Odpowiedz
stare 24-10-2010, 18:05   #1 (postlink)
Święta Bożego Narodzenia
szpila59 szpila59 jest nieaktywny 24-10-2010, 18:05

Do świąt zostało ok. 2 miesiące
Sądzę, że nie tylko ja co roku wyczekuję dnia : 24 grudnia Chciałbym abyśmy w tym temacie podzielili się ze sobą swoimi wspomnieniami, przeżyciami, refleksjami, przepisami, pomysłami na prezenty, niespodzianki i wszystkim co wiąże się Wam ze Świętami Bożego narodzenia
Właściwie wszyscy spędzamy je wtedy z rodziną, to jest chyba jedyny dzień w roku, kiedy wszyscy zjeżdżają się ( i spotykają się ze sobą w jednym miejscu ) z różnych stron świata ( w moim przypadku Irlandia, Anglia, Niemcy, itd. ) i kiedy wreszcie można ze sobą porozmawiać i zobaczyć po całym roku nieobecności
Opowiedzcie jak się przygotowujecie do świąt, bez czego ich sobie nie wyobrażacie, co w nich lubicie, kochacie ( lub nienawidzicie, zależy co kto lubi)
Myślę, że każdy będzie mógł się wypowiedzieć w tym temacie, będzie to temat uniwersalny, a o świętach można pisać cały rok nie tylko wtedy gdy się zbliżają

To może ja zacznę
Od mojego urodzenia, zawsze miałam DWIE Wigilie
Jedna u jednych dziadków, druga u drugich ( mieszkają daleko od siebie ). Mimo że wiele razy prosiłam rodziców aby zaaranżowali wigilię na której obecni byliby wszyscy członkowie mojej rodziny, no ale zawsze mówili, że byłoby z tym zbyt wiele roboty... cóż mówi się trudno, może kiedyś...
Zawsze dzień lub dwa przez świętami idziemy z mamą siostrą i kuzynkami do jednej i drugiej babci aby pomóc piec ciasta, lepić pierogi, pierniczki, zawiązywać cukierki na choince... znowu czuje się wtedy jak małe dziecko pamiętam jak robiłam łańcuchy z papieru na choinkę, hehe, najpiękniejsze to one nie były, ale ważne że do dzisiaj się przechowały
Ogólnie, wiele razy się to nie zdarzyło ,aczkolwiek kiedy widzę, że śniegu zabraknie nam w święta czuje się jakby mi coś zabrano dla mnie święta bez śniegu to nie to samo, nie ma już tej atmosfery , ale niestety trzeba jakoś to przeżyć... jedyny plus jaki wtedy widzę to że nie będę się ślizgać w butach po lodzie
Nigdy nie czekaliśmy na pierwszą gwiazdkę zanim zaczęliśmy jeść nie wiem czemu kiedy wszyscy się zjeżdżali , wtedy zaczynaliśmy dzielić się opłatkiem... nienawidzę tego, nigdy nie wiem jakie życzenia złożyć
później siadamy do stołu, jemy, gawędzimy... gdy zbyliża się pewna godzina, zbieramy się do drugiej babci

Jedyne czego mi najbardziej brakuje to coś co robiliśmy z rodzinką, kiedy byłyśmy z siostrą i kuzynkami, kuzynami jeszcze małe... w połowie wigilii ubieraliśmy się , szliśmy na rynek, stawaliśmy pod wieeelgachna choinką... rodzice śpiewali kolędy z innymi ludźmi (wtedy pełno ludu było przy tej choince o dziwo ), my te małe bachorki, biegaliśmy po wystawach oglądając różne bąbki, świecące mikołaje, rzucaliśmy się śnieżkami... tego mi brakuje i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś znów tak będzie
Następnym razem może jeszcze powiem wam o daniach na stole i o palącej się choince...
czekam na wasze wpisy

szpila59
Zabierzcie jej klawiaturę ;-)
Otrzymane medale: 7
Uznanie Prezent Konkursowy Konkursowy Konkursowy 
Podziękowania wysłane: 356
Podziękowania otrzymane: 914
Odwiedzin: 8293
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-2010, 18:15   #2 (postlink)
Wzorki Club
Otrzymane medale: 8
Złoty medal Złoty medal Wyróżnienie Prezent Prezent 

Podziękowania wysłane: 782
Podziękowania otrzymane: 568
goslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkie
Odp: Święta Bożego Narodzenia 

szpilcia fajne masz wspomnienia, kazda z nas je ma
ja jako dziecko swieta spedzalam u dziadkow, w wigilie jechalismy ponad 100 km do babci i dziadka i razem z bratem popedzalismy tate zeby szybciej jechal zanim gwiazdka sie pokaze hehe, teraz jestem dorosla i przerosla i juz nie przepadam tak za swietami bo wszystko na mojej glowie chociaz jeszcze jezdzimy z rodzina do mojej mamy i tesciowej a tego najbardziej nie lubie bo biegania przy tym jest sporo i zawsze sie denerwuje przy tym ale choinke co roku mam prawdziwa, uwielbiam zapach choinki w domu
goslava jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-2010, 18:43   #3 (postlink)
Totalna maniaczka
Otrzymane medale: 5
Prezent Prezent Konkursowy Konkursowy Pączek 

Podziękowania wysłane: 326
Podziękowania otrzymane: 340
kochanaa wszyscy jej zazdroszcząkochanaa wszyscy jej zazdroszcząkochanaa wszyscy jej zazdroszcząkochanaa wszyscy jej zazdroszcząkochanaa wszyscy jej zazdroszcząkochanaa wszyscy jej zazdroszcząkochanaa wszyscy jej zazdroszczą

Ja święta spędzam zawsze u siebie w domu. Zawsze pomagam mamie i tacie przyrządzać potrawy. Choinkę stroimy razem z rodzeństwem. Zawsze są kłótnie, ponieważ każdy z nas ma swój pomysł jak ją ozdobić Pamiętam jak kiedyś poszłam z siostrą i tatą na rynek po karpia i tato kazał nam stanąć w dłuuuuugiej kolejce, a on poszedł zobaczyć, jakie tam karpie są i wraca już z karpiem w reklamówce a my z siąstrą ostro kolejki pilnowałyśmy Już w sam dzień wigilii od samego rana zaczynają się generalne porządki i robienie potraw. Mama z tatą zawsze w kuchni chodzą jak na szpilkach, aby wszystko było na czas Jak chcą pomocy to zawsze pomogę, ale zawsze wolą robić sami. Nie wiem dlaczego Ja co roku chodzę co jakiś czas patrzeć, czy jest już pierwsza gwiazdka
Przyjeżdża babcia, ponieważ została sama odkąd dziadek odszedł do lepszego świata
Przychodzi mój najstarszy brat, który mieszka z narzeczoną. Oni siedzą przy stole i rozmawiają a ja ganiam z potrawami i na stół wszystkie układam
W końcu zaczyna się uroczystość. Wszyscy elegancko ubrani stoją i czekają aż głowa rodziny poda wszystkim opłatek. U mnie jest taka tradycja, że pod obrusem jest troszkę sianka, na to talerzyk, na nim opłatki i chlebek
Potem oczywiście wszyscy składają sobie życzenia, tulimy się i siadamy do stołu. Ja jak zawsze czekam na prezenty, ale rodzina nabija się ze mnie i po kolacji zawsze śpiewamy kolędy, ale oni strasznie je przedłużają , a ja nie mogąc się doczekać w końcu podchodzę szybko do choinki i rozdaje prezenty Potem czas iść na pasterkę, ale odkąd chodzę na scholę to mam próbę o 22:00 i o 0:00 idę do kościoła
Na następny dzień wszyscy jedziemy do drugich dziadków i tak już jest cała rodzina Straszny harmider zawsze jest, ale ja to kocham, ponieważ w końcu są to moje jedyne i niepowtarzalne święta
kochanaa jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-2010, 18:59   #4 (postlink)
nie draznić lwa ;)
Wstążka Prezent Prezent Prezent Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 2 833
Podziękowania otrzymane: 1 012
tusia ma reputacje ponad wszystkie
tusia ma reputacje ponad wszystkietusia ma reputacje ponad wszystkietusia ma reputacje ponad wszystkietusia ma reputacje ponad wszystkietusia ma reputacje ponad wszystkietusia ma reputacje ponad wszystkie

o jesooo szpilson jesteś szybsza niż wszystkie supermarkety, które zaczynają sezon świąteczny 2 listopada
tusia jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-2010, 19:05   #5 (postlink)

szpila59 ma reputacje ponad wszystkie
szpila59 ma reputacje ponad wszystkieszpila59 ma reputacje ponad wszystkieszpila59 ma reputacje ponad wszystkieszpila59 ma reputacje ponad wszystkieszpila59 ma reputacje ponad wszystkie

my nawsze mamy za dużo ozdób na choinke dlatego brakuje gałazek na ch zawieszanie
moja mama zawszem i opowiadała że jej sie pomarańcze ze świętami zawsze kojarezą, ponieważ żyła w neinajlepszych czasach i na święta zawsze dostawała właśnie pomarańcze, orzechy i cos jeszce innego, ale te owoce najlepiej zapamiętała, ponieważ pomarńcze tylko raz do roku dostawała
Kiedys były u mojej babci na choince prawdziwe świeczki... no i niestety wiadomo jak to jest czasami ze świczkami... choinka sie nam od jednej zajarała wszyscy podbiegli ale uwaga.. nie po to aby ratować choinke, ale każdy brał swój prezent i uciekał gdzie pieprz rosnie no ale ogieniek nie był duzy i szybko sie go pozbyliśmy
sianko też mamy pod stołem, zawsze jest wolne miejsce dla gościa
kiedyś u mojego dziadka w wannie pływały dwa karpie i je tak polubiłam że nie chciałam nawet słyszeć że dziadek ma im głowy poucinac.. no ale koneic końców i tak sie zajadałam moimi "przyjaciółmi" w wigilie

---------- Dodano o godzinie 19:05 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 19:03 ----------

Cytat:
Napisał tusia Zobacz post
o jesooo szpilson jesteś szybsza niż wszystkie supermarkety, które zaczynają sezon świąteczny 2 listopada
haha no a jak ja o świetach cały rok mysle
wiosna - niedawno był święta...
lato - kiedy wreszcie te święta będą?! ja chce śnieg
jesień - juz niedługo świta jeeeeah!
zima - no wreeeeszcieee
taki jest mój tok myślenia, świeta 24/7

szpila59 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-2010, 19:39   #6 (postlink)
Totalna maniaczka

kochanaa wszyscy jej zazdroszcząkochanaa wszyscy jej zazdroszcząkochanaa wszyscy jej zazdroszcząkochanaa wszyscy jej zazdroszcząkochanaa wszyscy jej zazdroszcząkochanaa wszyscy jej zazdroszcząkochanaa wszyscy jej zazdroszczą

Też mam zawsze wolne miejsce przy stole dla gościa.
A kiedyś pamiętam w Sylwestra wszyscy siedzieliśmy przy stole, bawiliśmy się na całego i nagle ktoś dzwoni do drzwi. Mój tata poszedł sprawdzić kto to i byli to panowie co chodzili składać życzenia już troche wstawieni i okazało się, ze to był kolega mojego taty i się nie widzieli przez długi czas A to była wielka niespodzianka
kochanaa jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-2010, 19:49   #7 (postlink)
No to..wpadłam
Otrzymane medale: 1
Prezent 

Podziękowania wysłane: 11
Podziękowania otrzymane: 35
Latika ma niesamowite możliwościLatika ma niesamowite możliwości

Nigdy nie zapomnę Świąt gdy miałam 4-5 lat i spędzaliśmy ją u Babci.Babcia wszystko robiła własnoręcznie a ja pomagałam jej lepić pierożki,łazanki,ciasta...gdy kazała mi dla tradycji zrobić łyk paskudnego kompotu ze śliwek,jeszcze wtedy choinkę stroiło się watą...ehh pięknie było...

Potem już gdy Babci zabrakło to wszystko się zmieniło.W ogóle nie pamiętam Świąt gdy rodzice byli jeszcze razem...może że ten czas nie był miły.Potem to już Wigilia z Siostrą,potem raz z Mamą,A potem to ja przyjeżdżałam z Polską Wigilią do mojej rodzinki aż na Sycylię i tak od paru lat zasiadamy przy stole z najbliższymi-czyli nasza babska rodzinka.Zeszłego roku zabrało mojej siostrze męża,więc Wigilia była bez Niego ale właśnie wtedy dnia 24 2009 przyszedł na świat pierwszy osesek w rodzinie-synek siostry!Marco w tym roku będzie więc Urodzinkowo również na WigiliiZawsze wiozę polskiego karpia,polską kapustę,grzyby,śledzie...no i oczywiście opłatki bo choć jedzenie nie jest najważniejsze to ciężko by było spędzić nam Wigilię wśród pizzy która jest zwyczajem włochów...to już nie to samo...pizza jest pospolita na każdą okazję ją jedzą:/ beznadzieja...

Zawsze się ktoś za mikołaja przebierze,Nina jest wtedy przeszczęśliwa a my się cieszymy jak odpakowuje prezenty a jej oczy przelane są pełnią dziecięcej radości Zawsze dajemy sobie po drobnym upominku...już kolęd nie śpiewamy-słuchamy tylko, natomiast przed wieczerzą zmawiamy modlitwę...i już nie piję tego okropnego kompotu

Ogolnie to Włosi nie świętują tak pięknie jak my...Ci co spędzili u Nas Święta podziwiają nasze tradycjeJedynie co mi się podoba to jak zamawiają ze sklepów dzieciom prezenty,które wielkim autem z głośną na całe ulice świąteczną,dziecięcą muzyką przywozi MikołajUwielbiam patrzeć na ich radość ))
stare 24-10-2010, 19:57   #8 (postlink)
Molestantka klawiatury
Otrzymane medale: 4
Prezent Prezent Prezent Pączek 

Podziękowania wysłane: 565
Podziękowania otrzymane: 438
rudzielec jest profesjonalistkąrudzielec jest profesjonalistkąrudzielec jest profesjonalistkąrudzielec jest profesjonalistkąrudzielec jest profesjonalistkąrudzielec jest profesjonalistkąrudzielec jest profesjonalistką

super macie podejscie do swiat, dziewczyny...ja wam powiem, ze szczerze jak zblizaja sie swieta to az mnie brzuch boli nienawidze dzielenia sie oplatkiem, masakraaa....wycielabym to ze swiat gdybym mogla, ale reszta jest ok
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-2010, 20:07   #9 (postlink)
Nałogowiec
Otrzymane medale: 2
Diament Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 55
Podziękowania otrzymane: 75
BasiaPazderska to imię znają wszyscyBasiaPazderska to imię znają wszyscyBasiaPazderska to imię znają wszyscyBasiaPazderska to imię znają wszyscy

Ja jeszcze nie wiem jak w tym roku spędzę święta
Pewnie trochę z rodziną mojego i pewnie trochę z moją rodziną,ale jeszcze nie zdecydowaliśmy gdzie jemy wigilie.Najchętniej spędziłabym ją w moim rodzinnym w domku,bo trochę mi się tęskni za rodziną
stare 25-10-2010, 16:00   #10 (postlink)

szpila59 ma reputacje ponad wszystkieszpila59 ma reputacje ponad wszystkieszpila59 ma reputacje ponad wszystkieszpila59 ma reputacje ponad wszystkieszpila59 ma reputacje ponad wszystkie

a co myślicie o zwyczajach światecznych w ameryce
Zamierzam tam mieszkać w przyszłosci dlatego sie troche interesuje..
Dla nas ważniejszy jest nastrój i jedzenie a dla nich .... dekoracje niektóre sa po prostu przepięknę, zobaczcie :

chciałybyście aby i u nas to dekorowanie było tak popularne? mi się to bardzo podoba
jednak co mnie smuci i co chyba będę musiała jakoś znieść w amerykańskich świętach to ich dania....
czyli tak : indyk.. zielony na wpół surowy groszek, ziemniaczki i jakas tam marcheweczka.... to chyba tyle
nieodpowiada mi to wolę nasze stoły zastawione jedzeniem i długi cza przy nich spędzany

szpila59 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-2010, 20:02   #11 (postlink)
Wzorki Club
Złoty medal Złoty medal Wyróżnienie Prezent Prezent 

Podziękowania wysłane: 782
Podziękowania otrzymane: 568
goslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkie

szpila fakt amerykanie cudnie ozdabiaja swieta, mi tez to bardzo sie podoba ale atmosfera i jedzonko zdecydowanie lepsze na polskich stolach
goslava jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-2010, 20:49   #12 (postlink)
Molestantka klawiatury
Złoty medal Wstążka Prezent Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 884
Podziękowania otrzymane: 694
asiekfr ma reputacje ponad wszystkieasiekfr ma reputacje ponad wszystkieasiekfr ma reputacje ponad wszystkieasiekfr ma reputacje ponad wszystkieasiekfr ma reputacje ponad wszystkieasiekfr ma reputacje ponad wszystkieasiekfr ma reputacje ponad wszystkieasiekfr ma reputacje ponad wszystkieasiekfr ma reputacje ponad wszystkie

...ale piekne!Ja juz tak dawno nie bylam w polsce na swieta ,ale mysle ze w tym roku pojedziemy...moj maz tez jeszcze nie widzial jak to u nas wyglada,tak naprawde po polsku.
Moje najpiekniejsze swieta to oczywiscie w domu u rodzicow ,gdzie zawsze jest malo miejsca ,gdzie jestesmy wszyscy(choc juz dawno tak nie bylo).
Raz spedzilam tez swieta pod palmami w Libanie(bo stamtad pochodzi moj maz) ,tez jest pieknie .Ogolnie tam katolicy bardzo mocno sa przywiazanie do tradycji chrzescijanskich i spedzaja ten czas oczywiscie z rodzina i duuuuzo czasu w kosciele.Jest roche inaczej ,bo nie ma zwyczaju lamania sie oplatkiem i na kolacji wigilijnej jedza mieso(choc u nas podobno tez juz mozna?),ale to takie detale ,ogolnie jest tak samo ,szopka ,choinka ,prezety i snieg(lezy wysoko w gorach
Ale najpiekniejsze swieta to chyba te ktore sami sobie stworzymy , a gdzie to jest to juz malo istotne!

http://www.spn-nails.fr/

Dystrybutor SPN Nails-Francja.

I Love This Forum

Ostatnio edytowane przez asiekfr ; 25-10-2010 o 21:01
asiekfr jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-2010, 22:11   #13 (postlink)
Wizażystka
Otrzymane medale: 9
Złoty medal Uznanie Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 911
Podziękowania otrzymane: 868
kachna831 ma reputacje ponad wszystkie

O taaak, amerykańskie dekoracje świąteczne są przepiękne
kachna831 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-2010, 22:47   #14 (postlink)
Molestantka klawiatury
Otrzymane medale: 4
Prezent Prezent Prezent Pączek 

Podziękowania wysłane: 565
Podziękowania otrzymane: 438
rudzielec jest profesjonalistkąrudzielec jest profesjonalistkąrudzielec jest profesjonalistkąrudzielec jest profesjonalistkąrudzielec jest profesjonalistkąrudzielec jest profesjonalistkąrudzielec jest profesjonalistką

jak patrze sie na te fotki to tylko nasuwa mi sie jedno...`kevin sam w domu` tez mieli fajne ozdoby w tym filmie
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-10-2010, 10:08   #15 (postlink)
Wizażystka
Otrzymane medale: 9
Złoty medal Uznanie Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 911
Podziękowania otrzymane: 868

Cytat:
Napisał rudzielec Zobacz post
jak patrze sie na te fotki to tylko nasuwa mi sie jedno...`kevin sam w domu` tez mieli fajne ozdoby w tym filmie
Hehehe, na pewno w te święta znowu będzie w tv
kachna831 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-10-2010, 12:04   #16 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 16
Podziękowania otrzymane: 29
eksnail ma niesamowite możliwościeksnail ma niesamowite możliwości

szpila59 świtene zdjęcia aż już chce świętamy, jeżeli nic nie przeszkodzi, tradycyjnie jedziemy do rodzinnego miasta, i na ogół jemy 2 wigilie bo rodzice nasi mieszkają dosłownie naprzeciwko siebie i zawsze mamy dylemat u kogo być, więc staramy sie być tu i tu
stare 26-10-2010, 16:35   #17 (postlink)

oo tak święta bez kevina przecie istnieć nie mogą
ja zawsze ogladam go w tv, mimo że znam go już na pamięć
Ale według mnie święta nie obędą się też bez mojego ukochanego "GRINCH'A"
która lubi w świeta oglądać zielonego, włochatego stworka, który nienawidzi świąt?

szpila59 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-10-2010, 16:58   #18 (postlink)
Wzorki Club
Otrzymane medale: 14

Podziękowania wysłane: 1 206
Podziękowania otrzymane: 1 721
julcia88 ma reputacje ponad wszystkiejulcia88 ma reputacje ponad wszystkie
julcia88 ma reputacje ponad wszystkiejulcia88 ma reputacje ponad wszystkiejulcia88 ma reputacje ponad wszystkie

Ja pamiętam jak raz w święta Kevin nie leciał w tv to aż mi było tak dziwnie no bo też sobie nie wyobrażam świąt bez obejrzenia tego filmu
Grinch'a też lubię
a dekoracje w Ameryce są boskie chciałabym tam spędzić choć raz święta..
stare 27-10-2010, 17:46   #19 (postlink)

Cytat:
Napisał julcia88 Zobacz post
Ja pamiętam jak raz w święta Kevin nie leciał w tv to aż mi było tak dziwnie no bo też sobie nie wyobrażam świąt bez obejrzenia tego filmu
Grinch'a też lubię
a dekoracje w Ameryce są boskie chciałabym tam spędzić choć raz święta..
nooo, ja hciałabym zobaczyc tez te dekoracje, ale nie sądzę, abym w przyszłosci tak dekorowała sój dom/mieszkanie, ponieważ póxniej bałabym się rachunku za te wszystkie lampeczki

szpila59 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-10-2010, 18:22   #20 (postlink)
Totalna maniaczka

hehe
Ja uwielbiam oglądać w święta Grincha xD Nie wyobrażam sobie świąt bez tego filmu Ale Kevin już mi się znudził już go ze 100 razy oglądałam
kochanaa jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-2010, 12:35   #21 (postlink)
Moderator
Otrzymane medale: 10
Prezent Prezent Prezent Prezent Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 2 986
Podziękowania otrzymane: 1 414
nanami7 ma reputacje ponad wszystkie
nanami7 ma reputacje ponad wszystkienanami7 ma reputacje ponad wszystkienanami7 ma reputacje ponad wszystkienanami7 ma reputacje ponad wszystkienanami7 ma reputacje ponad wszystkienanami7 ma reputacje ponad wszystkienanami7 ma reputacje ponad wszystkienanami7 ma reputacje ponad wszystkie

Ja nie zapomnę, jak poszłam ze 2-3 lata temu na pasterkę i sąsiedzi z ulicy obok, byli tak napici (albo zmęczeni), tak głośno śpiewali, że stali się atrakcją kolędowania poza tym chwiali się na nogach.
Co lepsze, jest to bardzo porządna rodzina.
Nie wnikam, o co w tym chodziło.
ubaw mam z nich po dziś dzień, jak tylko mijam ich na ulicy

www.paznokcie-poznan.blogspot.com
nanami7 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-2010, 13:12   #22 (postlink)
Otrzymane medale: 2
Prezent Prezent 

Podziękowania wysłane: 1 282
Podziękowania otrzymane: 400
kasiasssss jest profesjonalistkąkasiasssss jest profesjonalistkąkasiasssss jest profesjonalistkąkasiasssss jest profesjonalistkąkasiasssss jest profesjonalistkąkasiasssss jest profesjonalistkąkasiasssss jest profesjonalistką

Szpileczko wlasnie to w swietach lubie,kolorowe lampki i choinki,uwielbiam te klimaty
stare 28-10-2010, 14:50   #23 (postlink)

Cytat:
Napisał kasiasssss Zobacz post
Szpileczko wlasnie to w swietach lubie,kolorowe lampki i choinki,uwielbiam te klimaty
chyba nie tylko my to lubimy
najbardziej lubie jednak widok wieeeelgachnej choinki na środku rynku ,przyozdobionej i z świcącymi lampkami i obsypaną śniegiem...

szpila59 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-11-2010, 17:16   #24 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 10
Podziękowania otrzymane: 83
nadya188 jest diamentem wśród kamieninadya188 jest diamentem wśród kamieninadya188 jest diamentem wśród kamieninadya188 jest diamentem wśród kamieni

U nas święta wyglądają różnie. Jak jeszcze nie wyszłam za mąż święta zawsze spędzaliśmy z mamą, tatą i bratem.
Już 2 tygodnie przed świętami mama stroiła całe mieszkanie. Od drzwi wejściowych po okna. W 36 m2 stały aż 4 choinki. Na oknach brat zawieszał świecidełka. Mama każde wejście do pokoi stroiła girlandami, robiła stroiki. Tak kolorowo nie miał nikt w domu
Lepienie uszek i inne potrawy zaczynały się już dzień wcześniej. Najbardziej jednak lubiłam dzień wigilii. Tata rozkładał na stole talerze a my z bratem podbieraliśmy jedzenie. Brat lubił też robić ręcznie szopki pod choinkę. Kiedy zaczynaliśmy kłaść potrawy za stół, tata zaczynał z bratem grać na instrumentach kolędy. Uwielbiałam to
Potem to już tylko wyżerrrrrrka i kolędy w tv. Po ciastach otwieraliśmy prezenty. Jak byliśmy mali to przebieraliśmy się z bratem za mikołaja i śnieżynkę a najmłodszy podawał prezenty tym, których imię widniało na karteczce. Oczywiście nie obyło się bez małych żartów z rózgą i węglem, że kto niegrzeczny to je dostawał hihi było tak cudownie........
Ostatnią wigilię zrobiliśmy wspólnie z całą rodziną specjalnie dla dziadka ponieważ miał raka. Bardzo się cieszę, iż wigilia była wspólna mimo że rodzina jest skłócona bo to było ostatnie spotkanie. Dziadek zmarł w kwietniu tego roku

Ta wigilia zapowiada się że będę sama z mężem i psem. Także postaram się zrobić dla was bardzo dużo zdjęć
nadya188 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-11-2010, 17:42   #25 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 60
Podziękowania otrzymane: 33
anecka17171 ma niesamowite możliwościanecka17171 ma niesamowite możliwości

Ja uwielbiam Święta w tym roku miały być u siostry ale ma malutkie dziecko i chyba plany się zmienią,w zeszłym roku miałam prawie całą rodzinkę z mojej strony u siebie brakowało tylko brata z żoną bo mieszkają w Irlandii. Ale odkąd mieszkam w swoim domku to mogę ją spędzać nawet tylko z mężem i dziećmi bo jet mniej zamieszania kolacja ,prezenty (radość dzieci) a potem odpoczywamy i świętujemy w blasku kominka i choinki jest bosko,kurczę aż z tego wszystkiego już się nie mogę doczekać
anecka17171 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bożego, narodzenia, Święta

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania