PDA

Zobacz pełną wersję : praca i forma zatrudnienia odpowiednia dla pracownika i pracodawcy



interesant
21-01-2015, 19:45
Witam czytałem tutaj ostatnio temat o formie pracy w salonie chciałbym dowiedzieć się jakiej umowy wy Panie oczekujecie od salonu.

czy wystarczającą formą jest np. 400zł miesiąc plus prowizja 25-30% procent od salonu czy też wolicie inne rozwiązania?

Może nadmienię że poszukuję złotego źródła które będzie mogło uszczęśliwić obie strony :)

ashley2020
01-02-2015, 19:56
Szczerze mówiąc trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie.
To zależy jak dany salon prosperuje czy dopiero Pan wprowadza paznokcie do salonu, ilość godzin do przepracowania, forma umowy na papierze (zlecenie, pół etatu, etat), czy stylistka ma mieć swoje produkty itp. itd. Zależy też czy chce Pan zatrudnić osobę z większym stażem, czy początkującą.
Dla osoby doświadczonej 400zł + prowizja może być niewystarczająca, ale jak komuś zależy na pracy to i takie warunki przyjmie. Ale to dosyć indywidualna sprawa.
Jak pracowałam na nowym punkcie w galerii na umowę zlecenie, ale godzin było dość sporo, klientek mało, a ceny dość wysokie, więc więc wychodziłam ponad 1000 zł.
Zaś z kolei w innym mniejszym salonie, jak mi zaproponowano kilka godzin w tygodniu brałam pod uwagę tylko stawkę godzinową.
Najlepiej przy rozmowie kwalifikacyjnej zapytać wprost na ile dana osoba liczy i na ile Pana stać by dać komuś zarobić.