otrzymane: 454
Chanti25 ma reputacje ponad wszystkieChanti25 ma reputacje ponad wszystkieChanti25 ma reputacje ponad wszystkieChanti25 ma reputacje ponad wszystkieChanti25 ma reputacje ponad wszystkieChanti25 ma reputacje ponad wszystkieChanti25 ma reputacje ponad wszystkieChanti25 ma reputacje ponad wszystkie

Ja jestem uzależniona od Coco Chanel -Mademoiselle to mam ZAWSZE i w łazience i w torebce-KOCHAM TEN ZAPACH A inne zapachy do dobieram w zależnosci od pory roku, nastroju oraz czasami aby wypróbować jakąś nowość
Odpowiedz

Tagi
perfumy, swiat, zapachow

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania