PDA

Zobacz pełną wersję : Rurki do kształtowania krzywej c



dziubejek
24-08-2009, 22:01
Witam serdecznie.
Z racji tego , że się dopiero uczę upiększać pazurki, jeszcze nie wiem "co do czego i z czym". W poszukiwaniu najpotrzebniejszych mi materiałów znalazłam na allegro RURKI DO MODELOWANIA KRZYWEJ :
A&P RURKI DO MODELOWANIA KRZYWEJ C - KOMPLET (712108098) - Aukcje internetowe Allegro (http://allegro.pl/item712108098_a_p_rurki_do_modelowania_krzywej_c_k omplet.html)
Czy ktoś wie czy zdają egzamin, czy rzeczywiście ułatwiają pracę? Jak nimi nakładać żel lub akryl?

donna69
24-08-2009, 22:07
hmmmmm,ja co prawda ich nie uzywalam,ale z wielu opowiadan wiem ze nie zdaja tak 100 %-owo zadania.

dla poczatkujacych jest chyba pincetka lepsza

monia2711
24-08-2009, 22:09
hhhmmm:huh:czy ktoś coś więcej powie o tych rurkach??

ivonna70
24-08-2009, 22:17
Ja jakiś czas temu je kupiłam. Trzeba się nauczyć nimi pracować. Na początku szło mi to jak krew z nosa, ale nie śpiesząc się można łady tunel zrobić.

dziubejek
24-08-2009, 22:17
jak kształtować krzywą pęsetą?

donna69
24-08-2009, 22:19
sa to specjale proste pincetki z wydluzonymi dzobkami po prostu sciskasz modelaz od wolnego brzegu tak aby utwozyl sie tunelik

dziubejek
24-08-2009, 22:22
Sprytnie :)

elinka
27-08-2009, 16:25
do tuneliku dobre są

Agnieszka Praska
27-08-2009, 16:31
ja rurkami teraz prostuje tunel jak za bardzo zaszaleje zaciskarka:skacze: ale zeby tunel formowac to cierpliwosci bym nie miala;)

aga
27-08-2009, 17:38
Mi by sie chyba przydały bo ja bez długopisu ładnie tunelu ukształtować nie umiem;P

Zuzanna Rzeszewska
27-08-2009, 23:02
Rurek nie używałam nigdy, zaciskam pincetą.
Myślę, że rureczki to już wyższa szkoła jazdy.

stella
27-08-2009, 23:10
jeszcze nie pracowalam na rurkach, i sama jestem ciekawa czy ktos doswiadczal tego urzadzonka??!!

mala
29-08-2009, 22:24
dziewczyny rurka towcale nei wyzsza szkola jazdy
dzis pracowalam na nich
a wiec jak akryl juz zasychal to podklada sie wybrany rozmiar rurki pod spod i palcami dociska do tego akryl.trzyma troche i wyjmuje i zostaje piekny tunel.potem tylko zaciskarka tam gdzie sie konczy naturalny pazurek po bokach przycisnac i wychodzi piekny tunelik

kasiasssss
29-08-2009, 22:27
a jak sie pracuje na zelach to tak samo?

mala
29-08-2009, 22:30
oj na zelach to nie wiem ale podejzewam ze tez tak samo
ze musisz troche do lampy zeby sie zel zcial a potem pod spod rurke docisnac i znow do lampy jak sie ladny tunelik zrobi

Gość
30-08-2009, 10:21
a jak sie pracuje na zelach to tak samo?


ja próbowalam na zel ale nie idzie-przynajniej na formie bo trzeba podłożyć jak żel jest "zmrozony" (czyli jesli byl przez kilka sekund w lampie) rurki kleją sie do form , eeeeee... ja nie daje rady, najlepiej sprawdzaja sie na akrylu...
może przy tunelowych tipsach dałoby rade, ale wątpie, tak jak mala pisała trzeba się bawic w wkładanie i wyciaganie;P

przy zelu lepiej uzyć zaciskarki:) ale przy formie... bo przy tipsach to nie wiem czy tips sie podda:/:

Chocolata
30-08-2009, 10:27
Przede wszystkim one nie służą do nakładania żelu czy akrylu jedynie do zaciśnięcia na nich akrylu (podczas schnięcia) by uzyskać piekny tunel . Gdzieś wyczytałam, ze dziewczyny radzą sobie podkładając zamiast nich nakrętki z długopisów itp. ;)

donna69
30-08-2009, 10:43
zelik tez sie da zaciskac,ja to robie non stop,bo wiekszosc babek ma plaskie te pazurzyska.
ale na rurkach nie probowalam tylko pincetka,idzie super.
pierw szkielecik troszke przymrozic i cak przy wolnym brzegu pare sekund przycisnac jadac dalej do wolnego brzegu.
potem znowu do lampy i juz.

Agnieszka Praska
30-08-2009, 10:48
woszczurku podklej sobie jajeczko fo formy to rurka sie nie przyklei;) zel tez sie da tylko musi sie lekko zmrozic w lampie ja po 5sekundach wyciagam i zaciskam tunelik;)

na tipsach nie uzywa sie ani zaciskarki ani rurek:P


ja zaciskam szkielet zaczynajac od wolnego brzegu naturalka :)

Gość
30-08-2009, 19:37
woszczurku podklej sobie jajeczko fo formy to rurka sie nie przyklei;) zel tez sie da tylko musi sie lekko zmrozic w lampie ja po 5sekundach wyciagam i zaciskam tunelik;)

na tipsach nie uzywa sie ani zaciskarki ani rurek:P


ja zaciskam szkielet zaczynajac od wolnego brzegu naturalka :)
kochana:) bez jajeczka to ja nie robie. poza tym pod moja forme to nawet szpilka nie wiejdzie bo ja koniec formy zaciskam. poza tym to żeby zrobic ładny ładny tunel i żeby klientki nie wtreszczały to formę przyklejam tez pod spodem na opuszku pacla (tu gdzie linie papilarne) i wtedy forma sama przyjmuję ładnu kształt, troszkę pomagam sobie zaciskarką i gotowe:D

ale dzięki za rady:przytul:

Agnieszka Praska
30-08-2009, 19:45
zrob kiedys foto takiej zalozonej formy bo takiego sposobu jeszcze nie widzialam:D

kasiasssss
30-08-2009, 22:14
no wlasnie,ja sprobuje z penseta moze sie uda:skacze::skacze:

stella
30-08-2009, 22:20
a ja jakas zacofana, zaciskarke uzywam czesto jest ok, ale tych rurek to naprawde nie kumam !!!

mala
31-08-2009, 01:07
a ja jakas zacofana, zaciskarke uzywam czesto jest ok, ale tych rurek to naprawde nie kumam !!!
jak ci podescznie akryl to zdejmij forme
rurke odpowiedniej grubosci podluz pod pazurka i palcami docisnij do niej akryl.i na tej rurce utworzy ci sie piekny tunel8k

elinka
31-08-2009, 20:25
ja ogólnie myśle że zaciskarki są lepsze

Agnieszka Praska
31-08-2009, 22:01
nie zawsze dlatego ze czasmi mozna przesadzic i pozniej na szybko trzeba tunel wyprostowac, ja zazwyczaj robilam to koncowka pedzla kompaktu za rada instruktorki:)

mala
31-08-2009, 22:17
na rurce wyjdzie ci piekny tunelik a zaciskarka mozesz pazurka pieknie zwezic po bokach

mala
31-08-2009, 22:20
taki tunlik wychodzi na rurkach

stella
31-08-2009, 22:22
musze kupic, i poprobowac, fajny tunelik mala bravo !!!

kasiasssss
31-08-2009, 22:25
a na zelach tez da rade czy nie?

mysza31
05-10-2009, 17:38
mam pytanko a gdzie i za ile mozna kupić taką zaciskarkę???

sylwia-p_86
05-10-2009, 17:53
Euro fashion - SKLEP (http://www.eurofashion.com.pl/skleppliki1/kategorie.php?duzy=4571&waluta=PLN&lang=pl) ja swoja tam kupiłam i mam dokładnie taką.Możesz też zapytać w hurtowniach w swoim mieście lub w skepach medycznych.;]

centerbeauty
05-10-2009, 18:39
mam pytanko a gdzie i za ile mozna kupić taką zaciskarkę???


Center-Beauty (http://www.centerbeauty.pl/sklep.php?pokaz=szczegoly&id_t=316&pid=0) - to bezpośredni link do zaciskarek dostępnych w naszym sklepie zapraszam serdecznie :)

---------- Dodano o godzinie 17:39 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 17:38 ----------


a na zelach tez da rade czy nie?

kasiasss jak najbardziej przy żelach na formie zaciskamy tunel :)

vanilia89
24-05-2010, 20:02
A mnie zawsze zastanowiało ... " jak zrobic ten tunelik ? "
Teraz z pewnością spróbuję Waszych sposobów ^_^

kotek2121
30-05-2010, 22:48
Zawsze miałam smaka kupić te rurki i je wypróbować ale tyle osób mówiło mi że idzie podobne efekty uzyskać zaciskarką że jakoś jeszcze ich nie kupiłam chyba się jednak skuszę po waszych opiniach ^^:D

Latika
01-06-2010, 00:47
ja własnie uczę się zaciskać tą penseta z dziubkiem bo mam ją z przedlużania rzęs od znajomej i że nigdy jej nie używalam postanowilam próbować.Nie powiem-niby to takie proste a jednak na 5 paznokci 2 tunele ładne wyszły hehe :Pale z każdym pazurkiem wychodzi coraz lepiej i ię zaczyna "wyczuwac" kiedy,jak itd

tusia
01-06-2010, 08:38
ja juz zamówilam sobie te rurki:tany:

KaMiLaC.
01-06-2010, 08:43
Tusia gdzie zamowilas??
bo tez sie zastanawiam, bo widzialam jak piekny tunel na nich wychodzi :] ale ciekawe czy dopasuje rurke do swoich koslawcow?? :huh:

tusia
01-06-2010, 09:46
ja widzialam jak Kasia Zbroinska nimi manewruje u robi pieeekny tunel:D i napaliłam sie na nie a zamówilam je oczywiscie w najlepszym butiku pod słoncem"Samaron nails":tany::cool:

goslava
01-06-2010, 10:26
Tusia gdzie zamowilas??
bo tez sie zastanawiam, bo widzialam jak piekny tunel na nich wychodzi :] ale ciekawe czy dopasuje rurke do swoich koslawcow?? :huh:

kamila w opakowaniu jest 5 rurek wiec nie ma sily zeby nie dopasowac ktorejs z nich:)

samaron
01-06-2010, 14:04
W opakowaniu jest 6 rurek, różnych szerokości,
ale tak jak z tipsami, zdarzają się extremalnie szerokie bądź malutkie paznokcie i trudno tipsa wpakować.
W rurkach o tyle prościej, że np do końca nie trzeba zaciskać albo bardzo do końca i wtedy wychodzi super-mega-extra tunel pogłębiony:D

Gość
01-06-2010, 14:11
Tusia gdzie zamowilas??
bo tez sie zastanawiam, bo widzialam jak piekny tunel na nich wychodzi :] ale ciekawe czy dopasuje rurke do swoich koslawcow?? :huh:
kamila.. ja mam te rurki i ich n ie używam... moge ci je dać :)
taka mała rekompensata za czuwanie nad moją budową :D

KaMiLaC.
01-06-2010, 14:24
a zamówilam je oczywiscie w najlepszym butiku pod słoncem"Samaron nails":tany::cool:

buheheheeh no tak :D jak moglam nie wiedziec:sciana:

Sami tak pięknie zachwalasz ten "super-mega-extra tunel ", ze az przyjme od Woszczura te rury :haha:
Iza:*
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

kiniek
05-06-2010, 11:16
rurki tak - jeśli ktoś umie na nich pracować, ja osobiście definitywnie wole pęsetę niż zabawę z tymi metalowymi potworami :P ale to kwestia gustu :)

kasiasssss
06-06-2010, 13:27
ja szukam duzej pensety,sprobuja nia sie pouczyc zaciskac

Gość
06-06-2010, 13:29
duża zwykła pensete dostaniesz w sklepie medycznym za ok8zł albo nawet w dobrze zaopatrzonej aptece... albo w sklepie elektrotechnicznym :D

np taką http://dlapacjenta.pl/sklep/product_info.php/manufacturers_id/53/products_id/1118 ja taką robiłam na począku i wcalenie była zła

kasiasssss
06-06-2010, 13:30
dzieki woszczurku poszukam,

hairkama
15-06-2010, 11:57
zgadzam sie rurki sa dla tych ktozi umieja na nich pracowac a kto nie umie i chce sie nauczyc niech przygotuje paczke Kalms-u heeh na uspokojenie:) ja swoje oddalam kolezance a sama jak musze zrobic na szablonie to posluguje sie penseta z EF rowzniez fajne mozna nabyc w rossmanie za niska cene okolo 15-16 zl:)

paznokietek1000
15-06-2010, 12:08
ja tez pracuje na pęsecie, jakoś tak do tych rurek nie mam przekonania, a i pęseta mnie czasami zawodzi, bo się zagadam, jak to ze mną zwykle bywa i nie mam co już zaciskać, ha ha

samaron
15-06-2010, 14:56
Ja posługuję się zarówno zaciskarką jak i rurkami, którymi nawet poprawiam założoną formę i je uwielbiam:D

sylla
24-07-2010, 15:16
Myślałam o rurkach ale stwierdziłam , że jak na początek to sprawie sobie dobrą zaciskarkę .
Właśnie przymierzam się do jej kupna. Jeszcze mi nie była potrzebna do tej pory bo pracowałam wyłącznie na tipsach. Ale wczoraj i dzisiaj trenowałam trochę na formie i stwierdzam że jednak nie da rady bez zaciskarki. Chciałabym takie ładne tuneliki robić jak tu wyżej na zdjęciu są pokazane.Pozostaje tylko zakup odpowiedniego sprzętu i trening.
Jeszcze raz napiszę , ze to forum jest nie zastapione jeżeli chodzi o informacje:ok:

farbstift
24-07-2010, 21:13
sylla, póki nie zakupisz sprzętu, możesz zaciskać pęsetą taką zwykła, albo paluszkami:) eh a ja nadal nie kapuję jak się używa tych rurek, więc chyba pozostanę przy zaciskaniu

sylla
24-07-2010, 23:25
Dziękuje farbstift. To bardzo pomocna uwaga.
Rozumie że ukształtowany zaciskarką paznokieć nie rozprostuje się w lampie do momentu całkowitego wysuszenia?

gattina
24-07-2010, 23:35
sylla, paznokieć razem z zaciskarką wkładasz do lampy ;) i wtedy się utwardza taki tunel jak zacisniesz.

sylla
25-07-2010, 02:38
Gattina dzięki za podpowiedź. Myślałam ze żel trochę zmrożony daje się formować i pozostaje chwile w nadanym kształcie.
A tu jednak trzeba z zaciskarką do lampy.....:o
Dobrze że się w porę dowiedziałam . Dzisiaj mam eksperymentować na szwagierce. Ale bym wpade zaliczyła;(

gattina
25-07-2010, 02:41
sylla, powiem Ci, ze ja jak byłam na kursie to chyba przymrażałam z 30 sekund, a potem zakładałam zaciskarkę, z nią do lampy no i utwardzałam już normalnie. Tu tematy odnośnie tego, mogą Ci się przydać: http://forum.wzorki.info/przedluzanie-paznokci/2041-technika-budowania-tunelu-zelowego.html http://forum.wzorki.info/sprzet-do-przedluzania-paznokci/1256-zaciskarki-do-akrylu.html

sylla
25-07-2010, 16:48
Dziękuje Gattina już przeglądałam te tematy. Są naprawdę pomocne. Ale jeszcze potrzebuje praktyki. Za godzinę spróbuje po raz pierwszy z zaciskaniem pęsetą. Ciekawe jak mi pójdzie?

hassi
25-07-2010, 17:12
hm, jak z zaciskarka do srodka?
Mnie Asia Bobrowska uczyla, ze jak budujemy tunel, to na minutke wkladamy szkielecik do lampy, wyjmujemy, patrzymy czy zel sie utwardzil ale jest miekki, zaciskamy i wkladamy jeszcze raz do lampy tak by szkielet sie calkowicie utwardzil:)

farbstift
25-07-2010, 22:56
no i tak samo mi woszczurek pokazywała:) więc też nie widzę potrzeby wkładania z zaciskarką do lampy, poza tym przy zwykłej pęsecie jest to niemalże niewykonalne:)

gattina
25-07-2010, 23:00
Mi jak pokazywała instruktorka na kursie to pierw 30 sekund, a potem zakładałam zaciskarkę i z nią dalej utwardzałam w lampie. Więc mówie tak jak wiem z kursu.

Emilia B.
26-07-2010, 07:22
jeśli chodzi o czas to kwestia żelu-jeden będzie potrzebował 20 sek inny 30 :) Trzeba wyczuć ten na którym się pracuje ;)

sylla
26-07-2010, 11:15
Hmmm
No nie było to takie łatwe jak się spodziewałam.
Chociaż przyznam szczerze , że jak trenowałam na mojej siostrze tomi pięknie wychodziło. I w sumie jak zrobiłam mężowi jednego pazura przedłużonego na formie to też się fajnie trzymał i tunel był nie najgorszy. Jak wczoraj trenowałam na szwagierce to jakoś dziwnie żel nie chciał mi się trzymać na jej pazurkach. Oczywiście były zmatowione i odtłuszczone . A jednak przy zaciskaniu żel zaczynał odstawać od paznokci . Nie wiem co było tego powodem?

Anika
27-07-2010, 14:59
Sylla ale jak ten żel odstawał od tych paznokci?? Bo jak w kącikach to może za mało żelu położyłaś??

sylla
27-07-2010, 16:50
No właśnie tak bokami odłaził. Pewnie było go za cienko. No i jak zaczynałam zaciskać to już w ogóle wszystko się pie....yło:why:. Potem to już całkiem zrezygnowałam z zaciskania . Bo to miały być dosyć krótkie pazurki i mocno zaokrąglone więc... Dałam sobie siana z tym.
Ale szkoda że mi nie wychodziło:porazka:.
Jednak nie zrażam się . Myślę , że następnym razem będzie lepiej.
Zastanawia mnie czy to rzeczywiście była za cienka ta warstwa czy coś innego?
Bo i bez zaciskania mi się żel nie bardzo chciał trzymać pazura naturalnego.

Anika
27-07-2010, 18:02
Lepiej położyć więcej żelu i później nadmiar wypiłować :) Przyszło mi jeszcze do głowy że może formę miałaś źle podłożoną.tym bardziej że piszesz o mocno zaokrąglonych paznokciach, gdzie na podłożenie formy trzeba zwrócić szczególną uwagę. Czasami trzeba ją odpowiednio dociąć, żeby idealnie pasowała do naturalnego paznokcia. Wiem z własnego doświadczenia :) Na początku się tyyyyle naprzeklinałam, ale dziewczyny z forum pomogyły i teraz jest gitara :D Nie wyobrażam sobie życia bez form!! :)
Sylla zwróć uwagę na prawidłowe podłożenie formy szczególnie po bokach i daj znać :)

sylla
27-07-2010, 18:14
Dzięki Anika. Formy podkleja lam po kilka razy bo rzeczywiście coś słabo mi szło to podkładanie. No wiesz to dopiero początki nie spodziewałam się , że wszystko tak gładko mi pójdzie. Musiałabym się nie znać:spalony:.
Ale łatwo nie było by naturalne pazurki były bardzo krótkie i nie najlepiej formy przylegały.
Pozostaje tylko zakasać rękawy i dalej ćwiczyć:bruce:.

Anika
27-07-2010, 19:02
Trzymam kciuki Sylla!! :)

Aliz
10-05-2011, 19:59
a ja gdzieś w gazecie wyczytałam, że właśnie tipsom można ładnie tunel zgiąć właśnie za pomocą tych rurek:P

Elizabeth76
11-05-2011, 11:07
a ja gdzieś w gazecie wyczytałam, że właśnie tipsom można ładnie tunel zgiąć właśnie za pomocą tych rurek:P

http://forum.wzorki.info/przedluzanie-paznokci/2041-technika-budowania-tunelu-zelowego-termiczne-formowanie-tipsow.html

sylla
15-05-2011, 22:12
Co do tunelu to mi już całkiem sprawnie idzie. Co prawda nie jest to jeszcze mistrzostwo ale coraz lepiej... coraz lepiej.....
Chociaż mam jeden problem. Mam wrażenie, ze mam nieodpowiedni żel do budowania szkieletu. Jak żel się trochę zmrozi to zaciskam go samozaciskową pęsetą i tak do lampy na dwie minutki. Tunel wychodzi super ... ale potem mam wrażenie , ze się prostuje. Coś chyba z tym moim żelem jest nie tak...

xCombination
17-05-2011, 23:02
Sylla, robię identycznie jak Ty i też mi się wydaje że ten tunel się potem trochę rozłazi. :( może się tak dzieje bo za późno zaciskam?

stefcia92
12-10-2012, 09:58
ja chyba też nie potrafię ;/ ale będę próbować :)

podkładam rurkę i staram sie zacisnąć zel palcami ale on i tak sie rozłazi a pozniej ejszcze peka na bokach ;/ chyba do tego byla by dobra lampa tunelowa. zeby mozna bylo zacisnać w lampie.

nanami7
12-10-2012, 16:33
Sylla ja tez tak mam :/: czasami super wyjdzie ale w wiekszosci sie prostuje. Nie wiem o co chodzi, moze ktos bardziej doswiadczony sie wypowie w tej kwestii :)

Shonali
17-10-2012, 01:23
Ja wprawdzie nie zaciskam żelu, ale gdzieś mi się obiło o uszy, że trzeba zaciskać również kolejne warstwy żelu. Wtedy się nie rozprostuje.

Jak potrzebuję mocny tunel to jadę akrylem i z głowy :)

reniusia1002
06-10-2016, 00:47
ja tez miałam problem z tymi rurkami nawet nie wiem czy był sens kupowania ich.raczej nie będę często ich uzywac.