Odpowiedz
stare 30-06-2009, 20:57   #1 (postlink)
Kosmetyczka

Podziękowania wysłane: 303
Podziękowania otrzymane: 401
anikol jest profesjonalistkąanikol jest profesjonalistkąanikol jest profesjonalistkąanikol jest profesjonalistkąanikol jest profesjonalistkąanikol jest profesjonalistkąanikol jest profesjonalistką
Rozstępy 

Przyczyny powstawania rozstępów
Powstawanie rozstępów nie jest związane tylko z nadmiernym rozciąganiem skóry. Rozstępy są w dużej mierze rezultatem wzrostu poziomu kortyzolu we krwi. Jest to hormon wydzielany przez nadnercza. Jego ilość wzrasta w okresie ciąży, dojrzewania, otyłości, wzrostu wagi. W okresie ciąży również wzrost poziomu estrogenów przyczynia się w pewnym stopniu do zwiększenia możliwości pojawienia się rozstępów. Ponieważ tabletki hormonalne mają wpływ na żeńskie hormony płciowe, dlatego istnieje prawdopodobieństwo, iż mogą być jednym z czynników sprzyjających rozstępom.
Na tworzenie się rozstępów wpływa również używanie regularnie i przez dłuższy okres czasu leków steroidowych, ponieważ przyczyniają się one m.in. do ścieńczenia naskórka, zahamowania syntezy kolagenu w skórze właściwej oraz degradacji już istniejących włókien kolagenowych.
Niewłaściwa, uboga w składniki odżywcze (witaminy, mikro- i makroelementy) dieta, to także jedna z przyczyn powstawania rozstępów. Dużą rolę odgrywa tu zwłaszcza niedostateczna ilość cynku. Dlatego kobiety często będące na dietach niskokalorycznych mogą mieć skłonności do rozstępów.
I wreszcie kolejną istotną przyczyną, na którą nie mamy wpływu są nasze skłonności genetyczne. W związku z tym, istnieje prawdopodobieństwo, iż jeśli u matki podczas ciąży pojawiły się rozstępy, to mogą (ale nie muszą) pojawić się one również u jej córki.
Osoby mające predyspozycje do tworzenia się rozstępów:
ludzie otyli,
nastolatki w okresie dojrzewania,
kobiety w okresie ciąży, menopauzy,
kulturyści,
osoby o częstych wahaniach wagi,
osoby będące wielokrotnie na dietach niskokalorycznych,
osoby przyjmujące leki steroidowe,
osoby z predyspozycjami genetycznymi.
Rozstępy mogą pojawiać się zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, u osób otyłych i szczupłych, starszych, jak i u nastolatek w okresie dojrzewania. Problem ten dotyczy w mniejszym lub większym stopniu niemal 90% kobiet w ciąży.

Charakterystyka rozstępów

Rozstępy tworzą się na poziomie skóry właściwej, a ich powstawanie wiąże się z upośledzeniem fibroblastów czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję włókien kolagenu i elastyny. Kolagen i elastyna to białka, mające postać włókienkowatą, które tworzą uporządkowaną sieć, nadając skórze elastyczność, jędrność, sprężystość i odpowiednie napięcie. Prawidłowo zbudowane włókno kolagenu odznacza się niesamowitą wytrzymałością na rozciąganie. Trzeba użyć obciążenia co najmniej 10 kg, aby zerwać włókno kolagenowe o średnicy 1mm. Upośledzone - m.in. z powodu zwiększonego poziomu kortyzolu we krwi - fibroblasty, zaczynają produkować zmienione włókna kolagenu i elastyny, które stają się bardziej kruche i mniej podatne na rozciąganie. Podczas nadmiernego rozciągania się skóry jak to ma miejsce np. w czasie ciąży, z powodu kruchości włókien dochodzi do zrywania tej regularnej sieci, czego efektem są właśnie rozstępy. Ponieważ jednocześnie dochodzi także do ścieńczenia warstwy naskórka, stają się one bardziej widoczne.
Rozstępy wyglądają jak wrzecionowate pasma, występują najczęściej na pośladkach, brzuchu, udach, piersiach. Wyróżniamy dwie fazy tworzenia się rozstępów:
W fazie I - zapalnej mają one postać czerwonych pasm. Na tym etapie mamy jeszcze największe szanse, aby się ich pozbyć.
W fazie II - zanikowej, następuje pozorna regeneracja rozstępów. Czerwone pasma ulegają rozjaśnieniu i zmniejszeniu. Dzieje się tak dlatego, iż zmienione włókna kolagenu oraz cieniutkie włókna elastyny starają się jak gdyby zregenerować zerwaną sieć. Jednak nie ma już możliwości przywrócenia stanu skóry właściwej sprzed nastąpienia ubytku. W rezultacie na skórze pozostają widoczne białe prążki, wyczuwalne przy dotyku. Przystąpienie do leczenia rozstępów starszych, będących już w fazie zanikowej może nieco polepszyć stan skóry, ale nie ma już możliwości zlikwidowania ich w 100%.

Pielęgnacja skóry z rozstępami

Ponieważ przyczyną tworzenia się rozstępów są m.in. zmiany hormonalne i skłonności genetyczne, dlatego nie zawsze jesteśmy w stanie im zapobiec. Możemy jednak ograniczyć ich powstawanie, poprzez:
unikanie w miarę możliwości częstych wahań wagi i "cudownych" diet, które w rezultacie dają tylko efekt jo-jo,
przestrzeganie odpowiedniej diety, która zapewnia wystarczające dawki witamin oraz mikroelementów, zwłaszcza cynku i krzemu. Można także pomyśleć o uzupełnieniu diety suplementami.
Jeśli tylko zauważymy pierwsze oznaki powstawania rozstępów lub też znajdujemy się w sytuacjach sprzyjających ich tworzeniu, chodzi tu zwłaszcza o okres ciąży czy dojrzewania, warto regularnie masować ciało stosując oliwki, olejki, balsamy lub jeden z dostępnych kremów przeciw rozstępom. Trzeba też pamiętać, że rodzaj kremu nie jest tak istotny jak sam masaż skóry. Krem jest tylko czynnikiem wspomagającym.

PRZYKŁADY:
Perfekta Body – galaretka przeciw rozstępom (też dla kobiet w ciąży),
Oceanic Cosmetics AA – intensywny krem na rozstępy (też dla kobiet w ciąży),
anikol jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
9 użytkowników podziękowało za ten użyteczny post:
czarnyaniol121 (04-11-2010), dzidzia (30-06-2009), majkarodzik (30-06-2009), nikol2003 (11-08-2009), seqoya (08-11-2009), skarbenia7 (06-07-2009), Valia (08-11-2009), xjotkax (30-01-2011), zizia (01-07-2009)
stare 30-06-2009, 21:19   #2 (postlink)
Weteran
Otrzymane medale: 6
Wyróżnienie Prezent Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 135
Podziękowania otrzymane: 142
madzialena to imię znają wszyscymadzialena to imię znają wszyscymadzialena to imię znają wszyscymadzialena to imię znają wszyscymadzialena to imię znają wszyscy
Odp: Rozstępy 

ja osobiście polecam krem Fissan mam na piersiach straszne rozstępy.. pomagał i były efekty
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 24815e562cfdebc155c1b94d811dafdd.jpg (11.7 KB, 31 wyświetleń)
miłośniczka akrylu
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

madzialena jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
2 użytkowników podziękowało za ten użyteczny post:
Emist (03-07-2010), majkarodzik (30-06-2009)
stare 30-06-2009, 21:30   #3 (postlink)
SuperVIP
Otrzymane medale: 7
Wyróżnienie Kreatywność Prezent Szkolenia Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 414
Podziękowania otrzymane: 734
ivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkie

Ja ten krem stosowałam w czasie ciąży i po przez kilka tygodni. Nie mam nawet jednego paseczka, bo pięknie mnie uchronił przed rozstępami. Jest rewelacyjny.
ivonna70 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-06-2009, 21:51   #4 (postlink)
Tech admin
Otrzymane medale: 4
Diament Sponsor Sponsor Oskar 

Podziękowania wysłane: 1 623
Podziękowania otrzymane: 2 577
Kamis ma reputacje ponad wszystkieKamis ma reputacje ponad wszystkieKamis ma reputacje ponad wszystkie
Kamis ma reputacje ponad wszystkieKamis ma reputacje ponad wszystkieKamis ma reputacje ponad wszystkieKamis ma reputacje ponad wszystkieKamis ma reputacje ponad wszystkieKamis ma reputacje ponad wszystkieKamis ma reputacje ponad wszystkieKamis ma reputacje ponad wszystkie

Dzięki anikol myślę że nie tylko kobietom w ciąży się przyda

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
|
|
|

Kamis jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-06-2009, 21:59   #5 (postlink)
Kosmetyczka

Podziękowania wysłane: 303
Podziękowania otrzymane: 401
anikol jest profesjonalistkąanikol jest profesjonalistkąanikol jest profesjonalistkąanikol jest profesjonalistkąanikol jest profesjonalistkąanikol jest profesjonalistkąanikol jest profesjonalistką

nie ma sprawy kosmetyka jest moja pasją więc z miłą chęcią dodam parę tematów
anikol jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-07-2009, 10:48   #6 (postlink)
Molestantka klawiatury
ban
Uznanie Prezent Szkolenia Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 178
Podziękowania otrzymane: 377
zizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistką

Cytat:
Napisał Kamis Zobacz post
Dzięki anikol myślę że nie tylko kobietom w ciąży się przyda
no tobie kamisku to na pewno się przyda
zizia jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-07-2009, 15:20   #7 (postlink)
No to..wpadłam
Otrzymane medale: 1
Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 21
Podziękowania otrzymane: 6
Angie1722 wkrótce będzie sławna

Dziewczyny a mam pytanie, jakiś dobry sposób na usunięcie rozstępów z pupu i z ud. Straszne mam i aż się wsztydze na plaże wyjść w gatkach...hehe pomóżcie
Angie1722 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-07-2009, 22:17   #8 (postlink)
INM & RaNails Educator EF
Otrzymane medale: 17
Złoty medal Diament Kreatywność Wstążka Prezent 

Podziękowania wysłane: 2 124
Podziękowania otrzymane: 1 831
asia ma reputacje ponad wszystkieasia ma reputacje ponad wszystkie
asia ma reputacje ponad wszystkieasia ma reputacje ponad wszystkieasia ma reputacje ponad wszystkieasia ma reputacje ponad wszystkieasia ma reputacje ponad wszystkieasia ma reputacje ponad wszystkie

Przepis na domową maskę:

cynamon
imbir
kakao naturalne
wyciąg z kawy
wódka lub spirytus z wodą, co kto ma pod ręką
sok aloesowy

wszystko trzeba porządnie wymieszać aby wyszła maź, będzie trochę gumowa ale powinna być taka żeby się dała nałożyć na ciało.

nakładamy to na ciało i owijamy się folią spożywczą (tą przeźroczystą)

wytrzymujemy tak 20 minut (ponieważ jest alkohol i aloes będzie nieco piec)

następnie rozwijamy się z tego i zmywamy, nakładamy krem nawilżający. skóra początkowo może być lekko zaczerwieniona, ale to przejdzie, za to efekty - - jak dla mnie rewelacja używam co 2 dzień.

dodatkowo powiem że coś takiego jest do kupienia na allegro, ale ja robie sobie sama
KONIEC Z CELLULITEM ! TO DZIAŁA ! DETOREN 500ml (665998481) - Aukcje internetowe Allegro
asia jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-07-2009, 23:10   #9 (postlink)
Weteran
Otrzymane medale: 6
Wyróżnienie Prezent Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 135
Podziękowania otrzymane: 142
madzialena to imię znają wszyscymadzialena to imię znają wszyscymadzialena to imię znają wszyscymadzialena to imię znają wszyscymadzialena to imię znają wszyscy

Angie spróbuj tego kremu Fissan można go kupić w aptece i wcale nie jest oszałamiająco drogi.. działa rewelacyjnie.. ja miałam obrzydliwe rozstępy na piersiach kiedy nagle z płaskiej dechy miałam miseczke B.. ładnie sie zagoiły tzn widać lekkie ślady tam gdzie było najgorzej
miłośniczka akrylu

madzialena jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-2009, 11:40   #10 (postlink)

asia ma reputacje ponad wszystkieasia ma reputacje ponad wszystkieasia ma reputacje ponad wszystkieasia ma reputacje ponad wszystkieasia ma reputacje ponad wszystkieasia ma reputacje ponad wszystkie

zaciekawił mnie ten krem fissan, o którym piszesz, znalazłam go na allegro za 20 zł. myślę że wkrótce w niego zainwestuję, skoro polecasz
asia jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-2009, 14:15   #11 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 48
Podziękowania otrzymane: 57
skarbenia7 ma niesamowite możliwościskarbenia7 ma niesamowite możliwościskarbenia7 ma niesamowite możliwości

Dziewczyny dzięki za pożyteczny post. Na pewno się przyda. Niestety, my kobiety musimy się martwic o wiele rzeczy, jak cellulit, rozstępy, ech....
Asiu, krem Fissan możesz znalezc w kazdej aptece. Myślę, że jeśli chodzi o kremy do pielęgnacji, lepiej kupowac w aptekach. Jakoś osobiście nie mam zaufania do kupowania kosmetyków przez internet.
Pozdrawiam Was dziewczyny kochane.
skarbenia7 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-2009, 21:34   #12 (postlink)

fakt, ja często proszę o zdjęcie daty ważności, jeżeli chodzi o allegro. a o fissanie nigdy wcześniej nie słyszałam, ale skoro jest normalnie w aptece to jutro zobaczę
asia jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-2009, 09:18   #13 (postlink)
No to..wpadłam
Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 19
Podziękowania otrzymane: 15
karolinka_zuzia1989 ma niesamowite możliwości

a macie jakies sposoby domowe na cellulitis
karolinka_zuzia1989 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-2009, 09:21   #14 (postlink)
Tech admin
Diament Sponsor Sponsor Oskar 

Podziękowania wysłane: 1 623
Podziękowania otrzymane: 2 577
Kamis ma reputacje ponad wszystkieKamis ma reputacje ponad wszystkieKamis ma reputacje ponad wszystkie
Kamis ma reputacje ponad wszystkieKamis ma reputacje ponad wszystkieKamis ma reputacje ponad wszystkieKamis ma reputacje ponad wszystkieKamis ma reputacje ponad wszystkieKamis ma reputacje ponad wszystkieKamis ma reputacje ponad wszystkieKamis ma reputacje ponad wszystkie

może tutaj coś znajdziesz Nasza zmora - CELLULIT

|
|
|

Kamis jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-2009, 09:31   #15 (postlink)
Nałogowiec
Wyróżnienie 

Podziękowania wysłane: 470
Podziękowania otrzymane: 155
Evelina.J to imię znają wszyscyEvelina.J to imię znają wszyscyEvelina.J to imię znają wszyscyEvelina.J to imię znają wszyscyEvelina.J to imię znają wszyscy

Cytat:
Napisał asia Zobacz post
Przepis na domową maskę:

cynamon
imbir
kakao naturalne
wyciąg z kawy
wódka lub spirytus z wodą, co kto ma pod ręką
sok aloesowy

wszystko trzeba porządnie wymieszać aby wyszła maź, będzie trochę gumowa ale powinna być taka żeby się dała nałożyć na ciało.

nakładamy to na ciało i owijamy się folią spożywczą (tą przeźroczystą)

wytrzymujemy tak 20 minut (ponieważ jest alkohol i aloes będzie nieco piec)

następnie rozwijamy się z tego i zmywamy, nakładamy krem nawilżający. skóra początkowo może być lekko zaczerwieniona, ale to przejdzie, za to efekty - - jak dla mnie rewelacja używam co 2 dzień.

dodatkowo powiem że coś takiego jest do kupienia na allegro, ale ja robie sobie sama
KONIEC Z CELLULITEM ! TO DZIAŁA ! DETOREN 500ml (665998481) - Aukcje internetowe Allegro
Czy tą domową maske mozna stosowac w czasie ciazy ?
Evelina.J jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-2009, 09:53   #16 (postlink)
Nałogowiec

Podziękowania wysłane: 267
Podziękowania otrzymane: 399
unita jest profesjonalistkąunita jest profesjonalistkąunita jest profesjonalistkąunita jest profesjonalistkąunita jest profesjonalistkąunita jest profesjonalistkąunita jest profesjonalistką

Cytat:
Napisał Evelina.J Zobacz post
Czy tą domową maske mozna stosowac w czasie ciazy ?
Nie powinno sie , poniewaz dziala rozgrzewajaco, a w ciazy powinno sie tego unikac

milczenie jest zlotem
unita jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-2009, 10:07   #17 (postlink)
Nałogowiec
Wyróżnienie 

Podziękowania wysłane: 470
Podziękowania otrzymane: 155
Evelina.J to imię znają wszyscyEvelina.J to imię znają wszyscyEvelina.J to imię znają wszyscyEvelina.J to imię znają wszyscyEvelina.J to imię znają wszyscy

Cytat:
Napisał unita Zobacz post
Nie powinno sie , poniewaz dziala rozgrzewajaco, a w ciazy powinno sie tego unikac
Szkoda bo jestem w ciazy i stad moje pytanie. Jak chodzilam pierwszy raz w ciazy to smarowalam sie cale 9 m-cy oliwka dzien w dzien i rozstepow mam bardzo, bardzo malo. zaledwie kilka i na szczescie w niewidocznym miejscu, na pupie pod bielizna wiec nie jest zle Ale teraz znow szaleje i martwie sie o to aby po ciazy wygladac tak jak przed Moj maz mowi ze mam bzika na tym punkcie. Ale to chyba dobrze moim zdaniem. Jestem jeszcze mloda wiec jeszcze chce pochodzic w mini
Evelina.J jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-08-2009, 10:35   #18 (postlink)
Nałogowiec

Podziękowania wysłane: 267
Podziękowania otrzymane: 399
unita jest profesjonalistkąunita jest profesjonalistkąunita jest profesjonalistkąunita jest profesjonalistkąunita jest profesjonalistkąunita jest profesjonalistkąunita jest profesjonalistką

ten krem co dziewczyny polecaja jest skuteczny, wiec na razie sie tym smaruj, a ewentualnie jak juz urodzisz to sie bedziesz smarowac tym cynamonowym mazidlem, osobiscie polecam guam

milczenie jest zlotem
unita jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Za ten użyteczny post podziękowali:
Evelina.J (12-08-2009)
stare 20-08-2009, 11:49   #19 (postlink)
Molestantka klawiatury
ban
Uznanie Prezent Szkolenia Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 178
Podziękowania otrzymane: 377
zizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistką

jeśli jesteś w ciąży to najpierw sprawdź dokładnie czy jaki kol wiek można stosować krem na rozstępy. a ja ci radze dla bezpieczeństwa kupić sobie z pantena lub z jonsona krem na rozstępy dla kobiet w ciąży. bedziesz pewna jest bezpieczny. a jeszcze dodatkowo po po rodzie i w czsie ciąży możesz wypić jedni rozbite białko jest bespieczne i skóra się nie rozciaga.. jest to sprawdzony sposób
zizia jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-08-2009, 12:37   #20 (postlink)
Kosmetyczka

Podziękowania wysłane: 40
Podziękowania otrzymane: 31
Gakka ma niesamowite możliwościGakka ma niesamowite możliwości

Ja używam tych kremików i jestem bardzo zadowolona z ich działania.

perfecta extra slim - wyniki wyszukiwania

Gakka jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 06-09-2009, 11:04   #21 (postlink)
Stylistka na medal
Złoty medal Złoty medal Złoty medal Złoty medal 

Podziękowania wysłane: 451
Podziękowania otrzymane: 509
rudi80 ma reputacje ponad wszystkierudi80 ma reputacje ponad wszystkierudi80 ma reputacje ponad wszystkierudi80 ma reputacje ponad wszystkierudi80 ma reputacje ponad wszystkierudi80 ma reputacje ponad wszystkierudi80 ma reputacje ponad wszystkierudi80 ma reputacje ponad wszystkie

mi lekarka polecila taki olejek do masarzu dla kobiet w ciazy, jest tylko jeden problem-strasznie ciezko go dostac, siostra szukala w bydgoszczy w aptekach i nic-bede musiala kupic w niemcach a tu jest bardzo drogi
frei - Olejek do masażu
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg skincare_olejek.jpg (32.3 KB, 7 wyświetleń)
rudi80 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 06-09-2009, 12:29   #22 (postlink)

Cytat:
Napisał rudi80 Zobacz post
mi lekarka polecila taki olejek do masarzu dla kobiet w ciazy, jest tylko jeden problem-strasznie ciezko go dostac, siostra szukala w bydgoszczy w aptekach i nic-bede musiala kupic w niemcach a tu jest bardzo drogi
frei - Olejek do masażu
rudi tu jest za 39 zł : frei na Allegro - Wyniki wyszukiwania - Aukcje internetowe Allegro
jeżeli nie masz konta na allegro to mogę ci zamówić, napisz pw jakby co

asia jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-09-2009, 08:58   #23 (postlink)
Szkoleniowiec
Otrzymane medale: 9
Wyróżnienie Uznanie Kreatywność Prezent Szkolenia 

Podziękowania wysłane: 1 472
Podziękowania otrzymane: 2 173
Agnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkie
Agnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkie

dla kobiety w ciazy polecam krem mustela jest genialny
mialam rozstepy ogromne i sino fioletowe a po tym kremiku mam cieniutkie biale paseczki

jest bardzo drogi, ale warto

Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska

Agnieszka Praska jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-2009, 09:59   #24 (postlink)
Totalna maniaczka
Otrzymane medale: 14
Prezent Prezent Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 249
Podziękowania otrzymane: 143
Valia to imię znają wszyscyValia to imię znają wszyscyValia to imię znają wszyscyValia to imię znają wszyscyValia to imię znają wszyscy

Ja musze w takim razie tego fissana spróbować. Używałam musteli i clareny i powiem szczerze, że nawet całkiem całkiem troszke mi sie wybieliły. Ale pamiętajmy, żeby były efekty trzeba używać regularnie i systematycznie

KAMIS AJ LOF JU

Valia jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-2009, 15:22   #25 (postlink)
Totalna maniaczka
Otrzymane medale: 8
Wyróżnienie Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 200
Podziękowania otrzymane: 153
Ewelina83 to imię znają wszyscyEwelina83 to imię znają wszyscyEwelina83 to imię znają wszyscyEwelina83 to imię znają wszyscyEwelina83 to imię znają wszyscy

Ja w ciazy uzywalam frei oil co prawda nie uchronilo mnie to przed rozstepami ale na pewno byly duzo mniejsze niz normalnie mogloby byc-
w sumie to pojawily mi sie tylko na nogach!
Ewelina83 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
rozstępy

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania