Odpowiedz
stare 30-06-2009, 21:58   #1 (postlink)
Kosmetyczka
Avatar anikol
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: woj. lubuskie
Postów: 464
Podziękowania wysłane: 303
Podziękowania otrzymane: 401
anikol jest profesjonalistkąanikol jest profesjonalistkąanikol jest profesjonalistkąanikol jest profesjonalistkąanikol jest profesjonalistkąanikol jest profesjonalistkąanikol jest profesjonalistką
Pielęgnacja piersi 

PIELĘGNACJA PIERSI
Piersi kobiece to symbol macierzyństwa, seksu, kobiecości, to część ciała wywołująca wiele dyskusji.
Prawie każda kobieta traktuje swój biust jako aspekt urody. Wiele z nas ma jednak kompleksy na punkcie wielkości piersi i ich kształtu. Zarówno zbyt mały, jak i zbyt duży biust, bywa przyczyną zmartwień kobiet. Kształt czy rozmiar piersi jest mało istotny, najważniejsze jest aby piersi były zdrowe i wypielęgnowane.
4.1 Budowa piersi

Sutek (mamma) to parzysty narząd, o kształcie półkolistym lub stożkowatym. Rozwija się u kobiety w okresie pokwitania. Sutki położone są symetrycznie na przedniej ścianie klatki piersiowej. Trochę poniżej środka sutka, wznosi się na powierzchni cylindryczna lub stożkowata, ciemniej zabarwiona brodawka sutkowa. Brodawka leży na środku okrągłego silniej zabarwionego pola, zwanego otoczką brodawki. Na wierzchołku brodawki znajduje się 12-15 drobnych otworków - są to ujścia przewodów mlecznych.
Wielkość piersi jest indywidualnie zmienna, zależy od ilości tkanki tłuszczowej budującej sutek. W tkance tłuszczowej umiejscowione są płaty gruczołu sutkowego, które łączą się w 15-20 płatów. Płaty gruczołu sutkowego w czasie ciąży rozrastają się i pod koniec ciąży zaczynają produkować mleko.
Rozwój piersi wiąże się z kolejnymi fazami rozwojowymi w życiu kobiety:
okres dojrzewania płciowego, między 12-16 rokiem życia następuje nagromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicach piersi, gruczoły piersiowe rozrastają się,
okres młodzieńczy, między 16-20 rokiem życia, trwa do uzyskania pełnej dojrzałości płciowej i ustalenia wzrostu, piersi uzyskują swój indywidualny kształt oraz wielkość, otoczki spłaszczają się, a brodawki uwypuklają
okres wieku dorosłego, między 20-40 rokiem życia, organizm osiąga najwyższą wydajność, gdy kobieta jest w ciąży gruczoły piersiowe powiększają się, następuje przebarwienie otoczek i brodawek, po ciąży i okresie karmienia w wyglądzie piersi mogą nastąpić zmiany w postaci zwiotczenia, niewielkiego opadnięcia piersi oraz pojawienia się rozstępów na skórze,
okres wieku dojrzałego, między 40-55 rokiem życia, zwiększa się masa ciała, gruczoły piersiowe kończą funkcję gruczołów płciowych, zaczynają się zmiany wsteczne w gruczołach piersiowych, może to być maskowane po przez zwiększone gromadzenie tłuszczu w obrębie piersi,
okres starzenia rozpoczyna się ok. 55 roku życia, następuje zwiotczenie i opuszczenie piersi, brodawki i otoczki tracą swoją ciemną barwę,
okres zaawansowanej starości, rozpoczyna się ok. 80 roku życia, następuje wychudzenie ciała, zanikają różnice płciowe, piersi mogą wyglądać jak puste woreczki.
Wygląd piersi zależny jest od wielu czynników:
od ułożenia, osadzenia piersi na klatce piersiowej (ułożenie wzorcowe, wysokie, niskie),
od wielkości podstawy piersi (im większa podstawa tym biust wydaje się ładniejszy),
od jędrności tkanek biustu,
od wyglądu otoczki, jej wielkości, uwypuklenia, barwy,
od kształtu biustu (tarczowaty, kształt jabłka, pośredni, kształt gruszki),
od wielkości (małe,średnie, duże),
od ułożenia względem siebie (o rozstawionych brodawkach, o brodawkach ułożonych centralnie, ułożonych zbieżnie, piersi złączone, rozstawione, połączone fałdem skóry, niesymetryczne)
Dla większości kobiet wygląd biustu ma niebagatelne znaczenie. Tak naprawdę najważniejsze jest aby piersi były zdrowe, a skóra na biuście i dekolcie zadbana i ładna.
Trzeba wyrobić sobie nawyki pielęgnacyjne. Tak jak regularnie dbasz o twarz tak samo musisz przykładać wagę do pielęgnacji piersi.

4.2 Podstawowe zalecenia pielęgnacyjne
samobadanie piersi,
odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji biustu, regularna
pielęgnacja,
odpowiednio dobrany biustonosz,
ochrona przeciwsłoneczna,
ochrona przeciw rozstępom
Samobadanie piersi - samokontrola, to badanie powinna wykonywać regularnie każda kobieta (a koniecznie jeśli ukończyłaś 30 rok życia), badanie najlepiej przeprowadzić krótko po miesiączce .
Regularna pielęgnacja piersi - polega na dbaniu o czystość, higienę oraz na zapewnieniu skórze biustu odpowiedniego nawilżenia i odżywienia. Do mycia można stosować te same środki, które używasz do mycia całego ciała. Polecane są delikatne żele i emulsje do mycia ciała. Świetnym sposobem pielęgnacji jest stosowanie naprzemiennych natrysków - raz chłodny, raz ciepły, zakończyć trzeba zawsze chłodnym natryskiem. Woda nie może być bardzo zimna ani bardzo gorąca. Sitko prysznica trzeba oddalić od ciała tak aby natrysk był dość silny, ruchy masażu muszą być okrężne, należy jednak omijać brodawki. Po takim wodnym masażu można dodatkowo natrzeć skórę szorstką myjką (nie powinna być zbyt ostra).
Skóra biustu i dekoltu będzie ładna i gładka jeśli nie będziesz zapominała o peelingu. Należy wybierać delikatnie działające peelingi (najlepsze są preparaty typu 2 w 1 tzn. żel lub emulsja do mycia ciała z peelingiem - taki kosmetyk można stosować nawet codziennie).
Po umyciu i delikatnym osuszeniu skóry powinnaś pamiętać o dokładnym nakremowaniu biustu i dekoltu.
Jeśli jesteś nastolatką i masz ładną, dobrze napiętą skórę, a biust jest jędrny to wystarczy jeśli regularnie będziesz stosowała balsam do ciała (nie musi to być osobny krem czy żel do biustu).
Od ok. 20 roku życia warto zacząć przywiązywać większą uwagę do pielęgnacji piersi. Nie wystarczy już tylko nałożenie balsamu, warto dołączyć do swoich kosmetyków pielęgnacyjnych preparaty o silniejszym działaniu. Powinnaś zacząć stosować żel lub krem do pielęgnacji biustu i dekoltu.
Kobiety dojrzałe lub te, które mają przedwcześnie starzejącą się skórę (zniszczoną np. w wyniku nadmiernego opalania) powinny oprócz specjalnego kosmetyku do codziennej pielęgnacji piersi, stosować raz - dwa razy w tygodniu maseczkę na biust.
Polecam także wykonywanie raz-dwa razy w tygodniu delikatnego masażu biustu z zastosowaniem kremu regeneracyjnego. Po takim masażu warto położyć ciepły okład (np. z ciepłej oliwy z oliwek + witamina A+E). Masaż musi być wykonywany ostrożnie i delikatnie, gładzącymi, okrężnymi ruchami, trzeba uważać aby nie rozciągać skóry (najlepiej poproś kosmetyczkę aby nauczyła Cię w prawidłowy sposób wykonywać masaż biustu).

PRZYKŁADOWE KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI BIUSTU:
Bielenia – aksamitne serum z efektem powiększania i podnoszenia biustu,
Dax Cosmetics – specjalist. koncentrat do powiększania i ujędrniania biustu,
Lirene – ujędrniający krem na biust i dekolt, krem ujędrniający biust,
Soraya – balsam do pielęgnacji biustu i ciała,
Mirraculum – krem do biustu ujędrniająco – napinający,

4.3 Pielęgnacja piersi w okresie ciąży
W tym okresie pielęgnacja biustu jest bardzo ważna. W wyniku zmian zachodzących w organizmie kobiety piersi przygotowują się do swojej najważniejszej roli. Zaczynają wytwarzać mleko. Zmienia się wygląd biustu. Piersi powiększają swoją objętość, zmienia się ich kształt, a otoczki brodawek ciemnieją. W czasie ciąży i karmienia skóra piersi narażona jest na znaczne rozciągnięcie - w tym okresie wiele kobiet zauważa u siebie pojawiające się rozstępy. Ponieważ walka z rozstępami jest bardzo trudna konieczna jest wzmożona pielęgnacja skóry. Łatwiej jest zapobiegać pojawieniu się rozstępów niż później zmagać się z ich likwidacją. Kobiety w ciąży od najwcześniejszego okresu ciąży powinny stosować kremy przeciw rozstępom. Polecany jest także delikatny hydromasaż - czyli natryski naprzemienne (masaż musi być naprawdę delikatny, szczególnie jeśli kobieta odczuwa wzmożoną wrażliwość piersi lub ich nadmierne nabrzmienie). Po kąpieli warto nałożyć na biust i dekolt dużą ilość oliwki (najlepiej dla dzieci) i pozwolić aby wsiąkła w skórę. Kobiety w ciąży mogą stosować na biust maseczki odżywcze i nawilżające - taki zabieg warto zrobić raz - dwa razy w tygodniu.
Wiele kobiet ma bardzo delikatne brodawki piersiowe. Lekarze zalecają aby hartować brodawki i przygotowywać je do późniejszego karmienia.
Zaleca się mycie piersi chłodną wodą, wycieranie szorstkim ręcznikiem, jeśli brodawki są płaskie lub wciągnięte zalecane jest ich wyciąganie i masowanie (zabiegi te mogą być wykonywane tylko wówczas gdy zaleci je lekarz).
Wszystkie kobiety, które mają problemy z właściwą pielęgnacją biustu powinny poprosić o pomoc kosmetyczkę. Istotną rolę w zachowaniu pięknego wyglądu biustu odgrywa kondycja mięśni podtrzymujących biust. Jest wiele ćwiczeń, które wykonywane regularnie będą miały wpływ na wygląd biustu. Szczególnie polecane jest pływanie, dobrze dobrane ćwiczenia na siłowni. Panie, które mają dość duży biust powinny pamiętać, że podczas ćwiczeń typu aerobic, taniec itp. powinny mieć dobrze dobrany biustonosz.
Odpowiednio dobrany biustonosz jest elementem wpływającym na wygląd biustu. Tylko bardzo młode kobiety, z małym biustem mogą pozwolić sobie na chodzenie bez tej części bielizny. Pozostałe panie muszą pamiętać, że biustonosz musi być wygodny, odpowiednio wyprofilowany, nie może być zbyt ciasny, ramiączka muszą być dobrze dobrane (ich długość i szerokość musi być taka, aby biustonosz dobrze podtrzymywał piersi), ramiączka nie mogą "wpijać" się w ciało. Biustonosz powinien być wykonany z przewiewnego materiału.
Nadmierne opalanie szkodzi skórze biustu. Młode dziewczyny chcą być pięknie opalone na "czekoladkę". Większość kobiet na plaży opala się w kostiumach plażowych i zakrywa biust. Pojawiają się jednak okresowe mody na opalanie topless. Także panie opalające się w solarium nie zakrywają biustu. Jeśli opalanie jest nadmierne skóra piersi na pewno na tym ucierpi. Skóra na biuście jest bardzo delikatna, skłonna do poparzeń, mogą pojawić się przebarwienia, skóra szybko ulegnie wiotczeniu. Zwolenniczki opalania topless nie mogą zapomnieć o ochronie przeciwsłonecznej - konieczne są kremy ochronne. W solarium brodawki powinny być zasłaniane - nadmiar promieni UV może po wielu latach okazać się szkodliwy.
Rak piersi to jedna z najczęstszych, poważnych chorób nękających kobiety. Można jednak zapobiec rozwojowi choroby.
Wymagajcie badania piersi przez ginekologa.
Piękna kobieta to przede wszystkim zdrowa kobieta.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpeg e183eb6481.jpeg (44.4 KB, 50 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez anikol ; 01-07-2009 o 01:37
anikol jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
8 użytkowników podziękowało za ten użyteczny post:
anchel (08-01-2010), Anna Kosińska (01-07-2009), daniela dorsz (05-02-2010), dzidzia (30-06-2009), dzoana (20-11-2009), elinka (05-08-2009), goslava (27-07-2009), hersa (09-09-2009)
stare 30-06-2009, 22:03   #2 (postlink)
VIP
Otrzymane medale: 6
Złoty medal Diament Prezent Konkursowy Konkursowy 
Avatar dzidzia
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Turek
Postów: 3 149
Podziękowania wysłane: 945
Podziękowania otrzymane: 547
dzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkiedzidzia ma reputacje ponad wszystkie
Odp: Pielęgnacja piersi 

no trza dbac o nasze cycuchy bo niestety grawitacja na nie działa niezbyt korzystnie...ehhh :/
__________________
Iz

Wymyśliła sobie, że kiedyś będzie tak cholernie szczęśliwa.... I będzie
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
dzidzia jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-06-2009, 22:10   #3 (postlink)
SuperVIP
Otrzymane medale: 7
Wyróżnienie Kreatywność Prezent Szkolenia Konkursowy 
Avatar ivonna70
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Łódź
Postów: 2 749
Podziękowania wysłane: 414
Podziękowania otrzymane: 734
ivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkie
Odp: Pielęgnacja piersi 

Kobitki badajcie się często, albo same, albo w czasie wizyty u ginekologa. Będąc w szpitalu na operacji piersi napatrzyłam się na takie przypadki, że głowa boli. Wiele kobiet nie bada się wcale, bo wychodzą z założenia, że lepiej nie ruszać, a potem tragedia. Ja wyczułam u siebie sama wielkości małego paznokcia i na szczęście zmiana była łagodna.
Jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji biustu to polecam krem firmy Pulanna. Jest to wspaniały preparat zarówno dla kobiet, które po karmieniu piersią chcą odzyskać sptężysty biust, jak i do pielęgnacji codziennej. Stosowałam go po zakończeniu karmienia i moje piersi były w opłakanym stanie. Kuracja trwała miesiąc i nie miałam problemów przez jakieś 14 lat. Teraz powtarzam kurację ze względu na wiek, aby sobie młodość przedłużyć.
Zamieszczam rysunek obrazujący sposób masowania biustu po nałożeniu kremu Pulanna.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg biust.jpg (32.3 KB, 19 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez ivonna70 ; 20-11-2009 o 21:32
ivonna70 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
3 użytkowników podziękowało za ten użyteczny post:
anchel (08-01-2010), dzidzia (30-06-2009), dzoana (20-11-2009)
stare 01-07-2009, 00:09   #4 (postlink)
Instruktor Mistero Milano
Otrzymane medale: 7
Diament Uznanie Serce Sponsor Prezent 
Avatar Anna Kosińska
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Cuijk Holandia
Postów: 1 729
Podziękowania wysłane: 1 208
Podziękowania otrzymane: 1 813
Anna Kosińska ma reputacje ponad wszystkieAnna Kosińska ma reputacje ponad wszystkie
Anna Kosińska ma reputacje ponad wszystkieAnna Kosińska ma reputacje ponad wszystkieAnna Kosińska ma reputacje ponad wszystkieAnna Kosińska ma reputacje ponad wszystkie
Odp: Pielęgnacja piersi 

ale rowniez najlepsza rzecz dla naszych piersi,sprawdzone bo widzialam na wlasne oczy...ale do tego potrzreba cierpliwosci i wytrwalosci by piersi nasze byly piekne,jedrne nawet po dzieciach to codzienny ich masaz bez zbednych kremow...15 minut dziennie i to wszystko a rezultat na prawde niesamowity...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


Nadzieja umiera ostatnia...
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Anna Kosińska jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-2009, 08:53   #5 (postlink)
Zabierzcie jej klawiaturę ;-)
Otrzymane medale: 14
Kreatywność Prezent Prezent Prezent Szkolenia 
Avatar farbstift
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Katowice
Postów: 4 143
Podziękowania wysłane: 3 276
Podziękowania otrzymane: 1 093
farbstift ma reputacje ponad wszystkie
farbstift ma reputacje ponad wszystkiefarbstift ma reputacje ponad wszystkiefarbstift ma reputacje ponad wszystkiefarbstift ma reputacje ponad wszystkiefarbstift ma reputacje ponad wszystkiefarbstift ma reputacje ponad wszystkie
Odp: Pielęgnacja piersi 

Samokontrola piersi- samodzielne, regularne badanie własnych piersi. Powinno być wykonywane raz w miesiącu.
Stanąć przed lustrem i ocenić kształt i symetrie swoich piersi. Zwrócić uwagę na wygląd skóry i brodawek.
Stojąc pod prysznicem lub leżąc w łóżku sprawdź czy nie pojawiły się zmiany, których przedtem nie było. Płasko ułożoną dłonią badać prawą i lewą pierś. Należy porównać ją do tarczy zegara i rozpoczynając od godz.12 przesuwać dłonie najpierw po zewnętrznych, a następnie po środkowych częściach piersi. Brodawkę ścisnąć lekko i sprawdzić, czy nie pojawia się wydzielina. Zbadać okolice pach, szyi i nad obojczykami.

Ja uważam, że piersi są bardzo kobiecym elementem naszego ciała i trzeba bardzo o nie dbać. Koleżanki się dziwią, że mając 18 lat od dawna sama badam swoje piersi i będąc u ginekologa za każdym razem proszę o skontrolowanie, robię sobie też masaż. Lepiej dmuchać na zimne.
__________________
https://
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
color="Pink">http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

farbstift jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-2009, 15:06   #6 (postlink)
No to..wpadłam
Avatar skarbenia7
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Warszawa / Wiersze
Postów: 232
Podziękowania wysłane: 48
Podziękowania otrzymane: 57
skarbenia7 ma niesamowite możliwościskarbenia7 ma niesamowite możliwościskarbenia7 ma niesamowite możliwości
Odp: Pielęgnacja piersi 

anikol., dzięki za przydatny artykuł. Pozdrawiam.
P.S. Czy masz już jakiś sprawdzony, godny polecenia kosmetyk do pielęgnacji biustu?
skarbenia7 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-2009, 08:56   #7 (postlink)
Totalna maniaczka
Otrzymane medale: 1
Konkursowy 
Avatar pisiowa21
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Paterek/Nakło nad Notecią
Postów: 870
Podziękowania wysłane: 117
Podziękowania otrzymane: 136
pisiowa21 to imię znają wszyscypisiowa21 to imię znają wszyscypisiowa21 to imię znają wszyscypisiowa21 to imię znają wszyscy
Odp: Pielęgnacja piersi 

jak jest temat o cycach to już new nie zakładam.
mam problem kobietki na prawej piersi od pachy mam 2 guzki wielkości ziarna grochu....u mnie jest w rodzinie rak piersi dziedziczny wszystkie kobiety na to umierają.Mam strach iść do lekarza...jak myślicie co to może byc


ja mam bardziej z boku i wieksze...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
pisiowa21 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-2009, 09:11   #8 (postlink)
Weteran
Otrzymane medale: 6
Wyróżnienie Prezent Konkursowy Konkursowy Konkursowy 
Avatar madzialena
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Postów: 1 220
Podziękowania wysłane: 135
Podziękowania otrzymane: 142
madzialena to imię znają wszyscymadzialena to imię znają wszyscymadzialena to imię znają wszyscymadzialena to imię znają wszyscymadzialena to imię znają wszyscy
Odp: Pielęgnacja piersi 

Pisiowa nie masz na co czekać do lekarza przecież im szybciej się tym zainteresujesz tym lepiej nic sie nie bój może to tylko zwykle guzki
__________________
I
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
forum
miłośniczka akrylu
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

madzialena jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-2009, 09:16   #9 (postlink)
SuperVIP
Otrzymane medale: 7
Wyróżnienie Kreatywność Prezent Szkolenia Konkursowy 
Avatar ivonna70
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Łódź
Postów: 2 749
Podziękowania wysłane: 414
Podziękowania otrzymane: 734
ivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkie
Odp: Pielęgnacja piersi 

Z całą pewnością nie czekać tylko iść do lekarza. Im wcześniej wykryte zmiany tym większa szansa na wyleczenie. Nie wiem na jakiej wysokości od pach masz te guzki. Mogą to być powiększone węzły chłonne pod wpływem stanu zapalnego lub zmian w piersiach. Jeśli to są guzki na piersi to zwróć też uwagę jak się zachowują pod wpływem ucisku. Nowotworowe zmiany przy ucisku się rozlewają, natomiast zmiany łagodne są twarde i ma się wrażenie, że można je złapać. Jednak wizyta u lekarza jest konieczna zwłaszcza, że masz w rodzinie przypadki zachorowań. Nie musisz od razu iść do onkologa wystarczy ginekolog.
Mam nadzieję, że to jednak nic groźnego i wkrótce dasz nam dobrą wiadomość
ivonna70 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-2009, 09:27   #10 (postlink)
Totalna maniaczka
Otrzymane medale: 1
Konkursowy 
Avatar pisiowa21
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Paterek/Nakło nad Notecią
Postów: 870
Podziękowania wysłane: 117
Podziękowania otrzymane: 136
pisiowa21 to imię znają wszyscypisiowa21 to imię znają wszyscypisiowa21 to imię znają wszyscypisiowa21 to imię znają wszyscy
Odp: Pielęgnacja piersi 

no one sa twarde właśnie i moge je troche przesuwać są gdzieś w połowie piersi zaraz przy niej i jeszcze zauważyłam że mam wyciek z sutka w rodzaju siary...oleisty taki.Boże laski taka mam peniawe....
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
pisiowa21 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-2009, 09:54   #11 (postlink)
SuperVIP
Otrzymane medale: 7
Wyróżnienie Kreatywność Prezent Szkolenia Konkursowy 
Avatar ivonna70
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Łódź
Postów: 2 749
Podziękowania wysłane: 414
Podziękowania otrzymane: 734
ivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkie
Odp: Pielęgnacja piersi 

Jak masz wyciek z sutka to biegiem do lekarza marsz
ivonna70 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-2009, 10:03   #12 (postlink)
Totalna maniaczka
Otrzymane medale: 1
Konkursowy 
Avatar pisiowa21
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Paterek/Nakło nad Notecią
Postów: 870
Podziękowania wysłane: 117
Podziękowania otrzymane: 136
pisiowa21 to imię znają wszyscypisiowa21 to imię znają wszyscypisiowa21 to imię znają wszyscypisiowa21 to imię znają wszyscy
Odp: Pielęgnacja piersi 

właśnie się zarejestrowałam na 22lipca
wrrrrr ale mam peniawe ze szok!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
pisiowa21 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-2009, 12:48   #13 (postlink)
Globalny Moderator
Otrzymane medale: 19
Złoty medal Wyróżnienie Kreatywność Wstążka Prezent 
Avatar natalia268
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Warszawa
Postów: 7 165
Podziękowania wysłane: 3 271
Podziękowania otrzymane: 1 885
natalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkie
natalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkie
Odp: Pielęgnacja piersi 

I jak tam Pisiowa?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

________________________________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.


natalia268 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Za ten użyteczny post podziękowali:
pisiowa21 (05-08-2009)
stare 27-07-2009, 12:50   #14 (postlink)
Wzorki Club
Otrzymane medale: 8
Złoty medal Złoty medal Wyróżnienie Prezent Prezent 
Avatar goslava
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: mazowieckie
Postów: 2 011
Podziękowania wysłane: 782
Podziękowania otrzymane: 569
goslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkie
Odp: Pielęgnacja piersi 

Cytat:
Napisał pisiowa21 Zobacz post
właśnie się zarejestrowałam na 22lipca
wrrrrr ale mam peniawe ze szok!
Pisiowa i co lekarz powiedzial?
goslava jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-2009, 20:40   #15 (postlink)
SuperVIP
Otrzymane medale: 7
Wyróżnienie Kreatywność Prezent Szkolenia Konkursowy 
Avatar ivonna70
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Łódź
Postów: 2 749
Podziękowania wysłane: 414
Podziękowania otrzymane: 734
ivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkie
Odp: Pielęgnacja piersi 

No właśnie już jest po 22, więc mów nam czy wszystko jest ok Nie trzymaj nas w napięciu, bo znikniemy. Nerwy nas zjedzą i koniec.
ivonna70 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-07-2009, 13:28   #16 (postlink)
SuperVIP
Otrzymane medale: 7
Wyróżnienie Kreatywność Prezent Szkolenia Konkursowy 
Avatar ivonna70
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Łódź
Postów: 2 749
Podziękowania wysłane: 414
Podziękowania otrzymane: 734
ivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkie
Odp: Pielęgnacja piersi 

Psiowa halo halo I co tam u Ciebie
ivonna70 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-07-2009, 13:32   #17 (postlink)
Wzorki Club
Otrzymane medale: 8
Złoty medal Złoty medal Wyróżnienie Prezent Prezent 
Avatar goslava
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: mazowieckie
Postów: 2 011
Podziękowania wysłane: 782
Podziękowania otrzymane: 569
goslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkie
Odp: Pielęgnacja piersi 

Pisiowa daj znaka
goslava jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Za ten użyteczny post podziękowali:
pisiowa21 (05-08-2009)
stare 29-07-2009, 13:53   #18 (postlink)
Gość
niezalogowany
 

Postów: n/a
Odp: Pielęgnacja piersi 

hej halo pisiowa co się z Tobą dzieje daj znać bo się wszystkie martwimy, Gamoniu...
 
Odpowiedź z Cytatem
Za ten użyteczny post podziękowali:
pisiowa21 (05-08-2009)
stare 30-07-2009, 09:38   #19 (postlink)
Zabierzcie jej klawiaturę ;-)
Otrzymane medale: 14
Kreatywność Prezent Prezent Prezent Szkolenia 
Avatar farbstift
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Katowice
Postów: 4 143
Podziękowania wysłane: 3 276
Podziękowania otrzymane: 1 093
farbstift ma reputacje ponad wszystkie
farbstift ma reputacje ponad wszystkiefarbstift ma reputacje ponad wszystkiefarbstift ma reputacje ponad wszystkiefarbstift ma reputacje ponad wszystkiefarbstift ma reputacje ponad wszystkiefarbstift ma reputacje ponad wszystkie
Odp: Pielęgnacja piersi 

moja mama tak miała, ale okazało się, że to jakiś stan zapalny czy coś
__________________
https://
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
color="Pink">http://kopalniatwojegostylu.blogspot.com/


To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

farbstift jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-2009, 10:58   #20 (postlink)
Totalna maniaczka
Otrzymane medale: 1
Konkursowy 
Avatar pisiowa21
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Paterek/Nakło nad Notecią
Postów: 870
Podziękowania wysłane: 117
Podziękowania otrzymane: 136
pisiowa21 to imię znają wszyscypisiowa21 to imię znają wszyscypisiowa21 to imię znają wszyscypisiowa21 to imię znają wszyscy
Odp: Pielęgnacja piersi 

Cytat:
Napisał woszczur Zobacz post
hej halo pisiowa co się z Tobą dzieje daj znać bo się wszystkie martwimy, Gamoniu...
kochana jesteś
a więc mam mleczaki,ale już skamieniałe dostałam tabletki i miałam okład zimny ciepły na zmiane robic.Lekarz mi mowił ze za pare lat by mogło sie zrobic z tego cos rakowego.Jak na razie troche sie rozeszło więc nie jest tak źle

ale się kurcze bałam
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
pisiowa21 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-2009, 11:04   #21 (postlink)
SuperVIP
Otrzymane medale: 7
Wyróżnienie Kreatywność Prezent Szkolenia Konkursowy 
Avatar ivonna70
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Łódź
Postów: 2 749
Podziękowania wysłane: 414
Podziękowania otrzymane: 734
ivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkieivonna70 ma reputacje ponad wszystkie
Odp: Pielęgnacja piersi 

Baaardzo się cieszę, że już wszystko wiadomo, i że to nic groźnego. Odpowiednia kuracja i organizm wróci do normy. Trochę nas wystraszyłaś i martwiłyśmy się, że nic nie piszesz w tym temacie.
ivonna70 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Za ten użyteczny post podziękowali:
pisiowa21 (05-08-2009)
stare 05-08-2009, 11:21   #22 (postlink)
Wzorki Club
Otrzymane medale: 8
Złoty medal Złoty medal Wyróżnienie Prezent Prezent 
Avatar goslava
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: mazowieckie
Postów: 2 011
Podziękowania wysłane: 782
Podziękowania otrzymane: 569
goslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkiegoslava ma reputacje ponad wszystkie
Odp: Pielęgnacja piersi 

no to super ze to nic groznego, cieszymy sie wszystkie
goslava jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-2009, 11:29   #23 (postlink)
Molestantka klawiatury
ban
Otrzymane medale: 4
Uznanie Prezent Szkolenia Konkursowy 
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Bielsko-Biała
Postów: 1 886
Podziękowania wysłane: 178
Podziękowania otrzymane: 377
zizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistką
Odp: Pielęgnacja piersi 

no to super że nic groźnego. napędziłaś nam nie złego stracha.
zizia jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-2009, 11:43   #24 (postlink)
Nałogowiec
Avatar elinka
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Wadowice
Postów: 660
Podziękowania wysłane: 36
Podziękowania otrzymane: 37
elinka ma niesamowite możliwościelinka ma niesamowite możliwości
Odp: Pielęgnacja piersi 

kobietki ile miałyście lat jak poszłyście na pierwsze badanie piersi ?
elinka jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-2009, 11:51   #25 (postlink)
Molestantka klawiatury
ban
Otrzymane medale: 4
Uznanie Prezent Szkolenia Konkursowy 
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Bielsko-Biała
Postów: 1 886
Podziękowania wysłane: 178
Podziękowania otrzymane: 377
zizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistkązizia jest profesjonalistką
Odp: Pielęgnacja piersi 

ja miałam robione po urodzeniu pierwszego dziecka. jak przestałam karmić i już nie było pokarmu zostałam skierowana na badanie.. jest to wtedy najbardziej wskazane.
zizia jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
pielęgnacja, piersi


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony
Trackbacks are Wyłączony
Pingbacks are Wyłączony
Refbacks are Wyłączony


Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Pielęgnacja dłoni i paznokci seqoya Paznokcie naturalne 89 31-07-2018 14:15
Powiększanie piersi Kamis Humor :) 35 29-07-2017 17:48


  • FacebookFacebook
  • ŚledzikŚledzik
  • Facebook
  • Google Plus