Odpowiedz
stare 28-02-2009, 11:23  
Linia włosa
seqoya seqoya jest nieaktywny 28-02-2009, 11:23
Ocena: (6 votes - 4.83 average)

Bardzo ważne jest też ostateczne nadawanie kształtu. Wiąże się to z linią włosa...

Czyli grubością wolnego brzegu paznokci.
Linia włosa nie może być zbyt gruba, bo nie dość ze brzydko wygląda (nienaturalnie), to dodatkowo, obciąża paznokieć i może to powodować różne niemiłe niespodziewajki

seqoya
Podziękowania wysłane: 61
Podziękowania otrzymane: 276
Odwiedzin: 76743
Odpowiedź z Cytatem
4 użytkowników podziękowało za ten użyteczny post:
AgnieszkaMA (07-05-2014), katherinne (30-11-2010), monikat (23-07-2010), reniusia1002 (03-06-2013)
stare 11-01-2010, 12:06   #51 (postlink)
Debiutantka

Podziękowania wysłane: 7
Podziękowania otrzymane: 0
Magdalena-Nails jest początkujący
Odp: Podstawowe pojęcia przy przedłuzaniu paznokci-zdjęcia, opis 

No no super przydatne wiadomości
Jesteście dziewczyny Super
Magdalena-Nails jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-01-2010, 19:59   #52 (postlink)
Zabierzcie jej klawiaturę ;-)
Otrzymane medale: 5
Wyróżnienie Uznanie Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 1 176
Podziękowania otrzymane: 1 385
Elizabeth76 ma reputacje ponad wszystkie
Elizabeth76 ma reputacje ponad wszystkieElizabeth76 ma reputacje ponad wszystkieElizabeth76 ma reputacje ponad wszystkieElizabeth76 ma reputacje ponad wszystkieElizabeth76 ma reputacje ponad wszystkieElizabeth76 ma reputacje ponad wszystkieElizabeth76 ma reputacje ponad wszystkieElizabeth76 ma reputacje ponad wszystkie
Odp: Linia stresu 

Linia stresu jest to miejsce typowo narażone na uszkodzenia mechaniczne typu złamania, pęknięcia czy zmiażdżenia. Jak dokładnie określić, gdzie się znajduje? Wystarczy delikatnie uderzyć paznokciem o jakąś twardą powierzchnię. Miejsce, które najbardziej zaboli, a jednocześnie zmieni chwilowo kolor, oznacza dokładnie linię stresu. To właśnie ona jest przyczyną tworzenia przez stylistów paznokci, krzywej C. Odpowiednie jej zbudowanie, zapewni nie tylko trwałość wykonanych paznokci, ale także zabezpieczy naturalne paznokcie przed urazami.

Rozróżniamy dwa rodzaje krzywych C; pozioma (linia niebieska) tzw. warstwą tunelu i pionową (linia czerwona) zwana krzywą stresu. W stylizacji bardzo ważne jest by zachować te krzywe podczas nakładania żelu i akrylu. Dobre ukształtowanie krzywej C świadczy o prawidłowym wykonaniu paznokci.
Ideą zbudowania prawidłowej krzywej C, jest nałożenie odpowiednich proporcji żelu lub akrylu na linii stresu. Należy jednak pamiętać o tym, że każde paznokcie są inne, i dlatego proporcje należy dobierać odpowiednio do ich kształtu.

Istnieje kilka technik formowania krzywej, najczęściej jednak wykonuje się ją na warstwie drugiej- budującej (jak sama nazwa wskazuje buduje paznokcia). W tym celu grubszą warstwę żelu nakładamy na środek paznokcia i delikatnie go rozcierając pokrywamy boki i wolny brzeg paznokcia. W przypadku kiedy pracujemy na żelach rzadkich, wykonanie krzywej c jest troszeczkę trudniejsze, jednak możemy ją ładnie wyprofilować trzymając przez kilka sekund w lampie, paznokcia odwróconego powierzchnią do folii lustrzanej, dzięki czemu żel się wypoziomuje i utworzy idealną C. Wykonywanie krzywej akrylem jest znacznie prostsze od żelowej, z tego względu, gdyż akryl z natury zastyga dokładnie w miejscu w którym go położymy. Wystarczy tylko odpowiednią kulkę akrylu nałożyć na środek paznokcia i delikatnie ją rozgnieć, pokrywając cieniutką warstwą boki paznokcia.

Ostatnio edytowane przez Elizabeth76 ; 13-06-2011 o 11:05
Elizabeth76 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
13 użytkowników podziękowało za ten użyteczny post:
ajda***pazurki (05-07-2011), andźka (04-08-2010), ank13pietro (16-07-2016), Eminailbar (13-07-2016), gosia29096 (18-05-2010), julcia88 (28-01-2010), Katia_07 (19-08-2012), klanat (18-05-2010), marta325 (03-09-2010), Nikolina25 (12-12-2015), serduszko (07-03-2012), sylla (02-08-2010), tusia90 (16-11-2011)
stare 02-04-2010, 21:15   #53 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 47
Podziękowania otrzymane: 46
karna26 ma niesamowite możliwościkarna26 ma niesamowite możliwości

Ja takze jestem bardzo zadowolona z forum,mozna sie bardzo duzo dowiedziec !
karna26 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-04-2010, 23:13   #54 (postlink)
Nałogowiec

Podziękowania wysłane: 48
Podziękowania otrzymane: 35
jOotka ma niesamowite możliwościjOotka ma niesamowite możliwości

extra

już wszytko jasne wiedziałam, co to krzywa c i w ogole, ale dużo lepiej jestr wiedzieć wiecej ;>

jOotka jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-04-2010, 13:04   #55 (postlink)
No to..wpadłam
Otrzymane medale: 3
Złoty medal Złoty medal Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 233
Podziękowania otrzymane: 207
kleo to imię znają wszyscykleo to imię znają wszyscykleo to imię znają wszyscykleo to imię znają wszyscykleo to imię znają wszyscy

oj przyda się przyda, aby nie zapomnieć jak wygladaja prawidłowo zbudowane paznokcie
w szczególności mi bo dalej mam problemy z krzywą i łukiem

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
kleo jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-2010, 01:24   #56 (postlink)
Totalna maniaczka

Podziękowania wysłane: 313
Podziękowania otrzymane: 309
klanat wszyscy jej zazdroszcząklanat wszyscy jej zazdroszcząklanat wszyscy jej zazdroszcząklanat wszyscy jej zazdroszcząklanat wszyscy jej zazdroszcząklanat wszyscy jej zazdroszcząklanat wszyscy jej zazdroszczą

Ja sie nauczyłam teorii z tego forum w dwa dni wiecej ,niż na innych forach przez trzy miesiące pozdrawiam wszystkie dziewczyny
klanat jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-2010, 09:08   #57 (postlink)
Kosmetyczka
Otrzymane medale: 1
Serce 

Podziękowania wysłane: 674
Podziękowania otrzymane: 510
RoksiSK ma reputacje ponad wszystkieRoksiSK ma reputacje ponad wszystkieRoksiSK ma reputacje ponad wszystkieRoksiSK ma reputacje ponad wszystkieRoksiSK ma reputacje ponad wszystkieRoksiSK ma reputacje ponad wszystkieRoksiSK ma reputacje ponad wszystkieRoksiSK ma reputacje ponad wszystkie

Dziewczyny jesteście wielkie
RoksiSK jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-2010, 22:51   #58 (postlink)
Totalna maniaczka

Podziękowania wysłane: 313
Podziękowania otrzymane: 309
klanat wszyscy jej zazdroszcząklanat wszyscy jej zazdroszcząklanat wszyscy jej zazdroszcząklanat wszyscy jej zazdroszcząklanat wszyscy jej zazdroszcząklanat wszyscy jej zazdroszcząklanat wszyscy jej zazdroszczą

świetnie rozrysowane i opisane trudniej zrobic hi hi
stare 16-04-2010, 06:27   #59 (postlink)
Wzorki Club
Otrzymane medale: 10
Uznanie Sponsor Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 651
Podziękowania otrzymane: 1 842
kobietazpazurem ma reputacje ponad wszystkiekobietazpazurem ma reputacje ponad wszystkie
kobietazpazurem ma reputacje ponad wszystkiekobietazpazurem ma reputacje ponad wszystkiekobietazpazurem ma reputacje ponad wszystkiekobietazpazurem ma reputacje ponad wszystkiekobietazpazurem ma reputacje ponad wszystkie

Świetne rady A co do budowy paznokcia warto tak sobie od czasu do czasu to przypomniec

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
kobietazpazurem jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-2010, 17:56   #60 (postlink)
Wzorki Club
Otrzymane medale: 14
Uznanie Prezent Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 1 206
Podziękowania otrzymane: 1 722
julcia88 ma reputacje ponad wszystkiejulcia88 ma reputacje ponad wszystkie
julcia88 ma reputacje ponad wszystkiejulcia88 ma reputacje ponad wszystkiejulcia88 ma reputacje ponad wszystkie

Zgadzam sie, na pewno informacje sie przydadza

julcia88 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-05-2010, 10:49   #61 (postlink)
Rozkręcanko

Podziękowania wysłane: 22
Podziękowania otrzymane: 12
Kaja21 wkrótce będzie sławna

Nie wiem czemu ale jak byłam na kursie to instruktorka powiedziała, że krzywa C to jest ta linia uśmiechu a tutaj widze, że to jest zupełnie co innego
Kaja21 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-2010, 00:24   #62 (postlink)
Wczytuje się

Podziękowania wysłane: 8
Podziękowania otrzymane: 1
gosia29096 jest początkujący

bardzo przydatne posty na pewno mi pomogą jak i wielu innym początkującym dziewczyną wielkie dzieki
gosia29096 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-05-2010, 11:04   #63 (postlink)
Rozkręcanko

Podziękowania wysłane: 33
Podziękowania otrzymane: 4
marta2166 jest na dobrej drodze

to forum jest rewelacyjne! dziekuje dziewczyny za dobre rady
marta2166 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-05-2010, 11:25   #64 (postlink)
Totalna maniaczka
Otrzymane medale: 8
Wyróżnienie Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 200
Podziękowania otrzymane: 153
Ewelina83 to imię znają wszyscyEwelina83 to imię znają wszyscyEwelina83 to imię znają wszyscyEwelina83 to imię znają wszyscyEwelina83 to imię znają wszyscy

Ja rowniez tu wiecej informacji zdobylam niz na kursie!Dzieki wam!
Ewelina83 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-06-2010, 15:57   #65 (postlink)
joy
Debiutantka

Podziękowania wysłane: 0
joy jest początkujący

zalezy bardzo duzo od osob ktore ten kurs prowadza. ja np z forum nie dowiedzialam sie niczego nowego ale nie mowie ze forum nie jest przydatne
joy jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-2010, 20:39   #66 (postlink)
Debiutantka

Podziękowania wysłane: 3
Bea-dziubek jest początkujący

Dziewczyny, dziekuję Wam bardzo za to forum i informacje które tu umieszczacie. Ja uczę się dla siebie, bo po przeliczeniu wydatków na dwie osoby, opłaciło mi sie kupić sprzęt i te wszystkie cudeńka i zabrać sie do roboty. Mam(ależ jestem skromna) zdolności plastyczne, więc szybko załapałam jak i co sie robi właśnie czytając to forum, a opłacać kurs po to by wynieść z niego to co już wiem nie opłaca mi się , to mi się zwróci za kilka lat a wtedy to mogę już nie chcieć robic sobie pazurków.Jestem wdzięczna wszystkim które dziela się swoja wiedzą a także Ani za pokazanie swoich prac, to wielka podpowiedź. całuje Was wszyskie gorąco.
Bea-dziubek jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-06-2010, 16:15   #67 (postlink)
Nałogowiec

Podziękowania wysłane: 265
Podziękowania otrzymane: 116
Anika jest diamentem wśród kamieniAnika jest diamentem wśród kamieniAnika jest diamentem wśród kamieniAnika jest diamentem wśród kamieni

To forum, jest prawdziwą skarbnicą wiedzy A umiejętne jej wykorzystanie z pewnością zaowocuje w pięknych, a przede wszystkim prawidłowo zrobionych paznokciach
Jest tutaj tyle specjalistów z dziedziny pazurkowej służących zawsze dobrą radą oraz tyle materiałów pomocniczych w postaci schematów czy filmów, że osoba, która dopiero rozpoczyna swoją przygode z pazurkami, zaczyna sobie zdawać sprawe, że temat przedłużania paznokci jest o wieeeeele szerszym tematem, niż możnaby przypuszczać. Poza tym co ważne i niezmiernie istotne- forumowicze dbają również o pogłebianie swojej wiedzy organizując warsztaty forumkowe, co naprawde jest czymś FANTASTYCZNYM
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-07-2010, 12:30   #68 (postlink)
Szkoleniowiec
Otrzymane medale: 9
Wyróżnienie Uznanie Kreatywność Prezent Szkolenia 

Podziękowania wysłane: 1 472
Podziękowania otrzymane: 2 173
Agnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkie
Agnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkie

skopiwana z sk
napisane przez Anie z Toronto

moze kogos zaciekawi

Czytajac Polskie fora caly czas lapie sie na tym ze w Polsce jakos sie tak dziwnie przyjelo ze "Krzywa C" (ang. c-curve) znaczy linia boczna paznokcia, czyli luk paznokcia (ang. arch)
C-curve na calym swiecie to nic innego jak po Polsku tunnel.

Troche mylace co

Zwlaszcza ze wszystkie inne terminologie zwiazane ze stylizacja paznokci sa dosc dokladnie przetlumaczone z angielskiego.

A wiec..... pomyslalam sobie... zmienmy to

Ciekawa jestem jak daleko to foum siega
Zmienmy terminologie w magazynach i na innych forach!
Czemu nie?
Kto jest za?
Osoby ktore sa za.... napiszmy o tym na innych forach, napiszmy o tym w magazynach.... przekazmy to innym stylistkom.
Jako instruktorzy/nauczyciele... przekazmy to naszym studentom

Zwlaszcza jak na calym swiecie mowi sie tak samo...
Niech pozniej sie nie mowi ze Polacy maja zle pojecie o profesjonalnej terminologii.
Rowniez dobra znajomosc terminologii przydaje sie jak Polki/Polacy startuja na miedzynarodowych konkursach. Nie dosc ze czesto jest bariera jezykowa nie utrudniajmy sobie zycia niepoprawna terminologia...

Mala lekcja angielsko - polskiego:

smile line = linia usmiechu
stress area, stress line, stress point = okolica stresu, linia stresu, punkt stresu
french = french
c-curve = krzywa c, tunel
arch = łuk paznokcia

Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska

Agnieszka Praska jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
3 użytkowników podziękowało za ten użyteczny post:
Anika (15-07-2010), ewelinka:* (07-07-2010), szerek (07-07-2010)
stare 02-08-2010, 15:53   #69 (postlink)
Rozkręcanko
Otrzymane medale: 2
Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 29
Podziękowania otrzymane: 12
beata671 wkrótce będzie sławna

Kobietki kochane może któraś z was mi wytłumaczy ostatnio w ktoryms z magazynow paznokciowych przeczytalam ze błędne jest mówienie na grubość paznokcia ze to linia włosa- to po prostu grubość, a linia włosa znajduje się tuż przy wale paznokciowym. Linia włosa jest to linia "pustej" płytki przy skórkach, nie ma tam ani żelu ani akrylu. po-prostu jest pusta. i ma właśnie grubość włosa, minimalna ale potrzebna aby nie zalać skorek. to jak to w końcu jest bo już się gubię
beata671 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-2010, 20:40   #70 (postlink)
Totalna maniaczka
Otrzymane medale: 10
Złoty medal Prezent Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 1 023
Podziękowania otrzymane: 421
sylla jest profesjonalistkąsylla jest profesjonalistkąsylla jest profesjonalistkąsylla jest profesjonalistkąsylla jest profesjonalistkąsylla jest profesjonalistkąsylla jest profesjonalistką

No też mnie zaintrygowałaś? Czekam na odpowiedź dziewczyn z doświadczeniem.
sylla jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-2010, 20:54   #71 (postlink)
Molestantka klawiatury
Otrzymane medale: 8
Wstążka Prezent Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 201
Podziękowania otrzymane: 413
gattina jest profesjonalistkągattina jest profesjonalistkągattina jest profesjonalistkągattina jest profesjonalistkągattina jest profesjonalistkągattina jest profesjonalistkągattina jest profesjonalistką

U nas się przyjęło, że linia włosa to jest grubość wolnego brzegu, a to wcale nie jest prawda. Linia włosa oznacza linię przy skórkach.
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-08-2010, 20:07   #72 (postlink)
Wczytuje się

Podziękowania wysłane: 14
marisol82 jest początkujący

ja chyba za dużo macham pędzelkiem przy tym bo dzis mi wyszły pęcherzyki powietrza jak budowałam C
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-08-2010, 20:55   #73 (postlink)
No to..wpadłam
Otrzymane medale: 2
Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 25
Podziękowania otrzymane: 121
byli jest diamentem wśród kamienibyli jest diamentem wśród kamienibyli jest diamentem wśród kamienibyli jest diamentem wśród kamieni

Z tego co wyczytałam już nie pamiętam kiedy: linie włosa są 2, przy wale okołopaznokciowym i na wolnym brzegu. Niestety nie wiem ile w tym prawdy.
byli jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-08-2010, 08:22   #74 (postlink)
Administrator
Otrzymane medale: 14
Wyróżnienie Wyróżnienie Super Sprzedawca Serce Sponsor 

Podziękowania wysłane: 2 996
Podziękowania otrzymane: 3 276
samaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkie
samaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkiesamaron ma reputacje ponad wszystkie

W Polsce zawsze musi być inaczej,
u nas przyjęło się mówić (po jakimś czasie dopiero, bo najpierw była linia włosa na wolnym brzegu) ,że są 2 linie włosa, przy wałach i na wolnym brzegu.
Ale prawidłowo linia włosa jest tylko przy skórkach a wolny brzeg to wolny brzeg.

samaron jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Za ten użyteczny post podziękowali:
beata671 (31-08-2010)
stare 12-09-2010, 10:47   #75 (postlink)
Debiutantka

Podziękowania wysłane: 1
madzikj jest początkujący

Cytat:
Napisał barbara_kawka Zobacz post
bardzo pomocne przy tworzeniu krzywej C jest odwrocenie pazurkow po nalozeniu zelu a przed wlozeniem do lampy... dobry zel ladnie splywa sie w TO miejsce

bardzo przydatna informacja ja dopiero sie uczę zdobić paznokcie więc mi się napewno przyda ta informacja dzięki
pozdrawiam gorąco
madzikj jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
krzywa c, linia, linia boczna, opis, paznokcizdjęcia, podstawowe, pojęcia, przedłuzaniu, przy, smile line, stresu, uśmiechu, włosa, wolny brzeg

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania