PDA

Zobacz pełną wersję : Co na początek?



Strony : [1] 2

aga
05-08-2009, 20:03
Chciałam zacząć swoją "przygodę" z pazurkami ale mam strasznie dużo dylematów i mam nadzieję, że pomożecie mi je troszkę rozwiać...

Już prawie wybrałam lampę aż tu nagle przeczytałam, że do metody akrylowej jest nie potrzebna...to prawda?
Bo myślałam o metodzie akrylowej na początek ponieważ jakoś wydaje mi się trwalsza i nie jestem przekonana co do tipsów...myślałam o przedłużaniu na formie, czy to dobry pomysł?

Myślicie, że na początek metoda akrylowa czy żelowa jest lepsza?

Wiem, że pewnie co do pewnych rzeczy się mylę... za co przepraszam ale jestem jeszcze "zielona" i mam nadzieję, że pomożecie mi jako koleżanki po fachu ;P :kwiatek:

elinka
05-08-2009, 20:09
do metody akrylowej nie jest potrzebna lampa chyba że uszyważ takich przy których użycie lampy jest konieczne ale najczęściej się zdarza że nie jest to konieczne ja osobiście rozpoczełam od paznokci żelowych dla mnie akryle to czarna magia z akrylami kombinuje tylko przy kwiatuszkach ale jak wcześniej kobietki pisały w innych tematach najczęściej jest to kwestia przyzwyczajenia na początku zarówno metoda żelowa jak i akrylowa będzie sprawiać problem początki zawsze są trudne A tipsy metodą żelową jeśli są wykonane pożądnie mogą sie trzymać bardzo długo nawet 2 miesiące tylko oczywiście trzeba wypełniać odrosty

ivonna70
05-08-2009, 20:21
Obie metody trzeba opanować, co przychodzi z czasem. Do akrylu nie potrzebna jest lampa, chyba że stosujesz akryżel (czyli połączenie proszku akrylowego z żelem), lub na koniec chcesz paznokcie nabłyszczyć żelem wykańczającym.
Co do sposobu przedłużania forma czy tips, to dokładnie tak samo jak przy wyborze metody, musisz się nauczyć prawidłowo przykleić tips, aby nie podszedł powietrzem i go prawidłowo opracować, natomiast przy formie trzeba opanować prawidłowe podłożenie i budowanie paznokcia. Którą metodę wybierzesz na początku nie ma znaczenia, bo zdania co do łatwości są podzielone.
Według mnie obie metody są trwałe przy prawidłowym wykonaniu.

asia
05-08-2009, 20:32
przy akrylu to tak jakbyś lepiła paznokieć plasteliną, a przy żelu jakbyś malowała gęstym lakierem. nie wiem jak to inaczej porównać:)

Kamis
05-08-2009, 20:41
nono miminka się nam będzie szkolić ;) czyżby paznokcie zaczęły się łamać ? ;)

przepraszam za offtopic :P

tego posta nie ma ^_^

aga
05-08-2009, 20:50
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi:* będę się musiała porządnie zastanowić ale jak na razie kusi mnie ta forma tylko teraz nie wiem czy żel czy akryl...

Kamis jak się człowiek nie rozwija to się cofa;P trzeba spróbować czegoś nowego :)

Ladyss
05-08-2009, 21:07
Obie metody są bardzo fajne ale pamiętaj że w żelu łatwiej można zatopić różne ozdoby dlatego uważam że na początek warto opanować żel. Jeśli będziesz miała jakieś pytania możesz zawsze pisać do mnie na gg.

ivonna70
05-08-2009, 21:15
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi:* będę się musiała porządnie zastanowić ale jak na razie kusi mnie ta forma tylko teraz nie wiem czy żel czy akryl...

Kamis jak się człowiek nie rozwija to się cofa;P trzeba spróbować czegoś nowego :)
Akrylem zdecydowanie lepiej pracuje się na formie. Żel trudniej jest opanować.

zizia
05-08-2009, 21:19
miminka obie metody są fajne. tylko że trzeba je dobrze opanować. fakt w żelowej jest łatwiej zatopić ozdoby.. ale mi na przykład lepiej się robi akrylem. chociaż żel nie jest taki zły. musisz opanować obie metody. ale dobrze znasz forum i jego tematy. więc szybciutko wszystko opanujesz. a do akrylu nie trzeba lampy zastyga sam.:good: no miminka do roboty. i dawaj nam tu pieronem swoje prace:skacze::skacze::skacze::skacze:

Ladyss
05-08-2009, 21:27
Ja już wiem! Ja Ci proponuję metodę combo i obędzie się bez dylematu:D

aga
05-08-2009, 22:22
Dziękuje za wszystko informacje :) Teraz nie wiem czy zaopatrywać sie w lampę skoro do akrylu jest nie potrzebna...

Już lece poczytać o tej metodzie combo ;P

Ladyss
05-08-2009, 22:39
Wydaje mi się że nawet do akryli warto kupić lampę i mały słoiczek żelu clear żeby zatapiać ozdoby:) czy nawet do uzycia nabłyszczacza - no chyba że masz na tyle sił żeby używać zamiast niego polerki ale ja przy tym wysiadam:P

aga
05-08-2009, 22:49
Dzięki Ladyss:) to chyba jednak pomyślę o lampie

zizia
05-08-2009, 23:24
lampę możesz sobie kupić. a nuż umaisz sobie że chcesz żelki jeszcze robić.:skacze::skacze::skacze: wtedy będziesz szukać lampy i kupować.:skacze::skacze::skacze:

Chanti25
05-08-2009, 23:40
Miminka a gdzie Ty mieszkasz, bo ja pod koniec września będę chciała się pozbyć mojego biurka pod tipsy i lampy na 4 żarówki ( tylko żarówki trzeba nowe, bo te kiepsko świecą), bo do salonu mam już wszystko nowe i mogę Tobie je oddać .
A pochłaniacz będę chciała odsprzedać ;P
Tak ono wygląda
6075

6076

aga
05-08-2009, 23:50
Kochana a ile byś chciała za tą lampe ?:* w Lublinie mieszkam więc trochę daleko:( a biurko już mam w pokoju i Twojego bym nawet nie miała gdzie wcisnąć bo mam mały pokój :(

asia
05-08-2009, 23:51
A pochłaniacz będę chciała odsprzedać ;P


a jaka cena?:)

Chanti25
06-08-2009, 00:16
Kochana a ile byś chciała za tą lampe ?:* w Lublinie mieszkam więc trochę daleko:( a biurko już mam w pokoju i Twojego bym nawet nie miała gdzie wcisnąć bo mam mały pokój :(
lampe za darmo oddam ;) Podaj mi tylko adres to Ci jutro prześle ;)

---------- Dodano o godzinie 23:16 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 23:15 ----------


a jaka cena?:)
za pochłaniacz płaciłam 139zl i może za 70 lub 60 zł chciałabym sprzedać :]

aga
06-08-2009, 00:24
Chanti jesteś kochana !! :*:przytul::love::jupi::kwiatek::kooffa:
Kamis proponuję dla Chanti jakiś medalik albo jakieś punkty, bo nawet nie wiem jak jej dziękować :)

Chanti25
06-08-2009, 00:26
Nie ma za co :*

asia
06-08-2009, 00:53
jakby co to napisze ci pw, bo teraz zmieniam miejsce i nie wiem co tam bedzie

Chanti25
06-08-2009, 10:27
ok ;)

aga
08-08-2009, 00:31
Chyba zdecyduję sie na początek na żel na formie a z czasem zaopatrzę się w akryl :)

Chciałam zrobić sobie taką podstawową listę co powinnam kupic...ale mam z tym problem, bo jest tyle rodzai żeli, że nie mogę się za bardzo połapać w tym wszystkim:(

1.Primer
2.Cleaner
3.Formy
4.Bloki, pilniki
5.Waciki bezpyłowe
6.Oliwka
7.Żel budujący ?
8.Żel przezroczysty
9.Kamuflaż
10.Żel biały
11.Nabłyszczacz
12.Patyczki
13.Płyn do dezynfekcji
14.Nabłyszczacz

To moja wstępna lista powiedzcie mi co powinnam do niej dodać ewentualnie co z niej wyrzucić :*

Pati88
08-08-2009, 08:48
miminka ja na swoim przykladzie radzilabym Ci zaczac od tipsa i dobrze ze zdecydowalas sie na zel mi osobiscie akryl sprawia troche problemow szczegolnie z wyczuciem proporcji albo wychodzi mi zbyt krystaliczna kulka albo za rzadka.ale jak kto woli jedni zaczynaja od akrylu drudzy od zelu, do Twojej listy zakupow dodalabym jeszcze bonder i quick finish(nablyszczajacy) chyba ze kupujesz jednofazowki,jeszcze pedzelki patyczki,plyn do dezynfekcji,lampa i aceton.

aga
08-08-2009, 11:12
Listę zaktualizowałam troszkę:)

a o co chodzi z tym bonderem? tzn do czego on jest potrzebny?
i aceton jest tylko do zdejmowania tipsów?

na początek spróbuje z formą jak mi nie będzie szło to dokupię tipsy...czyli muszę teraz wyrzucić z listy aceton;P

najgorszy mam problem z zelami:( bo nie bardzo sie na tym jak na razie znam:( może któraś chciałaby mi napisać listę żeli jakie powinnam kupić na początek ?

pędzelki mam i lampę też będę miała:)

Aneta
08-08-2009, 12:10
ja uzywam zelu jednofazowego bardzo gestego z Perfect Lady,mysle ze na poczatek i w ogole jest dobry

---------- Dodano o godzinie 09:10 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 09:09 ----------

jest przezroczysty,do tego zel kamuflarz i bialy oczywiscie

aga
08-08-2009, 12:14
Dziękuję :* i 3 wystarczą na początek?:) nie trzeba jeszcze jakiegoś nabłyszczacza czy czegoś w tym stylu?

Aneta
08-08-2009, 12:18
tak musialabys kupic sobie nablyszczacz tez

samaron
08-08-2009, 12:21
No jeszcze by Ci się przydał żel nabłyszczający (gloss), bo to polerowanie to na prawdę wykańcza. (robię tylko akryle i myślę nad kupnem lampy i jakiegoś finisha, bo wnerwia mnie to hetanie pilnikami)
Zamiast wacików bezpyłowych możesz używać gazy, a lepiej zainwestować w dobre, szerokie formy.

Chanti25
08-08-2009, 12:42
a ja teraz używam zeli z INFINITY od naszej sweet-ki i są super naprawdę.

zizia
08-08-2009, 12:45
Dziękuję :* i 3 wystarczą na początek?:) nie trzeba jeszcze jakiegoś nabłyszczacza czy czegoś w tym stylu?
kochana jak będziesz już miała lampę możesz sobie kupić nabłyszczcz lub żel wykończeniowy w pędzelku. ja zanim kupiłam żel w pędzelku. akryl nabłyszczałam lakierem bezbarwnym. naprzykłdten szpic co robilam był wykończony lakierem.:*:*:*

Pati88
09-08-2009, 10:39
bonder jest to zel ktorego uzywa sie jako pierwszego,zwieksza on przyczepnosc jesli chcesz robic na zelach jednofazowych to jest on nie potrzebny bo w jednym zelu jest od razu bonder,budujacy i nablyszczajacy.jesli chcesz pracowac na zelach trojfazowych to musisz zakupic 3 rozne zele czyli bonder,zel budujacy(rozowy i/lub przezroczysty),i nablyszczajacy.i jesli robisz na trofazowych to nakladasz kolejno: bonder(cieniutka warstwa),budujacy(2 warstwy),nablyszczajacy

Zuzanna Rzeszewska
09-08-2009, 23:06
Najlepiej mi sie pracuje na jednofazowce i potem tylko finish. Ale to tylko moja opinia.
A to lista rzeczy, ktore wg mnie sa niezbedne
1.Plyn antyseptyczny
2.Waciki bezpylowe
3.Pilniki
4.Odtluszczacz
5.Primer
6.Kopytko do skorek
7.Tipsyn(przezroczyste i biale-french)
8.Forma(najlepiej jest znac obie metody)
9.Obcinaczka do tipsow
10.Zel jednofazowy (budujacy, gesty)
11. Zel cover
12. Zel bialy
13. Zel finish
14.Oliwka do skorek
Opcjonalnie dla komfortu swojego i/lub klientki, zalezy czy masz zamiar robic tylko sobie czy nie:
-poduszka pod reke;
-szczoteczka do odpylania.
To chyba na tyle ;D

aga
09-08-2009, 23:13
a do czego służy płyn antyseptyczny?

kasiasssss
09-08-2009, 23:18
jak sama nazwa mowi do odkazania, mysle ze dloni,stolu i narzedzi

asia
10-08-2009, 02:36
a pędzel? :) do żeli z sobola lub tworzywa sztucznego, 6 lub 8, do akryli z kuny, 8 (rozmiary wg mojego upodobania:) ) przydadzą się ze 2 (drugi np do frencza)
+ lampa jeśli żel
+ rękawiczki (kupuje się 100 sztuk po ok 15zł -tak jest najwygodniej chyba)
+ klej do tipsów (wg mnie lepszy w pędzelku, jakby co to łatwiej nim cyrkonie przykleić potem)
+ bloczki (a pilniki koniecznie w różnych gradacjach)

są osobne płyny do odkażania rąk i narzędzi

jeżeli robisz komuś to dobry jest zestaw: ręczniczek, na to ręcznik papierowy, na to poduszeczka obłożona ręcznikiem papierowym

do ozdób dobrze jest mieć coś do wysypania, ja używam zwykłego szklanego spodeczka ozdobnego

też mi już nic na myśl nie przychodzi:)

aga
11-08-2009, 16:34
a czy waciki bezpyłowe są niezbędne i do czego one tak w ogóle służą?

Chanti25
11-08-2009, 16:38
WACIKI BEZPYŁOWE SŁUŻĄ TAK JAK WACIKI KOSMETYCZNE, TYLKO Z TAKA RÓŻNICĄ ŻE NIE ZOSTAWIAJĄ TAKICH WŁOSKÓW WATY :) a WIĘC JA JE BARDZIEJ WOLĘ I UŻYWAM JE DO ZMYWANIA LAKIERU, DO PRZEMYWANIA MASY JAK I DO ODTŁUSZCZANIA PŁYTKI :0

goslava
11-08-2009, 16:40
waciki sa potrzebne do przemywania masy zelowej, do odtluszczania pazurka nie pozostawiaja wloskow na pazurku jak np wacik zwykly:)

aga
11-08-2009, 16:44
czyli, że je tez będę musiała zamówić a już mi nie starcza pieniędzy;(;P

goslava
11-08-2009, 16:45
one sa tanie, pare groszy jeszcze wyskrobiesz
500 szt okolo 10 zl czy jakos tak

aga
11-08-2009, 16:48
wiem ale grosz do grosza i już mi sie sporo pieniędzy uzbierało a to i tak za same "dodatki" (pilniki, preparaty, żarówki itp) na żele i tak będę musiała poczekać bo już mi nie wystarczy:(

goslava
11-08-2009, 16:50
zeby kupic wsio od razu to faktycznie troche kosztuje

Zuzanna Rzeszewska
11-08-2009, 17:17
A moze jakis starter zelowy? To by kosztowalo ze 160 zlotych.

aga
11-08-2009, 17:19
A moze jakis starter zelowy? To by kosztowalo ze 160 zlotych.

tylko, że wszystkie zestawy są z lampą

Chanti25
11-08-2009, 17:47
Miminko ja znalazłam taki zestaw z wacikami bez lampy tylko nie wiem czy mogę Tobie polecić tą firmę bo wiele słyszałam złych wypowiedzi na jej temat :/
UZUPELNIENIE 50ml zel primer cleaner pilniki @@ (700265842) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego. (http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=700265842)

---------- Dodano o godzinie 16:41 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:37 ----------

i jeszcze taki biedniejszy z innej firmy:
2x Żel Uv 5ml 100x Tipsy Gilotyna i Pędzelek #4 (700262064) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego. (http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=700262064)

---------- Dodano o godzinie 16:47 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:41 ----------

i tu jeszcze mały zestawik z tej firmy co będziesz mieć lampę
Zestaw żel GABRIELLE stawiamy na naturalność (703469588) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego. (http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=703469588)

asia
11-08-2009, 17:50
Miminko ja znalazłam taki zestaw z wacikami bez lampy tylko nie wiem czy mogę Tobie polecić tą firmę bo wiele słyszałam złych wypowiedzi na jej temat :/
UZUPELNIENIE 50ml zel primer cleaner pilniki @@ (700265842) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego. (http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=700265842)

---------- Dodano o godzinie 16:41 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:37 ----------

i jeszcze taki biedniejszy z innej firmy:
2x Żel Uv 5ml 100x Tipsy Gilotyna i Pędzelek #4 (700262064) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego. (http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=700262064)

---------- Dodano o godzinie 16:47 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 16:41 ----------

i tu jeszcze mały zestawik z tej firmy co będziesz mieć lampę
Zestaw żel GABRIELLE stawiamy na naturalność (703469588) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego. (http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=703469588)


kochana to te same produkty!! a w każdym razie jak ja tam byłam to na te same produkty naklejali inne naklejki i tyle. mam biały żel, ale nie jestem z niego zadowolona. ja wszystkim odradzam, chociaż moja przygoda z nimi zakończyła się 2 lata temu może od tego czasu coś się zmieniło

daruniunia
11-08-2009, 19:37
Mi się właśnie wydaję że na początek do nauki lepiej kupić sobie jakiś zestawik a z czasem jak się już nauczysz to kupić jakiś lepszy żelik a tamte zostawić na różne 'eksperymęty' gdyby ci zostały. Za symboliczne parę zł możesz robić znajomym. Ja np. Pierwszym 3 osobą zrobiłam za darmo i poinformowałam je że to mój pierwszy raz aby nie były zdziwione. A później też uprzedzałam ale już brałam drobną opłatę aby po mału się zaopatrzać w lepsze produkty.

aga
11-08-2009, 20:49
Dzięki Chanti ale już sobie nawrzucałam do koszyczka za 120zl na allepaznokcie a żele kupie gdzieś za miesiąc albo z październiku jak będę miała pieniążki, bo jak patrze na te zestawy to w każdym mi czegoś brakuje:(

asia
11-08-2009, 21:53
to napisz co w koncu zakupilas na początek:)

kasiasssss
11-08-2009, 21:56
waciki bezpylowe uzywam tylko to pzemycia na poczatku (po zmatowieniu pazurka pilnikiem),do odtluszczenia,nie wiem jak to nazwac ,czytalam ze nie uzywa sie ich do przemuywania zelu,wiec zel przemywam zwyklymi wacikami gazowymi

Chanti25
11-08-2009, 22:07
Kasiasssss a gdzie takie rzeczy słyszałaś bo aż nie chce mi się wierzyć , że nie można-czemu niby?

kasiasssss
11-08-2009, 22:46
czytalam tu na forum,swego zcasu przelatywalam cale forum,jak znajde podesle

aga
11-08-2009, 23:22
to napisz co w koncu zakupilas na początek:)

dopiero w koszyku jeszcze nie kliknelam, że kupuje:P
pilniki, formy, primer, celaner, nabłyszczacz, waciki, żarówki do lampy,płyn do dezynfekcji, patyczki:)

---------- Dodano o godzinie 22:22 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 22:02 ----------

a powiedzcie mi jeszcze czy do robienia pazurków na formie muszę mieć takie coś jak na zdjęciu i jak to się nazywa?

http://forum.wzorki.info/attachments/zdjecia-pazurkow/2746d1241883746-krok-po-kroku-moje-szpice-038.jpg(zdjęcie zapożyczone od annamon)

Ladyss
11-08-2009, 23:44
To zaciskarka:) ja w szkole tego nie używałam więc chyba konieczne nie jest ale fajnie formuje się nią tunel. Moim skromnym zdaniem możesz kupić to sobie później.

Zuzanna Rzeszewska
12-08-2009, 02:48
Jezeli bedziesz pracowac na formie to polecalabym od razu. Chociaz tunel tez mozna uksztaltowac sciskajac bokami paznokci albo zaginajac forme poki akryl jest calkiem mokry ale to nie to samo.

---------- Dodano o godzinie 00:48 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 00:46 ----------

A niby dlaczego nie mialoby sie przemywac tymi wacikami potem?
Przeciez to jest zwykla chusteczka, tylko jakby to powiedziec bardziej miesista.

elinka
12-08-2009, 09:57
zaciskarke polecam odrazu najlepiej uczyć się od samego początki pożądnie

Agnieszka Praska
12-08-2009, 10:09
zaciskarka ci sie przyda i kupilabym od razu:)
ja mam taka
PINCETA UKOŚNA(zaciskarka), PERFECT LADY. (708396723) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item708396723_pinceta_ukosna_zaciskarka_perfect_la dy.html)

tylko ze moja kupiona byla w sklepie z duperelam dla elektronikow i kosztowala 4zl:D
a tak powaznie to sa najnormalniejsze pincety precyzyjne stosowane do wlutowywania ukladow scalonych:D

Ladyss
12-08-2009, 12:05
Oj dziewczyny ale pamiętajcie że ona dopiero będzie się uczyła i budowanie tunelu na pierwszy raz może być problemem:/ Same wiecie jakie trudne były początki, najpierw trzeba opanować budowę a później przechodzić do dodatkowych elementów:/ zwróćcie uwagę, że nawet w tych zestawach startowych nie ma zaciskarek - bo niezbędna nie jest a dla dopiero uczących się osób może być za trudna praca z nią.

aga
19-08-2009, 20:01
Złożyłam dzisiaj zamówieni i już się nie mogę doczekać aż je dostane:)

Zamówiłam żarówki, pilniki, bloki, patyczki, nabłyszczacz, primer, cleaner, waciki, formy, płyn do skórek, dwa małe żele i nawet wystarczyło mi na liquid i dwa kolorowe akrylki :jupi:
tylko zabrakło mi na płyn do zdejmowania akrylu i żelu ale to może sie dokupi, najwyżej będę chodzić tyle w pazurkach aż mi same nie odpadną;P

samaron
19-08-2009, 20:13
Złożyłam dzisiaj zamówieni i już się nie mogę doczekać aż je dostane:)

Zamówiłam żarówki, pilniki, bloki, patyczki, nabłyszczacz, primer, cleaner, waciki, formy, płyn do skórek, dwa małe żele i nawet wystarczyło mi na liquid i dwa kolorowe akrylki :jupi:
tylko zabrakło mi na płyn do zdejmowania akrylu i żelu ale to może sie dokupi, najwyżej będę chodzić tyle w pazurkach aż mi same nie odpadną;P

Z tego co wiem, to żel i tak musisz spiłować, akryl też można, tylko trzeba uważać, przy dokopywaniu się do paznokcia, żeby nie przedobrzyć...
Czekamy na relacje i zdjęcia! Powodzenia.

asia
19-08-2009, 22:36
akryl praktycznie cały roztapiamy w czystym acetonie (ale w domowej! wersji z braku laku może być super tani zmywacz do paznokci bo ma dużo acetonu w sobie).

ja osobiście żel piłuję, miałam kieeedyś mini płyn do żelu i był do niczego

kasiasssss
19-08-2009, 22:39
ja zawsze piluje,nawet powiem ze pierwszy raz spotykam sie z takim czyms jak plyn do usuwania zelu:o:o

goslava
19-08-2009, 22:40
zel piluje a akryl mocze w acetonie

aga
19-08-2009, 23:29
Aha to dziękuję, że mnie uświadomiłyście że to zbędna rzecz:) czyli moge zamiast tego kupić zwykły zmywacz z acetonem?:)

asia
20-08-2009, 12:47
jeżeli dla siebie to tak, ale jeśli robisz komuś lepiej będzie aceton, litr kosztuje ok 27zł. chociażby dlatego że skoro to czysty to szybciej schodzi.

nie wiem jak u reszty dziewczyn, ale ja gdy pracowałam w salonie baardzo rzadko zdejmowałam. najczęściej klientki zgryzają zdrapują itp i nie wytłumaczysz że to kiepski pomysł

pinaaa87
24-08-2009, 01:45
Dziewczyny ja kupiłam ostatnio butelke acetonu w castoramie za 8zł, bo wcześniej w sklepie kosmetycznym za 5 razy mniejsza buteleczke zaplacilam tez 8zl. Powiem szczerze,że dla mnie jeden i drugi niczym sie nie różni....co o tym sądzicie?? ten z castoramy to aceton techniczny...czym może się różnic??

samaron
24-08-2009, 10:15
Dziewczyny ja kupiłam ostatnio butelke acetonu w castoramie za 8zł, bo wcześniej w sklepie kosmetycznym za 5 razy mniejsza buteleczke zaplacilam tez 8zl. Powiem szczerze,że dla mnie jeden i drugi niczym sie nie różni....co o tym sądzicie?? ten z castoramy to aceton techniczny...czym może się różnic??

Różni się stopniem oczyszczenia, paskudną butelką i brakiem dodatków zapachowych, ale przy pracy niczym, ja też używam takiego.

pinaaa87
24-08-2009, 11:45
:DZawsze można przelać do innej buteleczki:D ale ile się oszczędza:)

asia
24-08-2009, 12:12
też takiego szukałam ale w carrefour nie było. przy okazji skoczę do castoramy:)

samaron
24-08-2009, 12:50
:DZawsze można przelać do innej buteleczki:D ale ile się oszczędza:)

Właśnie mam taką poręczną, po Alpa Francovce, szklaną i mieszam sobie ze spirytusem.

elinka
24-08-2009, 12:57
ja jak kupuje aceto to zawsze w dużej butelce 500ml ,1l i przelewam sobie zawsze do małej buteleczki ponieważ jest dużo poręczniejsza od tej dużej

asia
24-08-2009, 13:03
Właśnie mam taką poręczną, po Alpa Francovce, szklaną i mieszam sobie ze spirytusem.

a dlaczego mieszasz?

elinka
24-08-2009, 13:08
spirytus działa tak samo jak aceton można nawet samym spirytusem jak ktos chce

samaron
24-08-2009, 13:11
a dlaczego mieszasz?

Moje pazury chyba z tych problemowych i miałam kłopot z dobrym odtłuszczeniem,
ta mieszanka mi się sprawdza i do tego primer kwasowy.

A do zdejmowania akryli nic nie mieszam, walę tym technicznym.

asia
24-08-2009, 13:19
to już wszystko wiem:) ja 2 razy odtłuszczam i2 razy primer. muszę się zacząć rozglądać za ładnymi buteleczkami:)

mariolak83
25-08-2009, 17:02
kurcze czytam i czytam i już sama nie wiem co na początek. Chciałam się pouczyc przed kursem robienia kwiatków akrylowych i nie wiem w co mam sie wyposażyć ?

Ladyss
25-08-2009, 17:27
kurcze czytam i czytam i już sama nie wiem co na początek. Chciałam się pouczyc przed kursem robienia kwiatków akrylowych i nie wiem w co mam sie wyposażyć ?
Akryl, liquid, kieliszek, odpowiedni pędzelek, chusteczka do odsączania nadmiary liquidu.
O czymś jeszcze zapomniałam dziewczyny?

monia2711
25-08-2009, 18:12
dziękuję:przytul:


cierpliwość:D

mariolak83
25-08-2009, 18:16
hehehe no właśnie. :) to chyba najważniejsze

elinka
27-08-2009, 16:00
oj właśnie cierpliwość to podstawa :)

aneczka19895
04-11-2009, 10:19
Ojej jak to dobrze, że tak dużo można sobie poczytać o pazurkach na tym forum :skacze: sama też zaczynam robić żelówki i polecono mi żele z firmy Reni Nail. Co nich myślicie?? :huh:

gogosobo
04-11-2009, 11:43
JA tez bym radziła zacząć przygode od tipsów , moim zdaniem są prostrze

aga
04-11-2009, 12:53
Ojej jak to dobrze, że tak dużo można sobie poczytać o pazurkach na tym forum :skacze: sama też zaczynam robić żelówki i polecono mi żele z firmy Reni Nail. Co nich myślicie?? :huh:

z tego co słyszałam ich produkty nie cieszą się zbyt dobrą opinią...

tusia
04-11-2009, 14:13
Ojej jak to dobrze, że tak dużo można sobie poczytać o pazurkach na tym forum :skacze: sama też zaczynam robić żelówki i polecono mi żele z firmy Reni Nail. Co nich myślicie?? :huh:

też słyszłam same negatywne opinie o Reni Nail, wejdz sobie na stronkę Dobrej Rady na allego sprzedaje tam pod nickiem Dekorynka i ma wa miarę dobre produkty:)

paznokietek1000
04-11-2009, 14:17
ja nie przepadam za reni nail, ale moje klientki jak najbardziej i sporo pań przychodzi do mnie po ich produkty. jak dal mnie ich jednofazówka jest za rzadka i zbyt słaba

aneczka19895
04-11-2009, 15:05
ja nie przepadam za reni nail, ale moje klientki jak najbardziej i sporo pań przychodzi do mnie po ich produkty. jak dal mnie ich jednofazówka jest za rzadka i zbyt słaba



Dziękuję bardzo :) właśnie mam okropnego dylemata bo tez słyszałam przeróżne opinie na temat tych żeli. Najwyżej spróbuję a jeśli nie będą mi pasować to zmienię na inne o i już :)

zizia
04-11-2009, 16:21
Ojej jak to dobrze, że tak dużo można sobie poczytać o pazurkach na tym forum :skacze: sama też zaczynam robić żelówki i polecono mi żele z firmy Reni Nail. Co nich myślicie?? :huh:
ja zapraszam do poczytania tutaj.
http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/138-na-jakich-zelach-pracujecie.html
http://forum.wzorki.info/sprzet-do-przedluzania-paznokci/252-jakie-produkty-oraz-firmy-polecacie.html

wercia
11-11-2009, 20:33
Hej dziewczyny:D jestem nowa :) bede dopiero zaczynac z pazurkami wiec chcialam zapytac od czego tak naprawde zaczac?? od jakiej metody zaczac sie uczyc.... jakie sprzety na poczatek warto kupic ktore beda najbardziej przydatne?? mam nadzieje ze pomozecie i z gory dziekuje:) ps. ta stronka mi ise coraz bardziej podoba:skacze::skacze::skacze::skacze::skacze::ska cze:

paznokietek1000
11-11-2009, 20:37
to ty niestety musisz zdecydować od której metody zacząć.
Właściwie zakup wszystkiego do metody akrylowej jest ciutke tańsze, oczywiście pisze o produktach dobrej jakości

wercia
11-11-2009, 20:44
Myslalam w sumie od zelow na poczatek. strasznie sie boje frenchu:(

paznokietek1000
11-11-2009, 20:50
cóż każdy go się uczy, nawet najlepsze stylistki maja z nim problemy, nie co od razu zakładać ze nie wyjdzie trzeba próbować, próbować, i co najważniejsze znaleźć dla siebie odpowiedni sposób jego aplikowania
co do samych produktów, to dobrze kupić w jakiejś zaufanej firmie, gdzie wiadomo, ze cie nie oszukają i produkt jest dobry, na początek proponuje zakup czegoś niedrogiego i dobrego
zapraszam np do nas, nie mamy wszystkich produktów na aukcjach zatem można się dogadać

wercia
11-11-2009, 22:45
jestescie kochani:)))

aga
11-11-2009, 22:59
ja zaczęłam od akrylu i jestem w nim zakochana:) proponuję Ci na początek nie za drogie produkty np z allepaznokcie albo od dobrej rady:) do akrylu nie potrzebujesz lampki więc troche taniej Cię to wyniesie... z drugiej strony może Cie drażnić zapach liquidu a jak nie Ciebie to Twoich domowników:P
ale to już od Ciebie zależy jaką metodę wybierzesz:) w razie jakichkolwiek problemów pytaj śmiało:)

farbstift
12-11-2009, 09:17
Miminko a ile wyniosły Cię wszystkie produkty na początek do akrylu? Też się zastanawiam, ale jak już miną wydatki związane z studniówką...

aga
12-11-2009, 19:41
kurcze juz za bardzo nie pamietam ale coś koło 100zl ale potem jeszcze dokupiłam trochę rzeczy za drugie tyle... no i kilka rzeczy kupilam nie potrzebnie, bo zeli nie uzywam tzn z clearem cos kombinowalam ale biały mi został cały...dobrze, ze kupiłam w małych pojemniczkach

izabelats
12-11-2009, 20:52
Rzeczywiście podstawa to dobre produkty na początek. Ja też zaczynałam od akrylu i z przykrością muszę stwierdzić ze wydałam prawie 170 zł. na produkty, o których jakości nawet nie wspomnę..poszłam porostu do sklepu z akcesoriam, powiedziałam babce że chciałabym coś na początek. A ona mi wcisnęła liquid szybkoschnący..pędzel taki że po tygodniu włoski powychodziły..no i sie zniechęciłam. Ale chęć robienia pazurków była silniejsza:) kupiłam akryle z allepaznokcie - nie są drogie a naprawdę dobre mim zdaniem. Także przed zakupem czegokolwiek naprawde dobrze sobie poczytać co koleżanki po fachu polecają:) a na tym forum jest maaaaaaaaaaasa takich rad:)

Zgredo
12-11-2009, 21:42
Jeśli zdecydujesz się na akryl, na sam początek wystarczy Ci np akryl clear i white - po to, aby ćwiczyć te nieszczęsne frenche. Do tego liqiud + kieliszeczek + pędzelek (np #6 lub #8).

Jeśli zdecydujesz się na żel, to potrzebujesz lampy, żelu * 2 (clear, biały) + pędzelka, płynu do przemywania masy, wacików.

Dodatkowo do każdej z opcji:
Musisz ćwiczyć na czymś a więc sztuczny paluch. Paluch może być "z kieszonką" (koniecznie do żelu) lub bez. Kieszonka służy do umieszczania tipsów, a więc + tipsy + klej, żeby się nie wierciły. Koniecznie tez musisz nabyć pilniki.

To takie zestawy mini, ale jeśli chcesz coś robić, poza klepaniem frenchy, kwiatków i budowy paznokcia (co na początek jest bardzo, bardzo ważne) to dochodzą kolejne wydatki i tak do akrylu:

Pudry kolorowe, różowe do budowy pazurka, formy. Jeśli chcesz robić komuś, to i primer, alkohol, bloki polerskie, polerki do nabłyszczania, top coat,ozdoby. Przydał by się też aceton.

do żelu:
żele kolorowe, różowe do budowy pazurka, tipsy zestaw (do palucha kupujesz jeden rodzaj jednej wielkości, a więc tanio), klej, być może żele bondery, nabłyszczające czy tez primer, zależy na ilo fazowy się zdecydujesz i co zaleca producent danego żelu.

Prawie na pewno o czymś zapomniałam...:/:

Ha! Zapomniałam o oliwce na koniec maltretowania pazurków komuś + zmywacz. I patyczki/kopytko/co kto lubi do skórek. Pojemniczki na płyny. Waciki i ręczniczki do wycierania pędzelka/układania dłoni. Coś jeszcze...?

PAZURKOMANIA
13-11-2009, 01:56
ja na poczatek polecam ci zel builder.. np.SPN ..jast b.gesty..dzieki czemu łatwiej zbudujesz pazurka...poniewaz zel nie bedzie tak szybko spływał na skórki..:P

wercia
15-11-2009, 22:08
Dzieki dziewczyny co ja bym bez was zrobila fiu fiu.... :skacze::skacze::skacze::kwiatek::kwiatek::*
Z allepaznokcie zamawialysmy jakies produkty do akryli?? tam sa nie drogie a narazie nie potrzebne mi beda takie najlepsze bo to tylko do cwiczen;)

Zgredo
15-11-2009, 22:14
Słyszałam (wielokrotnie) dobre opinie o jakości pudrów/żeli z allepaznokcie. Chciała bym Cię uczulić na cenę - inna może być w internecie a inna w sklepie fizycznie istniejącym, są to niezależne instytucje (sklep internetowy i sklepy istniejące fizycznie). W necie jest taniej (hurtownia).

Sama będę niedługo prawdopodobnie kupowała żele od nich na próbę.

aga
15-11-2009, 22:18
ja mam większość produktów z allepaznokcie pilniki, liquid, akryle, formy i uważam, ze jak na poczatek sa bardzo dobre:)

izabelats
16-11-2009, 10:11
Ja zamawiam z allepaznockie. Mi ich akryle jak najbardziej odpowiadają. Ostatnio kupiłam też cover różowy i jestem zadowolona. Także spokojnie możesz zamawiać od nich:)

wercia
16-11-2009, 16:23
Dziekuje:):kwiatek::kwiatek::kwiatek::kwiatek:
:skacze::skacze::skacze:KOCHAM TO FORUM:skacze::skacze::skacze:

wercia
06-12-2009, 04:07
Przeczytalam caly ten temat heh bo w poniedzialek mi przyjdzie lampa i chce sie douczyc troszke... a widze ze duzo przede mna uff :( dziewczyny mam kilka pytan jak bym mogla..... bo jestem w tym zielona;/ jesli bym zaczela od zeli to jest jakas roznica miedzy zelami jednofazowymi a 3 zalami(bonder. budujacy i nablyszczajacy?<--o ile dobrze nazwy kojarze)

eva
06-12-2009, 11:37
jednofazowka kladziesz wszystkie warstwy a trojfazowka kazda warstwe innym.
jednofazowki sa wygodniejsze jesli dojezdzasz do klijentek zamiast brac kilka zeli bierzesz jeden :)

wercia
16-12-2009, 13:44
ok juz mam lampe zel jednofazowy, oliwke, primer, pilniki bloczki tipsy jeszcze musze miec nablyszczc jakies kolorowe zele i tyle?? czy o czyms zapomnialam??:):):P

---------- Dodano o godzinie 12:44 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:32 ----------

jeszcze waciki bezpylowe... :/: pomozcie ;(;(

total
16-12-2009, 14:06
Jeżeli będziesz robić na tipsie ,to potrzebna Ci jeszcze będzie gilotynka i dobre pędzle oczywiście .

aga
16-12-2009, 14:33
pędzelek do żelu i patyczki do odsuwania skórek, cleaner i przydałby się cover jeśli masz zamiar robić frencze:)

asia
16-12-2009, 17:33
ja bym zamiast patyczków kopytko od razu kupiła, pędzle dobre są nylonowe. być może twoja jednofazówka jest błyszcząca to na początek by coi nabłyszczacz odpadł

wercia
16-12-2009, 18:13
mam pedzel ale 5# ale nie wiem czy bedzie dobry..

---------- Dodano o godzinie 17:13 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:12 ----------

gilotynke tez mam:yess::yess:

agaciorka93
24-01-2010, 12:05
Witajcie :)
Chcialabym się zapytac czy na sam początek kupic akryl czy może żel
Znalazłam wiele zestawów startowych na allegro i mam wielki dylemat co wybrac
zastanawiam się nad dwoma firmami NeoNails bądź allepaznokcie
co polecacie na sam początek takiej zielonej osobie jak ja :)

samaron
24-01-2010, 12:32
Witajcie :)
Chcialabym się zapytac czy na sam początek kupic akryl czy może żel
Znalazłam wiele zestawów startowych na allegro i mam wielki dylemat co wybrac
zastanawiam się nad dwoma firmami NeoNails bądź allepaznokcie
co polecacie na sam początek takiej zielonej osobie jak ja :)

Ja nieskromnie polecę zestaw ode mnie :D:
http://forum.wzorki.info/ogloszenia/2006-sprzedam-zelowy-zestaw-startowy-z-kuferkiem-poduszka-post91984.html#post91984

anchel
24-01-2010, 12:34
Ja na początek wybrałam żel,wydaje mi się łatwiejszy a co do firm to polecałabym alle paznokcie bo dziewczyny tu na forum bardzo te żele chwalą, moja koleżanka kupiła zestaw startowy z neo nails i powiedziała,żebym kupiła jej inne żele bo tamte są do kitu i właśnie z alle paznokcie jej kupiłam i twierdzi że są o niebo lepsze. :) Mam nadzieję,że pomogłam :)

---------- Dodano o godzinie 11:34 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 11:32 ----------

Właśnie chciałam jej napisać samaron o Tobie,że miałaś takie startówki :)

agaciorka93
24-01-2010, 12:36
Chyba będe skłonna zamówic ten zestawic u samaron :)
Jednak musze troche poczekac aż będę miała pieniążki

Elizabeth76
24-01-2010, 13:51
Chyba będe skłonna zamówic ten zestawic u samaron :)
Jednak musze troche poczekac aż będę miała pieniążki

pewnie ze kup zestaw od samaron jest najlepszy:good:

agaciorka93
24-01-2010, 14:24
I tak pewnie zrobie, mysle że to najlepsze rozwiązanie :)
Dziekuje wam za pomoc :)

wercia
24-01-2010, 16:48
Pozniej jesli bedziesz chciala to rowniez polecam allepaznokcie:D mi sie podoba akryl ale dobrze ze zamowilam i akryle i zele bo narazie pracuje na zelach :D

samaron
24-01-2010, 16:55
Akryle w większości mam od DR, z allepaznokci kilka też, ale trzeba uważać z kolorówką bo niektóre są jakby źle zmielone, zostają grudki pigmentu, poza tym nie widzę różnicy między tymi firmami poza wyborem kolorów :D

xania1992x
27-02-2010, 17:49
chce zaczac robic kwiatuszki akrylowe tylko ze z akrylem nie mialam jeszcze do czynienia i nie wiem co jest mi potrzebne.. moze któraś z was mi to napisac?? co msuze kupic..:) nie chce sie pchac w koszty od razu..

czarnyaniol121
27-02-2010, 18:10
jak do samych kwiatków to napewno liquid puder (proszek) akrylowy no i pedzelek no i pojemniczek w którym bedziesz maczała pedzel i drugi do przemywania pedzelka...
ja sie akrylem jeszcze nie zajmuje wiec najlepiej zapytaj jakiejś akrylówy:skacze:

paznokietek1000
27-02-2010, 18:12
po co dwa słoiczki, ja maczam pędzelek i myję w jednym kieliszku

Kamis
27-02-2010, 20:32
poczytaj sobie tutaj: http://forum.wzorki.info/pomoc-pytania-problemy/1106-co-na-poczatek-5.html

KaMiLaC.
27-02-2010, 20:35
akrylówy:skacze:

:aty:
jak już coś to akrylowe :D

potrzebujesz pędzelek do akrylu owal 2 lub 4, kolorowy akryl, liquid i spokojnie wystarczy Ci jeden kieliszek na płyn :)

dzoana
27-02-2010, 21:07
jeśli do kwiatków pędzelek, to najlepiej koci języczek 4. płyn akrylowy i proszki, polecam np. Perfect Lady, nie mają aż tak bardzo wygórowanych cen :)

syiwka
27-02-2010, 21:18
ja do kwiatkow uzywam pedzelek nr2 a akryle kolorowe mam z ebaya:skacze:

KaMiLaC.
27-02-2010, 21:23
ja też mam nr 2, ale tylko i wyłącznie owal :D kiedyś próbowałam na kocim, ale na kursie mnie poinformowali, że za twardy :P i fakt - lepiej sie ugniata owalem :D

czarnyaniol121
27-02-2010, 21:39
KaMiLaC.
jak już coś to akrylowe :D


ja dzielę paznokciowe kobiety na żelówy akrylówy no i może jeszcze lakierówy ale to prawie wymarly gatunek :skacze:

---------- Dodano o godzinie 20:39 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 20:29 ----------


po co dwa słoiczki, ja maczam pędzelek i myję w jednym kieliszku

ja sie spotkałam z opinia ze lepiej miec dwa pojemniczki zeby z jednego brac liquid a w drugim przemywac pedzel bo wtedy kolory sa czyste i przezroczysty akryl nie jest metny tylko ladnie przejzysty

maluteńka12345
24-03-2010, 00:06
a co dziewczęta sądzicie o zelach z firmy nail cosmetics ??;);):)są dobre ? uzywala ktoraś moze??:):):)

kobietazpazurem
24-03-2010, 21:41
ja mam kilka żeli i powiem szczerze, że byłam nimi mile zaskoczona, bardzo fajna konsystencja i żel samopoziomujący się.

maluteńka12345
27-03-2010, 14:53
bo wlasnie ostatnio sie dowiedzialam o tej firmie i zaskoczylo mnie to ze jest naprawde tania ..jakby porownac sun flower-a z nail to z naila produkty bardzo malo kosztuja;)) czyli moge smialo kupic ?:):) nie bede zalowac ?:P

dzoana
28-03-2010, 10:12
co do pędzelkow do kwiatków ja mam koci języczek ale tak się zastanawiam czy faktycznie nie lepiej byloby sprobować owal...

Agnieszka Praska
29-03-2010, 22:59
co do pędzelkow do kwiatków ja mam koci języczek ale tak się zastanawiam czy faktycznie nie lepiej byloby sprobować owal...


jak sprobujesz to koci jezyk wywalisz:) ja odkad zaczelam robic ovalem 8 to malego kociego juz wogole nie uzywam:)

Sweetestgirl13
11-04-2010, 10:29
koci jezyczek nr4 koolinskiego najlepszy:)

KaMiLaC.
11-04-2010, 10:50
jak sprobujesz to koci jezyk wywalisz:) :)




ja też :good:owale są super :D ostatnio dostałam gdzieś jako gratis koci język i dałam dziecku do zabawy :D

Weroniczka
22-04-2010, 17:12
witam :macham:
chciałam kupic sobie zestaw żelowy. ale niewiem co mam dokladnie kupic. Jakis poczatkujacy ten zestaw i niedrogi. Niewiem jaka lampe uv mam kupic.. pomożcie;(

Elizabeth76
23-04-2010, 12:57
witam :macham:
chciałam kupic sobie zestaw żelowy. ale niewiem co mam dokladnie kupic. Jakis poczatkujacy ten zestaw i niedrogi. Niewiem jaka lampe uv mam kupic.. pomożcie;(

przejrzyj temacik :] http://forum.wzorki.info/pomoc-pytania-problemy/1106-co-na-poczatek-6.html

farbstift
23-04-2010, 13:32
http://forum.wzorki.info/ogloszenia/2560-sprzedam-rozbudowany-zestaw-zelowy.html polecam tu kupić:)

xsunnyolciax
05-05-2010, 19:55
lampa z 4 żarówkami najlepsza, masz pewność, że wszystko się utrwali tak jak należy :)

Sildre
07-05-2010, 00:12
A ja muszę wyznać, że swój zestawik do żelu skomponowałam sama i jestem z niego zadowolona w 100%. Ale może dlatego, że spędziłam chyba z tydzień na przegrzebywaniu allegro strona po stronie. No i nie ukrywam, że ten mój starter wyniósł mnie ponad 400zł. Ale nie żałuję.
Kupowałam od dwóch sprzedawców - jeden miał produkty AllePaznokcie (więc jak teraz czytam Wasze opinie to czuję, że miałam niezłego farta ;)) i od kolesia, który miał też w miarę przyzwoite produkty... no może hmm jeden nie wiem co myśleć o żelach firmy ShineLine. Cały czas się zastanawiam i chyba jednak następnym razem pójdę do AllePaznokci.
A co miałam w zestawie... ogólnie niemal wszystko. Chociaż niektóre rzeczy dziś myślę, że mnie poniosło przy ich zakupie np. 12 pędzli ;D No, ale ba. Człowiek musi popełniać błędy, ale nie żałuję aż tak bo przynajmniej miałam okazję wypróbować wszystkie i wybrać te, na których mi wygodnie się pracuje.
Jedno czego nie kupiłam i do dziś żałuję (i zbieram pieniążki;)) to kuferek oraz etui na pędzelki. Brak tych rzeczy daje mi się we znaki niestety.

Martax69
14-06-2010, 11:50
Witam ;)
Tydzień temu przyszedł mi zestaw do akrylu i mam pytanie. Mój cały zestaw był tani,więc nie najlepszej jakosci,teraz chciałam sukcesywnie dokupować to czego będze mi brakowało u dobrej rady lub w takiej małej hurtowni w mojej miejscowosci. Byłam sie tam rozejrzec i akryle mają w przezroczystych opakowaniach z naklejką jaki to kolor, wiec nie wiem jaka ot firma i po co przesypuja te akryle?:huh: i w zwiazku z tym wszystkim czy moge mieszac produkty roznych firm?:)

samaron
14-06-2010, 12:09
Witam ;)
Tydzień temu przyszedł mi zestaw do akrylu i mam pytanie. Mój cały zestaw był tani,więc nie najlepszej jakosci,teraz chciałam sukcesywnie dokupować to czego będze mi brakowało u dobrej rady lub w takiej małej hurtowni w mojej miejscowosci. Byłam sie tam rozejrzec i akryle mają w przezroczystych opakowaniach z naklejką jaki to kolor, wiec nie wiem jaka ot firma i po co przesypuja te akryle?:huh: i w zwiazku z tym wszystkim czy moge mieszac produkty roznych firm?:)
Najlepiej jednak trzymać się jednej firmy/ marki, przynajmniej podstawowe kolory (biel cover i clear i liquid) z kolorówką można bardziej poszaleć:D i pokupować kolorki z rożnych firm.
Liquid z DR jest o tyle dobry, że łączy się fajnie chyba ze wszystkimi dostępnymi markami na rynku.

Martax69
14-06-2010, 12:32
covera nie mam,moge wiedziec do czego służy? :) to bardzo dobrze bo własnie konczy mi się liquid:]

samaron
14-06-2010, 12:42
covera nie mam,moge wiedziec do czego służy? :) to bardzo dobrze bo własnie konczy mi się liquid:]

Tutaj sobie poczytaj: http://forum.wzorki.info/przedluzanie-paznokci/290-cover-kamuflaz-prosze-o-pomoc.html

malgorzata114
15-06-2010, 19:47
Witam ;)
Tydzień temu przyszedł mi zestaw do akrylu i mam pytanie. Mój cały zestaw był tani,więc nie najlepszej jakosci,teraz chciałam sukcesywnie dokupować to czego będze mi brakowało u dobrej rady lub w takiej małej hurtowni w mojej miejscowosci. Byłam sie tam rozejrzec i akryle mają w przezroczystych opakowaniach z naklejką jaki to kolor, wiec nie wiem jaka ot firma i po co przesypuja te akryle?:huh: i w zwiazku z tym wszystkim czy moge mieszac produkty roznych firm?:)

to że tani nie zawsze oznacza że zły :) w miarę jak nabierzesz wprawy możesz dokupować sobie produkty z ,,wyższej półki" , dobra radę polecam jak najbardziej z akrylem niewiadomego pochodzenia raczej bym nie ryzykowała ja tak zrobiłam z liquikiem choć pani w sklepie zapewniała że jest świetny to akryl na pazurach mi sie wykruszał , dokupilam u dobrej rady i było ok :ok: a więc produkty różnych firm mozna mieszać :)

pogodka20
22-06-2010, 12:56
Produkty przeważnie można mieszać, jednak są firmy których produkty się nie lubią z produktami z innych firm przez co paznokcie mogą się nie trzymać tak jak trzeba:P

paula z wasowa
01-11-2010, 13:42
no wtedy masz gwarancję, że będzie się w 100 % trzymało, ale pod warunkiem dobrze przygotowanej płytki...

nails.by.evelines
02-11-2010, 20:07
dopiero zaczynam swoją historie z żelem... Od roku zajmuje się pielęgnacją i zdobieniem paznokci na naturalnej płytce i pomyślałam że pora zacząć coś nowego. Na początku oglądałam różne filmy instruktażowe, czytałam dużo... aż wreszcie przeszłam do szukania zestawów na allegro i chciałam się was poradzić czy ten zestaw będzie dobry na początek i czy jest w miarę dobra jakość żeli i lampy?

Link:
BIG XXL MARKOWY ZESTAW UV BEAUX ONGLES LAMPA ŻELE (1294588249) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/big-xxl-markowy-zestaw-uv-beaux-ongles-lampa-zele-i1294588249.html)

Sildre
02-11-2010, 20:42
Ja bym skomponowała własny, bo tak właśnie zrobiłam i byłam zadowolona. Ale to już kwestia własnego wyboru.
Firmy nie znam, więc ja bym nie kupiła. Lepiej dołożyć wg mnie i zacząć na porządnym żelu pracę, bo ja tak nie znając się kupiłam nieznanej (teraz to wiem ;) ) firmy żel i jakość pazurów i sama praca żelem była bardzo problematyczna.

nails.by.evelines
02-11-2010, 21:55
Rozumiem... ja myślałam że właśnie ten komplet to dobra jakość, a aby skompletować to troszkę czasu trzeba poświęcić i pieniędzy ;) a ja to dla siebie chce, sprawdzić się po prostu. tylko właśnie boję się że te żele mogą sie okazać kompletnym badziewiem i się zniechęcę...

nanami7
02-11-2010, 22:13
ja polecam silcare -> dlaczego? bo nie jest drogo, żele są dobrej jakości i jeśli chodzi o mnie, to bardzo dobrze mi się na nich pracuje. Są droższe i tańsze, od wyboru do koloru :)

fashion.nails
03-11-2010, 17:14
A ja polecam Golden Nails, nie są drogie i są świetnej jakości.
Do metody akrylowej nie potrzebujesz lampy, ale jeśli chcesz nabłyszczyć akryl to jednym z najprostszych sposobów jest nałożenie quick finisha(a jest to żel) który wymaga utwardzenia w lampie...

Sildre
03-11-2010, 18:07
A ja może niezbyt lubianą firmę, ale polecę AllePaznokcie. Akryl jest na prawdę dobry, a żel... nie jest najgorszy, choć wiadomo że są o niebo lepsze. Ale zdecydowanie na początek jest ok wg mnie, cena nie wygórowana, a jakość też ok. Oczywiście jaki by żel nie był liczy się przygotowanie płytki i tak ;) Mi Alle pasują, bo ćwiczę... a pazury trzymają się mocno całe 3 tygodnie... może i dłużej, ale zawsze po tym czasie spiłowuję i są mi oporne ;)
Aaa i ja osobiście nie kupuję już na allegro, jakoś już wolę nie ryzykować... chyba że sprawdzony przez wielu sprzedawca jest.

A jeśli droższe to też polecam Goldena... strong wymiata!!

emilka13
04-11-2010, 16:39
Dobrarada ma dobre akryle i żele (seria I -nails) . Na razie na tych pracuje i jest dobrze :)

flaydy
09-11-2010, 10:26
Hej . Mam taka ogromna prosbe :) Czy moglybyscie mi ulozyc "wyprawke" tzn co powinnam na poczatek zakupic , jakiej firmy . Co jest mi napewno potrzebne ,a z czym moge poczekac . Mam do dyspozycji 400-500 zl (to chyba calkiem sporo?)

samaron
09-11-2010, 10:53
Hej . Mam taka ogromna prosbe :) Czy moglybyscie mi ulozyc "wyprawke" tzn co powinnam na poczatek zakupic , jakiej firmy . Co jest mi napewno potrzebne ,a z czym moge poczekac . Mam do dyspozycji 400-500 zl (to chyba calkiem sporo?)

Wyprawka jest już ułożona, wystarczy przeczytać temat od początku;)

flaydy
09-11-2010, 14:55
tak widzialam , nawet nieduża ,ale czy to na prawde cala lista ??:/:a jaka firme polecacie ??

samaron
09-11-2010, 15:13
tak widzialam , nawet nieduża ,ale czy to na prawde cala lista ??:/:a jaka firme polecacie ??
Tutaj znajdziesz potrzebne informacje, http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/252-jakie-produkty-oraz-firmy-polecacie.html
na forum czytamy, nie tylko pytamy i czekamy aż ktoś podejmie decyzje za nas.

flaydy
09-11-2010, 15:48
pierwszy raz jestem na forum :):) nie lubie komputera :)

coralick
07-01-2011, 01:11
Przejrzałam forum...
Trochę poczytałam...
Ale niejasności zostały :(
chce kupić zestaw do żelków, ale nie jestem pewna który jest wart swojej ceny?

1.MEGA ZESTAW XXXXL-LAMPA LCD-155ml ZELE- 1500 TIPSY (1397247033) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/mega-zestaw-xxxxl-lampa-lcd-155ml-zele-1500-tipsy-i1397247033.html)
Opinie na tutejszym forum o owej firmie nie jest za wiele. Ogólnie też słabo z opiniami na innych stronach. Opinie raczej pochlebne, ale bez szału. Kusi mnie lampa. Miałam tunelowa i była taka rozklekotana, że czekałam aż się zawali :( A ta wygląda solidnie i do tego z suszarką.... ale brakuje paru rzeczy... płynów do pędzli, antyseptycznych, jakiś odtłuszczaczy, borderów....

2.jaapee XXXXXL ZESTAW DO TIPSOW * LAMPA+KUFEREK+... (1396130659) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/show_item.php?item=1396130659&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any).
i firma jaapee... chwalona tutaj w sumie poza kilkoma negatywnymi opiniami (jakie znalazłam :)) tylko że ta lampa taka jakaś jak ta moja..."rozhuśtana"

i teraz nie wiem co wybrać?? poradźcie coś :/:

gattina
07-01-2011, 01:53
Dla mnie lampa od jaapee jest dobra, z resztą wszystkie te lampy są w sumie takie same tak naprawdę :) Ja kupiłam od allepaznokcie, a dokładnie u naszej Samaron i jestem z niej zadowolona :)

Emilia B.
07-01-2011, 12:47
w alle masz fajne zestawy z tymi lepszymi lampami i jest to firma sprawdzona i chwalona na forum :)
04. Mega zestaw startowy do żelu nr.4 różowa lampa plus perfumy gratis ! - Allepaznokcie.pl (http://www.allepaznokcie.pl/_04_Mega_zestaw_startowy_do_zelu_nr4_rozowa_lampa_ plus_perfumy_gratis__7273.html)
05. Mini - Mega zestaw startowy do żelu nr.5 różowa lampa plus woda toaletowa gratis ! - Allepaznokcie.pl (http://www.allepaznokcie.pl/_05_Mini_-_Mega_zestaw_startowy_do_zelu_nr5_rozowa_lampa_plu s_woda_toaletowa_gratis__7272.html)
08. Mega zestaw startowy do żelu nr.8 różowa lampa plus perfumy gratis ! - Allepaznokcie.pl (http://www.allepaznokcie.pl/_08_Mega_zestaw_startowy_do_zelu_nr8_rozowa_lampa_ plus_perfumy_gratis__7274.html)

a tu masz wszystkie ich zestawy
Zestawy Startowe - Allepaznokcie.pl (http://www.allepaznokcie.pl/kategorie/Zestawy_Startowe/160/2)

ja bym od nich polecała - produkty dobre i niedrogie, przesyłka gratis...no i chwalone są :)

coralick
07-01-2011, 19:31
no to mam traz zagwozdke... :D ha ha ha...
dziek wielkie.... bede studiowac i napisze co dalej :)

xCombination
07-01-2011, 21:57
ja mam większość rzeczy z alle (zestaw a potem dokupiłam więcej) i jak na moje początkujące potrzeby są ok :D jedyne co, to żele witrażowe różowy, fioletowy i jasny zielony są jakieś dziwne - na clearze trze warstwy i ledwo to widać. pewnie mi dali do zestawu (ten 05 Mini - mega) to co nie schodziło :D
a w tej lampie to mnie denerwuje że pika jak się włącza i wyłącza, wszystkie tak mają czy tylko cyfrowe? bo włożę sobie paluchy żeby przymrozić, nie zastopuję, robię dalej pazura, słyszę pik pik i podskakuję na krześle z zaskoczenia:haha:

xsunnyolciax
07-01-2011, 22:14
ja mam większość rzeczy z alle (zestaw a potem dokupiłam więcej) i jak na moje początkujące potrzeby są ok :D jedyne co, to żele witrażowe różowy, fioletowy i jasny zielony są jakieś dziwne - na clearze trze warstwy i ledwo to widać. pewnie mi dali do zestawu (ten 05 Mini - mega) to co nie schodziło :D
a w tej lampie to mnie denerwuje że pika jak się włącza i wyłącza, wszystkie tak mają czy tylko cyfrowe? bo włożę sobie paluchy żeby przymrozić, nie zastopuję, robię dalej pazura, słyszę pik pik i podskakuję na krześle z zaskoczenia:haha:

nie wszystkie lampy tak mają :) a jeśli chodzi o żel kolorowy witrażowy, to te witrażowe takie są, że kolor nie jest intensywny, ale taki delikatny, efekt podobny jakbyś liquid zabarwiła, więc wydaje mi się, że jest ok, no chyba, że faktycznie nawet takiego lekkiego koloru nie ma, to lipa :]

xCombination
07-01-2011, 22:57
próbowałam coś nimi modzić na tipsach ale efekt prawie zerowy :( jakby ktoś nie wiedział że to kolor miał być to by się chyba nie domyślił :P fioletowy jedynie daje ładną poświatę położony na biel, ale bynajmniej mam co mieszać z brokatami :D

Sunshinee
09-01-2011, 16:15
Witam! Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna jakiegoś startowego zestawu do robienia paznokietków żelowych ;) Jestem nastolatką, nigdy nie miałam styczności z robieniem takich paznokci, więc na początek chciałabym coś prostego, 3 podstawowe żele i najpotrzebniejsze przybory. Oglądałam aukcje na allegro i znalazłam taką: jaapee ZESTAW STARTOWY DO ZELU * lampa UV * 3xZEL (1399080678) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/show_item.php?item=1399080678&msg=Aukcja+zosta%C5%82a+dodana+do+obserwowanych.%7 C%0D%0AAby+przed+zako%C5%84czeniem+otrzyma%C4%87+e-mail+lub+wiadomo%C5%9B%C4%87+Gadu-Gadu+z+przypomnieniem%2C%3Cbr+%2F%3Ezmie%C5%84+ust awienia+w+zak%C5%82adce+%3Ci%3EAllegro+%E2%80%BA+M oje+Allegro+%E2%80%BA+Moje+zakupy+%E2%80%BA+Obserw owane+oferty%3A+%3Ca+href%3D%22%2Fmyaccount%2Fwatc h.php%22%3ETrwaj%C4%85ce%3C%2Fa%3E.%3C%2Fi%3E)
Jak myślicie, nadaje się dla początkującej? Tak, wiem są zestawy lepsze no ale też droższe, a ja chce najpierw wypróbować czy w ogóle będę umiała takie paznokcie zrobić, a dopiero potem będę dokupywała sobie lepsze urządzenia. :) Dziękuję i prosze o odpowiedzi!:]
Aha i przepraszam jeśli to nie ten dział/temat, dopiero się tutaj rozglądam;)

przeniesione/Emila :)

gattina
09-01-2011, 17:05
Sunshinee, no dobry to pewnie jest, ale nie wiem jak z jakością żeli UV od jaapee, bo akurat tych nie używałam. No i na pewno by się przydały większe pojemności żeli, bo gdy się dopiero zaczyna to się ćwiczy i ćwiczy :) Na pewno wiele dziewczyn poleci Ci zestaw od allepaznokcie, tanie również, ale sprawdzone :) Popatrz tutaj: Zestawy Startowe - Allepaznokcie.pl (http://www.allepaznokcie.pl/kategorie/Zestawy_Startowe/160/) Mają również aukcje na allegro.

Sunshinee
09-01-2011, 18:06
A miał ktoś żele od jaapee? Kurcze no tutaj już sobie wypatrzyłam taki fajny zestaw:) Jeśli ktoś miał to bardzo proszę o opinie...
No i chciałam się jeszcze zapytać... Tam na tej aukcji są oferowane 3 żele - różowy, biały do frenchu i przezroczysty. I teraz jak to jest - różowy to jest kamuflujący? Biały budujący? A przezroczysty? Przepraszam za takie pytania ale naprawde nie wiem :D

xCombination
09-01-2011, 19:02
to są żele jednofazowe, czyli cały paznokieć możesz zbudować jednym. różowy to nie kamuflaż, tylko taki przezroczysty róż który tylko daje taką jakby poświatę naturalnej płytce, biały do frenchu to po prostu biały do frenchu a przezroczystym możesz budować paznokieć. pewnie mają pojemność 5 ml - do tego ja bym kupiła na początek żel clear tak 15 ml (mi na własne potrzeby przy zmianie co ok 2 tyg starczył na 2 mies - też jestem początkująca więc masz jakiś obraz wydajności). Nie wiem jak z białym bo rzadko robię tradycyjnego frencha ale podejrzewam że starczy na trochę bo przecież nie używa się go w mega dużej ilości bo kładzie się cienko i na niedużą powierzchnię. ja właśnie polecam żele Allepaznokci, mi dobrze się na nich pracuje i mają fajne zestawy i dużo gratisów :) jak chcesz to napisz na pw - pomogę Ci tyle ile jestem w stanie :D

Sunshinee
09-01-2011, 19:52
Dziękii wielkie:) Napewno skorzystam - jak coś będę pilnie potrzebować, ale narazie musze jeszcze duuużo poczytać na forum ;)
Muszę jeszcze pooglądać sobie aukcje na allegro, popatrzeć jakie są ceny i porównać. Mam jeszcze dużo czasu :P
No ale ja będę dalej ciągnęła ten temat żeli :D Z tego co wyczytałam są żele jednofazowe(czyli te w aukcji jaapee), budujące, kamuflujące i nabłyszczające. No i w tym temacie jeszcze były wymienione takie:
11. Zel cover
12. Zel bialy
13. Zel finish
Proszę wytłumaczcie mi czy to jest to samo, tylko inne nazwy, czy jak? Pomęczę Was troche tymi pytaniami :D No ale zielone tak mają:P:)

Emilia B.
09-01-2011, 19:59
to zanim zasypiesz nas milionem pytań polecam przejrzeć cały ten temat
Metoda żelowa - Forum Paznokcie Wzorki.Info (http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/)
http://forum.wzorki.info/przedluzanie-paznokci/290-cover-kamuflaz-prosze-o-pomoc.html
http://forum.wzorki.info/przedluzanie-paznokci/186-video-instrukcje-pazurki-krok-po-kroku.html
Nie bez powodu gromadzimy tą wiedzę i tyle ciekawych informacji żeby indywidualnie za każdym razem je powtarzać :) Trzeba się troszkę wysilić i poczytać a nie iść na łatwiznę :)Jeżeli po przeczytaniu będziesz mieć dalej wątpliwości - pytaj śmiało :)

Sunshinee
09-01-2011, 21:10
Ok, dzieki za linki i przepraszam - już sie biore za czytanie:)

coralick
10-01-2011, 14:43
niestety allepaznokcie mnie olały..:(
w piątek zapytałam o wysyłkę mailowo, zadzwoniłam ale się nie dodzwoniłam...
a dzisiaj też cisza :(

Emilia B.
10-01-2011, 15:01
cierpliwości :) na pewno mają dużo klientów :) a w czym problem z ta przesyłką?

coralick
10-01-2011, 15:08
Nie mogę się doszukać na ich stronie ani w necie czy robią wysyłki zagraniczne, a jak robią to za ile. I troche sie obawiam, ze slaby z nimi kontakt :( pewno przesadzam, ale boje się później, ze w razie jakiejś wpadki nie będę miała jak z nimi korespondować :(

Emilia B.
10-01-2011, 15:20
to moze spróbuj na gg które maja na stronie podane 13998139 (gg:13998139) :) (gg:13998139)
to dosyć duża firma i może po prostu nie zdążyli jeszcze odpisać :) spróbuj sie jeszcze raz dodzwonić i bez stresu ;)

Sunshinee
10-01-2011, 15:35
Poszłam za Waszą radą, i znalazłam taką aukcję AllePaznokci: A&P ZESTAW STARTOWY DO ŻELU 119,00zł nr.12 (1360042072) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/a-p-zestaw-startowy-do-zelu-119-00zl-nr-12-i1360042072.html)
Wydaje mi się nawet bardziej opłacalna, bo kupię za 120 zł więcej pilniczków i np. primer w większym opakowaniu:) A do tego od 100zł przesyłka gratis!;) No i żele są sprawdzone :) Tylko chciałam się jeszcze Was zapytać, czy warto kupywać ten zestaw? Proszę o opinie ;)
Aha no i chciałam się jeszcze zapytać - czy warto kupywać lampę 36W do użytku domowego, dla początkującej? Bo z jednej strony ona szybciej utwardza i wogóle, ale nie wiem czy będzie ona mi aż tak bardzo potrzebna. A tak, jakbym zamieniła sobie w tej aukcji na lampę 9W, to może straczyłoby na 15ml żelu clear... Nie moge się zdecydować, pomóżcie...:)

coralick
10-01-2011, 15:39
jak już jesteśmy przy lampach, to Emilko jaka ty byś poleciła??
Zwykłą tunelowa czy z LCD (bo zapomłam jak sie to porawnie nazywa :D )??

Emilia B.
10-01-2011, 15:54
tu masz cały temat o tym które najlepsze http://forum.wzorki.info/sprzet-do-przedluzania-paznokci/230-lampa-uv-zakup-lampy-uv.html :)
ja specjalistą nie jestem bo nie robię żeli i mam taką prehistoryczną zwyczajną tylko do żelu finish hehe ale planuje zakup jakiejś lepszej bo aż wstyd :D i w sumie podoba mi się taka z alle biało-różowa :P i ma fajne funkcje ale koniec offtopa ;) zapraszam do tematu o lampach :)

samaron
10-01-2011, 16:04
Poszłam za Waszą radą, i znalazłam taką aukcję AllePaznokci: A&P ZESTAW STARTOWY DO ŻELU 119,00zł nr.12 (1360042072) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/a-p-zestaw-startowy-do-zelu-119-00zl-nr-12-i1360042072.html)
Wydaje mi się nawet bardziej opłacalna, bo kupię za 120 zł więcej pilniczków i np. primer w większym opakowaniu:) A do tego od 100zł przesyłka gratis!;) No i żele są sprawdzone :) Tylko chciałam się jeszcze Was zapytać, czy warto kupywać ten zestaw? Proszę o opinie ;)
Aha no i chciałam się jeszcze zapytać - czy warto kupywać lampę 36W do użytku domowego, dla początkującej? Bo z jednej strony ona szybciej utwardza i wogóle, ale nie wiem czy będzie ona mi aż tak bardzo potrzebna. A tak, jakbym zamieniła sobie w tej aukcji na lampę 9W, to może straczyłoby na 15ml żelu clear... Nie moge się zdecydować, pomóżcie...:)
Nie jest Ci potrzebny większy primer, bo używa się go baaardzo mało, lepiej mieć więcej żelu, małą lampką też utwardzisz a po zakupy żelkowe zapraszam do mnie oraz innych dziewczyn z forum, taniej jest:D
http://forum.wzorki.info/ogloszenia/5553-sprzedam-wyprzedaz-u-samaron-d.html
Ogłoszenia - Forum Paznokcie Wzorki.Info (http://forum.wzorki.info/ogloszenia/)

coralick
10-01-2011, 20:49
Dobrze dziewczyny...
W końcu dokonałam czynu stulecia i w końcu się zdecydowałam na zestaw z allepaznokci za namową Emilki
08. Mega zestaw startowy do żelu nr.8 niebieska lampa plus perfumy gratis ! - Allepaznokcie.pl (http://www.allepaznokcie.pl/_08_Mega_zestaw_startowy_do_zelu_nr8_niebieska_lam pa_plus_perfumy_gratis__5377.html)
Bo w końcu się ze mną skontaktowali!!!!
Do tego ktoś tu polecił Ladys Nails... i jak za dotknięciem magicznej różdżki okazało się że maja tipsy XXL-ki!!!
A w związku z moimi kciukami-łopatami nie jestem już sama :skacze:
Nie zamierzam na tym poprzestać i będę się starać robić na formie ale chce mieć w razie czego :)
Wydałam majątek i teraz została cebula i suchy chleb :D
Dzięki dziewczyny :ok:

Sunshinee
15-01-2011, 16:56
Kochane, błagam Was, odpiszcie mi jeszcze na to pytanko...:) Byłam ostatnio u mojej koleżanki i ona kupywała sobie zestaw też z allepaznokci, tylko za około 200zł. No i ogólnie zmienił mi się cały pogląd:D Tylko nie wiem, czy opłaca się mi(powtórzę się - początkującej) kupować zestaw za 220zł, w którym jest już naprawdę wszystko, co mogłabym sobie wymarzyć:), czy wziąć ten zestaw za 119 zł i dołożyć sobie do zamówienia te przybory, które są mi naprawde potrzebne... Dziewczyny proszę proszę proszę o pomoc i listę rzeczy, które mogłabym sobie ewentualnie dołozyć do tego zestawiku za 119zł ^_^ Poniżej linki do tych dwóch aukcji :

Zestaw za 220zł - A&P ZESTAW STARTOWY DO ŻELU-NR.9,10 220zł (1356632838) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/a-p-zestaw-startowy-do-zelu-nr-9-10-220zl-i1356632838.html)

Zestaw za 119zł - A&P ZESTAW DO ŻELU nr.12 woda toaletowa gratis (1360042072) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/a-p-zestaw-do-zelu-nr-12-woda-toaletowa-gratis-i1360042072.html)

Będę baaaardzo wdzięczna za pomoc ;)

coralick
15-01-2011, 17:47
Ja tam profesjonalistką nie jestem, ale tak na moje wyczucie to za mało żelu clear bo tylko 5 ml w zestawie za 119, a jednak będziesz ćwiczyć więc trochę zejdzie. Najtańszy znalazłam 30 ml z alle za 39 zł. Do tego płyn do zdejmowania tipsów 20 zł (czego brakuje w zestawie za 119) i szczoteczka do pyłu od 1.90 do 3.90... Więc sama musisz zdecydować, bo tak na prawdę tak czy siak dołożysz do tych 200 :)

Emilia B.
15-01-2011, 17:48
polecam ten droższy ponieważ masz np większe żele 30 a nie 5 :) jak tak byś chciała dokupić to wyjdzie na to samo ;) albo przelicz sobie ile kosztować cie będą te najważniejsze rzeczy a ile zestaw i czego ci jeszcze w nim brakuje :)

Sunshinee
15-01-2011, 17:58
Dokładnie też mi chodzi głównie o te żele:) Byłam bardziej przekonana do droższego zestawu, a Wy mnie jeszcze bardziej w tym przekonaniu utwierdziłyście, za co Wam bardzo baardzo dziękuję:) ;)

Emilia B.
15-01-2011, 18:11
albo ten
04. Mega zestaw startowy do żelu nr.4 różowa lampa plus perfumy gratis ! - Allepaznokcie.pl (http://allepaznokcie.pl/_04_Mega_zestaw_startowy_do_zelu_nr4_rozowa_lampa_ plus_perfumy_gratis__7273.html)
raptem 30 zł więcej ale 1. lepsza lampa (o wiele) 2.darmowa przesyłka
albo taki mini
05. Mini - Mega zestaw startowy do żelu nr.5 różowa lampa plus woda toaletowa gratis ! - Allepaznokcie.pl (http://allepaznokcie.pl/_05_Mini_-_Mega_zestaw_startowy_do_zelu_nr5_rozowa_lampa_plu s_woda_toaletowa_gratis__7272.html)
a u naszej samaron możesz dokupić sobie taniej żele bo ma wyprzedaż akurat :)

Sunshinee
16-01-2011, 09:43
Aaaa kocham Cię Emilko!!!:D:* Dziękuję Ci strasznie za te linki! :kwiatek:



---------- Dodano o godzinie 08:43 ---------- Poprzedni post był napisany Wczoraj o godzinie 18:41 ----------

No to dzisiaj po przestudiowaniu obu ofert stwierdziłam, iż: :D
ten zestaw za 259 odpada, jest za drogi. Praktycznie wszystko to samo co w zestawie za 199zł, tylko żele o pojemności 15ml a nie 5ml - nie wierzę żeby to była różnica aż 60 zł.
Wynalazłam jeszcze zestaw za 240zł - 08. Mega zestaw startowy do żelu nr.8 różowa lampa plus perfumy gratis ! - Allepaznokcie.pl (http://allepaznokcie.pl/_08_Mega_zestaw_startowy_do_zelu_nr8_rozowa_lampa_ plus_perfumy_gratis__7274.html)

No i wydaje mi się że ten będzie najlepszy. Żele są po 30 i 15ml, tylko white jest 5ml ale tego się przecież tak dużo nie używa. Ta sama lampa, nawet kilka produktów więcej, np. blok polerski 3-stronny. I szablony, które są dla mnie bardzo ważne bo chcę od razu uczyć się robić paznokcie na szablonach.
A gdybym chciała zamówić ten za 199zł, to i tak by doszło do tych 240 bo musiałabym dokupić jeszcze większe żele. Więc, myślicie że ten zestaw za 240zł będzie ok? :) Ale się rozpisałam...:D ;)

samaron
16-01-2011, 11:05
Te szablony, które są w zestawie to można sobie w buty włożyć;) do niczego się nie nadają i tak będziesz musiała kupić sobie szerokie.
To samo z tipsami - te z zestawu to co najwyżej do ćwiczeń.

Sunshinee
16-01-2011, 12:57
Naprawdę? Dzięki samaron że mnie uświadomiłaś:) A tipsy to wszystkie są takie beznadziejne, czy te naturalne, czy kolorowe?

Szablony szerokie, te http://allepaznokcie.pl/Szablony_formy_-_zlote_szerokie_-_100szt_3253.html mogą być? ;)

Emilia B.
16-01-2011, 14:01
Samaron ma racje, te formy sa do niczego... a tipsy najlepiej kupić odrazu tunelówki :)

Sunshinee
16-01-2011, 15:11
Hmm... Ja jednak już zostanę przy tym zestawie za 199zł, jak to już pisałam Samaron, a lepsze tipsy dokupię później:)

coralick
16-01-2011, 15:30
No to chyba jak dla mnie musztarda po obiedzie :(.... a co się dzieje z tymi tipsami?

kobietazpazurem
16-01-2011, 19:03
jaki tipsy są za cienkie to po prostu pękają wzdłuż nawet przy skracaniu gilotynką

coralick
16-01-2011, 19:25
dobrze wiedzieć... szkoda tylko, że nikt mi o tym nie powiedział jak pytałam o to jaki zestaw jest godny polecenia :(

kobietazpazurem
16-01-2011, 19:30
pamietaj, ze kupując nowy zestaw zwlaszcza za 199zl nie dostaniesz wszystkich produktow dobrej jakości. Ja osobiście wolalabym isc do sklepu i kupic mniej a lepsze ale to jest rzecz gustu, jeżeli jesteś osobą początkującą taki zestaw jest ok bo będziesz się na nim uczyć, jeżeli chodzi o trwalość i jakość produktow no to tu zaczynają sięschodki. Pamiętaj idąc do sklepu powiedz ze chcesz np dotknąć tipsa- przewaznie mają w woreczkach jezeli jest elastyczny to może być lamliwy, jezeli trudno go zgiąć to będzie trwaly i nie będzie pękal przy skracaniu, co do zeli itp produktow na pewno nie będą tak blyszczące i tak trwale jak te droższe ale powtarzam na poczatek może być. Szperaj po forum, dziewczyny znajdują i polecają produkty nie drogie a na prawdę dobre. Nawet i może stąd cos kupisz. Ale czytaj- bo tutaj te tematy byly czesto poruszane :)

Elizabeth76
16-01-2011, 19:31
dobrze wiedzieć... szkoda tylko, że nikt mi o tym nie powiedział jak pytałam o to jaki zestaw jest godny polecenia :(

kupując takie zestawy zawsze trzeba liczyć się z tym że znajdzie sie coś co nam sie nie przyda lub jest nie zbyt dobre jakościowo :) jedyne co dobre jest w tym że kupujemy taki zestaw to to że mamy to wszystko za mniejsze pieniądze . Możesz równie dobrze kupić wszystko osobno i tylko to co ci potrzebne ale wtedy musisz się liczyć z tym że na pewno wyniesie cię to drożej

Sunshinee
16-01-2011, 19:45
pamietaj, ze kupując nowy zestaw zwlaszcza za 199zl nie dostaniesz wszystkich produktow dobrej jakości. Ja osobiście wolalabym isc do sklepu i kupic mniej a lepsze ale to jest rzecz gustu, jeżeli jesteś osobą początkującą taki zestaw jest ok bo będziesz się na nim uczyć, jeżeli chodzi o trwalość i jakość produktow no to tu zaczynają sięschodki. Pamiętaj idąc do sklepu powiedz ze chcesz np dotknąć tipsa- przewaznie mają w woreczkach jezeli jest elastyczny to może być lamliwy, jezeli trudno go zgiąć to będzie trwaly i nie będzie pękal przy skracaniu, co do zeli itp produktow na pewno nie będą tak blyszczące i tak trwale jak te droższe ale powtarzam na poczatek może być. Szperaj po forum, dziewczyny znajdują i polecają produkty nie drogie a na prawdę dobre. Nawet i może stąd cos kupisz. Ale czytaj- bo tutaj te tematy byly czesto poruszane :)
To było do mnie?:D Jeśli tak, to ja już się zdecydowałam na ten zestaw, i raczej nie zamierzam go zmieniać. No fakt, może nie wszystkie produkty są najlepszej jakości, jak np. te tipsy nieszczęsne, ale to mi będzie potrzebne w domu, do uczenia się, dlatego nie potrzebuję jakiś super materiałów. A nawet jakbym robiła komuś z rodziny to wątpię, żeby się obraził za to, że mu akurat takie tipsy nakleiłam:)
"co do zeli itp produktow na pewno nie będą tak blyszczące i tak trwale jak te droższe" - co to tego to się nie zgodzę. Czytałam dużo na tym forum, i wiele razy dziewczyny powtarzały, że droższe nie znaczy lepsze. Wiele z nich kupywało np. żele bardzo drogie, które nie różniły się w ogóle od tych tańszych, a nawet niektore z nich były lepsze. Tak wyczytałam i według mnie jest to prawda, dlatego też w tym się z Tobą nie zgodzę.:)

coralick
16-01-2011, 20:16
Zdecydowałam sie na zestaw alle bo polecily mi go dziewczyny z tego forum. Nie kupilam go dlatego, ze byl tani tylko dlatego, ze uslyszalam ze jest dobry produktowo, ze tak to ujme. Osobiscie bylam zdecydowana na drozszy zestaw z SF, ale pod namowa zdecydowalam ze chyba jednak warto wziac alle.... No coz, czlowiek sie uczy na bledach. Mam nadzieje, ze faktycznie nie jest regula, ze jakosc rosnie wraz z cena i zdarzaja sie wyjatki! Czytalam wiele o alle i byly to w 99% pochlebne opinie, wiec mozliwe, ze tipsy beda w miare sie trzymac w kupie... W razie czego mam jeszcze stare i jak by co to dokupie.
Niestety buszowanie po sklepach odpada... Takie uroki mieszkania za morzem :(
Sunshine ja bym jednak chciala wiedziec czy zakladany tips odpadl bo mialam felerny towar czy dlatego ze jestem nieudolna plastycznie :D
Jak nie urok to s....ka :(

samaron
16-01-2011, 20:22
Spokojnie, alle ma w miarę dobre opinie, dla początkujących jest akurat, jakość za tę cenę jest zadowalająca:D
Jak już się trochę poduczysz to sama będziesz wiedziała na co zwrócić uwagę - każdy lubi co innego.

kobietazpazurem
16-01-2011, 20:28
"co do zeli itp produktow na pewno nie będą tak blyszczące i tak trwale jak te droższe" - co to tego to się nie zgodzę. Czytałam dużo na tym forum, i wiele razy dziewczyny powtarzały, że droższe nie znaczy lepsze. Wiele z nich kupywało np. żele bardzo drogie, które nie różniły się w ogóle od tych tańszych, a nawet niektore z nich były lepsze. Tak wyczytałam i według mnie jest to prawda, dlatego też w tym się z Tobą nie zgodzę.:)


Tak, niektore tańsze, nie będą różniły sie od tych droższych ale mówimy o dobrych gatunkowo produktach. Widać, że nie miałaś do czynienia z wieloma produktami dlatego podpowiadam co wiem. Ja pracuje teraz na żelach esn - 56gram kosztuje około 160zł i ich nawet nabłyszczać na koniec nie trzeba tak się błyszczą. W domku do celów szkoleniowych mam żel z allepaznokci i z lini noname i one wymagają dodatkowego produktu nabłyszczającego. Bo nie są błyszczące w ogóle. Ja też jak byłam osobą początkującą zamawiałam całe zestawy za 200zł bo patrzalam na ilość nie jakość. Ja tego nie potępiam tylko mówię, ze za te 200zł zamówiłabyś osobno o wiele lepsze produkty osobno niż dostaniesz w tym zestawie. I tu na tym forum dziewczyny piszą jakie są dobre. W tym zestawie dostanieszz dwa pilniki które starczą ci na raz. kilka żeli, tipsy łamiące się i tępą gilotyne- bo takie sa realia- im więcej w zestawie tym gorsza jakość produktów.

Co osoba to opinia...

A co do zestawów allepaznokcie to także uważam ze są jak najbardziej godne polecenia :)

coralick
16-01-2011, 20:35
W tym zestawie dostaniesz dwa pilniki które starczą ci na raz. kilka żeli, tipsy łamiące się i tępą gilotyne- bo takie sa realia- im więcej w zestawie tym gorsza jakość produktów.
A co do zestawów allepaznokcie to także uważam ze są jak najbardziej godne polecenia :)

A co w tym zestawie w takim wypadku jest godne polecenia?:huh::o

kobietazpazurem
16-01-2011, 20:37
Ty zamówiłaś z allepaznokcie- oni mają dość dobre produkty. Ja pisze o typowych zestawach z allegro firm nieznanych

coralick
16-01-2011, 20:44
Sunshine tez kupuje z AllePaznokci tylko przez strone z Allegro a nie bezposrednio ze strony firmowej :)
Dobrze moje drogie... pozyjemy zobaczymy!
Sunshine daj znac jak tylko dostaniesz zestaw i jak juz polamiesz wszystkie tipsy tepa gilotyna :D Ja ci tez dam znac co z moimi :D

kobietazpazurem
16-01-2011, 20:46
a no to zwracam honor bo nie doczytałam :) Jednak uprzedzam przed zbiorowymi zestawami z allegro- nie zawsze dostaniemy produkty takimi jakie sa napisane.

samaron
16-01-2011, 20:47
Przywołuję do prządku, mam wrażenie, że atmosfera gęstnieje,
do początkujących - nie martwcie się na zapas, po jakimś czasie będziecie wiedziały co miała na myśli Kobietazpazurem ;)

coralick
16-01-2011, 20:54
Nic nie gestnieje... :D Odrobina adrenalinki w niedzielny wieczor nie zaszkodzi :D
Z tym sie zgodze, ze allegrowe-nikomu-nie-znane-firmy opychaja badziewie. Sama jestem tego swietnym przykladem... co musze stwierdzic z przykroscia. Dlatego tym razem postanowilam co nieco glebiej poszperac za wiedza. Jak juz pisalam, czas pokaze co i jak :)
Sushine daj znac jak ci bedzie szlo :) A tak w ogole to kiedy bedziesz juz miala zestaw?

Sunshinee
16-01-2011, 21:29
Oj przepraszam trochę się zagapiłam ale już jestem ;)
Jak już coralick wspomniała, ja też kupuję z allepaznokcie - nigdy nie kupiłabym takiego zestawu na allegro od nieznanego sprzedawcy. U mnie niestety też chodzenie po sklepach odpada... Ja jak już bym weszła to bym się zastanawiała, zastanawiała i zastanawiała...;) a mieszkam dość daleko od sklepu z takimi kosmetykami, więc nie będę miała takiej możliwości.
Kobietazpazurem - ja ogólnie nie miałam styczności z żadnymi żelami:D Ten zestaw to będzie mój pierwszy:) Piszesz że pracujesz na żelach, które kosztują 160zł - chyba sama przyznasz, że to dużo, prawda? Ja jak bym miała takie kupować, to zbankrutowałabym w ciągu tygodnia hehe:D A i sama też piszesz, że zestawy z allepaznokcie są godne polecenia - więc chyba nie będzie masakry? ;)
Dokładnie coralick, trzeba się o wszystkim na własnej skórze przekonać. Ja jednak mocno wierzę, że z tym zestawem nie będzie aż tak źle ;) Pewnie że dam znać, jak tylko zrobie swoje własne, pierwsze pazurki:D A co do tego kiedy ma przyjść - jutro będę dzwoniła i się o wszystko jeszcze dokładnie wypytam, no i albo jutro, albo we wtorek będę robiła przelew. Kiedy przyjdzie - nie wiadomo :D

rudzia1985
16-01-2011, 21:47
sama uzywam zeli clear z Alle, nie narzekam, dolaczylam sobie jeszcze inne produkty z Alle jak odtuszczacz i finish i tez nie narzekam :) dokupilam tylko to co najwazniejsze jeszcze do stylizacji metada zelowa czyli lampa, cleaner itd.
dla mnie jako osoby niedowiadczonej, bo robie tylko i wylacznie na sobie, to z Alle zele sa fajne :)
polecam zakupki z Alle robic u Samaron, nie dosc ze duzo tansze niz na allegro czy w sklepie z neta, to jeszcze Anka doradzi czy warto :) tak jak mi doradzila z coverem z alle :)
Samaron ma nie tylko zelki ale to juz na PW ustalac co chcecie :)
takze nie martwcie sie kobitki, dla poczatkujacych firma Alle nie jest zla :)
powodzenia w dzieragniu pazurkow :)

coralick
17-01-2011, 10:46
Czekam Sunshine na wiesci, a tutaj wygladam listonosza:)
Nie moge sie juz doczekac :) Wczoraj, w zwiazku z tym ze dotarla juz do mnie przesylka od hong-konga :D meczylam kwiatki akrylowe... I nawet jestem zadowolona...
Jesli moge to polece tutaj (jesli nie to prosze mnie przeniesc w inne miejsce) :) niejakiego
maytheps-au Member ID maytheps-au (http://myworld.ebay.ie/maytheps-au/) ( Feedback score of 26196 (http://feedback.ebay.ie/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback&userid=maytheps-au)http://q.ebaystatic.com/aw/pics/icon/iconShootTeal_25x25.gif)

Przesylke dostałam ekspresowo wciagu 7 dni, nic nie zaplacilam za wysylke bo maja free shipping... z rzeczy jestem zadowolona. Kupilam od nich zestaw 12 akryli kolorowych w takich malych pudeleczkach za 4 euro i 50 kolorow brokatow za 10 euro. Nie wiem jakie profesjonalnie sa te akryle, ale jak dla mnie kwiatki sie lepia ze hej :D

Emilia B.
17-01-2011, 12:14
Dziewczyny spokojnie :) ależ się tu porobiło hehe alle ma dobre produkty i spokojnie mozecie sobie kupić te zestawy. Może i nie wszystkie rzeczy kogoś osobiście zachwycają ale większość jest na prawdę świetna. a w takim zastawie te przykładowe tipsy to jest pierdółka na której najwyżej będziecie ćwiczyć kwiaty albo linie frencha :) Z czasem dokupicie co uważacie za słuszne ;)
Życzę szybkiego dorwania się do żeli i owocnej pracy ;

Sunshinee
17-01-2011, 14:12
Dokładnie, myślę że nawet jeśli te tipsy będą aż tak złe, to narazie starczą mi na próbowanie i uczenie się. Z czasem, jak już będę wiedziała jakie produkty są najlepsze, to będę poprostu je dokupywała. A widać, że allepaznokcie nie są złą firmą, ludzie ją polecają, więc mnie narazie taki zestaw wystarczy:)

Sunshinee
21-01-2011, 15:40
Dziewczyny kochane... Właśnie dostałam mój upragniony zestaw:) I mam pytanie do Was - czym można umyć pędzelek po żelu? Można tym płynem do ściągania tipsów i akryli? Wiem że można acetonem, ale nie dostałam go do zestawu, a chciałabym zacząć od razu i nie chcę na starcie rozwalić pędzla ;) Proszę o odpowiedź:)

xsunnyolciax
21-01-2011, 15:56
nigdy nie słyszałam o tym, żeby można było pędzel acetonem myć :o Włosie Ci wysuszy, o ile nic gorszego się nie stanie. Płynem do ściągania akryli też bym nie czyściła, bo jest to aceton, a poza tym jak sama nazwa wskazuje, służy on do czego innego. Pędzelek możesz przemyć wacikiem nasączonym cleanerem, a później dla przedłużenia jego "życia" , żeby się włosie nie wysuszyło, umocz go w żelu i schowaj ;)

Sunshinee
21-01-2011, 16:27
To ten żel się nie zaschnie na pędzelku? Włosie sie nie rozklei ani nic?:huh:

xsunnyolciax
21-01-2011, 17:27
:o masz żel czy akryl? dowiedz się najpierw :D

kobietazpazurem
21-01-2011, 18:12
nigdy nie słyszałam o tym, żeby można było pędzel acetonem myć :o Włosie Ci wysuszy, o ile nic gorszego się nie stanie. Płynem do ściągania akryli też bym nie czyściła, bo jest to aceton, a poza tym jak sama nazwa wskazuje, służy on do czego innego. Pędzelek możesz przemyć wacikiem nasączonym cleanerem, a później dla przedłużenia jego "życia" , żeby się włosie nie wysuszyło, umocz go w żelu i schowaj ;)

Umoczyc w żelu? nie radziłabym bo potem jak włożysz pędzelek nadmiar żelu może wpłynąć do szczepu. Mi się tak stało potem mi pojedyncze włoski wypadały.


Pędzelek wacikiem wyczyść cleanerem i trzymaj pędzelek poziomo najlepiej kup sobie metalowy piorniczek- nie wyrzucaj nakładki w której byl pędzelek kupiony tylko przed schowaniem nałóż tę nasadkę aby włosie się nie obijalo o ścianki i jak dlugo go nie używasz przed kolejnym użyciem także przemyj cleanere aby włosie bylo bardziej wiotkie- niektore żele nawet po przemyciu włosia usztywniają lekko włosie- przemycie je namiękczy.

Co do pędzelkow od akryli możesz je wymyć w liquidzie - aceton uzywaj tylko w przypadku zaschniecia masy pamietaj jednak aby nie moczyć nasadki z klejem trzymającym włosie lecz samo wlosie aby klej nie rozmiękł.

xsunnyolciax
21-01-2011, 18:18
Umoczyc w żelu? nie radziłabym bo potem jak włożysz pędzelek nadmiar żelu może wpłynąć do szczepu. Mi się tak stało potem mi pojedyncze włoski wypadały.


Pędzelek wacikiem wyczyść cleanerem i trzymaj pędzelek poziomo najlepiej kup sobie metalowy piorniczek- nie wyrzucaj nakładki w której byl pędzelek kupiony tylko przed schowaniem nałóż tę nasadkę aby włosie się nie obijalo o ścianki i jak dlugo go nie używasz przed kolejnym użyciem także przemyj cleanere aby włosie bylo bardziej wiotkie- niektore żele nawet po przemyciu włosia usztywniają lekko włosie- przemycie je namiękczy.

Co do pędzelkow od akryli możesz je wymyć w liquidzie - aceton uzywaj tylko w przypadku zaschniecia masy pamietaj jednak aby nie moczyć nasadki z klejem trzymającym włosie lecz samo wlosie aby klej nie rozmiękł.

jasne, że umoczyć w żelu :) nie nabrać nie wiadomo ile, ale umoczyć, tak żeby włosie nie wyschło po cleanerze, tylko było pokryte cieniutką warstwą. Już nie pamiętam gdzie to czytałam, ale robię tak od x czasu i wszystkie pędzelki są całe i zdrowe :)

"Pędzel do żelu przede wszystkim 3mamy z daleka od promieniowania UV-lampy ale także od światła słonecznego http://forum.kosmetyczki.net/Smileys/classic/smiley.gif
Najlepiej po skonczonej pracy wytrzeć go w czysty wacik bezpyłowy i zamknąć w etui (lub schowac do szuflady np) http://forum.kosmetyczki.net/Smileys/classic/smiley.gif
Jak się zabrudzi można przemyc go płynem do przemywania masy ale pozniej nasączyc żelkiem,bo pędzelek ten nie lubi byc za suchy http://forum.kosmetyczki.net/Smileys/classic/wink.gif" to z forum kosmetyczki. net ale na większości for dziewczyny tak radzą i się sprawdza :)

kobietazpazurem
21-01-2011, 18:26
Ja jednak zostanę przy swojej opinii, po pracy pędzelki powinny być czyste. :)

Jak widać ile osób tyle opini...
Mnie na szkoleniu w Beautice uczyli inaczej, i w salonie ta metoda się sprawdza, bo pracując nikt nie ma czasu ściągać nadmiar żelu z pędzelka, zwłaszcza kiedy się nie wie którego żelu będzie się używać do danej klienteli.

Każdy musi znależć taką metodę która mu odpowiada :)

Sunshinee
21-01-2011, 21:06
sunnyolcia no przecież pisze w pierwszym moim poście że chodzi mi o żel:)
A i jeśli chodzi o ten pędzelek, to zgodzę się z kobietazpazurem. Nie pasowało mi tak jakoś to maczanie w żelu... Według mnie powinno być właśnie wytarcie cleanerem, i do szafki:) Ale to już kwestia gustu... ;)

xsunnyolciax
21-01-2011, 21:49
W takim razie nie rozumiem pytania o zasychanie na pędzelku, bo żel zasycha tylko pod wpływem promieniowania uv. Co do przechowywania, rób jak uważasz, ja Ci tylko doradzam co zrobić, żeby włosie pozostało długo sprężyste, cleaner wysusza, więc jak przetrzesz nim i tak pozostawisz, to możesz sobie szybko zniszczyć pędzelek, dlatego zawsze powinno się go "zabezpieczyć" żelem. Tyle ode mnie :)

Askar
21-01-2011, 22:03
Ja nasączam wacik b/pyłowy cleanerem i przemywam tym pędzelek. Nie maczam go w żelu, ale to dlatego, że po zwykłym przetarciu żel nie zostanie całkowicie usunięty z włosia. Kiedy używam kolorówki,to przemywam jak wyżej + nalewam cleanera do kieliszka i wypłukuję w tym pędzelek, potem trochę pomaziam żelem i powownie przemywam cleanerem- oto mój cały rytuał :P

Agnieszka Praska
22-01-2011, 10:41
pedzelek po uzyciu delikatnie przecieramy o wacik nasaczony cleanerem/spirysysem skazonym/skinseptem
delikatnie tak aby zebrac nadmiar zelu tylko z wierzchu pedzla, i nie ma potrzeby ladowac go pozniej w zel bo i tak zel ktory ma kosnerwowac pedzel jest miedzy wloskami ;)
jesli po kolorowce czyscimy dokladnie pedzel przez zanurzenie w cleanerze lub dokladnie czyszczac go o wacik wtedy dajemy w clear i postepujemy j.w czyli czyscimy tylko wierzch pedzla ;)

Sunshinee
22-01-2011, 12:14
O dzięki agulusia za wyjaśnienie;)

xsunnyolciax
22-01-2011, 12:32
O, o to właśnie mi chodziło :D że pędzelek nie może być całkowicie suchy, tylko musi być trochę tego żelu miedzy włoskami i on nie zastygnie na pędzelku :) :kwiatek:

olusia87
22-01-2011, 14:06
Wszystkim chodziło o jedno a zrobiło się zamieszanie;)Ja też wycieram nadmiar żelu wacikiem nasączonym cleanerem i póki co jest ok.Tylko w jednym pędzelku mi włosie się rozeszło na boki(tzn pojedyncze włoski),ale to z mojej winy-źle założyłam tą plastikową osłonkę i zagięłam włoski:(

Askar
22-01-2011, 16:23
olusia, ja kiedyś popełniłam podobny błąd i już spisałam pędzelek na straty, nałożyłam nasadkę (tym razem zadbałam aby była założona dobrze) i schowałam do szuflady, aż kiedyś go znalazłam i z ciekawości sprawdziłam włosie, okazało się, że wróciło do oryginalnego stanu (muszę powiedzieć, że jest to mój najstarszy pędzelek, ma 6 lat i czuję, że jeszcze trochę pociągnie ;) )

kobietazpazurem
22-01-2011, 19:09
Wszystkim chodziło o jedno a zrobiło się zamieszanie;)Ja też wycieram nadmiar żelu wacikiem nasączonym cleanerem i póki co jest ok.Tylko w jednym pędzelku mi włosie się rozeszło na boki(tzn pojedyncze włoski),ale to z mojej winy-źle założyłam tą plastikową osłonkę i zagięłam włoski:(

też tak mialam i te pojedyncze wloski po prostu wycielam ;)

a co do moczenia pędzelka w żelu podam przyklad: w salonie tak moja koleżanka robiła, a ze salon jest z dość slonecznej strony biurko stalo kolo witryny, przez szybe przenikalo sloncze, moja kolezanka tez zanurzala leciutko pędzelek w żelu clear, zeby wlosie bylo ladne az ktoregos dnia przyszla po weekendzie a pedzelek byl utwardzony. Dlaczego? bo przez witryne slonce utwardzilo zel (slonce zawiera promienie uv) i przez weekend pedzelek a mianowicie zel na pedzelku sie utwardzil. I tak oto kolezanka sie pozbyla pedzelka wartego ponad stowke, ja wole miec wszystkie pedzelki czyste nie klejace i nie martwic sie o nie :)

Askar
22-01-2011, 20:04
Dlatego chyba najlepiej mieć jakiś pojemniczek na pędzelki, który ochroni je przed działaniem promieni UV. Ja mam taki od kredek :)

kobietazpazurem
22-01-2011, 20:10
ja też :)

xsunnyolciax
22-01-2011, 22:25
też tak mialam i te pojedyncze wloski po prostu wycielam ;)

a co do moczenia pędzelka w żelu podam przyklad: w salonie tak moja koleżanka robiła, a ze salon jest z dość slonecznej strony biurko stalo kolo witryny, przez szybe przenikalo sloncze, moja kolezanka tez zanurzala leciutko pędzelek w żelu clear, zeby wlosie bylo ladne az ktoregos dnia przyszla po weekendzie a pedzelek byl utwardzony. Dlaczego? bo przez witryne slonce utwardzilo zel (slonce zawiera promienie uv) i przez weekend pedzelek a mianowicie zel na pedzelku sie utwardzil. I tak oto kolezanka sie pozbyla pedzelka wartego ponad stowke, ja wole miec wszystkie pedzelki czyste nie klejace i nie martwic sie o nie :)


ja mam czarne, zamykane etui na pędzelki i leżą sobie bezpiecznie ;) a pędzelka za stówę :wow: faktycznie szkoda.

rudzia1985
23-01-2011, 13:39
ja generalnie swoje pedzelki czyszcze w cleanerze lub spirytusie, w wacik lub recznik papierowy przecieram i chowam do pudeleczka, a ten laduje w kuferku :)
wczoraj w koncu z PL doszly do mnie pedzelki, takze Olcia ja tez juz je mam i ciesze sie strasznie bo sa super :) teraz musze dobac o nie podwojnie :P

Sunshinee
26-01-2011, 16:18
Słuchajcie... Już drugi raz mi się zdarza, że przy piłowaniu tipsa tak żeby był równy z naturalnym paznokciem, on mi się kruszy(tips oczywiście):( Wam też nieraz się tak zdarza, czy to moja wina, czy po prostu złe tipsy?

sztynka
28-01-2011, 18:49
Sun mi się tez to czasem zdarzało, np. na tipsach tunelowych od Dobrej rady, więc nie wiem czy to wina jakości, czy złej techniki. Na moją opcję to wina techniki, bo być może źle przykleiłam tipsa, tzn. próg za bardzo odstawał i było za dużo piłowania, przez co naruszyłam strukturę. Zależy jeszcze jakich używasz tipsów. :huh:

Sunshinee
28-01-2011, 21:01
Tipsów używam od allepaznokcie, i słyszałam, że nie są najlepszej jakości. Ale dzisiaj robiłam pazury i wydaje mi się że odkryłam przyczynę - kiedy skracam kieszonkę, bo zajmuje mi ponad połowę paznokcia to podczas piłowania się szczerbi, a kiedy zostawiam tak jak jest to nic się nie dzieje. Wydaje mi się że to jednak zależy od skracania kieszonki:huh:

Sunshinee
31-01-2011, 15:53
A ja znowu mam problem..:P Ściągałam sobie nkilka dni temu żele(spiłowywałam pilnikiem) no i zjechałam sobie naturalną płytkę:/: Z tym że chyba nie jest tak źle bo ten paznokieć mnie nie boli - chyba że mocno nacisnę na płytkę. Widać jednak dość głębokie bruzdy i paznokieć jest cieniutki. Smaruję sobie go kremami i oliwką, ale jak na razie efektów nie widać. Ile może potrwać odbudowa takiego pazurka? I czy mogę go żelować czy musze poczekać aż jego stan się polepszy? Czekam na odpowiedzi:)

xsunnyolciax
31-01-2011, 16:10
musi odrosnąć, a teraz możesz założyć paznokcie i nie ruszać dopóki nie odrośnie. Ja jak robiłam konkursowe "na oliwce" ale też nie chciały mi zejść i podważyłam oczywiście niszcząc swoje, to szybko przedłużyłam żeby je ukryć i czekam aż mi się płytka pod spodem zregeneruje, znaczy się odrośnie. Wyrównaj płytkę bloczkiem, utwardź i poczekaj niech odrosną, a do tego czasu już nic przy nich nie kombinuj. Tak myślę ;)

Sunshinee
31-01-2011, 19:14
A mogę nakleić tipsa i na to żel? Klej do tipsów nie zniszczy jeszcze bardziej płytki?
Aa i właśnie - co znaczy przyklejać "na oliwke"? Normalnie oliwką posmarować i na to tipsy przyklejać? Będzie to się trzymać?

xsunnyolciax
31-01-2011, 19:18
Ja bym przedłużyła na szablonie, a o oliwce poczytaj tu http://forum.wzorki.info/przedluzanie-paznokci/5626-sposoby-na-konkursowe-paznokcie-2.html ;)

Sunshinee
31-01-2011, 19:26
Kurcze ale na szablonie jeszcze nie robiłam pazurów, i wątpię żeby mi wyszły... A jak zrobie żel na swojej płytce to znowu pewnie przy ściąganiu ją przepiłuje:/:
Dzięki za linka:P

xsunnyolciax
31-01-2011, 19:29
to spróbuj na tipsie, tylko jak będziesz piłowała próg, to uważaj na swoją płytkę ;)

Sunshinee
31-01-2011, 19:33
Ok, dzięki:)

sztynka
31-01-2011, 22:37
Ja też mam zjechana płytkę z tym, ze u mnie to wina alergii i z tego co wiem czeka mnie 4 miesiące rekonwalescencji. Ale trudno, przeczekam. Nie mogę żelować, bo nie mogę ich dotknąć ehh baby ;( Jak możesz to zażeluj silikonem i poczekaj aż się zrośnie cała płyteczka i zaleta tego jest taka, że potem to już możesz naturalki żelowac :ok:

Sunshinee
01-02-2011, 18:43
Silikonem? Nie mam silikonu, nawet nie wiem jak się tym coś robi:D Raczej będę żelowała od razu, albo po prostu tego zjechanego pazurka zostawie i zażeluję później:)

xsunnyolciax
01-02-2011, 19:22
Sunshine, sylikonem czyli żelem sylikonowym typu soak off czy easy off- są to żele do naturalnej płytki, więcej o nich http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/1978-jak-nakladamy-odmaczamy-zele-soak-off-easy-off.html

olao
01-02-2011, 20:53
Albo przykleic tipsa,zmatowic go a progu nie ruszac.Masked albo kolorowka to przykryje ,a zel wyrowna.Ale najlepiej na szablonie.

Sunshinee
01-02-2011, 21:47
Aaa no to trzeba mówić że to te żele soak/easy off:D
Ola - też dobry pomysł:) Chyba go wykorzystam, dzięki ;)

moniiikaa
27-02-2011, 18:08
hej dziewczyny :* co możecie powiedzieć o zestawach już gotowych na allegro. Ostatnio szukałam i znalazłam taki który dużo osób go kupiło Evershine Zestaw Tipsy Lampa UV Żel (1474504290) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy (http://allegro.pl/evershine-zestaw-tipsy-lampa-uv-zel-i1474504290.html) i mam do Was pytanie czy opłaca się kupić ten właśnie zestaw>?

coralick
28-02-2011, 10:56
nie wiem, nie znam tej firmy. ja kupilam z allepaznokci i jestem zadowolona.
Lakiery do paznokci - tipsy, akrylowe, Hurtownie kosmetyczne - Allepaznokcie.pl (http://www.allepaznokcie.pl/sklep/)

Laleczkam2
02-03-2011, 23:16
ja mam z tej firmy zestaw ale większy kupiłam go za 250 zl ale powiem Ci ze ten na poczatek jest ok. Tylko nie polecam tipsow sa do niczego uzywalam je i ciagle po paru dniach przy lekkim uderzeniu sie lamaly wiec kupilam nowe. Ale reszta jest ok:) Mozesz kupic ale zeby pozniej pretensji do mnie nie bylo :P Aha sprawdzaj paczke bo u mnie zapomnieli tipsow do paznokci u nog ;( ale w sumie nie sa mi potrzebne. ;) Pozdrawiam ;*:):przytul: