PDA

Zobacz pełną wersję : Praktyki kosm.



namezaneta
04-01-2014, 21:27
Witam PANIE ;) . Poszukuję praktyk w zawodzie kosmetyczki. Jestem na 1 semestrze w szkole policealnej(NOVA) o kierunku technika usług kosmetycznych ale zaraz drugi semestr zaczynam .szkola nakazuje parktyke i wystawia odpowiednie zaswiadczenia itd. Poszukuję praktyk na 2 tyg (80 godz).najlepiej w okolicach miesiaca MAJ (najlepiej zoliborz -centrum / okolice.WARSZAWA) Praktyka może być BEZPŁATNA, albo płatna, zależy od dobrodusznego pracodawcy . Jestem uśmiechnięta, porządna,punktualna, ambitna i kulturalna.Nie ma porblemu abym cos posprzatala aczkolwiek oczekuje kultury i szacunku. Aktualnie mam ukonczone kursy zakonczone certyfikatem- polski peeling ziolowy jadwiga, kwasy owocowe jadwiga, i mezoterpia miniiglowa.Wiem ze moze to nie jest jakies miejsce na ogloszenia ale moze ktoras z was chce przyjac praktykantke. POZDRAWIAM :] PROSZE O WIADOMOSCI PRYWATNE. ;)

agnieszka-nails
04-01-2014, 23:10
Nie daj sie wykorzystywać! Masz mieć praktyki z kosmetyki a nie sprzątania. Owszem posprzątać po sobie to tak ale niech to nie wygląda ze całe 2 tyg nie jesteś dopuszczana do klientki bo masz to posprzatac, tamto umyć itd.

namezaneta
05-01-2014, 00:08
Wiem wiem ;) dlatego napisalam duzo wczesniej tutaj by znalesc cos ciekawego gdzie sie czegos naucze. Dziekuje za odp ;) ;* pozdrawiam

3524
05-01-2014, 11:57
A ja bym po 1 semestrze nie dała praktykantce klientki. Zakładam, że na 1 semestrze jest tylko teoria, ja tak miałam i w policealnej i na studiach. U mnie praktyki wyglądają tak, że praktykantka ma się przyglądać, proponować kawę itd, a jak chce popracować, to może wziąć mamę lub koleżankę i robić za cenę materiałów.

Zresztą, kiedy sama się uczyłam, to bałam się, że coś zepsuję i że klient ucieknie, więc wolałam się przyglądać. Nie mówię o sprzątaniu - porządna kosmetyczka powinna na bieżąco sprzątać po sobie.

agnieszka-nails
05-01-2014, 12:01
3524 przecież NAMEZANETA napisala, że ogloszenie daje juz wczesniej co nie znaczy ze juz ich potrzebuje. Po za tym po 1 semestrze raczej nie ma praktyk- przynajmniej nie slyszalam o tym.

Maladive
05-01-2014, 13:25
U mnie praktyki są na 2 semestrze i 4 .Za każdym razem 80h. Na umowie jest napisane, ze sa bezpłatne.

namezaneta
05-01-2014, 21:17
Maladive No wlasnie u mnie tak samo ;) . Ja mam normalnie zajecia praktyczne od 1 zajec w tej szkole oraz duzo teorii zajec z anatomii , dermatologii, kosmetyki itd. z gory dziekuje i pozdrawiam ;)

reniusia1002
05-01-2014, 23:27
3524
po czesci masz racje natomiast jako ze jestem starsza osoba od wielu na forum i tez wiele lat temu bylam praktykantka choc w innym zawodzie to zasady sie nie zmienily i prawda jest ze praktykantki zawsze i wszedzie byly beda i sa wykorzytywane glownie do sprzetania,i prawda ze jezeli nas poczatku wyrobi sobie dobre nawyki i bedzie mialsa czysto to inaczej kazda klientka na to spojzy natomiast pracodawcy przyjmujacyna praktyke powinni glown uwage zwrocic na doksztalcenie praktykanta w technike i wiedze a nie sprzatanie katow,co nie zadko sie zdaza.wg mnie dziewczyna o nicku
namezaneta powinna miec swoje zdanie i nie brac byle czego bo sprwdzcie jej album bardzo ladnie robi paznokcie.i gdy juz taka technike ma opanowana to powinna to na praktykach doskonalic a nie sprzatac katy i to za darmo bo to zenujace.!i sama z checia jej podpowiem jak latwiej bedzie jej zdobyc taka praktyke i jej pomoge.

3524
06-01-2014, 01:38
Chyba zostałam źle zrozumiana, pisząc u mnie miałam na myśli swój salon, nie jak taka praktyka wyglądała w moim przypadku. Też szczególnie młoda nie jestem i praktyki zakończyłam kilka lat temu, ale odbywałam je u znajomej znajomej i wiedziała co potrafię, zresztą wtedy już pracowałam i byłam na telefon kiedy przybył dodatkowy klient. Po nikim też nie sprzątałam nie licząc codziennego zamiatania podłogi w czasie, kiedy nie miałam co robić.
A z tego co wiem, to koleżanki z roku miały praktyki za które one musiały zapłacić i jeszcze polegały one właśnie na sprzątaniu, parzeniu kawy, ale nawet nie klientom, tylko pracownicom.

Najlepiej przejść się samemu, żeby zobaczyć choćby czy w środku czysto. Choć z doświadczenia wiem, że nawet najpiękniejszy salon może mieć lenia za pracownika, który choćby siedział cały dzień na tyłku, to nie zetrze zacieków z lustra.

Moim zdaniem praktyki są nie tyle po to, by się nauczyć wykonywać pewne czynności, bo tym powinna zająć się szkoła, tylko by obserwować pracę z klientem, zarządzanie salonem i uczyć się właśnie czystości i nawyków typu co powinnam mieć pod ręką, a co nie.

namezaneta
06-01-2014, 02:39
dziekuje za mile slowa co do paznokci w tym roku chce odbyc zawodowy kurs stylizacji paznokci w szkole ne nails ale to jakos w czasie wakacji. co do praktyk to nie powiem strsuje sie nimi i mam obawy . wiele slyszalam . i niestety wiem tez ze bede ze tak to ujme sprzataczka bo malo salonow dopuszcza do.klientow mi nawet aststowanie czy patrzenie dalo wiele bo wiadomo ze tez bym sie na poczatku bala ze zle cos zrobiw aczkolwiek narazie uwazam ze dobrze sobie radze na zabiegach w czasue szkolen i zajec w szkole i mnie to cieszy . :-P ale chcialbym bardzo praktyki idbyc w kulturalnej milej atmisferze a nie byc pomywaczka tylko. no ale o dobre praktyki trydno chyba ze jakas znajoma ma saoln to wtedy moze byc dobrze ale nuestety wsrod moich bkiskich i znajomych nie mam takiej opcj.i. wiele dziewczyn tez placi i tylko salon stempluje czy eypelnia te zaswiadecznia i nai tyle Zobaczyny mam nadzieje zw znajde cos fajnego sama bym na to poszla jak bede wuedziala ze sie niczeho nie naucze opricz sprzatania . ale jestrn dobrej mysli :-P:-P -P;-)pozdrawiam

Maladive
06-01-2014, 10:01
dziekuje za mile slowa co do paznokci w tym roku chce odbyc zawodowy kurs stylizacji paznokci w szkole ne nails ale to jakos w czasie wakacji. co do praktyk to nie powiem strsuje sie nimi i mam obawy . wiele slyszalam . i niestety wiem tez ze bede ze tak to ujme sprzataczka bo malo salonow dopuszcza do.klientow mi nawet aststowanie czy patrzenie dalo wiele bo wiadomo ze tez bym sie na poczatku bala ze zle cos zrobiw aczkolwiek narazie uwazam ze dobrze sobie radze na zabiegach w czasue szkolen i zajec w szkole i mnie to cieszy . :-P ale chcialbym bardzo praktyki idbyc w kulturalnej milej atmisferze a nie byc pomywaczka tylko. no ale o dobre praktyki trydno chyba ze jakas znajoma ma saoln to wtedy moze byc dobrze ale nuestety wsrod moich bkiskich i znajomych nie mam takiej opcj.i. wiele dziewczyn tez placi i tylko salon stempluje czy eypelnia te zaswiadecznia i nai tyle Zobaczyny mam nadzieje zw znajde cos fajnego sama bym na to poszla jak bede wuedziala ze sie niczeho nie naucze opricz sprzatania . ale jestrn dobrej mysli :-P:-P -P;-)pozdrawiam

skad jestes?

namezaneta
06-01-2014, 16:00
warszawa zoliborz