PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzęt do fotografowania makijażu



Marilyn*
27-11-2014, 09:52
Nie od dziś wiadomo, że makijaż jest ciężki do wychwycenia zwykłym aparatem, kolory są przekłamane, jaśniejsze, i cały efekt naszej pracy na marne. Myślę, że temat będzie przydatny nie tylko dla mnie :) Zastanawiam się wlasnie nad kupnem dobrej lustrzanki, myślalam o Canon EOS 600D? Moze macie z nim jakies doswiadczenia lub polecicie cos innego? Ja mogę polecic Wam lampę RING na statywie, bardzo ułatwia pracę :ok:

Dziewczyny jakie aparaty polecacie do fotografowania makijażu? Jakie oświetlenia? Triki?

stefcia92
09-12-2014, 08:15
dołączam się do tematu również jestem zainteresowana kupnem jakiejś fajnej nie za drogiej lustrzanki :P .... ale nie mam bladego pojęcia na ten temat .

Marilyn*
09-12-2014, 18:47
Ja myślałam o Canon EOS 600D , koleżanka ma i sobie chwali ;]

sylla
10-12-2014, 12:21
Faktycznie sfotografowanie makijażu jest niezwykle trudne.
Mam aparat Panasonic Lumix.
Efekty były marne. Ale kupiłam lampę pierścieniową i jest o niebo lepiej.
Myślę że oświetlenie jest najważniejsze. Oczywiście pomijając dobry aparat :)

laola
06-02-2015, 19:14
Nie od dziś wiadomo, że makijaż jest ciężki do wychwycenia zwykłym aparatem, kolory są przekłamane, jaśniejsze, i cały efekt naszej pracy na marne. Zastanawiam się wlasnie nad kupnem dobrej lustrzanki, myślalam o Canon EOS 600D?
Każdym aparatem można zrobić zdjęcie, kwestia odpowiednich ustawień, nie wiem czy wiesz, ale w lustrzance też je trzeba będzie ustawiać. Jeśli zwykłym kompaktem nie potrafisz zrobić dobrego zdjęcia, to lustrzanką tym bardziej nie będziesz umiała.

taraxa
12-02-2015, 16:27
Nie od dziś wiadomo, że makijaż jest ciężki do wychwycenia zwykłym aparatem, kolory są przekłamane, jaśniejsze, i cały efekt naszej pracy na marne.
Jeśli dobrze ustawiony aparat (nawet kompaktowy) przekłamuje kolory to znaczy, że winne jest oświetlenie. Wymiana aparatu nic w tym wypadku nie da :D

Maleneka
18-05-2017, 09:43
Jeśli mowa o lustrzance, to polecam dobry, stałoogniskowy obiektyw o dobrym świetle. Przesłona 1,8 to super rozwiązanie - to im mniejsza jest ta liczba, tym większe staje się rozmazanie tła poza fotografowanym obiektem. Mam starego Canona 400D i właśnie taki obiektyw i radzi sobie wyśmienicie. A przekłamania kolorów - no tutaj zaradzi tylko odpowiedni balans bieli - robienie zdjęć w RAWach i ustawianie w PS.

matimaks
19-06-2017, 14:32
tak zwykle aparaty zjadaja duzooo make up u

whet
28-01-2018, 00:54
canon 6D+ obiektyw 50 mm 1.4