PDA

Zobacz pełną wersję : akryl robi sie zolty



mala
31-08-2009, 12:40
mam pytanko
co oze byc przyczyna ze bialy akryl robi sie po nalozeniu na pazura zolty?
czy moze byc przyczyna zanieczyszczony liquid?tzn ja obie narazie tylko kwiatki inie mam jeszcze pipetki do nalewania liquidu i szkoda mi wylewac to wlewam spowrotem (wim ze nie mozna) czy moze to byc powodem?

asia
31-08-2009, 13:10
może jeżeli liquid jest zanieczyszczony. a może pędzel? podobno czasami różne kolory liquidu wpływają na kolor masy (najczęściej są niebieskie, fioletowe, przeźroczyste i różowe), ja zawsze używam fioletowego.
oprócz tego masa może żółknąć jeżeli primer nie wysechł, a także przy promieniach uv i solarium, no ale to już jak pazurki są zrobione:)
to chyba tyle z mojej wiedzy, nic mi na myśl innego nie przychodzi:)

hmm a może po zmieszaniu firm?

Agnieszka Praska
31-08-2009, 13:30
zanieczyszczony liquid lub pedzel, pomieszanie liquidu i proszku roznych firm, za mokre kulki,

najlepiej w trakcie pracy uzywac 2 kieliszkow do liquidu jeden do czyszczenia pedzla drugi do robienia kulek:D
moje problemy sie skonczyly odkad tak robie, i plecam jeszcze porcelanowe naczynka szczelnie zamykane, mozesz przechowywac liquid w nich nie wlewajac do butelki:)

asia
31-08-2009, 13:40
sweetka ma fajny pojemnik do liquidu, wkrótce chyba się na niego skuszę. jest śliczny i zamykany.
ja z kolei używam jednego pojemnika, za to 2-3 pędzli:) do nakładania masy lubię 8, do uśmiechu 6 i patyczek chociaż i tak cały czas się wprawiam, a do kwiaciorów kociego języczka. wycieram w papier.

a agulusia orientujesz się czym szklane różni się od porcelanowego? tzn tylko wyglądem?

Agnieszka Praska
31-08-2009, 14:05
ja w chwili obecnej uzywam tylko 8 wiec musze miec czysciutki pedzel bo robie nim wszystko

wydladem, pojemnoscia i szczelnym zamknieciem:D

ja mam takie naczynka

mala
31-08-2009, 16:07
to raczej zanieczyszczony liquid
czyli bede musiala dokupic nowy do pazurkow

asia
31-08-2009, 16:39
no fakt, śliczne. w takim razie jak znajdę coś pięknego to od razu 2 wezmę za twoją radą:)

Agnieszka Praska
31-08-2009, 20:54
ja mam jeden z pb za 12zl a za drugi u mnie w hurtowni pzeplacilam bo dalam 15zl

asia
31-08-2009, 23:16
te są ładne, a powiedz jeszcze czy ta plastikowa pokrywka się nie topi/skleja ?

NOWOŚĆ ! CERAMICZNE NACZYNKO NA LIQUID + WIECZKO (718440793) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item718440793_nowosc_ceramiczne_naczynko_na_liquid _wieczko.html)

***Kieliszek naczynko na LIQUID z pokrywką*** (726683953) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item726683953_kieliszek_naczynko_na_liquid_z_pokry wka.html)

Agnieszka Praska
01-09-2009, 07:28
kieliszek nie jest szczelny i liquid odparuje;) mnie z pokrywka nic sie nie dzieje, liquid sobie stoi w naczynku na szafce i jest ok nie uzywalam tydzien i do zdjec bez problemu zdjelam pokrywke:D

Kaniusia0
16-12-2009, 19:21
kochane powiedzcie mi dlaczego zżółkł mi akryl... tzn tak zauwazyłam po pomalwaniu lakierem na koniec.... jedna ręka mi zżółkła , french doslownie byl żółty a druga ręka z frenchem była biała (ładna)... co mogłam zrobić zle?...... za wczesniej pomalować lakierem?... czy niedokladnie wypolerowalam ehhh ??
dodam jeszcze ze akryle to dopiero początek mojej przygody , zawsze robilam żele.;)

asia
16-12-2009, 19:41
ogólnie akryl żółknie od: mokrego primera, lakierów, opalania, samoopalacza, może tez zabarwić jakaś ozdoba, tu jest temacik, przenoszę:)

http://forum.wzorki.info/metoda-akrylowa/1276-akryl-robi-sie-zolty.html (http://forum.wzorki.info/1276-akryl-robi-sie-zolty.html)

maboul
16-12-2009, 19:44
może jakość akrylu pozostawia dużo do życzenia? Z jakiej firmy używasz akrylku? Może być też opcja, że paliłaś i trzymałaś w tej ręce papieroska hehe, żarcik :-)

asia
16-12-2009, 20:10
o to też faktycznie zapomniałam, papierosy tez barwią, może ta osoba której robiłaś poszła na dymka w międzyczasie?

Kaniusia0
17-12-2009, 16:47
dziękuje za przeniesienie.... i przepraszam ;)
... kupiłam sobie akryle z perfekt lady... jestem osobą niepalącą wiec od papierosów na pewno nie zżółkły ... :( robłiam wieczorem te pazurki prawą i lewą... i bylo wszytko ok ... rano sie obudzilam patrze na pazurki i jedna biala druga zółta... wiec to dziwne....

Agnieszka Praska
17-12-2009, 17:02
moglas zanieczyscic sobie liquid i jedna jest biala a druga zzolkla:)

Kaniusia0
17-12-2009, 17:17
wiem ze trzeba zwracać na to uwage, ale moge sobie dać uciąć rękę że był czysty, bo wycieram pędzelek przed włożeniem do liguidu :(((

Agnieszka Praska
18-12-2009, 07:45
czasami jak sie akryl wczepi to wycieranie nie pomoze ;) i rozupsci go wlasnie liquid
na moje oko to najbardziej prawdopodobne:D bo nie ma mozliwosci zeby ni z gruszki ni z pietruszki nagloe zzolkl

Sweet-ka
01-09-2010, 13:38
Dziewczynki musimy pamiętac aby dobrze wyczyścic pęndzel przed praca ( wymoczyc go w w liquidzie ). Bo nawet czasem jak klej się wypłukuje też powoduje żółknięcie akrylu lub przez zatyczke na pendzelek :) Dlatego dobrze jest trzymac pęndzelek do akrylu włosiem w dół jeśli mamy taką możliwośc..

klanat
01-09-2010, 14:13
Ja właśnie od dwuch dni zaczelam sie bawic akrylem i wasze informacje sa na wage złota :)

Zgredo
01-09-2010, 15:00
U mnie to własnie klej jest winien żółknięciu masy. Nawet, jeśli wydaje się, że pędzelek (marny, zresztą) nie zabrudził liquidu przy płukaniu to można okazać się, że clear nie jest tak bezbarwny, jak powinien...

MesiaszCiszy
29-10-2013, 11:59
A mnie własnie oświeciło ! mi akryl żółknie przez ...(muzyczka wskazująca na napięcie;) top coat / przezroczysty lakier ! .Jak pokryje nim gotowego pazurka to po kilku dniach zmienia mi kolor na lekko pomarańczowy lub zabrudzona żółć, jestem tego pewno bo niedawno trenowałam robienie akrylowych kwiatków i niektóre na probe pociągnęłam lakierem przezroczystym ... i te własnie maja teraz takie żółte zacieki >_< od dzisiaj podpisuje wszystko i zaczynam testowanie! po czym będzie mi żółkło a po czym nie , lakier editt dopisuje do bubli co powoduje żółkniecie ...