PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przygotować się do mistrzostw oraz jak ocenia jury



zizia
01-08-2009, 16:03
materiał pochodzi z LNC. -myśle ze przyda się to dla tych co będą kiedyś chciały wziąść udział w miszczostwach. będą dokładnie wiedzieć jak sie do tego przygotować i z czym siliczyć:):):):)
Mistrzostwa i konkursy zdobienia paznokci cieszą się coraz większą popularnością. Doświadczeni styliści, ale i amatorzy, którzy biorą w nich udział znajdują w ten sposób nowe bodźce do rozwijania swojej kreatywności w tej dziedzinie. Na bazie tego, co można tam podpatrzeć rodzą się później nieskończone pomysły. Paznokcie stają się prawdziwymi dziełami sztuki a ich zdobienie to szerokie pole dla wyobraźni twórczego stylisty.


Klientki doceniają takie zaangażowanie i chętnie korzystają z usług kogoś, kto bierze udział w konkursach i zwycięża, zdobywając nagrody i dyplomy.

Każdy z mistrzów w dziedzinie zdobienia paznokci zaczynał od zwykłych prostych wzorów. Dlatego Ty też możesz zacząć się rozwijać na tym polu! Musisz tylko pobudzić swoja wyobraźnię i odważnie pokazywać swoje umiejętności innym.

Mistrzostwa i konkursy NailArt organizowane są na całym świecie. Często jest tak, że na konkursach rangi krajowej wyłaniani są kandydaci do mistrzostw Europy i Świata. Na każdej tego typu imprezie mogą być zastosowane przez organizatora inne kryteria oceniania.
Poniżej opisujemy główne zasady na mistrzostwach i konkursach zdobienia paznokci.

1. Zasady ogólne


Organizator wyznacza temat, do którego należy nawiązać zdobienie paznokci.
Na konkurs przychodzisz z własną modelką. Modelka powinna być już odpowiednio ucharakteryzowana - ubiór, uczesanie, makijaż i dłonie powinny współgrać do tematu. Na innych z kolei imprezach charakterystyka modelki odbywa się na godzinę przed rozpoczęciem konkursu.
Wszystkie przyrządy i produkty jak żel, akryl, lakiery, ozdoby do zdobienia paznokci przynosisz we własnym zakresie. Organizator zapewnia stolik i doprowadzenie prądu na miejsce.
Przed rozpoczęciem konkursu następuje kontrola paznokci modelek i losowane są miejsca pracy.
Niedozwolone jest używanie białych tipsów french, Airbrush i Stamping. Używanie frezarek do manicure dozwolone jest bardzo rzadko i tylko do bardzo kreatywnych zdobień. Frezarka nie może służyć wtedy do modelowania paznokci.
Modelowanie i zdobienie paznokci odbywa się z reguły w ciągu 3 godzin. Wszystkie zdobienia np. elementy akrylowe musisz wykonać w tym czasie, nie mogą być przygotowane wcześniej. Czasami organizator zezwala na przedłużenie paznokci przed konkursem i na to byś na stoliku mogła mieć wcześniej przygotowany rysunek..
Kształt, długość i technikę modelowania paznokci wybierasz sama.
W czasie modelowania paznokci jury ma prawo przypatrywać się Twojej pracy by potem móc lepiej ocenić pracochłonność zdobionych paznokci. W tym czasie żaden z nich nie może Ci czegokolwiek podpowiadać ani sugerować. Czuwa nad tym osoba kontrolująca konkurs.



2. Jak ocenia Jury?
Po wyznaczonym czasie musisz opuścić miejsce pracy a do akcji wkraczają jurorzy. Na scenie zostaje Twoja modelka, którą jury ocenia według następujących kryteriów:


Proponowane zdobienie powinno jednoznacznie kojarzyć się z obowiązującym tematem.
Zdobienie nie może być powielane od innych i powinno być wyłącznie Twoim oryginalnym pomysłem.
Jury oceni też Twoją znajomość z wybraną techniką. Czy w czasie modelowania paznokci stosowałaś np różne pędzelki do zdobienia albo czy opracowane przez Ciebie motywy akrylowe, żelowe były trudne do wykonania.
Wszystkie zastosowane elementy zdobienia muszą być powiązane z sobą i tworzyć jedną całość. Zdobienie nie może być zbyt skąpe ani przesadzone.
Jury zawsze wychodzi z założenia, że kreatywność nie ma granic. Im bardziej różnorodny jest materiał lub kolory użyte do zdobienia paznokci, tym więcej punktów można zdobyć.
Ocenie podlega również charakteryzacja modelki, która tworzy całość do modelowanych paznokci i wyznaczonego tematu.
Do Twojej modelki jurorzy mogą podchodzić wyłącznie pojedynczo i nie mogą się miedzy sobą konsultować – czuwa nad tym osoba kontrolująca.


3. Za co jury ma prawo odjąć Ci punkty?


Jeśli nie dopracowałaś w pełni modelowanych paznokci
Jeśli po zakończeniu konkursu po sygnale „Stop” nadal pracowałaś.


4. Werdykt Jury
Po zsumowaniu punktów od poszczególnych członków jury przyznawane są nagrody i rozdane pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy proszeni są do wejścia scenę w celu wręczenia nagród i zrobienia pamiątkowych zdjęć.


5. Uwaga - Organizator nie ponosi odpowiedzialności za powstałe szkody i straty zawodniczek i modelek.

Zdobycie jednej z nagród wiąże się często z wieloma wyrzeczeniami, ogromnym nakładem pracy i nerwów jakie towarzyszą przed mistrzostwami. Musisz wyszukać wiele koncepcji kostiumów i stworzyć różne stylizacje by potem wybrać ten najlepszy pomysł.
Ale pamiętaj – WARTO.
Zdobywaj nagrody, wzbogacaj siebie i innych.

Anna Kosińska
01-08-2009, 18:29
wierz mi ze tych zasad jest o wiele wiecej i to jest najgorsze.Ja w tym roku sie wybieram wiec juz Mnie glowa boli...

zizia
01-08-2009, 18:35
ja dostałam od nich mejla i postanowiłam to dać na forum. na pewno dziewczyny skorzystają.:skacze::skacze::skacze:

Anna Kosińska
01-08-2009, 19:33
na pewno skorzystaja sa to cenne wskazowki jakby nie bylo...:)

zizia
01-08-2009, 19:41
dla mnie też. bo dostałam zaproszenie do brania udziału dla początkujących stylistek. tylko mają mi dać znać gdzie i kiedy będą się takie odbywać.:skacze::skacze::skacze:

Ewelina83
01-08-2009, 21:04
bardzo cenne informacje i na pewno sie przydaja wielu z nas!!!

Anna Kosińska
02-08-2009, 11:56
Ja rowniez wam podaje link do wiecej informacji na ten temat.. Nailpro Polska: Mistrzostwa (http://www.nailpro.com.pl/targi/nailpro-show/odwiedzajacy/mistrzostwa.html)

sylwia-p_86
02-08-2009, 12:09
W aktualnych Paznokciach jest artykuł"Grzechy frenchu"Bardzo fanie opisane jest na co zwracają uwagę na miestrzostwach i jakie błędy są popełniane.Warto przeczytać nawet tak dla siebie samej.

Aniu na jakie się wybierasz???

barbara_kawka
02-08-2009, 12:18
W aktualnych Paznokciach jest artykuł"Grzechy frenchu"Bardzo fanie opisane jest na co zwracają uwagę na miestrzostwach i jakie błędy są popełniane.Warto przeczytać nawet tak dla siebie samej.

Aniu na jakie się wybierasz???

a mozesz zamiescic ten artykul ??

Anna Kosińska
02-08-2009, 12:28
tego artykulu lepiej nie zamieszczajcie to nowy numer i moga byc pozniej problemy..moge opisac ten artykul jesli chcecie ale nie wstawiajcie...Ja wybieram sie na najciezszy czyli pink&white i chce rowniez pojsc na mistrzostwa paznokci uzytkowych..

sylwia-p_86
02-08-2009, 12:34
hmm to jak ktoś chce to na e-maila wysle ;]

Anna Kosińska
02-08-2009, 12:47
no to juz lepiej nie ryzykujmy by pozniej adminy nie mieli problemu....:)na e-maila to wiadomo juz inna sprawa...

sylwia-p_86
02-08-2009, 13:11
Aniu napisz na jakie mistrzostwa się wybierasz ;d ;]

zizia
02-08-2009, 13:31
ja bym pojechała na takie dla początkujących stylistek.ale na razie nie wiem gdzie są organizowane.:skacze::skacze::skacze:

Anna Kosińska
02-08-2009, 13:33
a juz pisalam dzisiaj w jakims temacie...ja wybieram sie na pink&white najtrudniejszy...hihihi i na mistrzostwa paznokci zdobionych uzytkowych...:)

sylwia-p_86
02-08-2009, 14:17
aaa nie doczytałam nigdzie ;] hmm kurde to powodzenia,będziemy trzymać kciuki w odpowiednim momencie ;]

zizia
02-08-2009, 14:26
a juz pisalam dzisiaj w jakims temacie...ja wybieram sie na pink&white najtrudniejszy...hihihi i na mistrzostwa paznokci zdobionych uzytkowych...:)
hi hi hi .aniu właśnie tu pisałaś.:skacze::skacze::skacze: parę postów wyżej.:skacze::skacze::skacze::skacze: