PDA

Zobacz pełną wersję : Wasze Ciśnienie!



bera0
11-08-2009, 21:30
Ja od zawsze jestem niskociśnieniowcem! najczesciej mam 80-90/50-60 musze sie niezle nameczyc zeby mic choc troche wyzsze.
Oczywiscie notoryczny problem- lodowate ręce i nogi..
zdarzają sie równiez 'mroczki' przed oczami, jak i zawroty głowy
Nie powinno sie lekcewazyc niskiego cisnienia bo jest rowie niebezpieczne co wysokie! a najgorsze tak naprawde są skoki cisnienia..
Niskie moze prowadzic do trwałego niedotlenienia mózgu, osłabienia serduszka a nawet ! do utraty wzroku!! :o

Kiedyś przeczytałam fajne zdanie o niskocisnieniowcach:
'wy tylko marudzice na to swoje cisnienie a jako jedyni mozecie robic wszystko pic alkohol..kawe.. i uprawiac sex do upadłego i nic wam nie zaszkodzi! :D "

A jak dziewczyny u was z cisnieniem? :rolleyes:

plushak
11-08-2009, 21:37
Ja tez mam bardzo niziutkie mroczki omdlenia już sie przyzwyczaiłam, lekarz oczywiście zaliczony i litry kawy co dzień :)

samaron
11-08-2009, 21:43
Dołączam do grona, mdleję na zawołanie, co rano, po kawie i alkoholu jest mi niedobrze i też mdleję, po seksie oczywiście też mdleję, czasem nawet w trakcie... Nie zemdlałam tylko przy porodzie ale tylko dlatego, że poprosiłam o extra dawkę adrenaliny... Drętwieje mi skóra na dekolcie i mam popsuty wzrok a na dokładkę wypada mi zastawka...
Ech, do trumny się położyć i czekać...

bera0
11-08-2009, 21:49
oj samaron nie przesadzaj z tą trumną ;) ale odziwo ja mimo niskiego ciensienia w zyciu nie zemdlałam! a nawet nie zasłabłam.. jakas dziwna jestem:huh:

plushak
11-08-2009, 21:50
Oj nie żartuj z tą trumną! :kwiatek:
Bera ciesz się że nie mdlejesz !!

asia
11-08-2009, 22:10
a ja mam na odwrót, od rana 140/90, chociaż wczoraj byłam na badaniach i miałam 135/80 więc chyba mi się poprawiło:)

Chanti25
11-08-2009, 22:10
Ja od zawsze jestem niskociśnieniowcem! najczesciej mam 80-90/50-60 musze sie niezle nameczyc zeby mic choc troche wyzsze.
Oczywiscie notoryczny problem- lodowate ręce i nogi..
zdarzają sie równiez 'mroczki' przed oczami, jak i zawroty głowy
Nie powinno sie lekcewazyc niskiego cisnienia bo jest rowie niebezpieczne co wysokie! a najgorsze tak naprawde są skoki cisnienia..
Niskie moze prowadzic do trwałego niedotlenienia mózgu, osłabienia serduszka a nawet ! do utraty wzroku!! :o

Kiedyś przeczytałam fajne zdanie o niskocisnieniowcach:
'wy tylko marudzice na to swoje cisnienie a jako jedyni mozecie robic wszystko pic alkohol..kawe.. i uprawiac sex do upadłego i nic wam nie zaszkodzi! :D "

A jak dziewczyny u was z cisnieniem? :rolleyes:
bera0 to tak jak ja ha ha ha Nie raz jak mi mierzą ciśnienie to się pytają: "...a Pani jeszcze żyje..." hi hi hi i nawet latem potrafię mieć zimne stópki i nóżki :P ;P :P

Daria
11-08-2009, 22:12
a ja mam ciśnienie w normie ;)

Chanti25
11-08-2009, 22:12
oj samaron nie przesadzaj z tą trumną ;) ale odziwo ja mimo niskiego ciensienia w zyciu nie zemdlałam! a nawet nie zasłabłam.. jakas dziwna jestem:huh:
Nie jesteś dziwna, bo Ja tez nie wiem co to omdlenie czy zasłabnięcie :D

ivonna70
11-08-2009, 22:13
Samaron ja niestety też nie mogę pić kawy, bo serce mi trzepocze jak głupie, a po alkoholu fatalnie. Mam niskie ciśnienie, ale już się do niego przyzwyczaiłam choć kiedyś bywało kiepsko. Potrafiłam mieć 90/45 i po murze wracać z pracy do domu, a ludzie oczywiście patrzyli zgorszeni jaka pijana. Do tego mam niski puls od treningów ( 55-58), ale dobrze się z tym czuję. I na zakończenie dodam, że mam niedomykanie zastawki mitralnej. Jest to jednak wada, z którą bez problemów można żyć, tylko nie można się położyć i czekać, aż się pogorszy, a uprawiać jakikolwiek sport. Więc słoneczko głowa do góry i trochę pozytywnego myślenia:przytul:

Jade
11-08-2009, 22:41
A mi sie wlasnie podnioslo az do takiego stopnia ze bym cos roztrzaskala!!!

Gość
11-08-2009, 22:44
(...) Nie raz jak mi mierzą ciśnienie to się pytają: "...a Pani jeszcze żyje..." (...) :P


ha ha ha!! ja jak była w ciązy to mi połolzna tak samo dogryzała, bo nawet d produ miała wskaźniki jak nie na ciążę:

ciśnienie do porodu: 80/40
waga do porodu: 54,5kg

:D:D:D

asia
11-08-2009, 22:53
A mi sie wlasnie podnioslo az do takiego stopnia ze bym cos roztrzaskala!!!
a to tak bez powodu?:) ja jak jestem nadaktywna to sprzątam:) a mimo wysokiego ciśnienia uwielbiam kawe

aga
11-08-2009, 22:58
też mam niskie, kręci mi się w głowi czasami i tylko bym spała;P

Jade
11-08-2009, 23:02
a to tak bez powodu?:) ja jak jestem nadaktywna to sprzątam:) a mimo wysokiego ciśnienia uwielbiam kawe

Jest powod,nie chce tu przeklinac ale moj popir...ojciec zadzwonil i mi tak cisnienie podniosl ze bym chyba go rozszarpala........

samaron
12-08-2009, 11:23
Dzięki za słowa otuchy, w sumie to chyba przesadziłam z tym narzekaniem,
żyję całkiem normalnie, tylko ostatnio jakby mi się pogorszyło, duszno mi i nie mam na nic siły,
bo jak wstaję z łóżka to widzę ciemność, a muszę biegać za moim półtorarocznym nadpobudliwcem...

---------- Dodano o godzinie 10:23 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:22 ----------


Jest powod,nie chce tu przeklinac ale moj popir...ojciec zadzwonil i mi tak cisnienie podniosl ze bym chyba go rozszarpala........

Mnie jak coś wnerwi to mi zaciska tarczycę i dostaję czerwonych plam na szyi i dekolcie...

Agusia_pa2
12-08-2009, 11:34
Ja nadciśnienie, po pierwszej ciązy mi sie zrobiło a w drugiej cesarka bo miałam 200/140 :) jazda była hehe A tak to tabletka rano powinna być chociaż często zapominam ;( Ale w sumie od jakiegoś czasu mam normalne... ide zmierzyć....oo 135/83 hmm

karolinka_zuzia1989
12-08-2009, 11:38
proponuje na podwyzszenie cisnienie 20przysiadow i zaraz podskoczy a jesli pijecie kawe czesto to wasze ciala moga juz nie reagowac na nia, kupcie sobie wino i jeden maly kieliszek nikomu nie zaszkodzi a podniesc cisnienie podniesie:D ja nie mam tego problemu moje cisnienie to 70/120 wiec nie mam nic do narzekania:D

---------- Dodano o godzinie 10:38 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:37 ----------

samaron samaron ile ty masz lat jesli mozna wiedziec???

samaron
12-08-2009, 12:04
W grudniu skończę 30, ale podejrzewam, że to może od nowych tabletek? Przestestuję jeszcze jedno opakowanie i zobaczymy.

dzidzia
12-08-2009, 12:20
a ja przed operacja tarzczycy mialam zawsze za wysokie cisnienie, a kawke ak wypilam to mnie tak telepalo ze masakra... po operacji mialam cisnienie w normie , a teraz mi skacze...

nikol2003
12-08-2009, 13:32
Ja nadciśnienie, po pierwszej ciązy mi sie zrobiło a w drugiej cesarka bo miałam 200/140 :) jazda była hehe A tak to tabletka rano powinna być chociaż często zapominam ;( Ale w sumie od jakiegoś czasu mam normalne... ide zmierzyć....oo 135/83 hmm

Ja mam doslownie tak samo jak Ty Agusia_pa2...przed ciaza mialam niskie bardzo cisnienie...doktorowa sie mnie pytala czy zyje a ja czulam sie swietnie...a teraz mam walsnie nadcisnienie i tez powinnam brac codziennie tabletki ale czesto zapominam :/::wstydek:...chociaz wlasnie z ciekawosci zmierzylam i jest nawet wporzadku 135/90...

szpila59
12-08-2009, 16:12
a ja teraz sobie mierzyłam... 99/61 pulsik 77 :P nie wiem czy to niskie jak na mój wiek...

ivonna70
12-08-2009, 16:25
proponuje na podwyzszenie cisnienie 20przysiadow i zaraz podskoczy a jesli pijecie kawe czesto to wasze ciala moga juz nie reagowac na nia, kupcie sobie wino i jeden maly kieliszek nikomu nie zaszkodzi a podniesc cisnienie podniesie:D ja nie mam tego problemu moje cisnienie to 70/120 wiec nie mam nic do narzekania:D

---------- Dodano o godzinie 10:38 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:37 ----------

samaron samaron ile ty masz lat jesli mozna wiedziec???
Masz rację, że po wysiłku podskoczy, ale jest to tylko chwilowe, bo w górę idzie to pierwsze, a za samopoczucie jest odpowiedzialne drugie. Ogólnie intensywny wysiłek fizyczny zmniejsza ciśnienie. Ja tak zawsze mam po treningu, że jest zdecydowanie niższe, ale kuzyn mi wytłumaczył, że to normalne. Jednak odkąd ćwiczę nie mam zawrotów głowy, mroczków i innych dolegliwości związanych z niskim ciśnieniem.

---------- Dodano o godzinie 15:25 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:23 ----------


a ja teraz sobie mierzyłam... 99/61 pulsik 77 :P nie wiem czy to niskie jak na mój wiek...
Masz podobne ciśnienie jak moja córka czyli niskie. Pulsik trochę przyspieszony, ale przy niskim ciśnieniu tak właśnie często jest. Głowa do góry!! Mnie lekarz kiedyś powiedział - pani się nie przejmuje, z tym się żyje.:)

Aneta
12-08-2009, 16:51
Jest powod,nie chce tu przeklinac ale moj popir...ojciec zadzwonil i mi tak cisnienie podniosl ze bym chyba go rozszarpala........
nie martw sie przejdzie:)

asia
12-08-2009, 20:19
Mnie jak coś wnerwi to mi zaciska tarczycę i dostaję czerwonych plam na szyi i dekolcie...

też tak mam ale w pon odbierałam wyniki i nic mi nie jest

karolinka_zuzia1989
12-08-2009, 20:26
samaron a jak u Ciebie z nerwami ??? jak sypiasz w nocy??
bo niewysypianie sie takze moze powodowac wysokie cisnienie...
sprobuj moze rano wstawac 15min wczesniej i polezec w lozku z otwartymi oczami i sie odprezyc...

samaron
12-08-2009, 20:50
samaron a jak u Ciebie z nerwami ??? jak sypiasz w nocy??
bo niewysypianie sie takze moze powodowac wysokie cisnienie...
sprobuj moze rano wstawac 15min wczesniej i polezec w lozku z otwartymi oczami i sie odprezyc...

Oj sypiam źle, mam dużo na głowie, a wstaję jak mnie dziecko ściąga i nie da rady poleżeć, bo od razu ciągnie mnie do kuchni po mleczko.

asia
13-08-2009, 14:22
Jest powod,nie chce tu przeklinac ale moj popir...ojciec zadzwonil i mi tak cisnienie podniosl ze bym chyba go rozszarpala........

mi też dziś skoczyło dostałam pismo z ZTM za mandat sprzed 3 lat o którym nawet nie pamiętam że był.. pani mi poradziła żebym wysłała pismo że chce na raty itp i sprawa zostanie wstrzymana i wszystko będzie ok, ale jak mój kochany się o tym dowie to mnie lekko mówiąc zabije..