Odpowiedz
stare 09-02-2012, 12:44   #1 (postlink)
No to..wpadłam
Otrzymane medale: 2
Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 100
Podziękowania otrzymane: 129
asiuniak33 jest diamentem wśród kamieniasiuniak33 jest diamentem wśród kamieniasiuniak33 jest diamentem wśród kamieniasiuniak33 jest diamentem wśród kamieni
Przedłużanie rzęs a sanepid.. 

Ostatnio zainteresowałam się tym ponieważ chciałabym w przyszłości zająć się tym ale na zasadzie dojazdu do klientki.. (plus makijaż )napisałam do szanownego sanepidu i dostałam taką odpowiedź:

W związku pismem przesłanym do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie drogą elektroniczną w sprawie prowadzenia działalności typu mobilna kosmetyczka, Oddział Nadzoru Higieny Komunalnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie informuje, że przy prowadzeniu tego typu działalności należy spełniać warunki określone m.in. w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 10 lipca 2006 r. w sprawie wykazu prac, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia na inne osoby (Dz. U. Nr 133, poz. 939), w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 2 lutego 2006 r. w sprawie badań do celów sanitarno-epidemiologicznych (Dz. U. Nr 25, poz. 191), ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. Nr 234, poz. 1570 z późn. zm.), ustawa z dnia30 marca 2001 r. o kosmetykach (Dz. U. Nr 42, poz. 473 z późn. zm.). Natomiast rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej (Dz. U. Nr 31, poz. 273) jest nieobowiązujący – uchylona podstawa prawna. W/w akty prawne są umieszczone na stronie internetowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (www.sejm.gov.pl).
Klienci korzystający z usług kosmetycznych mogą być nosicielami wirusów przenoszonych drogą krwi (HBV, HCV, HIV) i innych wirusów oraz mieć wegetatywne formy bakterii, łącznie z prątki gruźlicy oraz grzyby. Nie będąc w stanie rozróżnić zagrożenia powinniśmy każdego klienta traktować jako osobę potencjalnie zakażoną.
Na ryzyko zakażenia są narażone osoby świadczące usługi, a także istnieje możliwość przeniesienia drobnoustrojów na innych klientów poprzez zainfekowane dłonie w/w osób lub źle przygotowane narzędzia. W związku z powyższym ze wszystkimi narzędziami i sprzętem należy odpowiednio postępować, aby zapobiec przenoszeniu infekcji oraz przeciąć ich drogi szerzenia.
Zgodnie ze stanowiskiem Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny priorytetową metodą sterylizacji narzędzi wielokrotnego użytku naruszających ciągłość tkanek jest sterylizacja parą wodną w nadciśnieniu (w autoklawach). Jedynie narzędzia wykonane z materiałów wrażliwych na wysoką temperaturę powinny być poddawane dezynfekcji wysokiego poziomu przez zastosowanie preparatów o szerokim spektrum działania (grzybobójczym, bakteriobójczym, wirusobójczym, sporobójczym). Sposób stosowania musi być zgodny z informacją zawartą na etykiecie preparatu.
Ponadto na podstawie art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 30 marca 2001 r. o kosmetykach (Dz. U. Nr 42, poz. 473 z późn. zm.) kosmetyk wprowadzony do obrotu, używany w zwykłych lub w innych dających się przewidzieć warunkach, z uwzględnieniem w szczególności jego wyglądu lub prezentacji, oznakowania, wszystkich instrukcji użycia oraz innych wskazówek lub informacji pochodzących od producenta, nie może zagrażać zdrowiu ludzi.

i teraz pytanko: dobrze zrozumiałam że autoklawa nas nie dotyczy bo przecież nie naruszamy ciągłości tkanek?
jak to u was wygląda?

Jeśli jest podobny temat a ja go nie znalazłam to przepraszam
asiuniak33 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
2 użytkowników podziękowało za ten użyteczny post:
AtelierStylizacji Carolla (20-04-2012), Katia_07 (04-02-2013)
stare 09-02-2012, 14:57   #2 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 11
Podziękowania otrzymane: 101
monia_sc jest diamentem wśród kamienimonia_sc jest diamentem wśród kamienimonia_sc jest diamentem wśród kamienimonia_sc jest diamentem wśród kamieni
Odp: Przedłużanie rzęs a sanepid.. 

Ja się dziwie, że sex nie jest zabroniony

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
monia_sc jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Za ten użyteczny post podziękowali:
mucha (18-07-2013)
stare 09-02-2012, 15:31   #3 (postlink)
Nałogowiec
Otrzymane medale: 1
Wyróżnienie 

Podziękowania wysłane: 470
Podziękowania otrzymane: 155
Evelina.J to imię znają wszyscyEvelina.J to imię znają wszyscyEvelina.J to imię znają wszyscyEvelina.J to imię znają wszyscyEvelina.J to imię znają wszyscy

Tego jeszcze by brakowało hehehehe

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

GG 11623381
Evelina.J jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-02-2012, 16:40   #4 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 11
Podziękowania otrzymane: 101
monia_sc jest diamentem wśród kamienimonia_sc jest diamentem wśród kamienimonia_sc jest diamentem wśród kamienimonia_sc jest diamentem wśród kamieni

Myślę że trzeba napisac do nich jeszcze raz. Aby konkretnie napisali o co im chodzi. Przedstawić zabieg dokladnie i prosić o odpowiedz "tak" albo "nie" bo rzucanie paragrafami nie rozjaśnia mi umysłu.

Ostatnio edytowane przez monia_sc ; 09-02-2012 o 17:00
monia_sc jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-02-2012, 16:44   #5 (postlink)
Totalna maniaczka
Otrzymane medale: 6
Złoty medal Prezent Prezent Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 652
Podziękowania otrzymane: 735
Zuuzaneczka ma reputacje ponad wszystkieZuuzaneczka ma reputacje ponad wszystkieZuuzaneczka ma reputacje ponad wszystkieZuuzaneczka ma reputacje ponad wszystkieZuuzaneczka ma reputacje ponad wszystkieZuuzaneczka ma reputacje ponad wszystkieZuuzaneczka ma reputacje ponad wszystkieZuuzaneczka ma reputacje ponad wszystkieZuuzaneczka ma reputacje ponad wszystkie

Kod:
Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
Myślę, że nie dotyczy. Przy rzęsach większość materiałów jest jednorazowych. A pęsety nijak się mają do naruszania tkanki. Kiedyś słyszałam nawet, że w przypadku paznokci jeśli masz w ofercie tylko manicure biologiczny, to nie musisz korzystać z autoklawu - bo nie naruszasz tkanki więc można to różnie interpretować.

Zuuzaneczka jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-02-2012, 00:11   #6 (postlink)
Szkoleniowiec
Otrzymane medale: 10
Złoty medal Złoty medal Złoty medal Serce Wstążka 

Podziękowania wysłane: 2 395
Podziękowania otrzymane: 3 798
dzikakura ma reputacje ponad wszystkiedzikakura ma reputacje ponad wszystkiedzikakura ma reputacje ponad wszystkiedzikakura ma reputacje ponad wszystkie
dzikakura ma reputacje ponad wszystkiedzikakura ma reputacje ponad wszystkiedzikakura ma reputacje ponad wszystkiedzikakura ma reputacje ponad wszystkiedzikakura ma reputacje ponad wszystkiedzikakura ma reputacje ponad wszystkiedzikakura ma reputacje ponad wszystkie

Rzęs to nie dotyczy, tez sprawdzałam. Nie naruszamy tkanki,
tkankę naruszamy przy niektorych zabiegach kosmetycznych przy tatuazy, makijazu permanentnym , dlatego np nie mozna przy mobilnej dzialanosci wykonywac makijazu permanentnego.

Sanepid pisze Ci tak mniej wiecej:
róbta co chceta, ale nie naruszajta skory , a pincety do rzęs skory nie naruszaja. (Chyba, ze bedziemy dziabaly nimi klientki w oczy i pojawi sie krew i osocze

Jesli chodzi o mobilna dzialanosc gospodarczą i wymogi dotyczące tego w jakim pomieszczeniu masz wykonywac rzęsy to Ciebie to nie obowiazuje, bo ty jedziesz do klientki i klientka zgadza sie na warunki jakie ma u siebie w chalupie
dzikakura jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
9 użytkowników podziękowało za ten użyteczny post:
asiuniak33 (13-02-2012), barbara_kawka (06-11-2012), Bożena P (03-07-2013), Gorzkajakmokka (03-07-2013), KlaudiiS (27-02-2013), mucha (18-07-2013), sylla (14-08-2013), violcias (04-07-2013), Zuuzaneczka (15-02-2012)
stare 13-02-2012, 10:05   #7 (postlink)
No to..wpadłam
Otrzymane medale: 2
Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 100
Podziękowania otrzymane: 129
asiuniak33 jest diamentem wśród kamieniasiuniak33 jest diamentem wśród kamieniasiuniak33 jest diamentem wśród kamieniasiuniak33 jest diamentem wśród kamieni

no i od razu powinni pisać jak dzikakura... jasno i logicznie dziękuje najmocniej
asiuniak33 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-2012, 13:53   #8 (postlink)
Nałogowiec
Otrzymane medale: 5

Podziękowania wysłane: 424
Podziękowania otrzymane: 479
MartaOSz ma reputacje ponad wszystkieMartaOSz ma reputacje ponad wszystkieMartaOSz ma reputacje ponad wszystkieMartaOSz ma reputacje ponad wszystkieMartaOSz ma reputacje ponad wszystkieMartaOSz ma reputacje ponad wszystkieMartaOSz ma reputacje ponad wszystkieMartaOSz ma reputacje ponad wszystkie

Dzwonilam dzisiaj do sanepidu powiedziano mi tak:
Istnieje niebezpieczeństwo naruszenia tkanki pincetami i trzeba miec kilka kompletow i normalnie sterylizowac jak przy paznokciach

MartaOSz jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-2012, 21:24   #9 (postlink)
Totalna maniaczka

Podziękowania wysłane: 140
Podziękowania otrzymane: 346
Zen. wszyscy jej zazdroszcząZen. wszyscy jej zazdroszcząZen. wszyscy jej zazdroszcząZen. wszyscy jej zazdroszcząZen. wszyscy jej zazdroszcząZen. wszyscy jej zazdroszcząZen. wszyscy jej zazdroszczą

Chyba zadzwonię też do swojego sanepidu i zapytam jak to u nas wyglada, bo z tą instytucją jest jakoś tak, że co region to inaczej. Nie za bardzo chce mi się wierzyć w to, ze którakolwiek z nas naruszyła ciągłość tkanki (w domyśle powiek) jakiejś naszej klientki. Mnie się osobiscie nigdy nie zdarzyło kogoś pokłuć, a już tym bardziej zranić, nie mówiąc o tym że nie raczej nie mam sytuacji kiedy dotykam pensetami skóry klientki. Ja rozumiem bhp i tak dalej, ze lepiej dmuchać na zimne i że nigdy nie mów nigdy, ale aż taka dbałośc o sterylizację w tym wypadku to moim zdaniem przesada (zdaję sobie sprawę, że za chwile pewnie mnie ktoś zlinczuje ;p ).
Zen. jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
dzikakura (15-02-2012)
stare 15-02-2012, 00:27   #10 (postlink)
Szkoleniowiec

dzikakura ma reputacje ponad wszystkiedzikakura ma reputacje ponad wszystkiedzikakura ma reputacje ponad wszystkiedzikakura ma reputacje ponad wszystkie
dzikakura ma reputacje ponad wszystkiedzikakura ma reputacje ponad wszystkiedzikakura ma reputacje ponad wszystkiedzikakura ma reputacje ponad wszystkiedzikakura ma reputacje ponad wszystkiedzikakura ma reputacje ponad wszystkiedzikakura ma reputacje ponad wszystkie

Dziewczyny, kazdy Sanepid interpretuje inaczej, a jak się zapytasz i postawisz zle pytanie to zawsze bedzie tak, ze czegos nie mozna. Ja mam np dwa komplety pincet jedne se moczę w lisoformince, kiedy tymi drugimi pracuję.

Moze to niepopularne co powiem i mnie zjedziecie, ale cholercia uwazam, ze lisformina badz inny srodek uzywany do odkazania narzedzi wystarczy. Jesli chcecie być swietsze od papieza to mozna przeciez podpisac umowę z Zozem na jałowienie pincet w autoklawie. Ja swieta nie jestem, tkanki nie zdarzyło mi się naruszyć w sensie skaleczyc klientki , ale wiecie.. wszystko moze się zdarzyc.

P.S. Nie wiem dlaczego nie przeczytalam posta Zen i w sumie napisałam to samo:-/
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-2012, 02:03   #11 (postlink)
Totalna maniaczka

Zen. wszyscy jej zazdroszcząZen. wszyscy jej zazdroszcząZen. wszyscy jej zazdroszcząZen. wszyscy jej zazdroszcząZen. wszyscy jej zazdroszcząZen. wszyscy jej zazdroszcząZen. wszyscy jej zazdroszczą

Kura to porozumienie telepatyczne, wiesz jak jest ;d z tym że trochę rozwinęłaś to co ja napisałam

uff nie jestem osamotniona, będą się czepiac nas obu
Zen. jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
dzikakura (18-02-2012)
stare 20-04-2012, 10:52   #12 (postlink)
Szkoleniowiec

Podziękowania wysłane: 112
Podziękowania otrzymane: 103
Iwona Oleksy jest diamentem wśród kamieniIwona Oleksy jest diamentem wśród kamieniIwona Oleksy jest diamentem wśród kamieniIwona Oleksy jest diamentem wśród kamieni

powiedzcie mi dziewczyny jak jest z przedłużaniem rzęs w salonie - czy musi się odbywać w oddzielnym gabinecie (w sensie oddzielenia ścianami - czy mogą to być poprostu parawan lub wertikale/żaluzje?

Bo u mnie w sanepidzie raz tak a raz inaczej - zgłupiałam
Iwona Oleksy jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-04-2012, 11:04   #13 (postlink)
Molestantka klawiatury
Otrzymane medale: 9

Podziękowania wysłane: 571
Podziękowania otrzymane: 875
zołzella ma reputacje ponad wszystkiezołzella ma reputacje ponad wszystkiezołzella ma reputacje ponad wszystkiezołzella ma reputacje ponad wszystkiezołzella ma reputacje ponad wszystkiezołzella ma reputacje ponad wszystkiezołzella ma reputacje ponad wszystkiezołzella ma reputacje ponad wszystkiezołzella ma reputacje ponad wszystkie

no najwięcej zalezy własnie od sanepidu bo one nie działaja wg 1 przepisu tylko kazy jak chce :/
u mnie nie trzeba osobnego pomieszczenia ja mam tylko parawan i tyle i do niczego sie nie czepiali...
zołzella jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-04-2012, 00:19   #14 (postlink)
Szkoleniowiec

Ja tez słyszałam tylko o parawanie

I znów to samo, wg "mojego" sanepidu osobne pomieszczenie na dany zabieg powinno być wtedy gdy naruszamy tkankę i produkujemy odpady typu igły, zakrwawione waciki etc, a tak to nie trzeba, ale kazdy ma swoją interpretację, moze za duzo nie pytac?
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-04-2012, 09:14   #15 (postlink)
Szkoleniowiec
Otrzymane medale: 8
Złoty medal Złoty medal Złoty medal Prezent Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 418
Podziękowania otrzymane: 343
edusia777 wszyscy jej zazdroszcząedusia777 wszyscy jej zazdroszcząedusia777 wszyscy jej zazdroszcząedusia777 wszyscy jej zazdroszcząedusia777 wszyscy jej zazdroszcząedusia777 wszyscy jej zazdroszcząedusia777 wszyscy jej zazdroszczą

ja wlasnie mialam wczoraj sanepid. u mnie jest tak ze jestem z fryzjerkami. poczekalnia jest bardzo duza wiec mam tam swoj kacik oddzielony parawanem. tam robie paznokcie, rzesy i makijaz. nie ma zlewu. i do niczego sie nie przyczepily, mowily ze tak moze byc, abym nie robila nic na twarz bo wtedy trzeba zlew, czyli nawet nie oddzielne pomieszczenie od paznokci!

edusia777 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
marchewkowy_las (22-04-2012)
stare 21-04-2012, 09:40   #16 (postlink)
Molestantka klawiatury

Podziękowania wysłane: 571
Podziękowania otrzymane: 875
zołzella ma reputacje ponad wszystkiezołzella ma reputacje ponad wszystkiezołzella ma reputacje ponad wszystkiezołzella ma reputacje ponad wszystkiezołzella ma reputacje ponad wszystkiezołzella ma reputacje ponad wszystkiezołzella ma reputacje ponad wszystkiezołzella ma reputacje ponad wszystkiezołzella ma reputacje ponad wszystkie

no i znaczenie ma też to czy jest to działąnośc jednostanowieskowa czy tez nie...tzn jeżeli pracujemy same i nie zatrudniamy nikogo to tez sa inne warunki wtedy
zołzella jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-2013, 15:01   #17 (postlink)
Debiutantka

Podziękowania wysłane: 0
Podziękowania otrzymane: 0
Martyna:) jest początkujący

Ciekawa jestem jak sprawa wygląda, jak chciałabym założyć działalność jednoosobowa i zagęszczać u siebie w domku, legalnie.

2 pomieszczenia nie będzie bo mam kawalerkę i mam zwierzaki w domu.

Orientujecie się?
Martyna:) jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-2013, 17:10   #18 (postlink)
Szkoleniowiec
Wyróżnienie Uznanie Kreatywność Prezent Szkolenia 

Podziękowania wysłane: 1 472
Podziękowania otrzymane: 2 173
Agnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkie
Agnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkie

Legalnie na pewno nie bedzie bo chcesz robic w domu, a sanepid ci nie zrobi odbioru bo w mieszkaniach nie robia odbiorow musialabys przeksztalcic na lok usl

Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska

Agnieszka Praska jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Gorzkajakmokka (03-07-2013)
stare 03-07-2013, 22:14   #19 (postlink)
Nałogowiec
Otrzymane medale: 3
Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 276
Podziękowania otrzymane: 330
Gorzkajakmokka wszyscy jej zazdroszcząGorzkajakmokka wszyscy jej zazdroszcząGorzkajakmokka wszyscy jej zazdroszcząGorzkajakmokka wszyscy jej zazdroszcząGorzkajakmokka wszyscy jej zazdroszcząGorzkajakmokka wszyscy jej zazdroszcząGorzkajakmokka wszyscy jej zazdroszczą

A szkoda - bo tak to by było najwygodniej( w domku na legalu) Tzn dla mnie
Gorzkajakmokka jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 05-07-2013, 01:07   #20 (postlink)
Wizażystka
Otrzymane medale: 4
Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 324
Podziękowania otrzymane: 124
AnastazjaB jest diamentem wśród kamieniAnastazjaB jest diamentem wśród kamieniAnastazjaB jest diamentem wśród kamieniAnastazjaB jest diamentem wśród kamieni

Jeżeli chcesz robić u siebie w domu musisz mieć osobne pomieszczenie z osobnym wejściem i osobną toaleta

- zapraszam do obserwowania i komentowania prac

Dokładne informacje:

Mój blog:
AnastazjaB jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 06-07-2013, 11:06   #21 (postlink)
No to..wpadłam
Otrzymane medale: 4
Złoty medal Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 35
Podziękowania otrzymane: 85
pysialali jest diamentem wśród kamienipysialali jest diamentem wśród kamienipysialali jest diamentem wśród kamienipysialali jest diamentem wśród kamieni

Wracając do sanepidu...
Gdy zakładałam działalność to stacja sanepidu w Katowicach odpowiedziała mi, że nie potrzebuje autoklawu bo w założeniu powinnam używać jednorazowych narzędzi.
Ponieważ mając mobilną działalność nie są w stanie mnie sprawdzić to mam się pilnować gdyż każda jakakolwiek skarga czy wyrządzenie krzywdy klientce będzie ostrzej traktowane niż to w salonie.

pysialali jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-07-2013, 22:26   #22 (postlink)
Szkoleniowiec
Wyróżnienie Uznanie Kreatywność Prezent Szkolenia 

Podziękowania wysłane: 1 472
Podziękowania otrzymane: 2 173
Agnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkie
Agnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkie

Cytat:
Napisał AnastazjaB Zobacz post
Jeżeli chcesz robić u siebie w domu musisz mieć osobne pomieszczenie z osobnym wejściem i osobną toaleta

i ta czesc mieszkania musi byc przeksztalcona
ja mam salon w mieszkaniu przeksztalconym na lokal, i przy zglaszaniu do sanepidu musialam miec dokumenty potwierdzajace ze moj lokal jest lokalem uzytkowym a nie mieszkaniem

Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska

Agnieszka Praska jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-2013, 15:00   #23 (postlink)
Rozkręcanko

Podziękowania wysłane: 7
Podziękowania otrzymane: 6
choco-lashes wkrótce będzie sławna

To ja również mam pytanko, chciałabym wynając pomieszczenie ( box na małym ryneczku) w którym jest zlew ,lecz niestety nie ma toalety w środku . Czy toaleta jest konieczna? orientujecie się może?
z góry dziekuje za odpowiedz
choco-lashes jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-2013, 14:22   #24 (postlink)
Totalna maniaczka

Ministerstwo Zdrowia

§ 5

Państwowy powiatowy inspektor sanitarny może, w przypadku zakładu stanowiącego wyodrębnioną część budynku lub lokalu, wyrazić zgodę na korzystanie z ustępu znajdującego się w innej części budynku lub lokalu, w odległości nie większej niż 75 m od zakładu, jeżeli dojście do tego ustępu odbywa się drogami komunikacji wewnętrznej.

Zen. jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-2013, 20:42   #25 (postlink)
Rozkręcanko
Otrzymane medale: 1
Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 16
Podziękowania otrzymane: 21
patka_przedluzanie_rzes ma niesamowite możliwości

Cytat:
Napisał agulusia Zobacz post
i ta czesc mieszkania musi byc przeksztalcona
ja mam salon w mieszkaniu przeksztalconym na lokal, i przy zglaszaniu do sanepidu musialam miec dokumenty potwierdzajace ze moj lokal jest lokalem uzytkowym a nie mieszkaniem
a co z toaletą?
patka_przedluzanie_rzes jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
przedłużanie, rzęs, sanepid

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania