PDA

Zobacz pełną wersję : książki stylistki paznokci



sylvi
29-12-2013, 19:33
Witam. Mam nadzieje ze pisze w odpowiednim dziale, jesli taki temat juz jest prosze bardzo o pokierowanie mnie tam.

Szukam informacji na temat dostepnych na rynku książek dla stylistek paznokci, czy takie są, jakie tytuły są godne polecenia? Chodzi o książkę w której beda opisane choroby, budowa paznokcia, pielegnacja dłoni piłowanie, rozne metody przedłużania itd. jak na razie znalazlam ksiazke wydawnictwa aakademia paznokcia, ale nie wiem czy warto kupowac?

Czytam artykuły w gazetach firmowych ale mam wrazenie ze informacje tam sa okrojone, a naprawde chcialabym uzyskac jak najwiecej informacji , może jakaś książka z liceum kosmetycznego? typowo o paznokciach?

Będę wdzieczna za podpowiedzi.

dzieki .

fryzzz
29-12-2013, 20:18
Mogę polecić książkę ,,Dermatologia dla stylistów paznokci", ale ona zawiera jak nazwa wskazuje informacje o różnych zmianach skórnych, chorobach paznokci i zwpływie stylizacji na płytkę paznokcia. Co do książek opisujących metody stylizacji, w kilku książkach fryzjerskich i kosmetycznych widziałam działy poświęcone temu tematowi ale były mega nie profesjonalnie napisane, moim zdaniem wiedze na ten temat zdobedziesz na szkoleniach a najwazniejsze informacje w skryptach szkoleniowych nie da sie jej nauczyc teoretycznie tu najwazniejsza jest praktyka ;)

sylvi
29-12-2013, 23:21
Mogę polecić książkę ,,Dermatologia dla stylistów paznokci", ale ona zawiera jak nazwa wskazuje informacje o różnych zmianach skórnych, chorobach paznokci i zwpływie stylizacji na płytkę paznokcia. Co do książek opisujących metody stylizacji, w kilku książkach fryzjerskich i kosmetycznych widziałam działy poświęcone temu tematowi ale były mega nie profesjonalnie napisane, moim zdaniem wiedze na ten temat zdobedziesz na szkoleniach a najwazniejsze informacje w skryptach szkoleniowych nie da sie jej nauczyc teoretycznie tu najwazniejsza jest praktyka ;)

o wlasnie glownie o dermatologie mi chodzi, bo na kursach to wiadomo - po łebkach, metody stylizacji, masz racje w zasadzie tylko na kursach , pytam bo w tej ksiazce akademii paznokcia sa wymienione takie tematy. Zastanawia mnie np. jaki wpływ na płytke ma akryl, żel, jestem z uk i gdzies wyczytalam ze mozna kupic ksiazke " Nail structure and product chemistry" i wydaje mi sie to ciekawe, bo naprawde chciałabym dowiedziec sie jak najwiecej na temat produktow i ich dzialalnosci na pazury ;)

fryzzz
30-12-2013, 06:45
Ich wpływ na naturalne paznokcie zależy od naszej wiedzy bo źle nałożony produkt np na nie przygotowana płytkę nie bedzie sie trzymac, moze sie zapowietrzac a wtedy zazwyczaj klientki skubią paznokcie, to samo dotyczy paznokci dobrze zrobionych ale źle ściągniętych, najpierw kobitki zrywają na siłę a potem pada magiczne zdanie ,,tipsy niszczą paznokcie" :P

sylvi
15-01-2014, 00:00
Ich wpływ na naturalne paznokcie zależy od naszej wiedzy bo źle nałożony produkt np na nie przygotowana płytkę nie bedzie sie trzymac, moze sie zapowietrzac a wtedy zazwyczaj klientki skubią paznokcie, to samo dotyczy paznokci dobrze zrobionych ale źle ściągniętych, najpierw kobitki zrywają na siłę a potem pada magiczne zdanie ,,tipsy niszczą paznokcie" :P
no właśnie, dlatego ja powtarzam moim , żeby nie zrywały, jak nie mają czasu przyjśc to spiłowac i koniec. sama na własnym przykładzie przekonałam się jak można zniszczyc sobie płytkę zrywając :(

monkas
21-05-2015, 08:29
Stylizacja paznokci przez książki? Proszę Was, w taki sposób nie da się czegokolwiek nauczyć.
No chyba że chodzi o teorię, ale tak naprawdę daje teoria, która ciągle się zmienia?

Szalyza
28-10-2015, 15:06
Stylizacja paznokci przez książki? Proszę Was, w taki sposób nie da się czegokolwiek nauczyć.
No chyba że chodzi o teorię, ale tak naprawdę daje teoria, która ciągle się zmienia?

Właśnie miałam to pisać. Rozbawiłyście mnie z tym szukaniem książek.

Przemcik
10-12-2015, 19:28
Ja mam tylko tą książkę, bo są dość drogie... „Zostać Mistrzem. Droga od stylisty do Mistrza Paznokci”. Książka ma prawie 200 stron i są w niej zawarte podstawowe informacje dotyczące zarówno ozdabiania, jak i pielęgnacji pazurków:-) mi bardzo się ona przydaje i dużo się z niej dowiedziałam:-) ja polecam i skorzystam z waszych propozycji, niektóre z nich są bardzo ciekawe i chyba odżałuję pieniążki, żeby je mieć u siebie w bibliotece:-) dziękuję:ok:

reniusia1002
02-10-2016, 21:33
ja tez chętnie poszukam tych tytulow podanych przez forumowiczki nie żeby mi to jakos specjalnie pomoglo ale chętnie przeczytam ksiazke dot. stylistyki paznokci.