PDA

Zobacz pełną wersję : Zel jak galaretka



natalia.gras
01-12-2012, 13:50
Kochane, mam pytanie

Jezeli gdzies juz byl ten temat mozecie mnie tam skierowac,

otorz kupilam zel ale jest on jak galaretka i nie potrafie go nakladac pozniewaz wchodzi powierze. Wczoraj akurat nim pracowalam i to byl koszmar tyle pecherzykow powietrza ze mi sie plakac chcialo ale nie chcialam mowic nic klience i robilam dalej :/:

Prosze Was o pomoc ;)

asiek
01-12-2012, 15:03
A on powinien mieć taką konsystencję? być może minął jego termin, albo gdzieś obok lampy położyłaś :p i dlatego się taki zrobił...no chyba, że jest tak gęsty

natalia.gras
01-12-2012, 15:34
On jest tak gesty, i ja po prostu nie potrafie go nakladac :/: a skonczyl mi sie moj zel i musze kombinowac przy sobocie :(

nataszka
01-12-2012, 16:28
w temacie sun flower pisalam o podobnym problemie niedawno. dziewczyny radziły żeby go wymieszac z jakims rzadkim albo jako podkład zużyc. a nabiera sie go ja lopatka sniego, wkladasz pedzel i do gory bez mieszania ;) ale ja tez sobie z nim nie radze :/ góry, doliny...może by go troche rozgrzac np w miseczce z ciepla woda

rudzia1985
01-12-2012, 21:17
Mialam ta probke galaretke z SPN, co prawda fajna jest bo jak polozysz na pazura tak lezy ale faktycznie nie da sie nia pracowac.
Ja wymieszalam normalnie wykalaczka raz, drugi, trzeci i zmienila swoja konsystencje, Juz jej nie mam ;)

hersa
01-12-2012, 21:35
http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/909-bablujacy-french.html

http://forum.wzorki.info/pomoc-pytania-problemy/6774-babelki-w-zelu.html

gdzieś był temat "jak nakładać gęsty żel" albo jakoś tak, ale nie mogę znaleźć :(

kaera9xd
02-12-2012, 11:37
Użyj go do budowania szkieletu na formie, nakładaj kolistymi ruchami. I jak dziewczyny wspomniały, nabieraj jednym ruchem jak piasek łopatką :ok:

natalia.gras
02-12-2012, 16:33
Dzieki bardzo:kwiatek: Jutro sie nim pobawie, i zdam Wam relacje jak poszlo ;)

kaera9xd
02-12-2012, 16:45
Koniecznie pokaż efekty :)
Jakiej firmy masz ten żel? Ja posiadam jeden bardzo gęsty różowy, ale on pod pędzlem jakby mięknie i pięknie się rozprowadza. Może ten też tak zareaguje :ok:

nataszka
02-12-2012, 20:28
Ja mam z sun flowera i mieszanie za wiele nie pomogło :/

luska102
03-12-2012, 15:05
Mialam taka galaretke z Alessandro. I Bogu Dzieki ze juz sie skonczyl.
Nie umylam nim pracowac. Tylko wyzywalam.

natalia.gras
05-12-2012, 11:53
Udalo sie :) Nakladalam go jak lopatka i delikatnie rozkladalam po paznokciu.
Niestety nie zrobilam zdjecia, syn klientki sie rozchorowal i musiala isc do domu.

Przyznam ze przy 80% moich klientek musze konczyc swoja prace w rekordowym czasie, czego nie cierpie :(

---------- Dodano o godzinie 12:53 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:49 ----------

Ten zel jest portugalskiej marki...przyzwyczailam sie do zelu magnetic ktory byl cudowny niestety jego cena jest zbyt wysoka 40e wiec szukalam zamiennika.

stefcia92
06-12-2012, 07:50
żelu o takiej konsystencji nie mieszaj bo porobią sie bąbelki które ciezko pozniej bedzie zlikwidować. mam taki zel i nakladam go jak lopatka . tylko moj zel wymaga pozniej nalozenia jakiegos jednofazowego , pozniewaz ten galaretkowaty nie ma polysku.

natalia.gras
06-12-2012, 18:41
Tak, ja wykonczylam go glossem :)

Jestem w szoku, tak balam sie tego zelu. A rezultat super widzialam paznokcie po poltora tyg i nie ma zadnych zapowietrzen, nic nie odchodzi :) Ale sie ciesze :) Chyba wreszcie znalazlam odpowiedni zel :)

akacyjka86
09-09-2013, 22:50
Zel o konsystencji galaretki jest w linii Astonishing, nakłada sie go jak łopatką na płytkę i delikatnie prawie nad żelem płasko pędzelkiem ( tak by go nie zanurzyć w żelu) należy go tak jakby masować, wykonywać kilka sekund okrężne ruchy tj. jakby kółeczka. To sprawia że żelik staje się bardziej płynny ale nie bardzo rzadki. Ja głównie żelu o takiej konsystencji używam przed podłożeniem formy, na naturalka cienką warstwę, to daje bardzo dobrą przyczepność. Wcześniej budowałam nim cały paznokieć ale jak dla mnie zbyt słabo się poziomuje.