PDA

Zobacz pełną wersję : Nalewki i przetwory :)



asia
06-08-2009, 21:17
Zakładam nowy temacik,
wrzucajcie przepisy nalewek oraz przetworów.
na necie jest milion przepisów więc proszę o wrzucanie wypróbowanych:)



i od razu zaczynam.....



PIKANTNE OGÓRKI DO PIWA
-ogórki gruntowe
-ostra papryka (może być chilli), papryka słodka, curry jak ktoś lubi
-główka czosnku
-trochę oleju
-cukier
-ocet + woda

1. ogórki się kroi na krążki i soli, odstawia na 6 godzin aby puściły wodę
2. potem się je płucze, dodaje czosnek i przyprawy oraz odrobinę oleju i wszystko razem miesza (taka niby marynata)
3. teraz trzeba zagotować ocet i sporo go posłodzić. ja dodaję 1:1 ocet i woda, bo jak słoiki postoją to przy samym occie nie tylko do piwa ale i do wódki się nadają taka jest siekiera (jak dla mnie:) )
4. wkładamy ogórki do słoików i zalewamy tym gorącym octem

nie trzeba pasteryzować, dobre do jedzenia po ok 48godzinach



NALEWKA KOKOSOWA (lepsza od malibu)

-kokos (z wiórek duuuużo gorsza)
-cukier
-wódka (bez wody, albo spirytus i woda)

kokosa rozwalamy i zdejmujemy jak najwięcej brązowej łupiny (ale nie trzeba wszystkiego). kroimy na kawałki takie żeby się dało wsadzić do słoika, dolewamy mleczko kokosowe ze środka (jeżeli zostało ;) ) zasypujemy cukrem i zalewamy wódką. po 3 tygodniach gotowe, jakby co to można dosłodzić. jeżeli chodzi o proporcje to ja robie w takim zwykłym dużym słoiku, on chyba 1l ma. super smakuje z zimnym mlekiem i lodem


jeżeli jesteście zainteresowane to wrzuce więcej, ale nie wiem czy tylko ja mam takie upodobania czy nie:)

Daria
06-08-2009, 21:54
mmmm... nalewka kokosowa ;) ----> %%%

ivonna70
06-08-2009, 21:58
Ja co roku robię wódkę i słodką nalewkę ze śliwek.
Na każdy kilogram owocu potrzeba 1/2l wódki i 1/2l spirytusu. Owoce zalewamy trunkami i odstawiamy w zacienione, ale ciepłe miejsce na 4 tygodnie. Po upływie tego czasu zlewamy do butelek przez gazę, a owoce zasypujemy cukrem (na 1kg 300g cukru) i odstawiamy na 6 tygodnie. Od czasu do czasu trzeba zamieszać owoce. Potem przecedzamy do butelek i mamy słodką nalewkę do podwieczorku, a wytrawną wódeczkę do zakąski.
A śliweczki zanurzamy w rozpuszczonej czekoladzie i są miodzio.

asia
06-08-2009, 22:22
kiedyś robiłam tak że dorzucałam różne śliwki (w zależności jaka odmiana akurat była) i po roku wyszło mi takie coś, że w ogóle nie było czuć alkoholu, jak śliwki z wodą. ale ogólnie to akurat śliwki wolę surowe. oto mój drugi ukochany likierek:

LIKIER KAWOWY
-250gram mielonej kawy
-ok litra wódki
-ok 1,5 szklanki rumu
-kilo cukru

kawę zalewamy 2 litrami wody (najlepiej robić to w garnku). odstawiamy na dzień a potem przecedzamy i znów odstawiamy. do tego dodajemy cukier i trzeba zagotować. ostudzić, dolać wódkę i rum i wlać do butelek. powinno stać pół roku, ale przysięgam że trudno tyle wytrzymać:)

Emist
21-09-2009, 13:57
Nalewka kawowa (przepis zaczerpnięty z : Wielkie Żarcie - Nalewka kawowa wg Aleex (http://www.wielkiezarcie.com/recipe4514.html))

Składniki
1 puszka mleka skondensowanego niesłodzonego
1/2 szkl cukru
2 cukry waniliowe
2-3 łyżeczki kawy rozpuszczalnej
100 ml spirytusu

Wykonanie

Mleko wlać do garnka, dodać cukier, cukier waniliowy i kawę.

Zagotować ciągle mieszając, zmniejszyć gaz i gotować 5 minut. Należy mieszać i uważać, aby nie wykipiało.

Mleko ostudzić, powoli wlać spirytus. Wymieszać. Wlać do butelki. Na drugi dzień można już pić. Smakuje wyśmienicie.

Z podanej porcji otrzymujemy 1/2 litra nalewki.

Przechowywanie w lodówce 2-3 tygodnie


Przepis wypróbowany z 1000 razy :) Znika w ciągu wieczoru ;)
Należy tylko uważnie pilnować mleka,lubi robić numery.A i nie próbować odrazu po wlaniu spirytusu - no chyba,że ma się ochotę nie posiadać głosu ;)

Agusia_pa2
21-09-2009, 14:18
Ja wam wieczorem wrzuce papryke konserwową jak robie :D Wypróbowany przepis i ogórki w musztardzie, maniam!!!!

asia
21-09-2009, 14:31
emist, właśnie czytałam te przepisy z mlekiem i jakoś nie jestem przekonana, to się nie psuje? (nie licząc tego że szybko schodzi także i u mnie, to jednak musi postać)

Emist
21-09-2009, 16:13
Asiu,jeśli będziesz przechowywać w lodówce,nie powinno,tak jak napisałam do 3 tygodni.U mnie wytrzymało góra tydzień i 2-3 dni i było jeszcze lepsze niż dnia następnego po zrobieniu.

Nadmienie,że ważną sprawą jest mleko niesłodzone
A,można wlać 0,5l wódki zamiast spirytusu,ale tego nie próbowałam.

asia
21-09-2009, 16:15
to będę musiała wypróbować. wczoraj zebrałam dzikie gruszki i jutro dżemik robię:)

mariolak83
21-09-2009, 16:16
:skacze::skacze::skacze: ale fajny temat!!! nalewki!!!mniam:) kokosowa i kawowa mi się podoba:) moja ciotka robi wiśniową. Wrzucę przepis jak mi da:)

asia
21-09-2009, 16:18
ok, to porównamy:)
moja wiśniowa to klasyka nalewek owocowych, czyli owoce + wódka + cukier.

trzeba pamiętać o drylowaniu ponieważ peski w połączerniu z alkoholem wytwarzają jakieś tam szkodliwe substancje (wiem od osoby która jest specem:) )

moja ukochana owocowa to pigwówka, niestety trudno pigwy dostać

Emist
21-09-2009, 16:20
Jeśli zostawić pestki z wiśni,czereśni na pewien okres,nadają one migdałowo-orzechowego aromatu,zarówno winku jak i nalewce :)

mariolak83
21-09-2009, 16:21
no moja wiśniówka jest z liśćmi jeszcze:) wiec porównamy:)

Emist
21-09-2009, 16:25
Wiśniówka ze 100 owoców i 100 liści jest pyyyycha :)
na wiosnę proponuję spróbować :

Nalewka listówka porzeczkowa

Nalewka przygotowywana z młodych liści porzeczek. Do wykonania nalewki listówki należy przygotować:
- mało rozwinięte, wiosenne listki porzeczek z krótkimi końcami gałązek,
- 2 l wódki,
- 20 dag cukru,
- 3-5 g kwasu cytrynowego,

Na początku należy umieścić listki z końcówkami gałązek w naczyniu, w którym będzie przygotowywana nalewka, np. butla lub gąsior i zalać je 2 litrami wódki, całkowicie zakrywając zawartość naczynia. Po tym przez najbliższe 7 dni przechowywać nalewkę w ciepłym miejscu, po czym przenieść w chłodne aż na ok. 3 tygodnie. Po tym okresie można zlać ciecz z alkoholem, pozostawiając liście w naczyniu i zasypując je cukrem zmieszanym z kwasem cytrynowym. Tak przygotowana mieszanka powinna znajdować się w ciepłym miejscu, dzięki czemu rozpuści się cukier, a następnie należy powstały syrop zmieszać cedząc przez bibułę do wcześniej zlanego alkoholu, po czym zlać wszystko do butelek o ciemnych barwach.

Nalewka listówka porzeczkowa ma działanie regulujące układ pokarmowy, leczniczo działa na jego dolegliwości, jest moczopędna.

UWAGA!W przypadku braku własnych porzeczek zaleca się nękanie znajomego działkowicza ;)

asia
21-09-2009, 16:42
pestki nadają, ale są szkodliwe!!

fajna ta listówka porzeczkowa, zapisuję przepis i będę próbować na następną wiosnę:)

Emist
21-09-2009, 16:59
pestki nadają, ale są szkodliwe!!
dlatego należy je usuwać bo pewnym okresie,aby nie wytwarzały toksyn ;]

karolinka_zuzia1989
21-09-2009, 22:12
robi ktoras z was moze pikle?? jak cos to prosze o przpisik:*

Emist
24-09-2009, 12:05
2-3 kg ogórków

Zalewa:
5 szkl. wody
1 szkl. octu
1 szkl. cukru
2 łyżki soli

Do każdego słoika włożyć:
po 1 kawałku gałązki selera
po 1 kawałku kopru
po 1 kawałku naci pietruszki
3 plastry marchewki
3 plastry cebuli
kilka ziarenek pieprzu

Ogórki obieramy, kroimy w ćwiartki lub jak kto woli,usuwamy gniazda z nasionami.
Układamy w słoikach.

Zalewę gotujemy 7 minut, do rozpuszczenia cukru. Ciepłą zalewę wlewamy do słoików. Zakręcamy i pasteryzujemy.

Agusia_pa2
29-09-2009, 13:32
To ja wrzucam moją paprykę ;)
http://img12.imageshack.us/img12/1496/papryka.jpg
Zalewa:
1 szklanka octu
4 szklanki wody
1 szklanka cukru
1 łyżka soli

Zalewe zagotować i wlewać w przygotowane słoiki z papryką, a w słoiki dajemy:

Pokrojona w paski czy jak tam chcecie papryka, łyżeczka oleju ale ja dałam ciut więcej, mała cebulka, troszkę gorczycy, 2 małe ziela angielskie, 2-3 ziarenka pieprzu, 1/2 listka laurowego :D

Zalać gorącą zalewą, zakręcić i pasteryzować 10-20 min. Gorące wyjmować z garnka.

Pozdrawiam smakoszki papryki Dzidzie i Anamon :):przytul:
Sorki ze tak późno wstawiam ;)

Za jakiś czas bedzie na ogórki kiszone przepis ;)

karolinka_zuzia1989
30-09-2009, 10:16
dzieki dziewczyny:* a nastepne pytanie gdzie trzymacie wasze papryczki itp?? w lodowce albo gdzie?

Agusia_pa2
30-09-2009, 12:34
W piwnicy, nie wyobrazam sobie ponad 20 sztuk słoików w lodówce trzymac ;) hehehe po otwarciu to tak ;)

asia
02-10-2009, 00:26
ja najczęściej jedzone trzymam w lodówce. no i te po otwarciu. na jednej szafce pod sufitem mam oliwy i octy, na drugiej nalewki. reszta w komórce

total
07-11-2009, 14:51
heh fajne przepisy :)

Aneta
07-11-2009, 15:01
bardzo fajny temat,lubie wszelkiego rodzaju nalewki,skorzystam takrze z przepisu na papryke w occie

Emist
24-06-2010, 11:42
co zrobić z czereśniami (prócz ciasta,mrożenia,kompotów,knedli i pierogów)?

honeypuff
24-06-2010, 12:14
wino :D :D moj dziadek juz by dawno mial to w butli :D hahaha

asia
24-06-2010, 15:35
zalać syropem? są też sosy czereśniowe dobre przypomnij mi wieczorkiem to poszukam ;)

daruniunia
25-06-2010, 13:31
mmmm... napewno to śietnie smakuje. Ja uwielbiam dżemy z wiśni :P

moniska139
25-06-2010, 15:45
Advokat
200 ml spirytusu
5 żółtek
1 puszka mleka kondensowanego niesłodzonego
1 szklanka cukru
1 cukier waniliowy

Mleko z cukrem rozpuścić razem w garnuszku.
Zostawić do ostygnięcia.
Gdy już ostygnie to po jednym żółtku powoli dodawać i miksować.
Po wymiksowaniu wszystkich żółtek przecedzić przez gęste sitko i do płynu malutkim strumykiem dodawać spirytusu cały czas miksując.
Przelać do butelki.
Odstawić na 3-4 dni.
moja mama taki robi i wszyscy zachwalają:P

asia
26-06-2010, 16:48
można spiryt na wódke zamienić? tylko więcej dodać?

moniska139
26-06-2010, 18:39
nie wiem tak nie próbowała mama, ale można eksperymwntować;)

aga
29-12-2010, 23:16
Macie jakieś przepisy na drinki z martini albo z wódka? mogą być też inne byleby" smaczne":D

asia
31-12-2010, 21:57
to chyba juz nieaktualne... :D ale z wodka dobry jest redbull, albo mieszanka sokow, np pomaranczowy z grenadiną :D

Anika
04-01-2011, 19:44
Mojego narzeczonego siostra robi pyszna pomarańczówkę :D Niestety nie znam przepisu. Ale jest przepyszna:crazy:

asia
04-01-2011, 20:56
to co smaka robisz?:D:D:D:D zakładam syrop z pomarańczy zalany wodka :D

agaciorka93
04-01-2011, 23:34
Macie jakieś przepisy na drinki z martini albo z wódka? mogą być też inne byleby" smaczne":D

martini bianco ze spritem i cytrynka ;) mmmm mi bardzo pasuje :skacze:

aga
05-01-2011, 13:09
Oo tak ze spritem i cytrynką pycha a z sokiem limonkowym jeszcze pyszniejsze:love:

A z wódką chciałam zrobić takiego kolorowego, że na dole bananowy sok a na górze porzeczkowy ale oczywiście mi nie wyszło :(

asia
05-01-2011, 16:34
to musisz kupić o różnej gęstości

Emilia B.
05-01-2011, 18:55
i najpierw wlewasz ten co chcesz na górze i cienkim strumyczkiem wlewasz w środek drugi trunek :) tak samo robi się cafe latte 3warstwowe ;) :D

aga
05-01-2011, 20:39
Były różnej gęstości i wlewałam bardzo powoli...tyle że w przepisie było napisane, że najpierw ten co na dole a potem dopiero ten co na gorze

Emilia B.
05-01-2011, 21:56
tam sposób- liczy się efekt he he :D

joystynka
06-01-2011, 01:02
ja kiedys robiłam trójwarstwowe drinki ale kazano mi wlewac za pomocą czystej szmatki lub chusteczki tj jedna warstwa,delikatnie wkładasz na to chusteczkęaby boki wystawały a środek lekko dotykał pierwszej warstwy,drugi trunek lałam delikatnie po sciankach chusteczki,pomału ja przy ty unosząc i tak samo tzrecia warstwe.trochę zabawy z tym jest ale efekt zabójczy :)

kath82
06-01-2011, 14:24
To ja Wam podam przepis na nalewkę z kukułek (cukierki;)), pyszna i nie jest z nią dużo roboty.
Składniki: 40 dag kukułek i 1/2 l wódki.
Kukułki rozgnieść tłuczkiem. Wsypać do słoja albo dużej butelki i zalać wódką. Co jakiś czas potrząsać żeby cukiereczki się rozpuściły i do lodówki:D. Można spożywać już tego samego dnia, gdy kukułki się rozpuszczą, ale najlepiej smakuje, gdy odstoi parę dni w lodówce. Tylko trzeba pamętać, by potrząsnąć ją trochę każdego dnia. Niektórzy, gdy już wszystko ładnie się rozpuści i przegryzie dodają jeszcze mleko skondensowane, ale to kwestia gustu. Wg mnie całość i tak jest słodka:). Moim zdaniem to taka damska naleweczka, bardzo dobra:P.

tusia
06-01-2011, 19:01
brzmi smakowicie, chyba spróbuje:D

Kasia1989
12-01-2011, 20:34
Glogg - szwedzkie grzane wino (http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/1,87978,8688848,Glogg___szwedzkie_grzane_wino_,,ga ,,3.html) pyszneee :)

kasandra262
22-07-2011, 15:36
A ja mam pytanko macie jakieś pyszne przepisy na korniszonki? właśnie robię i szukam dobrego sprawdzonego przepisu :D

Paulka
22-07-2011, 15:54
moja mama robi ogorki konserwowe z przyprawa curry, jesli jestes za interesowana to wrzuce przepis...ale dopiero w niedziele, a poza tym ogorki to sie dopiero robi pod koniec sierpnia, po imieninach Bartosza...

kasandra262
22-07-2011, 15:56
Ha ha ja już zrobiłam 40 słoików dodam że ze swoich ogóreczków robiłam już sałatki, koreczki i korniszonki więc nie wiem jak to się ma , skoro ja już dawno mam ogóreczki , Paulcia ja bym chciała jakiś przepis na pół słodkie korniszonki ale przepis możesz machnąć to sobie go gdzieś naskrobię :)

Paulka
22-07-2011, 16:06
no one nie sa takie ostre, tylko wlasnie takie delikatniutkie (moze skojarzylas curry z papryka,ale nie nie nie curry jest takie łagodne) ja tez bardzo nie czaje teog przesadu czy jak to nazwac ale ludzie mowie ze "jak bartek po imieninach nas*a w rzadki dopiero mozna robic", a tak ogolnie z doswiadzenia to Ci powiem ze moze mowia tak dlatego ze pod koniec sierpnia to juz ogorki sie koncza i ich sie nie pryska wiec sa zdrowsze smaczniejsze a w srodu pełne, bez dziurek i pestki male bo nie przenawozowane.

p.s. przepraszam za wyrazenie.

kasandra262
22-07-2011, 16:11
No być może ale ja mam swoje ogóraski więc na pewno nie są nawożone pryskane ani takie tam. Ja zawsze robiłam jak się zaczynały czyli teraz i zawsze były pyszne, smaczne -do zakąski akuratnyje :P ale co gospodyni to inne przyzwyczajenia to jak możesz to wrzuć przepisik :D

Paulka
23-07-2011, 08:26
OGÓRKI Z CURRY
2,5kg ogorków,
4szkl wody, 1 szk octu, 1,5 cukru, 1 łyżka soli, 3łyżeczki gorczycy, 3 łyzeczki curry, 3 średnie cebule pokroić w plastry i układać wzraz z ogórkaki w słoikach, zalewać gorącą zalewą, gotowac bardzo krótko(te słoiki juz zalane i zakrecone)