Odpowiedz
stare 11-03-2011, 09:41   #1 (postlink)
Rozkręcanko

Podziękowania wysłane: 21
Podziękowania otrzymane: 11
Giordani wkrótce będzie sławna
Paznokcie żelowe w jednym kolorze 

Dziewczyny coraz cześciej mam klientki które chcą przedlużyć lekko płytke i nałożyć kolorowy żel. No i teraz sie zastanawiam jak to robic najlepiej.....nie mam w tym temacie doswiadczenia....czy lepiej wybudowac paznokcia clearem i nałożyc na koniec kolorowy żel?czy najpierw położyć kolorowy żel a potem wybudować paznokcia? wiem ze teraz sa te lakiero-żele ale mnie chodzi o żele kolorowe (zwykłe i soak off).W sumie mam żele soak off ale też mam pare takich zwykłych (chyba one nie sa easy off nic na nich nie pisze takiego)no niewiem jak to robić poprawnie.......Jak wy to robicie?
Dziekuje za pomoc!

www.magiczne-pazurki-joanna.blog.onet.pl
www.magicnails-asia.blogspot.com
Giordani jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-2011, 09:53   #2 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 61
Podziękowania otrzymane: 46
paula99996 ma niesamowite możliwościpaula99996 ma niesamowite możliwości
Odp: Paznokcie żelowe w jednym kolorze 

no właśnie ja też się przyłączam do tego pytania bo próbowałam sama na sobie i zbudowałam najpierw paznokiec przeźroczystym żelem potem nałożyłam na to kolor a potem jeszcze raz przeźroczysty i podczas piłowania przy skórkach starł mi sie kolor :/
paula99996 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-2011, 10:19   #3 (postlink)
Globalny Moderator
Otrzymane medale: 19
Złoty medal Wyróżnienie Kreatywność Wstążka Prezent 

Podziękowania wysłane: 3 255
Podziękowania otrzymane: 1 833
natalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkie
natalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkie

Na poczatku clearem wszystko zbudować potem cienko kolorówka, nabłyszczacz i wsio. Bynajmniej ja tak robie.

natalia268 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
2 użytkowników podziękowało za ten użyteczny post:
karolinastylizacja (12-12-2011), Maremi (03-09-2011)
stare 11-03-2011, 10:44   #4 (postlink)
Rozkręcanko

Podziękowania wysłane: 21
Podziękowania otrzymane: 11
Giordani wkrótce będzie sławna

Natalia ale tak można użyć zel soak off? Jezeli używasz na wybudowanego pazurka to już przy tych żelach nie trzeba nabłyszczacza prawda?czy jednak po nałożeniu zelu koloroweego zmatowic lekko blokiem i nabłyszczacz? a akrylem jak to zrobicwiem ze jestem w temacie żelu ale moze mi sie nie oberwie....

www.magiczne-pazurki-joanna.blog.onet.pl
www.magicnails-asia.blogspot.com

Ostatnio edytowane przez Giordani ; 11-03-2011 o 10:55
Giordani jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-03-2011, 11:25   #5 (postlink)
VIP
Otrzymane medale: 11
Złoty medal Złoty medal Złoty medal Złoty medal Złoty medal 

Podziękowania wysłane: 1 894
Podziękowania otrzymane: 3 839
Emilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkie
Emilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkie

1. przy akrylu robisz cienki szkielecik i na to kolorek, który możesz pokryć clearem albo odrazu ładnie wypiłować i nabłyszczacz wszystko zależy od wykonania
  2. możesz tez zrobić akrylową podstawę i pokryć ją kolorowym żelem, lekko go matowisz jednocześnie wyrównując + nabłyszczacz (tylko uwaga niektóre akryle nie lubią się z niektórymi żelami)
  3. przy żelu robisz podobnie jak przy akrylu
ogólnie soak off są zelami typowo do naturalnej płytki, a zwykłe "twarde" żele do przedłużania. Nie ma moim zdaniem sensu łączyć obu ponieważ maja różne właściwości które ze sobą nie współgrają.

alternatywa jest również malowanie zbudowanego np clearem pazurka lakier na akrylu czy tez żelu trzyma sie znacznie dłużej (u moich klientek spokojnie do następnej wizyty)

Emilia B. jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
3 użytkowników podziękowało za ten użyteczny post:
Anna Kosińska (03-07-2011), butterfly 1 (08-01-2012), karolinastylizacja (12-12-2011)
stare 08-04-2011, 22:35   #6 (postlink)
No to..wpadłam
Otrzymane medale: 1
Diament 

Podziękowania wysłane: 11
Podziękowania otrzymane: 847
Anna Otkińska ma reputacje ponad wszystkieAnna Otkińska ma reputacje ponad wszystkieAnna Otkińska ma reputacje ponad wszystkieAnna Otkińska ma reputacje ponad wszystkieAnna Otkińska ma reputacje ponad wszystkieAnna Otkińska ma reputacje ponad wszystkieAnna Otkińska ma reputacje ponad wszystkieAnna Otkińska ma reputacje ponad wszystkieAnna Otkińska ma reputacje ponad wszystkie

Cytat:
Napisał natalia268 Zobacz post
Na poczatku clearem wszystko zbudować potem cienko kolorówka, nabłyszczacz i wsio. Bynajmniej ja tak robie.
ja też polecam tą metodę , potem mega szybko się uzupełnia a co najważniejsze przy zmianie koloru nie ma dużo roboty bo spiłowujemy tylko nabłyszczacz i kolor...
2 użytkowników podziękowało za ten użyteczny post:
butterfly 1 (08-01-2012), karolinastylizacja (12-12-2011)
stare 09-04-2011, 09:33   #7 (postlink)
Totalna maniaczka
Otrzymane medale: 8
Wyróżnienie Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 200
Podziękowania otrzymane: 153
Ewelina83 to imię znają wszyscyEwelina83 to imię znają wszyscyEwelina83 to imię znają wszyscyEwelina83 to imię znają wszyscyEwelina83 to imię znają wszyscy

W sumie nie robilam jeszcze ale tez mi sie wydaje ze najlepsze rozwiazanie to wybudowac pazurka a na to kolorowy i nablyszczacz.

No sa jeszcze teraz te nowe zele w pedzelku jak lakier wiec to pewnie jeszcze lepsze rozwiazanie na wybudowany pazurek-bo bedzie sie bakladac jak lakier-tylko cena troche za wysoka jak na mnie Choc moze na jeden sie skusze do wyprobowania
Ewelina83 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-2011, 21:43   #8 (postlink)
Rozkręcanko

Podziękowania wysłane: 69
Podziękowania otrzymane: 77
jowka jest diamentem wśród kamienijowka jest diamentem wśród kamienijowka jest diamentem wśród kamienijowka jest diamentem wśród kamieni

ja równiez nakładam kolor na wybudowany i opracowany paznokiec i potem nabłyszczacz
jowka jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-04-2011, 09:35   #9 (postlink)
Nałogowiec
Otrzymane medale: 6
Prezent Prezent Prezent Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 28
Podziękowania otrzymane: 139
bestilka007 to imię znają wszyscybestilka007 to imię znają wszyscybestilka007 to imię znają wszyscybestilka007 to imię znają wszyscybestilka007 to imię znają wszyscy

ja rowniez tak robie czyli ... najpierw buduje przezroczystym na to nakladam kolorowy lub ten lakiero zel i nablyszczacz wszytko pieknie sie trzyma
stare 03-07-2011, 12:07   #10 (postlink)
Nałogowiec
Złoty medal Złoty medal Złoty medal Złoty medal Wyróżnienie 

Podziękowania wysłane: 452
Podziękowania otrzymane: 374
kaka80 jest profesjonalistkąkaka80 jest profesjonalistkąkaka80 jest profesjonalistkąkaka80 jest profesjonalistkąkaka80 jest profesjonalistkąkaka80 jest profesjonalistkąkaka80 jest profesjonalistką

Cytat:
Napisał bestilka007 Zobacz post
ja rowniez tak robie czyli ... najpierw buduje przezroczystym na to nakladam kolorowy lub ten lakiero zel i nablyszczacz wszytko pieknie sie trzyma
ja robie tak samo a oto efekt ;D
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC05466 (Large).jpg (41.4 KB, 267 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC05400 (Large).jpg (60.0 KB, 245 wyświetleń)
kaka80 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-2011, 13:00   #11 (postlink)
VIP

Emilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkie
Emilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkie

a zdarzają sie wam odpryski ja teraz mam akryl i na to kolorowy żel i wszystko cacy...a u niektórych dziewczyn potrafi po 2 dniach połowa odprysnąć a mają robione tak samo jak ja). I tak sie zastanawiam bo robię tak ze tworze gotowy pazurek akrylowy na to clera zel (taka ala baza) i na to kolor z reguły 2-3 razy pilnując żeby brzegi zawinąć .... czy obędzie się bez tej bazy? bo ja już sama nie wiem...wina żelu nie bo też mam nim zrobione i wszystko ok, wykonanie raczej tez nie bo u mnie i innych tez ok.... albo mi sie tylko wydaje
Poradźcie coś. może jakieś inne zele? bo teraz mam alle i ntn i kilka z modeny....

zgłupiałam - serio

Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-2011, 14:23   #12 (postlink)
Kosmetyczka
Otrzymane medale: 8
Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 938
Podziękowania otrzymane: 524
barbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkie

emilko ja duzo robie takich jednokolorowcow i mi sie odpryski nie zdarzaja ... z tym ze ja tylko zelik ale kolorowke mam z takich srednich cenowo firm .. nie uzywam tych najtanszych ... hm moze w tym tkwi problem ... ale nie chce zganiac na dana firme bo nie uzywalam akurat tej kolorowki ... moze za duzo pigmentu i sie nie utwardzaja ? ja kolorowke zawsze 2 razy w łampie trzymam ...
Emilia B. (03-07-2011)
stare 03-07-2011, 14:40   #13 (postlink)
VIP

tylko ja mam też teraz tak zrobione i nic sie nie dzieje, inne klientki w większości tez sie nie skarżą...nie wiem...coś musiałam zrobić nie tak :/

Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-2011, 14:48   #14 (postlink)
Instruktor Mistero Milano
Otrzymane medale: 7
Diament Uznanie Serce Sponsor Prezent 

Podziękowania wysłane: 1 208
Podziękowania otrzymane: 1 803
Anna Kosińska ma reputacje ponad wszystkieAnna Kosińska ma reputacje ponad wszystkie
Anna Kosińska ma reputacje ponad wszystkieAnna Kosińska ma reputacje ponad wszystkieAnna Kosińska ma reputacje ponad wszystkieAnna Kosińska ma reputacje ponad wszystkie

Emilko bardzo dobrze opisałas jak to zrobic dokładnie,moze zelik za malo ci sie utwardzil i zaczal sie kruszyc..
lepiej kolorowke dluzej trzymac w lampie juz nie wspomne o czarnym zelu jeszcze dłuzej..wszystko zalezy zapewne tez od jakosci ale wczesniej jak pracowałam na alle zelach i nwszystko pieknie sie trzymało..
Emilia B. (03-07-2011)
stare 04-07-2011, 08:32   #15 (postlink)
VIP

tak mi się właśnie wydaje ze za krótko a to był ciemny kolor....
Dzięki dziewczyny

---------- Dodano o godzinie 08:32 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 14:52 ----------

zmieniłam sobie wzór wczoraj i przy piłowaniu na dwóch pazurka odprysło w jednym miejscu i było pod spodem jakby mokre od żelu - wniosek nie utwardzilo się i teraz już jestem pewna ze to jest powód nieszczęścia ja miałąm jasne a klientka ciemny kolor.... teraz trzymałam w sumie 6 min obie warstwy każdą i ogólnie jakoś sto razy lepiej mi sie robiło i wszystko cacy

Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-2011, 09:04   #16 (postlink)
Współzałożyciel forum
Otrzymane medale: 3
Oskar Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 730
Podziękowania otrzymane: 1 132
mala ma reputacje ponad wszystkie
mala ma reputacje ponad wszystkiemala ma reputacje ponad wszystkiemala ma reputacje ponad wszystkiemala ma reputacje ponad wszystkiemala ma reputacje ponad wszystkiemala ma reputacje ponad wszystkiemala ma reputacje ponad wszystkie

niestety ciemne zele sie utwardzaja ciezej bo maja wiecej pigmentu.u mnie si etez czasem zdarza ze jak piluje przy uzupelnieniu to w srodku jest mokry.Ale na szczescie tez nie mam problemu z odpryskami zeliku,a tez robie czesto full cover
stare 04-07-2011, 09:50   #17 (postlink)
Szkoleniowiec
Otrzymane medale: 3
Sponsor Prezent Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 917
Podziękowania otrzymane: 821
edytakon ma reputacje ponad wszystkieedytakon ma reputacje ponad wszystkieedytakon ma reputacje ponad wszystkieedytakon ma reputacje ponad wszystkieedytakon ma reputacje ponad wszystkieedytakon ma reputacje ponad wszystkieedytakon ma reputacje ponad wszystkieedytakon ma reputacje ponad wszystkieedytakon ma reputacje ponad wszystkie

Emi mnie tez sie tak działo... czasem akryl jednak nie polubi się z żelem, nie zawsze się odpryśnie, czasem bedzie bardzo liftował przy piłowaniu, ja robie identycznie... a ostatnio nawet na akryledałam baze hybrydową i na to 2 x kolor i znów baza i wszystko się swietnie trzyma moze hybrydką lepiej będzie, cieńsze warstwy, ładne krycie bez problemu

oraz na stronkę
edytakon jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-09-2011, 22:34   #18 (postlink)
Nałogowiec

kaka80 jest profesjonalistkąkaka80 jest profesjonalistkąkaka80 jest profesjonalistkąkaka80 jest profesjonalistkąkaka80 jest profesjonalistkąkaka80 jest profesjonalistkąkaka80 jest profesjonalistką

jedno-kolorowce
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC05714 (Large).jpg (80.4 KB, 158 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC06796 (Large).jpg (68.4 KB, 171 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg spa57106 (Large).jpg (62.9 KB, 157 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC06799 (Large).jpg (44.7 KB, 162 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC06803 (Large).jpg (67.6 KB, 157 wyświetleń)
kaka80 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-2011, 06:39   #19 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 160
Podziękowania otrzymane: 56
Sorcha ma niesamowite możliwościSorcha ma niesamowite możliwościSorcha ma niesamowite możliwości

Kaka, jakich żelików używasz Śliczne kolorki, szczególnie ten pastelowy niebieski
Za ten użyteczny post podziękowali:
kaka80 (04-09-2011)
stare 03-09-2011, 15:10   #20 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 164
Podziękowania otrzymane: 157
Maremi to imię znają wszyscyMaremi to imię znają wszyscyMaremi to imię znają wszyscyMaremi to imię znają wszyscyMaremi to imię znają wszyscy

kaka80 suuuuuper zolte pazurki
Maremi jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
kaka80 (05-09-2011)
stare 04-09-2011, 13:02   #21 (postlink)
Nałogowiec

Cytat:
Napisał Sorcha Zobacz post
Kaka, jakich żelików używasz Śliczne kolorki, szczególnie ten pastelowy niebieski
używam żelików firmy ELARTO
kaka80 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Sorcha (05-09-2011)
stare 05-09-2011, 10:22   #22 (postlink)
Totalna maniaczka
Otrzymane medale: 2
Prezent Prezent 

Podziękowania wysłane: 733
Podziękowania otrzymane: 546
hersa ma reputacje ponad wszystkiehersa ma reputacje ponad wszystkiehersa ma reputacje ponad wszystkiehersa ma reputacje ponad wszystkiehersa ma reputacje ponad wszystkiehersa ma reputacje ponad wszystkiehersa ma reputacje ponad wszystkiehersa ma reputacje ponad wszystkie

Tak z ciekawości pytam, bo nie robiłam nigdy kolorowych, nawet żeli kolorowych nie mam, ale mam w planie kilka kupić.
Rozumiem, że na zbudowany, opiłowany, zmatowiony pazurek (żel) nakładam kolor (tyle warstw, żeby nic nie prześwitywało) i co dalej? Od razu nabłyszczacz? Czy najpierw przetrzeć cleanerem (można acetonem? bo nie używam cleanera) czy zmatowić i dopiero nabłyszczacz? Chodzi mi o zwykłą kolorówkę, nie hybrydy. Na niezbyt długich naturalkach wystarczy cieniutko cleara jako bazę czy muszę budować wszystkie krzywe?
hersa jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 05-09-2011, 13:01   #23 (postlink)
Nałogowiec

jak juz masz wybudowany pazurek wczesniej to nakladasz kolor i jak jest taka potrzeba to wyrownujesz a jak nie to od razu nablyszczacz na kolor,ja tak robie
kaka80 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
hersa (05-09-2011)
stare 05-09-2011, 13:31   #24 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 160
Podziękowania otrzymane: 56
Sorcha ma niesamowite możliwościSorcha ma niesamowite możliwościSorcha ma niesamowite możliwości

Kaka, a używałaś tych z elarto również na naturalne paznokcie czy tylko na przedłużone? Patrzyłam na ich stronce i widzę, że mają duży wybór kolorówki po przystępnej cenie
stare 05-09-2011, 21:24   #25 (postlink)
Nałogowiec

...i na naturalne i na przedłużone
kaka80 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Sorcha (06-09-2011)
Odpowiedz

Tagi
jednym, kolorze, paznokcie, żelowe

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania