Odpowiedz
stare 01-11-2012, 13:00   #1 (postlink)
Szkoleniowiec
Otrzymane medale: 5
Złoty medal Sponsor Sponsor Prezent Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 486
Podziękowania otrzymane: 517
nadiuszka ma reputacje ponad wszystkienadiuszka ma reputacje ponad wszystkienadiuszka ma reputacje ponad wszystkienadiuszka ma reputacje ponad wszystkienadiuszka ma reputacje ponad wszystkienadiuszka ma reputacje ponad wszystkienadiuszka ma reputacje ponad wszystkienadiuszka ma reputacje ponad wszystkie
Choroby zawodowe i jak sobie z nimi radzimy 

Przeszukałam całe forum i nic konkretnego na ten temat nie znalazłam. Głównie chodzi mi o proste wskazówki, proste ćwiczenia jakie możemy wykonywać żeby nasza praca nas nie doprowadziła do lekarza.

Proponuję podzielić się tu konkretnymi informacjami na temat radzenia sobie z dolegliwościami po godzinach pracy.

Zacznę od tego co mnie spotkało i jak sobie z tym radzę.

Dodam, że każda z nas ma swój tryb pracy i wszystko jest od niego uzależnione.
Od roku pracuję w salonie: 5 dni w tygodniu, 3-7 klientek dziennie, w tym jedna trzecia klientki rzęsowe a dwie trzecie - paznokciowe.

Oczywiste jest że przy takim trybie pracy szybko mnie spotkały nieprzyjemności wynikające z pracy siedzącej.

Po pierwsze - kręgosłup
. Nieraz po całym dniu pracy ledwo dochodziłam do domu i pierwsze co - kąpiel z płynem rozluźniającym mięśnie. Ale stwierdziłam że po miesiącu będę miała zbyt duże wydatki na wodę

Rozwiązanie mam takie: zaczęłam ćwiczyć rytuały tybetańskie ze "Źródła wiecznej młodości". Wiedziałam że są to super ćwiczenia na kręgosłup i przydadzą się każdemu. Opanowanie tego zajęło m i parę dni i ćwiczę już prawie pół roku.
Co mi to dało w związku z moją pracą?
1) pozbyłam się bóli kręgosłupa i szyi
2) od pół roku ani razu się nie przeziębiłam
3) przestałam pić kawę rano, bo po ćwiczeniach mam dość energii na cały dzień

No i mam nadzieję że wiecznie będę młoda

Druga sprawa to oczy.

Chyba nie jest tajemnicą że nasze oczka niezależnie od tego czy mamy jakąkolwiek wadę czy też nie cierpią na naszej wielogodzinnej pracy. Nadwrężamy wzrok szczególnie przy robieniu rzęs.
Co mnie spotkało? Przy wadzie prawie -7 na jednym i -4 na drugim oku dalej kocham moją pracę. Nie chciałam oślepnąć. Tym bardziej że planuję jeszcze mieć jakieś dzieci.

Co z tym zrobiłam? Zaczęłam walczyć
Zastosowałam metodę Williama Batesa. Pełno tego w niecie. Są to ćwiczenia na oczy.
1) Po pierwsze jak już macie przepisane okularki minusowe to broń Boże nie wolno w nich pracować! To jest wielki błąd. Te okulary są dla dali a prace wykonujemy na małych odległościach, więc ich po prostu nie potrzebujemy. Moje soczewki kontaktowe poleciały do kubła.
2) No i zaczęłam ćwiczenia.
Rano mam cały cykl który mi wraz z ćwiczeniami na kręgosłup zajmuje około 30-40 minut. W ciągu dnia są to przerwy między klientkami, w drodze do pracy, przed posiłkiem itp. Często robię je też przed pójściem spać.
Trochę zmieniłam też tryb odżywiania się, kupiłam kropelki do oczu i biorę suplementy diety i witaminy do oczu.

Co mi to dało?
Muszę się pochwalić że po miesiącu ćwiczeń poszłam na badania i zeszło mi po jednej dioptrii z każdego oka. Niezła motywacja co?

Myślę że te ćwiczenia przydadzą się każdej z nas aby zachować dobry wzrok na dłuuugie lata. Polecam.

Z pewnymi rzeczami sobie nie radzę więc proszę o porady.

Bóle nadgarstka.

Co robicie oprócz smarowania jakimiś maściami rozgrzewającymi?

Alergie.
Narazie nie wymyśliłam nic prócz tego co i tak mamy. Okularki ochronne przy piłowaniu paznokci, rękawiczki, maseczki, wietrzenie gabinetu.

Podzielmy się dziewczyny swoimi doświadczeniami i poradami. Komuś może to pomóc w pracy. A jak jesteśmy zdrowe to możemy pracować, cieszyć się naszą pracą i zarabiać pieniążki.

P.S. jak macie pytania co do ćwiczeń to polecam się.
nadiuszka jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
14 użytkowników podziękowało za ten użyteczny post:
agaciorka93 (01-11-2012), Cataleya 1981 (23-09-2013), Danutka (01-11-2012), Evcianka (01-11-2012), galbi (28-04-2013), Gorzkajakmokka (04-11-2012), Happyhandy (01-11-2012), Honey (09-05-2013), KlaudiiS (27-02-2013), marchewkowy_las (06-11-2012), MM-makeup (01-11-2012), nanami7 (01-11-2012), sztynka (01-11-2012), violcias (18-07-2013)
stare 01-11-2012, 13:22   #2 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 166
Podziękowania otrzymane: 65
Evcianka jest diamentem wśród kamieniEvcianka jest diamentem wśród kamieniEvcianka jest diamentem wśród kamieni
Odp: Choroby zawodowe i jak sobie z nimi radzimy 

Z tymi oczami to dojść ciekawa rada

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Evcianka jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-11-2012, 15:35   #3 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 106
Podziękowania otrzymane: 165
Happyhandy to imię znają wszyscyHappyhandy to imię znają wszyscyHappyhandy to imię znają wszyscyHappyhandy to imię znają wszyscyHappyhandy to imię znają wszyscy

...Rozwiązanie mam takie: zaczęłam ćwiczyć rytuały tybetańskie ze "Źródła wiecznej młodości". Wiedziałam że są to super ćwiczenia na kręgosłup i przydadzą się każdemu. Opanowanie tego zajęło m i parę dni i ćwiczę już prawie pół roku.
Co mi to dało w związku z moją pracą?
1) pozbyłam się bóli kręgosłupa i szyi
2) od pół roku ani razu się nie przeziębiłam
3) przestałam pić kawę rano, bo po ćwiczeniach mam dość energii na cały dzień

No i mam nadzieję że wiecznie będę młoda ...

Czytam i oczom nie wierzę, bo nie wiem dlaczego, na naszym forum tego tematu się akurat nie spodziewałam
Mam przyjaciółkę, która rytuały ćwiczyła (potwierdzam więc ich działanie) i książkę "Źródła...", którą od niej dostałam i właśnie ją trzymam w ręce.
Nie pozostaje mi nic innego jak zakręcić się wokół własnej osi
Happyhandy jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-11-2012, 16:42   #4 (postlink)
Szkoleniowiec

nadiuszka ma reputacje ponad wszystkienadiuszka ma reputacje ponad wszystkienadiuszka ma reputacje ponad wszystkienadiuszka ma reputacje ponad wszystkienadiuszka ma reputacje ponad wszystkienadiuszka ma reputacje ponad wszystkienadiuszka ma reputacje ponad wszystkienadiuszka ma reputacje ponad wszystkie

Happyhandy
czemu się nie spodziewałaś? Źródło daje zdrowie całemu organizmowi, a kręgosłup naprawia się w pierwszej kolejności. A to przecież pierwsza rzecz która cierpi w naszym zawodzie.

Życzę powodzenia w obrotach
Odpowiedź z Cytatem
stare 01-11-2012, 18:03   #5 (postlink)
Kosmetyczka

Podziękowania wysłane: 25
Podziękowania otrzymane: 10
Danutka wkrótce będzie sławna

Chyba muszę znaleźć czas aby to wypróbować
Danutka jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 02-11-2012, 00:03   #6 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 106
Podziękowania otrzymane: 165
Happyhandy to imię znają wszyscyHappyhandy to imię znają wszyscyHappyhandy to imię znają wszyscyHappyhandy to imię znają wszyscyHappyhandy to imię znają wszyscy

nadiuszka, w działanie Źródła nawet przez moment nie wątpiłam. Mówiąc, że się nie spodziewałam, miałam na myśli raczej spotkanie na forum osoby praktykującej choć z drugiej strony, przy swoim szczęściu do ciekawych i mądrych ludzi, sama się dziwię swojemu zdziwieniu
Happyhandy jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-05-2013, 14:52   #7 (postlink)
No to..wpadłam

Podziękowania wysłane: 268
Podziękowania otrzymane: 214
Honey to imię znają wszyscyHoney to imię znają wszyscyHoney to imię znają wszyscyHoney to imię znają wszyscyHoney to imię znają wszyscy

Ja akurat cwicze joge Mam niestety minusową wade wzroku i nosze soczewki. Nie sciagam ich przy robieniu rzes, ale widze ze powinnam. Z bliska bez nich widze doskonalne, wiec nie bedzie problemu.
Honey jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-05-2013, 18:05   #8 (postlink)
Szkoleniowiec

spróbuj a zobaczysz że jak troche popracujesz bez okularów a później zechcesz pracowac w nich to zaczną Cię oczka boleć a to dobry znak.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Zapraszam do mojego rzęskowego świata

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Najgłośniej szczekają kundle, wyciszenie i powściągliwość - oznaki rasy
Odpowiedź z Cytatem
Za ten użyteczny post podziękowali:
Honey (10-05-2013)
stare 10-05-2013, 00:56   #9 (postlink)
No to..wpadłam

Honey to imię znają wszyscyHoney to imię znają wszyscyHoney to imię znają wszyscyHoney to imię znają wszyscyHoney to imię znają wszyscy

Musze koniecznie sprobowac Bede musiala soczewki zdejmowac, bo okulary to tylko przed snem zakladam, jak np czytam lub ogladam film. Nie przepadam za okularami
Honey jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-2013, 08:30   #10 (postlink)
Szkoleniowiec

wyrzuciłam soczewki zaraz po tym jak dowiedziałam się że psuję sobie nimi wzrok pracując przy rzęskach. okulary zakładam w skrajnych przypadkach, jak już naprawdę muszę daleko coś zobaczyć.
też nie przypadam za okularami, tym bardziej że mam je już dosyć stare i nie są dopasowane do obecnej wady wzroku.
ale oczka są ważniejsze.

Zapraszam do mojego rzęskowego świata

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Najgłośniej szczekają kundle, wyciszenie i powściągliwość - oznaki rasy
Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-2013, 14:31   #11 (postlink)
No to..wpadłam

Ja mam tak samo, nie dosc, ze mam stare okulary i niedopasowane do wady wzroku to jeszcze szkiełko maja ukruszone :/ Mam dosyc duza wade i bez szoczewek/okularow nie moglabym sie obejsc
Honey jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-05-2013, 10:27   #12 (postlink)
Nałogowiec
Prezent Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 92
Podziękowania otrzymane: 136
iosa to imię znają wszyscyiosa to imię znają wszyscyiosa to imię znają wszyscyiosa to imię znają wszyscy
Odp: Przedłużanie rzęs - wątek ogólny cz.2 

kochane kobitki poradźcie co robić - po wczorajszej aplikacji (4h - no cóż - nadal się uczę dopiero ) - dziś prawie szyją nie mogę ruszać. Boli mnie cały kark i szyja.
czy plastry rozgrzewające coś pomogą?
Wczoraj dojechało do mnie łózko ( drewniane do masażu) liczę, że będą mniejsze problemy z pleckami. U rehabilitanta już byłam - czekam na ćwiczenia

Przepraszam moderatorów że w tym wątku - ale nie ma tematu - choroby zawodowe (jest jest )

fanpage

Ostatnio edytowane przez kiwaczek2 ; 24-05-2013 o 10:42
iosa jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-05-2013, 10:35   #13 (postlink)
Szkoleniowiec
Otrzymane medale: 9
Wyróżnienie Uznanie Kreatywność Prezent Szkolenia 

Podziękowania wysłane: 1 472
Podziękowania otrzymane: 2 173
Agnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkie
Agnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkieAgnieszka Praska ma reputacje ponad wszystkie
Odp: Przedłużanie rzęs - wątek ogólny cz.2 

plastrow nie probowalam ale na poczatkiu jak mialam problemy to meza prosilam o pomoc
oliwka na dlonie i takim mocnymi ruchami glaskania i rozcierania masowac bez rzadnego uciskania bo jak ktos nie wie jak to tylko pogorszy
pomoglo
pozniej wlazlo mi o wdcinek piersiowo ledzwiowy i juz tak pieknie nie bylo musialam isc do specjalisty na masaze od tamtej pory nauczylam sie dobrze siedziec

Lash&Brow Instructor Agnieszka Praska

Agnieszka Praska jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Za ten użyteczny post podziękowali:
iosa (24-05-2013)
stare 24-05-2013, 10:55   #14 (postlink)
Nałogowiec
Prezent Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 92
Podziękowania otrzymane: 136
iosa to imię znają wszyscyiosa to imię znają wszyscyiosa to imię znają wszyscyiosa to imię znają wszyscy

Dzięki Aga

Jak tylko wróci mój mężu z pracy dostanie oliwkę w łapki i każę się masować cały wieczór

Dzięki również za przeniesienie do odpowiedniego wątku nie wiedziałam ze takowy jest - może warto go zostawić w naszym temacie rzęsowym bo tak to łatwiej byłoby na niego trafić

fanpage

iosa jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 24-05-2013, 12:31   #15 (postlink)
Moderator
Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy Konkursowy 

Podziękowania wysłane: 742
Podziękowania otrzymane: 727
kiwaczek2 ma reputacje ponad wszystkiekiwaczek2 ma reputacje ponad wszystkiekiwaczek2 ma reputacje ponad wszystkiekiwaczek2 ma reputacje ponad wszystkiekiwaczek2 ma reputacje ponad wszystkiekiwaczek2 ma reputacje ponad wszystkiekiwaczek2 ma reputacje ponad wszystkiekiwaczek2 ma reputacje ponad wszystkiekiwaczek2 ma reputacje ponad wszystkie

on jest ogólny nie tylko rzęsowy. ale tak wiem, cięzko go znaleźć.

kiwaczek2 jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 09-01-2018, 11:28   #16 (postlink)
Wczytuje się

Podziękowania wysłane: 0
Podziękowania otrzymane: 0
olgierka jest początkujący

Ja przez chroniczny stres nabawiłam się problemów z sercem - właśnie wróciłam od kardiologa i przepisał mi Bisocard - stąd też moje pytanie, czy brałyście go może kiedyś? Trochę się boję, wiem, ze jest mi potrzebny, w końcu lekarz mi go przepisał ale czy miałyście może po nim jakieś skutki uboczne? Tutaj można przeczytać o nim więcej https://www.apteka-melissa.pl/produk...tabl,3601.html . Wydaje się bezpieczny jednak chciałabym podpytać się osób, które już miały z nim doczynienia - wiadomo, lekarz nigdy nie powie wszystkiego, żeby cżłowieka nie straszyć, ja jednak wolę być przygotowana na wszystko
olgierka jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 30-05-2018, 15:46   #17 (postlink)
Rozkręcanko
ban

Pitka jest początkujący

Moją siostrę niestety długotrwały stres w pracy doprowadził do nerwicy. Nic przyjemnego, uwierzcie mi. Szukałam różnych porad w internecie o tym jak leczyć nerwicę, ale sama już nie wiem, może jednak lepiej byłoby zaprowadzić siostrę do jakiegoś specjalisty? Słyszałam, że na stan psychiki można też wpłynąć stosując odpowiednią dietę. Jak zatem siostra powinna się odżywiać? Bardzo bym jej chciała pomóc, ale czuję się w tym trochę zagubiona...
Pitka jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 20-08-2018, 23:53   #18 (postlink)
Wczytuje się

Biska jest początkujący

Dowiedziałam się, że w Polsce są już dostępne do kupienia suplementy Regulatpro Bio W 100% ekologiczny i wegański. Do tej pory znane głównie zagranicą teraz są już u nas. Gdybyście chciały o nich poczytać, to można np. tutaj Enzympro ? Dr Niedermaier
Biska jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-2018, 10:20   #19 (postlink)
Rozkręcanko

Podziękowania otrzymane: 1
ciamka jest na dobrej drodze

Ja się dorobiłam tylko hashimoto, ale jestem pod opieką lekarza, stosuje się do odpowiedniej diety (jak ktoś chce wskazówki to tutaj wszystko fajnie jest opisane https://hashimotoplan.com/ ) i nie odczuwam tak tej choroby
ciamka jest nieaktywny  
Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
choroby, nimi, radzimy, sobie, zawodowe

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania