Odpowiedz
stare 16-10-2011, 20:33   #1 (postlink)
Globalny Moderator
Otrzymane medale: 19
Złoty medal Wyróżnienie Kreatywność Wstążka Prezent 

Podziękowania wysłane: 3 271
Podziękowania otrzymane: 1 885
natalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkie
natalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkie
Zęby - i wszystko co z nimi związane 

Przepraszam, ale już musze to komuś napisać. Mam nadzieję, że może ktoś spotkał się z takim problemem jak zaraz opisze i doda mi trochę otuchy, ponieważ jestem w nie zbyt dobrej formie

zatem...

Wszystko zaczęło się w tamten weekend, lekki ból zęba, ale jeden ibuprom w sobotę, jeden w niedzielę i byłam jak nowo narodzona. Bolała mnie wyżynająca się ósemka - ząb mądrości. W poniedziałek nie pomógł i, buprom i inne proszki..przespałam około 2 godz. a później zaczęła się masakr.a.Siedziałam w kuchni i ryczałam z bólu... Cały policzek mi spuchł, przez co ucho i lewa strona głowy dawały po popalić. Moja mama jak wstała to złapała się za głowę. Że jakiś czas temu ona miała opuchnięty policzek, po wyrwaniu zęba dała mi antybiotyk na stany zapalne i opuchlizne. Usnęłam jakoś po 4. Rano musiałam iść na wykłady..myślałam że umrę, ale 'dało sie wytrzymac'... później poszłam do dentystki, powiedziała ze niestety nic mi nie może zrobić bo nic nie widzi. Nie widziała bo buzię mogę otworzyć na około 1 cm. Niestety nawet nie mogla mnie wysłać na przeswietlenie, bo przecież nie dała bym rady włożyć sobie tego 'zdjęcia' do buzi, tym bardziej dotrzec na koniec szczeki. Przepisała mi ten antybiotyk, który mama dała + Aleve i coś osłonowego. Niestety i antybiotyk i aleve nie działają przeciwboloo tylko przeciw zapalnie, wiec znowu umierałam. Powiedziała żebym przyszła w czwartek. Po tym wszystkim musialam isc do pracy, myślalam ze zejde z tego swiata. Później nie przespana noc.. rano nie dalam rady iść na zajcia. Płakałam z bólu w domu i jak bym nie usiadła, nie połozyła sie, to bolało. Byłam już w tak złym stanie, że nie mogłam patrzeć w lustro na swoją twarz. Jestem okropna Zadzwonilam do mamy i wyłam jej do słuchawki. Mama zadzwonila do dentyski i powiedziała co się dzieje. Musiałam wziąć Ketonal, ktory zadziałał błyskawicznie i działał przez jakieś 8 godzin. Kolejna noc nie przespana. Później cały dzien się musiałam przemęczyć by wziąć Ketanol na noc i odespac te noce, poniewaz i byłam śpiąca i wykonczona od płaczu. Bylam tez u dentystki i powiedziała, że w tym wypadku trzeba cierpliwośći, ząb musi sie wybic, a ona nic nie zrobi póki nie zejdzie opuchlizna. Mowila ze jeszcze z 3-4 dni. (Dodam że moja dentystka jest bardzo dobra i w ogole) Wypadało by że dziś lub jutro nie bedzie opuchnięcia... ale owszem będzie i jest bo nawet sie nie zmniejsza, a ja dalej się męcze. Wczoraj bolało, ale taki ból to żaden ból i moglam 'normalnie' funkcjonowac..Niestety przyszedł wieczór, dopadła gorączka i dziś spałam tylko godzine. Resztę spędziłam na kręceniu sie w łożku. Nie chcialam brac kolejnego ketonalu, bo przeraza mnie to że jest tak silny i że później żaden lek na mnie nie zadziała.

Schudłam przez ten tydzien prawie 3 kg. Nie mogę nic jesc, zreszta nawet mi sie nie chce. Zupki mam miksowane i wszystko łykam.

Nie wiem czy komuś będzie chciało się czytac..
Ale musialam to napisac, bo juz trace nadzieje. Do pracy nie chodze, na zajęcia tez nie, mam już sporo zaległości, a co dopiero będzie dalej. Bo jak tak mnie boli to ja nie dam rady tam wysiedziec. Nie mam nawet ochoty by moj chlopak mnie odziwedzał. Wszystko z tego bolu.. Jak byl w czwartek to tylko plakałam i się kiwałam w przód i w tył. Z tego wszystkieo nie docenialam ze jest przy mnie. Nie moglam go przytulic bo jak nie poruszę głową, tak boli.

Płukałam sodą i nic, robilam okłądy z sody i nic, kładłam żel zimny i nic... Nic nie pomaga... ile jeszcze będę się męczyć ?

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

natalia268 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 17-10-2011, 09:03   #2 (postlink)
Molestantka klawiatury
Otrzymane medale: 2
Uznanie Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 114
Podziękowania otrzymane: 431
NiCoLa jest profesjonalistkąNiCoLa jest profesjonalistkąNiCoLa jest profesjonalistkąNiCoLa jest profesjonalistkąNiCoLa jest profesjonalistkąNiCoLa jest profesjonalistkąNiCoLa jest profesjonalistką
Odp: Zęby - i wszystko co z nimi związane 

Wiem co czujesz, bo sama miałam taką opuchliznę od zęba. Nawet oka nie mogłam otworzyć, a ból i tak nie do wytrzymania Ale ja miałam nacięte dziąsło i po jakimś czasie brania antybiotyku opuchlizna mi zeszła. I spróbuj płukać szałwią mi pomogło i nawet trochę przestawało boleć. Trzeba zalać połowę szklanki i płukać takim letnim naparem tak długo aż poczujesz, że zrobił się zimny.
NiCoLa jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-10-2011, 11:30   #3 (postlink)
Kosmetyczka
Otrzymane medale: 8
Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 938
Podziękowania otrzymane: 528
barbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkiebarbara_kawka ma reputacje ponad wszystkie

ja mialam przy 8mce stan zapalny , antybiotyk itp ... bolal mnie caaaaly dziob ... dentystka wyslala na rentgena ( nic do buzi nie musialam wkladac ) i wyszedl wlasnie stan zapalny . moze idz sobie prywatnie zrob takie foto . ja placilam cos kolo 45 zl. zanies jej to i niech ci da jakis lepszy antybiotyk albo niech ci to natnie ... b0o gadanie ze teraz nic nie moze to mnie zbytnio nie przekonuje :/

barbara_kawka jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-10-2011, 16:14   #4 (postlink)
Globalny Moderator

natalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkienatalia268 ma reputacje ponad wszystkie

trafilam do szpitala.. jestem po jednym zabiegu i jednej operacji... Ropniak się zrobił...i juz zadne antybiotyki by mi nie pomogly. Mialam miec cięcie na szyi i stamtad mieli sie przedostac do zęba, ale na zdjęciu wszystkich zębów okazało się że mam jakąs pustą kość przy szczece..i nie mogli mi ciac bo złamali by szczekę.. dobrze ze to teraz wykryli bo wystarczy bym dostała piłką lub bym źle ugryzła coś twardego i bym miala zlamana szczeke... musza mi ta kosc czyms wypelnic, ale to później... na razie oczyscili mi z ropy i wyrwali 8... i jeszcze cos tam... umieram tu

a narkoza to jest najgorsze co mnie w życiu spotkalo... a raczej strach przed i po...

Odpowiedź z Cytatem
stare 22-10-2011, 16:50   #5 (postlink)
Molestantka klawiatury
Otrzymane medale: 5
Prezent Prezent Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 954
Podziękowania otrzymane: 1 167
Jade ma reputacje ponad wszystkie
Jade ma reputacje ponad wszystkieJade ma reputacje ponad wszystkieJade ma reputacje ponad wszystkieJade ma reputacje ponad wszystkieJade ma reputacje ponad wszystkieJade ma reputacje ponad wszystkieJade ma reputacje ponad wszystkie

Bidulkatrzymaj sie bedzie dobrzeOd samego czytania mnie az zabolalo...

Jade jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-10-2011, 16:50   #6 (postlink)
Nałogowiec
Otrzymane medale: 7
Wstążka Prezent Prezent Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 709
Podziękowania otrzymane: 455
trendy77 jest profesjonalistkątrendy77 jest profesjonalistkątrendy77 jest profesjonalistkątrendy77 jest profesjonalistkątrendy77 jest profesjonalistkątrendy77 jest profesjonalistkątrendy77 jest profesjonalistką

oj biedaczysko ale hisotria cie spotkała zdrowiej szybciutko teraz juz bedzie tylko lepiej

‎"Kiedy nie miałam już nic do stracenia, dostałam wszystko.
Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie''
trendy77 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-10-2011, 17:00   #7 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 21
Podziękowania otrzymane: 47
olao ma niesamowite możliwościolao ma niesamowite możliwości

Ło Matka! Aleś się nacierpiała! Bardzo Ci współczuję! Teraz zdrowiej!
olao jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 22-10-2011, 18:13   #8 (postlink)
Molestantka klawiatury
Otrzymane medale: 7
Prezent Prezent Prezent Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 611
Podziękowania otrzymane: 711
asiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkieasiek ma reputacje ponad wszystkie

Mi ósemka wyżyna się już jakiś rok, może dłużej..i co jakiś czas atakuje mnie ból, puchnie..masakra, i mam coś do smarowania tego, ale kiedyś przez tego zęba miałam zapalenia ucha.

asiek jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-11-2011, 11:08   #9 (postlink)
Wczytuje się

Podziękowania wysłane: 0
Podziękowania otrzymane: 0
jadźka jest początkujący

I ja współczuje.
U mnie brak już dwóch ósemek jestem z tego ogromnie dumna - bo obie górne miałam wycinane chirurgicznie. Jeszcze tylko dwie dolne..
jadźka jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 25-11-2011, 14:30   #10 (postlink)
Globalny Moderator

odkopałaś więc napiszę co się ze mną dalej działo iż.. okazało się że to nie przez zęby..

Kod:
Treść została ukryta, zaloguj się lub zarejestruj jeśli jeszcze nie masz konta aby zobaczyć treść
Zastanawiałam się czy to opisać, ale uznałam że może się komuś przyda.. Oczywiście Wam tego nie życzę, ale gdybyście mieli jakieś takie objawy jak ja na początku, to nie czekać tylko iść do dentysty a najlepiej do chirurga szczekowego !

Odpowiedź z Cytatem
stare 25-11-2011, 15:48   #11 (postlink)
Molestantka klawiatury
Otrzymane medale: 14
Złoty medal Prezent Prezent Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 553
Podziękowania otrzymane: 674
DiamondShine ma reputacje ponad wszystkieDiamondShine ma reputacje ponad wszystkieDiamondShine ma reputacje ponad wszystkieDiamondShine ma reputacje ponad wszystkieDiamondShine ma reputacje ponad wszystkieDiamondShine ma reputacje ponad wszystkieDiamondShine ma reputacje ponad wszystkieDiamondShine ma reputacje ponad wszystkieDiamondShine ma reputacje ponad wszystkie

a ja mam pytanko w sprawie ząbów u maluszka... mojemu juz 5miesiecy temu wyszły dwa ząbki na dole i są duże teraz wychodza u góry i czy wy dzieciaczkom takim czyscilyscie ząbki? moj ma 9 miesiecy

DiamondShine jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 27-11-2011, 13:02   #12 (postlink)
Totalna maniaczka

Podziękowania wysłane: 199
Podziękowania otrzymane: 416
malinowa jest profesjonalistkąmalinowa jest profesjonalistkąmalinowa jest profesjonalistkąmalinowa jest profesjonalistkąmalinowa jest profesjonalistkąmalinowa jest profesjonalistkąmalinowa jest profesjonalistką

jest taka silikonowa szczoteczka nakładana na palec i tym możesz czyścić dziecku ząbki, bez żadnej pasty oczywiście, ja mojej małej czyszczę tylko samą szczoteczką bez pasty chociaż skończyła 2 latka, pasta chyba jakaś specjalna dla dzieci to dopiero od roku, ale wiadomo, że dziecko będzie to połykać więc ja jeszcze z pastą poczekam trochę
malinowa jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Za ten użyteczny post podziękowali:
DiamondShine (27-11-2011)
stare 11-12-2017, 21:24   #13 (postlink)
Rozkręcanko
ban

Pitka jest początkujący

Znalazłam ostatnio ciekawy artykuł w internecie na temat domowych sposobów na ból zęba. Dokładnie to na Domowe sposoby na ból zęba. Co na bolący ząb? - Zdrowie, uroda, dobre samopoczucie - Tips.com.pl. Niektóre z tych sposobów są mi dobrze znane, ale muszę przyznac, że o niektórych słyszałam pierwszy raz w życiu, np o surowym ziemniaku Podsyłam, może komuś z Was się przyda
Pitka jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 06-02-2018, 14:31   #14 (postlink)
Wczytuje się

moira jest początkujący

O matko i córko, dlaczego to przeczytałam?! Teraz ja nie będę mogła zasnąć, a to dlatego, że w niektórych miejscach moja historia pokrywa się z Twoją, i też jestem przed decyzją, co zrobić z jedną 8-mką - już miałam powiedziane, że będę mieć wyrywaną chirurgicznie. Teraz jestem przerażona, bo co, jak odkryją mi coś podobnego? Chociaż zalecenie wyrwania zęba mam z innej przyczyny, ale często takie diagnozy są źle stawiane, a mnie się zawsze wydaje, że coś się dzieje w środku i nikt tego nie wykrywa. Obym tylko niepotrzebnie panikowała. Mam nadzieję, że u Ciebie lepiej i że nie jest tak źle, jak brzmi, bo czytałam z zapartym tchem na to, co to było.
moira jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 26-05-2018, 16:25   #15 (postlink)
Wczytuje się

Samantaa jest początkujący

Hej,
no tak - usuwac osemke to juz raczej musi chirurg stomatolog a nie zwykly stomatolog. Nie martw sie - nie jest tak zle - ja usuwalam moja gorna lewa hmm jakies pol roku temu. Najpierw zdjecie RTG, potem jego ocena i niestety - usuwanie chirurgiczne. Ja bylam u Beaty Świątkowskiej - mieszkam w Krakowie - bezbolesnie - calosc trwala hmm jakies 15 minut. Juz na drugi dzien moglam normalnie funkcjonowac (a bylam u niej jakos popoludniu). Nie martw sie - wiecej jest strachu niz to warte. No ale oczywiscie - wybierz najpierw dobrego dentyste, aby potem wlasnie nie bylo problemow.
Samantaa jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
nimi, wszystko, zęby, związane

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania