PDA

Zobacz pełną wersję : Make up & Nail Room? Czy byłoby to opłacalne?



LadyJenova
09-05-2014, 01:45
Witam,
Zmęczona chodzeniem i szukaniem pracy gdzie dostanę więcej niż 1000 zł za etat i umowę o pracę,postanowiłam, że chcę założyć coś własnego. Dziś dobiegł kres mojej wytrzymałości... Pracuję w sporym mieście, na podlasiu i niestety naoglądałam się sporo niekompetencji, ze strony "kosmetyczek", które znudzone zawodem nie szkolą się i warczą na klientki tudzież opowadają bajki na różne tematy, w których większą wiedzą popisałaby się przeciętna, nowoczesna klientka. Mam porównanie jeśli chodzi o podejście i obsługę klienta, jak i jakość usług, pracowałam w salonach w Warszawie i Białymstoku. Jestem młodą bo 22 letnią osobą z 2 letnim już doświadczeniem w Kosmetologii, wizażu i stylizacji paznokci. Wizaż to moja pasja, ale i zawód, bo ukończyłam szkołę kosmetyczną ze specjalnością wizaż i ukończyłam podstawowy kurs ale bardziej dla siebie. Wiele klientek podziwia moje makijaże, wielu osobom pomagam w nauce makijażu, panie widząc moje stylizacje paznokciowe wzdychają i widzę, że bardzo często klientki same chciałyby coś takiego co akurat ja noszę, pytają o porady, doradzają się w doborze kolorów, stylizacji itp. Jednak osoba u której pracuje hamuje mój rozwój poprzez upominanie mnie przy klientkach, nie dlatego że ma rację tylko dlatego, że teoretycznie wie "najlepiej" i boi się o siebie, widzę to nie tylko ja ale i pracownice salonu jak i klientki, dla których niezręczną sytuacją jest kiedy właścicielka wyrywa mi klientkę, albo wyrywa narzędzia i "poprawia" przy klientce, czy wrecz cofa klienta by wtracic swoje 3 grosze.
Postanowiłam, że chciałabym otworzyć nowoczesny Nail & Make-up Room dla młodych kobiet, odważnych lubiących poszaleć na paznokciach czy z makijażem. Byłoby to miejsce nie tylko dla odważnych osób, raczej dla każdej, która potrzebuje profesjonalnej porady czy usługi...Chcialabym wraz z programem komputerowym dobierać metamorfozy, kolorystykę makijaży, w oparciu o analizę kolorystyczną. Fajnie gdybym znalazła lokal przy fryzjerce. W mojej ofercie byłyby Makijaże w różnych stylach typu fashion, glamór itp. do sesji zdjeciowych, wieczorowe, ślubne, dzienne, biznesowe itp, do tego stylizacja paznokci: żel, akryl, hybryda i np. henna z regulacją. Z tym że najbardziej nastawiona byłabym na Makijaż, z którym również w dniach mniej obłozonych dojeżdżałabym do klientek. Oczywiście fajny nowoczesny wystrój, miła atmosfera, profesjonalizm i kompetencja. Część rzeczy już mam jesli chodzi o kosmetyki i wyposażenie, także byłoby latwiej, ale chciałabym jeszcze się doszkolić i wiadomo wystroj. Myślicie, że coś takiego miałoby wzięcie? Do tego prowadziłabym stronę ze zdjęciami, Facebooka już prowadzę, metamorfozy przed i po, ładne zdjęcia makijaży i paznokci, które by zachęcały. W danym momencie strona istnieje od marca i ma 478 polubień a najczęstsza grupa wiekowa, która odwiedza profil to 18-24

nanami7
09-05-2014, 10:32
To już sobie sama odpowiedziałaś na pytanie :)
Wiesz czego chcesz, masz super pomysł, wiec działaj dopóki nic Cie na hamuje. Bo chyba dzieci jeszcze nie masz? Chociaż jak sie chce realizowac plany i marzenia to dzieci w niczym nie przeszkadzają. Ja koncze w tym roku 25 lat i od 3 marca prowadze działalnosc (same pazurki poki co) i nie bylo jeszcze chwili w ktorej bym żałowała, że odeszłam z mojej poprzedniej pracy (Gabinet Pielegnacji Dłoni i Stóp). Klientki poszły za mną, pojawiły sie nowe, te nowe przyprowadziły koleżanki i tak idzie... Działaj ! :)

samaron
09-05-2014, 11:14
LadyJenowa - znaki zapytania faktycznie nie są potrzebne - jest konkret, teraz tylko plan działania wcielasz w życie a my trzymamy kciuki :)

LadyJenova
09-05-2014, 13:12
Matko dziewczyny dzięki za słowa otuchy :) Wiecie jak to jest z początkami bywa trudno są obawy, ale wiem też że za 850 zl mies. jak to dostałam w zeszłym miesiacu na dłuższą metę się nie da :) Stąd pomysł na własny salon :) Najgorsze jest to ze nie mam kapitału na to są jakieś dotacje które można uzyskać ale po otwarciu firmy? Bo teraz jakbym miała być 3 mies. bezrobotna i za jakie 4 otworzyc salon, to raczej po wakacjach juzz sie nie oplaca bo teraz jest sezon na to co o tym myslicie??

Sylwia87
09-05-2014, 13:46
Można dostać dotację na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W tym celu musisz się udać do Biura Powiatowego odpowiedniego dla miejsca zameldowania i złożyć wniosek o nadanie numeru producenta, ale musisz zarejestrować tam firmę, nie siebie jako osobę fizyczną. Później złożyć wniosek o dotację. Terminy i inne informacje udzielą Ci już na miejscu. Podaję link do broszury, trochę nieaktualna, bo z PROW 2007-2013, teraz jest PROW 2014-2020, ale może nic się nie zmieniło. Nie za bardzo jestem w temacie, bo już tam nie pracuję. Kod PKD dla usługi to: 96.02.Z Fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne, ewentualnie: 96.09.Z Pozostała działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana

Poczytaj, może Ci się uda.
http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/Publikacje-biblioteka/Broszura_dz_312_sierpien_2011r.pdf

Iwona Oleksy
09-05-2014, 15:49
jesli ja znalazłabym kogoś takiego do wspołpracy w moim mieście to salon świetnie by sie uzupełniał - nie chcesz czasem mieszkac w Ełku? ;)

uda się jeśli zbierzesz sie w sobie i postanowisz
rozejrzyj się czy nie ma jakiś dotacji może

reniusia1002
10-10-2016, 00:42
Dotacje sa i zawsze będą.
swietny pomysl uwielbiam kreatywnych odwznych ludzi.
Jestem pewna ze Ci się uda.
Mysle ze z czasem znajdziesz albo wspolniczke albo pracownice i jak będzie kompetentna i taka pelna zapalu jak Ty to zrobicie dobry biznes.
oczywiście ze Ci się uda bo masz checi jesteś pelna zapalu i widać ze brniesz do wyznaczonego celu a takim osobom zawsze się udaje.
a z czasem uznasz ze to najlepsza decyzja w Twoim zyciu otwarcie własnego biznesu przy ewentualnej współpracy drugiej osoby.