Odpowiedz
stare 29-11-2013, 12:41   #1 (postlink)
Nałogowiec

Podziękowania wysłane: 261
Podziękowania otrzymane: 80
marylin jest diamentem wśród kamienimarylin jest diamentem wśród kamienimarylin jest diamentem wśród kamienimarylin jest diamentem wśród kamieni
Zatkane ucho. 

Od jakiegoś czasu zatyka mi się ucho,przeważnie po kąpieli lub myciu głowy,po kilku(kilkunastu też-niestety)godzinach odtyka się,jednak mam już dosyć tej męczarni.Stosowałam cerumen w ampułkach i cerumex spray,skutek marny.U lekarza też byłam na typowym przepłukiwaniu i też nic nie pomogło.
Doradźcie coś

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
marylin jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-11-2013, 00:04   #2 (postlink)
Nałogowiec

Podziękowania wysłane: 238
Podziękowania otrzymane: 89
ania38 jest diamentem wśród kamieniania38 jest diamentem wśród kamieniania38 jest diamentem wśród kamieniania38 jest diamentem wśród kamieni
Odp: Zatkane ucho. 

tak bywa,niestety(

za dużo zbiera Ci się woskowiny ,robi się czop i zatyka

jak pomóc? nie ma reguły

moim zdaniem po kąpieli weź patyczek kosmetyczny i czyść uszy ale nie za głęboko by nie uszkodzić bębenek,rób to regularnie i powinno pomóc...
ania38 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-11-2013, 00:33   #3 (postlink)
Rozkręcanko

Podziękowania wysłane: 32
Podziękowania otrzymane: 17
jauntyangel wkrótce będzie sławna

Przepłukiwanie, przepłukiwaniem... moja kuzynka tez przez to przechodziła i pomogło wyczyszczenie ucha tzn. przepłukanie jakimś tam płynem u lekarza i on później czymś tam jej tą całą woskowinę wyciągnął, bo faktycznie bliżej bębenka zrobił się czop i dopiero po jego usunięciu wszytko wróciło do normy ja z resztą miałam raz zapchane ucho po basenie przez tydzień(!) czasu a ciśnienie tak mi się dawało we znaki, że myślałam że mi głowę rozsadzi... więc kupiłam w aptece największa strzykawkę i wlewałam sobie ciepłą wodę do tego ucha- leżałam kilka minut i szłam nad wannę przepłukiwać to ucho strzykawką właśnie --> bardzo szybko naciskając ją by woda pod silniejszym strumieniem w ściankę ucha uderzała(nie centralnie w środek ucha tylko w ściankę). W ten sposób czop się obluzował i wypłynął, ale jaki to w każdym razie ulga nie do opisania
jauntyangel jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Za ten użyteczny post podziękowali:
marylin (30-11-2013)
stare 30-11-2013, 12:09   #4 (postlink)
Nałogowiec

marylin jest diamentem wśród kamienimarylin jest diamentem wśród kamienimarylin jest diamentem wśród kamienimarylin jest diamentem wśród kamieni

jauntyangel chyba tak zrobię,jestem zdesperowana,najgorsze jest to pulsowanie w głowie,w nocy nie mogę spać.A jeśli chodzi o patyczki higieniczne-stanowczy zakaz w takich sytuacjach-to przez nie robi się czop i jest przepychany w głąb ucha.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
marylin jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-12-2013, 14:51   #5 (postlink)
Rozkręcanko

Podziękowania wysłane: 32
Podziękowania otrzymane: 17
jauntyangel wkrótce będzie sławna

fakt - patyczki są właśnie powodem głównym tego niestety problemu :/ a pulsowanie przez to całe ciśnienie powodowało, że nawet gałki oczne nie działały jak należy(jedna miała opóźnienie co do drugiej - minimalne, ale miałam wrażenie, że działają niezależnie od siebie :/) masakra jakaś :/ nie czekaj marylin, bo to nic niestety nie pomoże
jauntyangel jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-2014, 23:37   #6 (postlink)
Debiutantka

Podziękowania wysłane: 0
Podziękowania otrzymane: 1
mojadroga jest początkujący

Zawsze możesz iść do laryngologa, żeby profesjonalnie wyczyścił Ci ucho, to naprawdę rutynowy zabieg, a komfort życia na pewno Ci się poprawi
mojadroga jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-2014, 11:03   #7 (postlink)
Nałogowiec

Niestety po waszych radach nie czekałam,bez pomocy laryngologa się nie obyło,mam już z głowy,czy raczej z uchaRzeczywiście w takich sytuacjach lepiej nie czekać a po "zabiegu" komfort-bezcenny.

marylin jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-05-2014, 10:56   #8 (postlink)
Wczytuje się

Podziękowania otrzymane: 0
marta28 jest początkujący

wiem coś o tym Dwa miesiące temu chodziłam 5 dni z zatkanym uchem
marta28 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-07-2014, 22:37   #9 (postlink)
Wczytuje się

Podziękowania otrzymane: 2
anabel jest na dobrej drodze

Na zatkane ucho polecam świecowanie uszu. Krotki opis tego zabiegu można znaleźć w tym artykule: Świecowanie uszu - Rossnet
Zabieg ten oczyszcza uszy z woskowiny i innych zanieczyszczeń, a nawet bywa pomocny w leczeniu innych przypadłości, m.in. kataru siennego, bólów głowy, zapalenia zatok przynosowych, nieżytu nosa, przeziębień, grypy czy szumów usznych. Zabieg polega na włożeniu do ucha (niezbyt głęboko) specjalnej, ręcznie robionej świecy i zapaleniu jej. Po chwili świeca przestaje płonąć, a zaczyna się żarzyć. Kanał słuchowy zostaje delikatnie ogrzany i tworzy się w nim podciśnienie, które wyciąga wszelkie osady, zanieczyszczenia oraz nadmiar woskowiny. Takie zabiegi wykonują gabinety medycyny niekonwencjonalnej
anabel jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-07-2014, 16:46   #10 (postlink)
Debiutantka

grutekba jest początkujący

Ja mam właśnie podobny problem i zawsze po prostu macham głową aż w końcu mi się ucho odetka. Czasem trwa to dłużej czasem krócej, innego sposobu nie znam.
grutekba jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 04-12-2014, 22:25   #11 (postlink)
Wczytuje się

nosleep jest początkujący

mi zawsze pomagało wpuszczenie kilku kropel olejku kamforowego
nosleep jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-2015, 08:18   #12 (postlink)
Debiutantka

nagelka jest początkujący

Heej.. a miała któraś z was, że od tak się zatkało i to trwało przez kilka dni? u mnie tak jest już z 7, czuję cały czas, a raczej słyszę piszczenie a to pewnie dlatego, że jest przytkane i taki wydźwięk się pojawia, nie boli mnie to ucho ani nic, no przed wczoraj jak leżałam na lewej stronie bo lewe ucho mam zatkane, to czułam że bardziej się zatyka i trochę boli, no ale już byłam tak padnięta że i tak usnęłam na tej stronie, kiedyś tak miałam z prawym uchem teraz z lewym... nie wiem co to jest, jest po prostu przytkane i próbowałam płukać, miałam jeszcze taki specjalny spray i nic lipa... moze to jakaś choroba? niby czytałam o chorobac ucha: Co powinniśmy wiedzieć o chorobach ucha zewnętrznego? no ale co mi to pomoże czy któraś z was rozwiązała ten problem u siebie jakoś?
nagelka jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-2015, 11:49   #13 (postlink)
Nałogowiec

Bo to się robi najpierw spray a potem płukanie ciepłą wodą.Na pewno nie jest to choroba,nie musisz się martwić,jeśli płukania nie pomogą trzeba udać się do laryngologa.

marylin jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-03-2015, 12:07   #14 (postlink)
Debiutantka

nagelka jest początkujący

hmm... dzięki za odpowiedź, myślałam już że bd cisza mam nadzieję, że tka jet chociaż barzdo mnie to niepokoi :/ zobaczymy ile jeszcze to potrwa, spray póki co to chyba barzdiej pogorszył sprawę :/ albo może musi po prostu tam się rozpuścić i małżowinę wypłukać. Oby!
nagelka jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-2015, 10:11   #15 (postlink)
Nałogowiec

Spray rozpulchnia i zmiękcza złogi dlatego je potem łatwiej wypłukac,uff...,jak wspomnę co ja przeżyłam,czasem mnie nawet łaskotało,myślałam,że wszedł mi do ucha jakiś robaczek

marylin jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-2015, 21:44   #16 (postlink)
Debiutantka

eishetta jest początkujący

W każdej aptece bez recepty można kupić specjalne krople lub aerozole do czyszczenia uszu. Nie są drogie, a warto ich regularnie używać.
eishetta jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-2015, 17:42   #17 (postlink)
Debiutantka

tomaszjawor10 jest początkujący

Przy zatkanym uchu może pomóc ciepła oliwa z oliwek. Drugim sposobem jest para wodna. Weź gorący prysznic i pozostań w gorącym pomieszczeniu jeszcze przez 10 minut. Po pewnym czasie para może odblokować ucho.

Ostatnio edytowane przez tomaszjawor10 ; 06-08-2015 o 12:23
tomaszjawor10 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 03-12-2015, 11:48   #18 (postlink)
Debiutantka

pati321 jest początkujący

Ciekaw ile tej pary musi być ja jakoś siedziałam w saunie z zatkanym uchem i nic mi nie pomogło. Dopiero wspomniane przez was świeczki po 2-3 razach wyciągnęły woskowinę z ucha a ja zaczęłam znowu normalnie słyszeć.
pati321 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-2016, 23:00   #19 (postlink)
Debiutantka

scrolly jest początkujący

tu w Łodzi jest świetny gabinet gdzie robią konchowanie uszu Konchowanie uszu, świecowanie- zabiegi w gabinecie w Łodzi - taki zabieg może byc strzałem w 10 w takich dolegliwościach, ale w razie czego warto zawsze lekarza odwiedzic jak długo nie przechodzi
scrolly jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 19-07-2016, 16:37   #20 (postlink)
Debiutantka

ultrajulia jest początkujący

Ja już nigdy nie wleje sobie nic tłustego do ucha! Wszystkie te sposoby z ciepłą oliwą, oleistymi kroplami bez recepty i innymi cudami tylko mi jeszcze bardziej zatkały ucho, aż ostatecznie wylądowałam u laryngologa na czyszczeniu ucha i wyszłam z receptą na krople z z antybiotykiem. Więc jak zatkane ucho, to albo płukanie, jeśli umiemy to zrobić, albo świecowanie (profesjonalne!), a jak jest źle to do lekarza. Nie ma się co bać, to nie ginekolog rozbierać sie nie trzeba
ultrajulia jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-09-2018, 09:16   #21 (postlink)
ell
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 4
ell jest początkujący

Czy ktoś może ma tak po wyjściu z samolotu?
ell jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 12-09-2018, 15:14   #22 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 1
jagnam jest początkujący

Ja tak mam! Dochodzi do tego w wyniku róznicy ciśnień na wysokościach. Niektóre osoby znosza to gorzej, niektóre znoszą to o wiele lepiej.Sama nie dość,ze podczas lotu odczuwam ból głowy to jeszcze i mam zatkane uszy. Latam kilka razy w roku tak wiec wypracowałam sobie kilka sposobów na to aby sobie z tym radzić:
krople do nosa
i dużo odpoczynku

Jeśli jednak widzicie,ze uszy zatykają się Wam bardzo często to warto jest wybrać się do laryngologa bo może byc to objaw jakiejś powazniejszej dolegliwości.
https://zdrowie.tvn.pl/a/sposoby-na-...owe-sposoby%20

Ostatnio edytowane przez jagnam ; 17-09-2018 o 07:36
jagnam jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ucho, zatkane

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania