PDA

Zobacz pełną wersję : używane ubrania- gdzie oddac?



agnieszka-nails
20-08-2013, 19:09
Mam sporo uzywanych przeze mnie i mame ubran ktorych juz nie chce.
My. Nie dlatego ze juz sie nie nadaja do uzytku, dlatego ze juz nam sie nie podobaja, znudzily, sa za duze lub za male. Chciala bym oddac je osobom naprawde potrzebujacym tylko jak je znalezc? Podobno z tych kontenerow na uzywana odziez, ubrania trafiaja do lumpeksow... do innych placowek podobno tez sie nie oplaca dawac bo nie trafiaja do potrzebujacych. Nie chce ich wyzucac bo mi szkoda bo wiem ze ktos moze jeszcze je nosic. Kiedys oddawalo sie dla powodzian ale na chwile obecna takiego zapotrzebowania nie ma. Moze macie jakies pomysly, lub same gdzies oddajecie i macie pewnosc ze trafia do NAPRAWDE potrzebujacych.

nanami7
20-08-2013, 21:10
ja bym wystawila ogloszenie na gumtree ze oddasz osobie potrzebujacej. Albo u mnie jest kilka takich rodzin ktorym oddaje czasami ubrania i nigdy nikt nie mial mi tego za zle. Sama sie ciesze jak jakas kumpela odda mi czasami jakas bluzke czy sweterek ktorego nie nosi :)

Hania1
25-11-2013, 10:11
Nie wiem czy z ogłoszenia ktoś będzie chciał wziąć, osoba potrzebująca może coś podejrzewać. Najlepiej zapytać znajomych czy nie mają gdzieś takich osób, które by potrzebowaly. Ja oddaje takim znajomym, którzy rzadko sobie coś kupują, a z ciuchów od mojej rodziny są zawsze bardzo zadowoleni. Jak się kogos zna to się ma zaufanie. Najgorzej wrzucić do tych kontenerów, bo one tam leżą długo, mogą zawilżeć, albo trafiają w nieodpowiednie ręce. Można oddać do punktu Caritasu, w każdym mieście jest, tam wezmą wszystkie rozmiary, zachęcam, żeby tam oddawac, bo oni naprawdę tego potrzebują. Albo jakieś domy samotnej matki, schroniska itd

asiek
25-11-2013, 10:23
Może zapytaj w opiece czy nie ma takich rodzin, którym się przydadzą, a na pewno są.

sandrus
25-11-2013, 10:45
Ja na szczęcie mam sporo koleżanek ,które zawsze chętnie przyjmują rzeczy ode mnie.
Ciuchy(wiele z metkami-mania kupowania :) )kosmetyki,ubranka dla dzieci....
Zawsze znajdzie się jakaś chętna :)

Robiłam też paczki dla obcych i nawet wysyłałam na swój koszt,ale strasznie męczące jest odbieranie milionów wiadomości na poczte no i zawsze jest ryzyko,że takie rzeczy mogły trafić zdecydowanie lepiej.

Jak kiedyś chciałam oddać zabawki i fajne łóżeczko po synku(na prawdę fajne,bo w kształcie auta)to Panie z opieki chętne nie były.

asiek
25-11-2013, 12:24
Bo mają wtedy więcej roboty, ale może mogłyby wskazać rodzinę której by się przydało?

markotka
25-11-2013, 22:37
Jakiś czas temu miałam sporo rzeczy po moim dziecku do oddania i weszłam na ogłoszenia lokalne, gdzie pisała dziewczyna potrzebująca, mieszkała wówczas w domu dla ofiar przemocy i samotnych matek. Po rzeczy przyjechała do mnie z kierowcą z ośrodka, więc wiem, że rzeczy trafiły dobrze. Dodatkowo zrobiłam porządek w swoich ciuchach i kosmetykach, no i wyszła pokaźna paczka. Zdarzyło mi się też oddawać rzeczy do opieki społecznej, przyjęli bardzo chętnie.

iosa
30-11-2013, 10:40
Bo mają wtedy więcej roboty, ale może mogłyby wskazać rodzinę której by się przydało?
nie mogą - ochrona danych osobowych.

ja wrzucałam do kontenerów na odzież - na niby cele charytatywne - ale teraz zbieram wszystko i zawożę do parafialnego koła pomocy bliźniemu ( czy jak to tam się nazywa). Panie bardzo się cieszą, że będą miały czym obdarować innych ( są naprawdę dobrze poinformowane co komu potrzeba).

syrena16
30-11-2013, 11:42
Wystarczy jak podjedziesz do domu dla osób bezdomnych... oni chętnie wezma

Chantelle
30-11-2013, 17:34
w moim mieście jest kilka kontenetrów PCK, zazwyczaj tam wrzucam niepotrzebne ubrania.

sandrus
30-11-2013, 17:53
A ja wczoraj znów uderzyłam do opieki i usłyszałam,że jak mam ubrania(dla dzieci) i małe zabawki to wezmą.
Duże zabawki i kolejne łóżko po młodszym muszę gdzie indziej,bo nie mają gdzie trzymać.

iosa
01-12-2013, 08:52
w moim mieście jest kilka kontenetrów PCK, zazwyczaj tam wrzucam niepotrzebne ubrania.
ja już od dawna nie widziałam kontenerów PCK - sprawdź dobrze kto odbiera - bo to zazwyczaj firmy handlujące używaną odzieżą.

mezo
18-12-2013, 13:41
U mnie na osiedlu stoją kontenery z PCK i tam wrzucam

olea
08-02-2015, 18:54
Może powinnaś po prostu zostawić je gdzieś przy śmietniku, bezdomni szybko je sobie przygarną. Możesz też zanieść te rzeczy do Domu Samotnej Matki, tam na pewno komuś się przydadzą.

marekwisniewski0
13-04-2015, 11:36
Używane ubrania możesz oddać do domu dziecka. Na pewno przydzą się dziecią.

pasiasty
29-05-2015, 13:12
Ja zawszę oddaję do takich zółtych kontenerów które można znaleźć na osiedlach. Zawsze zastanawia mnie czy to ma sens czy tylko w ten sposób zasilam jakies ciuchlandy.

chocopolish
30-05-2015, 00:29
Ja słyszałam, że te żółte pojemniki działają na takiej zasadzie, że PCK jest ich właścicielem i je wynajmuje ciucholandom. Więc PCK ma z tego jakiś zysk, ale ciuchy idą do lumpeksów. Brzmi rozsądnie, ale nie wiem na ile jest to prawdziwe.

justynaharas
02-10-2015, 05:43
dla biednych, pytanie...

jan.kos_1991
15-10-2015, 08:19
Idź i oddaj do najbliższego oddziału Caritas. Będziesz pewna, że trafią do potrzebujących.

jakubgrabowski
16-11-2015, 17:06
Często są robione zbiórki odzieży w różnych miastach. Oprócz tego widziałem pojemniki z odzieżą do których można wrzucać stare nieużywane ubrania.

MigotkaJulia
19-11-2015, 10:50
Kontenery i zbiórki to w większości przekręty. Prywatne firmy podszywają się pod PCK, zbierają ubrania, a później sprzedają. Oddaj najlepiej do ośrodka pomocy bezdomnym lub rodzin patologicznych.
Z resztą jakby się zastanowić to dziwny mamy ten świat, że gdy chcemy pomóc i oddać coś bezinteresownie to musimy się sporo namęczyć :)

jolkusia
09-12-2015, 14:06
Ja to czekam na jakieś akcje okołoświąteczne i wtedy oddaję na Szlachetną Paczkę lub inne ogłaszające się. A jak mam czegoś naprawdę za dużo to stawiam pod śmietnikiem i chwila moment i nie ma.

andrzejkoziol11
04-02-2016, 11:49
W większości miast stoją kontenery do których możesz wrzucać zużyte stare ubrania. Potem jest to przekazywane dla osób potrzebujących. U mnie w mieście jest ich kilka.

Magdda
26-06-2017, 08:52
Z kontenerami różnie bywa i osobiście mam obawy przed wrzucaniem tam ubrań. Jakiś czas temu natknęłam się w necie na akcję Pomaganie przez ubranie, zapoznałam się jak to działa i oddałam tam kilka worków ubrań. Przekazując swoje ubrania w tej akcji można wesprzeć wybraną fundację, na stronie jest licznik wskazujący jakie kwoty trafiły już na konto fundacji. Szczegółowe informacje jak to działa są przejrzyście opisane na stronie. Moim zdaniem warto skorzystać.

ZuzaM
30-06-2017, 20:09
Sprawdź, czy w swoim mieście masz punkt pomocy charytatywnej ;)

Pitka
02-07-2017, 09:15
Jeśli ubrania są w dobrym stanie można wystawić taką paczkę na Allegro lub OLX :)

Rudmiła
19-04-2018, 13:09
Jesli jest to odzież niezniszczona, nadająca się jeszcze do noszenia, to możesz przekazać na akcję Pomaganie przez ubranie. Jak nie ma w pobliżu ich kontenera, to zamówisz worki i kuriera u nich na stronie, który odbierze od ciepie spakowane ciuchy. Przekazując odzież w tej akcji można też wskazać fundację, którą chce się wspomóc.