PDA

Zobacz pełną wersję : Kasa fiskalna, którą polecacie ???



Marika Stylizacja Rzęs
05-02-2015, 13:50
Dziewczyny, błagam pomóżcie, siedzę któryś dzień i czym więcej czytam tym mniej wiem ;(

Termin zakupu kasy zbliża się nieubłaganie. Zależy mi na małej jednorolkowej kasie fiskalnej (realizującej rejestrację kopii wydruków na elektronicznym nośniku danych)

Zastanawiam się nad Novitus Nano E, ale tylko dlatego, że mała i obok mam punkt gdzie serwisują :I
Jedni piszą, że świetna inni, że koszmar i bądź tu mądrym kto prawdziwy, a komu za marketing zapłacono :porazka:

Izi
05-02-2015, 21:33
Ja mam Posnet Mobile HS EJ - jest mała, zgrabna, mobilna co najważniejsze dla mnie bo siedzibę mam w innym miejscu niż gabinet. Cenowo tak jak ta którą podałaś. Mam ją prawie pół roku, bezproblemowa, bateria długo trzyma - raz tylko ładowana od tego czasu.

kiwaczek2
05-02-2015, 21:58
ja biorę najtańszą, nie wnikam w szczegoły

Marika Stylizacja Rzęs
06-02-2015, 23:11
Dziewczyny, dziękuję za pomoc :) Poszłam i po prostu kupiłam :)

Zastanawiam się Izi na Twoją i moją i wzięłam Novitusa wizualnie trochę bardziej mi się podoba i to jedyna rzecz która zadecydowała o jej kupnie :)
:przytul:

parafina80
07-02-2015, 07:29
A nie występujecie o zwrot kasy do US? Bo ja zamierzam odzyskać przynajmniej część za ta kasę fiskalną.

Marika Stylizacja Rzęs
23-02-2015, 10:43
A nie występujecie o zwrot kasy do US? Bo ja zamierzam odzyskać przynajmniej część za ta kasę fiskalną.


tak, występuję, ale wszystko przede mną jeszcze, papiery, urząd w innym województwie niż mieszkam... masakra

rzęsowa
25-02-2015, 14:44
Ja mam Posnet Mobile HS EJ - jest mała, zgrabna, mobilna co najważniejsze dla mnie bo siedzibę mam w innym miejscu niż gabinet. Cenowo tak jak ta którą podałaś. Mam ją prawie pół roku, bezproblemowa, bateria długo trzyma - raz tylko ładowana od tego czasu.
mam dokładnie tą samą, jedyne co mnie wkurza top brak 2giej rolki dla mnie.. jak zrobie błąd np wbije "gotówka" zamiast "przelew" musze robić adnotacje dla księgowej osobno na kartce :(

A nie występujecie o zwrot kasy do US? Bo ja zamierzam odzyskać przynajmniej część za ta kasę fiskalną.

u Nas US się wycwanił. każdy kto składa dokumenty o zwrot musi sie liczyć z kontrolą skarbową ;]
jest trochę łażenia, i straty czasu, ale 7stów odpuścić? no bez przesadyzmu :yess:

zosia_29
26-02-2015, 10:08
Ja mam novitusa jestem bardzo zadowolona: przenośna, łatwa w obsłudze, ładna wizualnie, mała :) Polecam.

iwa1223
28-02-2015, 21:06
Ja kupiłam Elzab K10 -mała i zgrabna ;) i prosta obsługa.
a powiedzcie czy mając kasę fiskalną książka ewidencji przychodów też musi być prowadzona?

Izi
01-03-2015, 12:53
iwa nie. Kasa zastępuje właśnie książkę :)

kiwaczek2
01-03-2015, 14:37
no ale jak? a rozchody?

Izi
01-03-2015, 17:46
Kasiu książka ewidencji przychodów (czyli sprzedaży) a nie Podatkowa Książka Przychodów i Rozchodów ;) Chodzi o tą księgę, którą mają obowiązek prowadzić osoby nie posiadające kasy fiskalnej. Z kasą już nie trzeba bo sprzedaż widnieje w raportach.

kiwaczek2
01-03-2015, 22:29
ah to male coś co się wpisuje z każdego dnia . OK :D

zosia_29
02-03-2015, 15:02
Jak najbardziej książkę sie prowadzi i wpisuje do niej nie każdy raport dobowy tylko cały raport okrsowy (miesięczny) takie ułatwienie :)

iwa1223
02-03-2015, 20:25
jestem na ryczałcie więc obowiązywała mnie ewidencja przychodów, pytałam bo jeden księgowy powiedział mi że nadal mam pisać a drugi że nie i to mnie trochę zmyliło :) dziękuję za odpowiedzi :):kooffa:

zosia_29
03-03-2015, 15:53
iwa poczytaj sobie ordynację i zadaj pytanie jak nie wpiszesz do książki to jak chcesz PIT rozliczyć.... :P

kiwaczek2
03-03-2015, 22:15
a jak jest z wbijaniem przelewów na kasę? w ten dzień co mi przyjdzie przelew czy w danym miesiącu tylko? bo tez juz mi co ksiegwy to inaczej. chyba ze o tym tez jest napisane gdzies.

Ladyss
04-03-2015, 09:32
zosia ale na ryczałcie podatek płacimy od przychodu a nie dochodu, dlatego tutaj żadna książka nie jest potrzebna.

Izi
04-03-2015, 10:07
Nie jestem pewna w tym temacie więc nie twierdzę że mam racje ale wydaje mi się totalną głupotą gdyby kazano wykazywać przychody w raportach kasowych, potem drugi raz to samo w ewidencji sprzedaży a potem po raz trzeci to samo w PKPiR (czy innym miejscu). Aż tak skarbówka chyba nas nie męczy ;) Może na tych ryczałtach to inaczej, nie wiem bo do czynienia nigdy z tym nie miałam :huh: Najlepiej dowiadywać się u źródła gdy jest jakaś niepewność.

rzęsowa
04-03-2015, 21:36
a jak jest z wbijaniem przelewów na kasę? w ten dzień co mi przyjdzie przelew czy w danym miesiącu tylko? bo tez juz mi co ksiegwy to inaczej. chyba ze o tym tez jest napisane gdzies.

mnie pani w US powiedziała tak:

"była usługa, musi być nabite zaraz po skonczonej pracy. to jak sie rozlicvzacie zklientką to US nie interesuje. moze byc gotóka, przelew, czek, karta obojętne. To kiedy klientka zapłaci i czy wogóle ureguluje to juz inna para kaloszy. nabite na kase ma być zaraz po usłudze. paragon z funkcją PRZELEW"

gorzej gdy klientka spotyka sie z nami dajemy paragon na dany dzien a przelwe wpływa na nast miesiac
ja robie adnotacje do paragonów (mam czystą kartkę A4 do kóej przypinma raporty dobowe i miesieczny, w srodku mam adnotacje ile czego z datą kazdego dnia)

np 2marca miałam 1 paragn przelewowy, dostaje go klientka ale spisuje nr paragonu i na kartce A4 wpisuje datę 2 marca przelew Imie i Nazwisko KLientki
jesli nie dotrze w marcu, tylko w kwietniu, spisuje datę kiedy wpłynął i na kolejnym rozliczneiu miesiecznym z nowymi raportami doboymi i miesieczym przy dacie wpływu wpisuje (np 14 kwioetnia przelew od pani XYZ z paragonu nr "Ź" wystawionym w dniu 2 marca)

kiwaczek2
04-03-2015, 22:32
skomplikowane. bleeee. nie nadaję się do bycia pania sklepową, ja jestem rozkojarzona jak mało kto....

bo jak sprzedam towar a nie usługę , to najpierw przelew potem paragon, ale wlasei kiedy to "potem"/
Księgowy moj mowi ze tego samego dnia co przelew przyszedł, no ale przeciez kurde to jest czasem niemozliwe, no kurde robotem nie jestem :)

karinam
10-04-2015, 15:57
Wiem, że z kas korzystamy wszystkie już od marca, ale wypowiem się także. Ja mam firmy Novitus, model Mala Plus. Wzięłam taką, bo najtańsza na jaką natrafiłam w moim mieście. US wrócił mi za nią 700zł. Niestety, jeśli w ciągu 3 lat zrezygnuję z prowadzenia działalności to muszę tę kwotę zwrócić. Ciekawostka: w pierwszy dzień użytkowania kasy miałam kontrolę z US -_-. Powariowali... W ogóle gdybym wiedziała (zakładając firmę rok temu), że będę musiała posiadać kasę fiskalną, to bym nie otwierała działalności.

rzęsowa
11-04-2015, 13:35
...Ciekawostka: w pierwszy dzień użytkowania kasy miałam kontrolę z US -_-. Powariowali... ...
u mnie to samo, ale po około tygodniu, jak tylko złozyłam dokumenty o zwrot, trzepali mi dokumentacje od początku istnienia DG i trzymali je ponad 3 tyg

kiwaczek2
12-04-2015, 13:29
to normalne , trzepią dokumenty.
a co ci ta kasa przeszkadza? jaki to ma wpływ na to czy byś założyła działalność lub nie?

Ronka
18-08-2015, 14:34
Ja mam taką małą przenośną http://www.horeca-sklep.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_c16a45a56b2c69be2bfe10b723ffa1b5.jp g z Posnetu. Ładnie się prezentuje i jest bardzo poręczna. Sprawuje się bez zarzutu :)

Cecilia
14-09-2015, 23:17
Wiem, że z kas korzystamy wszystkie już od marca, ale wypowiem się także. Ja mam firmy Novitus, model Mala Plus. Wzięłam taką, bo najtańsza na jaką natrafiłam w moim mieście. US wrócił mi za nią 700zł. Niestety, jeśli w ciągu 3 lat zrezygnuję z prowadzenia działalności to muszę tę kwotę zwrócić. Ciekawostka: w pierwszy dzień użytkowania kasy miałam kontrolę z US -_-. Powariowali... W ogóle gdybym wiedziała (zakładając firmę rok temu), że będę musiała posiadać kasę fiskalną, to bym nie otwierała działalności.


A co w sumie ta kasa ci zmieniła? Czy to taka wielka niedogodność? Jak dla mnie posiadanie własnej DG to nie tylko kwestia niewygody z powodu kasy, ale wiele wygody no i profitów jak chociażby to, że masz ubezpieczenie. Lepiej robić cały czas na czarno? Według mnie nie! :)

majalos
25-09-2015, 09:45
Polecam ten artykuł http://funno.pl/jak-odzyskac-do-700zl-za-zakup-kasy-fiskalnej/ bo można sie dowiedzieć jak zaoszczedzić przy zakupie kasy fiskalnej.

botinka
29-01-2016, 09:34
Ja mam kasę Posnet Mobile EU ze sklepu Fiscash i jestem bardzo z niej zadowolona. Jest mała, prosta w obsłudze i całkowicie wystarcza na potrzeby mojego salonu kosmetycznego.

sosna156
20-06-2016, 11:51
Witam. Ja także polecam kasę fiskalną Posnet. Jest mała, ładna i bardzo poręczna, mieści się w jednej dłoni. Przypomina o raportach dobowych, a kopię paragonu zapisuje w pamięci, ma wytrzymałą baterię. Kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ (http://www.kasy-drukarki.pl/produkty/kasy-fiskalne/male/kasa-fiskalna-posnet-mobile-hs-ej.html)

Kaśkak
07-09-2018, 19:13
Ja osobiście gorąco polecam Elzab K10 z intermarket.com.pl (http://www.intermarket.com.pl/) . Bardzo prosta w obsłudze, ładnie wygląda no i cena nie jest duża. Myśle,że mobilna kasa na początek powinna wystarczyć

agus123
23-12-2019, 17:56
Niezależnie od tego, na wybór jakiej kasy się zdecydujesz, musisz zadbać o to, aby była zalegalizowana przez Urząd Skarbowy. To nie wszystko - uważam, że jeśli prowadzisz biznes w handlu, powinnaś rozważyć również zaopatrzenie się w terminal płatniczy. Na rynku nie brakuje firm, które posiadają je w swojej ofercie. Jest nią między innymi https://www.paytel.pl/pl/nasza-oferta/oferta-terminali/rodzaje-terminali/terminale-stacjonarne

chanah
28-07-2021, 12:36
Bardzo dobrze, że można na tym forum znaleźć również wątki o takiej tematyce. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie warto sprawdzić kasy fiskalne online to polecam ofertę tego sklepu: https://madexkasy.pl/produkty/kasy-fiskalne/ Jakiś czas temu miałam okazję zamawiać u nich nową kasę oraz terminal. Oba sprzęty świetnie się sprawdzają.