PDA

Zobacz pełną wersję : schodząca skóra z palców ;(



Daria
17-08-2009, 10:50
hej. Od niedawna mam problem.. Schodzi mi skóra z palców u rąk ale tylko z tej górnej częśći i opuszka... Wczesniej tego nie miałam.. Stosuję kremy i peelingi więc niewiem co może być tego przyczyną...
miała któraś z was taki problem?

szpila59
17-08-2009, 10:53
hej. Od niedawna mam problem.. Schodzi mi skóra z palców u rąk ale tylko z tej górnej częśći i opuszka... Wczesniej tego nie miałam.. Stosuję kremy i peelingi więc niewiem co może być tego przyczyną...
miała któraś z was taki problem?
Hmmm... ja tak mam troszkę na opuszkach palców, ale to od grania na gitarze :D Jeszcze nigdy przedtem mi nie schodziła ięc nie wiem czemu tobie sie tak dzieje :(... hmm....

Daria
17-08-2009, 10:58
aha.. i dodam że to jest tylko na prawej ręce..

elinka
17-08-2009, 11:08
najlepiej jest sie udac po skierowanie do lekarza bo jeśli z niewiadomych orzyczyn skóra samoistnie schodzi ci z ciała to jest to zastanawiające

Anna Otkińska
17-08-2009, 11:31
czym przemywasz paznokcie ???

Daria
17-08-2009, 12:28
cleanerem... a czasami jak niemam to spirytusem salicylowym...

zizia
17-08-2009, 12:57
kochana ja tak mam niekiedy. tylko że ja jestem alergikiem. jak zażyje jakiś lek z psedoefedryną to tak mi się dzieje.a co do lekarza nie musisz mieć skierowania do dermatologa.ja znalazłam na to sposób. maść z witaminą a jest w aptece dostępna bez recepty i krem do rąk z neutrogeny musisz dobrze na noc na tłuścić rękę. a na pewno pomoże.
http://www.domzdrowia.pl/img/24/39824b.jpg

elinka
17-08-2009, 13:44
u nas niestety tżeba mieć

asia
17-08-2009, 14:29
może sobie wysuszyłaś? jesteś praworęczna? może od płynów domowych? proponuję krem glicerynowy z apteki, moczenie w oliwce itp.

Anna Otkińska
17-08-2009, 15:41
cleanerem... a czasami jak niemam to spirytusem salicylowym...

to juz masz odpowiedż zapewne skóra schodzi ci tylko z palców w których trzymasz wacik czyli kciuk wskazujący i środkowy palec ja tak samo miałm jak używałam spirytusu saliacylowego coprawda rzadko ale tak samo się działo w dodatku jeszcze piekło albo rękawiczki musisz kupić albo zmień płyn

Daria
17-08-2009, 17:29
no to jest chyba odpowiedz... dzieki ;)

Gość
17-08-2009, 17:58
ja też używam spirytusu i własnie od niego tak sie dziej bo spitytus wysusza skore, ja po każdej wyzycie klienti szotuję palce pumeksem i smarujje je na noc oliwka albo kremem zależy co mi podejdzie pod reke:)

ania38
17-08-2009, 19:01
Daria! mnie się wydaje,że to może być początek grzybicy nie napisałaś dokładnie czy się goi samoistnie czy nie?,czy jest czerwona czy nie?,ale jeżeli to się będzie powtarzało to radzę wybrać się do lekarza:))
a używasz rękawiczek??? jeżeli nie to powinnaś zacząć:)))

Agusia_pa2
17-08-2009, 19:12
A ja właśnie takie coś miałam od rękawiczek bo zazwyczaj mam rękawiczek tylko na lewej ręce i na lewej ręce na palcach mi się skóra łuszczyła i taka popękana robiła, zmieniłam na inne i juz tego nie mam

ania38
17-08-2009, 19:20
możliwe ,że od lateksowych rękawiczek można mieć uczulenie ale to na całej ręce a nie tylko na dwóch palcach:))
w sklepach medycznych są już bez lateksowe rękawiczki:)

Daria
17-08-2009, 20:13
Daria! mnie się wydaje,że to może być początek grzybicy nie napisałaś dokładnie czy się goi samoistnie czy nie?,czy jest czerwona czy nie?,ale jeżeli to się będzie powtarzało to radzę wybrać się do lekarza:))
a używasz rękawiczek??? jeżeli nie to powinnaś zacząć:)))

wydaje mi sie ze to nie jest choroba.. tylko od tego spirytusu.. bo zauwazylam to dopiero jak zaczełam go uzywac... i jest to na tych palcach o ktorych pisala Ania.. ;)

elinka
17-08-2009, 20:25
mojej mamie od spirytusu łuszczyła się skóra

Anna Otkińska
18-08-2009, 13:23
ja jestem pewna że to od spirytusu miałam to samo zmieniłam płyn problem znikną , znów użyłam spirytusu problem się powtarzał...
cyt działanie spirytusu slaicylowego
"działa on również złuszczająco, długotrwałe stosowanie spirytusu może wywołać podrażnienie skóry, odczyny zapalne a także pokżywkę i wysypkę"

barbara_kawka
20-08-2009, 00:28
możliwe ,że od lateksowych rękawiczek można mieć uczulenie ale to na całej ręce a nie tylko na dwóch palcach:))
w sklepach medycznych są już bez lateksowe rękawiczki:)
rękawiczki o których piszesz to zapewne rękawiczki vinylowe... ale to nie jest wina rękawiczek....jest tak jak A.O. napisała

Jade
20-08-2009, 01:29
Tez uwazam ze Ania ma racje,ja osobiscie nie mialam zluszczajacej sie skory na palcach ale z racji tego ze pracuje w szpitalu musze czesto przemywac rece alkoholem i co jakis czas mam dlonie w pokrzywce ktora cholernie swedzi po jakims czasie znika i mam spokoj.