PDA

Zobacz pełną wersję : Szkoła, studia i nauka czyli to co lubimy najbardziej :P



szpila59
20-08-2009, 11:03
mi tez ^_^


proszę nie wspominać o szkole.. dajcie mi sie jeszcze cieszyc wakacjami ;( ;P
Ja już nic nie pamiętam czego się uczyłam w szkole!! Zero ,nic nul.. ;( Niemieckiego sie uczyłam przez jeden rok i juz NIC, zero nie pamiętam... ;( Ja nie chcę do szkołyyy!!!!

kasiasssss
20-08-2009, 11:07
ja pamietam tyle ze musialam sie ciagle uczyc i do teraz zostal mi wstret do nauki:o

Gość
20-08-2009, 11:26
ja pamietam tyle ze musialam sie ciagle uczyc i do teraz zostal mi wstret do nauki:o

ja tez nie lubiłam sie uczyć... nigdy czerwonego paska nie miała- jedyny jaki czerwony to na dupsku za małą ilość piątek.... mama była okropna... w liceum też mi sie za bardzo nie chciało... maturę też zdałam tylko na 4ki i jedną 3ję...

ale za to na studiach opentał (nie wiem czy tak sie pisze) mnie szał nauki!! no!! ale z tego kasiura była!! więc jakoś tam sie trzymałam... najlepiej mi szło na 3 i 4 roku bo miałam sr 4,63 i 4,78... na 5 dałam na luz i mam 4,3...

kasiasssss
20-08-2009, 11:29
ja nie uczylam sie zle,ale nadal jestem zmeczona i jakos nie chce mi sie doksztalcac w postaci studiow,wole jakis kurs np,pazurkowy czy cos takiego

szpila59
20-08-2009, 11:30
Moja najwyzsza średnia w życiu to 5,12 :o A w tym roku w pierwszym semestrze miałam chyba 4,60 a na koniec... 4,00......:wstydek::wstydek::wstydek:;(

aga
20-08-2009, 11:33
Kamis przeniosłam ten offtop do kosza ale może lepiej by było przenieść go do jakiegoś nowego tematu np o szkole?

Kamis
20-08-2009, 11:44
w sumie można, jak dziewczyny mają ochotę poplotkować o szkole to czemu nie ;)

Gość
20-08-2009, 14:17
w sumie można, jak dziewczyny mają ochotę poplotkować o szkole to czemu nie ;)

a chłopaki ?? jakie maja wspomnienia??

natalia268
20-08-2009, 18:37
Moja najwyzsza średnia w życiu to 5,12 :o A w tym roku w pierwszym semestrze miałam chyba 4,60 a na koniec... 4,00......:wstydek::wstydek::wstydek:;(

zaszalałas ;P

ja to nie umiem się uczyć.. bo chęci mam.. czasem jak przychodze ze szkoły to siedze i siedze nad czymś bo chce sie nauczyć i nic mi nie wchodzi :( ale np. tak z lekcji na lekcje nie mogłabym się uczyć.. bo szkoda mi mojego czasu.. mam dwie kolezanki w klasie które siedzą codziennie w domu i się uczą.. są najlepsze w klasie, a nawet i w szkole...ale jejkuuuu ja bym tak nie umiała... ja musze wyjść ze znajomymi.. zrobić paznokcie.. poczytac forum albo cos...

moja najwieksza średnia to w 6 klasie 4,6 .. pamietam ze babka od matmy chciała mi postawić 4 na koniec by podnieść mi średnią i zebym miała z czerwonym p[askiem ale ja nie chciałam bo wiedziałam ze nie zasługiwałam... a po co mi jakis czerwony pasek...

najniższą jaką miałam to 2,6 xd hahahahhaha naszczescie tylko w 1 semestrze hahahha

a teraz miałam 3,5 wiec jak dla mnie w porzadku lecz moim rodzicom oczywiscie nie wystarczy...Myślę ze to jest tak ze tata miał same dobre stopnie wiec chce zebym i ja miała, natomiast mama się źle uczyła i ze nie moze cofnac czasu to chce zebym ja miała dobre... aalllee co tam :skacze:

a teraz w drugiej klasie nie wiem jak ja sobie poradze :P cały material nowy.. masakra...
zadań nie umiem rozwiązywac.. bo nie umiem wyłapywac danych.. wiec leże.. nigdy tego nie umiałam i nigdy sie juz chyba nie naucze :] , ksiązek czytać nienawidze a jesli juz to nie umiem ani opowiedziec ani nic bo szybko zapominam...

WSZYSTKO CZARNO WIDZE

oby jakiś chłopak do szkoły nowy doszedł (a najlepiej do mnie do klasy) abym miała na kim oko zawiesić :skacze:

aga
21-08-2009, 00:50
Natalia ja też sie nigdy nie uczyłam a miałam w tym roku średnią 4,5 w klasie maturalnej... tak mi sie dobrze ściągało:rolleyes: :skacze: ale do niczego Cie nie namawiam:skacze: jedyny przedmiot z ktorego sie uczyłam to angielski no i czasem mateamtyka...a reszta kompletna olewka ...no ale trzeba było poświęcić troche czasu na napisanie ściągi albo wydrapanie jej na długopisie:D

farbstift
21-08-2009, 09:59
to ja chyba jakaś dziwna jestem, bo uwielbiam się uczyć:D w tym roku zabrakło mi jednej wyższej oceny do czerwonego paska, a w moim liceum to nie lada wyczyn. Owszem są geniusze albo tacy co się podlizują i mają super średnie. Najbardziej lubię polski, w ogóle się nie uczę na ten przedmiot w taki normalny sposób, po prostu jestem aktywna na lekcjach i dużo czytam i tak odkąd umiem czytać mnie to pasjonowało:D Uwielbiam też historię, ale nie jakieś nudne daty, tylko te afery, walki o tron, wczuwanie się w mentalność ówczesnych realiów, anegdotki.... No i oczywiście język niemiecki ummmm.....fajnie tak sobie poszprechać :skacze:

samaron
21-08-2009, 12:13
A ja nie znosiłam się uczyć, średniej nie miałam nigdy złej bo samo mi do głowy wchodziło, ale żeby specjalnie nad czymś siedzieć? bleeh.
U mnie dominują nauki ścisłe, bo wszystko jest logiczne i jedno z drugiego wynika, na studiach to już w ogóle olewka (chemia organiczna), w miarę gładko poszło, daalej już mi się nie chciało iść. Mam koleżanki co poszły na podyplomowe, strasznie się męczą bo warunki zerowe a płacą jak za złoto na 5th avenue....

natalia268
21-08-2009, 16:04
Natalia ja też sie nigdy nie uczyłam a miałam w tym roku średnią 4,5 w klasie maturalnej... tak mi sie dobrze ściągało:rolleyes: :skacze: ale do niczego Cie nie namawiam:skacze: jedyny przedmiot z ktorego sie uczyłam to angielski no i czasem mateamtyka...a reszta kompletna olewka ...no ale trzeba było poświęcić troche czasu na napisanie ściągi albo wydrapanie jej na długopisie:D


hahahhaha... tak tak.. znam to.. myślisz że dzięki czemu miałam bez problemu 3,5 ?;P sciagam bez problemu.. choć w sumie zalezy na jakim przedmiocie... bo na niektórych to nawet bez sciagi tak sie boje ze hohoh... szczególnie polski.. jak widzę tą panią to mam dreszcze.. w te wakacje ja na bazarku u mnie spotkałam to cały dzien mi po głowie chodziła i byłam przestraszona xd ale no nie powiem.. uczyć kobieta umie... tak samo w gimnazjum pani od fizyki.. :strach: traume na całe życie chyba będę miała

aga
07-09-2009, 22:42
jak tam wrażenia po pierwszych dniach nauki?:skacze:

natalia268
10-09-2009, 17:27
ide odrabiac chemie, ruski i 'uczyc' sie wiersza.. :/:

mariolak83
10-09-2009, 17:40
ide odrabiac chemie, ruski i 'uczyc' sie wiersza.. :/:
ja mialam na studiach RADZIECKI! i to jeszcze z taką głupią babą ze szok!!!! więc współczuje jak ten wiersz ma być po radziecku;)

asia
10-09-2009, 18:10
też się uczyłam ruska, gramatyki nie lubiłam, ale poza tym to nie było źle:)

mariolak83
10-09-2009, 18:11
też się uczyłam ruska, gramatyki nie lubiłam, ale poza tym to nie było źle:)
ja własnie tez nie trawiam tej gramatyki! i tej baby!

natalia268
10-09-2009, 19:13
wiersza dalej nie umiem ;(

mariolak83
10-09-2009, 19:14
wiersza dalej nie umiem ;(
a to po rusku ten wiersz?

natalia268
10-09-2009, 19:16
niet :)

mariolak83
10-09-2009, 19:19
widzę natalia że śmigasz po radziecku niezle;)

natalia268
10-09-2009, 19:40
taaa bardzo dobrze hahahhha.. :hahaha:

a musze sie nauczyc 'Ody do młodości' ;(

mariolak83
10-09-2009, 19:47
taaa bardzo dobrze hahahhha.. :hahaha:

a musze sie nauczyc 'Ody do młodości' ;(
oooooooo współczuję!!!! pamiętam jak musiałam to walić do głowy! a ona jak nazłość nie mogła tego strawić!!! fujjjj

natalia268
10-09-2009, 19:57
kurcze juz nawet sobie pomyslałam ze wole dostac 1.. bo nie jestem stworzona do tego typu rzeczy... ale boje sie ze moja pani zrobi tak ze jak sie nie naucze na wyznaczony dzien.. to zapyta mnie kolejnego.. jak nie to kolejna 1... i nie wiem.. ;( ale z drugiej strony ile bedzie mogła tak mi tych jedynek wstawiac.. i kurde tak mi szkoda.. bo wiersz niy prosta sprawa i łatwo o dobra ocene.. ale wiersz to dla mnie najgorsze co moze byc.. !! jeszcze bez rymów, słowa z kosmosu, z niczym nie moge skojarzyc i weź sie tu naucz ;(

mariolak83
10-09-2009, 20:07
wiem wiem współczuje ja chyba dostalam 3 za to

natalia268
10-09-2009, 20:45
i tak nasza babka sie zlitowała bo powiedzieliła nam to na 3 czesci powiedziala ze mozemy sobie wybrac ktora chcemy ale to wtedy tylko zaliczenie na 4. .. cały wiersz na 6...

ale nawet z połówką mam problem.. choc juz umiem 8 linijek :P bo chyba znalazłam pomoc w internecie a mianowcie słucham sobie na wrzucie albo na youtube jak recytują.. tylko nie za duzo tego jest .. Najlepsza jest ta starsza pani :wow: ze tez taka pamięc ma skubana...
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu
i tak sobie słucham i mowie z tym :D


jeszcze w weekend musze przeczytac 'Cierpienia młodego Wertera' :(:(

nie mam czasu na zadne przyjemnosci... ale na forum oczywiscie musze wejsc bo ...
dzien bez forum to dzien stracony ! ^_^

Elizabeth76
10-09-2009, 21:19
ta starsza pani jest niesamowita:brawa:

farbstift
12-09-2009, 13:47
Ja też mam mnóstwo nauki, bo w maju matura :D

szpila59
12-09-2009, 14:01
A ja w czwartek już mam sprawdzian z matmy.... ;(;(;(;(;(

Gakka
12-09-2009, 14:08
Ja wczoraj miałam spr z matmy ;)

farbstift
12-09-2009, 23:57
ja już z polaka miałam a w tym tygodniu z angola potem z matmy i do tego pełno kartkówek i mnóstwo zadań maturalnych do rozwiązania

natalia268
22-09-2009, 18:51
Wiec tak.. z tego wiersza dostałam 4- ... cieszyłam sie niesamowicie :skacze: myslałam ze 3 dostane... a tu rposze... ale zestresowałam sie niesamowicie przed całą klasą i trszke sie zacinałam.. ale jestem z siebie dumna ;P

pisałam tez niedawno kartkówkę z historii za pomocą ściagi... hmm.. myslałam ze w ogóle nie na temat bo przepisywałam równo.. ale dostałam 3- :D Dzis pisałam kartk.z ruska.. hmm..troszke powymyslałam i potworzyłam nowych wyrazów ale cóż.. mysle ze tez mam niektóre rzeczy dobrze ;] ... Jutro sprawdzian z matmy... nie wiem jak pójdzie.. sie okaze...musze jeszcze powtórzyc wzory itd...w czwartek kartkówka z chemiii a w piątek z PO :porazka: :blink:

mariolak83
22-09-2009, 18:54
Gratuluje zdania wiersza!!!:skacze::skacze::skacze: i oczywiscie innych ocenek:)super! nastepne sprawdziany tez napewno bedą git:ok: powodzenia

natalia268
22-09-2009, 19:12
nie dziękuję by nie zapeszyc ;]

jeszcze na jutro musze 3 cz. Dziadów przeczytac, własnie sie dowiedziałam :wow: .. ale juz nie zdarze...

mariolak83
22-09-2009, 19:23
głupie te dziady jak but ...

szpila59
22-09-2009, 19:46
a ja dostałam cztery 5 za strony tytułowe w zeszycie, plusa z techniki za aktywność, 4 z kartkówki z fizyki, 2 plusy z religii, 5 z Wf-u i plusa z niemca :skacze:

---------- Dodano o godzinie 18:46 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 18:45 ----------


nie dziękuję by nie zapeszyc ;]

jeszcze na jutro musze 3 cz. Dziadów przeczytac, własnie sie dowiedziałam :wow: .. ale juz nie zdarze...
juz Dziady czytałam... okropieństwo....

mariolak83
22-09-2009, 19:48
łoł istne szaleństwo:)

Etna
22-09-2009, 20:48
jak sobie przypomnę te wszystkie lektury których i tak nie przeczytałam to nigdy bym nie chciała wrócić do liceum :D

qatrycja
23-09-2009, 21:00
jutro mam I próbną mature z polskiego!! :O trzymajcie kciuki!!

szpila59
23-09-2009, 21:03
jutro mam I próbną mature z polskiego!! :O trzymajcie kciuki!!
będzie dobrze!! :good::przytul:
Ale nie masz co się aż tak stresować bo to dopiero próbna :D Będziesz miała czas na nerwówkę przed prawdziwą maturą :D

qatrycja
23-09-2009, 21:06
no niby tak, ale jak to mowia chwila prawdy... zobaczymy moj poziom <zalamka>

natalia268
12-11-2009, 19:29
Komu się nudzi?
Umie angielski?
i chciałby mi zrobić pare zadań ? ;]
mój mózg juz nie myśli i nic nie rozumiem nawet przy pomocy slownika :glupek:


;P

szpila59
12-11-2009, 20:08
Komu się nudzi?
Umie angielski?
i chciałby mi zrobić pare zadań ? ;]
mój mózg juz nie myśli i nic nie rozumiem nawet przy pomocy slownika :glupek:


;P
A co musisz napisać?? :P

natalia268
12-11-2009, 20:13
ajj.. juz za późno bo musze odstąpić komputer ;P ;(

czarus
12-11-2009, 20:22
hi hi moja najwyższa średnia to 5,80 na kierunku racunkowości jak robiłam studium

natalia268
13-11-2009, 15:58
o zesz :szczena:

daruniunia
06-02-2010, 15:49
A co myśłicie do tej szkoły? Bo chcę się do niej zapisać na następny rok. Policealne Studium Kosmetyczne w Poznaniu - Poznań Poznan******************************************** ***********************szkoła kosmetyczna, studium kosmetyczne, studium kosmetyc (http://www.psk.edu.pl/index.php)

nanami7
06-02-2010, 15:58
moja mamuśka zawsze mówiła,że jestem zdolna ale leniwa :) :P szczęśliwie skończyłam technikum hotelarskie i maturkę zdałam. Obecnie jestem na 2 już semestrze studiów hihi i myślę, że studia zawsze się przydadzą ;).
A tak swoją drogą to maturkę łatwiej zdać niż PRAWKO :D

kobietazpazurem
18-02-2010, 12:15
ja studiuje wiecszkoly mam pod dostatkiem ale to nie to samo co szkola i siedzenie w lawce, latwiutkie sprawdziny a tu.. caly rok pisania notatek na koniec z wszystkiego egzamin...

nanami7
16-03-2010, 12:42
a w szkole średniej czy w technikum się miało stresy a na studiach jeszcze większy stres jak sesja coraz to bliżej :P

chociaż teraz na studiach mam większą średnią niż w technikum bo aż 4,15 ;) jak na moje lenistwo w pierwszym semestrze to dużo:D

NiCoLa
16-03-2010, 13:08
ta babcia ma u mnie Miszcza :skacze:

AnnaEf
10-01-2011, 21:49
Dziewczynki z polonistyki ;) ponawiam pytanie: gdzie studiujecie i na ktorym roku? ;)

hersa
11-01-2011, 20:39
ja nie z polonistyki, ale muszę się pożalić, mam już dość. W tygodniu w pracy, na weekendy na studiach. Makabra. Zachciało mi się mgr robić... Grrr. W niedziele miałam koło z Rosyjskiego (muszę robić drugi język, Niemiecki robiłam na inż. a angielskiego nie otworzyli...) Teraz mam koło z metod numerycznych czymkolwiek to jest i nie wiem co mam zrobić z matmą, bo nie poszłam na jedno koło, które babka kazała nam pisać. W zeszłym roku przepisała oceny, a nam nie chce... Miałam matematykę 2 semestry, po co znowu to samo robić. Chciałabym mieć te studia już z głowy.

natalia268
11-01-2011, 21:35
Ja dodam cos od siebie... jestem załamana poniewaz matura przede mna a ja robie WIELKIE NIC :(

katerina15
11-01-2011, 21:52
Ja mam cały tydzień kolokwia. W przyszłym tygodniu sesja :P Wczoraj zaliczyłam systemy ekspertowe laboratorium na 4,5 i zerówkę też na 4,5 (ale będę poprawiać:P liczę na 5 :D ). A dziś zaliczyłam internetowe technologie multimedialne ćwiczenia na 4, ale też mnie nie zadowala i we wtorek walczę o 5 :D:D Jutro zanoszę projekt na zaliczenie - film instruktażowy. Mam nadzieję, że spełni wymagania wykładowcy bo bez 5 z tej sali nie wyjdę :P

No i zdałam na 5 !!! Ajj ciesze się strasznie:) nawet nie musiałam specjalnie o ta 5 walczyć:D mój film został nagrodzony brawami :)

gattina
12-01-2011, 00:12
natalia268, oj co Ty się martwisz, matura jest prosta i z palcem w... wiesz gdzie ją zdasz ;) U mnie nauczyciele straszyli, że nic się nie uczymy, że będziemy zbierać śmiecie i w ogóle chcieli nas tym chyba zmotywować, a my i tak swoje :) Jak w miarę dobrze się uczysz i przyswajasz wiadomości z lekcji to poradzisz sobie. Ja miałam w tym roku, bałam się, bałam, a zdałam ;)

katerina15
13-01-2011, 01:59
Takie szybkie i niezobowiązujące pytanko. Czy są na tym forum może dziewczyny które studiują w Katowicach na SWSM kosmetologię ?

Zuuzaneczka
13-01-2011, 11:44
Dziewczynki z polonistyki ;) ponawiam pytanie: gdzie studiujecie i na ktorym roku? ;)

II rok FP dziennej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie :P

AnnaEf
13-01-2011, 13:28
Ooo to ja mogę powiedzieć, że już jestem weteranką ;)

IV rok FP dziennie na Uniwersytecie Śląskim. A tak bym chciała, żeby był już V...

aga
17-01-2011, 11:41
Matura to bzduza:D oglądałyście?:D Polecam też inne odcinki z tej serii :D:D:D

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

---------- Dodano o godzinie 10:41 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 10:34 ----------

i coś dla Sam :D
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

natalia268
17-01-2011, 12:45
natalia268, oj co Ty się martwisz, matura jest prosta i z palcem w... wiesz gdzie ją zdasz ;) U mnie nauczyciele straszyli, że nic się nie uczymy, że będziemy zbierać śmiecie i w ogóle chcieli nas tym chyba zmotywować, a my i tak swoje :) Jak w miarę dobrze się uczysz i przyswajasz wiadomości z lekcji to poradzisz sobie. Ja miałam w tym roku, bałam się, bałam, a zdałam ;)

wiesz co najbardziej boje sie chyba ang. choć niby wiem ze jest prosta i że niezdana matura to tylko ta przemilczana.. ale mam blokade mówienia przed kimś.. sama do siebie umiem opisac obrazek, coś powiedziec.. a jak juz ktos stoi nade mna, pyta się to nic nie umiem wydukać :(

xsunnyolciax
17-01-2011, 18:36
hahahaha :D Aga, świetne to jest! Co inteligenci, nie mogę :leze: :skacze: hahaha :D :D :D

samaron
17-01-2011, 20:45
Buahahahahaha, Aga świetne!,
ale szczerze powiem poczułam się znowu jakbym korków udzielała;)

nanami7
17-01-2011, 21:09
Natalia, ja też tak miałam, że się bałam. Po prostu spuszczasz głowę w dół patrzysz na kartkę i mówisz do kartki :D żaden problem. :P

natalia268
17-01-2011, 21:53
nie wiem moze sama swiadomosc ze ktos mnie ocenia z tego co powiem..

Aga filmiki mega !! nigdy wczesniej ich nie widziałam ! :skacze:

aga
17-01-2011, 22:48
Jest bodajże 12 odcinków:D obejrzałam wszystkie i czekam na kolejne :D

natalia268
27-02-2011, 23:32
Raaaaaaannyyyyyyyy nieeeee ;(

po dwoch tygodniach ferii jutro do szkoły...

co za masakryczne uczucie :( i czemu niedziela zawsze tak szybko mija :placz:

aga
28-02-2011, 20:30
Natalia pociesze Cię - po tygodniu ferii powrot na uczelnie i nowy plan trzy dni od rana do 18 w tym piątek :blink:

natalia268
28-02-2011, 20:53
tez mam nowy plan ktory jest najgorszy z mozliwych.. no ale.. Twoj jest gorszy :( ;]

katerina15
02-03-2011, 02:49
Uh.. to ja się tak pochwalę :wstydek::wstydek: że po trzech tygodniach ferii (szybko skończyłam sesję bez poprawek ze średnią 4,85 :wstydek::wstydek::wstydek::wstydek: ) wróciłam na uczelnię z nowym planem, gdzie najpóźniej kończę o 14:30, wszystkie czwartki i co drugi piątek wolne :):) Dodatkowo (no muszę nooo :D:D ) W sobotę jadę z uczelni z kołem do którego należę na tydzień do Rumunii, gdzie wyjazd sponsoruje nam Unia, a za miesiąc do Francji :wstydek::wstydek::wstydek:

Jak ja kocham studiować :D

ducek07
02-03-2011, 16:42
A ja tak samo jak Natalia zdaję w tym roku maturę i w sumie nie zrobiłam jeszcze nic, poza przeczytaniem jednej książki :glupek:
Maturzyści! Łączmy się! :glupek:

Bożena P
02-03-2011, 17:42
a ja teraz znowu mam pól roku byczenia się :D zimowa sesja ładnie zdana, bez poprawek :D teraz znowu pól roku bimbania, a później ponownie kilka nieprzespanych nocy i znowu wolneeee... ;D

gattina
10-06-2011, 22:27
Dziewczyny pogubiłam się w tym wszystkim i nie wiem co mam robić ;(
Kończy się II semestr kosmetyki w Cosinusie i zdałam sobie sprawę, że nie kręci mnie to. Wolę zdobić paznokcie, malować je, czy nawet tylko zadbać, ale to naprawdę lubię. Nie wiem teraz czy mam zrezygnować z Cosinusa i iść na roczną manicure/pedicure, czy może pójść na coś co mnie od niedawna interesuje czyli projektowanie ubioru. Mam bałagan w głowie, pomóżcie mi :(

farbstift
10-06-2011, 23:00
może przemęcz się jeszcze rok i skończ kosmetykę, zawsze łatwiej będzie Ci potem w przypadku gdybyś chciała się w gabinecie choćby do samych paznokci załapać, może jakieś kursy taniej porobisz. a szkoły stylizacji są na ogół roczne więc możesz zaraz po kosmetyce zrobić

gattina
10-06-2011, 23:04
Właśnie sama już nie wiem, z jednej strony nie chce kończyć, bo to jednak rok w plecy jest, a z drugiej strony uczyć się czegoś co mnie jakoś nie kręci, nie czuję tego to też niedobrze.

A mam pytanie do Ciebie Farbi, bo Ty chodzisz do Cosinusa? Od września jak się nie zda semestru to nie można próbować od nowa na tym kierunku tylko na innym. A czy np. jeśli nie zdam teraz to mogę próbować w Cosinusie na kosmetyce ale w innym mieście, czy już nie?

farbstift
10-06-2011, 23:30
ja nie chodzę do cosinusa :) chodziłam do medycznej skzoły policealnej, ale zrezygnowałam, bo tryb dzienny, gdzie na frekwencję kładli większy nacisk niż na oceny z zaliczeń i praca na pełen etat i bycie gospodynią domową to zła kombinacja jednak :D teraz przenoszę się na tryb zaoczny i szukam ciekawej oferty. W Nova powiedzieli, że zaliczą mi na podstawie indeksu te przedmioty, które już miałam i mogłabym po prostu dokończyć edukację u nich, czyli jeden semestr do przodu.

Zuuzaneczka
10-06-2011, 23:50
Hmm a ja na Twoim miejscu robiłabym i jeden i drugi kierunek :) zwłaszcza że będą ze sobą powiązane. Ja mam kwalifikacje pazurkowe i brakuje mi wiedzy kosmetycznej, chciałabym w przyszłości ją pogłębić, super jest mieć obcykane obie dziedziny :D ale ja to ja, nie lubię się nudzić, a lubię mieć dużo na głowie, byle do przodu :D

A przede mną jeszcze 3 egzaminy, dziś jeden zaliczylam na 5 :)

natalia268
11-06-2011, 09:33
gratulacje :* zdolna bestia


może przemęcz się jeszcze rok i skończ kosmetykę, zawsze łatwiej będzie Ci potem w przypadku gdybyś chciała się w gabinecie choćby do samych paznokci załapać, może jakieś kursy taniej porobisz. a szkoły stylizacji są na ogół roczne więc możesz zaraz po kosmetyce zrobić

popieram.. ja bym tak zrobiła... Szkoda by mi było ze zaczelam i nie skoncze.. czyli taki stracony czas..

ja szukam szkoly gdzie isc i nie wiem.. a trzeba sie juz logowac.. no ale coz :D

gattina
11-06-2011, 15:04
Zuza, fajnie byłoby robić i jeden i drugi, tylko że ja muszę oba robić zaocznie. Problem polega na tym, że mogą mi się pokrywać zjazdy i wtedy nie uda mi się zrobić dwóch. A na dzienne nie mogę iść, jestem w takiej sytuacji, że muszę pracować.

nanami7
11-06-2011, 20:29
ja dziś zaliczyłam dwa egzaminy -> jeden na 4,5 a drugi na 5 :skacze:
jutro angielski, a później już z górki :D

Zuuzaneczka
11-06-2011, 21:43
Zuza, fajnie byłoby robić i jeden i drugi, tylko że ja muszę oba robić zaocznie. Problem polega na tym, że mogą mi się pokrywać zjazdy i wtedy nie uda mi się zrobić dwóch. A na dzienne nie mogę iść, jestem w takiej sytuacji, że muszę pracować.

Aj, w takim razie gorzej, a raczej niemożliwie do zrealizowania :( no cóż, moim skromnym zdaniem skończ jedno i weź się za drugie, myślę, że wysiłek Ci się opłaci :ok:

Sylwia87
17-08-2011, 14:14
W tym roku skończyłam technika usług kosmetycznych i teraz czekam na wyniki egzaminów :) chodziłam do cosinusa do zielonej góry i szczerze odradzam tą szkole... Wiem, że w Poznaniu jest inaczej. Wszystko zależy od kadry i od dyrektorki (w tym przypadku na prawdę) było paru nauczycieli bardzo kompetentnych ale byli też mniej kompetentni... Ci lepsi zwolnili się ze względu na dyrektorkę... Do mojej wiedzy w gruncie rzeczy dochodziłam sama... To jak sobie poradziłam wyjdzie pod koniec miesiąca :)

Askar
17-08-2011, 14:43
Eh, Sylwia, jak wszędzie :( Mam nadzieję, że wyniki okażą się satysfakcjonujące dla Ciebie :)
Ja kończyłam technika usług kosmet. w Bydgoszczy. Poszłam do szkoły, a po pół roku byłam załamana- uważałam, że nic nie umiem, że szkoła "badziewiasta" i tylko żałowałam tych 220zł, które co miesiąc musiałam im przelewać. Tak było do czasu kiedy przytrafiła się okazja, by jechać do Niemiec na bezpłatne, 3tygodniowe szkolenie w tamtejszej szkole, oczywiście pojechałam z myślą, że może tam się czegoś nauczę!
Wróciłam niemal na kolanach przepraszając w myślach moją szkołę.
U mnie w szkole na fizykoterapii najpierw poznawałam teorię, musiałam zaliczyć dany temat, dopiero potem mogłam brać się za masaż w praktyce- inaczej nie ma mowy! Wyobraźcie sobie, że w tej niemieckiej szkole (szkoła pogimnazjalna, 4 czy 5cio letnia, kierunek: kosmetologia) a tu babka, zwykła kosmetyczka uczy fizykoterapii i to na bieżąco zaglądając do książki i ucząc się na miejscu technik masażu. Dziewczyny nie usłyszały ani słowa o wskazaniach i przeciwskazanich do masażu. Albo... Siadamy na fotelach do pedi, Niemki nalewają wodę do masażerów, biorą frezarki i po skończeniu frezowania u jednej "klientki" pożyczają sobie frezy bez jakiejkolwiek dezynfekcji. Mycie rąk?! Nie spotkałam się by któraś z nich to robiła! Rozwaliło mnie to, jak w trakcie robienia nam pedicure zadzwonił dzwonek na przerwę, Niemki wstały, ręce wytarły w fartuchy i poszły ze śniadaniem w ręce na przerwę zostawiając nas z nogami w tej wodzie na całą przerwę... (przynajmniej się dobrze odmoczyły :D)
Do Polski wróciłam z tak zanieczyszczoną cerą, że przez najbliższe pół roku leczyłam się z różnego rodzaju wykwitów :/: wcześniej nie miałam większych problemów ze skórą twarzy...Ale co się dziwić skoro Niemki robiły demakijaż, rozpulchniały skórę wapozonem, oczyszczały i na koniec robiły peeling (nie pomyliłam się w kolejności :))
Jedyne co trzeba im oddać, to mają tak wyposażone szkolne gabinety, że my możemy im tylko zazdrościć!
Wiem, że są naprawdę różne szkoły, ale zawsze znajdzie się gorsza od naszej (lepsza pewnie też;))

"Zawsze lepiej jest tam gdzie nas nie ma"

Aliz
18-08-2011, 00:57
Askar, masakra jakas po prostu.. nie wiem, czego bardziej bym sie tam bala jako klientka takiej kosmetyczki - braku kompetencji czy braku wiedzy o dezynfekcji..
pojdzie kobita do takiej i na cale zycie sie zraza do calej branzy oraz odstrasza kolezanki pozniej:/

KarolciaK
19-08-2011, 14:05
Askar przeraziło mnie to co napisałaś... ja długo zastanawiałam się do jakiej szkoły iść. Więc jak poszłam na rozmowe o prace wspomniałam,ze chcę się dalej uczyć. kobitka zapytała mnie do jakiej szkoły chce iść? gdy podałam jej nazwe powiedziała, że jedyna dobra szkoła która jest w Łodzi z której wychodzi się gotowym do pracy to Prywatna Policealna Szkoła Kosmetyczna. i poszłam za jej radą. Zapisując się tam sekretrka zaproponowała mi obejrzenie sal wykładowych itd. Mój facet powiedzial,ze jak będę potrzebować modela na masaż to On bardzo chętnie. 10 września pierwszy zjazd a ja już przeżywam;)

natalia268
19-08-2011, 14:11
eh a ja zapisalam sie do Wyższej szkoly mazowiezkiej, kierunek fizjoterapia. Zaplacilam wpisowe, zlozylam wszystkie dokumenty a dzis musze to wszystko odebrac, bo okazlo sie ze podnieśli ceny. No i niestety nie jestem w stanie placic co miesiac tyle ile chca :( .. i teraz weź tu szukaj tak późno jakichś studiow. Jestem zalamana.

ducek07
19-08-2011, 18:56
A ja się teraz wybieram na wizaż i stylizację paznokci ;) Jestem ciekawa czego mnie nauczą i w sumie już się nie mogę doczekać pójścia do szkoły. Mam tylko głupie pytanie: skąd mam wiedzieć czy aby na pewno utworzyli już mój profil w ogóle? Jak w czerwcu składałam papiery to pani mi powiedziała, że teraz się nie muszę niczym przejmować, że oni mi dadzą znać, ale na razie cisza... Może wypadałoby, żebym zadzwoniła?

katerina15
20-08-2011, 20:06
Natalia nie przejmuj się. Myślę, że uda Ci się coś wyczaić fajnego:) Ja bylam w podobnej sytuacji, tylko ja dowiedziałam się 29 września (!!) że kierunek z moją specjalizacją nie rusza! Na szybko znalazłam szkołę 30 września, z podobnym kierunkiem i dziś jestem przeszczęśliwa, że właśnie tak się stało ;)

Zuuzaneczka
05-10-2011, 23:20
Zapomniałam się pochwalić - od tego roku jestem zaocznie na kosmetologii :):):)

germana
05-10-2011, 23:22
Zuuzaneczka - a gdzie? :>


natalia268 (http://forum.wzorki.info/members/953-natalia268.html) - ja jestem na WSMie na fizjoterapii... podnieśli ceny?jest tyle samo co jak ja zaczynałam.. chyba przynajmniej nic nei wiem o podwyżkach... (az sprawdziłam ale nic nei ma... ) a jakbyś ciut poczekała to i wpisowego bys nie płaciła...
ze str:


Osoby składające dokumenty na studia stacjonarne (dzienne) zwolnione są z opłaty rekrutacyjnej i wpisowej*.
Osoby składające dokumenty na studia niestacjonarne (zaoczne) zwolnione są z opłaty wpisowej*.

*Okres promocji trwa do 14.10.2011roku lub do wyczerpania limitu miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.

natalia268
06-10-2011, 12:32
znaczy ogolnie tam do któregoś lipca było darmowe.. a teraz.. no jak dla mnie za późno, nie czekała bym do ostatniej chwili by nie płacić wpisowego...

to co jest napisane na stronie nic nie ma sie do tego co mi powiedzieli, moze zrobili tak bo duzo chetnych bylo? Nie wiem...

w sumie później słyszałam od kilku znajomych ze nie polecają tej szkoły itd. nie żałuje, stało sie jak się stało...

z tej fizjoterapii mialam iść na kosmetologie, ale niestety nie zdazylabym zrobić badan, bo wyjeżdzałam, i znalazłam sie na kierunku Gospodarka Przestrzenna :huh: ... Zobaczymy jak to bedzie w pierwszych miesiacach, czy sobie poradze..

germana
06-10-2011, 14:21
powiem Ci tak w każdej szkole jak chcesz sie nauczyć to się nauczysz... :) trzeb atylko chcieć i się poorientowac...
zależy tez od wykładowcy jedni są świetni po prostu dzielą się doświadczeniem i słucham ich z otwarta gębą ;p drudzy pożal się Boże... ale to jak wszędzie chyba...

fizjoterapia ogólnei jest kierunkiem gdzie najwięcej wiedzy łapiesz na praktykach bo masz już danych pacjentów itd.

w szkole uczysz sie podstaw + potem robisz kursy ( w chooolere drogie ;/).
Teraz bez kursów to nawet po akdemii i po awf mało znaczysz. ( przynajmniej ja się z tym spotkałam w środowisku)

Ja miałam iśc na Awf i bym się dostała bez problemu bez egzaminów sprawnościowych itd ( ze względu na sport jaki uprawiałam)... ale nienawidzę pływać i nei nawidze jak mnei ktoś z tego rozlicza ( i to tak serio trauma z podstawówki) a tam jest to bardzo egzekwowane na roku.z tego co wiem ;( a teraz zwolnienia lekarskie muszą być jakieś skomplikowane więc moje aspiracje o byciu na awfie legły przez to w gruzach.

Najbardziej na co moge narzekac w szkole to dziekanat. Te kobiety sa po pie... mówią jedno potem drugie gubia papiery ;/ paranoja.

po myśli żeby iśc na awf chciałam iśc na kosmetologie... ale w wawie nei było mnei wtedy stać na podwale chociaż teraz jak patrzyłam pootwierali nowe szkoły. miałam opcje Krakowa ale tez w końcu nie wypaliło z mieszkaniem.
i tak wylądowałam w WSMie i zaocznie w weekendy do Mydłowskiej na studium sobie drepcze. bo każdy papier teraz jest ważny a i czasem coś ciekawego się dowiem :D


Gospodarka Przestrzenna - to chyba trudne ? :P przynajmniej brzmi dość ciężko...

natalia268
06-10-2011, 15:49
zobaczymy hahahhaha :skacze:

pani z działu rekrutacji mnie namowila, że tak powiem, znaczy tak fajnie i przekoywująco opowiadała o tym kierunku, ze się zdecydowałam...

powiedziała ze to kierunek dla osób, które mają jakiś zmysł plastyczny i chcą w minimalnym stopniu zarządzania ^_^ jest wiecej praktyki niż wykładów...

jak to nie będzie dla mnie to zobaczymy, tymczasowo jestem dobrej myśli :D

germana
06-10-2011, 15:52
brzmi bardzo fajnie :ok:

zdaj relację "jak tam" za jakiś czas :kwiatek:

natalia268
06-10-2011, 16:13
zdam zdam ;P jak przetrwam :leze:

a Ty co powiesz o WSM ? Bo ja slyszałam ze tam trzeba latac za wykladowcami bo wiekszosc ma Cie w .... ;]

germana
06-10-2011, 17:58
będzie dobrze... :przytul:

powiem Ci tak jeśli chodzi o kwestie załatwiania to jeśli chodzisz na zajęcia ( wszystkie) to nie musisz latać, po wpisy i inne pierdy. Tym bardziej że w grupie miałam 15 osób przez pewien czas więc tez kojarzyli mnie trochę wykładowcy... Może to też te włosy xD
musiałam ganiać tylko WFiste ;p ale to dlatego że mamy WF którego nie ma ale cśśś... ;p

jak wspomniałam z dziekanatem są większe cyrki...

poziom nie powiem żeby był rewelacyjny ale.... sama dużo czytam no i staram się rozszerzać wiedzę w miarę możliwości i praktyki wakacyjne dużo mi dały. Przynajmniej otorzyłam się na kontakt z pacjentami.

co do WSMu miejsce... hmm... lokalizacja fajna ale jak idę na 8 i wracam o 16 to jest pożoga... masa ludzi w sumie o każdej porze ale w godzinach szczytu samo centrum to pole bitwy!
z ciekawostek w samej szkole bywa lodowato nawet w lato ;p więc można się nieźle dorobić.

teraz podobno ma się zmienić dziekan... ciekawe jaki będzie nowy :huh:

ogólnie teraz mam problem bo powinnam wyrobić 350 h praktyk kosmetycznych z drugiej szkoły ale kurcze ciężko jest się gdzieś załapać tym bardziej że mam nie typowe godziny ze względu na 2 szkoły i czasami "prace" ;(

Zuuzaneczka
06-10-2011, 18:02
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Mój chłopak był a WSM fizjoterapii zaocznej jeden semestr i zrezygnował - był baaardzo rozczarowany (3h zajęć na podłodze, brak połowy wykładowców na zjazdach, drogie czesne). A ja studiuję kosmetologię w WSP Beaty Mydłowskiej :D

germana
06-10-2011, 18:46
a to słyszałam że wcisnęli 90 osób do sali gdzie my w 15 się mieściliśmy tak akurat.
Moja pani profesor się żaliła że jak tak dalej pójdzie to zrezygnuje bo szkoda jej ludzi.

ale może jak się dziekan zmienił to i zapanuje trochę porządku

co do wykładowców w sumie chyba mi się nie zdarzyło żeby kogoś nie było, a jak nawet ktoś był chory to potem odpracowywaliśmy.


a jak jest na studiach u Mydłowskiej? bo na studium poziom to nie jest fantastyczny ^_^

natalia268
06-10-2011, 21:32
no Zuza, własnie tak słyszałam od swoich znajomych ;)

Zuuzaneczka
06-10-2011, 21:49
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

W tę sobotę będę tam po raz pierwszy. Od 8-19! Nie wiem jak to wytrzymam :D

nanami7
06-10-2011, 23:10
Zuza ja powiem dla pociechy, że w sobotę siedzę na uczelni od 8 do 20.20 :/:

Zuuzaneczka
09-10-2011, 18:12
Marna pociecha moja droga :( ale na szczęście dziś zwolnili nas w związku z wyborami

nanami7
09-10-2011, 21:55
nas nie zwolnili niestety ale wczoraj przeżyłam bo w międzyczasie się u r w a łam i poszłam z przyjaciółką kupić suknię ślubną :D

(kreskuje mi słowo u r w a ł a m ) :/:

germana
09-10-2011, 22:55
niegrzeczna :nono:
ja niestety mam zrąbane sumienie i nigdy w żadnej szkole nie umiałam się ****ć z lekcji...:huh: jeśli już to nie szłam na cały dzień ale żeby uciec z kawałka to nie potrafie... :P
nie wiem czemu, ale tak już mam :P

mi u r w a ć zagwiazkowało xD

natalia268
10-12-2011, 17:41
kto jest geniuszem z matematyki? :placz:
chodzi mi o granice ciągów, pochodne funkcji, równanie stycznej, ekstrema funkcji, pochodne...

aga
10-12-2011, 17:54
kurcze miałam 4,5 z matmy ale na dzień dzisiejszy z tego już nic nie pamiętam :huh::P

Herbaba
10-12-2011, 22:40
natalia268, chyba właśnie przechodzisz przez to samo piekło co ja... Ale nie mogę Ci powiedzieć, że cokolwiek z tego rozumiem, by bym kłamała. ^.^

DiamondShine
10-12-2011, 23:03
o mamo matma chyba najgorsze co tylko moze byc:( tzn matme moze i lubie jak bym innego nauczyciela miala.. ;/

Herbaba
11-12-2011, 22:26
Granice ciągów... jakoś ogarniam. Ale tylko wtedy, kiedy patrzę w zeszyt i widzę konkretny przykład. ;) To umiem z tego "wynaleźć" sposób na rozwiązanie.
Reszty jeszcze nie miałam. Jeszcze.

DiamondShine, matma była fajna... do gimnazjum. :P

natalia268
11-12-2011, 23:29
ja to zwatpilam ... mam zaliczenie we wtorek, ale nie ide, to nie ma sensu, nie umiem nawet tego zacząć.. nic po prostu nie ogarniam, załamałam się.. zostaje mi zaliczyc na sesji, a do tego czasu korki wziąć.. jak ciezko mi bedzie to ogarnac, albo nie zrozumiem albo cos, żegam się z tym kierunkiem studiów chyba :(

wercia
12-12-2011, 01:07
Ja dzis mialam egzamin z matematyki, kolezanka miala przyjechac wytlumaczyc mi ale wypadala jej praca i nie dala rady. Jestem niekumata z majcy ale pojechalam sprobowalam i z pisemnego mam trzy i z ustnego tez trzy hehe ;) majca jest okropna:o

aga
12-12-2011, 08:25
Natalia koniecznie idź na korki! :* matematyka jest może być prosta i przyjemna jeśli ktoś umie ją dobrze wytłumaczyć :) ja też jak chodziłam do tablicy na ćwiczeniach to nie potrafiłam napisać nic, potem poszłam na korki do takiej super babeczki i zaczęłam dostawać 5 i wyciągnęłam się w końcu na 4,5 :) powodzenia ! :*

Herbaba
12-12-2011, 12:44
natalia268, a co takiego studiujesz? Ja jestem teoretycznie na biotechnologii, ale chcemy pisać petycję, by nasz kierunek zmienił nazwę na "matematyka z elementami fizyki i odrobiną chemii"...

natalia268
12-12-2011, 13:10
gospodarkę przestrzenną... Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

nanami7
03-01-2012, 22:02
ja mam załamkę, bo wzięłam się za licencjat i nic mi nie idzie jakoś.
Promotor się nie interesuje zbyt bardzo, a żeby ktoś mi pomógł, to nie wspomnę ile chce za to ;( załamana !!

Zen.
03-01-2012, 22:04
ja też właśnie powinnam siedzieć nad moim ledwo tkniętym licencjatem. O mamo jaki człowiek jest głupi, nie mam tyle samozaparcia żeby się wziać za to tak na 100%, zawsze coś mi przeszkadza.. Koszmar ;[

Zuuzaneczka
03-01-2012, 22:19
Ja też mam licencjat w tym roku :P mój promotor to starszy dziadziu który wydawał się być fajny, a teraz nas olewa. Ostatnio mówi do mnie "Pani Zuzanno, jaki pani ma ciekawy temat pracy... nawet konferencja o tym była ostatnio. Ale chyba zapomniałem pani o niej powiedzieć." :torba:

Herbaba
03-01-2012, 22:21
Mnie daleko jeszcze do licencjatu, oj daleko... Jak zdam pierwszy semestr, to może jakoś przychylniej na to spojrzę. :D Chwilowo coraz bardziej obawiam się zbliżającej się sesji i trzech koszmarnych egzaminów: biologia komórki (dwa) i fizyka.
Pierwszy wykładowca non stop gada o jakichś nowinkach z Nature lub Science, wszystko po angielsku, maczkiem takim, że oko wykolisz, a i tak nie zobaczysz. I... z czego tu robić egzamin? Poza tym, ma dawać ujemne punkty za złe odpowiedzi. -_-'
Drugi mówi sobie tam o jakichś pierdołach (wiadomo, fizyka :D), a potem na egzaminie daje 10 zadań, po jednej kartce na każde. I jeśli nie zapiszesz całej, nie dostaniesz nawet połowy punktów.

Wnioski: Postępujące problemy natury psychicznej oraz empatycznej, powodujące brak zrozumienia osób uczących się na wydziale biologii, z powodu czego żywiących jawną niechęć do tego typu nudnych przedmiotów, nic nie wnoszących do zasobu wiedzy, którego potrzebują do studiowania na danym kierunku.

katerina15
03-01-2012, 22:43
A ja się wczoraj zestresowałam, bo mieliśmy pracę inż. oddawać pod koniec lutego a tu wczoraj informacja na stronie że... 6 lutego! się postresowałam i zrobiłam dwa filmy na zaliczenie w jeden dzień, gdzie zawsze jeden film robiłam nawet tydzień :P Teraz muszę ścisnąć poślady i wziąć się ostrooo. koniec spania do 14:00 :P A dokumentacja dalej tkwi na 20 stronie :P

tak więc..szybki perszing po forum i wracamy do inż ;)

natalia268
24-01-2012, 21:16
Rany mam do roboty miliard innych JAKŻE WAŻNYCH rzeczy do roboty, tylko nie nauka do sesji ;(

kto ma jakiś dobry sposób na zmobilizowanie się?

rudzia1985
24-01-2012, 21:24
Nooo....Oblej 3 sesje pod rzad i wtedy zobaczysz jak bedziesz musiala wkuwac by wyrownac poziom :P
Ale tak na powaznie to jak sie sama nie zmobilizujesz to Ci nikt nie pomoze :)

natalia268
24-01-2012, 22:27
nie no mam nadzieje, ze az tak źle to nie będzie ;P

kurcze no niby wiem, ale jest tak ciężko :placz: :P

Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

honeypuff
26-02-2012, 14:47
Czy ktoś ze Szczecina lub okolic mógłby polecić jakieś studia z kierunkiem kosmetologi?
Najlepiej niepłatne hehe :D no i zaoczne, no i z dwoma stopniami a nie tylko licencjackie. :kwiatek:

natalia268
17-04-2012, 17:48
umie ktoś dobrze Excela i chciałby mi pomóc? :]

mam do zrobienia dwa zadania i nie czaje nic :/:

kobietazpazurem
17-04-2012, 18:27
Poradnik do Excela (http://forum.dobreprogramy.pl/poradnik-excela-t230885.html) może to ci coś pomoże :)

natalia268
17-04-2012, 18:34
kurcze, własnie szukałam po różnych stronkach, ale też chodzi o to, że nie wiem które komórki trzeba dodac, które pomnożyć, które zablokować itd..

ale dzięki :*

trendy77
21-04-2012, 10:34
dziewczyny słyszałam o takich studiach e-lerning wiec może któras z was cos wiecej na ten temat a może któras tak własnie studiuje?bede bardzo wdzieczna za każda informacje w tym momencie to nawet nie wiem które uczelie maja w swojej ofercie właśnie taki system nauczania:/: (http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=studia%20e-learningowe%20gdzie&source=web&cd=12&ved=0CFIQFjABOAo&url=http%3A%2F%2Fwww.pi.gov.pl%2Fparp%2Fchapter_86 196.asp%3Fsoid%3D60BFA2D2013B427EA254E93FA41B0195&ei=SWGST_28G9DAtAaItNilBA&usg=AFQjCNEfBIJd34VxIfaqNf9yA2TiSnK8wQ&cad=rja)

honeypuff
19-05-2012, 16:52
Czy ktoś wybiera się może na studia zaoczne w Szczecinie do WSZUiE?

gosia666
23-05-2012, 22:48
czy ktos sie orientuje jakie studia sa potrzebne zeby pracowac w sanepidzie???

nanami7
23-05-2012, 23:54
Gosia zalezy w jakim dziale, ja mysle ze :
- technologia żywności i żywienie człowieka
- BHP
- biotechnologia
- analityka medyczna
- ochrona srodowiska

ktores z tych na pewno.

natalia268
24-05-2012, 11:35
kiedyś czytałam że jakiś tam kurs czegoś tam laboratoryjnego ;P

honeypuff
03-07-2012, 12:24
ehhh.... potrzebuje porady... ;p
miałam zamiar iść na studia na kosmetologię zaocznie.. do połowy lipca muszę zapłacić za wyprawkę, czyli się zdecydować..
niby chciałabym pójść ale przeraża mnie wizja dojeżdżania 9 dni w miesiącu (piątek-niedziela) na uczelnie, czyli wstawanie o 5 żeby na 8 być i wracać do domu ok. 22-23. a jak pomyśle o jesieni/zimie to już w ogóle mi się odechciewa w te ciapy wychodzić z domu.... Do tego dochodzi jeszcze ogrom nauki, nie wspominając o biochemiach i mikrobiologiach, czyli coś czego nie lubię ;p Żeby pójść na studia będę musiała się też zwolnić z pracy bo nikt mi nie da 3 weekendów w miesiącu wolnych ;s (chociaż te zwolnienie to jak na dzień dzisiejszy to dobry pomysł bo źle się tam dzieje). I tak będę szukać pracy bo za coś trzeba żyć, no i nie wiem czy dam radę praca + studia. Od 2 miesięcy nie mogę się zdecydować czy iść czy nie. Czasem myślę "dam sobie rade, nie będzie tak źle", a na drugi dzień "nie poradzę sobie, nie ma sensu tracić kasy". Zostały mi 2 tygodnie a ja dalej nie wiem co robić ;s Może się wstrzymać jeszcze z rok ? Tylko jak pomyśle o tym że jeszcze rok mam myśleć to już mi szkoda zmarnowanego roku jak się zdecyduje.... Może w ogóle nie iść na studia? Nic już nie wiem...

natalia268
03-07-2012, 14:22
a myślałaś nad tym czy bedziesz miała czas dla siebie ?
Bo to też jest ważne, inaczej na dłuższą mete nie wytrzymasz.

honeypuff
03-07-2012, 14:39
jakbym nie znalazła pracy (co będzie bardzo ciężkie bo rok szukałam jakiejkolwiek a teraz 3 weekendy wolne bym chciała) to bym czas miała. Nie no myślę, że z czasem by tak źle nie było.

natalia268
03-07-2012, 14:41
czyli nie musisz pracować ?

honeypuff
03-07-2012, 14:54
Teoretycznie nie, ale za to na wakacje(następne) będę musiała uzbierać na II rok kasę. A tak bym co miesiąc coś odkładała i byłoby lżej.

farbstift
03-07-2012, 15:23
Ja chodziłam na studium dzienne i do tego do pracy na pełen etat. Nie dałam rady. Postanowiłam odstawić na bok ambicje, dać sobie luz. Poszłam na studium zaoczne, ale na wizaż i stylizację i dzięki temu miałam dużo czasu dla siebie i do tego jeszcze rozwijałam pasje poza pracą i szkołą. Teraz idę na fryzjerstwo zaocznie a od stycznia także na kosmetykę zaoczną i z pewnością dam radę:) Na dzienne bym się nie porwała pracując. Gdybym nie pracowała to wolałabym dzienny system.
Co do studiów, zastanów się czy na pewno interesuje Cię kosmetologia, bo jednak to ciężki kierunek. Ja bym nie wytrzymała :D ale ja to typowa humanistka.

Paulka
03-07-2012, 15:33
farbi dobrze pisze, zastanow sie czy Cie to interesuje, tymbardziej ze sama juz teraz piszesz ze niektore przedmioty Ci nie leza, a moze zaoczna kosmetyke , studium??wtedy dalabys rade ze wszystkim:)

honeypuff
03-07-2012, 16:39
Zaoczna kosmetykę studium już zrobiłam, wiadomo że po kosmetologii więcej możliwości pracy... Bardziej mnie bawi robienie pazurków/zabiegów kosmetycznych, no ale studia to studia....

Paulka
03-07-2012, 17:25
w takim razie skoro taka szkole masz jzu za soba...no fakt jesli dalej chesz sie kształcic to studia...moja kol prawdopodobnie po studium zalapie sie do instytutu, jak widac nie trzeba wielkich studiow, poprostu poszla tam na praktyki i sie im spodobala;)

nanami7
03-07-2012, 22:00
ja wlasnie skonczylam studia trzyletnie licencjackie... jeszcze tylko sie obronic ;)

a od wrzesnia chce isc na wizaz ;)

honeypuff
04-07-2012, 11:57
tylko mój problem polega na tym czy dam sobie radę z nauką i z tymi dojazdami męczącymi. Bo jak mam po roku zrezygnować czy nie zdać i wyrzucić w błoto 5tys to pierdziele taki interes ;p

natalia268
04-07-2012, 12:09
no cóż...zawsze jest takie obeznanie w 1 semestrze, wtedy widzimy czy nam sie podoba, czy nam wszystko pasuje, czy nas to interesuje i czy damy rade... wiec mozesz spróbowac a najwyżej po pierwszym semestrze zrezygnujesz, gdyby się okazało, że to jednak nie to

nanami7
04-07-2012, 22:13
dziewczyny a co mi powiecie o szkole AP edukacja ?

edit/
mam pytanko... czy jesli skonczylam 3-letnie studia licencjackie to moge isc do policealki? Czy nie... ? Bo slyszalam ze nie, ale to troche bzdura wg mnie.

aga
22-08-2012, 00:46
Mam pytanie do dziewczyn, które składały papiery do szkoły policealnej na technika usług kosmetycznych czy musiałyście złożyć świadectwo ukończenia liceum czy np wystarczyłoby świadectwo dojrzałości? bo nie mogę znaleźć nigdzie mojego świadectwa i mam tylko to z matury....

honeypuff
22-08-2012, 05:35
raczej potrzebne jest to ze sredniej

białaaaa
22-08-2012, 14:43
nanami pewnie że możesz ja skończyłam mgr i teraz idę na technika usług kosmetycznych

nanami7
22-08-2012, 19:58
Aha bo kolezanka mnie postraszyla ;) dziekuje :D

KarolciaK
26-08-2012, 06:12
Co polecacie bardziej studia czy szkole policealna?
Wypowiedzcie sie prosze i podajcie plusy i minusy

farbstift
27-08-2012, 14:02
to zależy jaki zawód chcesz wykonywać :) ja np. chciałam iść na filologię polską, bo jestem typową humanistką i ten kierunek jest dla mnie stworzony, ale... zdałam maturę z naprawdę super wynikiem i nagle uświadomiłam sobie, że to nie to, co powinnam robić. Poszłam na kosmetykę, bo też mnie pociągała. Potem zrezygnowałam, bo nie mogłam połączyć szkoły dziennej z pracą i poszłam na wizaż i stylizację (studium w żaku), dzięki czemu potwierdziłam dyplomem swoje kwalifikacje w tej dziedzinie. Teraz idę znów na kosmetykę i dodatkowo na fryzjerstwo (roczne). I co najlepsze w międzyczasie udało mi się nawiązać kontakt z kilkoma redakcjami (portale i magazyny) i piszę artykuły, dzięki czemu spełniam ambicje także w dziedzinie, którą chciałam rozwijać na początku :)

nanami7
24-09-2012, 18:35
Ja koncze pisac moja prace licencjacka na kierunku pedagogika o specjalnosci BHP z metodyka, a ze nie mam teraz funduszy by isc dalej na magisterke, to bede rozwijac sie dalej ale w policealnej szkole na kierunku KOSMETYKA :D
juz sie zapisalam ON LINE tylko musze tam doniesc potrzebne papiery :)

aga
24-09-2012, 18:43
Też zapisałam się do studium na kosmetykę i już miałam nawet pierwsze zajęcia :) Na liście zapisanych jest 10 osób a na zajęcia przyszło 6... ale chyba im mniej tym lepiej ? :D

farbstift
25-09-2012, 11:07
lepiej, lepiej :D na praktycznych będzie fajniej, bo jak dużo osób to zawsze zamieszanie i nie każdy się nawet załapie jak stanowisk zabraknie

sztynka
25-09-2012, 21:33
Ja się zapisywałam do cosinusa na kosmetykę już dwa razy i dwa razy odpadłam po kilku zajęciach ze względu na pracę. Ciekawi mnie jak w Tebie czy Żaku jest z częstotliwością zajęć w porównaniu do Cosinusa? Bo tam niestety jest głupi układ, że 2 weekendy pod rząd zajęcia i jeden weekend wolny, a czasem to i 3 razy pod rząd i jeden wolny :/: tylko teraz to ja bym poszła na jakiś wizaż, a nie na kosmetykę, bo zauważyłam, że mnie ona średnio fascynuje :huh:

nanami7
25-09-2012, 21:44
Sztynka ja mam zajecia co dwa tygodnie.
Mnie kosmetyka tez nie pociagala, ale jako ze jestem bezrobotna a chce wyjsc do ludzi dlatego sie zapisalam :) i mysle ze pozniej latwiej bedzie mi otworzyc jakis wlasny biznesik :D

farbstift
26-09-2012, 12:01
mnie kosmetyka jako całość średnio pociąga, ale chcę mieć ogólne pojęcie, żeby włączyć w przyszłości więcej usług

co do żaka, ja skończyłam wizaż i stylizację w żaku i zajęcia różnie bywały, ale wykładowcy spoko i np. jak miałam do pracy na 12 to spokojnie przychodziłam rano na 8 na te 3 godzinki i jakoś się frekwencja uzbierała:) teraz na kosmetykę też do żaka idę

białaaaa
28-09-2012, 13:38
no ja ukończyłam właśnie studia pedagog. i wybrałam się też na studium kosmetyczne jestem juz po 1 zajęciach a w niedziele mam 1 praktyczne się doczekać nie mogę, w planach mam zamiar iść na kurs z wizażu i florystyki, czy lepiej iść do szkoły na wizaż?

nanami7
28-09-2012, 15:57
Farbi no wlasnie dlatego tez poszlam, bo zawsze lepiej wiedziec cos wiecej niz mniej a babeczki pozniej jak patrza w cennik to widza ze robisz cos wiecej niz same paznokcie czy makijaz :ok:

sztynka
28-09-2012, 18:12
mnie kosmetyka jako całość średnio pociąga, ale chcę mieć ogólne pojęcie, żeby włączyć w przyszłości więcej usług

co do żaka, ja skończyłam wizaż i stylizację w żaku i zajęcia różnie bywały, ale wykładowcy spoko i np. jak miałam do pracy na 12 to spokojnie przychodziłam rano na 8 na te 3 godzinki i jakoś się frekwencja uzbierała:) teraz na kosmetykę też do żaka idę

Farb, a jak u was cenowo wygląda za czesne na wizażu w Żaku?

farbstift
28-09-2012, 20:00
ja płaciłam 97zł/msc bo tam mają od tych podstawowych cen jeszcze promocje różne:) szkoła o tyle fajna, że masz i wizaż i stylizację a na tym mi zależało. Może wiele się nie nauczysz, ale będziesz mieć mobilizację do ćwiczeń (zajęcia praktyczne) i mi się dzięki temu udało kilka zleceń załapać jak oragnizowali jakieś eventy. No i dużo wyciągnęłam z zajęć z rysunku i malarstwa

natalia268
16-10-2012, 12:33
Potrafi ktoś napisać wniosek o ustalenie warunków zabudowy ? ;)

Paulka
16-10-2012, 13:29
ja niestety nie mam o tym pojecia natalio:/:

a co do szkoly wizazu to tez takowej szukam dla siebie, bo tak mnie ciagnie, ale z tego co szperalam w necie to ceny sa kosmiczne,5000/rok az tyle nie chce wydac, bo nie wiem czy rozwine sie na tyle zeby pracowac, na pewno dla siebie mi sie to przyda, czy malowanie znajomych itp...w grudniu koncze cosinusa, kosmetyke, z tego co slyszalm to za wiele zajec z wizazu miec nie bedziemy, a ja bym chciala rozszerzyc to troche, szukam wlasnie czegos takiego nie drogiego w wa-wie

MT89
16-10-2012, 18:36
Ja jestem na ostatnim roku LO dla doroslych w Żaku, a potem technik usług fryzjerskich i dążenie do certyfikatu ze stylizacji paznokci. Wreszcie mam ustabilizowaną sytuację w zyciu, więc mogę naprawiać wszystko i iść do przodu. Przecież życie zawsze można zacząć od nowa. Póki co idzie całkiem dobrze. Życze powodzenia w kształceniu się :)

Sheril
12-01-2013, 23:02
Ja studiuję Administrację na Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Szczecinie:) Dodatkowo robię kursy związane z paznokciami, bo jestem dopiero na początku drogi, ale wierzę, że dużo samozaparcia i ciężkiej pracy pozwoli przenosić góry w tym zawodzie :)

Paulka
22-01-2013, 21:53
Kochane potrzebuje Waszej pomocy, naprawde... skonczyłam 2-letnia szkołe w Cosinusie technik usług kosmetycznych, jestem juz po egzaminach...i tak jak pisalam wyżej, tak jak podejrzewałam zajęc z wizażu nie miałam za wiele, wygłądały one tak, macie kosmetyki i do dzieła!, bez sensu...mam ochote wybrać sie do jakiejś szkoły związanej z wizażem ale wszystko to co znalazłam jest kosmicznie drogie, patrzyłam czy w wawie jest Zak ale akurat tego kierunku nie ma, w radomiu tez nie :/ znalazłam taka szkołr w Wawie jak blue education, przeczytałam kilka opini o niej w internecie no i troche sie zastanawiam, poniewaz podobno maja tam jakies zamieszanie w sekretariacie, a w umowie jakies haczyki, odnosnie zerwania umowy... nie wiem czy wczuwac sie w takie komentarze, ale nie wiem tez jaka ta szkola ma opinie...moze ktoras cos o niej słyszała albo znajomy znajomej ja konczyl?? szkola jest roczna i kosztuje 149zł/miesiecznie

kochanaa
23-04-2014, 20:39
Dziewczyny mam pytanie. Bo teraz kończe aktualnie liceum i chcę iść na studium kosmetyczne w Bolesławcu i chciałam się zapytać czy ktoś był, czy to dobra szkoła i czy czegoś się naucze ? Już niedługo w sumię musze papiery składać. Mam nadzieję, że mnie przyjmą. Kurcze stresuje się bardzo :(

oranzelia
08-02-2015, 15:37
Ja studiuję Administrację na Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Szczecinie:)
Przepraszam, ale rozbawiłaś mnie stwierdzeniem, że studiujesz na szkole :P

pasiasty
29-05-2015, 14:15
Wszelka wiedza ma to do siebie, że jak nie jest utrwalana bądź używana na co dzień to szybko nam wylatuję z głowy. Dlatego ja staram się, regularnie ćwiczyć słówka angielskie żeby jednak coś z tego języka było w głowie :)

anabel
18-09-2015, 22:31
od dawna fascynowało mnie robienie pazurków. Jak jeszcze byłam w liceum to robiłam manicure całej damskiej części rodzinie i znajomych. Rodzice jednak przekonali mnie że najlepiej zdobyć jakiś porządny zawód niż byciem kosmetyczkom. Poszłam na studia Skończyłam psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim i teraz zastanawiam się czy od października iść na podyplomowe np z psychologii w biznesie (Psychologia w biznesie - studia podyplomowe | Wrocław - WSB.pl (http://www.wsb.pl/wroclaw/studenci/studia-podyplomowe/kierunki/psychologia-w-biznesie) czy może zrealizować swoje marzenia z młodości i zrobić jakieś studia podyplomowe czy kurs z kosmetologii. Na studiach dziewczyny z akademika często przychodziły do mnie na robienie paznokci. Nie chce traktować tego jako główne źródło utrzymania bo jednak uwielbiam swoją psychologię ale jako dodatkowe czemu nie. Czy na zajęciach z kosmetologii nabędę jakiś nowych umiejętności ?

cass
12-04-2017, 10:51
Dziewczyny a czy polecicie jakąś dobrą szkołę angielskiego w Warszawie ? Chciałabym sie podszkolić :)

ell
12-04-2017, 12:40
Speak up. Obecnie chodzę i jestem zadowolona:
dobra cena
duzy nacisk na konwersacje co było dla mnie ważne bo przecież chciałam sie nauczyć przede wszystkim mówić
i elastyczność w organizowaniu sobie zajęć. Pracuę w niestandardowych godzinach tak wiec jest to dla mnie mega wygodne.

Tutaj jest ich strona www:
https://speak-up.pl/

ag-nieszka
27-04-2017, 15:42
Ja już skończyłam edukację po studiach licencjackich i magisterskich. Teraz zastanawiam się nad podyplomówką, ale nie mogę wybrać kierunku - nie wiem czy lepiej wybierać to, co mnie interesuje czy to, co jest pożądane przez pracodawców... Na drugą magisterkę ani licencjat się nie wybieram, bo uważam, że szkoda na to czasu (przynajmniej moje studia mnie w tym utwierdziły). Teraz stawiam przede wszystkim na doświadczenie zawodowe, a szkoła - tak przy okazji, może akurat tym razem uda się znaleźć coś bardziej interesującego :)

chanah
11-07-2019, 13:41
Ja w swoim poście chciałabym poruszyć temat jakim jest szkoła średnia w USA. Znalazłam ostatnio bardzo ciekawą propozycje na stronie internetowej https://kursy.atas.pl/pl/szkola-srednia i jeśli mam być z Wami szczera dość mocno zastanawiam się nad takim rozwiązaniem dla swojego dziecka. Szkoły w Stanach Zjednoczonych utrzymują bardzo wysoki poziom i są naprawdę bardzo dobrą szansą rozwoju na przyszłość. Zawsze można zostać później na tamtejszych uniwersytetach, a na pewno dużym atutem takiej opcji będzie bardzo szybka i dobra nauka języka angielskiego co w późniejszych latach na pewno zaowocuje tylko i wyłącznie na plus. Chętnie posłucham Waszego zdania w tym zakresie, bo ja parząc na obecny rynek pracy zastanawiam się czy nie będzie to najlepsze rozwiązanie dla dzieciaka. Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie doradzić coś w tej kwestii, bo na ten moment jest to dla mnie bardzo atrakcyjna oferta :) Przyszłość dziecka jest w tym momencie dla mnie najważniejsza, po prostu priorytet.

eryka98
20-08-2020, 16:50
Ja po szkole i studiach postanowiłam jeszcze porządnie nauczyć się języka angielskiego, poszłam na kurs do tej https://lincoln.edu.pl/ szkoły językowej którą poleciła mi znajoma. I polecam jak też chcecie się nauczyć języków, mają dobrą ofertę, przyjaznych nauczycieli, naprawdę wiele wyniosłam z ich zajęć.

minizo
28-03-2023, 14:15
Dziewczyny, temat prozaiczny - możecie polecić mi jakiś dobry i niezawodny cienkopis (https://e-kidsplanet.com/dlugopisy-piora-cienkopisy-dla-dzieci) ? Mam wrażenie, że wypisuje mi się one z prędkością światła, a jednak na studiach dużo tego zużywam