PDA

Zobacz pełną wersję : Zawijające się paznokcie.



daruniunia
11-08-2009, 18:25
Dziewczyny. Mam problem ze swoimi naturalnymi paznokciami. Zaóważyłam że są mocno zawinięte po bokach. Np. po kąpani mają normalny kształt. Nie wiem od czego to zależy. Kiedyś takie nie były. Idzie coś na to poradzić aby były normalne? Poniżej zdjęcia jak to wygląda.

ivonna70
11-08-2009, 18:35
Ja moje naturalne też mam podwinięte po bokach jak są dłuższe. Wydaje mi się, że przez to, iż są cienkie i pod wpływem różnych prac domowych dochodzi do różnych ucisku i przez to się zaginają.

daruniunia
11-08-2009, 18:41
Właśnie nie wiem bo po kąpaniu są właśnie miękkie a tak to mam bardzo twarde. A szczeże mówiąc to w domu aż tak dużo obowiązków nie mam.

ivonna70
11-08-2009, 18:55
Właśnie poczytałam trochę na ten temat i chyba znalazłam. Paznokcie się zawijają, gdy są przesuszone. Należy je regularnie nawilżać oliwką, a nawet stosować kąpiele w ciepłej oliwie. Powinno pomóc.

daruniunia
11-08-2009, 19:05
O dziękuję. Będę musiała wypróbować.

ivonna70
11-08-2009, 19:08
Przyznam, że mnie samej też się to przyda, bo mam kilka znajomych, które borykają się z tym samym problemem:)

samaron
11-08-2009, 20:02
Moje też się zawijają tylko, że z jednej strony bardziej, tak jakby się skręcały
i jak mam przyklejonego tipsa, to w czasie odrastania ten różek akurat mi się odkleja, bo mój paznokieć ciągnie go w dół...

szpila59
11-08-2009, 20:11
a mi się baaardzo zawiają :/:Mam duze kłopty z podklejeniem formy... ;/

samaron
11-08-2009, 20:18
Ja skracam swoje maxymalnie do opuszka i podkładam formę, tylko, że ona też się tak układa, że nie mogę zrobić sobie takich ładnych prostych, zawsze środkowe palce tak mi w bok schodzą...

goslava
11-08-2009, 20:54
dziewczynki ja bym jeszcze proponowala zebyscie lykaly dodatkowo jakies witaminki bo to zapewne oznaka braku witamin

asia
11-08-2009, 21:09
Ja skracam swoje maxymalnie do opuszka i podkładam formę, tylko, że ona też się tak układa, że nie mogę zrobić sobie takich ładnych prostych, zawsze środkowe palce tak mi w bok schodzą...

ja z kolei mam wskazujące na maxa krzywe, nie dość że palce są "skręcone" to jeszcze paznokcie, jak robię przedłużenie to robię w linii prostej do reszty paznokci, (wygląda to krzywo na paznokciu wskazującego), a potem maluję frencza lub opiłowuję krzywo do wskazującego a prosto do reszty. i wtedy jest ok:) a wskazujące do tego mam krucze, okropnie do dołu mi rosną. wstawię potem fotkę, ale obecnie mam przedłużone to wstawię z ozdobą, a w pon-wt bez

daruniunia
12-08-2009, 12:35
dziewczynki ja bym jeszcze proponowala zebyscie lykaly dodatkowo jakies witaminki bo to zapewne oznaka braku witamin

Ja pije codziennie plusza i zawsze smaruję je odżywką taką co wsiąka nawet kilka razy dziennie ale to nie pomaga jednak. Spróbuję z tą oliwką.

elinka
12-08-2009, 13:28
Oliwka to jest bardzo dobry pomysł wypróbowałam na sobie pomogło !!!!!!!!!!!!! :)