Odpowiedz
stare 14-10-2013, 08:21   #126 (postlink)
Szkoleniowiec
Otrzymane medale: 9
Wyróżnienie Uznanie Kreatywność Prezent Szkolenia 

Podziękowania wysłane: 1 450
Podziękowania otrzymane: 2 094
Agnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkie
Agnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkie
Odp: działalność gospodarcza 

ja pomimo tego ze z wyksztalcenia jestem ksiegowa to prowadzi mnie biuro rachunkowe u nas ciagle sie cos zmienia a ja najzwyczjniej w swiecie nie mam czasu i ochoty na sledzenie tego bajzlu

Akademia Stylizacji Obsesja
Centrum Szkoleniowe
Agnieszka Praska jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-2013, 13:16   #127 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 64
Podziękowania otrzymane: 31
Nilvena ma niesamowite możliwościNilvena ma niesamowite możliwości

a dużo płacicie księgowej? jak wahają się u was ceny?
Nilvena jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-2013, 21:22   #128 (postlink)
Wizażystka
Otrzymane medale: 5
Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 513
Podziękowania otrzymane: 338
Ladyss jest profesjonalistkąLadyss jest profesjonalistkąLadyss jest profesjonalistkąLadyss jest profesjonalistkąLadyss jest profesjonalistkąLadyss jest profesjonalistkąLadyss jest profesjonalistką

Ja za ryczałt płacę 123 zł. W jednym biurze powiedzieli mi 250, przyznam że z butów mnie wyrwało
Ladyss jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-2013, 12:56   #129 (postlink)
Kosmetolog
Otrzymane medale: 9
Złoty medal Złoty medal Prezent Prezent Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 1 489
Podziękowania otrzymane: 842
wisienkakwspz ma reputacje ponad wszystkiewisienkakwspz ma reputacje ponad wszystkiewisienkakwspz ma reputacje ponad wszystkiewisienkakwspz ma reputacje ponad wszystkiewisienkakwspz ma reputacje ponad wszystkiewisienkakwspz ma reputacje ponad wszystkiewisienkakwspz ma reputacje ponad wszystkiewisienkakwspz ma reputacje ponad wszystkiewisienkakwspz ma reputacje ponad wszystkie

nilvena a ja swojej księgowej za prowadzenie rachunkowości robię raz na m-c pazurki, tylko, że ona mi to prywatnie rozlicza, nie z biura

Facebook
wisienkakwspz jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-2013, 08:13   #130 (postlink)
Molestantka klawiatury
Otrzymane medale: 7
Prezent Prezent Prezent Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 602
Podziękowania otrzymane: 696
asiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkie

A jak najlepiej się rozliczać? Bo ja zielona jestem ;/ We wniosku do CEIDG jest punkt: Rodzaj prowadzonej dokumentacji rachunkowej
1. księgi rachunkowe
2. podatkowa ksiega przychodów i rozchodów
3. inne ewidencje
4. nie jest prowadzona
Czy lepiej zapytać jakiejś księgowej ?
stare 17-12-2013, 09:46   #131 (postlink)
Wizażystka

Podziękowania wysłane: 107
Podziękowania otrzymane: 89
agnieszka-nails jest diamentem wśród kamieniagnieszka-nails jest diamentem wśród kamieniagnieszka-nails jest diamentem wśród kamieniagnieszka-nails jest diamentem wśród kamieni

Moim zdaniem najlepszabyla by rozmowa z ksiegowa codla Ciebie bylo by najlepsze. Nie każdemu pasuje taki sam rodzaj rozliczania i nie kazdemy sie taki sam oplaca.
A dlaczego nie masz"swojej" ksiegowej ktora zrobi za Ciebie wszystko dot. papierkow? Jak masz ksiegowa to masz mniej stresow, mniej biegania po urzedach... ja to polowy nie rozumiem z ksiegowosci, nawet jak cos mi ksiegowa tlumaczy to powtarza kilka razy bo nie rozumiem
agnieszka-nails jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-2013, 10:06   #132 (postlink)
Molestantka klawiatury

