PDA

Zobacz pełną wersję : Białe smugi



LaVenda
15-08-2009, 00:00
Hej Dziewczyny ;)

Mam taki mały problem przy robieniu żeli, zostają mi na paznokciach takie białe smużki. Nie mam pojęcia od czego one się robią a przez nie paznokcie nie wyglądają już tak ładnie :( Mam też problem z tipsami, piłuję je tak aby były gładko z naturalnym paznokciem ale często zostają ślady po nich (używam mlecznych), mogły byście mi doradzić jak bardzo spiłować tipsa żeby nie był widoczny pod żelem ?

Pozdrawiam LaVenda.

agata19_11
15-08-2009, 00:11
może korzystaj z pomocy kamuflarza? On na pewno zakryje tips :) A do piłowania możesz używać specjalnego płynu zmiękczającego tipsy ;) A te smugi to nie wiem od czego, bo nie pracuje na żelu.

Anna Otkińska
15-08-2009, 00:13
kamuflarz jedyne rozwiązanie, moja ciocia ma taką płytkę po pokryciu żelem płytka robi się w białawe prążki

aga
15-08-2009, 00:17
Na przyszłość jeśli masz jakieś pytanie bądź problem umieszczaj go w tym dziale Pomoc Pytania Problemy - Forum Paznokcie Wzorki.Info (http://forum.wzorki.info/pomoc-pytania-problemy/)

LaVenda
15-08-2009, 00:17
Używam kamuflażu, śliczny brzoskwiniowy odcień ;) ale mimo wszystko widać białe prążki :( Kurczę, jak oglądam zdjęcia paznokci na tym forum to się zachwycam :) Są śliczne i jeszcze na żadnych nie widziałam białych śladów... Jeśli ktoś się z tym spotkał i potrafi mi pomóc byłoby świetnie :)

Oki, teraz już wiem gdzie zapytać ;)

deissy
15-08-2009, 00:39
Mnie się raz zrobiły białe mazy ale to od nie doczyszczonego pędzelka po białym żelu.Byłam pewna ze go dobrze wyczyściłam a okazało się ze gdzieś w zakamarkach jeszcze był biały,i sie pojawiły takie białe mazy

Anna Otkińska
15-08-2009, 00:50
może warto zmienić żel na bardziej kryjący

Zuzanna Rzeszewska
15-08-2009, 02:23
Albo pokryć dwoma cienkimi warstwami.

elinka
15-08-2009, 15:22
ja używam tiosów mlecznych i nie zostaja mi ślady jak spiłujesz pazurka przetrzesz clinerem to przyjżyj sie czy widac różnice bo jak przetrzesz to wtedy widać może jak będziesz ćwiczyć to sie uda

Daria
15-08-2009, 21:51
a może najpierw używasz żelu french i potem clear? i robisz to jednym pędzelkiem? moze pedzelek nie jest za bardzo oczyszczony...
tez kiedy tak mialam..
ale teraz robie kilkoma pedzelkami i juz tak nie jest ;)

LaVenda
16-08-2009, 00:35
Hmm, robię 1 pędzelkiem, ale zawsze mam czysty. A co do tipsów to faktycznie jak przemyję cleanerem to widać nierówności, a Wy piłujecie całego tisa czy tylko próg ?

deissy
16-08-2009, 01:18
a może najpierw używasz żelu french i potem clear? i robisz to jednym pędzelkiem? moze pedzelek nie jest za bardzo oczyszczony...
tez kiedy tak mialam..
ale teraz robie kilkoma pedzelkami i juz tak nie jest ;)

właśnie o tym pisałam:skacze::skacze: bo ja tez robiłam jednym i niby czysty ale jednak gdzieś tam zawsze coś zostało

LaVenda
17-08-2009, 23:15
Hej Dziewczyny ! Już wiem od czego są te białe smugi :D Od kleju ^^ Dziś robiąc paznokcie zauważyłam że gdy przyklejam tipsa troszkę kleju wycieka, wtedy ja go wycieram tak jak zwykle . Ale okazało się że to właśnie te odrobinki kleju zostawiają ślady. Wystarczyło że bloczkiem polerskim to zeszlifowałam i już wszystko ok :)

Dziękuję za wszystkie inne rady ;)

kobietazpazurem
24-03-2010, 21:52
białe smugi w naszej płytce to brak witamin, a na zelu może nie być dobrze utwardzony french i może się rozmazywać :)

kelli
01-04-2010, 14:20
Ja uważam, że białe prążki na paznokciu mogą*powstać tylko i wyłącznie od niedoczyszczonego pędzla po białym żelu lub w przypadku niedostatecznego utwardzenia białego żelu. Wtedy nakładając żel clear french może się rozmazywać.
Widzę z resztą, że zdania w tej kwestii nie są bardzo podzielone.
Tips trzeba zmatowić w całości.

justi9
01-06-2010, 22:35
MI ROWNIEZ TAK SIE DZIALO PEDZEL BYL CZYSTY NA BANK ( bo sonda robie frencz ) i okazalo sie ze jednak musze przemyc bialy mimo wszystko cleanerem po utwardzeniu i u mnie jest juz ok smug nie ma :D potem dopiero buduje pazurka

kobietazpazurem
02-06-2010, 10:38
To też zalezy od żelu jaki się stosuje.

KasiaZbroińska
02-06-2010, 15:44
Dziewczyny każda z Was ma trochę racji;) smugi mogą się robić od niedoczyszczonego pedzla, zelu, od kleju ale również od nadmiernego piłowania i od prążkowanej płytki;)
LaVendo bardzo fajnie, ze doszłaś od czego te smugi :)

Sweetestgirl13
03-06-2010, 11:19
Kochana te biale smugi to z bialego frencha:) tez tak mialam kiedys:) albo jak robilam frencha to na french nakladalami potem caly paznokciu mi sie robily takie smugi i z pedzelka ubrudzonego bialym frenchem do pojemniczka i na paznokic to tak jest:)

a co do tipsow to kup sobie cover jezeli dobrze nie umiesz spilowywac prog tipsa:)
pozdrawiam:)

LaVenda
09-06-2010, 14:43
Od dość dawna już nie robie na tipsach tylko na formach i muszę Wam powiedzieć że znów mam ten problem... Tzn. jeśli używam covera to nie bo zmieniłam na taki super kryjący i jest ok, ale jak chce tak poprostu zażelować moje naturalne paznokcie to jest tragiedia, tak jakby przeźroczysty żel wchodził w czymś w reakcję i tworzą się momentalnie białe smugi. Naprawdę już nie wiem o co w tym chodzi :huh::help:

xsunnyolciax
09-06-2010, 19:44
może masz produkty z różnych firm, z różnych serii i nie współgrają ze sobą. np. cleaner, primer, żel. Może korzystaj z jednej linii, przeczytaj czy producent nie zaleca czegoś takiego.

markotka
22-06-2010, 18:34
a jesteś pewna, że biały żel się nie rozmazuje? Może pokaż zdjęcie paznokci z tymi smugami, wtedy będzie łatwiej ocenić co się dzieje.

pogodka20
22-06-2010, 20:26
Może pędzelek masz źle wyczyszczony i jesli nim robisz również białego frencha, to zostaje on w pędzelku we włosiu i przy nakładaniu cleara wypływa tworząc biale smugi:/:

kobietazpazurem
25-06-2010, 07:11
pogodka o tym dziewczyny juz pialy, musisz po prostu sprawdzic wszystkie warianty.

karolaj.
26-06-2010, 12:01
justi9 ja nigdy nie przemywam i nigdy nie miałam żadnych smug, i z tego co wiem to nie powinno się przemywać warstwy dyspersyjnej, tylko na końcu jak opracowuje się pazurka przemywam cleanerem...

ja obstaje za brudnym pędzelkiem, być może żel jest słabo utwardzony, i mam jeszcze trzecią opcje w skrócie technika nakładania żelu...

Sildre
26-06-2010, 16:16
Ja tam mam osobny pędzelek do białego i do clear, wtedy automatycznie nie ma problemu od tej strony ;)