PDA

Zobacz pełną wersję : French akrylowy



karolinka_zuzia1989
12-08-2009, 20:22
Hej dziewczyny moze pomozecie mi bo ja kupilam sobie akryle i probuje cos z nich wykonac ale prawie kazde podejcie to jest katastrofa...
Jak robicie french akrylowy?? bo ja chyba nie umiem dobrac dobrej konsystencji akrylu albo mam zadki albo zaraz mi zasycha....:( macie jakies rady??

samaron
12-08-2009, 20:52
Hej dziewczyny moze pomozecie mi bo ja kupilam sobie akryle i probuje cos z nich wykonac ale prawie kazde podejcie to jest katastrofa...
Jak robicie french akrylowy?? bo ja chyba nie umiem dobrac dobrej konsystencji akrylu albo mam zadki albo zaraz mi zasycha....:( macie jakies rady??

Ja jak nabieram proszek na mokry pędzel to troszku czekam aż kulka cała zrobi się taka mokra i dopiero ładuję na pazur. Jest wtedy odpowiedniej konsystencji i dobrze się formuje.

Gość
12-08-2009, 21:10
proponuje poszperac tutaj:
http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/969-przedluzanie-na-formie.html
http://forum.wzorki.info/metoda-akrylowa/43-akryl-jak-zrobic-paznokcie.html
http://forum.wzorki.info/przedluzanie-paznokci/186-video-instrukcje-pazurki-krok-po-kroku.html
http://forum.wzorki.info/przedluzanie-paznokci/1031-przedluzanie-paznokci-na-szablonie-formie-krok-po-kroku.html
http://forum.wzorki.info/metoda-akrylowa/187-video-instrukcje-paznokcie-akrylowe.html
:D

Kamis
12-08-2009, 21:10
:D pojechałaś :D

dodam że woszczurek to nasz specjalista od forem więc jak jednak nie znajdziesz odpowiedzi to na pewno ci pomoże :)

karolinka_zuzia1989
12-08-2009, 21:12
ja te filmiki widzialam ze 1000razy juz ale dalej mi cos nie wychodzi jakie byly wasze poczatki??

samaron
12-08-2009, 21:13
Nie, no po kilku razach powinnaś załapać, a może z Twoim akrylem jest coś nie tak?

Gość
12-08-2009, 21:15
ha ha!!! dzięki Kamisku:good: a co do karolinka_zuzia1989 to ćwiczenia czynią mistrza:) ćwicz ćwicz a kiedyś wyjdzie:good::przytul:

unita
12-08-2009, 23:35
ja wlasnie czekam na moje pierwsze akryle, zobaczymy co mi wyjdzie:D
a jakiej firmy masz te akrylki?

kasiasssss
13-08-2009, 08:53
czy liguid niebieski to jakis inny niz zwykly,czy nadaje sie do kwiatkow,

karolinka_zuzia1989
13-08-2009, 09:53
a akryle mam z allegro z alle paznokcie

Gość
13-08-2009, 10:34
a akryle mam z allegro z alle paznokcie


no to git, bo ja tez je mam i są dla mnie dobre, kolory też, a liqudy mam dwa jeden zykły uniwesalny, a drugiten mniej smierdzący odor coś tam i oba dobrze sie wiążą:przytul:

kasiasssss
13-08-2009, 10:42
ja zamowilam z dekorynki wybadam co i jak,to beda moje pierwsze kwiatki wiec bede cwiczyc i cwiczyc

zizia
13-08-2009, 12:47
ha ha!!! dzięki Kamisku:good: a co do karolinka_zuzia1989 to ćwiczenia czynią mistrza:) ćwicz ćwicz a kiedyś wyjdzie:good::przytul: tu się zgodze z kamisem i woszczurkiem:skacze::skacze:


ja te filmiki widzialam ze 1000razy juz ale dalej mi cos nie wychodzi jakie byly wasze poczatki?? nie martw się kochanie. mi tak samo. ale ćwicze i jest coraz lepiej:*:*:*


czy liguid niebieski to jakis inny niz zwykly,czy nadaje sie do kwiatkow, możesz spokojnie nim robić kwiatki. ja też mam taki i nic się nie dziaje.:):):)


ja zamowilam z dekorynki wybadam co i jak,to beda moje pierwsze kwiatki wiec bede cwiczyc i cwiczyc kochani do waszej wiadomości bo może nie wiecie. dekorynka i dobra rada to ta sama firma i jedna osoba. sklep jest jako dobra rada a na allegro jako dekorynka. ja mam od nich akryle i sa bardzo dobre.:*:*:*

Agnieszka Praska
14-08-2009, 00:46
ja te filmiki widzialam ze 1000razy juz ale dalej mi cos nie wychodzi jakie byly wasze poczatki??

ja na poczatku nie moglam dobrac proporcji to robilam rzadsza kulke i trzymalam ja na pedzlu az zaczela robic sie lekko matowa i dopiero ja kladlam na pazur i rozklepywalam:D
pozniej robilam koncowke z kilku malych kuleczek, teraz koncowke robie z jednej duzej kulki lub 2 srednich
najlepsza rada odemnie jest zaopatrzyc sie w jakies najtansze tipsy i cwiczyc:)

nieszkam78
14-08-2009, 11:25
a akryle mam z allegro z alle paznokcie

Ja też je mam i całkiem dobrze się nimi pracuje - może liquid masz do bani ? w sensie, że źle się łączy z proszkiem i dlatego nie możesz otrzymać konsystencji odpowiedniej... :( jakiego używasz liquidu??

unita
14-08-2009, 11:48
wczoraj dostalam moje kolorowe akrylki i byla pierwsza proba kwiatkow na zywym organizmie:D

karolinka_zuzia1989
14-08-2009, 16:22
tez z alle paznokcie niebieski taki powiedzcie gdzie mam bledy siedzialam 4h i meczylam sie nad tym akrylem ale widze ze coraz lepiej mi idzie i mam nowe pedzle wiec duzo mi pomogly czekam na wasze opinie
to sa moje 1wsze akryle wiec badzcie laskawe:D hehe ale chetnie poslucham waszych rad:*

agata19_11
14-08-2009, 18:07
jak na mojej oko to są ciut za szerokie. a jeśli chodzi o french to może spróbuj tak jak ja : na początek przedłużam łożysko kamuflarzem i pędzelkiem "robie" sobie uśmieszek. Jak to zaschnie to zabieram się za biały akryl. Rozkładam na całą szerokość pazurka w postaci paseczka i podsuwam do zrobionego wcześniej uśmieszku. Wyklepuje i "rozciągam" pędzelkiem :) Na koniec daje bezbarwny na tą linię :) I gotowe :) Jak dla mnie to najwygodniejszy sposób :) A akryle też mam z alle paznokcie i perfect lady więc i Ty powinnaś dac rade :) Wystarczy się przyzwyczaić i ćwiczyć :) Na koniec dam Ci mój french ;)

samaron
14-08-2009, 18:39
Na początek nie martw się, że robisz końcówkę z kilku kulek, ja kładę jedną po środku, rozklepuję, nadaję jej odpowiedni kształt, i dwie mniejsze po bokach, łatwiej dorównać do uśmiechu, z jedną dużą jest trochę kłopotu, bo nie zdążę wyrównać do uśmiechu a tu już mi zastyga.
Twoje są troszku za szerokie i za mało wygięte.
Ale jak będziesz ćwiczyć to dasz radę, mi przy 3-ch zaczęło wychodzić (a wszystkich zrobiłam może 5).

Daria
14-08-2009, 19:24
ja tez jakis czas temu kupiłam akrylki liquid i pedzelek i chcialam sprobowac robic frencha z coverem.
zawsze mi akryl zastygnie i nie zdaze zrobic... niewiem dlaczego.. staram sie robic to bardzo szybko :(

samaron
14-08-2009, 20:20
ja tez jakis czas temu kupiłam akrylki liquid i pedzelek i chcialam sprobowac robic frencha z coverem.
zawsze mi akryl zastygnie i nie zdaze zrobic... niewiem dlaczego.. staram sie robic to bardzo szybko :(

A może masz liquid szybkoschnący?

Daria
14-08-2009, 21:38
mam taki liquid:
I-nails Liquid - płyn do akrylu 100ml violet :: dobrarada (http://dobrarada.com.pl/index.php?p9598,i-nails-liquid-plyn-do-akrylu-100ml-violet)
nie jest tam napisane że jest szybchoschnący.

agata19_11
15-08-2009, 00:07
liquid uniwersalny wiec może proszki szybkoschnące?

Daria
15-08-2009, 12:00
ja mam ten zestaw:
Zestaw akryli I-nails startowy (3xpuder po 5g + 100ml liquid) :: dobrarada (http://dobrarada.com.pl/index.php?p9597,zestaw-akryli-i-nails-startowy-3xpuder-po-5g-100ml-liquid)
no i rozowy tez z tej firmy ;)

elinka
15-08-2009, 14:58
łądne kwiatuszki tworzycie :)

Gość
15-08-2009, 15:06
liquid uniwersalny wiec może proszki szybkoschnące?


przepraszam ze wtrące, ale chyba nie ma czegos takiego jak proszki szybko- srednio- czy wolnoschnące... nie jestem pewna, ale ja uzywam roznych akryli (i popdstawowych i kolorów i sama sobie mieszam akryl clear z masą perłową) i wszystkie schna w ten sam sposób (chyba że dam więcej masy perłowej niz akrylu clear-wtedy schnie naprawde wolno)

szybkośc schnięcia zalezy tylko od rodzaju liquidu, takie sa moje obserwacje, ale jak ktoś wie lepiej to niech sprostuje:):blink:

Agnieszka Praska
15-08-2009, 17:40
przepraszam ze wtrące, ale chyba nie ma czegos takiego jak proszki szybko- srednio- czy wolnoschnące... nie jestem pewna,


sa sa:D w ofercie proszki szybkoschnace ma np perfect lady,bass cosmetics;)

np moze byc tak ze uzywajac liquidu i proszku roznych firm akryl bardzo szybko zastyga lub robi sie gumowy, jesli plyn i proszek posiadaja aktywatory to w momencie zrobi sie kamien, natomiast jesli bedzie tak ze zaden z tych produktow ich nie ma poprostu nie zastygna i beda gumowe;) dlatego zeby mieszac dane firmy najpierw trzeba sie zorientowac czy beda ze soba wspolgrac:D

Gość
15-08-2009, 17:44
sa sa:D w ofercie proszki szybkoschnace ma np perfect lady,bass cosmetics;) (...)

a to zwracam honor:P

elinka
17-08-2009, 11:51
są są ale jak wszystko jest szybko schnące to moim zdaniem jest to juz dla profesjonalistów doświadczonych w robieniu ozdóbek

AtelierStylizacji Carolla
19-08-2009, 00:03
niekoniecznie:d

szybkoschnace sa boskkie do kwiotkow bo kulka sie nie rozpływa;d

perfect beauty ma w ofercie ligued wolnoschnacy ale dodatkowo ma kropelki przyspieszajace do liguidu- dzieki ktorym same decydujemy jak akryl man nam zastygac:D suuper rozwiazanie:D

elinka
19-08-2009, 14:42
chyba takie wyprubuje :)

Studio Kreacji
22-08-2009, 00:03
Na początek nie martw się, że robisz końcówkę z kilku kulek,

Ja jednak nieco bym się martwiła bo dość mocno wpływa to na trwałość masy oraz nierównomierne krycie bieli. :)

Poza tym pamiętajcie o jednej podstawowej rzeczy - pracując akrylem nie róbcie "kalki" z żelu. Dzięki akrylowi w genialny sposób zaciskamy paznokcie z najbrzydszych ogryzków tworząc boskie stylizacje. Pracujemy palcami, zaciskarkami, rurkami.. tworząc kształt idealny. Wydłużając łożysko podnosimy je wydatnie ku górze, uzyskując efekt przestrzennej trójwymiarowości w drugiej strefie paznokcia. Cieniujemy dwa kolore covera. Dokładamy pink... Długo by opowiadać :)
Zupełnie bez sensu będzie zatem praca polegająca na uwaleniu na tipsa kulki clara oraz kulki bieli.. bo tak naprawdę efekt będzie żaden.


Dla przykładu wrzucę paznokcia robionego przeze mnie na warsztatach. To była zwyczajna, szeroka płytka pazura, w dodatku na najbardziej kłopotliwym paznokciu. A stylizacja wygląda teraz mega smukło i jest bliska perfekcji. I co najważniejsze - KOMPLETNIE INACZEJ niż w przypadku żelu.
Różnica między paznokciami french żelowymi a akrylowymi jest jak między niebem a ziemią.. i zadaniem stylistki jest tą różnicę uwydatnić. :)

Chocolata
24-08-2009, 19:52
Ostatnio w te upały przy otwartym balkonie probowalam ulepić coś z akrylu i.. szok Wszystko schło w 2 sek. nawet pędzla nie nadążalam wycierać! Kilka dni wczesniej wszystko było ok (przy 25 stC)

samaron
25-08-2009, 11:37
Miałam podobnie, tak szybko stygło, że zrobił mi się taki "zwis" z boku paznokcia,
podpowietrzony z boku, ale o dziwo trzymało się to to 3 tyg.

elinka
27-08-2009, 16:09
najszybciej schnie w przeciagu więc nie polecam

kasiasssss
27-08-2009, 16:12
ja ucze sie robic kwiatki w przeciagu idzie dobrze jhehhhe,ale pracowac chybabyloby ciezko jak tam szybko schnie,

nas2
30-08-2009, 14:46
Witam :]
mam trochę pytań watpliwosci...

Poszłam do pani do Studio paznokcia ( niewielka miejscowosc)
Robi tylko akrylowe ,ponieważ niewiele sie znam zgodził
am się na akrylowe french( tipsy french)
Przejrzałam forum i przed i po ,i mam wrazenie że nie wszystko jej wyszło ,to było 3 dni temu,nie za bardzo równo są spiłowane -roznia się te same paznokcie na obu rekach, i nie ma krzywej C ( porównałam z obrazkiem)
czytałam ,że akryl mozna zdjąć acetonem i mowiłam jej tak ,a ona twierdziła ,że tylko piłowanie przy zdejmowaniu akrylu ,a aceton przy żelowych.
Dziś rano zauważyłam ,że koncowka biała czyli tips french na jednym paznokciu pozółkła ,na innych jest ok.

I jeszcze ,czy uzupełnienie mogę pojść zrobić gdzie indziej np.żelowe?

Czy to prawda ,że takie udnowy -uzupełnienia można robić kilka razy na tych samych tipsach ?

prosze o odpowiedz

mala
31-08-2009, 13:48
witajcie mniena kursie uczono tak ze kulka nie moze byc za sucha
mocze pedzelek w liquidzie mtak ze jak go wyjme to z niego kapie
delikatnie obcieram kocowke i nabieram akryl
mi sie to na poczatek wydawalo za mokre ale nie jest
z jednej kulki uformuje sie biala kocowke i zanim ja uf9ormujesz robi sie twarda

plushak
31-08-2009, 14:41
Nas aceton rozpuszcza akryl , żelu nie
Frencz mogł pożołknąć z wielu powodów, mieszanie firm, nieczysty liquid, promienie słoneczne, itd
Zalecam jeżeli masz akryle o uzupełnianie akrylem pazurków,
Uzupełniać można kilka razy jeżeli robisz regularne odnowy i jeżeli pazurki trzymają się bez zapowietrzeń jednak za 2 i 3 uzupełnianiem te pazurki mogą nie wyglądac już tak ładnie także polecam nowe.
a Tu coś o uzupełnianiu żelków
http://forum.wzorki.info/metoda-zelowa/1028-odnowa-paznokci-zelowych.html

elinka
31-08-2009, 17:00
można robić odnowe na tych samych ppazurkach jeśli dobrze są oczywiście przyklejone to będą się dobrze i długo trzymały

insane
11-10-2009, 22:48
Polecam zrobić frenczyk przy lini uśmiechu jedną dużą dosyć wilgotną kulką akrylu. Jak już na mokry pędzelek nabierasz proszek to widzisz czy jest kula bardzo mokra, jeśli tak odsącz ją na ręczniczku papierowym.

kasialachowicz
14-11-2009, 15:07
Cześć Dziewczynki oto moje pierwsz pazurki french z małym dodatkiem:D Co o nich sądzicie?
Gdy je robiłam biały akryl nabierał się idealnie, natomiast ten pink normalnie szok:o Strrrasznie micięzko go było równo nałożyć..
Więc moje pazurki jeszcze takiej IDEALNEJ krzywej C nie mają;)
Ale jak na ten pierwszy raz trzymają się idealnie i efekt jest niezły:]

aga
15-11-2009, 14:40
jak na pierwsze to bardzo ładne ale staraj się robić "głębszą" linie uśmiechu wtedy od razu będą lepiej wyglądały:)

DymciA
15-11-2009, 18:53
ja sobie zakupiłam duperelki i w nast tyg sprobuje pazurki akrylkowe zrobic :) dawno nie robilam ( a tak to tylko 3 razy ale to bylo dawno i nie łądnie) wiec zobaczymy co wyjdzie :)

czarnulkaaa87
09-02-2010, 23:49
niekoniecznie:d

szybkoschnace sa boskkie do kwiotkow bo kulka sie nie rozpływa;d

perfect beauty ma w ofercie ligued wolnoschnacy ale dodatkowo ma kropelki przyspieszajace do liguidu- dzieki ktorym same decydujemy jak akryl man nam zastygac:D suuper rozwiazanie:D


Ato ciekawe :), przyda się do kwiatków tak jak mówicie :)
Ale z tymi proszkami to jestem zaskoczona ze są szybko schnące, zawsze myślałam ze tylko liguid jest szybko schnący ;D

delfina8
30-05-2010, 01:23
POMOCY!!!
Dziewczyny potrzebuje akryl snieżnobiały,z jakiej firmy jest najlepszy proszek i liquid.mam jakies dwa proszki zamiast białe kwiatki wychodza jakies szare przezroczyste i niby sniezny biały proszek;(

samaron
30-05-2010, 14:15
Prawie wszystkie firmy wprowadziły do swoich ofert bielsze odcienie białych akryli,
w nazwach zazwyczaj mają super white, albo coś w tym stylu.
Allepaznokcie, dobrarada, PB i inne, wystarczy przejrzeć sklepiki.

KaMiLaC.
02-06-2010, 08:15
POMOCY!!!
Dziewczyny potrzebuje akryl snieżnobiały,z jakiej firmy jest najlepszy proszek i liquid.mam jakies dwa proszki zamiast białe kwiatki wychodza jakies szare przezroczyste i niby sniezny biały proszek;(


Delfina a liquid jaki masz?? bo duzo zalezy tez od liquidu :) najlepszy to ten o zabarwieniu niebieskim czy fioletowym ;) bo on ma formule UV dajaca efekt "bielszej bieli" :D np allepaznokcie maja takie liquidy :D a juz sun flower ma bardziej zoltawy i mnie nie odpowiadal bo zabarwial biel :/: kolejna sprawa to sposob uzytkowania i przechowywannia pedzla :D jesli masz pedzel skladany to proponuje abys po zkonczonej pracy dobrze go osuszyla, poczekala az liquid odparuje, i dopiero potem wlozyla go w skuwke ;) natomiast przed rozpoczeciem pracy jakimkolwiek pedzlem do akrylu, najpierw dobrze go odmocz w liquidzie - pozbedziesz sie resztek masy i powietrza z pedzla ;)
co do proszków to zrób jak Sami radzi :D

emilka13
23-07-2010, 14:35
Witam dziewczyny.
Od kilku miesięcy przeglądam to forum i dużo się z niego dowiedziałam ale pomimo tego mam pewien problem, który pojawił się wczoraj.
Chciałam zrobić sobie pazurki akrylowe( zaznaczam że akryle , liqiud i pędzelki mam od dobrej rady ) akryl bezbarwny tak jakby nie wiązał się z liquidem - inne akryle mają odpowiednią gęstość nawet kolorowe. Poza tym po wyschnięciu był gumowaty. Nie jest przeterminowany bo niedawno go kupiłam. Co to może być . Pomocy;(
Dodam, że to nie są moje pierwsze pazurki - robię je od ok. 2 lat. A tego akrylu używałam jeszcze miesiąc temu i było wszystko ok.

samaron
23-07-2010, 15:28
Witam dziewczyny.
Od kilku miesięcy przeglądam to forum i dużo się z niego dowiedziałam ale pomimo tego mam pewien problem, który pojawił się wczoraj.
Chciałam zrobić sobie pazurki akrylowe( zaznaczam że akryle , liqiud i pędzelki mam od dobrej rady ) akryl bezbarwny tak jakby nie wiązał się z liquidem - inne akryle mają odpowiednią gęstość nawet kolorowe. Poza tym po wyschnięciu był gumowaty. Nie jest przeterminowany bo niedawno go kupiłam. Co to może być . Pomocy;(
Wygląda na to, że dajesz zbyt dużo płynu w stosunku do proszku, akryle kolorowe mają dosypkę tzw zaśmiecaczy, czyli, pigmenty, brokaciki, itp i zawsze będą gęstsze. Kulka nie może być rozlewająca, powinna być w miarę zwarta, ale nie może być też sucha.
Należy pamiętać, że całkowite utwardzenie, akryl osiąga po 24h;)

Zuzanna Rzeszewska
23-07-2010, 15:38
:huh:A nie wiedziałam, że po 24 godz

Darianna_Krak
23-07-2010, 19:12
Należy pamiętać, że całkowite utwardzenie, akryl osiąga po 24h;)

Tak jakbyśmy chciały uściślić,to powiem,ze nawet 72 h :)
Co nie zmienia faktu,że prawidłowo wykonane paznokcie( z prawidłowo dobranymi proporcjami,z prawidłowymi krzywiznami,etc),bezpośrednio po wykonaniu są ready tu use ;) Wiadomo,że ogródka takimi "grabkami" nie polecam przekopywać ,czy to świeżo wykonane czy po 2 tyg :)

emilka13
24-07-2010, 12:50
Z tym, że ja akrylem clear - bo o tym mowa miesiąc temu robiłam pazurki i było ok. A teraz nie chce mi się uformować kulka tylko się maże. Pędzelek mam nowy Kolinsky a produkty z tej samej firmy. Jak nabieram kulkę to jej ,,zewnętrzna strona " ma dobrą konsystencję a przy włosiu jest sucha z innymi akrylami tak się nie dzieje a daję te same proporcje. :huh: Poza tym jak mi się uda rozłożyć go na paznokciu to nie wysycha do końca tylko robi się gumowaty. Na początku też myślałam , że za dużo nabieram liquidu ale niezależnie od ilości efekt jest taki sam. Jak już wcześniej wspominałam nie jestem początkująca i kulki robię prawidłowo . Sama już nie wiem . Czy ja taka głupia jestem czy co :sciana:

Paulka
03-12-2010, 21:22
a oto moje pierwsze paznokcie akrylowe, od razu powiem ze nikt mnie tego nie uczył, umiem tylko tyle co przeczytam tu na forum i naoglądam się filmików na necie...i jak??

Ewelina Kazmierczak
04-12-2010, 11:32
zdjecie jest ciut niewyrazne:( wstaw takie zdjecie gdzie niemasz malunkow na pazurku,w tedy mozna latwiej zobaczyc wszystko. A jesli chodzi o te drugie to napewno masz za sucha kulke do kwiatkow. :kwiatek:

Paulka
04-12-2010, 14:41
jak za suchą?/to miały być takie małe:)hhi ale może i masz racje spróbuje brać trochę więcej płynu;)... jeżeli chodzi o ten french to mam problemy z linia uśmiechu no i z różowym akrylem bo mi sie dziury robią, za mało chyba biore....

Ewelina Kazmierczak
04-12-2010, 15:52
niejest zle ;) niewiem jak Ty pracujesz,ale jezeli pierwsze robisz linie usmiechu, poloz bialy akryl delikatnie go rozprowadz w smile,wyczysc pedzelek i trzymajac w pionie popraw linie smile,poprawiaj tak dlugo az uzyskasz to co chcesz pozniej musisz delikatnie ugniesc ten smile (ciezko to wytlumaczyc przez komp:() ,pozniej bierzez pink dajesz na 3/4 plytki ugniatasz na boki pozniej w kierunku wolnego brzegu gnieciesz. Nastepnie bierzesz mniejsza kulke pink i nakladasz tuz przy poprzedniej warstwie,podsuwasz pod skorki gniatac na boczki i pozniej znowu ku wolnemu brzegowi.

Wiem,ze to takie ciezkie do zrozumienia przez net,ale mam nadzieje,ze choc troszke zrozumiale:kwiatek:

Paulka
05-12-2010, 11:46
zaczynam od białego... ciężko trochę zrozumieć ale przeczytam to co napisałaś kilka razy i może sobie to wyobrażę:D codziennie robie jednego i z kazdym dniem bardziej mi sie podoba to co mi wychodzi...:skacze::kwiatek:

darma25
08-12-2010, 21:17
A oto efekt mojej pracy...pierwszy akrylowy french na szablonie....moja siostra była moim króliczkiem doświadczalnym :skacze: 3 fotka jak z horroru hi hi hi czyli krwawa scena :D
Bardzo proszę o opinie i rady :kwiatek:

mala
08-12-2010, 22:26
a ja jestem jakas inna
podoba mi sie arkyl ale nie moge sie z nim zaprzyjaznic
kolorowy french-nie ma problemu
ale jak robie bialy to niby jest ok-w miare prosty usmiech a po wypilowaniu szkoda gadac-to moje zeliki pierwsze tak nei wygladaly
nie wiem co zle robie, nie umiem zrobic pieknej lini usmiechu.jak czekam az podeschnie akryl to nie moge go uklepac -moze za wolno pracuje?

Emilia B.
08-12-2010, 22:40
darma zdecydowanie za grube, kuleczki się z nich zrobiły jak się z boku patrzy :) trzeba je spiłować przynajmniej o połowę no i boczki wyrównać i zwęzić :) linia uśmiechu jest kwestią wprawy i za każdym ćwiczeniem będzie coraz lepiej ;) czekamy na następne :)
3360433605

Ewelina Kazmierczak
08-12-2010, 22:49
a ja jestem jakas inna
podoba mi sie arkyl ale nie moge sie z nim zaprzyjaznic
kolorowy french-nie ma problemu
ale jak robie bialy to niby jest ok-w miare prosty usmiech a po wypilowaniu szkoda gadac-to moje zeliki pierwsze tak nei wygladaly
nie wiem co zle robie, nie umiem zrobic pieknej lini usmiechu.jak czekam az podeschnie akryl to nie moge go uklepac -moze za wolno pracuje?
kazda linia produktow inaczej zastyga. Napisz na jakich produktach pracujesz,jak bede znala to sprobuje pomoc :kwiatek:

I pamietaj pracujemy na calej masie,nie tylko tam gdzie chcemy ugniesc. Czyli pedzelek caly czas musi skakac po masie delikatnie ugniatajac.

Niepotrafie precyzyjnie pisac o co chodzi dokladniej,ale mysle,ze troszku zrozumiale jest to co pisze :kwiatek:

darma25
10-12-2010, 20:28
już poprawiam i dziękuję

Emilia B.
10-12-2010, 20:40
o ile mnie wzrok nie myli to są tipsy french...wiec ciężko ocenić french akrylowy (jak w temacie)... :)

mala
10-12-2010, 22:12
kazda linia produktow inaczej zastyga. Napisz na jakich produktach pracujesz,jak bede znala to sprobuje pomoc :kwiatek:

I pamietaj pracujemy na calej masie,nie tylko tam gdzie chcemy ugniesc. Czyli pedzelek caly czas musi skakac po masie delikatnie ugniatajac.

Niepotrafie precyzyjnie pisac o co chodzi dokladniej,ale mysle,ze troszku zrozumiale jest to co pisze :kwiatek:

kurde pisze do ciebie poniemiecku
matko
tak wiem o co ci chodzi
ja pracuje na akrylach firmy nail selection
jakos nie umiem tego bialego nakladac...

Paulka
11-12-2010, 10:19
dziewczyny a może to być tak ze mam np za szybko schnący liquid i to dlatego mam problemy z wyrobieniem estetycznej linii french?? pomocy bo to jakaś masakra u mnie z tym... aha ja zamawiałam sobie na allegro cały zestaw, wszystkie produkty mam firmy "evo nails"

Emilia B.
11-12-2010, 11:18
być może za szybko ci stygnie. Spróbuj robić przy otwartym oknie (tak na probe jednego) bo akryl zastyga wolniej w niskiej temperaturze) :) i wtedy zobaczysz czy będzie ci sie lepiej robiło :)

kochanaa
11-12-2010, 14:06
Dziewczyny bo ja kupiłam wszystko co potrzebne do akryli na stronie ALPHA NAIL STYLIST Ozdoby i akcesoria do stylizacji paznokci (http://www.alphanailstylist.pl/) jeszcze mi nic nie przyszło, ale nie wiem czy to dobra firma. Proszę o radę :)

samaron
11-12-2010, 14:16
Jeśli kupiłaś sequent, to nie wiem jak z jakością, a jeśli ezFlow - to jedna z lepszych firm na rynku.

madzia_buzka4
05-01-2011, 00:03
Pewnie mnie wyśmiejecie ze pytam o takie rzeczy ale dla mnie to wazne :P Co to jest Cover? To to samo co przezroczysty akryl? Jak robicie frencha to najpierw nakładacie biały akryl czy przezroczysty i na to biały? no i czym najlepiej dezynfekować pazurka a czym odtłuścic?

samaron
05-01-2011, 00:10
Cover to proszek o charakterze kamuflującym, zakrywającym nierówny koloryt płytki, służy też do wydłużania łożyska.
Można nakładać najpierw końcówkę frencz a potem "wypełnienie" coverem czy clearem czy pinkiem czy jeszcze jakimś innych kolorem, albo odwrotnie, najpierw wymodelować łoże, a potem nałożyć końcówkę frencz.
Osobiście preferuję ten drugi sposób.

madzia_buzka4
05-01-2011, 00:16
Dziękuję :DCóż...spróbuję obiema sposobami :skacze: czyli rozumiem że Cover nie jest koniecznością?

samaron
05-01-2011, 00:19
Zaryzykowałabym stwierdzenie, że jest:D

madzia_buzka4
05-01-2011, 00:30
To musze dokupic bo jeszcze nie mam :glupek:
Jeszcze jedno....pytałam juz wczesniej ale nikt nie odpowiedzial:( Jestem poczatkująca i jakos nie bardzo radze sobie z forma;(czy wam tez na poczatku sprawiało to taka trudnosc? latwiej bylo wam poradzic sobie z tipsami czy forma?

ceris
31-01-2011, 13:16
Hej dziewczyny. Mam pytanie techniczne dotyczące uzupełniania frenchu. Po miesiącu odrost będzie tak duży, że biała końcówka wyjdzie poza pierwotne miejsce, łożysko zrobione coverem też się wydłuży. Czy należy wtedy spiłować całość akrylu i na nowo zakładać french? Moje pytanie dotyczy tylko kwestii białej kocówki, bo co zrobić przy linii odrostu to wiem.
Wybaczcie takie pytanie, ale zielonam w tej kwestii :love:

Emilia B.
31-01-2011, 13:28
można spiłować całość albo wypiłować sobie frezarką nową linie frencha i odrazu zrobić biała końcówkę. ja tam osobiście całość piłuje :)

Chocolata
31-01-2011, 13:34
Hej dziewczyny. Mam pytanie techniczne dotyczące uzupełniania frenchu. Po miesiącu odrost będzie tak duży, że biała końcówka wyjdzie poza pierwotne miejsce, łożysko zrobione coverem też się wydłuży. Czy należy wtedy spiłować całość akrylu i na nowo zakładać french? Moje pytanie dotyczy tylko kwestii białej kocówki, bo co zrobić przy linii odrostu to wiem.
Wybaczcie takie pytanie, ale zielonam w tej kwestii :love:
Gotowiec dla leniuszka ;] http://forum.wzorki.info/47285-post16.html wystarczy trochę pogrzebać na forum lub skorzystać z rad wuja google;)


A co do pytania madzi buziaczka- każda chyba przeszla małą mękę z formami - ja po 6 latach lepienia tipsów zupelnie od nich odeszlam, co chyba swiadczy o tym jakie formy są wygodne:]

ceris
31-01-2011, 13:46
Dziękuję Emilko i Chocolato :kwiatek:
A co leniuszka :skacze: Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak ja tu "wsiąkam" :D. Przeszukałam forum, aż mi okulary zaparowały, ale widać przez to przeoczyłam tego gotowca. To forum jest tak frapujące, że niedługo mój pies zrobi strajk okupacyjny albo znajdzie sobie innego właściciela, bo jest zazdrosny o kompa :leze:.
Dzięki temu forum dokonałam porządnych pazurkowych zakupów :].

syrena16
12-03-2011, 20:03
jak za suchą?/to miały być takie małe:)hhi ale może i masz racje spróbuje brać trochę więcej płynu;)... jeżeli chodzi o ten french to mam problemy z linia uśmiechu no i z różowym akrylem bo mi sie dziury robią, za mało chyba biore....



Może to jest dobrym pomyslem

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu


to sa wykrawarki lini usmiechu...mało ambitne ale skraca o wiele czas pracy...


pozdrawiam

syrena16
18-03-2011, 20:45
Postanowiłam zakupic ... ciekawe jak działa:) wstawie prace zuzyciemi bez:)


pozdrawiam







Może to jest dobrym pomyslem

YouTube - FRENCH - WYCINARKA PERFEKCYJNEJ LINII UŚMIECHU (http://www.youtube.com/watch?v=iwbshaNyJos)


to sa wykrawarki lini usmiechu...mało ambitne ale skraca o wiele czas pracy...


pozdrawiam

syrena16
30-03-2011, 01:21
Witam wreszcie po dłuższym czasie otrzymałam wykrawarki do domku i dopiero dzis poraz pierwszy były w użyciu to sa właśnie one i jeden pazurek.
Przy czy zjechałam go ostro po bokach, uśmiech wychodzi prefecto i jest bardzo głęboki i aż mi ciepło na sercu ponieważ skróciłam wykonanie lini usmiechu do pół minuty dosłownie . Mam bardzo krótki korpus paznokcia przedłużenie go było dla mnie problematyczne. teraz to pikuś.
Poza tym urządzenie umożliwia także tworzenie stylizacji...


Minusy to cena i wiekszość z Was woli kupić coś innego za 50 euro czyli ok +/- 200 zł ale ponieważ french jest jednym z najpopularniejszych stylizacji ktoś kto robi to usługowo mógłby skrócić swoja pracę z klientką od 20 min do nawet 1 godziny w zależności od wprawy.



Same oceńcie czy warto.

Emilia B.
30-03-2011, 11:38
nie dałabym 200 zł za takie coś i w ogóle bym tego nie kupiła nawet jakby kosztowało 1zł bo
a. co jeśli klientka zażyczy sobie głęboki uśmiech
b. nie można dopasować głebokości uśmiechu do płytki i kształtu paznokcia
c. nie ćwiczymy własnych zdolności manualnych a to w naszym zawodzie jest bezcenne
d. klientki (przynajmniej moje) doceniają rękodzieło i chodzą dumne że wszystko zrobione zostało ręcznie bez żadnych dodatków naklejek gotowców itp
e. można by powiedzieć że to dobre dla początkujących co nie sa jeszcze wprawieni i tu
-początkującego nie stać na takie coś
-jak ma sie nauczyć jak będzie się wspomagał - będzie tkwił cały czas w jednym miejscu i nie będzie sie rozwijał... a french w naszym zawodzie do podstawa i po tym widać czy stylista jest dobry. Już lepiej za te 200 zł zużyć materiału żeby frencha ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć i dojść do świetnej wprawy ;)

Żeby nie było nikogo nie chce obrazić ani nic w tym stylu. Przedstawiam po prostu mój pogląd na to. Ale oczywiście jeżeli komuś taka opcja wydaje sie fajna czemu nie :)

ufff sie rozpisałam....

syrena16
30-03-2011, 17:10
nie dałabym 200 zł za takie coś i w ogóle bym tego nie kupiła nawet jakby kosztowało 1zł bo
a. co jeśli klientka zażyczy sobie głęboki uśmiech
b. nie można dopasować głebokości uśmiechu do płytki i kształtu paznokcia
c. nie ćwiczymy własnych zdolności manualnych a to w naszym zawodzie jest bezcenne
d. klientki (przynajmniej moje) doceniają rękodzieło i chodzą dumne że wszystko zrobione zostało ręcznie bez żadnych dodatków naklejek gotowców itp
e. można by powiedzieć że to dobre dla początkujących co nie sa jeszcze wprawieni i tu
-początkującego nie stać na takie coś
-jak ma sie nauczyć jak będzie się wspomagał - będzie tkwił cały czas w jednym miejscu i nie będzie sie rozwijał... a french w naszym zawodzie do podstawa i po tym widać czy stylista jest dobry. Już lepiej za te 200 zł zużyć materiału żeby frencha ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć i dojść do świetnej wprawy ;)

Żeby nie było nikogo nie chce obrazić ani nic w tym stylu. Przedstawiam po prostu mój pogląd na to. Ale oczywiście jeżeli komuś taka opcja wydaje sie fajna czemu nie :)

ufff sie rozpisałam....


Oj i ja się rozpiszę.
Rozumiem Twoje argumenty ale przedstawię Ci mój punkt widzenia Emilko.
Uciekłam z Polski bo uważam że ten kraj jako miejsce jest nie do życia głównie pod względem finansowym.
Dlaczego o tym wspominam u mnie w kraju za paznokcie pobiera się cene (w salonie)od 50 euro do 100 a nawet 150 euro za paznokcie. Tak jak u nas zdobienia ślubne sa droższe.
I wierz mi że gdyby w Polsce płacono ta samą cenę można by było sie pintulic z pazurkami nawet 5 godzin darząc do perfekcji.
I to rozumiem jesteś bardzo ambitna i zdolna osobą ... stad Twoje podejście do tematu.
Niestety w Polsce usługi takie jakie świadczy większość z Was opłacane są o wiele niżej ( nadmienie jeszcze że ceny np żywności są u nas takie same badz niższe jak w Polsce)
Ja gdybym miała swój salon w Polsce i kolejno nastepujące po sobie klientki życzące sobie frencha lub frenche kolorowe gdzie zastosowanie tych wyciskarek jest bardzo częste wolałabym ich używać i wykonać dzięki temu 2 pary rak więcej na dzień i zarobić niz śleczec dla moich ambicji w odorze liquidu 2 godziny dłużej nie majac nic z tego jak tylko satysfakcje.
Wierzcie mi jak potrenowałam okazało sie ze paznokcie wychodza perfeckt i przypomina mi to wykrawanie ciastek foremkami- efekt osiagnełam lepszy niż przy moich długich treningach( co wiecej pazurki przypominały te do których się dlugo śliniłam na zdjeciu a nie umiałam ich wykonac)- a wierzcie mi nienawidze walczyc z linia uśmiechu.
Co więcej wole skupic sie na zdobieniu jak modelowac cała godzine płytke paznokcia zeby paścia nie wypuścić z salonu.
Wierze Emiko że masz wieksza odemnie wprawe i dla Ciebie nie stanowi to problemu ale dla wielu i to nie zawsze poczatkujacych jest to problem. Powiem wiecej pozwole sobie odesłać Cię do tematu w którym nasze koleżanki rozmawiaja na temat czasu wykonania usługi. O swoich problemach w pracy.
Wierzcie mi że nie zamierzam Was przekonywać do zakupu tych wyciskarek bo nic z tego nie mam wrecz przeciwnie ja sama je niedawno odkryłam i ściągnełam z Hiszpani. Vivat Unia Europejska.
Uważam jedynie ze ktoś miał super pomysł który ułatwi prace.

Jesli chodzi o Twoje argumenty uwielbiam dyskutować i to jest lista moich contr argumentów.


- linie można modelowac od bardzo głębokiej do plytszej- sprawdziłam
- przedłużenie korpusu paznokcia jest to moment , wykonanie umożliwia w konkretny sposób wyciac linie takze na papierowej formie bo jest ostra.
- uważam ze posiadanie takich wycinarek to nie brak ambicji, ale praktycyzm i mysle że nie tylko dla poczatkujących.
- cena ok! wysoka ale 2 klientki wiecej dzieki czasowi który oszczędzasz to ok zakładajac 50 zl za usługe 100 zł wiecej na dzien a więc ok 2300 na miesiac- zwrot kosztów + spore zyski lub odpoczynek.
- czas oszczędzony Twój i możliwośc spędzenia czasu np z dzieckiem tak jak jest w moim przypadku, klientki
wierz mi Emilko byłam klientka nie raz i szlag mnie trafiał że musze siedzieć tam tak długo wiec nie mow mi że kobiety majac 100 000 innych form relaksu chcą siedziec w tym smrodzie bo Ty masz idee.
Nie pisze tego żeby Cie urazić wręcz przeciwnie odróżnij naszą pasję od pracy... Co wiecej jednym z synonimów profesjonalizmu jest wysoka jakosc i krótki czas usługi....

Uważam że ten temat powinny skomentować wszystkie dziewczyny... i tu nie chodzi o wykrawarki ale o to czy mozliwosc wykonania szybszej usługi i mozliwość wiekszych zarobków jest warta używania takich usprawnien jak te wykrawarki... a wierzcie mi że pół europy używa tego typu urzadzen.



Polecam do komentarzy i dziekuję za wspaniałą rozmowe Emilko:)

Pozdrawiam Cie gorąco

Małgosia

ducek07
30-03-2011, 17:53
No ja się tym zawodowo nie zajmuję i ogólnie średnio znam się na temacie, bo praktykuję tylko lakiery:D Ale lakierami tez można malować frenche, więc coś jednak o tym wiem :skacze: Bardzo mnie zaciekawiła Wasza rozmowa i powiem szczerze, że bardzo trafiony jest dla mnie argument Emilki, że jeżeli się nie będzie ćwiczyło, tylko używało takich ułatwień to nie ma jak doskonalić swoich umiejętności. Jeżeli ktoś dojdzie do wprawy samodzielnie to z czasem i tak skróci się czas wykonywania pracy. Na przykładzie: nawet nie french tylko zwykłe malowanie paznokci zajmowało mi kiedyś ze 40 minut! I w dodatku zawsze wszędzie powyjeżdżałam, chociaż się starałam. Teraz bez wyjeżdżania zajmuje mi to 5-10 minut. Tak samo one stroke : jeżeli ktoś nie będzie ćwiczył (tak jak ja :D) to na pewno od razu nie będzie tworzył dzieł. Nawet należy ćwiczyć lewą rękę.
Na pewno znajdą się zwolenniczki Twojego pomysłu syrena16, całkiem możliwe, że gdybym miała zakład to nawet ja bym nią była :D Jednak uważam, że należy po prostu dużo ćwiczyć i to urządzenie nie będzie potrzebne

Emilia B.
30-03-2011, 18:06
Jeżeli ktoś chce używać proszę bardzo, to jak z tipsami french - nikomu tego nie bronie. i spokojnie można zrobić pięknego frencha w 1 godzinkę, półtorej używając tylko pędzla. Wszystko jest dla ludzi :) Można i tipsa z kiosku przykleić - też jest dla ludzi i jak szybko.

Jeżeli komuś zależy na rozwoju w tej ciągle prężnie rozwijającej się dziedzinie niech robi ręcznie - jeśli chodzi o czysty zarobek może wykrawać.
Ja osobiście wole się ciągle rozwijać, czerpać z tego nieopisaną satysfakcje, patrzeć na radość klientki i jednocześnie się z tego utrzymywać. I jak widać na moim przykłądzie i wielu innych osóbv da sie- tylko trzeba chcieć i sie wysilić. Można iść też na łatwiznę - ale to jest indywidualny wybór i wszystko zależy od stylistki :)

Ja Wam kochane polecam się rozwijać, pod warunkiem że równie mocno kochacie to co robicie tak jak ja :kwiatek:

Milijanovic
03-04-2011, 15:19
kobietki mam takie pytanko :) czy mozna robiac paznokcie akrylowe french tylko robic bialym zelem?? na przyklad.. zrobic na sablonie szkielet.. pozniej jajko z covera i zamiast akrylu zrobic zelem french?? cos mi slabo idzie z akrylem upychanie pod cover :S dziekuje serdecznie za jakakolwiek odpowiedz :skacze:

xsunnyolciax
03-04-2011, 15:58
Ja tak czasami robię, szczególnie jak mam zrobić króciutki french akrylowy, wolę wtedy uśmiech z żelu. Żadnych przeciwwskazań chyba nie ma ;)

Zuzanna Rzeszewska
03-04-2011, 16:35
Fajny przyrząd ogólnie, szczególnie dla osób dopiero uczących się robić french.
Jednak do mnie nie przemawia, czasem trzeba dopasowac linię uśmiechu do kształtu paznokcia i dłoni, widzę, ze rozmiarów za wiele tam nie ma, a palec palcowi nie równy :)
Pędzel jest najlepszym sposobem na ostre i symetryczne linie uśmiechu. Dla ludzi którzy mają problem ze smile line polecałabym zmianę pędzla na dosyć ostry na czubku i liquidu (plus proszek - zależy od producenta) na wolnowiążący.

Emilia B.
03-04-2011, 17:03
Milijanovic można :) nie ma problemu - tylko trzeba pamiętać że niektóre akryle z niektórymi żelami się nie lubią :)

Milijanovic
04-04-2011, 01:00
dziekuje bardzooo za odpowiedzi kobietkii :kwiatek:

marlena901
08-05-2011, 18:55
Mam problem z wyraźnie widoczną granicą linii uśmiechu tak jakby była zamazana coverem nie umiem inaczej tego opisać. Czy to kwestia wprawy, dobrego położenia akrylu czy może wypiłowania??

katarynka89
08-05-2011, 19:07
mi akrylem podobna wychodzi :/ ktoś kiedyś pisał że lepiej żelem sie robi linię uśmiechu , ale ja osobiście nie przepadam za żelem ale zastanawiam się nad zakupem białego właśnie do lini uśmiechu.

plushak
08-05-2011, 19:11
Dziewczyny a w jaki sposób robicie frencza?

katarynka89
08-05-2011, 22:08
bynajmniej na moim "idealnym " kursie na odolańskiej uczyli mne tak:
standardowe przygotowanie płytki
tips albo szkielet z cleara
biała(lub kolorowa ) końcówka i dopracowanie linii uśmiechu
cover na płytkę ew. przedłużenie płytki (oczywiście oddzielony od białej końcówki)
clear na całość
opracowanie całości.

marlena901
09-05-2011, 10:42
Ja też tak robię i jak widać na zdjęciu nie za bardzo mi to wychodzi..
Jka patrzę na te cudne frencze gdzie linia usmiechu jest pięknie widoczna i wyraźna to zastanawiam się kiedy i mi tak wyjdzie

samaron
09-05-2011, 10:46
Wyraźny frencz wychodzi wtedy, gdy cover i biały jest tak jakby w warstwie budującej paznokcia, a na tym tylko trochę cleara w celu wygładzenia. Jeśli damy cienką wartswę białego i przykryjemy porządną dawką cleara to linia uśmiechu się rozmyje.

katarynka89
09-05-2011, 10:49
no ja daje malutko cleara tylko żeby zatkać to łączenie kolorów :/ w moim przypadku to jeszcze zależy od covera ostatnio zamówiłam taki beznadzielny że jest normalnie różowo biały i wydaje mi się że ten kolor nie kontrastuje z białą końcówką :/

Zuzanna Rzeszewska
12-05-2011, 22:51
Ja zauważyłam, że linia wychodzi rozmyta gdy najpierw robię białą końcówkę, potem cover. Teraz robię na odwrót i staram się coverem i bielą od razu wybudować całego pazura, jedynie nakładając minimalnie produkt w okolicach wału okołopaznokciowego o delikatnym różowym odcieniu. Wtedy gdy go wypolerujesz linia będzie ostra i równa.

katarynka89
12-05-2011, 23:27
musze w takim razie wypróbować na odwrót ale nie wiem czy potrafie

coralick
01-07-2011, 21:38
Ja sie ustosunkuje do postu Syreny... i porusze tutaj tylko dwie istotne kwestie i na tym skoncze... Wiem ze dla wielu to rzemioslo i rekodzielo. Z czym trudno sie nie zgodzic, bo to co tutaj niejdna z Was pokazala, osmiele sie powiedziec, dla wielu z nas nigdy nie bedzie mozliwe. Taki los... Jedni dostaja magiczne paluszki, ktore tworza arcydziela, innym przychodzi to trudniej, ale sa tez tacy dla ktorych te drzwi beda zawsze zamkniete, choc by sie nie wiem jak satarali. Tak jak malarzem sie nie zostaje z praktyki a z talentu, tak jak rzezbiarz nie dochodzi do swoich wynikow jedynie przez wprawne trzymanie dluta tak i tutaj do robienia paznokci trzeba miec TALENT (jak na przyklad... Pluszak :))... co nie znaczy ze beztalencia (niech sie tu nikt nie obraza, to realia do ktorych ja sie rowniez zaliczam :D) nie chca tez miec troche przyjemnosci z tworzenia sobie na swoja miare "ogromnych arcydziel" na wlasnych paluchach :) Wiele z nas, beztalenci lub taleci-niklych dopada taka frustracja, ze po jakims czasie rzucaja tym w kat. Niech nikt nie pisze, ze to zabawa tylko dla wytrwalych... Bo troche piekna kazdej z nas sie nalezy.... A ja sama wiem po sobie jak wiele razy zaczynalam i rzucalam tym w kat. Byc moze gdybym miala wiecej samozaparcia... byc moze gdybym byla talenciem, bylo by latwiej :) ale nie zawsze tak jest. Wiec, odpuscmy i zrozummy ze nie kazdy jest az takim zdolniacha. Posypia sie pewno slowa, ze praktyka czyni mistrza... i owszem tyle ze nie zawsze i nie z kazdego :) a czesciej jednak doprowdza do tego ze wszystko laduje w szafie... na samym najczarniejszym jej dnie.
I teraz ta ostatnia kwestia... czas jaki klientki musza, chcac nie chcac, poswiecic na zalozenie paznokci... kilka dziewczyn w moim otoczeniu robi pazury... i wieksza wiekszosc po prostu ich nie dokancza tak jak by chcialy, bo siedzenie po kilka godzin (juz pomine kwestie smrodu) nie jest na miare ich mozliwosci...
Amen :D
Pozdrawiam wszystkich

emila
02-07-2011, 02:34
Ja też popieram zdanie Emilki, do wprawy trzeba dojść samemu (niestety poprez mozolne ćwiczenia), bo chyba nic nie przynosi stylistce większej satysfakcji jak dobrze wykonana praca oraz zadowolenie klientki :)

Aliz
02-07-2011, 10:35
Dokładnie! Wystarczająco determinacji i chęci bycia najlepszym zdziała cuda wkrótce:)

zosia_29
02-07-2011, 13:23
Ja równiez zgadzam się z Emilka najpierw trzeba swoje umiejętności wyszkolić potem dla zarobku można i za pomocą tych przyrządów. Wtedy zwyczajnie trzeba odzielić zwykłe pazury od artystycznych :)

coralick
03-07-2011, 12:30
OOOoooo Zosiu... swiete slowa...zwyczajnie trzeba oddzielic zwykle pazury od zawodowych... swiete slowa!!!

efcik92
03-07-2011, 17:17
macie racje dziewczyny:) zrobilam wczoraj frencha akrylowegona naturalnej plytce powiedzcie mi co o tym sadzicie:)

rudzia1985
03-07-2011, 17:23
Na pewno to, ze powinnas starac sie umiechac bardziej biala koncowke bo tak to nieefektownie wyglada ale plus za to iz mimo ze prawie prosta jest ta koncowka to przynajmniej rowna :)
Boczki na niektorych pazurkach sa jeszcze szerokie, pilniczek i poprawic :) Wiecej nie widze przy tym ujeciu...
Jeden, drugi, trzeci raz zrobisz i bedzie lepiej :ok:

lenanails
03-07-2011, 17:27
moja mama lubi taki delikatny uśmiech:)

efcik92
03-07-2011, 17:40
dziekuje za rade:) ale wlasnie nie wiem jak robic wiekszy ten usmiech jak wy to robicie ze wychodza takie ladne usmiechy?:)

rudzia1985
03-07-2011, 17:46
Ja nie jestem akrylowa wiec ciezko stwierdzic ale...

Postaraj sie moze przy nakladaniu coverka, zakanczac go w jajeczko i wyrownac, wtedy jak nalozysz biala koncoweczke to bedziesz miala juz jakis zarys glebszej lini :)
Potem czystym pedzelkiem wyrownaj bialy akryl poki jeszcze jest elastyczny i wyrownaj niedoskonalosci :)
Musisz dojsc do wprawy, nie za pierwszym czy drugim razem wyjdzie dobrze :)

Tu dziewczyny czesto opisuja jak robia frencze http://forum.wzorki.info/przedluzanie-paznokci/433-najpopularniejszy-sposob-wykonywania-frencha.html
Polecam tez filmiki z dzialu Przedluzanie paznokci, czasami mozna kuknac jak prawidlowo wykonac frencz :)

efcik92
03-07-2011, 18:00
ok wlasnie sobie czytam wszystko po kolei:) nastepnym razem sprobuje zrobic wiekszy usmiech:)

zosia_29
04-07-2011, 13:07
żelem jak się robi najprościej linię usmiechu wymodelowac pędzelkiem przecierając a akrylem podobnie tylko ze trzeba robic to szybciej :)

lenanails
28-07-2011, 22:02
wczoraj pierwszy raz robiłam akylowe pazurki eh te przyzwyczajenie do żelu:D mam nadzieję że jakoś mi to pójdzie:D

Mysiaczeq
17-04-2012, 17:32
Hej dziewczynki dziś robiłam pierwszego frencha akrylowego. Troche dziwnie sie na nim pracuje, ale efekty sa calkiem calkiem, z wyjatkiem troche krzywego usmieszku ;) powiedzcie co o tym sądzicie ;)

Zdjęcie moich pazurków z przodu (http://imageshack.us/f/189/dscn9292n.jpg)

a tu zdjęcie krzywej z boku (http://imageshack.us/f/404/dscn9293.jpg/)

dodzinka
22-06-2012, 23:30
Mi osobiście się bardzo podobają , jednie zasugerowałabym nieco poprawić krzywą C :) ponieważ troszkę za płaskie są, ale poza tym rewelacja!

Nysza
23-06-2012, 15:57
przy tej długości wcale nie musi być duża krzywaC

zosia_29
23-06-2012, 23:02
jak dla mnie wygladają idealnie :ok: