Odpowiedz
stare 28-11-2014, 13:45   #151 (postlink)
Kosmetyczka

Podziękowania wysłane: 19
Podziękowania otrzymane: 23
Marilyn* ma niesamowite możliwościMarilyn* ma niesamowite możliwości
Odp: działalność gospodarcza 

Dziewczyny jakie opodatkowanie waszym zdaniem jest najkorzystniejsze w naszej branzy? Ryczałt czy Księga przygodow i rozchodow? Sama juz nie wiem czy lepiej byc Vatowcem czy placic mniejsze podatki , co wy o tym myslicie? Na jakich podatkach wasze firmy opieraja sie? Z gory dzieki
Marilyn* jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-01-2015, 11:31   #152 (postlink)
Rozkręcanko

Podziękowania wysłane: 47
Podziękowania otrzymane: 10
parafina80 wkrótce będzie sławna

Podbijam temat z pytaniem do dziewczyn które rozliczaja sie na kpir - co wrzucacie w koszty oprócz oczywistych jak wynajem lokalu czy faktury za materiały? Bo mój księgowy każe mi wszystko łącznie z czynszem za mieszkanie na które zarejestrowana jest działalność i za benzyne w naszym prywatnym samochodzie i troche sie obawiam czy to normalne. Proszę powiedzcie co wy odliczacie?
parafina80 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-01-2015, 14:44   #153 (postlink)
Izi
Szkoleniowiec
Otrzymane medale: 8
Wyróżnienie Prezent Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 296
Podziękowania otrzymane: 323
Izi wszyscy jej zazdroszcząIzi wszyscy jej zazdroszcząIzi wszyscy jej zazdroszcząIzi wszyscy jej zazdroszcząIzi wszyscy jej zazdroszcząIzi wszyscy jej zazdroszcząIzi wszyscy jej zazdroszczą

Czynsz za mieszkanie to chyba lekka przesada, no chyba że jest w całości zarejestrowane jako lokal użytkowy - w co wątpię. Jeśli chodzi o benzynę to można odliczać ale tylko wtedy gdy prowadzi się "kilometrówkę" czyli dokumentujesz pisząc przebieg samochodu skąd i dokąd się poruszasz itp itd jest to dość uciążliwe i rzadko komu chce się w to bawić i raczej wszyscy moi znajomi z działalnościami dali sobie spokój z odliczaniem paliwa.

W koszty wrzucasz wszystko to co bezpośrednio dotyczy Twojej działalności. Czyli tak jak piszesz głównie koszty lokalu i zakupu materiałów. Jeśli masz oddzielną umowę na wywóz nieczystości to też ale zazwyczaj właściciele lokali ujmują to w czynszu. Ja mam jeszcze w kosztach OC i fv za zakup środków czystości itp. Telefon o ile dostajesz fakturę na działalność. Jak masz w salonie TV albo radio to możesz też do kosztów zaliczyć płacony abonament. A no i fv od swojego księgowego też oczywiście.

Nie wiem jakie jeszcze masz koszty w swojej DG ale te podane to chyba standard tak myślę.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

INSTRUKTOR stylizacji rzęs
FB
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Izi jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-01-2015, 20:39   #154 (postlink)
Wizażystka

Podziękowania wysłane: 24
Podziękowania otrzymane: 28
MM-makeup ma niesamowite możliwościMM-makeup ma niesamowite możliwości

Ja prowadzę jednoosobową DG, jestem na ryczałcie, płacę stały podatek od przychodu, nie mogę pomniejszyć go o faktury kosztowe, ale mój księgowy wyliczył, że tak jest dla mnie najlepiej.

FB:
MM-makeup jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-02-2015, 09:32   #155 (postlink)
Moderator
Otrzymane medale: 5
Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 742
Podziękowania otrzymane: 727
kiwaczek2 ma reputacje ponad wszystkiekiwaczek2 ma reputacje ponad wszystkiekiwaczek2 ma reputacje ponad wszystkiekiwaczek2 ma reputacje ponad wszystkiekiwaczek2 ma reputacje ponad wszystkiekiwaczek2 ma reputacje ponad wszystkiekiwaczek2 ma reputacje ponad wszystkiekiwaczek2 ma reputacje ponad wszystkiekiwaczek2 ma reputacje ponad wszystkie

parafina - jakiś szalony ksiegowy. w sumie czasem się tacy przydają, ale zeby czynsz na mieszkanie to lekka przesada. jak cie urzad dorwie to ty bekniesz nie księgowy
ja wrzucam benzyne ale mam auto na firmę.

kiwaczek2 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 06-02-2015, 10:04   #156 (postlink)
Szkoleniowiec
Otrzymane medale: 9
Wyróżnienie Uznanie Kreatywność Prezent Szkolenia 

Podziękowania wysłane: 1 472
Podziękowania otrzymane: 2 173
Agnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkie
Agnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkie

jeśli masz firmę zarejestrowaną na swoje mieszkanie możesz część czynszu odliczać 😊 co do paliwa musisz prowadzić kilometrowke 😉

Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska

Agnieszka Praska jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-09-2015, 10:29   #157 (postlink)
Debiutantka

Podziękowania wysłane: 0
Podziękowania otrzymane: 0
RamenkaSa jest początkujący

Chcąc założyć działalność gospodarczą na własną rękę musisz poznać jak działa prawo. Przede wszystkim zacznij od prawa cywilnego, skup się również na prawie podatkowym, ale przede wszystkim na prawie pracy i ubezpieczeń społecznych. Ja ostatnio znalazłam księgarnię gdzie zawsze są aktualne pozycje z uwzględnionymi komentarzami i nowelizacjami: https://aplikanci.profinfo.pl/publik...e-cywilne.html
Działając już na własną rękę, warto posiadać kilka niezbędnych książek na półce, by móc zawsze po nie sięgnąć, a uwierz - prowadząc działalność zdarzy się wiele okazji ku temu. Trzymam kciuki

Ostatnio edytowane przez RamenkaSa ; 03-09-2015 o 12:21
RamenkaSa jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-2015, 04:35   #158 (postlink)
Rozkręcanko

Podziękowania otrzymane: 1
Szalyza jest początkujący

Ja Wam powiem, żebyście skusiły się na księgowość online, którą oferuje firma Kognitariat. Ma się święty spokój, bo nie trzeba latać po mieście w poszukiwaniu biura rachunkowego. Dla mnie rewelacja.
Szalyza jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Za ten użyteczny post podziękowali:
Selenna (25-11-2015)
stare 25-11-2015, 15:04   #159 (postlink)
Debiutantka

Amela jest początkujący

Ja także zastanawiam się nad rozkręceniem własnej działalności, a wydaje mi się, że kwestią powodzenia i sukcesu są zadowolone klientki, które z pewnością do nas wrócą. Chciałabym otworzyć mały gabinet kosmetyczny i myślałam na początek zainwestować w kombajn kosmetyczny, który jest urządzeniem wielofunkcyjnym i umożliwia wykonywanie kilkunastu zabiegów kosmetycznych za pomocą jednego urządzenia. Znalazłam coś takiego na http://importmania.pl/pol_m_Urzadzen...yczne-171.html, ale nie wiem czy coś takiego jest akurat warte uwagi i czy cenowo wychodzi to w porządku? Może ktoś z doświadczonych osób mógłby mi coś w tej mojej sprawie podpowiedzieć, czy na początek coś takiego wystarczy czy raczej niekoniecznie?
Amela jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-11-2015, 16:14   #160 (postlink)
Debiutantka

Podziękowania wysłane: 3
Ola Bańkowska jest początkujący

Kombajn to raczej kiepski pomysł - gdy padnie jedna funkcja i wyślesz go do serwisu, zostajesz bez zabiegów.
Ola Bańkowska jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 05-04-2016, 15:44   #161 (postlink)
Nałogowiec

Podziękowania wysłane: 15
Podziękowania otrzymane: 14
monkas wkrótce będzie sławna

Z tym prawem to nie przesadzajcie - wystarczą podstawy. A nawet jeśli to firmy zajmujące się księgowością, same podejmują się takich prac, jedna ze znanych - Tax Care - Nowy Księgowy Nie twierdze, że jest to proste - wcale nie jest, ale akurat załatwienie tego jest raczej dla każdego kto chce założyć działalność realne.
monkas jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-2016, 16:57   #162 (postlink)
Nałogowiec

Podziękowania wysłane: 15
Podziękowania otrzymane: 14
monkas wkrótce będzie sławna

Na stronach znanych biur macie kalkulatory - Białystok - Biuro rachunkowe i księgowe nowego rodzaju ? Tax Care Wklepujesz dane dotyczące działalności i wszystko masz podane na tacy. A koszty bywają różne. Też moim zdaniem lepiej mieć do dyspozycji biuro rachunkowe, które ma nie tylko opcję załatwiania wszystkiego online, ale i normalne placówki.
monkas jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-2017, 12:24   #163 (postlink)
Wczytuje się

AnnaMarie711 jest początkujący

Macie już swoje biznesy? Ja kurcze nadal walczę ze sobą żeby otworzyć coś własnego. Mam już nawet super ofertę franczyzy od firmy http://rabat-detal.pl/ , jednak zbieram jeszcze troszkę pieniędzy na start. Mimo dużej pomocy ze strony firmy jeszcze brakuje mi paru rzeczy.
AnnaMarie711 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-09-2017, 10:13   #164 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 1
jagnam jest początkujący

Jeśli chcecie prowadzić własną działalność to weźcie pod uwage wiele kosztów:
zus
koszta materiałów kosmetycznych
sterylizację
oraz koszt wynajecia lokalu

Tak więc nie są to takie małe koszta i musicie mieć pewnosć,ze dacie sobie radę! Jesli chciałybyście dodatkowo sobie dorobić to zastanówcie sie nad dystrybucją kosmetyków. Można to bez problemu łączyc z pracą kosmetyczki.
https://agnieszkakowal.pl/

Ostatnio edytowane przez jagnam ; 27-09-2017 o 12:46
jagnam jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-2017, 00:07   #165 (postlink)
Wczytuje się

heniutek jest początkujący

Ja mam u siebie kpir, jestem vatowcem i się niczym nie stresuję - sporo rzeczy wrzucam w koszta, kosztami zusu obniżam sobie dochodowy.
heniutek jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-2017, 14:32   #166 (postlink)
Wczytuje się

minika jest początkujący

Kto nie spróbuję to na pewno nie da rady, więc jeśli mamy talent to próbujmy. Odpowiednie też zarządzanie ruchem klientów i będzie naprawdę dobrze
minika jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-11-2017, 15:29   #167 (postlink)
Rozkręcanko

bunia2 jest początkujący

Lekarz medycyny etsteycznej powien stale sie doszkalać. Jest na rynku dużo kursów i szkoleń z branzy beauty typu szkolenia z mezoterapii . Jak ktoś pracuje w zawodzie albo ma własny gabinet, to musowo powinien uczestniczyć w takich warsztatach. Co sądzicie na ten temat?
bunia2 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-02-2018, 21:50   #168 (postlink)
Rozkręcanko

Daria33 jest początkujący

Też ostatnio szukałam biura rachunkowego i porównywałam ceny i najbardziej przypadł mi ten z Optimum księgowość warszawa cennik Jeśli jesteście zainteresowani, to sprawdźcie.
Daria33 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-03-2018, 13:57   #169 (postlink)
Wczytuje się

renatas jest początkujący

Część dziewczyny Zastanawiam się nad otwarciem nowej cukierni w swojej okolicy i chcę robić wypieki według domowej receptury mojej babci. Szukasz sprawdzonego sprzętu i nie mogę się zdecydować.. Czy takie https://stalgast.com/wyposazenie-piekarni-i-cukierni jest odpowiednie? Powinnam jeszcze coś dokupić lub odpuścić?
renatas jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-2018, 23:25   #170 (postlink)
Wczytuje się

Podziękowania otrzymane: 1
Kaśkak jest początkujący

Własny gabinet generuje duże koszta ale są to koszta,które się zwracają. Trzeba pamiętać,że niezbędne są dobre sprzęty. Niedawno trafiłam na ten adres https://cosmed24.pl/katalog/20-urzadzenia-kosmetyczne/ .Z tego co widzę to mają konkurencyjną ofertę za niewielkie pieniądze
Kaśkak jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-2018, 20:09   #171 (postlink)
Rozkręcanko

chanah jest początkujący

Z własnym biznesem nie ma co się wahać! To znacznie lepsze niż praca na etacie Sama założyłam własny biznes, choć na początku niewiele o tym wiedziałam. Ale dzięki profesjonalnej i bardzo komfortowej przestrzeni coworkingowej od https://ideaplace.pl/ , udało mi się zyskać bardzo wygodne miejsce pracy bez konieczności kupowania lokalu na biuro A ideaplace znajduje się w samym centrum Wrocławia, co znacznie ułatwia pracę!
chanah jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-05-2018, 11:02   #172 (postlink)
Rozkręcanko

AlaYork jest początkujący

Ja przyznam się szczerze, że chętnie zrezygnowałabym z prowadzenia własnej działalności gospodarczej na rzecz fajnego etatu, np. w Niemczech jako opiekunka osób starszych z http://professionalcare24.pl . Z tego co wiem, agencja ta oferuje bardzo fajne warunki zatrudnienia, a co więcej także zarobki w tym przypadku przedstawiają się naprawdę kusząco.
AlaYork jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-05-2018, 10:34   #173 (postlink)
Debiutantka

Dembo jest początkujący

Czy ja wiem, jak jesteś dobra to dużo więcej zarobisz u siebie.

Jak jesteś słaba to fajnego etatu nie dostaniesz :-)
Dembo jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-2018, 01:54   #174 (postlink)
Rozkręcanko

Daria33 jest początkujący

Prowadząc jakąkolwiek DG trzeba oszczędzać - ja ostatnio zaoszczędziłam na zamiennikach do drukarki https://inkhouse.pl/tonery,do-samsung.html Bardzo dobry zakup - super się spisują.
Daria33 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
działalność, gospodarcza, własna

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania