PDA

Zobacz pełną wersję : Pracownica w Salonie-Na jakich zasadach zatrudnić??



murbania
02-11-2014, 16:27
Dziewczyny muszę sobie zatrudnić pomoc do Salonu o tak na 4 godz dziennie.
Czytam myślę i zastanawiam się na jakich zasadach ją zatrudnić, bo opcji jest wiele.. np na czarno, na umowe o pracę 1/2 etatu, umowa zlecenie, o dzieło, umowa cywilnoprawna, czy jeszcze jakie inne możliwości.
Druga rzecz to jak sie rozliczać z pracownikiem, czy stawka stała, czy sam procent, czy pół na pół.
Pytanie do dziewczyn które zatrudniają w swoich salonach pracowników. Jak jest u was, co jest najbardziej ekonomiczne żeby wilk był syty i owca cała..

:cisza:proszę wytężyć umysły bo sprawa raczej pilna

a w ogóle to witajcie ponownie po mojej długiej nieobecności:skacze:

sandrus
02-11-2014, 21:46
Zatrudniając na 1/4 etatu na umowę o pracę na najniższą krajową bedziesz miała ok 150zł kosztów wynikających z zatrudnienia pracownika.

latac dzień w dzień do pracy na 4 godz.to mimo wszystko ja chciałabym zeby mi sie to "opłacało":P
jeśli jestes w stanie zagwarantować jej prace a nie nudzące siedzenie i "omiatanie"Twojego miejsca pracy to myślę,że 40% i przywileje wynikające z umowy o prace powinny starczyć.

Jesli mały ruch to moze kwota wynikająca z umowy(ok.420zł) i 10/15% od usług?

Selenna
03-11-2014, 00:30
Co ta zatrudniona osoba miała by robić?to co ty? czy po prostu przynieś podaj....:] bo jeżeli to co ty i masz obroty to popieram koleżankę powyżej :P

murbania
03-11-2014, 22:13
chodzi mi raczej o zmianową, 14 -18 ona sama zostaje i robi co tam się akurat jej trafi, porządek to samo przez sie rozumiemy że tez trzeba zrobic. Plus dodatkowo w gorących okresach jakies nadgodziny.

Ja sama już nie ogarniam, mąż na morzach, dwójka dzieci szkolna i przedszkolna. Wcześniej miałam opiekunke do dzieci, ale za mało mam czasu dla nich tym bardziej że wracam do domu i padam na pysk a tu pobawić się trzeba, pomóc w lekcjach, obiad na jutro ugotować, sprawy pozałatwiać ech..