PDA

Zobacz pełn± wersję : Komary. Co przed i po uk±szeniu?



agnieszka-nails
23-06-2013, 09:24
Hej, założyłam ten temat bo chciała bym się dowiedzieć jakich preparatów przeciw komarom używacie? Niestety chyba mam słodk± krew i "gryz±" mnie niesamowicie :( Wróciłam z działki i jestem cała w b±blach które masakrycznie swędz±... noc ledwo przespana bo każdy ruch powodował swędzenia którego¶ b±bla. Piłam wapno i nic a niby na uczulenia.... smarowałam ugryzienia Fenistilem i kiepsko pomaga... przed wyjazdem stosowałam spray Fruuu i trochę pomogło ale nie na dłuższ± metę.
Czego wy stosujecie przeciw i po uk±szeniu? Znacie może jakie¶ sposoby aby taki b±bel szybko znikn±ł?
Z roku na rok jest coraz gorzej z tymi komarzyskami :(

kiwaczek2
23-06-2013, 10:59
Po to ja nie wiem, bo mnie podswedzi chwile i przestaje, albo daje rade jakos.wiem ze jest cos na receptę , ale nie pamietam co;)
a przed cos co zawiera DEET czyli np mugga lub bros , ale boros ma tylko 12lub 24% deet, a mugga aż 50%.

Izi
23-06-2013, 12:52
U mnie PRZED standardowy Off się sprawdza a po uk±szeniu ostatnio smaruje antybzzz... z Ziajki, fajnie chłodzi i swędzenie szybko przechodzi.

agnieszka-nails
23-06-2013, 12:54
no wła¶nie po uk±szeniu swędzi mnie ok tygodnia... slyszalam ze DEET jest szkodliwy dla zdrowia w takim stężeniu i ze cięzko dostać cos aż tak mocnego

---------- Dodano o godzinie 12:54 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 12:53 ----------

OFF totalnie na mnie nie dziala... eh widzę ze to zalezy od osoby co na kogo dziala niestety

Agnieszka Praska
23-06-2013, 13:20
ja bardzo lubie mosbito plasterki ;) lub olejek lawendowy:D
daje po kroplece na stopy pod kolana i na kark^_^ zaden dziad nie ugryzie:P

plushak
23-06-2013, 14:04
Ja się ostatnio smarowałam olejkiem z trawy cytrynowej, pomogło nie gryzło, bo bez to b±ble tydzień mam na nogach i dalej s± ¶lady a smaruje fenistilem, tyle dobrze że nie swędzi :)

agnieszka-nails
23-06-2013, 18:15
na mnie olejki nie dzialaja... moze ugryzie tam gdzie nie posmarowane a tam gdzie jest jakas luka to gryza jak opetane... Fenistil kiepsko na mnie dziala... obecnie testuje pastę do zębów w niejsca ugryzienia bo wyczytalam gdzies w necie ze dziala i na poczatku dziala dopuki sie nie wykruszy... co do miejsc po ugryzieniu to tez trzymaja mi sie tydzien i zostaja ¶lady eh.... co za bestie

marylin
23-06-2013, 18:51
Fenistil żel też jest dobry na uk±szenia i oparzenia, fajnie chłodzi i działa przeciwbólowo, można kupić w aptece. Należy do grupy leków przeciwhistaminowych, tzn. łagodzi dokuczliwe objawy alergiczne i podrażnienia skóry różnego typu.

Selenna
23-06-2013, 21:01
Najlepszy jest preparat Mugga 75 ml. okolo 34 zł kosztuje:ok: mój brat pracuje w wojsku i tam tego używaj± bo komary daj± im ostro popalić:strach:Działa na 100% bo używam a też nic na mnie nie działało, leciały do mnie jak lep na muchy,A tym można spryskiwać odzież,a jak który¶ użre :D to na obrzęk możesz zastosować kompres z 1 łyżeczki octu wymieszanego z 2 łyżeczkami wody.

Agnieszka Praska
24-06-2013, 08:21
ja moje dzieciaki po "ugryzieniu" smaruje tym bialym mazidelkiem na ospe ;) pudrodermem
jest o niebo lepszy od fenistilu^_^

musze sprobowac tego mugga, mieszkam pd lasem i jak tylko sie wyjdzie na zewnatrz to czarno sie robi od komarow:o

kiwaczek2
24-06-2013, 09:42
tj jak napisałam wcze¶niej mugga jest najskuteczniejsza ze wszystkich sztucznych ¶rodków. a że agnieszka-nails pisze ze szkodliwe.....a co nie jest :D
ja mieszkam prawie w lesie, oraz nad jeziorem -wyobraĽcie sobie ilo¶ci komarów tutaj. wystarczy stan±ć w miejscu na sekundę i już atak.
ja kupuję mugge w necie hurtowo, bo wiem że i tak na kolejny rok się przyda.

agnieszka-nails
24-06-2013, 10:02
w sumie racja ze wszystko szkodliwe tez przetestuje tego mugga ale najpierw chyba zakupie BROSS bo nawet go reklamuj±. Ja się na noc wysmarowalam past± do zębów i na szczę¶cie nie obudziłam się w nocy i nie drapałam a tego się najbardziej obawaiałam bo zawsze budzę się przez to cholerne swędzenie i siedze i się drapię.

kiwaczek2
24-06-2013, 10:19
jak to past±? cała? moskitiera na okno i juz;)
tak bros ma ten sam skadnik tylko w mniejszym stężeniu

agnieszka-nails
24-06-2013, 10:49
może mniejsze stężenie mi wystarczy. W domu mnie nie gryza bo mam wtyczkę przeciw komarom do kontaktu. Pogryzły mnie tak u znajomego na działce... głupia byłam bo na noc przy grillu nie założyłam długich spodni tylko w krótkich chodziłam... mam za swoje, 130 ugryzień na samych nogach ;(.
Punktowo użyłam pasty do zębów, tam gdzie ugryzienie. Wygl±dam jakbym miała ospę :P Dopóki pasta się nie wykruszy to nie swędzi.

venus
16-08-2013, 12:49
Chyba najlepiej standardowo offa używać. Po to już po sprawie :( Trzeba po prostu przyzwyczaić się do swędzenia ;/ Zreszt± też ponoć takie preparaty i kremy nie s± zbyt dobre;)

jolanta
17-08-2013, 08:01
Widze dziewczyny ze macie bardzo duzy problem co ja tylko ze mnie niegryza za to moja, mlodsza corka to istny wabik na wszystko co lata i gryzie. Co roku wyglada jakby miala ospe, babel na banlu i zaden spevifik nie dziala. Juz stosowalam chyba wszystko co jest dostepme w sprzedazy i nic a corka to wszystko rozdrapuje i do tego wszystkiego jak ja cos ugryzie to jej to od razu opuchmie jakby ja osa ugryzla.A stosowalam juz wit. B, zapach waniliowy i olejek herbaciany i wiele innych mazidel i pachnidel i nic.

reniusia1002
20-08-2013, 00:14
ja z moja rodzina bylismy wlasnie na wakacjach w lesie nad ogromnym jeziorem i powiem szczezrze ze mialysmyz bratowa cala reklamowke roznych srodkow na ukaszenia komarow i uwiezcie mi ze one i tak gryzly.fakt po zastosowaniu OFFa mniej gryzly ale i tak grzyly.roznica byla taka ze jak bylismy nasmarowani tymi srodkami to na drugi dzien nic nie swedzialo i dzis nie mamy juz sladu.ale brzeczenie w nocy tegodziadostwa bylo straszne.

katerina15
20-08-2013, 01:44
jolanta, powiem Ci że ja jakie¶ 10 lat temu też byłam takim wabikiem na komary. wielokrotnie zasypiałam okręcona bandażami z altacetem, bo uk±szenia po komarach rosły mi do rozmiarów dłoni. Ale tak się złożyło, że którego¶ lata zaczęła mi się nasilać straszna alergia. Zanim jednak rodzice zabrali mnie na testy alergologiczne babcia kupowała mi tabletki na alergię. był to na zmianę nalergin i alertec. Alergia już mnie tak nie męczyła, ale zauważyłam też, że komary mniej mnie gryzły. Nie powiem że wcale, bo b±ble się pojawiały, ale co ciekawe mogłam je drapać, a one nic nie rosły. Wychodzi na to, że takie duże opuchnięcia miały zwi±zek z alergi±. Wiadomo, ze każdy organizm działa inaczej i u mnie przez przypadek tabletki na alergie okazały się zbawieniem, ale może u Twojej córy też by to co¶ pomogło? Może też ma uczulenie na jad owadów czy co¶?

agnieszka-nails
20-08-2013, 11:06
Po ukaszsniu na mnie dziala Fenistil... zmniejsza swedzenie i jego dlugotrwalosc.... przed ugryzieniem zastosowalam ostatnio Bross taki z czerwona nakretka, podobno najmocniejszy. Na opakowaniu jest napisane ze mozna psikac na ubrania wiec tak tez zrobilam, po kilku godzinach moje leginsy mialy dziury! Nie wiem czy to przez to ze stalam niedaleko ogniska i w miejscu pskiniecia sie przyzpalily (nie byly w dotyku spalone) czy po prostu srodek wyzarl mi leginsy :p

kiwaczek2
21-08-2013, 08:50
sam ¶rodek na pewno ci nie wyżarł bo ja użyam mocniejszych niż bros z tym samym składnikiem na ubrania i nic. może wła¶nie co¶ z ogniskiem , reakcja lub iskra lub co¶ tam innego ;)

agnieszka-nails
21-08-2013, 08:59
Mozliwe ze cieplo od ogniska bo wszedzie gdzie go psiknelam byly dziury

kiwaczek2
21-08-2013, 09:05
ciekawe. a psikała¶ po innych ubraniach również? dzieje się co¶? czy nie chcesz w ogóle sprawdzać

agnieszka-nails
21-08-2013, 09:17
Psikalam rowniez na bluzke, inni tez go uzywali a tylko ja mialam dziury. Moze dlatego ze w leginsach jest lycra nie mam pojecia ale juz na ubrania nie beee go nanosic

plushak
21-08-2013, 11:54
Żeby nie k±siły olejek waniliowy ( ten do ciasta również ) lub olejek z trawy cytrynowej, rewelka :))
W o¶ięcimiu jest plaga komarów a to pomaga rewelacyjnie, brosy nie brosy pomagaj± ale na krótk± chwilę ...
A po uk±szeniu u mnie fenistil łagodzi swędzenie.

agnieszka-nails
21-08-2013, 16:30
Na mnie olejki w ogole nie dzialaja, w dodatku nienawidze zapachu olejku waniliowego...

markotka
21-08-2013, 23:04
u nas sprawdził się spray z apteki firmy Ziołolek, mog± go stosować również dzieci, komary zdecydowanie mniej k±saj±, a po uk±szeniu Fenistil, Dapis działa słabiej, w domu do kontaktu Bros (ale tylko w płynie)-ani jedna sztuka nie ugryzie, bo nawet jak wleci, to zaraz padnie, jest też wersja dla dzieci z różow± nakrętk±.

Hania1
25-11-2013, 10:08
Ja też używam Fenistil,chyba najszybciej działa

mezo
18-12-2013, 13:42
Po uk±szeniu najlepiej po¶linić miejsce. Zawsze pomaga

kasiula56
31-12-2013, 14:38
Mi po uk±szeniu robi± się straszne b±ble... Wtedy przykładam okłady z altacetu. Pomaga zmniejszyć obrzęk.

agnieszka-nails
01-01-2014, 18:48
Po uk±szeniu najlepiej po¶linić miejsce. Zawsze pomaga

chyba nie zawsze skoro mi to niestety nie pomaga :huh:

kiwaczek2
02-01-2014, 17:03
I wez tu sie slin po calym ciele;)

olea
08-02-2015, 18:48
Polecam spray Vaco przeciwko komarom, jest naprawdę skuteczny, a kosztuje tylko 10 zł.

Ronka
26-02-2015, 09:56
Po uk±szeniu stosuję fenistil i jest lepiej. Mnie strasznie k±saj± komary!

karcia84
06-03-2015, 17:11
Witam,

Zawsze stosuje te preparaty, które maj± DEET. Jeżeli stężenie przekracza 30 %, to nie będziecie musieli raczej martwić się o to, co stosować po uk±szeniu. Bo po prostu ich nie będzie ;]

kingaFe
04-05-2015, 11:47
A znacie jakie¶ naturalne/domowe sposoby na walkę z uci±żliwymi komarami?

pasiasty
29-05-2015, 13:09
Ostatni czytałam, że atrakcyjno¶ć dla omarów jest dziedziczona genetycznie, to taka mała ciekawostka. Moja babcia zawsze mówiła, że na komary najlepszy jest zapach wanilii, jak chodziła na jagody to w lesie był zapach jakby kto¶ placek piekł. A po uk±szeniu to najlepiej po porostu się nie drapać.