PDA

Zobacz pełną wersję : Fotel pedicure / kosmetyczny



Żaneta
27-07-2009, 21:33
Proszę o radę dotyczącą kupna fotela do pedicure:
Czy lepiej, wygodniej, praktyczniej jest kupić taki fotel

ACTIV paznokcie tipsy activ żel UV hurtownia kosmetyczna zdobienie fiberglass cyrkonie szkolenia kursy stylizacja paznokci paznokcie żelowe hurtownia Wrocław Alessandro IBD Star Nails Star Nail bass (http://www.activeshop.com.pl/fotel-kosmetyczny-pedicure-spa-100-p-1697.html)

czy taki

ACTIV paznokcie tipsy activ żel UV hurtownia kosmetyczna zdobienie fiberglass cyrkonie szkolenia kursy stylizacja paznokci paznokcie żelowe hurtownia Wrocław Alessandro IBD Star Nails Star Nail bass (http://www.activeshop.com.pl/fotel-kosmetyczny-a210-p-806.html)

i do tego

http://beautysystem.pl/Szafkapomocnik_do_pedicure_BSWB_2302-15.html

Teraz kilka pytań:

Czy często taki fotel jest regulowany jeśli chodzi o wysokość? (bo jedna klientka jest wyższa, druga ma króciutkie nogi), bo są regulowane i stałe...
no i pozycja półleżąca lub leżąca, czy kobiety lubią sobie poleżeć, czy też wolą siedzieć i patrzeć co im robimy?
Nie mogę się zdecydować, proszę pomóżcie, nie chodzi o kasę, bo są to pieniądze z Urzędu Pracy, więc mam kwotę do wykorzystania, tylko właśnie o praktyczność fotela. Dodam jeszcze, że będę na nim robić tylko pedi bez zabiegów kosmetycznych

ivonna70
27-07-2009, 21:37
Ciekawy temat i powiem, że sama chętnie poczytam co na ten temat powiedzą osoby, które mają takie fotele. Będę wiedziała czym się kierować przy wyborze.

Żaneta
27-07-2009, 21:59
Dziękuję, :Dmam nadzieję Ivonna, że doczekamy się odpowiedzi, a tak w ogóle to witam, bo ja ''nowa'' jestem na tym forum:]

Valia
28-07-2009, 15:49
ja osobiście zbieram na ten drugi, masaż mam więc nie potrzebny, dodatkowo jeszcze podnóżek. Polecam, widziałam w salonach u mnie w spa też taki jest i bardzo wygodnie. Łóżko razem z fotelem to super sprawa

ivonna70
28-12-2009, 22:32
Wrócę do tego tematu, bo jest on dla mnie bardzo ważny. Valia dziękuję za odpowiedź. Niestety linki podane przez Żanetę nie są aktywne i nie pamiętam jakie fotele chciała pokazać. Mnie interesuje fotel, na którym prócz pedicure będę mogła wykonać makijaż i drobne zabiegi kosmetyczne. Trochę mnie goni czas, bo w styczniu zaczynam działalność w salonie i muszę się zdecydować na jakiś. Bardzo proszę o radę. Załączam zdjęcia dwóch modeli.

unita
29-12-2009, 11:45
Mnie sie wydaje , ze praktyczniejszy jest ten drugi, bo jakbys chciala nogi np wydepilowac bedzie wygodniej. Poza tym nie zajmuje wwiele wiecej mieksca niz ten pierwszy.

asia
29-12-2009, 16:19
bardzo fajny temat:) ja nie miałam fotela dodatkowego, tylko do klasycznego fotela podnóżek, ale taki fotel fajna sprawa. wydaje mi sie tak jak unicie, ten drugi lepszy. wydaje mi sie bardziej praktyczny, bo bardziej elastyczny/mobilny

agasol78
23-02-2010, 11:18
Ja również uważam, że ten drugi fotelik jest lepszy :good:

sylwia-p_86
23-02-2010, 12:22
Zdecydowanie ten drugi:skacze: poniewaz masz pelna regulacje dwoch nózek i bez problemu sobie tak dostosujesz aby nie mieć kłopotów z plecami,a z robisz 3-4 pediksy i się możesz nie wyprostowac na gorszym sprzęcie.

WIOLA1
23-02-2010, 13:00
Podejrzewam ze ten drugi troche kosztuje?

julcia88
23-02-2010, 13:10
ja miałam na kursie identyczny jak ten drugi i zarówno super sie pedicure robiło jak i makijaż - o wiele wygodniej niz na tym pierwszym :D

WIOLA1
25-02-2010, 17:55
Czy ktos wie ile kosztuje ten drugi?

julcia88
25-02-2010, 21:04
FOTEL KOSME., hydrauliczny, do pedicure! PROMO! (924985732) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item924985732_fotel_kosme_hydrauliczny_do_pedicure _promo.html)
FOTEL KOSMETYCZNY ELEKTRYCZNY DO PEDICURE (935640047) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item935640047_fotel_kosmetyczny_elektryczny_do_ped icure.html)
i jest jeszcze kilka wystarczy popatrzeć :)

WIOLA1
26-02-2010, 12:03
Dzieki!!!!!!!!!!

kobietazpazurem
26-02-2010, 12:04
świetne są te fotele i o ile wygodniej się pracuje!

julcia88
26-02-2010, 12:18
wiolka nie ma za co :)

WIOLA1
09-03-2010, 13:41
Zamówilm ten drugi okaze sie jak sie bedzie pracowac......

julcia88
09-03-2010, 14:27
daj znać jak przetestujesz jak się pracuje :)

WIOLA1
10-03-2010, 12:02
Ok......napewno zdam relacje

livka
28-07-2010, 00:21
Chciałam się dowiedzieć jak się Wam pracuje na opcji nr 2?
Zastanawiam się nad takim fotelem, ale nie wiem czy klientka siedząc na nim dosięgnie nogami do postawionej na podłodze miski?
Doradźcie coś, zależy mi na fotelu, który będzie również przydatny do przedłużania rzęs.

dzięki
liv

kobietazpazurem
07-08-2010, 06:16
W większości foteli można regulowac wysokość fotela.

Agnieszka Praska
07-08-2010, 16:31
Chciałam się dowiedzieć jak się Wam pracuje na opcji nr 2?
Zastanawiam się nad takim fotelem, ale nie wiem czy klientka siedząc na nim dosięgnie nogami do postawionej na podłodze miski?
Doradźcie coś, zależy mi na fotelu, który będzie również przydatny do przedłużania rzęs.

dzięki
liv


to raczej bym polecala lozko kosmetyczne a nie fotel:D typowe fotele do pediksa maja tylko lekko odchylane oparcie a lozko mozesz sobie calkowicie polozyc :]
i na lozko zrobisz np depilacje a na wotelu jakos tego nie wiedze;)

paznokietki000
21-09-2010, 23:22
:yess: ! Ten 3 mi się podoba :) !
Ivonna ! Ten drugi fotl to strzał w 10 ! Marze o takim :)

Tekila_18
22-09-2010, 00:06
Ten drugi na makijaż i drobne zabiegi kosmetyczne będzie zdecydowanie lepszy:)

Agnieszka Praska
10-02-2011, 20:53
nie wiedzialam gdzie to dac wiec wrzucam tu :)

dziewczyny chce kupic fotel bo moje mnie do szlu doprowadza i upatrzylam sobie cos w tym stylu
jest nie drogi i w miare funkcjonalny
moze macie taki? jak sie sprawuje?? boje sie troche tej hydrauliki czy nie bedzie sie psul :/http://activeshop.com.pl/allegro/FOTEL%20210-2.jpg

EwaS.
10-02-2011, 22:17
Agulusia nie bój się hydrauliki bo ona jest rewelacyjna! Obniżasz i podwyższasz kiedy chcesz, jak Ci wygodnie, nawet jak klientka siedzi na fotelu. Do tego otwór na głowie który też jest bardzo wygodny dla klientek:ok:

Tosiaczek
11-02-2011, 09:37
Agulusia oglądałam podobny bo też będę kupowała, powiem Ci że są świetne :)

http://www.biomak.pl/pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=82&category_id=37&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1

Ja inwestuje kasę w ten :)

asia
14-02-2011, 14:42
my mamy podobne tylko jeszcze z podnozkiem do tego i ten podnozecz dosc czesto sie rozregulowywuje, ale latwo sie to naprawia ;)

Agnieszka Praska
14-02-2011, 18:52
kupilam:D jest swetny:yess:i jaki wygodny:love:


tosiaczek ja mialam kupic elektryczny dopoki nie zaczelam szukac o nich opinii:) poczytalam i doszlam do wniosku ze im mniej elektroniki w sprzecie tym lepiej;)

Tosiaczek
15-02-2011, 11:23
Agulusia dzięki poszukam takiego bez elektroniki :)

Agnieszka Praska
24-02-2011, 09:19
fotel przetestowalam juz i moge polecic z reka na sercu :D
mozemy podnosic sobie klientke lub opuszczac w zaleznosci jak na wygodnie :) fotel jest obrotowy obraca sie o 360stopni, mozemy sobie krecic klientka :) jesli chcemy go unieruchomic wlaczamy blokade i ani drgnie ;)

Tosiaczek
24-02-2011, 09:44
Agulusiu ja taki będę kupowała Fotel kosmetyczny ACTA-202 czarny :: Musicpro (http://www.musicpro.kqs.pl/index.php?p1827,fotel-kosmetyczny-acta-202-czarny)
Fajny jest i ładny.

Samea
09-03-2011, 20:47
Ja mam elektryczny jestem MEGA zadowolona,koszt masakryczny bo około13 tyś Ionto COmed,ale powiem Wam , że jakbym teraz kupowała to tylko z Activ 3000-5000 to już są takie super fotele , że hej !

kobietazpazurem
26-03-2011, 11:17
Tosiaczek a czemu czarny? Mi czarny się taki przytłaczający do salonu wydaje, chyba że będziesz miała jakąś narzutkę na niego :)

julcia88
26-03-2011, 12:17
A mi się czarny podoba :D
bynajmniej nie będzie sie tak szybo brudził :D

kobietazpazurem
26-03-2011, 14:00
Ja uważam wprost przeciwnie - my na takim fotelu robiny stoy i na jasnym nic nie widac, a czarny od pyłu albo od pedicuru od razu będzie do czyszczenia :)

kasia101081
29-05-2011, 13:58
witam serdecznie. Moze po czasie sie tu udzielam,ale lepiej pozno niz wcale :) ja mam taki fotel i powiem szczerze,ze ogolnie jest ok,tylko troche za duzy. Bez hydrauliki czlowiek tez dalby rade:) Wystarczy taboret kosmetyczny miec hydrauliczny. Pamietam,ze w szkole mielismy takie fotele,ze wystarczylo noga podwazyc lekko dzwignie i latwo sie regulowalo wysokosc tej czesci na nogi,a w tym sie meczylam,bo naprawde bylo cieko.Ale to moja opinia,Gdybym miala teraz cos kupic, wybralabym cos prostszego i mnieszego. POZDRAWIAM.

---------- Dodano o godzinie 12:58 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:45 ----------

jesli chodzi o fotel do pedicure,to odradzam kupowanie fotela z podnozkami przymocowanymi do siedziska, bo po pierwsze fotel mimo,iz jest hydrauliczny i ma regulowana wysokosc, to nawet przy wysokosci na maxa siedzialam zgarbiona,poniewaz nie reguluje sie wyzej podnozka.Podnozki byly wysuwane ale i tak noga klientki wisiala poza nim i skierowana byla w dol ziemi,wiec zupelnie nic nie widzialam, a dodatkowo przy stylizacji paznocki u stop, gdy klientka rozmawiala ze mna i dosc mocno gestykulowala,razem z nia gestykulowal caly fotel :) co w znacznym stopniu spowolnilo moja prace i to jeszcze przy frenczu :)

sztynka
29-05-2011, 23:11
ja do pedicure korzystam z fotela mojej wspólniczki kosmetyczki. Jest regulowany ręcznie. Podnoszę jak mi wygodnie. Nie odczuwam dyskomfortu związanego z brakiem podnóżek. Mam hydraulicznie regulowany taboret, żeby to mi było wygodnie, a klientka sobie leży. :ok:

wiolcia
12-06-2011, 15:51
Dziewczyny poradzcie mi czy taki fotel jak ten poniżej będzie praktyczny do pedixa i do przedłużania rzęs ? W opisie piszą że można rozłożyć do pozycji horyzontalnej, rozumiem więc że na płasko całkiem. Martwię się tylko jak przy pedicure z moczeniem nóg w misce czy klientka dostanie do niej siedząc.
Czy któraś z Was pracuje może na takim fotelu?
Fotel do pedicure MP8243- ecru- hydrauliczny :: Musicpro (http://www.musicpro.kqs.pl/index.php?p1491,fotel-do-pedicure-mp8243-ecru-hydrauliczny)

asiekfr
13-06-2011, 09:43
ja wlasnie tez szukam i wyczytalam wszystko ,ale dalej nie mam pojecia co wziasc,bo mi by pasowal taki z podnozkiem .
W salonie nie mam zbyt miejsca ,bo to salon fryzjerski i dostalam tylko taki "kat "na robienie stop.... moze ten ,taki najprostszy? Pracuje ktoras z was dziewczyny na takim i jest mi w stanie cos powiedziec.Fotel do pedicure z masażerem K+ - biały :: Musicpro (http://www.musicpro.kqs.pl/index.php?p1022,fotel-do-pedicure-z-masazerem-k-bialy)
Musze go jeszcze z polski przywiesc ,ale i tak mi sie bardziej oplaca niz tutaj!

asiekfr
22-06-2011, 11:56
zaglada tu ktos? litosci?;(

sztynka
22-06-2011, 17:24
Asiek widać, jest fotelik pierwsza klasa, mobilny, nie za duży i nie drogi. Ja bym brała :yess:

Emilia B.
22-06-2011, 17:26
wygląda bardzo przyzwoicie... niestety nie am takiego i nie jestem w stanie nic powiedzieć i polecić :/ ale jak do pedicuru tylko wydaje sie idealny :) na upartego to i rzęsy by na nim kleił :D

asiekfr
23-06-2011, 13:09
no i chyba go wezme ,tylko mam problem z taboretem dla mnie ,bo zupelnie nie wiem jak sie pracuje przy tym fotelu i jaki by byl dla mnie najwygodniejszy ,jeszcze do tego moje dyski ktore daja znac o sobie od czasu do czasu ,wiec musze miec cos naprawde wygodnego!

sztynka
24-06-2011, 21:29
Asiek to koniecznie taboret z regulowaną wysokością. Oparcie z doświadczenie wiem, ze nie jest konieczne, ja przy pediksie nie używam. C&C TABORET KOSMETYCZNY krzesło fotel SKÓRA (1638767222) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/cc-taboret-kosmetyczny-krzeslo-fotel-skora-i1638767222.html)

asiekfr
24-06-2011, 21:44
dziekuje bardzo dziewczyny... juz postanowione biore i fotel i taboret :)

flower
09-07-2011, 14:33
pracowałam przez prawie rok na podobnym, bez regulacji oparcia, dla mnie jest niewygodny, tzn przy obróbce pięt jest ok ale jak przechodzisz do paznokci jest gorzej musisz się mocno pochylać nad stopą, mimo tego, że podnóżek jest regulowany
teraz marzy mi się taki z dzielonym podnóżkiem ale czytam wasze opinie i też średnio, już sama nie wiem, doradźcie coś jeszcze

kasia101081
11-07-2011, 22:55
Dziewczyny ja juz dwa razy sie zawiodlam,najpierw mialam lozko kosmetyczne,ale ze wzgledu na brak miejsca w salonie pozbylam sie i niestety "zamienil stryjek sikerke na kijek",poniewaz kupilam fotel do pediure z podnozkiem,regulowana wysokoscia,ale...............jest obrotowe bez mozliwosci zablokowania!!!! Zeby go zatrzymac w miejscu, postawilam go w rogu i oparlam o sciane i dodatkowo opuscilam na sam dol,podnozki tez hamuja przy podlodze fotel,zeby sie nie krecill.Teraz przy wykonywaniu np.henny,gdy siedzaca klientka jest na wysokosci troszke wyzej mojego pasa z glowa oparta o zaglowek(jest zdejmowany ale to nic nie zmienia)-czuje ogromny dyskomfort. Ja bede szukac fotela z regulowana wysokoscia,z regulowanym oparciem i oddzielnie podnozka regulowanego na dosc duza wysokosc. Mysle jednak,ze najodpowiedniejszym wyjsciem dla osob,ktore maja miejsce bylby jednak profesjonalny fotel do pedicure, tak jak ten Fotel do pedicure VIva z masażerem by italpro (1703339720) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/fotel-do-pedicure-viva-z-masazerem-by-italpro-i1703339720.html) Zwroccie uwage,ze ma regulowane oparcie-henna to pikus,poza tym mimo,iz wydaje sie ,ze ten masazer i podnozek sa juz na stale,to i tak zaoszczedzicie sporo miejsca,poniewaz wolnostojacy podnozek ma conajmniej trzyramienna podstawe i trzeba bedzie przesuwac miske czy lampe w prawo czy w lewo,a tu robimy pedi -jest miska,robimy zeliki na stopkach na miejscu miski stawiamy lampe uv-wszystko w odpowiednim miejscu. To moja opinia i przemyslonka,z reszta "wyjdzie w praniu" powodzenia

Gorzkajakmokka
20-07-2012, 00:48
337~ ŁÓŻKO KOSMETYCZNE FOTEL KOSMETYCZNY MASAŻU (2498713717) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/337-lozko-kosmetyczne-fotel-kosmetyczny-masazu-i2498713717.html)

Dumam nad tym,ale tak myślę czy warto jak ja mam kilka klientek tygodniowo-czasami wcale. I czy by nadawał się do rzęs i pedikca...
Ma ktoś może?
Nie wiem co kupić żeby wyszło tanio i nadawało się do pedicure i rzęs i jeszcze znośnie wyglądało ;)

Ladyss
20-07-2012, 09:55
Ja osobiście doradziłabym dołożenie pieniążków i kupno fotela z hydrauliką.
Ja nie korzystam z podnoszenia i opuszczania wysokości, raz ustawiłam i tak stoi ale dla mnie niezastąpiona jest możliwość podnoszenia siedziska. Do malowania paznokci / żelowania paznokci podnoszę go tak jak na zdjęciu z tym że już samych podnóżków nie ruszam. Mam wtedy stopę idealnie ułożoną na prosto dokładnie na wysokości lampy :ok:

mar-kos
20-07-2012, 09:59
Jeśli wygląd Ci pasuje to nawet nawet :)
Musisz sobie zobaczyć jak wysoko sama siedzisz w stosunku do podnóżka w tym fotelu, oraz czy dasz radę wsadzić klientki nogi do miski :P

Co do rzęs to każdy płaski fotel się nada.

Slawko96
03-09-2012, 16:49
Z tego co wiem fotel biurowy (http://powerprice.pl/krzesla-i-fotele-c115.html) można zamówić prosto od producenta po hurtowej cenie na platformie powerprice.pl.

sandrus
27-03-2013, 05:05
Dziewczyny powiedzcie mi

Jeśli macie fotel tego typu to jak wygląda sprawa moczenia stóp?
Te fotele są wysokie a podnóżki długie.

Jak to kurcze rozwiązać.?


FOTEL kosmetyczny PEDICURE - POZNAŃ raty tanio wys (3104943355) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/fotel-kosmetyczny-pedicure-poznan-raty-tanio-wys-i3104943355.html)

milane
27-03-2013, 09:16
Ja mam podobny tylko w formie łóżka to niestety ale moczenie stóp odbywa sie na drugim krzesełku jest to troche niewygodne ale da sie przeżyć,najlepiej jak dla mnie pracowało sie na hydraulicznym..

sandrus
29-04-2013, 00:31
A co sadzicie o takim fotelu do pedi????


Fotel do pedicure BR-2301 (3193430796) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/fotel-do-pedicure-br-2301-i3193430796.html)

delyszys
29-04-2013, 01:30
piekny fotelik ale cena tez cudna ;)

sandrus
29-04-2013, 02:07
Strasznie mi sie podoba.
Wygląda na funkcjonalny,bo jest obrotowy,ma regulacje wysokości i oparcia,do tego jeszcze ma podgłówek:)

el.ch
29-04-2013, 14:47
Ladny, poza tym nie wiem, czy wielkosc ma dla Ciebie znaczenie, dla mnie ma ogromne, z uwagi na ograniczona ilosc miejsca ten wlasnie bylby idealny :) musze podpytac o wysylke za granice :)

natalia268
29-04-2013, 15:09
a ja sie zastanawiam czy aby na pewno jest taki dobry.. od razu rzuciła mi się w oczy jedna rzecz... ten 'podnóżek' nie jest regulowany (nie chodzi mi o pion)... I tak.. nie wszyscy są tej samej wysokości... i jedna osoba ten podnóżek będzie miała akurat, by stópki idealnie wystawały, a druga na początku łydki - wiec mało wygodnie i dla Ciebie i na klientki...
Chyba ze czegos nie wiem, albo nie doczytałam..

ale to tak mi sie od razu rzuciło..

asia
29-04-2013, 15:36
ja na takim pracuje i polecam, chociaz fakt wygodniej jak podnozek jest regulowany, albo zalatw sobie jakas podstawe pod niego. lepiej jak jest wyzej niz nizej w kazdym razie, bo nie trzeba sie wyginac przy piętach.

ale jezeli robisz tez rzesy to polecam taki fotel ktory mozna rozlozyc na lozko

sandrus
29-04-2013, 22:03
łóżko mam.
teraz szukam czegoś typowo do pedi.

czyli tym podnóżkiem nie można podjechac bliżej fotela.?

Znam ludzi którzy takie sprzedają.
mogę zapytać czy wysyłają za granicę.

I juz się dowiedziałam,ze jest mozliwość takiej wysyłki.

Tu link do ich sklepu do fotela.

http://www.negozio.pl/product-pol-1225-FOTEL-DO-PEDICURE-Z-MASAZEREM-.html

mania818
29-04-2013, 23:03
ja mam taki fotel i jestem zadowolona , podnóżek jest regulowany , wysokość , oparcie również . Mój nie posiada miski z hydromasażem :)

natalia268
29-04-2013, 23:25
No wysokość tak.. ale chodzi o bliżej, dalej ;)


sandrus - Jak masz łóżko to nie szkoda Ci kasy na fotel ? ;)

sandrus
29-04-2013, 23:51
szkoda.Pewnie,ze szkoda.
Moje łóżko nie ma regulacji wysokości-a jest wysokie.
Ma ruchome podnóżki.

Ale nie to che napisać.
Jesli ktoś jest niski a nawet średniego wzrostu to jego nogi nie wystają za te podnóżki i strasznie mnie to denerwuje.
Jak Wy to rozwiazujecie???
wiadomo,ze lepiej jak stopa albo wystaje za podnóżek albo jest na tyle wysoko,ze nie ma problemu zeby dostać się do pięty.
następna sprawa-jesli przy pedi używam lampy to jakos nie widzę tego zeby ja jeszcze tarabanić na łóżko
dlatego tez pedi robię na normalnym fotelu z oddzielnym podnóżkiem.

asia
30-04-2013, 20:49
jakbym miala do dyspozycji nieograniczone fundusze oraz miejsce to tez bym obstawiala osobny fotel do pedi, jednak wygodniej sie robi niz na lozku. ale pewnie to kwestia przestawienia sie. najwiekszym porblemem przy lozku jest dla mnie miska.

najlepiej podwyzszyc podnozek i dodatkowo pod noge podlozyc tą podłużną podpórkę pod dłoń. podkładasz to na kostke i wtedy pięta dodatkowo wystaje. a przynajmniej nic lepszego jeszcze nie wykombinowalam :)

w miske i tak wkladasz podklad albo folie wiec masazer jest dla mnie zbedny - chyba ze macie na to jakis patent?

sandrus
01-05-2013, 00:24
Nooooooo właśnie,moczenie stóp też tragedia.
Najlepiej zrobic to siedząc na innym fotelu,ale to znów już takie niefajne,ze tak latać trzeba.

I później kolejny problem,opłukanie stóp np.po pelingu.

Madziullka
01-05-2013, 12:33
Dziewczyny, ja mam taki fotel Fotel Kosmetyczny elektryczny ADELA- 3 silniki - Meblotek - Sklep Eversun (http://meblotek.pl/pl/fotele-kosmetyczne/2013-fotel-kosmetyczny-elektryczny-adela-3-silniki.html) :ok:
Dla mnie jest jak najbardziej ok :) przy moczeniu stopek, klientka tylko się troszkę zsunie do miski i nie ma problemu. Podnożek i oparcie oraz wysokość są regulowane elektrycznie pilotem lub pedałem, więc nie trzeba wykonywać dziwnych manewrów :yess: i super również nadaje się do rzęs i pewnie do reszty zabiegów (których na szczęscie nie wykonuję). Fakt, cena nie jest mała, ale opłaca się ulatwić sobie życie:D

luska102
01-05-2013, 14:33
A jeśli robisz żel to jak radzisz sobie z lampami do utwardzania?? Bo ja mam zawsze z tym problem gdzie i jak ustawić lampy.

kamillxx
01-05-2013, 16:46
ja pedicure robie na lozku i jest ok jako podporki pod stopy uzywam tego Siedziska dla dzieci CHILD fryzjerskie - Hurtownia Fryzjerska HAIRS, Meble Dla Salonów Fryzjerskich, Kosmetyki Alter Ego (http://hairs.pl/siedziska-dla-dzieci-child-fryzjerskie-fotelik.html)
dlugo kombinowalam co bedzie najlepsze by dokladnie opracowac stope i to jest to

Agnieszka Praska
01-05-2013, 17:32
Jak Wy to rozwiazujecie???



bardzo prosto ;) mam taki fotel Fotel TINA Kosmetyczny Hydrauliczny (3188025060) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/fotel-tina-kosmetyczny-hydrauliczny-i3188025060.html)
nozki zawsze mam podniesione do gory i fotel na maksa podnosze zebym miala stope na wysokosci twarzy:D
miske do moczenia stopek stawiam klientce na lozku na podfoliowanym podkladzie, ona szczesliwa bo wygibasow nie wyczynia tylko gazetke czyta ;)
sciagam miske i zrobiony mam podnozek z wielkiej belki recznikow fryzjerskich, zapakowane sa w folie i po kazdej klientce zakladam nowa ;) wkladam pod lydke i wszedzie dojade frezarka bez gimnastyki:P
pozniej stawiam 2 lampy na lozku a na wierzchu leza reczniczki i tez jedna nozka raz druga, klientka miedzy utwardzaniem stawia na lampe stope :) jeszcze mi sie nie zdazyla klientka ktorej wystawaly nogi za lozko ;)

natalia268
01-05-2013, 18:25
no i własnie o to chodzi :) wszystko super, wygodnie i bez kombinowania :D !

sandrus
01-05-2013, 23:53
Moja znajoma podkłada pod nogi taki wałek-poduszkę.
dzisiaj byłam w tej swojej nowej siedzibie i pomyslałam sobie,że jak kupie jeszcze jeden fotel to juz w ogóle się zagrace a bardziej mi mebli brakuje niz fotela.
Wolę wiec kupić cos co mi niezbedne niz kolejny fotel.

W związku z tym,ze moje łóżko nie ma pod spodem mozliwosci umieszczenie rolki na podkłady obmyśliłam,że kupie takie worki jak do brodzika tylko troche wieksze i będe je zakładać.
Wielkość taka,ze akurat zakryją cała część ruchomą.
Zabezpieczy to przed pyłem itp.

żeby zmniejszyć cały rytuał też będę stawiała miskę na łóżku i po kłopocie:)

kasiek2501
02-05-2013, 18:32
Z czystym sumieniem mogę polecić ten fotel: KAZARO - wyposażenie salonów fryzjerskich, kosmetycznych i SPA (http://meble.kazaro.pl/Produkt_152_vitra---ecru-r#152)

Mam go już 2 lata, co pół roku jest serwis, który go sprawdza i działa bez zarzutów!

sandrus
03-05-2013, 00:28
kochane a czym się oświetlacie?
lampa z lupą na statywie?

Agnieszka Praska
03-05-2013, 01:29
tak:D

sandrus
03-05-2013, 19:38
No i dup...a
moje łóżko a raczej część na nogi w pozycji najbardziej na prosto wcale prosto nie jest.

odpada stawianie miski na łóżku.
Chyba będę musiała obok łóżka na czymś ją stawiać.

Polećcie cos nieprofesjonalnego czyli taniego żeby można było miskę postawić:)
Wtedy klientka mogłaby sobie chwilę pomoczyc stopy siedząc bokiem na fotelu.

Agnieszka Praska
03-05-2013, 20:14
w miare niedrogie sa w biomaku http://www.biomak.pl/pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=944&category_id=80&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1

sandrus
03-05-2013, 22:08
Znalazłam tez coś takiego.
myślicie,ze ta "obręcz"na michę jest trwała i nie bedzie z nia problemów?


Brodzik Do Pedicure Z Regulacją Wysokości Misa (3205554408) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/brodzik-do-pedicure-z-regulacja-wysokosci-misa-i3205554408.html)

Agnieszka Praska
03-05-2013, 22:14
takie w szkole mialysmy :) sa ok

kamillxx
03-05-2013, 22:29
no fajne to jest ale kurcze kawal blachy a se licza ze hej

sandrus
04-05-2013, 01:49
A liczą,licza...bo profesjonalne:P


może wiecie gdzie kupić pokrowce na taki fotel?
http://www.ayala.com.pl/meblekosmetyczne/15/kategoria/Pedicure/Ayala/Fotel-do-pedicure-ARAMIS-ZESTAW#prod

natalia268
06-03-2014, 22:29
Z wszystkich tematów o pedi wybrałam ten :p , a teraz pytanie..

Jak sobie radzicie po domowemu podczas pedi ?
Bo jak robię sobie to pół biedy, siedzę po turecku, z nogą zbiera, raz sie wyprostuje i inne kombinacje.. a jak raz na jakiś czas moja mama sobie przypomni i mnie męczy to jest katorga.. nie mam jak i gdzie jej usadzic i położyć, a jak juz coś wykombinujemy to w sumie siedzę na podłodze zgarbiona :/

Macie jakieś sposoby ? :P

agulan82
06-03-2014, 23:15
Ja robie tak, ze klientka siada na krzesle takim zwyklym ja mam akurat 6 krzesel do stolu a dwa i tak nie uzywane wiec wlasnie na takim jednym siada klientka, dokupilam taborecik z miekkim siedziskiem i tez dosyc wysoki jest i na ten taborecik folia albo recznik duzy papierowy na toona kladzie noge tak aby lydka na nim sie opierala a ja no coz na podlodze po turecku i jade - dodam, ze jestem niewysoka wiec mi jest wygodnie chociaz plecy troche bola jak pietki zarosniete bardzo ale na razie jest mi tak w miare wygodnie -planuje kupic cos takiego i mysle, ze to rozwiaze moj problem z siedzeniem na podlodze i z brakiem miejsca na pozadny fotel Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Joannah
05-09-2014, 22:28
Temat ma juz kilka lat i przesladzilam go calego,
musze predko kupic fotel kosmetyczny i rozwazam rodzj fotela, elektryczny czy hydrauliczny?
I firme, mialam dwa z activ i silowniki byly wymieniane w obu, a takze oba pekly w miejscu spawu, generalnie troche mnie odstrasza ta marka.

Hydrauliki sie boje poniewaz chcialabym pelna regulacje, tzn klientka wskakuje na fote w pozycji siedzacej a ja ja klade do lezacej, tak jak u dentysty.
Jak to jest w hydraulicznym fotelu? Jak dziala oparcie i podnozek?

I czy nie lepiej zakupic po prostu elektryczny?


Bede wdzieczna za wszystkie podpowiedzi

A i zauwazylam ze 60 cm szerokosci to nieco za malo i czesto klientki otyle maja nieco dyskomfort, co zrobic z rekami i gdzie je ulozyc, bo najzwyczajniej sie nie mieszcza.

darjez
13-12-2014, 13:34
kochane a czym się oświetlacie?
lampa z lupą na statywie?

ja mam lampę lupę zamontowaną do szafki kosmetycznej:) zajmuje wszystko mniej miejsca;)

rf81
01-01-2015, 17:39
hej możesz mi powiedzieć gdzie i jak włacza sie tblokade?? Ja go kupiłam i się kręci wkoło byłam dziś bardzo zła jak go z mężem składałam.
fotel przetestowalam juz i moge polecic z reka na sercu :D
mozemy podnosic sobie klientke lub opuszczac w zaleznosci jak na wygodnie :) fotel jest obrotowy obraca sie o 360stopni, mozemy sobie krecic klientka :) jesli chcemy go unieruchomic wlaczamy blokade i ani drgnie ;)

hera16
27-01-2015, 14:24
Kochana podeslij link do fotela który zakupilas

Mam jeszcze prośbę do dziewczyn z fotelem hydraulicznym. Chciałabym zobaczyć zdjęcia jak to wyglada podczas pracy gdy klientka jest na fotelu a ktoś robi cos przy nogach. Zastanawiał się jaka jest realnie różnica poziomów. Bo ja robię stopy na zwykłym fotelu kosmetycznym. Mam go ustawionego na płasko, klientka siedzi oparta. Ale żeby opracować piętę muszę nogę klientki opierać na swojej lewej ręce. Ciężko się tak pracuje bo klientki często dostają skurcze bo nie chcą oprzeć całym ciężarem stopy na mojej ręce a i dla mnie też ciężko bo taka noga też waży. Klientka jak jest w spódnicy to tez się krępuje.
A te fotele hydrauliczne co robocie na nich stopy to też mają dzielone podnóżki?

Darek Podolog
04-02-2015, 00:52
Kochana podeslij link do fotela który zakupilas

Mam jeszcze prośbę do dziewczyn z fotelem hydraulicznym. Chciałabym zobaczyć zdjęcia jak to wyglada podczas pracy gdy klientka jest na fotelu a ktoś robi cos przy nogach. Zastanawiał się jaka jest realnie różnica poziomów. Bo ja robię stopy na zwykłym fotelu kosmetycznym. Mam go ustawionego na płasko, klientka siedzi oparta. Ale żeby opracować piętę muszę nogę klientki opierać na swojej lewej ręce. Ciężko się tak pracuje bo klientki często dostają skurcze bo nie chcą oprzeć całym ciężarem stopy na mojej ręce a i dla mnie też ciężko bo taka noga też waży. Klientka jak jest w spódnicy to tez się krępuje.
A te fotele hydrauliczne co robocie na nich stopy to też mają dzielone podnóżki?

Jeśli musisz w takich warunkach opracowywać pięty, to lepiej by klientka położyła się na brzuchu. Mam fotele elektryczne i opracowywanie pięt skalpelem jest proste i wygodne. Fotel unosi się do wysokości 1,2 m, a jestem wysokim facetem :) a nogi pacjentek mam nad głową jeśli jest taka potrzeba. Fotele elektryczne mają złączone nóżki, podzielone nóżki... wszystko zależy od modelu i ceny :) ale osobiście używam i polecam dzielone nóżki.
Pozdrawiam!

hera16
04-02-2015, 23:38
Wszystko fajnie jak klientka jest młoda i w miarę szczupła. Mam takie którym ciężko jest wejść a raczej wdrapać się na fotel. A co dopiero żeby się obróciła... Juz nie wiem...

rossana
18-06-2016, 22:37
Hej dziewczyny gdzie kupowałyście meble do salonu? Interesuje mnie jakiś fotel pedicure, ale naprawdę porządny. Doradzicie, gdzie najlepiej szukać? Póki co zakupiłam dwa fotele nowoczesne (http://martimeble.pl/13-fotele-nowoczesne) do poprawienia wystroju. Totalnie nie mogłam się oprzeć :P

Hester44
13-07-2016, 16:22
Super, dzięki za wszystkie porady :)