PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka pasta do zębów?



Miłosna
20-08-2015, 17:24
Jakiej pasty do zębów używacie? Która pasta najlepiej działa na zęby?

dopasowana
09-09-2015, 09:27
Sama pasta do zębów nie ma dużego znaczenia - ważniejsza jest regularność mycia zębów i robienie to częściej niż dwa razy dziennie, najlepiej po posiłkach.
Jeżeli masz problem z dziąsłami, to polecam Elmex.

koala
09-09-2015, 21:43
ja lubię pasty z białej perły, zęby są po niej nieco bielsze i błyszczące :D ale używam jej zazwyczaj tylko rano (albo przed jakimś wyjściem) a w ciągu dnia i na wieczór jakiejś innej - zwykłej blendamed czy colgate :)

laure_andal
10-09-2015, 07:55
zdecydowanie białą perłę polecam :)

monkas
22-09-2015, 07:47
Spróbuj ajony bez fluoru. Od lat korzystam. Ubytki pojawiają się co kilka lat, a barwa jest ok, więc chyba działa...

Tuwali
10-11-2015, 18:42
Ja użuwam Białą Perłę i mogę ją z całego serca polecić ;)

aspan46
18-11-2015, 10:33
Nie przywiązuje do wyboru pasty żadnej wagi. Kupuje zawsze tą, która mi się napatoczy w sklepie.

paula.rozman
23-11-2015, 08:43
ja przez długie lata używałam pasty colgate taka niebieska konsystencja żelu z małymi kryształkami, jestem z niej bardzo zadowolona. Na długo pozostawia poczucie świeżości w ustach i zęby stały się po niej mocniejsze. Stosuje tą pastę razem z płynem do płukania ust takim białym do wybielania tez jest bardzo dobry:)Ostatnio spróbowałam również pasty blanx i jestem niesamowicie zadowolona tylko nie wiem czy można stosować ją przez cały czas dlatego póki co używam jej tylko kilka razy w tygodniu ...

licówka
24-11-2015, 14:33
Ja głównie colgate.

droszo
05-02-2016, 12:41
Tylko blend-a-med Poza tym uważam, ze pasta to nie wszystko. Ważna jest też szczoteczka do zębów. Moim zdaniem najlepsza jest oral b szczoteczka elektryczna (http://zdrowszyusmiech.pl/szczoteczka-elektryczna-oral-b-najlepsza-szczoteczka-elektryczna-dostepna-na-rynku/) świetnie usuwają osad z nawierzchni zębów.

monkas
19-05-2016, 07:45
Ajona bez fluoru - już wspominałam. Od dawna daje mi święty spokój, ale przede wszystkim te zęby mam utrzymane w bardzo dobrej kondycji. Z dnia na dzień czegoś takiego nie da się uzyskać.

Natalia158
27-05-2016, 17:34
BlanX - szybko wybiela i przede wszystkim bezpiecznie. Pasta rozpuszcza osad, nie zdziera go tak jak większość past wybielających.

monkas
10-06-2016, 07:50
A w praktyce czym ona się różni od innych past poza ładną nazwą i tym co opisałaś? Niczym? ;-)

monkas
16-06-2016, 07:35
Ajona bez fluoru - u mnie dała dużą różnicę, można powiedzieć, że nawet bardzo dużą, bo zęby zdecydowanie odmieniły swój stan i po prostu wyglądają zdrowo, ale zanim uzyskałam to, czego chciałam, też tego czasu trochę minęło.

Tosia31
01-07-2016, 18:20
Dla mnie pastą do zębów (http://www.colgate.pl/app/CP/PL/OC/Products/Toothpastes.cvsp), która spełnia moje oczekiwania jest Colgate. Czuje po niej odpowiednią świeżość w ustach i na dobrą sprawę nie trzeba mi nic lepszego:]

monkas
12-07-2016, 07:44
Używajcie systematycznie ajony, będzie ok. Pasta bez fluoru robi dużą różnicę, daje dużą zmianę i akurat u mnie udało się w taki sposób totalnie odmienić sytuację. Jak widać - można to zrobić podstawowymi metodami. Czego chcieć więcej?

rudadagusia
14-07-2016, 14:23
Przeważnie przeciwpróchnicznej od Blend&med

monkas
03-08-2016, 07:46
Szczotkujcie systematycznie ajoną. Naprawdę nie potrzebujecie cudownych produktów, tylko dobrej pielęgnacji i zwracania uwagi na kluczowe kwestie. Gwarantuję, że to pomoże.

Viveka
10-08-2016, 13:04
Na nadwrażliwość i dziąsła najlepsza jest Elmex zielona. Z wybielających polecam Orginal Mint. Świetna jest, jednakże kosztuje coś koło 4 dyszek. Jeśli chcesz coś tańszego polecam Denivit

monkas
22-08-2016, 07:41
Systematyczność, dobre podejście, ajona - to wystarczy. Wiem ile trwa dojście do odpowiedniego poziomu, u mnie to były całe tygodnie, ale w tym momencie te zęby naprawdę wyglądają normalnie. Żadnych cudów nie stosowałam, postawiłam na podstawy i tyle.

shakirka
26-08-2017, 17:45
ja robię sama - olej kokosowy soda oczyszczona i ksylitol :) wybiela, czyści, zwalcza prochnicę :) zero fluoru :)

laurra
05-09-2017, 18:39
Ja używam ziołowej.

---------- Dodano o godzinie 18:39 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 18:38 ----------

Oczywiście pastę należy zmieniać co jakiś czas.

Tkkis
10-09-2017, 17:14
Ja mam ziołową.

Ajsi
21-09-2017, 11:02
Najlepiej stosować taką, która będzie dobra dla naszych zębów, ja na przykład mam bardzo wrażliwe zęby, więc muszę czyścić jest pastą do wrażliwych dziąseł

optometrysta
21-09-2017, 12:15
Nie dajcie sobie wcisnąć, że pasta bez fluoru będzie w jakiś sposób zdrowsza. Dobra pasta zawiera fluor, który czyści zęby. Ostatnio polecana jest też pasta węglowa, zamierzam wypróbować :)

rekon69
01-10-2017, 10:05
Używam różnych past. Nawet nie pamiętam jak się nazywają. Nigdy nie zwracałem uwagi na nazwy. Jeżeli chodzi o jakość past to najlepiej zapytać dentysty. Nikt lepiej nie pomoże.

AudreyH
05-10-2017, 12:29
O ile nie mamy jakiś szczególnych problemów np. z dziąsłami, to w dużej mierze chyba kwestia "przypasowania". Miałam znajomą, która używała tylko blen-a-med, też nią kiedyś myłam, ale jakoś przestawiłam się na colgate (chyba w promocji jakiejś była...). A teraz to w dużej mierze kwestia przyzwyczajenia.

ell
14-06-2018, 09:01
Ostatanio rozmawialam z dentystką o pastach do zebów.I w zasadzie nie rożnią sie niczym tylko ceną. Skład drogiej pasty Lacalut jest praktycznie taki sam co pasty z tesco, tyle,że ta pierwsza jest o wiele bardziej rozreklamowana i ludziom wydaje się,ze jest o wiele lepsza. Chociaż tak niekoniecznie jest. Co do szczoteczki to również mam soniczną. Plus dodatkowo irygagor.Już raz miałam leczone zeby endodontycznie i więcej już nie chcę.

Biska
10-08-2018, 20:27
Jeśli zależy Wam na dokładnym oczyszczaniu zębów i tym, żeby były białe, to polecam Wam szczoteczkę https://www.shop-dent.pl/pl/p/SEYSSO-Carbon-Basic-Szczoteczka-soniczna-z-3-trybami-pracy-DYSTRYBUCJA-PL/2477 Ma tryby clean, które bardzo dokładnie oczyszczają i dzięki niemu moje zęby stały się o wiele bielsze. Inna zaleta to np. czas pracy po pełnym naładowaniu to około 6 tygodni. Znika problem z częstym ładowaniem. Wygoda w podróży i przy użytkowaniu szczoteczki przez więcej niż jedną osobę.

szponka
19-08-2018, 10:26
Szczerze? Nigdy jakos specjalnie nie przywiązuje wagi do tego jaką paste kupuję.. zwykle tą co jest na promocji :D Jedyny wyjątek był wtedy gdy mialam zapalenie dziąseł i bardzo krwawily. Kupilam wtedy specjalny żel stomatologiczny sachol o ktorym wyczytalam tutaj http://niemusicitoprzeszkadzac.pl/ oraz kupilam pastę dla wrażliwych zębów ale nie pamietam nazwy bo to dentysta polecał. Po uporaniu sie z problemem wrocilam do past z promocji :P