PDA

Zobacz pełną wersję : Ratunku! OMEGA:)



Hanuszka22
26-07-2009, 10:38
Dziewczyny poradźcie! Wzięłam się za używanie omegi i tak dla pewności chciałam Was zapytać...hmmm..tylko sama nie wiem jak;) Tzn chodzi mi o to że jak wycinam skórę to często nie mam pewności czy już wystarczy, czy może jeszcze czy zaraz np poleci krew(żartuję;). Jakaś dobra rada dla mnie?:/:

Czarnulka1523
26-07-2009, 22:19
to niestety robisz na oko i ciezko tak komus powiedziec... po omedze pamietaj o tarce i wtedy reka sprawdz czy jest gladka... kurde w szkole to mialam ale nam pokazywano wiec jest lepiej zrzumiec

Pati88
27-07-2009, 08:43
dokladnie trzeba miec wyczucie mi ciezko idzie pozniej cieniowanie ale powolutku sie wprawiam tylko najgorsze ze jak przychodza babki i zobacza ze praktykantka ma im robic stopki to mam wrazenie ze sie boja ze je pokalecze sztywno ta stope trzymaja jakbym miala im krzywde zrobic

goslava
27-07-2009, 08:46
dziewczyny ja ciemna jestem wezcie mi powiedzcie co to jest ta OMEGA?? jakies wycinanie skorek czy co?

Pati88
27-07-2009, 08:53
omega scina sie stwardniala skore z piet tak wyglada:
5590
w srodku jest zyletka ktora ta skore usuwa,jak dla mnie jest 100 razy lepszy efekt niz po frezarce.

iwa1223
27-07-2009, 08:53
goslava omega to nożyk do usuwania odcisków ;)

goslava
27-07-2009, 08:56
dzieki Wam kobietki

ssisi2
27-07-2009, 13:46
Dziewczyny poradźcie! Wzięłam się za używanie omegi i tak dla pewności chciałam Was zapytać...hmmm..tylko sama nie wiem jak;) Tzn chodzi mi o to że jak wycinam skórę to często nie mam pewności czy już wystarczy, czy może jeszcze czy zaraz np poleci krew(żartuję;). Jakaś dobra rada dla mnie?:/:

dobra rada to taka aby nie używać omegi. W dobrych gabinetach kosmetycznych używa się już wyłacznie frezarki. Omega powoduje szybsze narastanie naskórka - niestety jeszcze bardziej zgrubiałego. Nogi po zastosowaniu omegi są ładne TYLKO przez ok. tydzień. Wady stosowania omegi najlepiej widoczne są po ok. 2-3 tygodniach na basenie. Skóra na piętach jest tak jakby odparzona. Ja sama wyprowadziłam już wiele klientek, które do tej pory stosowały omegę.
Omegę można porównać do golenia brwi u starszych fryzjerów- same wady.

Oczywiście nie można zapomnieć o najważniejszym przeciwwskazaniu w stosowaniu omegi - CUKRZYCA!!

---------- Dodano o godzinie 13:46 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:43 ----------


omega scina sie stwardniala skore z piet tak wyglada:
5590
w srodku jest zyletka ktora ta skore usuwa,jak dla mnie jest 100 razy lepszy efekt niz po frezarce.


Chyba chwilowy efekt. Przy stosowaniu frezarki wystarczy robić pedicure raz na ok. 4 miesiące. Przy omedze takich efektów nie uzyska się. Oczywiście frezarka musi być odpowiednia- taka za 300-400 zł do pedicure nie nadaje się.

Gość
27-07-2009, 15:12
Chyba chwilowy efekt. Przy stosowaniu frezarki wystarczy robić pedicure raz na ok. 4 miesiące. Przy omedze takich efektów nie uzyska się. Oczywiście frezarka musi być odpowiednia- taka za 300-400 zł do pedicure nie nadaje się.


no ja bym się z tym nie zgodziła... ja mam frezarke zwykłą5610 i robię nią sobie piętki i wystarcza mi na długo taki zabieg... wystarczy dobierać odpowiednie kapturki (nakładki)z coraz to mniejszą gradacją, potem pilling pięt pumeksik na koniec dla wyrównania bruzd i kremik nawilżający (kiedyś jak mi brakło kremu zmiękczającego do pięt to ppsmarowałam wazelinką:P i było chyba nawet lepiej)

a moje pięty na początku twarde, szorstkie, popękane i grube jak u starej baby co całe życie w polu robi...:D

alfa14
27-07-2009, 15:29
w życiu bym sie nie zgodziła żeby mi ktoś skure z nug wycinał aż mnie ciarki przeszły zdecydowanie uważam że frezarka do tego jest lepsza.

goslava
27-07-2009, 15:36
a ja uwazam ze przy nunkach samemu raczej powinno sie robic jesli chodzi o pietki (pomijam tu zdobienia) chyba ze jest sie laikiem ktory nic nie umie zrobic przy sobie....no chyba ze jest sie tez leniem

Pati88
27-07-2009, 18:23
dobra rada to taka aby nie używać omegi. W dobrych gabinetach kosmetycznych używa się już wyłacznie frezarki. Omega powoduje szybsze narastanie naskórka - niestety jeszcze bardziej zgrubiałego. Nogi po zastosowaniu omegi są ładne TYLKO przez ok. tydzień. Wady stosowania omegi najlepiej widoczne są po ok. 2-3 tygodniach na basenie. Skóra na piętach jest tak jakby odparzona. Ja sama wyprowadziłam już wiele klientek, które do tej pory stosowały omegę.
Omegę można porównać do golenia brwi u starszych fryzjerów- same wady.

Oczywiście nie można zapomnieć o najważniejszym przeciwwskazaniu w stosowaniu omegi - CUKRZYCA!!

---------- Dodano o godzinie 13:46 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 13:43 ----------




Chyba chwilowy efekt. Przy stosowaniu frezarki wystarczy robić pedicure raz na ok. 4 miesiące. Przy omedze takich efektów nie uzyska się. Oczywiście frezarka musi być odpowiednia- taka za 300-400 zł do pedicure nie nadaje się.

ja mimo wszystko uwazam ze omega jest lepszym narzedziem pracy przy zgrubialym naskorku.i nie bede sie tu wymadrzac bo to nie o to chodzi takie jest moje zdanie kazdy ma prawo je wyrazic.

sylwia-p_86
27-07-2009, 20:06
Sis ma rację co do Omegi teraz się od niej od chodzi,ale jeśli chcesz jej używać rób to powoli do monetu zaróżownienia się skóry wtedy będziesz wiedziała,że już wystarczy.Pamiętaj,że skórę usówamy tak jak idą linie papilarne tak samo jest z tarką:kwiatek:.

Hanuszka22
27-07-2009, 20:07
Dzięki wszystkim:). Pozdrawiam.

Anna Kosińska
27-07-2009, 20:20
rowniez jetem przeciwniczka uzywania omegi tak jak ssisi2 jest to najwiekszy niewypal i na dodatek szkodzi a nie pomaga no i wielka krzywda dla waszych stop..teraz tego moze jeszcze nie odczujecie ale z czasem same to zauwazycie..frezarka,kamien wulkaniczny,dobry peeling,maska to pomaga ale na pewno nie omega...

ivonna70
27-07-2009, 20:44
rowniez jetem przeciwniczka uzywania omegi tak jak ssisi2 jest to najwiekszy niewypal i na dodatek szkodzi a nie pomaga no i wielka krzywda dla waszych stop..teraz tego moze jeszcze nie odczujecie ale z czasem same to zauwazycie..frezarka,kamien wulkaniczny,dobry peeling,maska to pomaga ale na pewno nie omega...
:good::good::good:Tak jest. Zgadzam się z każdym słowem. Po użyciu omegi skóra się broni i narasta szybciej. Ja używam frezarki i kamienia wulkanicznego. Wspaniała jest też wygładzając pilnik do stóp firmy scholl.

Czarnulka1523
27-07-2009, 23:17
tylko trzeba pamietac ze niekazda klientka chce miec robiona frezarka tylko omega a czasami wogole niechca ani tego ani tego tylko tarka

ssisi2
28-07-2009, 00:08
no ja bym się z tym nie zgodziła... ja mam frezarke zwykłą5610 i robię nią sobie piętki i wystarcza mi na długo taki zabieg... wystarczy dobierać odpowiednie kapturki (nakładki)z coraz to mniejszą gradacją, potem pilling pięt pumeksik na koniec dla wyrównania bruzd i kremik nawilżający (kiedyś jak mi brakło kremu zmiękczającego do pięt to ppsmarowałam wazelinką:P i było chyba nawet lepiej)

a moje pięty na początku twarde, szorstkie, popękane i grube jak u starej baby co całe życie w polu robi...:D

może przy młodych nogach to ona się nada- ale nie u osób 40+ i u starszych osób z cukrzycą.

---------- Dodano o godzinie 23:54 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:52 ----------


a ja uwazam ze przy nunkach samemu raczej powinno sie robic jesli chodzi o pietki (pomijam tu zdobienia) chyba ze jest sie laikiem ktory nic nie umie zrobic przy sobie....no chyba ze jest sie tez leniem

a co mają począć osoby schorowane, które raczej same sobie nie poradzą?

---------- Dodano o godzinie 00:01 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 23:54 ----------


ja mimo wszystko uwazam ze omega jest lepszym narzedziem pracy przy zgrubialym naskorku.i nie bede sie tu wymadrzac bo to nie o to chodzi takie jest moje zdanie kazdy ma prawo je wyrazic.

przy cukrzycy nie użyjesz omegi. Już niejedną klientkę wyporowadziłam po zabiegach omegą. A mam porównanie bo pracowałam kiedyś z omegę. Aż do czasu gdy postanowiłam użyć jej na sobie. Na szczęście zrobiłam sobie tylko jedną nogę bo na drugą nie miałam czasu. Drugą zrobiłam frezarką. I MIAŁAM DOSKONAŁE PORÓWNANIE- bo na własnej skórze.

ZByt brutalnie ścięty naskórek ma tendencję do gwałtownego odrastania- takie już prawo natury. I nie chodzi tu o wymądrzanie. Z omegą nie przyjmą do programu zdrowe nogi. Ot i cała prawda.....

---------- Dodano o godzinie 00:08 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 00:01 ----------


tylko trzeba pamietac ze niekazda klientka chce miec robiona frezarka tylko omega a czasami wogole niechca ani tego ani tego tylko tarka

Trzeba użyć odpowiednich argumentów. Po to jest się specjalistką od pielęgnacji stóp, żeby wiedzieć co lepsze. To tak jakby przyszła klientaka go gabinetu kosmetycznego z cerą naczynkową a chciałaby zabieg silnie rozgrezwający. I co dałybyśmy się namówić? Ja każdą klientkę uprzedzam, że robię wyłącznie pedicure frezarkowy, bo uważam że jes korzstniejszy i bezpieczniejszy dla zdrowia. Nie lecę na kasę więc stawiam zawsze sprawę jasno. Omegi nie używam od dwóch lat. A w zawodzie pracuję od 10 lat. Poglądy się zmieniają pod wpływem doświadczenia.

Pati88
28-07-2009, 08:01
u mnie w szkole wiekszy nacisk klada wlasnie na prace omega niz frezarka wiec ja juz calkiem sie zamotalam skoro nie powinno sie jej stosowac to po co wogole mnie tego ucza

sylwia-p_86
28-07-2009, 10:09
Pati to wiej z tej szkoły ;] U mnie na zajęciach pierwszch z pedicuru odrazu powiedziano o omedze i jej "szkodliwości" Być może frezarka wejdzie u Ciebie później,a póki co każą pracować na niej.Jak zaczną się na nowo zajęcia zapytaj;]

elinka
28-07-2009, 10:27
w każdej szkole maja inny typ nauczania niektórzy są przekonani do frezarek inni do omega najlepiej jeśli każdy zapozna się z zaletami i wadami każdej z metod i zdecyduje jaka jest najlepsza

ssisi2
28-07-2009, 10:56
u mnie w szkole wiekszy nacisk klada wlasnie na prace omega niz frezarka wiec ja juz calkiem sie zamotalam skoro nie powinno sie jej stosowac to po co wogole mnie tego ucza

Zależy od szkoły i od osoby wykładającej. Ja uczę swoje uczennice pracy z omegą ale ćwiczą na dużych świecach (:D). Natomiast na sobie pracują frezarką.

Pati88
28-07-2009, 18:48
Zależy od szkoły i od osoby wykładającej. Ja uczę swoje uczennice pracy z omegą ale ćwiczą na dużych świecach (:D). Natomiast na sobie pracują frezarką.

no wlasnie ale jesli jest wiecej wad omegi niz zalet to nysle ze powinni raczej uczyc mnie frezarka, ja to sie zapytam bo naprawde nikt mnie nie poinformowal o tych wadach.

plushak
28-07-2009, 19:14
Mi na kursie wspominali o omedze jako przeżytku czegoś czego w nowoczesnych salonach sie nie używa, za to frezarka i tarka na 1 miejscu, szczerze sama na sobie bym omegi nie użyła

Hanuszka22
28-07-2009, 20:23
Dziewczyny a proszę Was jeszcze rozwińcie temat omega a cukrzyca...niewiele wiem na ten temat..hmmm...tzn NIC(tylko cicho-nie mówcie nikomu;)

sylwia-p_86
28-07-2009, 20:41
Głównie chodzi o to że używając Omege można łatwo naruszyć ciągłość naskórka. U osób z cukrzycą takie rany mogą się nie zagoić i paprać zresztą nie tylko przy użyciu niej,ale cążek lub nożyczek.Tak więc pytamy zawsze czy klientka jest chora jeśli tak to uważamy.Wszystko to się wiąże z tzw. stopą cukrzycową,ale może do tego osbny temat ułożymy?Bo to temat na czasie i bardzo ważny.

asia
28-07-2009, 21:24
mnie uczono że omegi już się nie używa. mam ją na super ciężkie przypadki, ale użyłam chyba raz. polecam super wytrwałą tarkę drewnianą do skóry na prawie sucho (wymoczonej ale osuszonej) la femme. tylko wtedy pamiętamy o dokładnej dezynfekcji

ssisi2
28-07-2009, 21:54
Dziewczyny a proszę Was jeszcze rozwińcie temat omega a cukrzyca...niewiele wiem na ten temat..hmmm...tzn NIC(tylko cicho-nie mówcie nikomu;)

Jesli nie wiesz nic na temat pielęgancji stopy cukrzycowej to lepiej nie podejmuj się wykonani pedicure u takiej osoby.

Pedicure u takiej osoby musi być przeprowadzony bardzo ostrożnie. W przypadku zabiegu pedicure u diabetyka zaleca się pracę frezarką, która posiada odpowiednie końcówki- umożliwiają one bezinwazyjne wykonanie zabiegu. Nie uzywamy ostrych narzędzi typu cążki, omega. Pilniki tylko szklane. Wszelkie watpliwości typu grzybica, drożdżyca odsyłamy do lekarza- diabetycy są bardzo podatni na te choroby.
Jeśli w gabinecie odwiedzi nas nowa klientka, należy przeprowadzić wywiad, w którym kluczowe pytanie będzie się odnosiło do tego czy nie jest chora na cukrzycę.
Kosmetyki używane przy takim zabiegu muszą być z adnotacją, że mogą być stosowane u curzyków.

Hanuszka22
04-08-2009, 13:09
---------- Dodano o godzinie 12:09 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:23 ----------

dzięki wielkie :) Buziole!

Hanuszka22
18-08-2009, 20:56
Co robić gdyby się zdarzyło zacięcie omegą? (strzeż Boże;))

---------- Dodano o godzinie 19:56 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 21:30 ----------

Ej no nie wierzeee..nikt nic? :(

Daria
18-08-2009, 21:00
nie uzywalam nigdy...

ale gdzies juz byl temay o omedze.. ;)

Ewelinaaa
18-08-2009, 21:28
Myślę, że najlepiej zdezynfekować, ewentualnie zakleić plastrem i nie ruszać aż się zagoi. I moim zdaniem lepiej zrezygnować z jej używania. Z firmy school jest super pumeks i krem zmiękczający do stóp po którym rezultaty widać juz po 3 dniach, nazywa sie "heel repair cream" koszt około 25 zł

lusill
14-09-2009, 13:06
czytam i czytam uważam, że każdy ma tu po trosze racji.. ale osobiście używam omegi i frezarki, moje klientki są zadowolone, nie zauważyłam aby po omedze pięty były ładne tylko tydzień, moje stopy i stopy klientek są super dużo dłużej... i tak panie wracają, powtarzają zabieg mniej więcej raz na miesiąc lub dwa

centerbeauty
14-09-2009, 13:23
dziewczynki ja osobiscie uzywam skalpela i frezarki nozki sa miod malina :) a do omegi jakos mam wstret:( boje sie tego przyzadu :(
polecam sprobowac skalpela :) jesli nie mamy do wykonczenia frezarki mozemy wygladzic stopki tarka :)

Czarnulka1523
14-09-2009, 22:26
ja uważam tak jak Lusil ale to jest moje zdanie owszem mowiona nam w szkole ze sie odchodzi ale i tak i tak ucza bo trzeba umieć nią robić...

anetf
28-09-2009, 20:02
mam pytanie czy frezarką pedicure robi sie na sucho???

PAZURKOMANIA
28-09-2009, 20:35
najpierw moczymy stopy...dopiero potem frezujemy:)

natka_23
29-09-2009, 09:25
co do omegi to jak zdarzy sie nam skaleczenie to najlepiej gazikiem lub chusteczka przycisnąc w skaleczone miejsce... ucisk spowoduje, że nie będzie już krwawić i zdezynfekowac wodą utleniona i na to plaster:)

aniw88
11-01-2010, 21:12
Słyszałam, że jak już się zacznie korzystac z Omegi to już do końca trzeba jej używać :/:

meg19791
04-11-2010, 08:33
Nie jestem specem bo nie robię stópek. No ale jak zobaczyłam tą całą "omegę" to z punktu widzenia klientki aż mi stopy zdrętwiały, nigdy bym nie chciała tego zrobić swoim stopom.:/:

Tosiaczek
30-01-2011, 09:29
Wszytskie profesjonalne salony preferują frezarkę albo tarki ale ta omega to jakaś masakra. Widziałam jak to zniszczyło stopy moim znajomym. JAk już raz na to pójdziesz to się od tego nie uwolnisz.. Bo skóra rośnie jak zwariowana. Ja przed wczoraj <28.01> zrobiłam sobie kurs na pedicure frezarką. I za nie długo zabieram się za doprowadzenie nóg mojej mamy po omedze.

MalaMi280783
30-01-2011, 10:02
Co do skaleczenia omegą wiem coś o tym bo sama miałam pokaleczone na zajęciach z pracowni właśnie Ała.. No więc na długości skaleczenia narasta naskórek jak Babilon, po tarkowaniu wzdłuż skaleczenia po trzech dniach znów był Babilon MASAKRA straciłam jedną ładną pięte przez to... Dopiero teraz, po 1,5 roku tarkowania i frezowania w poprzek nacięcia, do głębokości pojawienia się linii nacięcia (taka biała smuga) mam stópkę doprowadzoną do porządku i uspokoiło się ale naprawdę nie polecam Omegi w nieumiejętnych rękach...
A więc po nacięciu tarkujemy czy frezujemy w poprzek nacięcia aż do głębokości nacięcia, potem cienki frezek i dziub dziub samą linię nacięcia... :P

xjotkax
30-01-2011, 12:09
W szkole na praktykach nas kobieta uczy. I mówiła że jak się zacznie korzystać z omegi to cały czas już później trzeba z niej korzystać, bo naskórek strasznie szybko się nawarstwia. Powiedziała że u nas to będzie nieuniknione, bo musimy umieć się omegą posługiwać i będziemy na sobie się uczyć, czyli moje pięty są straszne cały czas trzeba wycinać. W domu sobie frezarką poprawiam na szczęście.

A co do cukrzyków to też meiliśmy o tym lekcje. Przy stopie cukrzycowej nie używa się narzędzi mogących zerwać ciągłość tkanek, czyli skórki odsuwa się drewnianym patyczkiem, a pięty tylko i wyłącznie tarką, a jeżeli się zdecydujemy na omegę i tego kogoś skaleczymy, ta rana może mu się nie zagoić wcale i pójść martwica, a jeżeli amputują tej osobie stopę ona pośle nas do sądu ;] .. Także ja osobiście odmawiam pedicure osobom ze stopą cukrzycową.

Zuuzaneczka
30-01-2011, 15:17
Hmm ja robię pedicure tylko sobie, bardzo rzadko bo zaledwie kilka razy w roku i zawsze używam omegi... Nigdy się nie skaleczyłam ani nic :) Niestety pedicure frezarką nic mi nie daje, bo bardzo szybko narasta mi naskórek, mam dużo nagniotków i modzeli i jak tego porządnie nie zetnę to nie ma efektu. Bywałam w różnych salonach i w jednym zagościłam na dłużej - robiła mi taka starsza babka zawsze omegą+porządne tarkowanie i całe wakacje z hakiem z głowy, stopy jak pupcia niemowlaka, natomiast w kilku innych miałam robiony frezarką i byłam niezadowolona :(

paznokietki000
30-01-2011, 19:10
Omega to przestarzały wynalazek ... teraz stosuje się frezarki i tarki w 80 % salonów. Ja nie wyobrażam sobie żyletką maglować komuś stopy ... :wow: W szkole miałyśmy omegę , ponieważ babeczka postanowiła pokazać nam każdą metodę , mi na szczęście udało się jej uniknąć :huh:

Tosiaczek
30-01-2011, 19:13
Zuza to też zależy od stopki ale większość przypadków jest taka że dziewczyny tego żałują. Ja się cieszę że nie dałam sobie tego zrobić, i cieszę się że nauczyłam się robić pedi frezarką ta noga wygląda na prawdę ładnie po takim zabiegu. Klientki się chichoczą na takim zabiegu ale mówią, że jest to przyjemne :)

Domyślam się że się narobię przy stopach mamy jak czytam co piszecie :) Ale muszęsię za nią zabrać bo stopy ma kropne :) Muszę kupić więcej kapturków i zrobić jej to na raty.

farbstift
31-01-2011, 12:48
ja miałam na pracowni omegę...masakra. Co prawda nie mam skaleczen przez to, miałam tylko drobną ryske, która bardzo szczypała. Ale już mi odrosły skórki na pietach i są o wiele gorsze niz były wczesniej.

Zuuzaneczka
31-01-2011, 13:51
Hihi może macie racje dziewczyny, chciałabym się przekonać jak to naprawdę jest z frezarkowym pedi, ale musiałby mi ktoś porządnie go zrobić ;)

asia
31-01-2011, 15:37
podejrzewam ze po omedze to potrzeba by bylo kilku zabiegow zeby skora wrocila do normy ;)

Brilliant
31-01-2011, 19:39
moim zdaniem omega przy pedicure w gabinecie kosmetycznym to raczej podstawa bo klientki wlasnie po to przychodza zeby doswiadczona kosmetyczka zrobila to dokladnie. Tarka same w domu moga sobie zrobic.

Tosiaczek
31-01-2011, 21:19
Ale klientki z omegi rezygnują.. Przynajmniej u mnie, pytają bardziej czy robię frezarką.

RoksiSK
31-01-2011, 21:23
W studium pokazano nam jak się posługiwać omegą i ćwiczyłyśmy na sobie (wtedy o frezarce jeszcze nie słyszałyśmy :D). Wiadomo, raz za dużo się przycieło, raz za mało, nierówno miejscami, ale odpukać krew nikomu nie tryskała ;) Później wykonywałam kilka lat wyłącznie sobie, mojej mamie i siostrze raz na jakiś czas omegą i odpukać, skóra na stopach "normalnie" przyrasta. Odkąd zaprzyjaźniłam się z frezarką, to omega poszła do kosza.
Czytając Wasze wypowiedzi odnoszę wrażenie, że na szkoleniu po prostu nagadano Wam, że omega jest "be" i zniszczy, okaleczy stopy a frezarka jest ok. Jeśli ktoś nie będzie wiedział jak posługiwać się frezarką czy omegą, to bez znaczenia czym zrobi pedicure, bo i tym, i tym zrobi krzywdę.
Po omedze skóra szybciej przyrasta i może być twardsza - reakcja obronna. Frezarka jest "łagodniejsza" i skóra wolniej rośnie. Należy pamiętać jednak o regularnym ścieraniu pięt tarką lub pumeksem, bo to przedłuża efekt zabiegu oraz o kremowaniu stóp. Wiele klientek przychodzi na pedi a w domu nic nie robią i potem się dziwią, że po miesiącu znów mają nadmiar skóry na piętach.

farbstift
01-02-2011, 10:30
nas uczą omegą + frezarką i omega jest wręcz zachwalana, ale widząc reakcję skóry na mych stopach dochodzę do wniosku, że sobie nie powinnam ścinać naskórka omegą. Pewnie uwarunkowane jest to także indywidualnymi cechami i potrzebami ;)

Brilliant
01-02-2011, 10:56
Roksisk zgadzam sie z toba:)

ale tosiaczek tez dobrze mowi.:) jezeli klientka odmowi uzycia omegi to trzeba spełnic jej zyczenie.

Tosiaczek
01-02-2011, 11:04
Klient nasz pan :) Ale ja omegi używać nie będę jakieś to takie nie dla mnie :) Wolę tą frezarkę :)

Agnieszka Praska
01-02-2011, 11:09
u nas w szkole w programie jest tylko tarka i frezarka a omege tylko mialysmy pokazana jak wyglada i zeby do reki tego nie brac przypadkiem:)

Tosiaczek
01-02-2011, 11:13
Agulusia mi też odmawiali prace Omegą. :)

asia
01-02-2011, 12:14
a mi powiedzieli na kursie pedi ze w ue juz omegi nie wolno uzywac (nie wiem czy to juz pisalam?)

farbstift
01-02-2011, 17:10
Dobrze, że to napisałaś Asiu:* nawet nie wiedziałam. Ehh frezarką można też fajnie zrobić pedi a omega jednak może nam wiele krzywdy zrobić.

Brilliant
21-07-2011, 10:14
dziewczeta zgadzam sie z wami, ja tez oferuje pedicure frezarka ale zdarzaja mi sie klientki ktore wola omega :). mam tez takie ktore słuchaja moich dobrych rad i wola frezarke i one na kolejny pedicure przychodza za ok 2 miesiace na kolejny zabieg. a klientki omegowe:) pozwole sb tak nazwac przychodza po 3,4 tyg i prosza o zrobienie stopek znowu..dla mnie to lepiej ale nie docieraja do nich moje słowa..zazwyczaj sa to starsze osoby i maja juz swoje przyzwyczajenia ktorych nie daja sobie zmienic..

katarynka89
21-07-2011, 12:06
ja tam sie stopami nie zajmuję ale moja siostra jest na 2 roku kosmetologii i ostatnio miała na zajęciach pedicure, ćwiczyła na mnie przed zaliczeniem i robiła frezarką. Z ciekawości zapytałam ją czy nie ścinają naskórka , to stwierdziła że w szkole im ZAKAZALI bo można tylko szkody narobić, że to tak jak z wycinaniem i odpychaniem skórek, że jak się odpycha to zanikają a jak ciągle wycina to coraz to bardziej wrastają. ale ja sie na tym nie znam napisałam tylko to co usłyszałam :)

Brilliant
21-07-2011, 14:35
owszem zgadzam sie :) po omedze bardzo odrasta ale cos zyczenie klientki trzeba spełniac.w koncu z tego zyjemy:) dlatego warto jest dawac rady im zeby codziennie pielegnowały stopy pumeksem lub tarka a wtedy efekt bedzie dłuzszy:)

Paulka
21-07-2011, 14:38
pumeksem to chyba raczej nie, z tego co wiem to tak jest siedlisko grzybow i bakteri...raczej napewno tarka

Brilliant
21-07-2011, 15:07
ale w domku jezeli dbasz o higiene to tez przydatny jest pumeks,,wiele osob korzysta z nich i nie zawsze sa tylko tarki:)i pumeks tak samo jak tarke mozna umyc dokladnie i zdezynfekowac:)

Zuuzaneczka
21-07-2011, 16:58
Pumeks jak najbardziej, z tym że oczywiście 1 dla 1 osoby, jak korzysta kilka to robi się niefajnie, jeśli leży gdzieś na wannie (jak u mnie :D) czy w innych "mokrych" okolicach to wypada często go zmieniać żeby nie zawilgotniał i się nie zagrzybił :) wszak najtanszy kosztuje coś kolo 3zł :P

Brilliant
21-07-2011, 18:38
ja uzywam obecnie tarek ale wczesniej uzywałam pumeksow i normalnie myłam potem kladłam na poleczke na kawałku reczniczka jednorazowego zeby podeschl i psikałam plynem do dezynfekcji,,tak samo robie teraz z tarka. wiem ze baardzo duzo osob korzysta z pumeksow:)

Kaniusia0
24-07-2011, 20:19
a macie filmik jak pracuje się omegą? ja mam w pracy ale wole skalpele... omegą jakoś mi cięzko.... jak macie to wklejcie;)

anetta280
24-07-2011, 21:45
Ja używam tylko tarki, pumeks jakoś wydaje mi się mało higieniczny, a co do omegi brrr chyba bym się nie odważyła, uważam że są bardziej humanitarne sposoby radzenia sobie z nadmiarem naskórka na stópkach ;)

Evelyn.
25-07-2011, 09:06
ja używam i tarki i omegi i frezarki.... kilka klientek, które domagały się frezarki u mnie wybierają omegę(kilka też narzekało-a miały robione u różnych kosmetyczek, że miały frezarką niedokładnie) omegę mam metalową(i autoklaw do jej sterylizacji)...
ale moja koleżanka, która nigdy nie ma czasu kupiła sobie omegę i wycięła zbyt dużo naskórka, nie do krwi, ale 2 tygodnie mówiła, że nie mogła chodzić, a teraz jej skóra odrasta popękanymi łuskami.....:/: więc z omegą trzeba bardzo ostrożnie...

Brilliant
25-07-2011, 12:44
zgadzam sie z Evelyn:)
dziewczeta jak tylko bede miala jak nagrac filmik jak sie robi omega to napewno to zrobie i wam pokaze:) nie jest az taka straszna..jesli sie ostroznie posługuje to pietki sa miodzio:) a ze naskorek nie odrastał tak szybko to trzeba radzic klientka codzienna pielegnacje tareczka kremowac stopy..innym słowem dbac o nie,,bo nic samo sie nie zrobi:)

sztynka
25-07-2011, 18:26
Kupiłam jednorazowe omegi od Dobrej Rady po 5 zł i dzisiaj próbowałam. akurat miałam znajomą, która miała robione omegą właśnie do tej pory, więc się zgodziła. Powiem tak krótko, że trzeba to wyczuc na ile przydusic. U mnie na piętach to mogłam jechać jak heblem na desce nic nie czułam taki mam naskórek zrogowaciały. Cięłam i cięłam, nic nie leciało, żadnej krwi. Jestem teraz w domu i zaraz dokończę sobie tarką. Usunęłam odciski przynajmniej :skacze: Kumpela też zadowolona, stópki ma wreszcie gładkie. Także nie jest to takie straszne urządzenie :D
A gdzie można wirtualnie kupić skalpel?

Brilliant
25-07-2011, 19:35
napewno w sklepach medycznych mozna kupic ale i na allegro zapewne tez sa:)
zgadza sie ,wcale omega nie jest taka straszna. kilka razy i sie człowiek wprawi,

plushak
25-07-2011, 19:52
a mi powiedzieli na kursie pedi ze w ue juz omegi nie wolno uzywac (nie wiem czy to juz pisalam?)
mi w szkole mówili to samo, i myślę że wiele renomowanych salonów zamiast omegi używa frezary chociaż u mnie w bielsku to .. a przemilczę :D brudne tarki i inne takie katastrofa :p nie oddała bym moich stopek nikomu :p

Brilliant
26-07-2011, 18:45
heh.. jest wiele renomowanych salonow w ktorych uzywa sie tylko omegi, sa i takie gdzie tylko frezarki. kazdy wybiera swoja metode.

hassi
28-07-2011, 00:02
Dla mnie to jest obrzydliwe, kupiłam i chcialam cwiczyc na tacie.
Modlilam sie z 15 minut nad jego stopami i skapitulowam ;/

Brilliant
28-07-2011, 16:00
mi na poczatku tez było ciezko robic pedicure ale stopniowo przyzwyczaiłam sie,,a teraz to czasem jak mam wolna chwilke to mysle sb moze ktos przyjdzie na pedicure::) nie wiem dziewczyny ale polubiłam to:)

Paulka
29-07-2011, 12:42
ja w sumie tez lubie robic pedicure, teraz wzielam sie za takie dwa przypadki, czyli moja mama i moj chlopak, moja mama ma popekane piety, wczoraj zrobilam jej pedicure tarka i porzadniej jej starlam potem zrobilam jej peeling ale slabiutki bo niestety naraazie to tylko taki domowy mam, potem wtarlalam krem do stopek, byla bardzo zadowolona nie zdawala sobie sprawy z tego ze moga jeszcze jej stopki tak ladnie wygladac, a moj chlopak, gra w piłke nozna i korki robia swoje, ma okropnie odciski namachala sie i tez bardzo zadowolony...zamierzam kupic pozadny peeling do stop i maske i chce wyprowadzic im te stopki, jest to dla mnie super wyzwanie i daje mega ogromna satysfakcje po pierwszym razie na slabiutkim peelingu a juz taki zachwyt widze, az milo. A UZYWANIE NARZECI KTORE MOGE POWODOWAC USZKODZENIE CIAGLOSCI NASKORA W PRZYPADKI OSOB CHORYCH NA CUKRZYCE JEST TYLKO WKTEDY ZABRONIONE GDY CHORZY MAJA TZW. STOPE CUKRZYCOWA!!-nie robmy z nich kalek, napeawde. chcialam jeszcze napisac ze ostatnio bylam swiatkiem rozmowy kosmetyczki zklientka, klientka pytala o pedicure frezarka a pani kosmetyczka powiedziala jej ze omega jest sto razy lepsza bo po frezarce to miala pumeks na stopach...ja mysle ze brak umiejetnosc robi swoje.

sztynka
29-07-2011, 21:03
Jak jest sto kilo zgrubiałego,zaniedbanego naskórka, tak jak np. u mnie to szczerze dziewczyny, ale te frezarkę to można sobie w nos wsadzić. Ja mam dużo odcisków i narośli i robię raz w miesiącu starannie pedi. Moczę w mydlinach, następnie pykam całość omegą, potem tarką , potem peeling i na 10 minut krem i w foliowe i frotowe kapcie. cały miesiąc spokój!

Brilliant
30-07-2011, 22:16
zgadzam sie ze sztynka..jak jest bardzo duzo tego naskorka to frezarka nie da takiego efektu jak omega.naprawde i tu zadne najwybitniejsze umiejetnosci nie pomoga:)

Paulka
31-07-2011, 15:57
ale zeby sie brac za omege to trzeba miec cos w głowie...a nie zjechac babce stopy tak nzenie moze chodzic

sztynka
31-07-2011, 21:27
Oj Paulka też masz rację niestety większość po amatorsku się zabiera. Trzeba zabieg poprzedzić dokładnymi oględzinami stopy.Ja zawsze dotykam delikatnie, aby zobaczyć czy coś łapie naskórka. Po ostatnim "omegowaniu" zebrałam normalnie chyba ze 20 gram naskórka. ale od tamtej pory raz w tygodniu peeling , z lekka tarką i oczywiście kremik to podstawa i spokój mam już bardzo długo. Ja o stopy ogólnie nigdy nie dbałam :placz: aż się wstydzę, ze dopiero jak zaczęłam pracować w gabinecie kosmetycznym to się za nie wzięłam i przynajmniej nie jest wstyd na ulicę w sandałkach wyjść. Tylko przy tej pogodzie klientek na pedi jak na lekarstwo.

Paulka
31-07-2011, 21:34
no widzisz, Ty jak sobie zrobisz omego to codziennie lekko tarko i kremik, a takie panie co wyjda z salonu to wieszosc mysli ze jje to pomoze i albo dba albi i nie...albo nie moze wyjsc bo jje tak laska sciela ze bola ja stopy

mini89
31-07-2011, 22:59
ja w sumie jestem nawet za omegą. Przy bardzo zrogowaciałym naskórku jest idealna. Skraca również czas zabiegu. Po omedze zawsze ładnie wyrównam frezem nierówności. Plus dochodzi do tego codzienna pielęgnacja, krem i tarka i jest spokój na dłuższy czas :) Oczywiście są stópki które omegi nie wymagają, lub klientka sobie nie życzy, jednak uważam że jest ona bardzo pomocna. :)

ave89
02-09-2011, 19:24
A moim zdaniem wszystko zależy od tego z jakimi stopami mamy do czynienia.
Co prawda na studiach mówili nam, że omega to nie najlepszy pomysł. Natomiast na kursie stylizacji pazurków babeczka powiedziała, że z praktycznego punktu widzenia czasem skorzystanie z omegi jest wręcz konieczne. Tym bardziej, że klienci płacąc nam za zabieg oczekują natychmiastowego efektu. Oczywiście tak jak w przypadku każdego zabiegu trzeba zachować zdrowy rozsądek.
Moim stopom sam peeling wystarczy raz w tygodniu i normalnie cud miód i orzeszki :) wszystkie koleżanki mi zazdroszczą :).
Ostatnio miałam na pedicure klientkę z takimi stopami, że aż się przeraziłam. Samą frezarką lub tarką musiałabym trzeć chyba 24h bez przerwy :/:.
W omedze między żyletką a "główką" omegi jest stała przerwa i jeśli przyciśniemy narzędzie do skóry zetnie taką warstwę naskórka jaka zmieści się w tej przerwie. Ważne jest tylko, żeby ścinać w dół (czyli w kierunku pięty, a nie palców) w ten sposób łatwiej nam kontrolować narzędzie. NIE WOLNO ŚCINAĆ NASKÓRKA WYKONUJĄC RUCHY DO GÓRY (W KIERUNKU PALCÓW).
W przypadku wspomnianej wyżej klientki ułatwiło mi to pracę oraz skróciło czas zabiegu. Później tareczka, no i frezarki użyłam to starcia naskórka z palców. Następnie standardowo peeling i tak dalej..
Osobiście uważam, że omega jest ok. Należy jednak pamiętać żeby nie używać jej jeśli stopy tego nie wymagają. Nie dajmy się zwariować użycie omegi raz lub dwa nie spowoduje, że będziemy miały zaraz stopy jak dinozaur. :D Przy regularnej pielęgnacji ponowne jej użycie może nawet nie być konieczne. Jeśli klientce zależy na stopach to będzie przychodziła na zabieg i co 1,5 tygodnia żeby doprowadzić stopy do normalnego stanu i będzie pielęgnować je w domu. Jeżeli klientka przyjdzie na jednorazowy zabieg, bo np ma wesele syna i musi dobrze wyglądać :), a później również będzie przychodzić od okazji do okazji i oczekiwać od nas cudu to czym byśmy tego pedicure nie zrobiły to stopy po poprzednim zabiegu będą masakryczne :o
Hm.. Troszkę się rozpisałam ;)

Brilliant
02-09-2011, 21:31
ale sie zgodze:)

kobietazpazurem
05-09-2011, 10:00
Ja jestem wielką przeciwniczką omegi. Wolę pomęczyć się z frezarką a mieć pewność, że klientka dojdzie o własnych nogach do swojego domku :)

Zuuzaneczka
05-09-2011, 14:50
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Bardzo mądra wypowiedź! :) fajnie użyć frezarki gdy stopy wymagają tylko "ogarnięcia" ale gdy ja mam 3/4 nogi w odciskach i nagniotkach, to usuwanie tego frezarką nie dość, że jest nieskuteczne, to nieprzyjemne! Po 5 minutach frezowania stopy palą mnie ogniem, a zgrubiała skóra jak była tak jest :P ja po wielu próbach przerzucenia się na frezarkę, w tym profesjonalne gabinety podologiczne, pozostaję przy omedze+solidnym tarkowaniu. I mam pedi z głowy na 1,5-2 miesiące :ok:

Brilliant
05-09-2011, 20:43
zgadzam sie tak samo,,,omega nie jest taka straszna:)ja nie widze w niej nic takiego okropnego..jezdzisz nozykiem zabezpieczonym i scinasz,,nie wiem z jaka sila trzbea docisnacd zeby krew sie polała,,wystarczy delikatnie docisnac i naskorek scina sie:)

linkamalinka
31-01-2012, 12:31
ja kiedyś postanowiłam zrobić sobie tą przyjemność i ogarnęłam swoje stópki omegą właśnie. skóre na stopach od zawsze mam twardą jak u gada :) więc pomyślałam że będzie łatwo szybko i przyjemnie. niestety skonczyło się tym ze jakieś 2 tygodnie nie mogłam chodzić bo tak mnie pięty bolały. owszem były gładkie i ładne ale ten ból był straszny. powiedziałam sobie ze nigdy więcej i teraz tarka pumeks ewentualnie frezarka.:skacze:
ale tak to jest jak sie człowiek nie zna -krzywde tylko moze zrobic dobrze ze sobie:P

sztynka
31-01-2012, 20:33
linkamalinka za głęboko zjechałaś naskórek. Miałam ostatnio tak samo, że nie mogłam spać w nocy bo mnie bolał chociaż nic krwi się nie polało. Musimy po prostu uważać nie dociskać za mocno. Lepiej lekko za mało ściąć i poprawić tarką niż za dużo...

linkamalinka
02-02-2012, 13:55
ajć człowiek na błedach się uczy:) sprzet poleciał do smieci, zdecydowanie wole pomeczyc frezarke i tarke :D

fantazjapaznokcie
08-03-2012, 12:39
Dziewczyny! jakich używacie frezarek,frezów i peelingów do pedicure? i jak to wygląda cenowo?

murbania
10-04-2012, 22:09
dla mnie ta omega to jakś rzeźnia.. pewnie da się zrobić tę samą robotę frezarką ? może być dłużej

maboul
08-10-2012, 18:54
Ja też skończyłam kursik z pediksa i babeczka mówiła, że odchodzi się od omegi a używamy jej wyłącznie w przypadkach ostatecznych. Naciskała też na to, że naszą rolą jest wyperswadowanie tego sposobu "wiekowej" klientce, która całe życie robiła pedi omegą oraz przede wszystkim wyjaśnienie powodu dla którego uważa się go za zły (że przy ścinaniu naskórka żyletą naturalną reakcją jest jej nadmierny przyrost w tym miejscu) bo stwierdzenie "nie robi pani omegą bo to jest złe" to jak grochem o ścianę. Trzeba spokojnie wyjaśnić, że technika poszła na tyle do przodu, że naprawdę można zrobić pięknego pediksa nie krzywdząc swoich stóp! Ostatecznie, jeśli klientka będzie przystawać przy swoim, można jej zrobić tą omegą (więc w takich przypadkach warto ją mieć) i spodziewać się jej w niedalekiej przyszłości.. :]

Shonali
08-10-2012, 20:13
lLepiej lekko za mało ściąć i poprawić tarką niż za dużo...

Oj, czasem i tarką można sobie krzywdę zrobić. Jako osoba bardzo jeszcze zielona chciałam za jednym razem usuną cały zrogowaciały naskórek, żeby moje stopy były piękne i różowe :D a że tarkę miałam naprawdę dobrą :leze: oj, bolało! Około miesiąca musiałam chodzi w 2 parach frotowych skarpet i mega wygodnych butach treningowych. W środku lata.... :D dobrze, że nie wiedziałam czym jest omega :leze:

Omega be! Frezarka i dobra tarka cacy!