PDA

Zobacz pełną wersję : Stylistki Rzęs w Niemczech?



Honey
28-01-2014, 12:07
Sa może jakieś stylistki rzęs z Niemiec ? :) Szukam w internecie informacji na ten temat, ale niewiele znalazłam. Zastanawiam sie czy potrzebne są jakieś dodatkowe niemieckie kursy, czy można prowadzić działalność w domu tak jak np. w Anglii.

iosa
28-01-2014, 12:09
OOO też z chęcią bym z takiej wiedzy skorzystała. Poważnie rozważam wyjazd do Niemiec.

luska102
28-01-2014, 12:19
Ja jestem z niemiec:)
I można tutaj otworzyć działalność mając certyfikaty ze szkoleń .
Ja osobiście mam kilka z Noble ,magnitica itp. Nie posiadam żadnej szkoły kosmetycznej.
Gabinet mam w domu.

iosa
28-01-2014, 13:09
A dużo jest załatwień, żeby urządzić gabinet w domu ? tak jak u nas muszą być uzgodnienia ze strażą pożarną, architektami, sanepidem i czymś tam jeszcze?

Honey
28-01-2014, 14:42
Ja tez mam taki plan, ale nie wiem jeszcze jak to sie ulozy:) Ale jestem dobrej mysli.
luska102 w domu czy w mieszkaniu? Trzeba miec jakos specjalnie przygotowane pomieszczenie? Osobne wejscie, łazienka i inne tego typu wymogi, ktore sa niestety w Polsce?

luska102
28-01-2014, 15:35
Ja mam w domu ale niestety nie mam osobnego wejścia ani osobnej łazienki. Tu nie ma takiej wymogi.
Jest dużo dziewczyn które pracują w domu. Maja tylko niższe ceny za usługi niż ja.

Iosa nie uzgadnia się nic ze strażą czy tez sanepidem.
Idziesz meldować działalność prywatna w ciagu 15 masz papier i pracujesz.Panokcie robię od 7 lat i nigdy nie było żadnej kontroli.
Jest dozwolone w tej branży pracować w domu.
Nawet permamentny robią w domu na sofie.

Kilka razy zdążyło mi się ze klientka zrezygnowała z terminu jak powiedziałam ze mam salon w domu. Mimo ze jest Świetnie wyposażony ( fotel kosmetyczny cały elektryczniy, osobny kącik dla paznokci.
Klientki się poprostu boją co zastaną jak do kogoś do domu przyjdą( ale nie wszystkie).

Honey
28-01-2014, 18:27
Dziękuję za odpowiedz :) No to jest tak jak miałam nadzieję, ze bedzie. Czy jest tez jakies specjalnie ubezpieczenie dla wykonywanych usług, ktore warto mieć?

luska102
28-01-2014, 20:30
Ubezpieczenie wyrazie jakiegoś problemu z niezadowoloną klientką powinno się mieć.
Zazwyczaj nie są to większe koszty, i oczywiście siebie trzeba ubezpieczyć wiec to są dodatkowe koszty.
Można tez założyć działalność jakby poboku , jesteś już gdzieś zatrudniona i ubezpieczona i wtedy zakładasz działalność która się zajmujesz po godz pracy,warunek: nie możesz przekroczyć pewnej sumy dochodu. Nies jestem Pewna Ale chyba do 400€ miesiecznie.
A do jakiego miasta planujecie przyjechać?
Fajnie jakby gdzies kolo mnie:)

iosa
28-01-2014, 22:02
luska102 a mniej więcej ile wszystkich opłat jest na miesiąc ?

Ja, jeśli się zdecyduję, to Fulda

Honey
28-01-2014, 23:15
Ja jeszcze nie wiem dokładnie ale raczej Stuttgart, Mannheim, może Frankfurt.
Własnie czytałam gdzieś że może to być też taka mała dodatkowa działalność :)

luska102
29-01-2014, 07:53
Oj to daleko odemnie. Ja jestem na północy Bremen.
Trudno powiedzieć jakie są koszty miesięczne bo to indywidualna sprawa,zależy ile zarobisz, wtedy cię naliczają.

Honey
29-01-2014, 10:39
No to daleko trochę, szkoda :) A Niemki lubią przedłużać sobie rzęsy? Jest to dosyć popularne? Kiedyś często jeździłam do Niemiec, do Hamburga. Wtedy tylko ,,nosiłam'' rzęsy i widziałam może kilka Niemek, które miały przedłużone rzęsy.

luska102
29-01-2014, 19:44
2 lata temu jak zaczynałam to nawet nie miały pojęcia ze coś takiego istnieje,znały tylko kępki. Jednak teraz trochę poszły do przodu i coraz więcej chce mieć Rzesy.
A poza tym to jest tu masa innej narodowości które nie mogą bez rzęs zyc:)
Niestety jest duża konkurencja dziewczyn które nie maja pojęcia o rzęsach i kleją nawet za 30 € nowe założenie.
Najcześciej są to dziewczyny które kleją w kuchni na sofie i na całe oko 12 i do tego 0,25 grubasy.
Niestety ogłaszają się w internecie i nieświadomie kobiety idą tam a potem szukają gdzie indziej pomocy albo rezygnują z tego luxusu. A szkoda.

Honey
29-01-2014, 20:28
Hehe, smieszne to troche :) Ja wiedzialam o przedłużaniu rzes od dawna, zobaczylam kiedys program w tv o gwiazdach w Hollywood, ktore korzystaja z tego zabiegu. Pozniej wydawało mi się, ze jest to cholernie drogie i pewnie jedyną okazją na jaką zdecyduje się przedlużyć rzesy bedzie moj slub w bardzo dalekiej przyszłości.
Przeglądałam oferty różnych salonów, które niby wyglądały na renomowane, ale często cena była uzależniona od ilośći przyklejonych rzęs.
Kiedyś widziałam pewną Greczynkę kelnerkę, która raczej miała objetościową aplikacje, o których wtedy jeszcze wogóle nie słyszałam i nie mogłam się na te rzęsy napatrzeć :) Wyglądały przepięknie w połączeniu z Jej ,,grecką'' urodą :)

iosa
29-01-2014, 21:09
jak byłam ostatnio i mówiłam, że jestem po szkoleniu z przedłużania rzęs, to Niemka się zaśmiała i zapytała po co? przecież na YT wszystko jest i jej córka tak się właśnie nauczyła i teraz klei koleżankom

Honey
29-01-2014, 21:57
No tak, wystarczy filmik obejrzeć i wszystko jasne :) Brak słow.

Malgosia300
29-01-2014, 22:14
Ja jestem z niemiec a dokladnie z Koblenz . Czesto tu nie zagladam wiec jak by cos to na prywa prosze :) Moge odpowiedziec na setki pytan ;)

Ellie
21-02-2014, 03:50
No to daleko trochę, szkoda :) A Niemki lubią przedłużać sobie rzęsy? Jest to dosyć popularne? Kiedyś często jeździłam do Niemiec, do Hamburga. Wtedy tylko ,,nosiłam'' rzęsy i widziałam może kilka Niemek, które miały przedłużone rzęsy.

Dla niemek to jedna z ostatnich desek ratunku, przed operacją plastyczną, by jakoś wyglądac :D tak więc- LUBIĄ! :D

---------- Dodano o godzinie 03:50 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 03:46 ----------


Ja jeszcze nie wiem dokładnie ale raczej Stuttgart, Mannheim, może Frankfurt.
Własnie czytałam gdzieś że może to być też taka mała dodatkowa działalność :)

Ojjj W Stuttgarcie cenią sobie Polskie specjalistki od rzęs.
Mam tam kilka stałych babeczek, jak odwiedzam ciocię to się o mnie wszystkie biją :D
Jeśli się będziesz wybierać, zabierz mnie ze sobą, chętnie wejdę w rzęsową spółkę ;)

Honey
24-02-2014, 15:14
Własnie nie wiem jeszcze gdzie to będzie, bo nie jadę sama i miejsce nie zależy tylko ode mnie :)

malutkaistotkaa
23-04-2014, 07:43
potrzebna mi dziecwyzna ktora przedluza rzesy w hannoverze jest taka? znacie kogos DOBREGO:)?

Honey
11-06-2014, 15:38
No ja już jestem w Niemczech i narazie cisza. Tęsknie za przedłużaniem rzęs :( Eh, narazie zamieściłam ogłoszenia na różnych niemieckich portalach i na jednym polskim. W moim mieście - Mannheim, ceny w salonach są od 99 euro, i to często nie za pełną aplikację.

luska102
13-06-2014, 08:18
Honey, cierpliwości , jak się ruszy to nie będziesz miała czasu kawę wypić.
Malutkaistotkaa,ja jestem w bremen to jest ok 100 km od hannover.

Honey
13-06-2014, 10:22
No mam nadzieje :( Nie chce miec zbyt dlugiej przerwy i wogole...:/

mucha
13-06-2014, 11:23
I ja zaczyna poważnie rozważać wyjazd do Niemiec (Bonn). Bratowa mnie namawia, bo mieszkają tam 8 lat. Mają znajomą Niemkę która robi makijaże, jeździ do domów klientek i ponoć jest rozchwytywana.

Mam już dość życia na mokradłach :(

Chyba czas zacząć przypominać sobie niemiecki ....

Honey
13-06-2014, 15:11
Heh a ja znowu myslalam tez o Anglii :) Jednak angielski jest latwiejszy no i ma sie z nim wiecej stycznosci niz z niemieckim. Ale to fakt, klimat jest zdecydowanie lepszy.

mucha
14-06-2014, 17:24
Niemiecki jest łatwiejszy w nauce ;)

Angielski jest popularny, ale tych milion czasów ....:cisza:

Honey
15-06-2014, 17:15
Te angielskie czasy zawsze były moją zmorą ;D A tutaj der die das ;D

kiwaczek2
16-06-2014, 12:25
oj tam nie przesadzajmy z tymi czasami, wszystkich sie nie uzywa. łatwiejszy niemiecki czy angielski niż francuski :)

mucha
16-06-2014, 18:21
o mandaryńskim nie wspominamy :ok:

koniec off top, bo nas pozamykają.

Jest tam ktoś z okolic Bonn lub Kolonii, bo wybieram się na tydzień do Niemiec :skacze:
Pęsetki to mój niezbędnik ;) Brat się śmieje, bo ostatnio szczoteczki do zębów nie wzięłam, ale pęsety tak ;)
nałóg.........

Honey
30-06-2014, 10:32
Tak się cieszyłam...miałam mieć dzisiaj pierwszą klientkę, Polkę, no i nie przyszła :/ Eh, a taka chętna była i przemiła przez tel, byłam pewna że się pojawi albo chociaz da znać.

luska102
01-07-2014, 07:48
:(czasami tak bywa.

Honey
02-07-2014, 12:04
No niestety eh. Ale dwie inne na drugi dzien przyszly wiec juz mi lepiej :)

luska102
16-07-2014, 15:40
Szukam stylistki rzęs w okolicach Bodensee a najlepiej Meersburg.
Klientka się przeprowadziła i chciałabym jej kogoś polecić?

Agnieszka Praska
17-07-2014, 16:02
dziewczyny szukam stylistki dla klientki w Koloni :)

One Million Lashes
18-07-2014, 00:11
dziewczyny szukam stylistki dla klientki w Koloni :)

Najbliższa, znana mi, rezyduje w Stuhr.

luska102
18-07-2014, 07:58
A kto taki w Stuhr?? Odemnie to 15 min drogi..

Honey
19-11-2014, 16:46
Dziewczyny zastanawiam się jakie macie ceny przedłużania rzęs. Jestem w Niemczech od końca maja i mam trochę klientek, szczerze mówiąc to niezbyt dużo. Ale te co mam wracają, czasem co 1,5 miesiąca, czasem co 3/4 tygodnie. Ceny w salonach 1:1 od 99 euro. Z tego co się orientuję jest tu jeden dobry salon kosmetyczny, w którym jest też przedłużanie rzęs chyba od 129 euro. Moja cena za 1:1 to 75 euro. Podniosłam ostatnio o 15 euro. Myślę, że to nie jest jakoś super drogo, ale jest mi jednak przykro bo mam tutaj Polkę konkurentkę, która aplikuje 1:1 za 40 euro...widziałam tylko jedno zdjęcie Jej pracy. W ogłoszeniu na fb nigdy nie wstawia zdjęcia ani nie podaje ceny, ale za pierwszym razem to zrobiła więc zapamiętałam. Myślę że Jej cena pasuje do tego co tam tworzy. Moje rzęsy nie są idealne, zawsze myślę że mogłoby być lepiej, no ale nie ma i tak porównania. Jej prace wyglądają tak jakby się jeszcze uczyła i była na początku drogi, nie jest zbyt równo i nie wszystko jest wyklejone. W każdym razie Polki się pchają, bo ma tanio a rzęsy to rzęsy i różnicy nie widzą. Czasem ,,wisi'' moje ogłoszenie pod Jej ogłoszeniem, ale ta dziewczyna nie wstawi zdjecia swoich prac. Prosil Ją nawet ktos i nic. Taka jakaś konspiracja :) Nie wiem...Niemki nie marudzą narazie na cenę. Mam nadzieję, że w grudniu będzie więcej chetnych :/ Dodam jeszcze że mieszkam w Mannheim.

luska102
20-11-2014, 08:01
Honey- nie Martw się. Konkurencja zawsze była i będzie. Jeśli dobrze wykonujesz prace i wkładasz to serce to klientki poczują ze nie robisz tylko tego dla kasy ale dla zamiłowania.
U mnie jest tak samo, na przeciw mnie mam dwie ruskie które robią rzeski za 50€ a umie 110€ he he.
I nie martwię się tym bo przychodzą do mnie babki co wcześniej właśnie tam robiły a teraz płaca u mnie podwójnie i są mega zadowolone.
Jeśli warunki pracy jak i sama praca jest jak najbardziej profesjonalna to nie musisz się zamartwiać ze ktoś gdzieś robi taniej.
W grudniu zawsze jest więcej chętnych ale daj sobie czas i cierpliwość. Ja potrzebowałem ponad rok żeby nazbierać grono stałych klientek.

Honey
20-11-2014, 09:21
Dziękuję ;) Staram się staram. Przedłużam rzęsy w mieszkaniu, mam tylko jeden pokój, nie jest jakoś fantastycznie, no ale narazie tak musi być. Bardzo bym chciała mieć w przyszłości osobny na to pokój, byłoby wtedy zapewne bardziej przytulnie niż teraz.

malaga
16-01-2015, 21:53
Witam dziewczyny wlasnie sie zarejestrowałam jestem stylistką od 4 lat w lipcu wyjeżdżam na stałe do niemiec- Iserlohn jakies rady?:) Pozdrawiam

Honey
20-01-2015, 18:35
A jak Twój niemiecki? Mój jest taki sobie, ale muszę przyznać że zawsze można się dogadać. Po angielsku również. Z tego co zauważyłam to stylistki ogłaszają się na różnych portalach np kaladyo, quoka oraz ebay kleinanzeigen :)

mucha
02-04-2015, 09:15
Decyzja zapadła :) za rok na wakacje wyjeżdżamy do Niemiec! Jak wspominałam Bonn, bardzo blisko Kolonia

Stały ląd... jak się cieszę to nie macie pojęcia.

Na początek będą pucki, bratowa pracuje i koleżanka ma firmę sprzątającą, świetna okazja na podrzucanie ulotek Niemkom :)

Brat ma firmę, więc tez pomoże wszystko załatwić, język to tak średniozaawansowany , kwestia przypomnienia i branżowe słówka :skacze::skacze::skacze::skacze: jak się cieszę ...

Mam dość tego deszczu :(

Honey
02-04-2015, 10:11
O to super :) Najważniejsze, że masz pracę na początek i kogoś kto pomoże. Ja idę w maju na długo oczekiwany kurs niemieckiego.

lashes & nails
02-08-2016, 07:31
Witam od wrzesnia bede mieszkala w Leverkusen. zajmuje sie stylizacja rzęs i paznokci. Jak wyglada zapotrzebowanie na dzien dzisiejszy stylistek rzęs i paznokci. Dziekuje za wszystkie informacje: ):ok:

alicjanowakxd
21-02-2017, 20:26
Też mnie to zastanawia

romson82
01-07-2017, 13:51
Potrzebuje jakiejs stylistki rzes w MANNHEIM, mozecie kogos polecic?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Claudiadzari
14-07-2017, 08:03
Hej ja mieszkam w Hannover i prowadzę własny salonik ze stylizacja..... a więc co do języka nie ma co się obawiać klientki są wyrozumiale i większość z nich zna angielski .... co do cen każdy ma rożne wiem bo pracowałam w salonie dla Niemki i widziałam jakie ceny tam goszczą. Cena za 1;1 często to okolica 100€ ale są tez takie salony gdzie 1;1 to cena 180€ i wcale tam ładnie nie robili bo często i gęsto ściągałam po nich i poprawiałam, tragedia wiec cena nie ma znaczenia co do kompetencji..... Jeśli nie wiesz jakie ceny zrobić musisz zadać sobie podstawowe pytania tak jak .... czy odprowadzasz podatek za to, masz koszty związane z wynajmem lokalu i oczywiście jaka grupa klientek przychodzi do Ciebie :) nie oszukujmy się Polka która mieszka tu nie długo i zarabia marne 1200€ bądź jest na zasiłku i ma dzieci nie da Ci za nowa aplikacje za wiele, Niemki teraz tez szukają gdzie taniej a jeśli robisz w domu u siebie i jest to Twoje dodatkowe zajęcie oraz produkty kupowane masz w Polsce powinnaś zrobić ceny odpowiednie na kieszeń swoich klientek oraz tak by CI się opłacało nie patrz na to że w salonach takie są ceny a nie inne one maja większe wydatki :) tu Klei zwykły kosztuje od 30-60€ a w Polsce dasz 50 zl :)

awilsa
17-02-2018, 10:07
Hej :) Zaglada jeszcze ktos tutaj? Chodzi mi glownie o dziewczyn, ktore sa aktualnie w DE i dzialaja w domu :) Chetnie poradzilabym sie kogos doswiadczonego ;)