Odpowiedz
stare 25-09-2010, 14:23   #76 (postlink)
Szkoleniowiec
Otrzymane medale: 1
Szkolenia 
Avatar AtelierStylizacji Carolla

Podziękowania wysłane: 80
Podziękowania otrzymane: 229
AtelierStylizacji Carolla wszyscy jej zazdroszcząAtelierStylizacji Carolla wszyscy jej zazdroszcząAtelierStylizacji Carolla wszyscy jej zazdroszcząAtelierStylizacji Carolla wszyscy jej zazdroszcząAtelierStylizacji Carolla wszyscy jej zazdroszcząAtelierStylizacji Carolla wszyscy jej zazdroszczą
Odp: Sanepid w gabinecie. Zasady higieny -Na co zwrócić uwagę 

pasrawan może byc pod warunkiem ze twoje pomieszczenie jest osobne i pracujesz wnim tylko ty, bo jesli w tym samym pomieszczeniu beda np rączki i nózki, ty sama nie jesteś w stanie robic dwóch rzeczy na raz, alejesli bedziesz z koleżanką to sanepid sie doczepi ze parawan nie starczy
AtelierStylizacji Carolla jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-09-2010, 11:02   #77 (postlink)
Nałogowiec
Otrzymane medale: 2
Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 220
Podziękowania otrzymane: 127
paznokietki000 jest diamentem wśród kamienipaznokietki000 jest diamentem wśród kamienipaznokietki000 jest diamentem wśród kamienipaznokietki000 jest diamentem wśród kamieni

Sama będę Tak więc zrobię dziękuje
Aha Jade melduje że tekst został przeczytany i dziękuje za cenne zawarte w nim info.
paznokietki000 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-09-2010, 12:08   #78 (postlink)
Szkoleniowiec
Otrzymane medale: 4
Złoty medal Uznanie Szkolenia Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 948
Podziękowania otrzymane: 1 353
KaMiLaC. ma reputacje ponad wszystkie
KaMiLaC. ma reputacje ponad wszystkieKaMiLaC. ma reputacje ponad wszystkieKaMiLaC. ma reputacje ponad wszystkieKaMiLaC. ma reputacje ponad wszystkieKaMiLaC. ma reputacje ponad wszystkieKaMiLaC. ma reputacje ponad wszystkieKaMiLaC. ma reputacje ponad wszystkieKaMiLaC. ma reputacje ponad wszystkie

Cytat:
Napisał amorek Zobacz post
A przy podpisaniu umowy ze szpitalem o sterylizację jaki jest koszt?

20 zł za puszkę tyle jest u mnie

ja wczoraj miałam bardzo przyjemny odbiór sanepidu
Panie weszły i na dzień dobry obejrzały wnętrze hyy spodobał im się mój malunek na ścianie
ale wracając do sanepidu :
zaplecze - zlew 2 komorowy, umywalka z mydełkiem i instrukcją mycia rąk i brodzik na mopa - wszystko zrobione, czyste, piękne, zdezynfekowane, pod stosowane pod wymogi
WC - płytki i kibelek czysty więc oki
korytarz - szafa 2 drzwiowa przedzielona na pół - na czyste i brudne ubrania jest oki
sala główna - podłoga w płytkach, umywalka - czysta, z mydełkiem z dozownikiem o raz instrukcją mycia rąk - pięknie
do tego daty ważności na produktach które sprzedaję o raz których używam do pracy
rękawiczki jednorazowe, kosze na śmieci, ręczniki papierowe, pilniki i serwety jednorazowego użytku - są więc jest miodzio
oddzielony sklepik, oddzielona poczekalnie i miejsce pracy - pięknie
płyny do dezynfekcji: powierzchni, narzędzi wraz z wanienką oraz do dezynfekcji rąk i skóry - wsio jest musiałam jedynie zabezpieczyć daty ważności taśma bezbarwną żeby nie uległy zatarciu
sprawdzenie czy jest ciepła i zimna woda, ale furorę zrobiła moja tapeta zmywalna którą panie wzięły za płytki ceramiczne gdy się dowiedziały, że to nie płytki to kilka minut głaskały mi ściany
kontrola umowa z ZOZem o sterylizację, a także spisanie protokołu odbioru i..koniec

Panie dały mi jeszcze tylko wytyczne, żebym nabyła kotarę powietrzną, gdyż do salonu wchodzi się prosto z "dworu", a także żebym zakupiła książkę kontroli i uzupełniła apteczke pierwszej pomocy

było miło, a ja jestem dumna, że podołałam wszelkim wymogom i mój salon jest w pełni bezpieczny dla klientek, którym wykonuję usługi
Kod:
Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść

Ostatnio edytowane przez KaMiLaC. ; 30-09-2010 o 12:36
KaMiLaC. jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
4 użytkowników podziękowało za ten użyteczny post:
anikol (30-09-2010), asia (29-09-2010), barbara_kawka (06-10-2010), melka_89 (29-09-2010)
stare 06-10-2010, 15:16   #79 (postlink)
Szkoleniowiec
Otrzymane medale: 7
Sponsor Sponsor Sponsor Prezent Prezent 

Podziękowania wysłane: 233
Podziękowania otrzymane: 534
paznokietek1000 ma reputacje ponad wszystkiepaznokietek1000 ma reputacje ponad wszystkiepaznokietek1000 ma reputacje ponad wszystkiepaznokietek1000 ma reputacje ponad wszystkiepaznokietek1000 ma reputacje ponad wszystkiepaznokietek1000 ma reputacje ponad wszystkiepaznokietek1000 ma reputacje ponad wszystkiepaznokietek1000 ma reputacje ponad wszystkie
Odp: Zasady higieny w gabinecie kosmetycznym 

laski to co polecanie jako produkt do moczenia narzędzi w wanience? bo dziś miałam sanepid i powiedziały, że mam moczyć.
kopiłam lisoformin 3000, ale teraz czytam, że nie jest dobry, i nie wiem czy mi go nie cofną, buuu.

paznokietek1000 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 06-10-2010, 15:45   #80 (postlink)
Szkoleniowiec

KaMiLaC. ma reputacje ponad wszystkieKaMiLaC. ma reputacje ponad wszystkieKaMiLaC. ma reputacje ponad wszystkieKaMiLaC. ma reputacje ponad wszystkieKaMiLaC. ma reputacje ponad wszystkieKaMiLaC. ma reputacje ponad wszystkieKaMiLaC. ma reputacje ponad wszystkieKaMiLaC. ma reputacje ponad wszystkie

ja mam lysoformin 3000 i panie powiedzialy ze jak najbardziej moze byc tylko roztwor robic w maseczce zeby nie wdychac a po wyjęciu dobrze umyc i do sterylizacji

KaMiLaC. jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 06-10-2010, 21:51   #81 (postlink)
No to..wpadłam
Otrzymane medale: 3
Wyróżnienie Wyróżnienie Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 31
Podziękowania otrzymane: 124
MalaMi280783 jest diamentem wśród kamieniMalaMi280783 jest diamentem wśród kamieniMalaMi280783 jest diamentem wśród kamieniMalaMi280783 jest diamentem wśród kamieni

Qrde a mi baba z sanepidu na zajęciach mówiła że Lisoformin jest wycofany bo odkryli w nim jakieś szkodliwe coś
MalaMi280783 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-10-2010, 14:54   #82 (postlink)
Szkoleniowiec

hmmm mnie Panie poinformowały, ze Lysoformin nadal jest z obrocie i jest dopuszczony przez MZ jako środek do dezynfekcji

KaMiLaC. jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-2010, 09:06   #83 (postlink)
Szkoleniowiec
Otrzymane medale: 9
Wyróżnienie Uznanie Kreatywność Prezent Szkolenia 

Podziękowania wysłane: 1 459
Podziękowania otrzymane: 2 112
Agnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkie
Agnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkie

MalaMi bo to w sumie wszystko od danego sanepidu zalezy
mnie panie lysoformine odradzaly i prosily o seku extra bo ma najwieksze spektrum dzialania z srodkow dostepnych na rynku
w moim sanepidzie jest taka zasada jak gabinet ma ecolab to sanepid go kocha

Akademia Stylizacji Obsesja
Centrum Szkoleniowe
Agnieszka Praska jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-2010, 10:26   #84 (postlink)
Kosmetyczka
Otrzymane medale: 8
Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 938
Podziękowania otrzymane: 526
barbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkie

czyli jednym slowem Panie od firmy dostaja jakies cudenka hehe

a wracajac do tematu tez slyszalam od kogos ze lysoformina jest wycofana ale tez nie w moim okregu bo nadal go uzywaja ludziowie
stare 08-10-2010, 14:11   #85 (postlink)
No to..wpadłam
Wyróżnienie Wyróżnienie Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 31
Podziękowania otrzymane: 124
MalaMi280783 jest diamentem wśród kamieniMalaMi280783 jest diamentem wśród kamieniMalaMi280783 jest diamentem wśród kamieniMalaMi280783 jest diamentem wśród kamieni

reasumując.. baaardzo "logiczne" są ustalenia naszego wszechwiedzącego sanepidu
muszę zapytać babeczkę na zajęciach co takiego mają w swojej skórze ludzikowie z innych województw że im działanie lisoforminy nie szkodzi a w pomorskim szkodzi (oczywiście mówimy o działaniu pośrednim)
może to nasze morze jakoś dziwnie działa albo Neptun w tym paluchy maczał albo cuś
MalaMi280783 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 23-10-2010, 17:12   #86 (postlink)
Nałogowiec
Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 59
Podziękowania otrzymane: 23
Czarnulka1523 ma niesamowite możliwościCzarnulka1523 ma niesamowite możliwości

mam pytanko czy autoklaw można spalić albo gdzie sie z znajduje filtr w autoklawie? bo mam problem z autoklawe w pracy i cisnienia nie ma i nie wiemy czemu...
stare 26-10-2010, 16:10   #87 (postlink)
Szkoleniowiec
Szkolenia 

Podziękowania wysłane: 1
Podziękowania otrzymane: 60
bitt jest diamentem wśród kamienibitt jest diamentem wśród kamienibitt jest diamentem wśród kamieni

u mnie w sanepidzie stwierdzili że Aerodesin 2000 działa rakotwórczo o_0

bitt jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-10-2010, 20:26   #88 (postlink)
Szkoleniowiec

Agnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkie
Agnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkie

ja ostatnio nawdychalam sie wlasnie aerodesinu bo wsio sobie nim psikalam i mylam i na takim haju bylam ze fryzjerki sie ze mnie 3 dni smialy

teraz porzadnie wietrze po uzyciu tego specyfiku

Centrum Szkoleniowe
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-11-2010, 18:05   #89 (postlink)
Rozkręcanko

Podziękowania wysłane: 15
Podziękowania otrzymane: 5
mikusia08 wkrótce będzie sławna

czy ktoras z was ma podpisana umowe ze szpitalem o dezynfekcje narzedzi ? bo w salonie w ktorym kiedys pracowalam mieli to byl wymog i tak samo musieli miec umowe z pralnia odnosnie recznikow,fartuszkow... choc i tak to bylo tylko na "papierku"

---------- Dodano o godzinie 17:05 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:01 ----------

mam jeszcze takie pytaie moze banalne ale coz nie wiem jak to jest
Jak dowiadujecie sie o wymogach czy chcac zalozyc salon idziecie i prosicie o "druczek" z wymogami czy moze jakas rozmowa?
rozumiem ze pozniej dzien przeotwarcie jest sanepit ktory potwierdza czy wszystko jest zgodne i sugeruje jakies zmiany?
Na samej kontroli salou ktory prosperuje juz dobre 5 lat bylam "babki byly okropnie wredne ... wypytywaly np powiedz krok po kroku jak robisz manicure yhmmmmmmmm
mikusia08 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-11-2010, 22:51   #90 (postlink)
Szkoleniowiec
Szkolenia 

AtelierStylizacji Carolla wszyscy jej zazdroszcząAtelierStylizacji Carolla wszyscy jej zazdroszcząAtelierStylizacji Carolla wszyscy jej zazdroszcząAtelierStylizacji Carolla wszyscy jej zazdroszcząAtelierStylizacji Carolla wszyscy jej zazdroszcząAtelierStylizacji Carolla wszyscy jej zazdroszczą

otwierasz salon, składasz podanie do sanepidu i oni wyznaczaja termin odbioruu, wymogi sa w ustawie o gabinetach fryzjrerskich i kosmetycznych
Odpowiedź z Cytatem
Za ten użyteczny post podziękowali:
mikusia08 (21-11-2010)
stare 02-02-2011, 00:44   #91 (postlink)
Rozkręcanko

hm w salonie w ktorym pracowalam bylo tak moczylismy je w wanience z plnem i chowalismy do zamykanych paczuszek... gdy przychodzil sanepid wlascicielka miala "umowe" ze szpitalem, choc nie jezdzila zawozic...
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-2011, 01:33   #92 (postlink)
Rozkręcanko

kochane powiedzcie mi jeszcze tylko czy musi byc wc dla klientow zamierzam otworzyc salklon kosme -fryzj z solarium.
jesli chodzi u mywalki to rozmiem ze:
- w pomieszczeniu sanitarym zlewozmywak
- w wc umywalka do rak i do hm "nalewania wody do wiadra" taka blisko ziemi nie wiem jak to napale chyba mnie rozumiecie
-umywalka blisko lozka do zabiegow
i czy jeszcze jedna przy stanowisku do paznokci musi byc?
a i moze ktos wie czy musi byc na solarium?
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-2011, 10:34   #93 (postlink)
Zabierzcie jej klawiaturę ;-)
Otrzymane medale: 26
Złoty medal Wstążka Prezent Prezent Prezent 

Podziękowania wysłane: 2 192
Podziękowania otrzymane: 1 682
Evelyn. ma reputacje ponad wszystkie
Evelyn. ma reputacje ponad wszystkieEvelyn. ma reputacje ponad wszystkieEvelyn. ma reputacje ponad wszystkieEvelyn. ma reputacje ponad wszystkieEvelyn. ma reputacje ponad wszystkieEvelyn. ma reputacje ponad wszystkieEvelyn. ma reputacje ponad wszystkieEvelyn. ma reputacje ponad wszystkieEvelyn. ma reputacje ponad wszystkie

Cytat:
Napisał KaMiLaC. Zobacz post
hmmm mnie Panie poinformowały, ze Lysoformin nadal jest z obrocie i jest dopuszczony przez MZ jako środek do dezynfekcji
tak Lysoformin jest dopuszczony, ale że zawiera szkodliwe substancje(fenole), które szkodzą przede wszystkim nam-bo dużo z nim przebywamy i już samo wdychanie (nie mówiąc o dotykaniu) ich jest bardzo szkodliwe dla organizmu. dlatego ja u siebie używam http://www.e-kosmetyka.com/dezynfekc...osyme-dd1.html
Aniosyme DD1
kocham tą babkę
http://stylowe-pazurki.blogspot.com/
Evelyn. jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-2011, 17:12   #94 (postlink)
Szkoleniowiec
Szkolenia 

Cytat:
Napisał mikusia08 Zobacz post
kochane powiedzcie mi jeszcze tylko czy musi byc wc dla klientow zamierzam otworzyc salklon kosme -fryzj z solarium.
jesli chodzi u mywalki to rozmiem ze:
- w pomieszczeniu sanitarym zlewozmywak
- w wc umywalka do rak i do hm "nalewania wody do wiadra" taka blisko ziemi nie wiem jak to napale chyba mnie rozumiecie
-umywalka blisko lozka do zabiegow
i czy jeszcze jedna przy stanowisku do paznokci musi byc?
a i moze ktos wie czy musi byc na solarium?
umywalka na mopa:d musi byc w50 cm nad ziemia zamontowana w brudowniku nie w wc

jeli masz stanowisko do stylizacji paznokci w miejscu gdzie robisz zabiegi i tam jest umywalka to kolejna nie jest potrzebna, jesli jest to odrebny pokój to tak- w kazdym pomieszczeniu kosmetycznym musi byc dostep do biezacej wody
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-2011, 17:27   #95 (postlink)
Nałogowiec
Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 220
Podziękowania otrzymane: 127
paznokietki000 jest diamentem wśród kamienipaznokietki000 jest diamentem wśród kamienipaznokietki000 jest diamentem wśród kamienipaznokietki000 jest diamentem wśród kamieni

A ile musi być na cały gabinet umywalek ? Przy hennie , depilacji , regulacji , parafinie , percingu uszu , przedłużaniu zagęszczaniu rzęs , mani , pedi i stylizacji paznokci
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-2011, 20:22   #96 (postlink)
Zabierzcie jej klawiaturę ;-)
Otrzymane medale: 26
Złoty medal Wstążka Prezent Prezent Prezent 

Podziękowania wysłane: 2 192
Podziękowania otrzymane: 1 682
Evelyn. ma reputacje ponad wszystkie
Evelyn. ma reputacje ponad wszystkieEvelyn. ma reputacje ponad wszystkieEvelyn. ma reputacje ponad wszystkieEvelyn. ma reputacje ponad wszystkieEvelyn. ma reputacje ponad wszystkieEvelyn. ma reputacje ponad wszystkieEvelyn. ma reputacje ponad wszystkieEvelyn. ma reputacje ponad wszystkieEvelyn. ma reputacje ponad wszystkie

tak jak napisała przedmówczyni jedna na pomieszczenie. ja mam oddzielone na pedicure ścianką z regipsu, ale bez drzwi to też wystarczy jedna na wszzystko( i drugą mam na zapleczu)
kocham tą babkę
http://stylowe-pazurki.blogspot.com/
Evelyn. jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-2011, 21:35   #97 (postlink)
Rozkręcanko

Podziękowania wysłane: 1
Podziękowania otrzymane: 6
paula211 wkrótce będzie sławna

Jeśli chodzi o sanepid to nie jest jakoś źle przynajmniej w moim przypadku. Panie się nie czepiały rzeczy na które zwróciły szczególną uwagę to brodzik na mopa, zlewozmywak na zapleczu i części zabiegowej, wentylacja w WC i to by było na tyle
paula211 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 14-04-2011, 20:36   #98 (postlink)
Szkoleniowiec
Złoty medal Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 72
Podziękowania otrzymane: 137
Candynails to imię znają wszyscyCandynails to imię znają wszyscyCandynails to imię znają wszyscyCandynails to imię znają wszyscy

jeżeli ja mam samą stylizację paznokci to musze mieć fartuch może głupie pytanie;p i czy muszę zakładać rękawiczki? jeżeli nie wycinam skórek i nie mam kontaktu z uszkodzoną tkanką
Candynails jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-2011, 14:16   #99 (postlink)
Kosmetolog
Złoty medal Złoty medal Prezent Prezent Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 1 540
Podziękowania otrzymane: 856
wisienkakwspz ma reputacje ponad wszystkiewisienkakwspz ma reputacje ponad wszystkiewisienkakwspz ma reputacje ponad wszystkiewisienkakwspz ma reputacje ponad wszystkiewisienkakwspz ma reputacje ponad wszystkiewisienkakwspz ma reputacje ponad wszystkiewisienkakwspz ma reputacje ponad wszystkiewisienkakwspz ma reputacje ponad wszystkiewisienkakwspz ma reputacje ponad wszystkie

To jeszcze ja zapytam, czy jak mam zamiar podnajmować stanowisko do manicure i makijażu, gdzie już kiedyś były takie usługi i odbiór był, to muszę zgłaszać to do Sanepidu?

Facebook
wisienkakwspz jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-2011, 18:26   #100 (postlink)
Szkoleniowiec

tak, dlatego ze jak bedziesz miala kontrole to na swoja firme musisz miec papiery, bo ty za to bedziesz odpowiadac a nie wlasciciel lokalu
ja wynajelam salon kosmetyczny po odbiorze i pomimo to sanepid przyszedl na odbior

Centrum Szkoleniowe
Odpowiedź z Cytatem
Za ten użyteczny post podziękowali:
wisienkakwspz (05-06-2011)
Odpowiedz

Tagi
gabinecie, higieny, kontrola, kosmetycznym, sanepid, sanitarna, uwagę, zasady, zwrócić

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania