PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wyeliminować komary?



monkas
21-05-2015, 15:14
Co robicie? Nie mam na myśli tych na podwórku, tylko te które dostają się do domu. Kiedy jest ciepło to balkon mamy cały czas otwarty, okna również - robali całe mnóstwo. Da się im zablokować wejście bez zamykania okien? ;-)

kiwaczek2
21-05-2015, 21:55
moskitiera na okna lub nie otwierac okien

monkas
25-05-2015, 14:50
Nie otwierać okien? ;-) Moskitiera jest od zewnątrz co nie? Nie zostawia to po sobie śladów na oknie? No i jak to się utrzymuje przy naszych deszczach, wietrze? To nie jest na zasadzie cotygodniowego instalowania moskitiery od nowa?

Miłosna
26-05-2015, 18:28
Moskitiera jest najlepszym pomysłem - za porządną zapłacisz kilka dyszek, ale będzie miała mocowanie na rzepy, montaż będzie bardzo prosty, a po demontażu nie pozostawisz żadnych śladów i na spokojnie będziecie mogli dokładnie tą samą moskitierę umieścić w dokładnie tym samym miejscu.
Tak się opłaca.

chocopolish
26-05-2015, 23:03
Ja mam w domu na oknie moskitierę taką tanią z allegro i jest ok... jak grad padał zimą to się kilka dziurek niewielkich zrobiło :zab:
Ale to była moskitiera za 10zł na rzepy, więc po zimie ją wymieniłam na nową ;)
Jest na zewnątrz, nie blokuje okna w żaden sposób, łatwo się ściąga no i robale nie wlatują, także polecam :D

monkas
27-05-2015, 14:59
Jeśli mowa o rzepach to chodzi o coś takiego - Moskitiera okienna tesa? COMFORT 1,3m x 1,5m, biała - Tasmuj.pl (http://www.tasmuj.pl/257-moskitiera-okienna-tesa-comfort-13m-x-15m-biala-55388-00020-00.html) tak? No właśnie widziałam takie wersje samoprzylepne, ale wtedy nie ma mowy o demontażu. A mnie właśnie zależy na czymś takim wielokrotnego użytku.

tusia
28-05-2015, 10:28
ja mam zainstalowane moskitiery sztywne wyjmowane (siatka w ramce zakładana na okno). Firma, która oferuje żaluzje i rolety ma tez w ofercie moskitiery. Koszt jednej w wąskim oknie balkonowym, to ok 100 zł ale inwestycja się opłaca, w całym domu mam po jednej moskitierze w pomieszczeniu. Wcześniej miałam siatki z rzepami (takie jak w linku wyżej)ale wkurzało mnie, że wiecznie coś odpadało, mocniej powiało i robiły się dziury. Co roku nowy komplet, bo to rzepy sie odklejają, to siatki mają dziury.
Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

można też kupić Raid Night& Day do gniazdka taki na 10 dni tez świetnie sią sprawdza ale w sezonie troche kasy na niego wydasz Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu

Jnadal
28-05-2015, 11:09
Istnieją jakieś świece na komary itd. Nic to jednak nie daje, najlepszy sposób to moskitiera w oknie.

monkas
28-05-2015, 15:03
Tusia - sam pomysł bardzo fajny, ale problem tkwi w tym, że zbyt drogo by mnie to wyszło. Raczej jestem skłonna zainwestować w klasyczną moskitierę, ale taką z demontażem, gdzie właśnie będzie na kilka lat. Świece na komary to pic na wodę.

Miłosna
31-05-2015, 22:10
To co pokazałaś jest ok. Tzn. rzepy muszą być, wtedy masz demontaż. Kilka dyszek kosztuje porządna moskitiera. Instalacja jest prosta, a jeśli wszystko będzie należycie umieszczone, to żadne komarzysko do środka się nie dostanie - gwarantuję.

monkas
01-06-2015, 15:17
To powinno być odpowiednio jakoś zabezpieczone po demontażu, czy raczej to samo opakowaniu co przy zakupie? Kupię jedną, przetestuję i wtedy kupimy cały zestaw. Na razie robale jeszcze nie dokuczają.

Miłosna
02-06-2015, 21:51
Jakoś specjalnie? Oczywiście, że nie. Wystarczy żebyś tylko włożyła moskitierę do tego samego opakowania w którym to było nadesłane i tyle.
Ewentualnie jeśli jest brudna, to powinnaś ją odpowiednio oczyścić.

monkas
03-06-2015, 15:09
Dzięki dziewczyny. Jak tylko dostanę przesyłkę to sprawdzę to przez kilka dni i wtedy dopiero ewentualnie zamówię komplet. Na pewno pochwalę się opinią na forum.

Miłosna
08-06-2015, 21:10
Hehe.... przez cały weekend pogoda była tak ładna, że chyba nawet same muchy nie miały ochoty pokazywać się na powietrzu.
Strasznie ciepło się zrobiło ;-) Ale super - oby jak najdłużej tak było. Masz już je?

monkas
09-06-2015, 15:39
Wczoraj przyszły, dziś zamontowałam je. Większych problemów nie było, wszystko się trzyma. Tylko jakby muchy nagle zniknęły, ale tak ogólnie ;-) Zobaczymy za kilka dni, ale wydaje mi się, że będę zamawiała całościowy zestaw.

Miłosna
14-06-2015, 12:31
No raczej od jednej moskitiery to sukcesu mieć nie będziesz, chyba że nie masz większej ilości okien, które otwierasz ;-)

monkas
15-06-2015, 15:28
Wiem, śmiałam się, głównie chodziło o stabilność. Przecież widzę, że nic nie odchodzi, moskitiera się trzyma. A wiadomo, że robale akurat teraz mogły sobie wchodzić innymi oknami. Zresztą - w tym tygodniu powinno się już udać zamontować je we wszystkich oknach.

aadam.kola
18-08-2015, 08:05
My w oknach mamy moskitiery, a jak wychodzimy z dzieckiem na spacer to naklejamy taki plasterek i działa.

layslay
02-02-2016, 21:27
Są także takie lampki, świeczki przyciągające i spalające te owady.

mirekwalczyk
11-02-2016, 12:52
Wysmarować się olejkiem waniliowym. Świece zapachowe też pomagają.

venus
11-02-2016, 16:15
Pewnie sa odpowiednie srodki by wyliminowac komary.