PDA

Zobacz pełną wersję : załamana !! Co z moją szkołą :(:(:(:(



Kaniusia0
20-08-2009, 14:23
Dziewczynki jestem załamana :(
Mialam isc od polowy wrzesnia na studium kosmetyczne WIECZOROWE w Pszczynie.
Dziś dostałam telefon od babki ze szkoły ze prawdopodobnie nie utwrzą tego kierunku ponieważ jest tylko 6 osób o powinno być 10. Na wieczorowe studium kosmetyczne idzie bardzo mało ludzi (tak mi poweidziala ) i ze wszyscy ida na zaoczne... i że bedzie dzwonić do grupy wieczorowej z pytaniem czy mogą sie przepisać na zaoczne. ( z tym pytaniem zadzwniła też do mnie ) Ja nie moge iść na zaoczne, ponieważ spiewam po weselach i mam umowy z ludzmi podpisane do przodu na 3 lata... :(
zapytałam sie babki czy w okolich jest gdzies studium kosmetyczne wieczorowe, powiedziała ze sie nie orientuje i że to juz nasz problem,
wkurza mnie to bo papiery dałam tam 2 miesiące temu i już żyłam tym że pójde do szkoły :( może wy orientujecie się gdzie są studium kosmetyczne wieczorowe, ja po necie szukam i nic nie widze:(
ehhh ryczeć mi się chce ;( ;(

Ladyss
20-08-2009, 14:36
Faktycznie z kierunkami wieczorowymi jest ciężko bo też chciałam tak iść:/: nie dasz rady iść na dzienne? Przynajmniej w mojej szkole zajęcia odbywają się tylko 3 dni w tygodniu.

Kaniusia0
20-08-2009, 14:46
a dzienne studium kosmetyczne jest???????? hmm a jak jest to wydaje mis ie od pon do piątku.
a wieczorówka trzy dni w tyg, (w przypadku tej szkoły do której mialam isc to byla sroda czwartek piątek, ta babka tak mowila)
ale chyba bede musiała jednak znalesc dzienne bo wekendy odpadają :(
macie namiary na jakies fajne szkoły na sląsku ?

Gość
20-08-2009, 14:51
a ja bym to olała i w ogóle bym sie tym nie przejeła... u nas na AJD tez tak było- powiedzieli nam że jesli na magisterce nie uzbiera sie min 40 osob to nie utworza kierunku... i robią ten sam numer co roku!! wiecie ile nas było?? 12 osób... i jakoś szczesliwie doszłam do końca tylko obrona została...

każdy student dla uczelni to jest kasa więc nie zrezygnują tylko tak straszą zeby jeden drugiego namowil na te studia zeby mieli więcej studentów-to znaczy kasy...

Kaniusia0
20-08-2009, 14:55
dzwoniłam własnie do tej szkoły czy są dzienne bo widomo mi bylo tylko o wieczorowych i zaocznych, poweidziała ze dziennych nie ma bo to jest tak jakby państwowa szkoła 4 letnia.
i poweidziała tez ze dzisiaj dzowniły dwie babki w sprawie grupy wieczorowej, i jak one się zapiszą to bedzie nas 8 wiec jeszcze jedna osoba i juz napewno nie rozwiążą grupy !! mam taką nadzieje !!! :((

skoro mowisz tak Wosczurku to mam nadzieje że tak jest !!
mam we wtorek zadzwonić i zapytać czy te diwe osoby sie zapisały .
Matko ile stresu !! ::))

Ladyss
20-08-2009, 14:55
Kochana teraz sprawdzam szkołę do której chodzę i w Żorach też jest. Proszę tu masz link Szkoły policealne TEB Edukacja - Dane kontaktowe - Żory (http://www.teb.pl/kontakt/dane_filii/zory)
Zapytaj się czy w tym roku jest otwarta kosmetologia dzienna.

plushak
20-08-2009, 14:57
Ladyss jesteś zadowolona z teb? bo tam się zapisałam

Eversun
20-08-2009, 14:58
No nie wiem - ja kiedyś miałam podobną akcję w Liceum, że mieli utworzyć jakiś tam profil, ale okazało się, że mają za mało chętnych i te osoby, które deklarowały chęć uczęszczania do tych nowych profili na ostatnią chwilę zapisali na zupełnie inne profile. Na studium pewnie jest inaczej, bo tutaj najzwyczajniej w świecie płacisz za naukę, ale jeśli nie będzie im się opłacać to sama nie wiem, czy otworzą taki kierunek. Pozostaje trzymać kciuki.

Rzecz na jaką chcę zwrócić uwagę, to to, że podobną odległość jak do Pszczyny masz do Rybnika, a tam jest np. Akademia Prenier i ich szkoła kosmetyczna, gdzie nauka w trybie stacjonarnym odbywa się 4 razy w tygodniu, od godz. 14.00 do 18.30.
Akademie Prenier - szkoły policealne: klasy polskie i międzynarodowe ECAL (http://www.prenier.pl/pl/szkoly.php?ids=kosmetyka_kpol)

Ladyss
20-08-2009, 15:04
Ladyss jesteś zadowolona z teb? bo tam się zapisałam
Tak jestem zadowolona bo miałam kompetentnych wykładowców. Niestety w Częstochowie wynajmowany budynek jest w złym stanie i nie mamy tak dobrze wyposażonych sal jak w innych filiach:/ ale o innych o wiele tańszych szkołach słyszałam bardzo negatywne opinie więc nie żałuję że poszłam do TEBu. Ale to wszystko chyba zależy od filii bo przecież wszędzie jest inaczej.

Kaniusia0
20-08-2009, 15:17
Ladyss dzwoniłam do tej szkoły na garncarską do Żor i też mają za mało osb do utworzenia kierunku , na wieczorówce oczywiscie bo zaoczny zakladają bo juz maja wystrczającą ilosc osob.

Ladyss
20-08-2009, 15:27
Bo z wieczorową są zawsze problemy. Najlepiej zapytaj się przez ile dni w tygodniu będą prowadzone zajęcia w trybie dziennym i wtedy się zastanów.

qatrycja
21-08-2009, 11:43
Kaniusia0 nie wiem czy Cie to poratuje bo to na Dolnym Śląsku w Nysie szkoła jest, ale państwowa no i dzienne: PWSZ w Nysie architektura i urbanistyka, dietetyka, filologia angielska, filologia germańska, finanse i rachunkowość, historia, informatyka, jazz i muzyka estradowa, język biznesu angielski, język biznesu czeski, konserwacja i ochrona zabytków, kosme (http://www.pwsz.nysa.pl) ale przeglądnać nie zaszkodzi.

dudejla
21-08-2009, 12:19
Ladyss dzwoniłam do tej szkoły na garncarską do Żor i też mają za mało osb do utworzenia kierunku , na wieczorówce oczywiscie bo zaoczny zakladają bo juz maja wystrczającą ilosc osob.


W Tychach też jest Teb także możesz zadzwonić i się dowiedzieć:) może akurat.

Kaniusia0
21-08-2009, 13:28
Dudejla Dzwonilam do tychów... nie maja tam wieczorówki .. w pszczynie tam gdzie mialam isc to jest filia od tychów... i tylko w Pszczynie byla wieczorówka.

Gatrycja dziękuje Ci bardzo ale to jednak z daleko :(

Czekam do wtorku i zobaczymy co mi ta babka powie, czy rozwiazują kierunek czy nie...

Kamis
21-08-2009, 21:11
trzymamy kciuki za ciebie :)

dudejla
21-08-2009, 22:46
a ja bym to olała i w ogóle bym sie tym nie przejeła... u nas na AJD tez tak było- powiedzieli nam że jesli na magisterce nie uzbiera sie min 40 osob to nie utworza kierunku... i robią ten sam numer co roku!! wiecie ile nas było?? 12 osób... i jakoś szczesliwie doszłam do końca tylko obrona została...

każdy student dla uczelni to jest kasa więc nie zrezygnują tylko tak straszą zeby jeden drugiego namowil na te studia zeby mieli więcej studentów-to znaczy kasy...



Ja też tak myślałam do momentu jak moja koleżanka, która również uczyła sie w szkole policealnej w Pszczynie ( kierunek związany ze sportem, nie wiem czy nie sędzia...) po półtorej roku dowiedziała się, że rozwiązują ich grupę bo jest ich za mało bo dużo osób nie zdało egzaminów. No i moja koleżanka straciła w zasadzie 1,5 roku bo nigdzie w pobliżu nie było tego kierunku :/:

Kaniusia0
21-08-2009, 22:51
Wieeelkie dzięki Kamis ;) :**

ehh prosze nie strasz mnie !! :( wtedy to już w ogole bedzie katastrofa....

Kaniusia0
24-08-2009, 16:41
dzwoniłam do Pszczyny, Babka mowi że sytuacja sie nie zmieniłą ;(;(;(

sylwia-p_86
24-08-2009, 17:34
Kuurde jak mogą ta ludzi robić w h****??ja jestem na zaocznych ale dziennych nie otworzyli tez bo malo osob i powiadomili kilka dni przed rozpoczeciem tamtych;/ ;/ to sie nadaje do prasy!!!rekrutacja trwa od tego do tego i chyba wiedza ile osob polozylo papiery?teraz to ludzie nawet nie maja szansy pojsc gdzie indziej bo an wielu uczelniach juz pozamykana rekrutacja....Kaniusia zostaje ci tylko dojezdzac gdzies ;]

Kaniusia0
24-08-2009, 17:43
Tak, dokładnie bde musiala dojezdzać, znalazłam w Katowicach szkołe ale tryb stacjonarny, szczerze poweidziawszy nie odpowiada mi to ale co mam kurcze zrobić... ale bedą jaja jak tam jutro zadzwnie i nie bedzie miejsc:( bo dzsiiaj nie odbierają :(

Gakka
24-08-2009, 20:16
Radze Ci nie iść tam gdzie ci nie odpowiada. Poczekaj rok. Lepiej poczekać rok niż, że sie tak wyrażę `spieprzyć sprawę`. Po co masz sie meczyć gdzieś gdzie tak naprawde może cie to nie pociągać tak bardzo niż to co chciałaś i będziesz się z tym męczyć.

Kaniusia0
24-08-2009, 22:48
ahh to pewnie ze nie pójde tak gdzie nie chce, tylko tak naprawde to ja teraz mialam przerwe rok i nie chce robić sobie kolejnego roku wolnego ... chcialam isc w tamtym roku na kosmetologie ale za poźno sie obudzilam i juz bylo za pozno i nie przyjmowali juz zapisów... a w tym roku widzisz... taki psikus mi wyskoczył :(

Gakka
24-08-2009, 23:06
Rozumiem. Poczekaj, może utworzą twoją grupę. Jeśli nie to niestety znowu rok czekać.. ;/

Kaniusia0
24-08-2009, 23:14
hee no jasne a lata mi będą lecieć... przecież to jest głupie raczej ;) ... jakoś sobie bede musiala oś znaleść nie ma innego wyjsca i nie ma innej opcji... ale kolejnego roku napewn nie odpuszcze

Gakka
24-08-2009, 23:19
Oj nie przesadzaj :p Za rok na pewno nie będziesz pomarszczona a całe życie przed tobą. Utworzą albo znajdziesz coś co będzie Ci w 100% odpowiadać ;).

Kaniusia0
24-08-2009, 23:24
no... powiem Ci szczerze że raczej na to nei pójde;) szkoda mi czasu a dwa nie wytrzymam w domu kolejnego roku ... mając nadzieje ze MOŻE utworzą w przyszlym roku kierunek ... to byla by moim zdaniem troszke głupota;)

elinka
27-08-2009, 16:20
głowa do góry jakoś to będzie

---------- Dodano o godzinie 15:20 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:20 ----------

a roku bym nie czekała raczej

Kaniusia0
28-08-2009, 11:06
dzięki ;)juz mam problem rozwązany... średnio mi się podoba ale nic innego lepszego nie wymysle,zapisalam sie w zorach do tebu na wizaż i stylizacje paznokci na studium zaoczne, to trwa od pazdziernika do czerwca wiec juz w czerwsu bede mogla spiewać, a zespoł ma jakas dziewczyne która ma mnie zastępować co drugi weekend na weselach, zoabczymy jak to bedzie, mam nadzieje ze dam rade;)

margareta
06-09-2009, 14:25
ja miałam iść w tym roku na roczną stylizacji paznokci, ale również się dowiedziałam, że nie otworzą kierunku, bo nie ma tylu chętnych :(

Ladyss
09-09-2009, 22:37
dzięki ;)juz mam problem rozwązany... średnio mi się podoba ale nic innego lepszego nie wymysle,zapisalam sie w zorach do tebu na wizaż i stylizacje paznokci na studium zaoczne, to trwa od pazdziernika do czerwca wiec juz w czerwsu bede mogla spiewać, a zespoł ma jakas dziewczyne która ma mnie zastępować co drugi weekend na weselach, zoabczymy jak to bedzie, mam nadzieje ze dam rade;)
Kasiu a dlaczego nie poszłaś do tebu na kosmetologię dzienną albo zaoczną?