Podziękowania wysłane: 332
Podziękowania otrzymane: 681
sandrus ma reputacje ponad wszystkiesandrus ma reputacje ponad wszystkiesandrus ma reputacje ponad wszystkiesandrus ma reputacje ponad wszystkiesandrus ma reputacje ponad wszystkiesandrus ma reputacje ponad wszystkiesandrus ma reputacje ponad wszystkiesandrus ma reputacje ponad wszystkie

Również polecam zlecenie wszystkiego księgowej
Takie drobne działalności prowadzą za małe kwoty a człowiekowi odchodzi kupa roboty i myślenia
sandrus jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-2013, 10:15   #133 (postlink)
Kosmetyczka

Podziękowania wysłane: 40
Podziękowania otrzymane: 45
makkaresh ma niesamowite możliwościmakkaresh ma niesamowite możliwości

U nas (pomorskie) było tak, że osoby, które otrzymały dotację z PUP były wysyłane na obowiązkowy kurs "ABC Przedsiębiorczości" (też finansowany przez PUP), który miał wprowadzić osoby do tematu i przybliżyć prowadzenie firmy od strony formalnej. Omawiane też były rodzaje opodatkowania. Może i Ty będziesz miała takie kursy?

Mimo wszystko i tak najlepiej konsultować się z księgową - dobra wszystko ładnie Ci wyjaśni, doradzi i poprowadzi Ci firmę bez obaw. Najgorsze, że z podatkiem może się udać, aby go nie płacić (np. jeśli będziesz na książce przychodów i rozchodów to na początku można wykazywać stratę - wiadomo, że początki bywają trudne) ale ZUS-u się nie uniknie :/ Aż żal oddawać im co miesiąc pieniądze :/
makkaresh jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-2013, 12:24   #134 (postlink)
Molestantka klawiatury

asiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkie

Porozmawiam dzisiaj z księgową i dowiem się wszystkiego, ale dzięki wam mam chociaż odrobinę wyjaśnione o co w ogóle w tym chodzi
Nie będę miała żadnych kursów...a przydałby się
stare 17-12-2013, 13:26   #135 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 468
Podziękowania otrzymane: 105
reniusia1002 jest diamentem wśród kamienireniusia1002 jest diamentem wśród kamienireniusia1002 jest diamentem wśród kamienireniusia1002 jest diamentem wśród kamieni

standardowo ksiegowa bierze od 100 do 200 zl miesiecznie i jezeli juz i tak musisz te pieniadze zaplacic to lepiej znalezc kompetentna ksiegowa poniewaz ona jest ubezpieczona.w sensie jezeli cos spaprze to za to odpowiada prawnie a to bardzo wazne.co do zasadbrozliczania czy KPIR czy Ryczalt i co to jest i z czyms sie to je to ci najlepiej wyjasni ksiegowa.musisz jej poprostu dokladnie powiedziec ile miesiecznie bedziesz zarabiac ile kosztuja produkty itd.wazne jest tezto co ile chcesz ten podatekj placic czy np co mc czy co kwartala jak ci bedzie latwiej.
co do straty to strate mozna wykazywac co roku nie tylko na poczatku DG bo moze byc spowodowana roznymi wydatkami na firme np.zakup komputera,wyposazenia salonu itd itd. musisz bardzo konkretnie pogadac z ksiegowa i ona jest od tego zeby Ci przekazac wszystkie info.na Twoim miejscu wzielabym jakis notatnik i notowala wszystkie pytania ktore ci sie nasuna oraz takie ktore gdzies od kogos jeszcze wychwycisz zeby jej zadac.
reniusia1002 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Za ten użyteczny post podziękowali:
luki (20-12-2013)
stare 17-12-2013, 13:45   #136 (postlink)
Izi
Nałogowiec
Prezent Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 279
Podziękowania otrzymane: 259
Izi wszyscy jej zazdroszcząIzi wszyscy jej zazdroszcząIzi wszyscy jej zazdroszcząIzi wszyscy jej zazdroszcząIzi wszyscy jej zazdroszcząIzi wszyscy jej zazdroszczą

asiek ja bym wybrała na Twoim miejscu PKPiR przynajmniej w pierwszym roku - sposób rozliczania można zmieniać zaczynając następny rok. Myślę że do małej działalności księgowa jest zbędna (do kilku dokumentów) no chyba że ktoś wielki salon otwiera to fakt. Bo zaczynając to i nawet te 100 zł to czasem i "piniundz". A jeśli brałaś dotacje z PUP to należy Ci się również bezpłatna pomoc księgowa "na początek" - dopytaj. Nie wiem czy to tylko pierwszy miesiąc czy dłużej ale możesz o wszystko wypytać, bo to Ci się należy.
stare 17-12-2013, 13:49   #137 (postlink)
Molestantka klawiatury

Ja właśnie z dotacją startuję, i Pani w UP mówiła,że księgowej nie opłacają...ale mam pewną osobę która zajmuję się księgowością, to myślę, że się dogadam w kwestii pieniężnej, albo niech mi wytłumaczy co i jak a jaki procent podatku się wtedy płaci na książkę?
stare 17-12-2013, 17:11   #138 (postlink)
Izi
Nałogowiec

Izi wszyscy jej zazdroszcząIzi wszyscy jej zazdroszcząIzi wszyscy jej zazdroszcząIzi wszyscy jej zazdroszcząIzi wszyscy jej zazdroszcząIzi wszyscy jej zazdroszczą

podatek 18% ale od realnego dochodu czyli dochody minus koszty minus ZUS. Ale w większości przypadków na początku jest dużo kosztów bo jak ktoś startuje to kupuje to i tamto.... i zazwyczaj przez pierwsze miesiące podatku nie płaci się wcale. No a ryczałt np. to czy zarobisz czy nie to podatek płacisz:/
stare 17-12-2013, 18:24   #139 (postlink)
Molestantka klawiatury

Podziękowania wysłane: 332
Podziękowania otrzymane: 681
sandrus ma reputacje ponad wszystkiesandrus ma reputacje ponad wszystkiesandrus ma reputacje ponad wszystkiesandrus ma reputacje ponad wszystkiesandrus ma reputacje ponad wszystkiesandrus ma reputacje ponad wszystkiesandrus ma reputacje ponad wszystkiesandrus ma reputacje ponad wszystkie

Tu masz w prosty sposób o podatkach
Progi podatkowe 2013: Znamy stawki - Informacje - Wiadomości - e-prawnik.pl
sandrus jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Za ten użyteczny post podziękowali:
asiek (17-12-2013)
stare 18-12-2013, 13:48   #140 (postlink)
Wizażystka

Ladyss jest profesjonalistkąLadyss jest profesjonalistkąLadyss jest profesjonalistkąLadyss jest profesjonalistkąLadyss jest profesjonalistkąLadyss jest profesjonalistkąLadyss jest profesjonalistką

Cytat:
Napisał Izi Zobacz post
No a ryczałt np. to czy zarobisz czy nie to podatek płacisz:/
Izi nie wprowadzaj w błąd Tak mniej więcej od 3 tys COŚ wychodzi. Na początku nie zarabia się kokosów więc podatek też nie wyjdzie. A na dużym zusie jest jeszcze większe odliczenie więc np od 4 tys płaci się ok 20 zł podatku.
Ladyss jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-12-2013, 14:59   #141 (postlink)
Izi
Nałogowiec

No tak chodziło mi o kartę

Tak czy inaczej ja jestem za książką przy takim rodzaju usług. Jeszcze kwestia czy ktoś chce być Vatowcem... mi się nie opłaca więc nie jestem no i biegania do US mniej
stare 18-12-2013, 17:54   #142 (postlink)
Wizażystka

Ja jestem na ryczałcie więc powiem jak to wygląda z mojego punktu widzenia. Wybrałam ryczałt dlatego że z początku nie miałam faktur za wynajem lokalu, prąd itp więc nie miałam dużych kwot do odliczenia. Podatku przez wiele miesięcy nie płaciłam bo to początek działalności i nie miałam z czego Teraz ciągne ryczałt z przyzwyczajenia i wygody bo nie muszę martwić się o zbieranie faktur i kombinowanie co tu jeszcze w koszty wrzucić żeby ten podatek zbić. No i w moim przypadku mam tańszą księgowość (ale to już zależy od przypadku, może niektóre księgowe biorą tak samo). Na dużym zusie jak pisałam wyżej podatku płacę niewiele więc nie narzekam.
Minus: problem z jakimkolwiek kredytem w banku, jestem niewiarygodna bo pokazuje ogólny przychód a nie dochód. Wzięłam kredyt tylko dlatego że byłam wcześniejszym wiarygodnym klientem tej placówki.
W moim przypadku po obliczeniu ryczałtu i książki na razie bardziej opłaca mi się ryczałt nawet przez to że nawet jeśli wyszedłby mi większy podatek na ryczałcie niż na książce to zapłaciłabym więcej za księgową więc w efekcie wyszłoby mnie to wszystko drożej.
Ladyss jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
3 użytkowników podziękowało za ten użyteczny post:
asiek (19-12-2013), parafina80 (02-03-2014), Paulistka (08-01-2014)
stare 01-01-2014, 20:36   #143 (postlink)
No to..wpadłam

Dziewczynki mam pytanie. Otworzyłam swoją działalność 1 grudnia. Wszystkie produkty miałam już kupione przed założeniem dzialności więc nie mam faktur na firmę. Pojawia się u mnie pytanie co do spisu z natury .... sporządza się go na podstawie faktur ? Robicie coś takiego w przypadku usług stylizacji paznokci? Jestem na KPiR i nie mam żadnej sprzedaży. Czy któraś z Was robiła taki spis?
Nilvena jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-01-2014, 15:41   #144 (postlink)
Nałogowiec

Podziękowania wysłane: 232
Podziękowania otrzymane: 81
ania38 jest diamentem wśród kamieniania38 jest diamentem wśród kamieniania38 jest diamentem wśród kamieniania38 jest diamentem wśród kamieni

powinnaś mieć dokumenty sprzedaży,paragon lub fakturę

jeżeli ich nie masz to problem
co do spisu z natury to będzie problem(
ania38 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-2014, 23:59   #145 (postlink)
No to..wpadłam

jakieś sporadyczne paragony czy faktury przed rozpoczęciem działalności mam - ale wiadomo , wtedy faktury brałam na siebie nie na firmę bo nie miałam jej jeszcze otwartej ;/ więc nie wiem czy się takie liczyć mogą do spisu?
Nilvena jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-2014, 17:18   #146 (postlink)
Nałogowiec

ania38 jest diamentem wśród kamieniania38 jest diamentem wśród kamieniania38 jest diamentem wśród kamieniania38 jest diamentem wśród kamieni

powinnaś zapytać księgową co masz dalej robić?

czy kto wie,czy skladka ZUS na ten rok uległa zmianie?

ile się płaci za styczeń
ania38 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-2014, 18:09   #147 (postlink)
Wizażystka

Ania Ty wierzyłaś że nic nie podwyższą?
Jeszcze nie podali składki za zdrowotne więc musimy czekać w styczniu płacimy za grudzień dopiero więc jeszcze trochę czasu jest
Ladyss jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
2 użytkowników podziękowało za ten użyteczny post:
Agnieszka Praska (07-01-2014), ania38 (06-01-2014)
stare 06-01-2014, 19:52   #148 (postlink)
Nałogowiec

właśnie nie wierzę dlatego pytam
ania38 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2014, 12:36   #149 (postlink)
Rozkręcanko

Podziękowania wysłane: 0
Podziękowania otrzymane: 0
Qeef jest początkujący

Ja byłam 2 dni temu na spotkaniu doradczym w biurze rachunkowym i się podłamałam. Nie chciałam brać dotacji na rozpoczęcie działalności, bo trochę oszczędności mamy (zostało nam ze ślubu) i miałam taką piękną wizję, ale te wszystkie opłaty mnie przerażają i chyba póki co się powstrzymam, zwłaszcza ten ZUS po 2 latach mnie przeraża, dziewczyny, jak wy dajecie radę?
Qeef jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
działalność, gospodarcza, własna

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania