PDA

Zobacz pełną wersję : Primer kwasowy??



nieszkam78
22-07-2009, 20:40
Powiedzcie mi dziewczyny czy primera kwasowego używać tylko do metody akrylowej czy przy żelkach też można??

Anna Kosińska
22-07-2009, 20:43
tez go uzywam do zeli ...

Gość
22-07-2009, 20:57
no właśnie też sie ostatnio zastanawiałam który lepszy do żeli a który do akryli i jaka jest różnica?? wiem tylko tyle ze bez kwasowy daję sie tak w miarę proporcjonalnie do plytki i nic nie czuć a kwasowy daje sie ledwo co w jedno miejsce i sam sie "rozpłynie" nie wolno o na skórki przypadkiem dać, i trochę "grzeje" w pazurek...

dacie rade pomoc??

nieszkam78
22-07-2009, 21:00
no super ślicznie dziękuję - jak annamonek nasz poleca to bez strachu będę używać :)

Anna Kosińska
22-07-2009, 21:42
tak kochana ale pamietaj ze bardzo delikatnie go nakladasz lepszy jednak jakby nie bylo jest ten bezkwasowy ale jak nie masz tamten rowniez nie zaszkodzi na srodeczek pazurka i sie sam rozleje i oczywisccie musi wyschnac jak zaczniesz nakladac mase bo beda zolkly,odchodzic moze masa i to tylko na naturalna plytke..Ja tak na prawde czasami daje czasami nie kiedys wogole nie bylo primera do zelu i tez sie trzymaly..

Gość
22-07-2009, 21:46
tak kochana ale pamietaj ze bardzo delikatnie go nakladasz lepszy jednak jakby nie bylo jest ten bezkwasowy ale jak nie masz tamten rowniez nie zaszkodzi na srodeczek pazurka i sie sam rozleje i oczywisccie musi wyschnac jak zaczniesz nakladac mase bo beda zolkly,odchodzic moze masa i to tylko na naturalna plytke..Ja tak na prawde czasami daje czasami nie kiedys wogole nie bylo primera do zelu i tez sie trzymaly..

no własnie chciałam tez namienić, że jak pracowałam na żelach RENDEZVOUS a teraz na basic'u to one w ogóle nie potzrbuja primera!! mało tego nawet nie potzrebuja odtłusczczacza czy cleanera (ja to ich nawet nie rozrózniam powiem szczerze bo ich nie używam)
zamiast tego mogę powiedzieć bo robię tak od lat do przemywania warstwy dyspersyjnej (w przyp firm RENDEZVOUS i BASIC) uzywam spirytusu salicylowego z apteki za 2,50zł ;P:D

Anna Kosińska
22-07-2009, 21:48
Izka jestes niesamowita...:)

nieszkam78
22-07-2009, 23:13
zamiast tego mogę powiedzieć bo robię tak od lat do przemywania warstwy dyspersyjnej (w przyp firm RENDEZVOUS i BASIC) uzywam spirytusu salicylowego z apteki za 2,50zł ;P:D[/quote]


no niee :) heh :rolleyes: to znaczy jak? normalnie przygotowujesz pazurka i bach! spirytusik :)
i żelik i do lampki i spirytusik? tak??
i trzymają się??

Gość
23-07-2009, 08:54
zamiast tego mogę powiedzieć bo robię tak od lat do przemywania warstwy dyspersyjnej (w przyp firm RENDEZVOUS i BASIC) uzywam spirytusu salicylowego z apteki za 2,50zł ;P:D


no niee :) heh :rolleyes: to znaczy jak? normalnie przygotowujesz pazurka i bach! spirytusik :)
i żelik i do lampki i spirytusik? tak??
i trzymają się??

dokładnie tak to znaczy...


matowienie
szczoteczka (bo pył)
spiryt
primer (chociaż nie wiem po co bo pracowałambez niego 3 lata i był niepotzrbny bo i tak sie trzymały)\
szkielet na formie--->lampa
spiryt
piłowanko do równości
szczoteczka
clear, ozdoby, cover biały czy cotak kto chce--->lampa
grubo clear+ostateczna budowa pazurka ("C", skórki i te inne)--->lampa
spiryt
piłowanko
nabłyszczacz---> lampa

;P ;P ;P ;P ;P ;P ;P ;P ;P ;P

Agusia_pa2
23-07-2009, 08:59
zamiast tego mogę powiedzieć bo robię tak od lat do przemywania warstwy dyspersyjnej (w przyp firm RENDEZVOUS i BASIC) uzywam spirytusu salicylowego z apteki za 2,50zł ;P:D


no niee :) heh :rolleyes: to znaczy jak? normalnie przygotowujesz pazurka i bach! spirytusik :)
i żelik i do lampki i spirytusik? tak??
i trzymają się??[/quote]
Ja też tylko spirytusu używam bo mam do tańszego dostęp za naszą granicą ;) ale takiego zwykłego do picia...:P

Gość
23-07-2009, 09:05
Ja też tylko spirytusu używam bo mam do tańszego dostęp za naszą granicą ;) ale takiego zwykłego do picia...:P

ha ha ha!! ty jestes jeszcze lepsza!! i co się nawdychasz oparów to też twoje!! ja to chyba bym ciągle z promilami chodziła:)

Studio Kreacji
24-07-2009, 12:21
Primer kwasowy generalnie dedykowany jest metodzie akrylowej. Zawiera on wysoki procent kwasu metaakrylowego jest zatem preparatem silnie działającym - dlatego aplikujemy do delikatnie i punktowo. Jego zadaniem jest penetracja płytki paznokcia, która spowoduje, że drobne mikropory na płytce paznokcia beda bardziej podatne na łączenie z masą. Nie bez przyczyny nazywa sie go czasem"wytrawiaczem" płytki.

Z kolei primer bezkwasowy jest delikatniejszy, zawiera znacznie mniej kwasu i pełni role swoistego kleju dlatego w metodzie żelowej warto łączyc oba te preparaty. Najpierw kwasowy w celu uzyskania matowej, chropowatej powierzchni a póżniej bezkwasowy by wzmocnić przyczepność. I nie ma siły by paznokcie zapowietrzyły się nawet po miesiącu :)

Ale można tez używać samego kwasowego do żelków.

Etna
22-04-2010, 16:06
a wie ktoś jaki jest Primer (kwasowy czy bez kwasowy) z Slicare? Bo takiego używam ale nie mam pojęcia jaki on jest, a oni chyba mają tylko jeden rodzaj.

tusia
22-04-2010, 16:11
Etna tutaj dziewczyny wspominały o primerze Silcare http://forum.wzorki.info/metoda-akrylowa/673-primer-3.html
jak po zastosowaniu płytka jest matowa to masz kwasówkę...

Elizabeth76
22-04-2010, 16:12
a wie ktoś jaki jest Primer (kwasowy czy bez kwasowy) z Slicare? Bo takiego używam ale nie mam pojęcia jaki on jest, a oni chyba mają tylko jeden rodzaj.

dziewczyny pisały że nie są zadowolone z tego primera silicare :)

Gość
22-04-2010, 16:17
ja miałam silcare, ale dla mnie to "półkwasówka" bo zapach miał , ale słabszy niż zwykła kwasówka a płytka była "wilgotna" :blink:

ja nie byłam z niego zadowolona

tusia
22-04-2010, 16:21
ja swój"kwasowy" silcare wymieniłam na kwasowy GN:]

Etna
22-04-2010, 16:26
no walsnie on tez mi nie gra, chce przestawić się teraz w ogóle na inna firmę. No zobaczymy, co polecacie?

Gość
22-04-2010, 16:29
ja sie przeżuciłam na kwasówkę GN ... taki w kolorze żółtoprzezroczystym... teraz widze na stronie goldena kwasówkę ale ta jest przezroczyta... ja ma ta zółto-przewidoczną i jest genialna... polecam bardzo

Etna
22-04-2010, 16:34
a mogłabyś podać stronę, z góry dzięki ;)

Gość
22-04-2010, 16:36
Golden-Nails Profesjonalne produkty do stylizacji paznokci (http://www.golden-nails.pl/)

proszę :)

Etna
22-04-2010, 16:44
hehe 22zł to nie 8zł ale chyba go zakupie ;) Dzięki za pomoc.

Gość
22-04-2010, 16:49
no zgadza sie.. róznica duża w cenie, ale w działaniu jeszce większa... a co do zapachu to ten dla innych śmierdzi jak nie wiem... a ja lubie ten zapach :)

bitt
22-04-2010, 16:52
ja pokochałam kwasówke z GN juz 1,5 roku temu i nie zamienie na inny primer

BTW za Goldenowe zakupy u mnie (poprzez mail i gg) do soboty jest rabat 15% na wszystkie produkty :D zapraszam

WIOLA1
22-04-2010, 18:22
Czyli primer musi wyschnac do konca nie kładziemy akrylu na mokry pazur?

Sweetestgirl13
22-04-2010, 18:28
jasne ze nie bo wtedy podchodzi powietrze kochana:)
poczekaj az wyschnie chyba ze tego nieumiesz odroznic bo mimo to primer bezkwasowy sie zawsze blyszczy to kup sobie kwasowy i juz nie bd miala z tym problemow:)

WIOLA1
22-04-2010, 18:31
Mam kwasowy ale nie zawsze zwracałam na to uwage

Gość
22-04-2010, 18:54
kwasówki mają to do siebe że MUSZĄ odparować!!

jeśli nie wiesz jak ma wyglądac płytka po odparowanym primerze to zrób sobie tak:
przygotuj pazura (matowienie, odpylenie) i przemyj go zmywaczem z acetonem-zobaczysz że płytką bedzie bardzo "sucha"

tak właśnie ma wyglądac płytka przed nałozeniem akrylu/żelu po odparowaniu primeru kwasowego

primer bezkwasowy jest bardziej "kłopotliwy' bo pozostawia "połysk" i ja nigdy nie wiedziałąm czy już odparował czy jeszcze- stąd moje zapowietrzenia- jak sie przerzyciłąm na kwasówkę GN (15ml/22zł Golden-Nails Profesjonalne produkty do stylizacji paznokci (http://www.golden-nails.pl/)) problem z zapowietrzeniem zniknął

kasiasssss
22-04-2010, 18:57
jak nalozysz primer kwasowy to zaraz paznokietek robi sie suchy i bialy,potem na to akryl lub zel,ja uzywam primera z ra nails,jestem zadowolona

Etna
22-04-2010, 19:20
aaa to ja już wiem czemu u mnie czasem się pojawia zapowietrzenie! Bo primer mi nie wysychał, bo czytałam gdzieś, że to nie ma znaczenia. kurde a tak się starałam, zmatować płytkę, odpylać i odtłuszczać, a błąd popełniałam w primerze hehe ;D olśniło mnie, dzienks laski :*:*

nadya188
13-06-2010, 05:27
kurczaczki i mnie też olśniło! Ha jajca jak berety...:skacze:

karolaj.
25-06-2010, 21:58
ja używam do żelu jak i akrylu

niuniadagunia
25-06-2010, 23:41
ja również i do akrylu i do żelu tylko używam bez kwasowego

Sildre
26-06-2010, 15:23
Ja wolę kwasowy, kumpeli zamówiłam bez kwasowca i jakoś tak... no nie wiem, kwestia przyzwyczajenia. Mi kwasowy bardziej podchodzi chyba ze względu na większą pewność i widoczność, że wysechł oraz... zapach!! Cudowny zapaszek primera i umm nie śmiać się! Lubię nawet jak czasami mam zarysowane skórki (np. ostatnio po inwentaryzacji magazynu u mojego chłopa) to szczypanie :P ;)

smuteczek
26-06-2010, 16:02
Sildre- no nie........ rozumiem zeby wachac liquid, sama sie czasem sztacham, taki przyjemny zapaszek :D ale moj primer SMIERDZI. mam z alle, nie wiem czy primery sie roznia zapachami, ale tego nie znosze ;p

Sildre
26-06-2010, 22:43
Hihihi kochana to ja rozwieję Twoją nadzieję, bo ja właśnie mam z Alle :P cudo! cudo!
Szczerze mówiąc teraz zaczęłam się bać, może to nie pasja a uzależnienie po prostu hehehe :haha:
Orazzzz... aż się boję co to będzie jak kiedykolwiek dorwę się z nosem do liquidu ;) :leze:

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

smuteczek
27-06-2010, 10:56
no to mnie zagielas z tym primerem :P

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

kasandra262
08-01-2011, 21:10
mam pytanko czy taki primer jest dobry do moich cienkich paznokci? czy to tylko taki pic na wodę że jest taki dobry?dekorynka I-NAILS PRIMER MAX 10ml (1394692289) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/show_item.php?item=1394692289)

RedSunset
08-01-2011, 23:04
ja Ci niestety nie powiem czy będzie on dobry, po prostu nigdy nie miałam ani nie mam żadnego produktu I-nails, ale myślę że powinien być ok, dziewczyny na forum pracują na tej firmie i sobie chwalą.
Jeśli o mnie chodzi to na początku używałam z Perfect Lady odtłuszczacz do płytki i primer bezkwasowy i było nawet ok, powietrze się zdarzało. choć może to była moja wina bo nie potrafiłam dobrze przygotować płytki. Obecnie stosuję kwasówkę z Goldena i sprawuje się świetnie, nic się nie dzieje z paznokciami, żel czy akryl trzyma super. Także ten produkt mogę polecić. Ja czytałam właśnie opinie na jego temat, a ostatecznie do zakupu przekonały mnie inne forumowiczki. I miały rację :D

kasandra262
09-01-2011, 12:26
No właśnie czekam na jakieś opinie na ten temat. Mam bardzo cienką płytkę jak papier od akryli ,no i są to problematyczne paznokcie no i nie wiem czy jest dobry taki primer? dziewczyny powiedzcie coś na jego temat stosowała go któraś?

Emilia B.
09-01-2011, 12:32
moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak delikatny primer kwasowy...w tym przypadku może lepszy by był bezkwasowy?
najlepiej na taką płytkę założyć delikatną stylizacje i uzupełniać regularnie to ta zniszczona część odrośnie a wyrośnie nowa, niezniszczona :) albo dobra odżywka....

Sunshinee
15-01-2011, 14:36
Dziewczyny, to jak to jest? Z tego wątku wyczytałam, że do używania o wiele lepszy jest primer kwasowy. No i kupiłabym sobie go, ale boję się że on bardzo zniszczy moje paznokcie... Nie są one jakieś super cienkie, no ale są dosyć słabe i nieraz się łamią. Dlatego nie wiem który byłby dla mnie lepszy? Możecie coś doradzić?:)

xsunnyolciax
15-01-2011, 15:54
ja mam kwasowy i nie widzę różnicy, żebym miała bardziej zniszczoną płytkę, a moje naturalki do okazu zdrowia nie należą ;) kwasówki nie zamieniłabym na inny :)

Sunshinee
15-01-2011, 15:59
Ooo szybka jesteś ;)
Czyli jednak pewnie wezmę tą kwasówkę, jeśli nic się szczególnego z paznokietkami nie dzieje :)

Emilia B.
15-01-2011, 16:42
Gdyby taki primer bardzo niszczył to instruktorki czy osoby które robią pazury wiele lat całkiem by straciły płytkę i łyse paluszki miały hehe spokojnie możesz kupić kwasówkę ;)

Sunshinee
15-01-2011, 16:54
Hihi:D Dziękuję kochane za tak szybkie i miłe odpowiedzi:):)

xsunnyolciax
18-01-2013, 21:41
Dziewczyny, robiłam zamówienie z AP i zamówiłam też primer kwasowy, wszystko super, tylko kiedy przyszła paczka (a wiadomo, mamy zimę=mrozy) to primer mi w środku zamarzł, kryształek się zrobił. Postawiłam go na kaloryferze gorącym i po jakimś czasie się roztopił (pędzelek rozwalony i pływają w nim też jakieś białe frędzle, jakby coś się wytrąciło z roztworu). Myślicie, że mogę go używać, czy stracił swoje właściwości?

rudzia1985
19-01-2013, 11:10
Tez mialam to samo. Zamowilam tu u mnie kwasowy, tez mi sie zamrozil, tez pedzelek sie rozwalil i tez cos plywalo w srodku. Ja przelalam do czytej butelki z nowym pedzelkiem, jednak jakis pylek zostal, nie wiem co to :) Uzylam go juz na sobie i odparowal, nic tez mi na drugi dzien nie odpadlo i do teraz sie trzymia :)

xsunnyolciax
19-01-2013, 12:02
myślę że jak się pędzelek rozwalił, to może to co pływa to resztki kleju, które go usztywniały. W takim razie wezmę strzykawkę i też go przeleję do innej buteleczki. Tylko boję się, czy nadal ma takie właściwości jak powinien.

Aniuta27
19-01-2013, 19:28
ja miałam silcare, ale dla mnie to "półkwasówka" bo zapach miał , ale słabszy niż zwykła kwasówka a płytka była "wilgotna" :blink:

ja nie byłam z niego zadowolona


No właśnie ja też się zastanawiałam co jest, że płytka jest wilgotna i nie chce schnąć, teraz już będę wiedziała.

Właśnie mi się kończy primer, i będę musiała zakupić nowy, chyba już nie wrócę do silcare po ten produkt.

Chocolata
19-01-2013, 20:24
Z czystym sumieniem mogę polecić primer Reformy. Mimo, że jest bezkwasowy idealnie nadaje się pod akryl nawet ( przetestowałam od września - bosko trzyma!) Robię na nim wszystko.

Elizabeth76
25-01-2013, 13:32
jaki primer mi polecicie :) ??

Paulka
25-01-2013, 14:24
ela masz cały watek o primerach :o

Elizabeth76
25-01-2013, 14:52
Wiesz Paulka mnie nie interesuje primer z allepaznocie czy silicare czy jak sie tam to pisze jesli nic nie mozesz polecic sprawdzonego od siebie to proszę Cię !! Zaczyna to być męczące :o Nie masz nic do roboty to czytaj nawet 400.... postów jak masz na to czas i ochotę , ja konkretnie do ciebie tego pytania nie kierowałam to po co zaśmiecasz temat ?? :o ;]

rudzia1985
25-01-2013, 15:10
Elu ale Paulka dobrze pisze, przeciez primerow jest milion i to z roznych firm ( tanie, drogie, dobre, beznadziejne ) a Ty nie sprecyzowalas konkretnej firmy...Doslownie nad Twoim postem Czoko napisala, ze poleca z Reformy wiec juz jeden masz a jak Cie nie interesuja z Alle, Silcare czy Modeny to napisz jaki Ciebie interesuje i wtedy ktos napisze czy jest godny polecania bo sprawdzony czy tez nie :)

Paulka
25-01-2013, 16:33
Elu moze troche grzeczniej!! nie trzeba było przeczytać całego tematu...mialam na myśli chociażby primer ktory post wyżej poleciła choco
moj post był rownie spamujacy co twoj.


...ciekawe ze kazda nowa dziewczyna zostałaby zasypana skierowaniami do tematu a staremu uzytkownikowi forum to wszystko wolno?ktos nowy musi przeczytac cały temat, a ty nie?kazdego z nas obejmuje regulamin...

sandrus
27-01-2013, 10:24
Silcare ma dwa primery.oba níezbyt.
Pasował mi Indigo,ale samego primera zamawiać nie bede.mogę go naprawdę polecić.

Chwaliłam sobie też simplicite z nsi.
Używałam kiedyś przez długi czas.,ale to było kilka lat temu.nie wiem jak z nim teraz


A ten z golden co polecacie to ten.?
Golden-Nails :: Acid Primer - primer kwasowy 15ml (http://www.golden-nails.pl/index.php?p35,acid-primer-primer-kwasowy-15ml)

DusiaDada
02-12-2014, 21:18
Interesuje mnie primer obecnie mam ata ale nie jestem zadowolona bo nie rozpływa się on po płytce myślę o indigo czy ktoś używał?

kolka
03-07-2015, 12:40
ja szukam odpowiedniego dla siebie i nie mogę znaleźć

chocopolish
03-07-2015, 17:08
ja wcześniej próbowałam pracy na bonderach silcare i było w miarę ok, ale przy zdejmowaniu okazywało się że niewielkie zapowietrzenia się zawsze robiły, ostatnio na szkoleniu miałam przyjemność użyć indigo i żel (jednofazówka la femme) trzymał jak beton aż do zdjęcia bez żadnego zapowietrzenia. Po szkoleniu (żeby nie było, że z niedouczenia to powietrze ;) ) zrobiłam kilka stylizacji na silcare i niestety zapowietrzenia się pojawiły :(
Polecam więc indigo, mam zamiar całkowicie się na niego przerzucić :skacze:

reniusia1002
03-10-2016, 23:05
ja polecam z Nsi również .natomiast kilka razy probowalam z Silcare to średnio jakościowo i kwasowy i bezkwasowy miałam tez z Dobrejrady tez bez szalu nie sa one zle ale tez bez rewelacji.dla mnie obecnie Nsi.

zulek
26-02-2017, 12:33
Spróbuj Silcare.