PDA

Zobacz pełną wersję : onycholiza



mala
20-08-2009, 21:30
dziewczyny mam do was pytanie
pisze sie duzo o grzybach,urazach mechanicznych itp
a ja mam takie pytanko.jakby tu napisac....jesli na paznokciu jest zel-ten paznokiec jes tpo urazie mechanicznym (niezke przytrzasniety ale juz odrosniety-mimo to jeszcze delikatny).po zachaczeniu tego paznokcia robi sie onycholioza.paznokciec odrywa sie od sory.czy mozliwe jes zeby w ciagu 2 dni od naderwania powstal przez wode itp grzyb w tej dziorze (ze tak powiem-w tym miejscu gdzie plytka odeszla od lozyska)?
czy zmieniony kolor moze byc efektem uderzenia i naderwania?

dzidzia
21-08-2009, 09:46
wiesz co mi sie wydaje ze zmieniony kolor moze byc wlanie od udezenia , ja mialam kumpele ktorej wlasnie sie "odlepila" plytka po urazie i pazurek mial inny kolor ale juz teraz wszystko ok, jak bylby grzybek to raczej by szybko nie przeszlo ... moze to tylo brud pod pazurkiem?? Powiem szczerze ze mi sie tez kiedys maly pazurek "odczepil " i na szczescie dlugo sie goilo ale nic sie nie stalo , najwaznejsze to nie wygrzebywac z niego brudu...

Anna Otkińska
21-08-2009, 09:54
może być inny kolor ja miałam taki żóławy, poprostu albo wszedł takm brudek albo skóra zmieniła kolor...w moim przypadku był pod pazurkiem taki mały płatek suchej zechniętej skóry który sam wypadł, absolutnie nie dłub pod paznokciem, bo pogłębi się
aż tak szybko grzybica się chyba nie rozwija - przynajmniej koloru by nie było jeszcze ,koniecznie smaruj clotrimazolem lub inhym środkiem przeciwgrzybicznym obficzie po paznokieć i wokół jest
co do grzybicy jeśli panokieć ma nieprzyjemny zapach przy piłowaniu, kruszy się i pojawiaja się ciemno żółte po zielone do brązowych przebarwień to może być grzybica
ale tak jak piszę po dwóch dniach to raczej nie mozliwe, grzybica rozwija sie dość wolno
tu masz fotkę jej wyglądu (onycholizy)
http://choroby.paznokci.com/files/onycholiza1.jpg

Lista chorób, zdjęcia, leczenie - Choroby paznokci (http://choroby.paznokci.com/)

mala
21-08-2009, 10:00
no wlasnie mnie to zdziwilo ze tak szybko by sie rozwinelo.bo pytalam jej specjalnie kiedy jej wyszla ta plamka ze tak powiem.no to ona mowila ze w niedziele lub pon zaczepila (odczepil jej sie ten pazur) ana drugi dzien to wyszlo (czy za dwa dni)i tak sobie myslalam ze jakby grzyb toby przez 2 dni sie rozwinal do takiego stadium???????
a naprawde pozadnie musiala zachaczyc bo odczpil jej sie az do polowy pazura.i jak lekkorozchylilam to widac bylo ta zmiane tak jakby na sorze.ale nie grzebalam.tylko lekko jej to obcielam zeby znow nie hcacznela.miejmy nadzieje ze to nie grzybek.wiem ze to nie moja wina bo to sie pojawilo po naderwaniu przez nia pazura.zobazcymy

Anna Otkińska
21-08-2009, 10:14
cięzko jest ustalić skąd się wzięła onycholiza najcześciej dochodzi do niej na wskutek właśnie urazów zwłaszcza jak paznokcie są osłabione, bądż długie-łatwiej zachaczyć
ale zdaża się to na wskutek chorób, osłabienia organizmu, tarczycy
naprawdę warto zadbać o lek przeciw grzybiczny bo teraz pod paznokciem wytworzyło sie miejsce idealne dla grzybów czyli wiecznie jest tam wilgoć

samaron
21-08-2009, 10:22
Też wątpię, żeby grzyb tak szybko wyrósł, a przebarwienie mogło się pojawić na skutek małego wylewu i może przybierać różnorakie barwy.
Ale tak jak Ania napisała teraz najważniejsza to terapia antygrzybicza.

ivonna70
21-08-2009, 11:07
Zgadzam się z Anią, że nie mógł się tak szybko zrobić grzyb. Teraz najważniejsze jest, aby nie dopuścić do jego wytworzenia. Najlepiej paznokieć obciąć na krótko, wtedy nie będzie zahaczał się dalej. Trzeba dobrze suszyć ręce po myciu, żeby nie utrzymywała się tam wilgoć. Ja swoim klientkom zalecam olejek herbaciany do zakraplania, bo jego oleista konsystencja pomaga w regeneracji płytki i ma działanie antybakteryjne.

mala
21-08-2009, 14:03
ivonka a gdie taki olejek mozna kupic? w aptece?
no u niej oncholioza byla prze z uraz bo jakis czas temu przytrzasnela tego pazura drzwiami od auta i to tak ze caly zlazl.no i sobie odrosl aleb yl jeszcze chyba za slaby na modelaz.tzbn modelaz sie trzymal ladnie przez 3 uzupelnienia .niestety teraz tak pazury jej urosly jak nigdy miala dlugie ni i chacznela nim.i sama owila ze czula jak jej sie oderwal od skory

ivonna70
21-08-2009, 15:09
Tak słońce można dostać w aptece, albo w sklepie zielarskim.:)

Elizabeth76
27-01-2010, 13:10
Onycholiza





Oddzielanie się płytki paznokcia od łożyska na wolnym brzegu i po bokach.

Onycholiza może towarzyszyć innym procesom chorobowym, jej przyczyna jest zazwyczaj trudna do ustalenia, może być wywołana urazem, czynnikiem zawodowym (np. stałe moczenie rąk), infekcją oraz łuszczycą.

Onycholiza wywołana przez infekcję nadaje płytce paznokcia kolor zielonkawy, co czyni łatwym jej rozpoznanie.

Wykryto także związek występowania tej choroby wraz z zaburzeniami funkcjonowania tarczycy (w szczególności nadczynność tarczycy).

bestilka007
27-01-2010, 15:24
to cos takiego chyba jak "kwitnace paznokcie"

Elizabeth76
27-01-2010, 15:47
to cos takiego chyba jak "kwitnace paznokcie"

BIELACTWO PAZNOKCI,tzw. ”kwitnące paznokcie”
Płytka upstrzona jest kropkowatymi lub linijnymi srebrzystobiałymi plamkami, od nasady paznokcia do jego wolnego brzegu. Przyczyna powstawania nie jest znana. Może być wywołane przez mikrourazy przy mocnym odsuwaniu lub wycinaniu skórek.

Jeżeli zaobserwujemy białe plamki na jednym czy dwóch paznokciach, prawdopodobnie powstały one w wyniku uderzenia w coś paznokciem. Jeżeli pojawiają się na większości paznokci, winien nie będzie już uraz mechaniczny, a niedobór wapnia i cynku.
Należy wówczas zażywać suplementy bogate w cynk (zwłaszcza z dodatkiem miedzi) i wzbogacić swoją dietę w nabiał.
Białe plamki mogą być również objawem łuszczycy bądź niegroźnego niedoboru keratyny.

katherinne
01-12-2010, 17:08
Ostatnio miałam klientkę (nową) już ze zrobionymi paznokciami- chciała je zdjąć i zrobić nowe. W karcie klientki wypełniłam, że stan skóry jest bardzo dobry itd- po spiłowaniu żelu chciałam wpisać, że stan płytki po zdjęciu żelu także w dobrym stanie. I nagle zauważyłam na kciuku wielką nieprawidłowość- pod naturalną płytką 40% paznokcia zapowietrzone- to nie był żaden grzyb, ani plamka- po prostu powietrze. Zdębiałam. Pytam się jej czy to miała wcześniej- ona mi na to, że uderzyła się mocno w paznokcia i kiedyś też tak po uderzeniu miała (dokładniej po zadarciu tipsem). To wygląda jakby płytka się odklejała... ale nie w całości- właśnie tak dziwnie, bo w jednym punkcie mniej w innym więcej- ale całość tego zapowietrzenia się łączyła. Wpisałam w karcie, że ogólnie stan dobry i kciuk odwarstwiony. Uparła się, że nic się nie stanie jak jej zażeluje ten pazur i tak też zrobiłam. Teraz pytam się Was czy to oby na pewno od uderzenia??? Pierwszy raz takie coś widziałam i coś mi się nie chce wierzyć...

Emilia B.
01-12-2010, 17:24
jeżeli tylko na jednym to być może faktycznie tylko od uderzenia :huh:... albo onycholioza?

samaron
01-12-2010, 17:29
Mi to wygląda na onycholiozę i chociaż samo z siebie bardzo groźne nie jest, to zwiększa się urazowość takiego paznokcia oraz podatność na wyhodowanie jakiegoś patogenu.


Oraz przenoszę.

kobietazpazurem
01-12-2010, 19:23
onycholiza jezeli jest np na polowe paznokcia mozna po prostu wyciąć i zrobić bardzo krótkie żelowe czy akrylowe pazurki- kilka klientek takich mialam i po przeczekaniu okolo miesiaca przy nastepnym zabiegu klientki mialy ladnie odrosniety pazurek. Nawe na szkoleniu w beautice uczono mnie ze w przypadku onycholizy mozna wyciąć odwarstwiający się kawalek paznokcia aby nie byl ciągnięty przez ten sztuczny i aby się nie powiekszal, a potem to bardzo ladnie zrasta.

asia
01-12-2010, 19:57
mhm, ja sie tak załatwiłam od noszenia (zbyt) długich szpiców, ciągle nimi uderzalam, ale nic sie nei działo to nosiłąm. potem jak zdjelam... onycholioza jak malowana ;(

zakryłam cienko samym coverem akrylem i juz prawie nie ma :D w tym przypadku trzeba bardzo uważać, ja stosowalam profilaktycznie masc przeciwgrzybiczną bez recepty

katherinne
01-12-2010, 20:40
czyli to jest rozwarstwienie? bo ja myślałam ze jej pod CAŁOŚCIĄ coś się tam robi... ale ona ma tego najwięcej na samym środku płytki, najmniej przy wale i przy brzegu... już sama nie wiem...



ok, już jestem w temacie i faktycznie macie racje... na jutro się z nią umówie na skrócenie, bo jeszcze sobie krzywde zrobi kobieta.

asia
01-12-2010, 20:45
to jest oddzielenie się płytki od łożyska, czyli od skóry, zaczyna sie od wolnego brzegu i leci dalej, jeżeli cięższy przypadek. czyli tak jakby nie masz linii uśmiechu naturalnej łądnej równej.

jeżeli jest tylko na środku to moze siniak jakis hardcorowy?

mala
01-12-2010, 22:03
jesli ona mowila ze udezyla to wydaje mi sie ze od tego..jest to najprawdopodobniej onholioza a jak wiadomo udezenie tez moze spowodowac oderwanie plytki....

katherinne
01-12-2010, 23:42
Czyli już wszystko jasne. Jestem wdzięczna za pomoc.

siniak na pewno nie, miałby inny kolor. Poczytałam trochę o tej onycholiozie i teraz mam pewność 100%, ale to Wy mnie naprwdziłyście:):):) buźka

kasandra262
02-12-2010, 12:22
Ja też coś takiego miałam i robiło mi się od końca paznokci i zrobiłam tak jak dziewczyny wycięłam delikatnie ten rozwarstwiający się paznokieć a potem nałożyłam normalnie akryl tylko króciutko żeby dodatkowo nie osłabiać paznokcia. Gdybym tego nie zrobiła to zaczepiałabym wszędzie tym pazurkiem i byłoby jeszcze gorzej, po jakimś czasie zrosło mi się wszystko pięknie. więc nie ma czego się bać.

marylin
18-02-2015, 11:49
Niestety mi też "wdała" się onycholiza,na dodatek na wszystkich paznokciach.Ścięłam na krótko,obserwuję i smaruję olejkiem herbacianym.O ile część paznokci powoli się regeneruje na 5 mam spore odklejenie-tak do połowy paznokcia.

Do tej pory przez ok.dwa miesiące miałam stale żel zmieniany regularnie co 3,4 tygodnie,w połowie stycznia przestawiłam się na hybrydę i wszystko było ok.Ostatnio gdy robiłam hybrydę dzień wcześniej u kosmetologa miałam robiony peeling kwasem retinowym i dzień pózniej hybrydy bo buźka mi się goiła;)

I tu moje pytanie ,czy onycholiza powstała bo za długo miałam żel i łożysko mi przerosło?,czy wpływ mógł mieć kwas retinowy?
78598

78599

Trochę słabo widać,ale głównie chodzi mi o to czego mam unikać?

Przemcik
10-12-2015, 18:41
Jeśli przyczyną onycholizy jest infekcja paznokci to koniecznie trzeba ją zdiagnozować u dermatologa. O grzybicy może świadczyć:
- pojawienie się na początku przebarwień na paznokciach: białych, żółtawych potem brązowych,
- paznokieć staje się gruby i zaczyna się rozwarstwiać,
- o zakażeniu bakteryjnym mogą świadczyć zmiany zapalne wokół paznokcia,
- zakażenia wirusowe powodują często grudki i brodawki wokół paznokcia.

Dobry dermatolog przede wszystkim zaordynuje leczenie choroby.

pieknoczylibeauty
23-03-2018, 13:39
ja problemy z paznokciami mialam jak zaczelam uzywac odzywki z eveline :/ na szczescie juz jest wszystko ok