Odpowiedz
stare 27-10-2017, 16:06   #1 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 7
Podziękowania otrzymane: 1
cass jest początkujący
Jak dobrać oprawki? 

Witam was wszystkie
Chciałabym się dowiedzieć jak poprawnie dobrać okulary- oprawki.. Niedługo będę sobie dobierała i nie wiem czy mam się kierować.. Jeśli któraś z Was wie może do jakiego kształtu twarzy jakie wybrać oprawki będę bardzo wdzięczna..
cass jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-10-2017, 11:24   #2 (postlink)
ell
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 4
Podziękowania otrzymane: 0
ell jest początkujący
Odp: Jak dobrać oprawki? 

Jeśli masz niewielką buzię to najlepiej jest wybrać okulary lekkie, z delikatną oprawką. Tak, aby Cię nie przytłoczyły. Kwadratowe buzie wyglądają dobrze w okularach okrągłych, okrągłe w kocich
Owalne w kwadratowych. Najlepiej byłoby wybrać sie do jakiegoś sklepu optycznego i sobie pomierzyć. Polecam wybrac okulary w grubszych oprawkach. Nie polecam natomiast samych szkieł bez oprawek ( są tak delikatne,że łatwo możńa im coś zrobić).
No i jeśli chcesz nosić okulary codziennie to polecam kupić porządne. Daja o wiele wiekszy komfort. Świetne wzory ma Prada: https://tylkookulary.pl/marka/prada,10

Ostatnio edytowane przez ell ; 03-11-2017 o 12:28
ell jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 31-10-2017, 11:11   #3 (postlink)
Wczytuje się

Podziękowania wysłane: 0
piteksa jest początkujący

Ja zawsze wybieram oprawki takie cieniusieńkie, bo grube po prostu niekorzystnie wyglądają u każdego.
piteksa jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-11-2017, 02:00   #4 (postlink)
Wczytuje się

Zosia Samosia jest początkujący

W salonie optycznym na pewno doradzą Ci najlepiej. Ja nawet nie umiem okreslić jaki mam ksztalt twarzy, a co dopiero dobrać sobie okulary mam ciemne oczy i włosy i chciałam kupić czarne oprawki, ale wyglądałam w nich smutno. W salonie przymierzyłam bordowe z turkusowymi elementami i było fajnie. Idąc tam byłam przekonana do czarnych i że takie własnie, z grubych oprawkach będą do mnie najlepiej pasować. Okazało się zupełnie inaczej ale zgadzam sie z opiniami, okulary na żyłce sa prawie niewidoczne, ale w żadnen sposób nie podkreślaja ani osobowości ani urody noszącej je osoby. Po prostu są, no i faktycznie sa bardzo delikatne.
Zosia Samosia jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-2017, 16:03   #5 (postlink)
Wczytuje się

ulunia jest początkujący

Ja nosze okulary korekcyjne, dużo czasu spędzam przed komputerem. Ostatnio trafiłam na takie https://eyewear24.net/product-pol-3997-Carrera-Ca-5501-8TY.html
Wyglądają dość masywnie, ale są leciutkie, dobrze się trzymają i są bardzo twarzowe. No i co ważne nie są zbyt drogie. W tym sklepie znajdziecie propozycje różnych znanych producentów a i sporo cen promocyjnych. A dobierając oprawki zwracajcie uwage czy pasują do waszych rysów i czy kolorystycznie pasują do cery.
ulunia jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-11-2017, 20:41   #6 (postlink)
Rozkręcanko

nadio90 jest początkujący

Oprawki należy osobiście przymierzyć, zakup przez Internet może nie być najlepszym rozwiązaniem. Mogę wam polecić Rian Optyk w Rzeszowie https://www.rianoptyk.pl/, posiadają tam bardzo duży wybór oprawek i możecie na miejscu sprawdzić swój wzrok. Jeszcze nigdy nie zawiodłam się ich produktami.
nadio90 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-2017, 15:47   #7 (postlink)
Rozkręcanko

Samantaa jest początkujący

Dokladnie - najlepiej przymierzyc oprawki na miejscu i sie w nich zobaczyc. Kupowac przez internet to mozna albo szkla same, albo ewentualnie jak jest salon, ktory ma takze swoj sklep internetowy - tak jest wlasnie w sklepach Optiland - https://optiland.pl/sklepy-firmowe - maja swoje sklepy firmowe w Krakowie, Warszawie i Lodzi.
Samantaa jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-01-2018, 13:22   #8 (postlink)
Rozkręcanko

BucikSklep jest początkujący

Jeżeli chodzi o dobór oprawek to proponuję najpierw udać się do optyka aby nam pomógł i doradzić tutaj nie liczy się sama moda oraz wygląd, ale głównie nasza wygoda, pamiętajmy o tym.
BucikSklep jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-05-2018, 09:58   #9 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 7
cass jest początkujący

Najlepiej jest dobrać okulary pod kątem twarzy. Jednej osobie będzie pasowały okulary okrągłe,drugiej osobie będą o wiele bardizej pasowały okulary kwadratowe.

Sama mam okrągłą twarz tak więc nosze okulary kocie. Raz mierzyłam okulary okrągłe i zupełnie do mnie nie pasowały ponieważ sprawiały,że wygladała na o wiele bardziej okrągłą niż byla w rzeczywistości

Zerknijcie sobie do artykułu w Answear. Jest tam opisane jak dobrze dobrać dla siebie okulary. https://answear.com/blog/jak-dobrac-...u-twarzy/19535

Ostatnio edytowane przez cass ; 01-06-2018 o 12:55
cass jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-2018, 20:39   #10 (postlink)
No to..wpadłam

chanah jest początkujący

Ja wybrałam po prostu takie, które od zawsze bardzo mi się podobały. Jak dowiedziałam się, że mam wadę wzroku, to trochę rozpaczałam że będę nosić okulary... A teraz to się nawet cieszę, bo bardzo je polubiłam Wyglądają naprawdę świetnie i dobrze się w nich czuje. Ale do rzeczy. Swoje okulary wybrałam na https://optique.pl/ , był to model firmy Ray-Ban, bardzo modny od wielu lat. Jak tylko do mnie przyszły to już wiedziałam, że się polubimy Wyglądają stylowo a ja nareszcie dobrze widzę!
chanah jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-07-2018, 13:47   #11 (postlink)
Rozkręcanko

Podziękowania wysłane: 1
Caliope jest początkujący

Też niedawno dobierałam okulary i jest na to tylko jedna rada- chodzić i przymierzać. Wszystkie oprawki, które mi się podobały i myślałam, ze będą dobrze na mnie wyglądać okazały się beznadziejne. Zgodzę się jedynie z tym, że kształt oprawek musi kontrastować z kształtem twarzy.
Caliope jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dobrać, oprawki

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania