Odpowiedz
stare 23-05-2009, 21:34   #1 (postlink)
dawniej sylwiakolodziej1985

Podziękowania wysłane: 26
Podziękowania otrzymane: 24
Euphoria ma niesamowite możliwościEuphoria ma niesamowite możliwości
Cera tłusta, mieszana 

Kochane mam okropną cerę. Wiem, że polecicie dermatologa, bylam u paru i jeden mnie zbył, mówiąc że nie jest źle, drugi coś tam wymyślił.
Myślę sobie, że może teraz latem dałoby się coś z tym zrobić. Na co dzień używam podkładu- jak jest źle ;p to Excipialu a jak jest lepiej to lżejszego. Ale po paru chiwlach się święcę, głownie strefa T buuuu. Mam też rozszerzone pory. Swego czasu stosowałam maseczki z glinki i inne niby do takiej skóry oprzeznaczone ale nic. Kremy tak samo. Po kilku się zmęczyłam ciagłym wydawaniem kasy i nic nie pomaga. Mialam kiedyś maseczkę od koleżanki-resztkę do wypróbowania-taką maziatą niebieskawą, zastygającą, ale nie wiem jaka to firma...koarzycie może?
Podzielcie się radami jak sobie radzicie, bo mam nadzieję, że nie jestem jedyna z takim problemem?
Chciałabym sobie kupić jakiś zestaw kosmetyków-tonik, żel krem czy co tam jeszcze trzeba. Nie wiem jakiej formy. Chcicalabym też teraz latem zamienić podkłąd na coś, ale nie wiem na co, bez za bardzo nie mogę wyjść z domu bo będę straszyć.
Pomózcie dziewczynki i Kamisku też jak wiesz
Euphoria jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-05-2009, 21:46   #2 (postlink)
Nałogowiec

Podziękowania wysłane: 111
Podziękowania otrzymane: 340
Pati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszczą

po opisie mi wyglada ze masz cere mieszana.swiecaca sie strefa T na to wskazuje wiec tak:
<źródlo-wyciąg z wykładów-standardowo >

Zalecenia
w pielegnacji tej cery nalezy podchodzic indywidualnie do kazdego z obszarow.

1.pielegnacja strefy T

zabiegi:
galwanizacja,peeling kawitacyjny za pomoca ultradzwiekow,mikrodermabrazja(scieranie powierzchownych warstw naskorka poprzez wysysanie),peelingi chemiczne z uzyciem kwasow owocowych.
Zalecenia:
w pielegnacji tego typu cery wazne jest ograniczenie łojotoku, regulacja rogowacenia naskorka i zmniejszanie stanu zapalnego
preparaty do pielegnacji tej cery zawieraja substancje sobostatyczne:
wit. A i jej pochodne,cynk,krzem,siarka, wit. Z grupy B.
o dzialaniu regulujacym rogowacenie naskorka:
enzymy pochodzenia roslinnego, mocznik (10-30%), kwas salicylowy,alfahydroksykwasy
o dzialniu przeciwzapalnym
garbniki, azuleny(z rumianka)
o dzialaniu bakteriostatycznym
wit.C,skwalen,triclosan,kwas linoenowy

2.pielęgnacja partii bocznych:

Zabiegi:
tonizowanie skory preparatami bez alkoholu
wykonanie peelingu (enzymatyczny, gomasz)

Zalecenia:
konieczne jest intensywne nawilzanie, stosowanie preparatow zatrzymujacych wode w naskorku oraz uzupelnianie plaszcza lipidowego.
w preparatach do tego typu cery znajduja sie nastepujac substancje:
o dzialaniu nawilzajacym:
kwas hialuronowy, skladniki NMF,kolagen,wit. E, wit. Z grupy B, mocznik(do10%),wyciagi roslinne,pektyny
o dzialaniu natluszczajacym
niezbedne nienasycone kwasy tluszczowe,skwalen,ceramidy,wit.A
o dzialaniu lagodzacym
alantoina,depantenol,substancje pochodzenia roslinnego,azuleiny,bisabolol
kremy do pielegnacji stosowane na dzien piwinny zawierac filtry przeciwsloneczne.
Pati88 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
4 użytkowników podziękowało za ten użyteczny post:
daruniunia (24-05-2009), dzidzia (23-05-2009), gogosobo (09-12-2009), madzialena (24-05-2009)
stare 23-05-2009, 22:00   #3 (postlink)
VIP
Otrzymane medale: 6
Złoty medal Diament Prezent Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 945
Podziękowania otrzymane: 547
dzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkie

nie jesteś sama też mam z tym problem ,ale powiem szczerze jeśli chodzi o podkład i puder polecam Maybelline Mineral ,ja mam to i to ale możesz sobie zakupic sam puder sypki , po nim to nawet na imprezie się nie świece jak psu jajca , a ostatnio każdy mi mówił że mam śliczną cerę, no a ja sobie tylko myślałam -dobrze że mnie nie widzisz bez makijażu

Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
dzidzia jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-05-2009, 22:05   #4 (postlink)
Globalny Moderator
Otrzymane medale: 19
Złoty medal Wyróżnienie Kreatywność Wstążka Prezent 

Podziękowania wysłane: 3 271
Podziękowania otrzymane: 1 885
natalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkie
natalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkie

hahahahha i dobrze !

PS Sylwia też mam ten problem są dni lepsze i są dni gorsze.

Ostatnio edytowane przez natalia268 ; 23-05-2009 o 22:08
natalia268 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-05-2009, 22:07   #5 (postlink)
dawniej sylwiakolodziej1985

Podziękowania wysłane: 26
Podziękowania otrzymane: 24
Euphoria ma niesamowite możliwościEuphoria ma niesamowite możliwości

hehehhehe.mnie też czasem się troszkę poprawia i to zazwyczaj jak mam nowy puder a potem jakby się skóra przyzwyczajała i jest znowu źle ;/
ale pomyslę nad tym pudrem.
Patunia a możesz polecic jakieś gotowe produkty?bo ja tą ściąge z wykłądów czytałam już w jednym poście (heheh żeby nie bylo że nie przejrzałam tematów) tylko nic mi to nie mówi
Euphoria jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-05-2009, 22:13   #6 (postlink)
Wzorki Club
Wyróżnienie Serce Prezent Prezent Oskar 

Podziękowania wysłane: 584
Podziękowania otrzymane: 454
Chanti25 ma reputacje ponad wszystkieChanti25 ma reputacje ponad wszystkieChanti25 ma reputacje ponad wszystkieChanti25 ma reputacje ponad wszystkieChanti25 ma reputacje ponad wszystkieChanti25 ma reputacje ponad wszystkieChanti25 ma reputacje ponad wszystkieChanti25 ma reputacje ponad wszystkie

hi hi hi a ja nie używam ani podkładu , ani pudru-kocham swoje pieguski Chyba ,że idę do kosmetyczki na makijaż przed jakimś ważnym wyjściem Tylko dobrego kremiku używam i nie mam na szczęście żadnych problemów...acha no i tabletki nawilżające skórę biorę
stare 23-05-2009, 22:14   #7 (postlink)
Nałogowiec

Pati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszczą

gotowe produkty? hm...to wszystko zalezy od tego jak Twoja skora przyswaja kosmetyki danych firm bo ja Ci moge polecic na przyklad tonik Dr. Ireny Eris ktory jest dobry a na przyklad Tobie moze nie pomoc bo sie okaze ze to jednak nie ten. postaram sie nastepnym razem bardziej sprecyzowac moje wygiagi z wykladow zeby byly dla wszystkich zrozumiale
Pati88 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-05-2009, 22:16   #8 (postlink)
VIP
Złoty medal Diament Prezent Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 945
Podziękowania otrzymane: 547
dzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkie

Cytat:
Napisał Chanti25 Zobacz post
hi hi hi a ja nie używam ani podkładu , ani pudru-kocham swoje pieguski Chyba ,że idę do kosmetyczki na makijaż przed jakimś ważnym wyjściem Tylko dobrego kremiku używam i nie mam na szczęście żadnych problemów...acha no i tabletki nawilżające skórę biorę

kochanie powiedz i jakie tabletki łykasz , bo mi kumpela ostatni mówiła żebym sobie zakupiła i oczywiście zapomniałam nazwy, a nie chce mi się w aptece tłumaczyc o co mi chodzi

Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie

dzidzia jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-05-2009, 22:29   #9 (postlink)
Wzorki Club

Chanti25 ma reputacje ponad wszystkieChanti25 ma reputacje ponad wszystkieChanti25 ma reputacje ponad wszystkieChanti25 ma reputacje ponad wszystkieChanti25 ma reputacje ponad wszystkieChanti25 ma reputacje ponad wszystkieChanti25 ma reputacje ponad wszystkieChanti25 ma reputacje ponad wszystkie

obecnie łykam te :
Kod:
Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
ale wcześniej brałam te i są lepsze
Kod:
Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
Za ten użyteczny post podziękowali:
dzidzia (23-05-2009)
stare 23-05-2009, 22:31   #10 (postlink)
Nałogowiec

z czystym sercem polecam CAPIVIT
Pati88 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-05-2009, 22:32   #11 (postlink)
Wzorki Club

dokładnie o wiele lepsze
stare 24-05-2009, 11:20   #12 (postlink)
Totalna maniaczka
Otrzymane medale: 3
Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 250
Podziękowania otrzymane: 146
daruniunia to imię znają wszyscydaruniunia to imię znają wszyscydaruniunia to imię znają wszyscydaruniunia to imię znają wszyscydaruniunia to imię znają wszyscy

Ja teżmam problemy ze strefą T. Przez to mi wychodzą też różne pryszcze oraz teraz często mi się skura "łuszczy". Dlatego więc robię peeling (mam taką szczoteczke do twarzy) oraz myję żelem. Jednak też na długo to nie starcza.
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-05-2009, 11:32   #13 (postlink)
Weteran
Wyróżnienie Prezent Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 135
Podziękowania otrzymane: 142
madzialena to imię znają wszyscymadzialena to imię znają wszyscymadzialena to imię znają wszyscymadzialena to imię znają wszyscymadzialena to imię znają wszyscy

mi odpowiadają kosmetyki oczyszczające z Garniera najlepsze jakie miałam do tej pory
miłośniczka akrylu

madzialena jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-05-2009, 14:33   #14 (postlink)
Nałogowiec

ja tez uzywam garniera juz kupe lat i nie zamienie na zaden inny.te kosmetyki wymiataja wszystkie inne jak dla mnie mleczko do demakijazu jest super rozpuszcza wszystko idealnie
Pati88 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-08-2009, 11:02   #15 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 29
Podziękowania otrzymane: 17
pinaaa87 wkrótce będzie sławna
Odp: Cera tłusta, mieszana 

Również uważam,że Garnier rządzi
pinaaa87 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-08-2009, 12:15   #16 (postlink)
Nałogowiec

Podziękowania wysłane: 36
Podziękowania otrzymane: 37
elinka ma niesamowite możliwościelinka ma niesamowite możliwości

do garniera mam zaufanie ale uwielbiam też maseczki ze spa
elinka jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-2009, 02:10   #17 (postlink)
Debiutantka

Podziękowania wysłane: 0
Podziękowania otrzymane: 1
Debi jest początkujący

Garnier taki sobie, nic lepszy od wielu podobnych na rynku, choć gorszy na pewno nie
Szczerze wiele trzeba, by się wybić na tak zapchanym różnej maści kosmetykami rynku
Garnier tu tonie, niczym się nie wyróżnia
Debi jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-2010, 14:14   #18 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 28
Podziękowania otrzymane: 30
diablica91 ma niesamowite możliwościdiablica91 ma niesamowite możliwości

Ja używam na zmianę: Perfecta(Dax cosmetics) Mikro Perły matujące,dotleniający,z energią Q10(świetny również pod makijaż lub do mieszania gdy podkład jest za ciemny) i Soraya Maxima dermo-therapy z naturalną witaminą E,do cery tłustej(niebieskie opakowanie).
diablica91 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-2010, 08:02   #19 (postlink)
Wczytuje się
Otrzymane medale: 1
Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 2
Podziękowania otrzymane: 2
Barbara Nowak jest na dobrej drodze

witam wszystkich, ja też mam problem z cerą mieszaną i po 40 tce. zaskurniki naszczęście opanowałam, ale dobrać krem by pasowało każdemu kawalowi twarzy to ciężko. miaiś czas temu zdiagnozowaną chorobe żołądka, jakieś bakterie mi wyszły w badaniu i to zaowocowało wypryskami na twarzy. długoi je leczyłam antybiotykami , smaruje go w tedy kremem z Dermiki / pod oczy/ i znika. proszę może mi doradzicie jakie kremy powinnam stosować w wieku 44 lat / chodzi mi o Dermike lub jakieś podobne/ mam uczulenie na AVON, Orifley/
Barbara Nowak jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-08-2010, 16:51   #20 (postlink)
Rozkręcanko

Podziękowania wysłane: 17
Podziękowania otrzymane: 3
poolciaa wkrótce będzie sławna

moim zdaniem najlepszy na tradzik i blizny jest krem ze sluzu slimaka. ja mialam kiedys problemy z cera, bez tapety z domu nioe wyszlam bo bylam przez te syfy tak zakompleksiona, az w koncu dostalam od mojej mamy krem wlasnie ze sluzu slimaka - fakt kosztowal 135zl za 30ml - ale oplacalo sie. mialam glebokie dziury na twarzy (blizny po tradziku) a po 2miechach stosowania wszystko mi zniknelo razem rewelacja
poolciaa jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-08-2010, 20:41   #21 (postlink)
No to..wpadłam
Otrzymane medale: 2
Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 25
Podziękowania otrzymane: 121
byli jest diamentem wśród kamienibyli jest diamentem wśród kamienibyli jest diamentem wśród kamienibyli jest diamentem wśród kamieni

Ja szukam czegoś do pięlęgnacji, lata używałam Garniera,a teraz mnie zaczął okrutnie uczulać, przemyje tonikiem czy żelem i na całej twarzy rumień jak malowany...
byli jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-2010, 17:11   #22 (postlink)
Rozkręcanko

Podziękowania wysłane: 4
Podziękowania otrzymane: 5
Joan wkrótce będzie sławna

Garnier - bardzo fajne żele do mycia twarzy

Nivea - żele, kremy - bardzo fajne
Lirene - świetne kremy dla cery mieszanej lirene dermoprogram - są wersje na dzień i na noc tego samego kremu, dlatego można pomylić. Wersja na noc ma lepszą konsystencję, ale te na dzień też są świetne, tylko konsystencja jakby papkowata. Mimo to lubię obydwie.

Soraya - tej firmy miałam wszystko co dla cery mieszanej i polecam

Z maseczek numer jeden to dermaglin

Joan jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-04-2011, 16:12   #23 (postlink)
Rozkręcanko

Podziękowania wysłane: 2
Podziękowania otrzymane: 8
kasiaandrzejczak87 wkrótce będzie sławna

tez mam problemy z cera. strefa t i wagry i czasem wypryski. najbardziej lubie podklady z serii vichy dla takiej skory. dlugo pozostaje matowa cera i nie czuje efektu maski.
kasiaandrzejczak87 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 28-04-2011, 16:48   #24 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 17
Podziękowania otrzymane: 21
Wena ma niesamowite możliwości

Też mam z tym problem od jakiegoś czasu. Na wypryski an szczęście nie narzekam, chociaz czasem jakiś wągier spuchnie... ;/ Mam małe kropki na nosie, a czoło sie czasem świeci jak latarnia morska! Wiadomo, wszystko zalezy od kasy... Jak sie ją ma to zabiegi u kosmetyczki dużo dają, wiem, bo to studiuję i czasem coś sobie skrobnę to od razu jest lepiej, ale wiadomo - systematyka. Sama pielęgnacja w domu nie wystarczy... Długo można szukać kosmetyków, które coś dadzą...a i tak po kilku miesiącach trzeba je zmienić, bo skóra się przyzwyczaja. Ja ostatnio zakupiłam w promocji cały zestaw do mieszanej z Yves Rocher, nie narzekam, jest lepiej i nie wysusza, ale na początku krem matował mnie na dłużej, teraz po jakimś czasie (zalezy od czynników) świeci mi się to cholerne czoło;/ Pomaga mi w tym podkład z Revlon Colorstay do mieszanej, puder sypki transparentny Vipera, ale każdy jest inny, dla jednego coś może być rewelacją dla innych dnem. Metoda prób i błędów Dobre są tez kosmetyki do pielęgnacji z Bielendy Professional (seria do salonów)

Wena jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-2012, 11:38   #25 (postlink)
Debiutantka

Podziękowania wysłane: 0
Podziękowania otrzymane: 0
serenity jest początkujący

rowniez polecam lirene - serie do cery mieszanej i tlustej, szczegolnie ten krem na noc.
i czeste peelingi, zeby pozbyc sie tych zaskornikow, otworzyc pory... ja uzywam tylko enzymatycznych, bo mam do tego takie male wypryski i nie chce ich rozdrapywac. z peelingow polecam: peeling enzymatyczny dermedic - jest delikatny, ale fajnie zluzcza nie wysuszajac skory.

Ostatnio edytowane przez samaron ; 03-10-2012 o 11:51
serenity jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
cera, mieszana, tłusta

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania