Odpowiedz
stare 26-11-2009, 21:56   #1 (postlink)
Kosmetyczka
Otrzymane medale: 8
Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 938
Podziękowania otrzymane: 528
barbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkie
Sterylizator - jaki ? gdzie ? za ile ? 

moje drogie ... ze wzgledu na to iz poszukuje sterylizatora ( i pewnie nie tylko ja ) , moze te ktore juz maja wypowiedza sie gdzie kupily za ile .... kogo moga polecic , a kogo nie ... no i jaki kupic czy taki np.kulkowy starczy

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
barbara_kawka jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-2009, 23:08   #2 (postlink)
Nałogowiec

Podziękowania wysłane: 105
Podziękowania otrzymane: 462
Tonija jest profesjonalistkąTonija jest profesjonalistkąTonija jest profesjonalistkąTonija jest profesjonalistkąTonija jest profesjonalistkąTonija jest profesjonalistkąTonija jest profesjonalistką
Odp: Sterylizator - jaki ? gdzie ? za ile ? 

Tutaj było trochę o sterylizacji http://forum.wzorki.info/sprzet-do-p...ji-salonu.html

Tonija jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-11-2009, 10:18   #3 (postlink)
Nałogowiec

Podziękowania wysłane: 111
Podziękowania otrzymane: 340
Pati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszcząPati88 wszyscy jej zazdroszczą

ja polecam ten sterylizator kulkowy http://www.kosmed.nazwa.pl/images/sterylizator_nieb.jpg
Pati88 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-11-2009, 11:22   #4 (postlink)
Rozkręcanko
Otrzymane medale: 2
Sponsor Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 9
Podziękowania otrzymane: 6
cudzilo wkrótce będzie sławna

ja zakupiłam sterylizator kulkowy przez allegro 159zł z wrocławia
cudzilo jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-11-2009, 11:33   #5 (postlink)
Kosmetyczka
Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 938
Podziękowania otrzymane: 528
barbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkie

ale jestes zadowolona jakie takie tanie te na allegro wlasnie

barbara_kawka jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-11-2009, 16:01   #6 (postlink)
Rozkręcanko
Otrzymane medale: 2
Sponsor Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 9
Podziękowania otrzymane: 6
cudzilo wkrótce będzie sławna

poprzedni sterylizator kulkowy miałam z biomaku , słuzył mi 3lata i niesety metalowa czesc zardzewiala i nie nadaje sie juz dla sanepidu dlatego teraz wybieralam caly z tworzywa sztucznego... tzw plastiku, mam go juz osmy miesiac i nie narzekam . jestem zadowolona.
cudzilo jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
2 użytkowników podziękowało za ten użyteczny post:
barbara_kawka (27-11-2009), insane (27-11-2009)
stare 09-09-2010, 09:04   #7 (postlink)
Zabierzcie jej klawiaturę ;-)
Otrzymane medale: 5
Wyróżnienie Uznanie Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 1 176
Podziękowania otrzymane: 1 385
Elizabeth76 ma reputacje ponad wszystkie
Elizabeth76 ma reputacje ponad wszystkieElizabeth76 ma reputacje ponad wszystkieElizabeth76 ma reputacje ponad wszystkieElizabeth76 ma reputacje ponad wszystkieElizabeth76 ma reputacje ponad wszystkieElizabeth76 ma reputacje ponad wszystkieElizabeth76 ma reputacje ponad wszystkieElizabeth76 ma reputacje ponad wszystkie

chciałabym kupić sterylizator ale w ogóle się na tym nie znam czy możecie coś polecić jaki będzie najlepszy czy lepszy jest sterylizator kulkowy czy ultradzwiękowy

Elizabeth76 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-09-2010, 09:37   #8 (postlink)
Szkoleniowiec
Otrzymane medale: 9
Wyróżnienie Uznanie Kreatywność Prezent Szkolenia 

Podziękowania wysłane: 1 472
Podziękowania otrzymane: 2 173
Agnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkie
Agnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkie

ultradzwiekowy to nie sterylizator tylko myjka do ktorej wlewa sie roztwor plynu dezynfekcyjnego np seku extra i myje sie narzedzia mozna stosowac go zamiast wanienki
u nas sanepid i tak wymaga sterylizatora kulkowego bo w myjce sie tylko dezynfekuje a nie sterylizuje

Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska

Agnieszka Praska jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Za ten użyteczny post podziękowali:
Elizabeth76 (09-09-2010)
stare 09-09-2010, 09:49   #9 (postlink)
Zabierzcie jej klawiaturę ;-)
Otrzymane medale: 5
Wyróżnienie Uznanie Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 1 176
Podziękowania otrzymane: 1 385
Elizabeth76 ma reputacje ponad wszystkie
Elizabeth76 ma reputacje ponad wszystkieElizabeth76 ma reputacje ponad wszystkieElizabeth76 ma reputacje ponad wszystkieElizabeth76 ma reputacje ponad wszystkieElizabeth76 ma reputacje ponad wszystkieElizabeth76 ma reputacje ponad wszystkieElizabeth76 ma reputacje ponad wszystkieElizabeth76 ma reputacje ponad wszystkie

tak jak pisałam wyzej w ogóle sie na tym nie znam widziałam na allegro kilka czy jest jakaś róznica miedzy nimi czym się kierować kupując taki kulkowy sterylizator

Cytat:
Napisał cudzilo Zobacz post
poprzedni sterylizator kulkowy miałam z biomaku , słuzył mi 3lata i niesety metalowa czesc zardzewiala i nie nadaje sie juz dla sanepidu dlatego teraz wybieralam caly z tworzywa sztucznego... tzw plastiku, mam go juz osmy miesiac i nie narzekam . jestem zadowolona.

cudzilo a który to z biomaku kiepski możesz pokazać fotkę żebym wiedziała jakiego nie kupować

Ostatnio edytowane przez Elizabeth76 ; 09-09-2010 o 10:13
Elizabeth76 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-09-2010, 20:00   #10 (postlink)
Szkoleniowiec
Otrzymane medale: 9
Wyróżnienie Uznanie Kreatywność Prezent Szkolenia 

Podziękowania wysłane: 1 472
Podziękowania otrzymane: 2 173
Agnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkie
Agnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkie

ela ja kupila taki z wyswietlaczem lcd narazie sprawuje sie super, ma biper ktory przypomina o wyjeciu narzedzi

Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska

Agnieszka Praska jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-11-2010, 00:28   #11 (postlink)
Wczytuje się

Podziękowania wysłane: 5
Podziękowania otrzymane: 2
aneciak jest na dobrej drodze

a ja znalazlam sterylizator uv - wydaje się być świetnym rozwiązaniem, ale nie wiem czy sanepid coś takiego akceptuje;/
ktos się może orientuje

---------- Dodano o godzinie 23:28 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:12 ----------

już wszystko wiem

sterylizator uv nie jest akceptowany przez sanepid jako urządzenie sterylizujące. Sanepid uważa, że może służyć co najwyżej do wcześniej wysterylizowanych narzędzi, a szkoda

sterylizator kulkowy jest raczej akceptowany tylko do dodatkowej sterylizacji narzędzi, nie naruszających ciągłości tkanek, jak np. patka do henny.

takie rzeczy jak np. cążki do skórek trzeba sterylizować niestety w autoklawie ;/
aneciak jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-11-2010, 10:24   #12 (postlink)
Totalna maniaczka
Otrzymane medale: 1
Prezent 

Podziękowania wysłane: 505
Podziękowania otrzymane: 197
pinusia6 to imię znają wszyscypinusia6 to imię znają wszyscypinusia6 to imię znają wszyscypinusia6 to imię znają wszyscypinusia6 to imię znają wszyscy

Dziewczyny ja mam pytanko
Być może kiedyś będę chciała otworzyć swój mały skromny salonik I zastanawia mnie co można sterylizowac w sterylizatorze kulkowym a co w autoklawie? Autoklawy niestety są drogie I raczej trzeba będzie kombinować coś żeby w przychodni bądź szpitalu można było te narzędzia sterylizowac bo słyszałam że jest taka możliwość
pinusia6 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-11-2010, 11:35   #13 (postlink)
VIP
Otrzymane medale: 11
Złoty medal Złoty medal Złoty medal Złoty medal Złoty medal 

Podziękowania wysłane: 1 894
Podziękowania otrzymane: 3 842
Emilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkie
Emilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkie

tak - podpisujesz umowę ze szpitalem lub np dentystą musisz tam sterylizować na pewno cążki, kopytka i wszelkie metalowe narzędzia, które mają styczność z klientką i mogą naruszyć ciągłość tkanek (skaleczyć w sensie ). A czy coś poza tym? hmmm dobrze jest mieć osobny pilniczek dla każdej Nie wiem czy coś pominełam jeszcze... ?

Emilia B. jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-11-2010, 15:50   #14 (postlink)
Totalna maniaczka
Prezent 

Podziękowania wysłane: 505
Podziękowania otrzymane: 197
pinusia6 to imię znają wszyscypinusia6 to imię znają wszyscypinusia6 to imię znają wszyscypinusia6 to imię znają wszyscypinusia6 to imię znają wszyscy

Cytat:
Napisał Emilia B. Zobacz post
tak - podpisujesz umowę ze szpitalem lub np dentystą musisz tam sterylizować na pewno cążki, kopytka i wszelkie metalowe narzędzia, które mają styczność z klientką i mogą naruszyć ciągłość tkanek (skaleczyć w sensie ). A czy coś poza tym? hmmm dobrze jest mieć osobny pilniczek dla każdej Nie wiem czy coś pominełam jeszcze... ?
aha rozumiem Czyli raczej sterylizatoro będzie mi nie potrzebny? A i chyba trzeba codziennie chodzić do przychodni np do dentysty i oddawać narzędzia do sterylizacji bądź kupić kilkanaście takich np kopytek i oddawać raz w tygodniu?
pinusia6 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-11-2010, 16:27   #15 (postlink)
Nałogowiec
Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 150
Podziękowania otrzymane: 165
naatajla to imię znają wszyscynaatajla to imię znają wszyscynaatajla to imię znają wszyscynaatajla to imię znają wszyscynaatajla to imię znają wszyscy

tak jest taka mozliwosc zawarcia umowy ze szpitalem i to jest chyba moim zdaniem najlepsze rozwiazanie a co do sterylizatora kulkowego t nadaje sie jedynie na male rzeczy typu cazki peseta pilnik szklany itp ale przy robieniu tipsow itp to kazda klientka powinna miec swoj pilniczek najlepiej zalozyc kazdej kartoteke dac do koszulki i do koszulki wrzucac te pilniczki

blog makijażowy

naatajla jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-2011, 13:43   #16 (postlink)
Molestantka klawiatury
Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 241
Podziękowania otrzymane: 598
Tosiaczek ma reputacje ponad wszystkieTosiaczek ma reputacje ponad wszystkieTosiaczek ma reputacje ponad wszystkieTosiaczek ma reputacje ponad wszystkieTosiaczek ma reputacje ponad wszystkieTosiaczek ma reputacje ponad wszystkieTosiaczek ma reputacje ponad wszystkieTosiaczek ma reputacje ponad wszystkie

Natalia z tymi pilnikami to naprawdę dobry pomysł. Żeby każda klientka miała swój pilniczek. A co jak mam kopytko drewniane albo plastikowe? Jak go sterylizować?

PS. A ten sterylizator jest dobry?
http://www.splendore.pl/Sterylizator_SR_01_p5381.html

"Możesz wychylić do dna nawet litra, a jednak,
Nie odnajdziesz uczuć w dużych cyckach bez serca..."

Ostatnio edytowane przez Tosiaczek ; 19-01-2011 o 14:03
Tosiaczek jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-04-2011, 11:16   #17 (postlink)
Wczytuje się

Podziękowania wysłane: 0
Podziękowania otrzymane: 0
NeoNail jest początkujący

Bardzo wiele zależy także od budżetu jaki posiadasz na zakup sterylizatora. Oprócz allegro szukaj także w sklepach internetowych z tego typu akcesoriami,wybór jest naprawdę spory. A z pilnikami faktycznie bardzo dobry pomysł

NeoNail jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-11-2011, 16:45   #18 (postlink)
Nałogowiec
Otrzymane medale: 3
Złoty medal Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 153
Podziękowania otrzymane: 319
syrena16 wszyscy jej zazdroszcząsyrena16 wszyscy jej zazdroszcząsyrena16 wszyscy jej zazdroszcząsyrena16 wszyscy jej zazdroszcząsyrena16 wszyscy jej zazdroszcząsyrena16 wszyscy jej zazdroszcząsyrena16 wszyscy jej zazdroszczą

Dziewczyny potrzebuje Waszej rady...
Myśle o zakupie tego urządzenia- jest to uv plus hot do 120 stopni.
Jak sanepid sie na to zapatruje?

Sterylizator UV&HOT BN-208B : : Sterylizatory : Urządzenia fryzjerskie : Wyposażenie salonów fryzjerskich - Splendore.pl
syrena16 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-11-2011, 09:29   #19 (postlink)
VIP
Otrzymane medale: 11
Złoty medal Złoty medal Złoty medal Złoty medal Złoty medal 

Podziękowania wysłane: 1 894
Podziękowania otrzymane: 3 842
Emilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkie
Emilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkieEmilia B. ma reputacje ponad wszystkie

wszystko zależy od sanepidu-każdy rządzi się swoimi prawami (co miejsca mieć nie powinno no ale) i dobrze jest podejść do nich albo zadzwonić i zapytać czy taki i taki może być bo jedni moga mieć bardzo skonkretyzowane wymagania ,innym wystarczy sterylizator a jeszcze inni w ogóle nie przyłożą do tego szczególnej uwagi.

Emilia B. jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-11-2011, 23:00   #20 (postlink)
Kosmetyczka
Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 78
Podziękowania otrzymane: 102
jumpi jest diamentem wśród kamienijumpi jest diamentem wśród kamienijumpi jest diamentem wśród kamienijumpi jest diamentem wśród kamieni

to prawda w kazdym miescie wymagają czego innego, u mnie podobno wystarczy myjka ultradźwiękowa (kolezanka ostatnio otwierała salon) ja mam myjkę i sterylizator kulkowy a pilniki dla stałych klientek przechowuję w podpisanym woreczku strunowym

Kliknij w brzuszek pajacyka, a pomożesz nakarmić głodne dziecko
jumpi jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-11-2011, 23:04   #21 (postlink)
Totalna maniaczka
Otrzymane medale: 6
Złoty medal Prezent Prezent Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 652
Podziękowania otrzymane: 735
Zuuzaneczka ma reputacje ponad wszystkieZuuzaneczka ma reputacje ponad wszystkieZuuzaneczka ma reputacje ponad wszystkieZuuzaneczka ma reputacje ponad wszystkieZuuzaneczka ma reputacje ponad wszystkieZuuzaneczka ma reputacje ponad wszystkieZuuzaneczka ma reputacje ponad wszystkieZuuzaneczka ma reputacje ponad wszystkieZuuzaneczka ma reputacje ponad wszystkie

Cytat:
Napisał jumpi Zobacz post
to prawda w kazdym miescie wymagają czego innego, u mnie podobno wystarczy myjka ultradźwiękowa (kolezanka ostatnio otwierała salon) ja mam myjkę i sterylizator kulkowy
Ja mam kulkowy, ale wkrótce chcę kupić myjkę babka ode mnie ze szkoły z pracowni powiedziała że choć autoklaw jest najlepszy, to w warunkach domowych myjka+sterylizator=

Zuuzaneczka jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-02-2013, 22:37   #22 (postlink)
Nałogowiec
Otrzymane medale: 4
Złoty medal Złoty medal Złoty medal Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 240
Podziękowania otrzymane: 317
mania818 wszyscy jej zazdroszcząmania818 wszyscy jej zazdroszcząmania818 wszyscy jej zazdroszcząmania818 wszyscy jej zazdroszcząmania818 wszyscy jej zazdroszcząmania818 wszyscy jej zazdroszcząmania818 wszyscy jej zazdroszczą

Czy ktoś w ostatnim czasie zakupił sterylizator i orientuje się na co zwrócić uwagę . Szukam czegoś w przystępnej cenie . Na allegro jest sporo autoklawów używanych , zwłaszcza z Niemczech , niby serwisowane i na gwarancji ale czy nie będzie problemów z sanepidem ?
Co sądzicie o czymś takim AUTOKLAW KLASY B 2L DOSTAWA 0ZL PROMOCJA FV I GWAR (3016316810) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ?
mania818 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-2013, 20:30   #23 (postlink)
Rozkręcanko

Podziękowania wysłane: 19
Podziękowania otrzymane: 4
LadyJenova jest na dobrej drodze

Witajcie!
Ja zastanawiam się właśnie nad zakupem myjki ultradźwiękowej i sterylizatora UV czy któraś z Was stosuje może takie połączenie i czy jest ono skuteczne? Nie posiadam na razie salonu robię czasem pazurki w domu i zastawiam się czy te połączenie będzie wystarczające gdyby ktoś przyczepił się przypadkiem do mojej działalności (wiadomo życzliwość ludzka)

---------- Dodano o godzinie 19:30 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 19:46 ----------

Hop hop nikt nic nie wie ? :-)

LadyJenova jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-2013, 22:20   #24 (postlink)
Izi
Szkoleniowiec
Wyróżnienie Prezent Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 296
Podziękowania otrzymane: 323
Izi wszyscy jej zazdroszcząIzi wszyscy jej zazdroszcząIzi wszyscy jej zazdroszcząIzi wszyscy jej zazdroszcząIzi wszyscy jej zazdroszcząIzi wszyscy jej zazdroszcząIzi wszyscy jej zazdroszczą

Jenova ja mam sterylizator UV i stosuje go po dezynfekcji w płynach ale ja to jestem bardziej rzęskowa niż paznokciowa. Nie naruszam narzędziami ciągłości skóry więc w moim przypadku w zupełności to wystarczy. Podejrzewam że jeśli dobrze wymyjesz wcześniej narzędzia to i do paznokci powinno wystarczyć ale czy ktoś się przyczepi czy nie to już tylko Twój sanepid wie (bo wszędzie inne przepisy). Najlepiej zadzwonić i podpytać. Chociaż przy robieniu w domu to i nawet autoklaw by Cię nie uratował jeśli nie masz oddzielnego wejścia dla klientek i oddzielnego łącza sanitarnego z umywalką i kratką na mopa. Jak się znajdzie ktoś "życzliwy" to i tak się przyczepią i tak. Ale dla własnego sumienia możesz zadzwonić i powiedzieć że np. masz zamiar otworzyć działalność mobilną i czy takie urządzenia wystarczą - bo ja pewności nie mam, chyba że wypowie się ktoś "z pazurków".

INSTRUKTOR stylizacji rzęs
FB

Izi jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Za ten użyteczny post podziękowali:
LadyJenova (31-07-2013)
stare 31-07-2013, 00:00   #25 (postlink)
Rozkręcanko

Podziękowania wysłane: 19
Podziękowania otrzymane: 4
LadyJenova jest na dobrej drodze

Dzięki Izi za odpowiedź w sumie masz racje że jak ma coś pójść nie tak to i tak pójdzie hehe Może ktoś jeszcze chce coś podpowiedzieć

LadyJenova jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
gdzie, ile, jaki, sterylizator

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania