PDA

Zobacz pełną wersję : Peeling w akcji



Patii
29-07-2009, 02:02
Kilka porad co do peelingu :) Zaczerpniete z książki jaka stoi u mnie na polce;)


Szybki poranny zryw do pracy, szkoly, dlugie lekcje, krotkie przerwy, popoludniowy wypad na zakupy, dobry film w kinie albo jakaś smaczna przekąska w ulubionej knajpce, a potem szaleńczy powrót do domu... Tak z grubsza mogłby wyglądać grafik każdej z nas.Jednak codziennna bieganina po miescie w ekstremalnych warunkach atmosferycznych, do tego wysiłek, brak snu, stres oraz czesto pobieżna, nieprawidłowa pielęgnacja, pozostawiaja widoczne ślady na naszej skórze, która tak jak i ty, ma święte prawo czuć się zmęczona.

CO ZA DUŻO, TO NIE ZDROWO!

Naskórek to odnawiający się ciągle wielowarstwowy nabłonek. Jego wierzchnia partia (rogowa) stopniowo obumiera, przyczyniając się do naturalnej odnowy płaszcza ochronnego. Gdy jednak zrogoaciała warstwa jest zbyt gruba, skóra wygląda na zmęczoną i szarą.
Proces obumierana zachodzi naturalnie - skóra potrzebuje na to okolo 30 dni. Cykl ten spowalnia się z wiekiem, a także wtedy, gdy skóra narażona jest na działanie szkodliwychczynników zewnętrznych (zanieczyszczenie środowiska, promieniowanie UV, przesiadywanie przed monitorem komputera). Czasami nadmiar martwych komórek zgromadzonych na powierzchni skory utrudnia jej oddychanie, sprawiając, że staje się ona sucha, matowa lub lekko popękana. Są jednak kosmetyki mające a zadanie przywrócenie jej blasku. Wkraczamy zatem do akcji, uzbrojone w peelengi, gomaże lub eksfolianty.

PEELING

Działanie peelingów lub scrubów polega na mechanicznym usuwaniu zrogowaciałego naskórka. Kosmetyki te zawierają drobniutko zmielone kawałki pestek brzoskwiń, moreli, łuski migdałów, piasek, pumeks lub kredę. Kiedy nakładasz peeling, maleńkie ziarenka przyklejają się do skówy, a przy pocieraniu oczyszczają ją z martwych komórek!


Nałóż preparat na lekko zwilżoną skórę
Mokrymi opuszkami palców rozsmaruj delikatnie, omijając wrażliwe okoloce oczu - powinno to zająć okolo 2 minut
Dokładnie opłucz skórę, zmywając drobinki, a następnie nawilż ją tonikiem
Starannie wklep krem
Podczas delikatnego masazu towarzyszącego peelingowi pobudzasz mikrocyrkulację krwi. Jej rezultatem jest wzmożona wymiana międzykomórkowa, a widocznym efektem - rozjaśnienie cery.
Na ogol peelingi sa przeznaczone dla skór zgrubialych, mniej wrażliwych, bez skłonności do rozszerzania się naczyń krwionośnych.

GOMAŻ

Gomaż to najczęściej peeling pozbawiony ziaren. Zawarte w nim substancje w łagodny sposób rozpuszczają obumarłe komórki naszego skórnego płaszczyka. Wystarczy zaaplikować je na wilgotną skóre i pozostawic na kilka minut, a następnie zmyć delikatnie kolistymi ruchami, wilgotnymi opuszkami palców. Ten prosty zabieg pielegnacyjny zapewni skorze gladkosc, zniweluje nadmiar wydzieliny tłuszczowej i pobudzi krążenie!

EKSFOLIANTY

To preparaty, w których skład wchodzą kwasy owocowe, zwane przez fachowców antyhydroksykwasami (AHA). Najczęściej stosowane AHA to: kwas glikolowy, winowy, mlekowy, jabłkowy. AHA rozpuszczają spoiwo między martwymi komórkami warstwy rogowej naskórka, dzięki czemu komórki te są z łatwością złuszczane. Eksfolianty są przeznaczone dla cery tłustej. Zapobiegają powstawaniu czopów łojowych.

RADY I PRZESTROGI

Peelingi mozna stosowac dla kazdego rodzaju cery. Jednak obowiązują tutaj pewnezasady. Jesli masz tłustą cerę, powinnaś sobie serwować peeling raz w tygodniu. Przy cerze mieszanej stosuj peeling raz na tydzień w miejscach strefy tłustej (tzw. strefa T) i raz na dwa tygodnie w miejscach strefy suchej. Jezeli jestes właścicielką cery wrażliwej - raz na miesiąc, pod warunkiem, ze skóra jest zdrowa. Jelśli nękają ja stany zapalne i ropne, zarówno peeling jak i gomaż musisz sobie odpuścić. W przeciwnym razie zamiast świetlistego wyglądu zafundujesz sobie onfekcję!
UWAGA!: Bez względu na rodzaj cery nigdy, pod żadnym pozoem nie stosuj peelingu przed wyjściem na mróz lub mocne słońce!!!



CIEKAWOSTKA:

Sprawdzony, domowy sposób na oczyszczenie skóry z toksyn i poprawę jej kolorytu:)

Wystarczy 10 minut aby Twoja skóra rozjaśniała i rozświetliła się! :


Wlej do miaski 1 litr przegotowanej wody, dodaj 3 krople olejku aromatycznego - z bergamotki dla skóry tłustej, rumianku lub olejku neroli dla skory suchej, z lawendy lub drzewa różanego dla skóry wrażliwej
usiądź i pochyl się łagodnie nad miską
nakryj głowę ręcznikiem i posiedź tak 10 minut
osusz twarz ręcznikiem (przykładaj go łagodnie, nie trzyj)
nałóż krem nawilżający


Kochane mam nadzieję, ze wam się to przyda:)
W miarę możliwości będe starała sie dodawać jakies nowe ciekawe tematy zwiazane z pielegnacja twarzy, ciala, wlosow itp:)

jeszcze raz pisze, nioe jest to mojego autorstwa:) Przepisałam to dla was z książki :))

farbstift
31-07-2009, 14:29
ta parówka z rumiankiem jest skuteczna, ale czasu na nią ostatnio nie mam:(

samaron
07-07-2010, 16:36
Ja używam peelingów "gęstych", żadnych tam żeli peelingujących itp.
Ostatnio czyli jakieś 4-te opakowanie (co u mnie jest rzadkością):
http://img.bazarek.pl/43770/6412/233783/2327570448c0463659090.jpg

kiedyś ten:

http://merlin.pl/Bielenda-Fitness-Line-cukrowy-peeling-do-ciala_Bielenda,images_big,25,5904879005461.jpg

oba szczerze polecam.

unita
07-07-2010, 16:41
ja ostatnio przerzucilam sie na kawe:) robie peeling z zaparzonych fusow od kawy, rewelacja:D, mozna je zmieszac z dowolnym zelem pod prysznic.
Jak najbardziej spelnia swoje zadanie.
A jak potrzebuje peeling beztluszczowy(np przed opalaniem airbrush'em), nacieram sie samymi fusami , albo mieszam je z sola gruboziarnista.

samaron
07-07-2010, 16:44
O tak, kawą też kiedyś robiłam, mieszałam z cukrem i oliwą:D
Faktycznie fajnie działa.
Dzięki unita (ptaszki mi wyszły), zapomniałam o tym.

kobietazpazurem
07-07-2010, 16:49
samaron a na ile ci taki peeling starcza ?

tusia
07-07-2010, 16:55
ja polecam scrub z soli z morza martwego jest poprostu nieziemski, pieknie pachnie, ma w sobie oliwkę....w zyciu nie bylam taka gladka jak po tym pilingu:D
262822628326284
ostatnio uzywałam tez pilingu kupionego w biedronce:D pięknie pachnie26285

samaron
07-07-2010, 17:00
samaron a na ile ci taki peeling starcza ?

Nie wiem, nie liczyłam, ale chyba na krótko, bo lubię się porządnie wysmarować,
a nie jest drogi coś ok. 10-15zł

kiranka
05-01-2015, 11:11
Uważam, że pilingi z Joanny spełniają swoją funkcję, najważniejsze jest nałożenie odpowiedniego kremu po depilacji, ja stosuje z Green Pharmacy balsam różano-imbirowy, skóra jest elastyczna, ujędrniona i delikatnaa

kobra85
22-06-2015, 20:14
Po peelingu najlepiej pamiętać o balsamie - ja używam Balsam do skóry suchej vichy pomaga skutecznie nawilżyć ciało (http://www.vichy.pl/produkty-do-pielegnacji-cia%C5%82a/balsam-do-cia%C5%82a-ideal-body/p14145.aspx) i polecam, bo skóra jest fajnie nawilżona :)

kapec
24-07-2015, 12:43
Ja dostałam ostatnio w prezencie Koulikoro malijski peeling miodowy do twarzy 16g - Terractive - Tagomago.pl (http://tagomago.pl/produkt/22415/Terractive/Koulikoro-malijski-peeling-miodowy-do-twarzy-16g/) i to mój pierwszy peeling do twarzy, więc nie mam porównania, ale ten jest super :D

tomaszka
27-07-2015, 00:15
Kapec fajnie Ci . Co chwila coś dostajesz w prezencie i tak zachwalasz puszczając linki. Czy Twoje prezenty od razu mają karteczkę ze stronką www i ceną?:leze:

chocopolish
27-07-2015, 02:26
tomaszka też mnie w oczy gryzie to, że codziennie ktoś miły wrzuca linki do wspaniałych produktów które miał przyjemność przetestować :huh:
I zwykle są to osoby które na forum dodały 1 post... Tyle tych kont spamerskich się ostatnio udziela, fuuj, idźcie na inne fora, sio! :P

tomaszka
28-07-2015, 22:50
Dokładnie :/:

syrena16
29-07-2015, 00:13
W 100 % polecam Kanu od Madzi z spn piła
.... super

JadziaDax
14-03-2017, 01:23
Fajny peeling kawowy ma Efektima, bodajże Coffee Miracle

Cornelka123
16-03-2017, 15:35
Z peelingów ja lubię naturalny kawowy, dobrze ujędrnia skórę,a z drogeryjnych taki z serii Vegan friendly z bielendy, arbuzowy lub pomarańczowy. Oba fajnie wygładzają i pomagają nawilżyć skórę

matimaks
31-03-2017, 13:23
niezmiennie peeling cukrowy z serii twoja pielęgnacja, grube ziarna i piękny zapach :)

invisible20
02-04-2017, 19:48
Z peelingów ja lubię naturalny kawowy, dobrze ujędrnia skórę,a z drogeryjnych taki z serii Vegan friendly z bielendy, arbuzowy lub pomarańczowy. Oba fajnie wygładzają i pomagają nawilżyć skórę

U mnie dobrze sprawdza się ten pomarańczowy z tej serii. Mam też pomarańczowe masło do ciała. Do tych produktów przekonało mnie to, że są produkowane w oparciu o tylko roślinne składniki, bez zwierzęcych.

Ageatha
11-04-2017, 21:46
Tak jest pomarańczowy z tej serii jest najlepszy!

magdazajac
25-07-2017, 11:39
Ja najczęściej robię sobie peeling kawowy :)

Glue
21-10-2017, 12:41
Nie robię już sama peelingów ale kiedyś faktycznie się w to bawiłam, teraz nie mam ani weny ani czasu, ale zawsze jakiś sobie kupię w drogerii, teraz mam bielendy ten cukrowy, fajnie pachnie.

http://bielenda.pl/wp-content/uploads/2016/04/btp_peeling_nawilzajacy-rgb-188x350.png

Ozdobna
23-10-2017, 11:04
Ja sama robię peelingi do ciała, to bardzo przyjemne zajęcie, daje wiele radości. A potem taki peeling świetnie pachnie i super działa.

cass
01-12-2017, 13:05
Najlepiej jest robić peelingi często ale delikatne. Do ciała proponowałabym naturalne, na przykład fajny jest ten peeling vianka z owocami czarnuszki:
https://kropleurody.pl/userdata/gfx/74a07fd4b88edda94af11b6d1a204238.jpg

Do twarzy super jest enzymatyczny sylveco:
http://static.wizaz.pl/resize/kwc/image/product/608/105/105608/341233.jpeg?type=thumbnail&filter%5B%5D=fill%2Ccenter%2Cffffff&width=500&height=500&fallback=%2Fkwc%2Fimages%2Fno_product.png&t=1475487935

Jeśli nie znajdziecie stacjonarnie to polecam poszperać w aptekach internetowych. Jest tam pełen wybór. https://zamowienia.rodzinazdrowia.pl/

Ozdobna
08-12-2017, 12:01
Miałam ten peeling ale u mnie nie dawał efektów.

marcela22
22-12-2017, 21:44
ja uwielbiam peelingi kawowe ;p cudownie aromatycznie pachna a do tego rzeczywiscie daja wycisk cerze twarzy ;) probowalam przeroznych marek i w sumie i tak skonczylo sie na domowej wersji - tutaj fajny przepis Miód i kawa ? najlepsze kosmetyki! ? Odchudzanie bez kitów (http://obk.pl/blog/miod-i-kawa-najlepsze-kosmetyki/) cera rzeczywiscie jest gładka, oczyszczona i delikatna, a przy regularnym stosowaniu w dodatku dostaje tez fajnych kolorkow

dobulka
10-01-2018, 10:15
dla mnie niektore peelingi sa zwyczajnie za slabe, nie spelniaja moich oczekiwan.. np bodyboom i kawowe peelingi, laski szaleja na ich pukncie, a ja raz kupilam i byl slaby, poprostu slaby... idac dalej-peeling z kueshi, mam bananowy i oprocz tego pieknego zapachu nic mnie nie zacheca, dzialanie srednie, cos tam czuc na skorze, ale nadal nie to czego oczekiwalam.... :huh: Przez przypadek kupilam niedawno peeling weglowy z bielendy. Serie carbo detox znam z produktow do twarzy, nie wiedzialam ze maja pelling i zel pod prysznic :P NO i uzylam i jest bardzo fajny. Ladnie pachnie i skutecznie zluszcza naskorek zostawiajac skore mega delikatna! Nawet moj zanowny malzon zadowolony :cwaniak2:

olkaFA
13-01-2018, 15:39
Ja podrzucam swoje ostatnie odkrycie - Balneokosmetyki Malinowy Peeling do ciała, 200ml (http://www.ekobieca.pl/product-pol-17226-Balneokosmetyki-Malinowy-Peeling-do-ciala-200ml.html) uwielbiam maliny a ten pachnie tak jakby zawieral wszystkie maliny swiata ;p dodatkowo nie ma barniwkow i kolor jest uzyskiwany wylacznie z owocow - nieziemskie aromaty ;p wspomaga regeneracje skory zwlaszcza takiej wrazliwej jak moja i dodaje jej blasku

Sara91
18-01-2018, 10:36
Ja kocham owocowe zapachy peelingow, mialam juz malinowy, pomaranczowy a teraz czas na arbuzowy i jestem oblednie zakochana:serce: Peeling vegan frendly od bielendy zamkniety co prawda w nie wielkiej tubce, ale za to jest wydajny i super zluszcza naskorek pozostawiajac skore super gladka, a nawet mam wrazenie ze bardziej napieta/jedrna. Dla mnie naprawde super.

JadziaDax
14-03-2018, 00:07
U mnie dobrze podziałały peelingi Floslek.

dariasz
20-03-2018, 12:27
ta parówka z rumiankiem jest skuteczna, ale czasu na nią ostatnio nie mam:(

Ja tak samo ją uwielbiam :)

Grarzka
27-03-2018, 10:21
Ja też chętnie robię sobie peelingi kawowe, od razu po nich czuję się piękniejsza :) Ich jedyna wada to to, jak potem wygląda łazienka :P

GIPlayer
06-04-2018, 00:14
Alternatywa jakich wiele, jednym się przyda innym nie. Każdy powinien jednak znaleźć inną również opcję.

monkas
22-05-2018, 14:10
Peeling Thalasso od HB i będzie w porządku. Żadne cudowne kroki, a jedynie podstawy. Sami zauważycie, jakie uda się wam wywołać zmiany. U mnie np. ta zmiana jest zdecydowana, wszystko wygląda w porządku. Robię peeling raz na jakiś czas, ale pilnuję zawsze jakości kosmetyku.

marcela22
30-05-2018, 19:28
A ja się pożalę troche... Dziewczyny masakra... zrobilam sobie peeling kawitacyjny w gabinecie u kosmetyczki i efekt jest taki ze w tej chwili od 2 tygodni mam spuchnieta twarz i zaczerwieniona jak po jakims maratonie... To chyba juz powinno minac nie? Bylam juz u deramtologa wczoraj i zaczelam smarowac twarz tym dermokosmetykiem https://www.cetaphil.pl/113/cetaphil-da-ultra/ bo tez piekielnie mnie szczypalo a przy tych upalach to katorga. Poki co czuje ulge jesli chodzi o uczucie podraznienia - mam nadzieje, ze za moment i opuchlizna zejdzie bo krem ma w skladzie witamine E i silikony, ktore dzialaja regeneracyjnie. Ale never ever nie zrobie sobie zadnych peeelingow!

Agnez
06-06-2018, 09:26
Może to kwestia nieprawidłowo wykonanego zabiegu? Pytałaś dermatologa, czy to może być wina kosmetyczki?