PDA

Zobacz pełną wersję : Szampon, ale jaki?



Pycania
12-10-2015, 01:01
Chciałabym, żeby moje włosy pięknie pachniały :D Nieraz słyszę jak koledzy mówią do swoich dziewczyn, że cudownie pachną im włosy i się w nie wtulają, a mój nigdy nic takiego nie powiedział... A może powinnam je perfumować? Jakie szampony polecacie, żeby ładny zapach się utrzymywał?

Kilibera
20-10-2015, 14:19
Perfumować włosy można na jakąś ważną randkę, a nie na co dzień, bo je zniszczy, Poszukać jakiegoś ładnie pachnącego szamponu, a nie baw się w jakieś perfumowanie.

Brauwerka
27-10-2015, 00:37
Tez się wkurzam, że mój szampon nie pachnie długo. Ale głupio mi o tym opowiadać znajomym, bo boję się, że to nie wina szamponu, tylko moich włosów.

Czampara
27-10-2015, 23:02
Szampon ma przede wszystkim myć włosy, a nie pachnieć.

Sysynda
28-10-2015, 01:09
Szampon ma przede wszystkim myć włosy, a nie pachnieć.

Ale jak myje i pachnie, to jest podwójnie super ;)

Szalyza
28-10-2015, 06:54
U mnie w kwestii pielęgnacji włosów sprawdza się tylko Garnier. Ty też sobie zajrzyj na ich stronę Szampony - pielęgnacja włosów | Garnier (http://www.garnier.pl/wlosy/piekno/typy/szampon) Ta marka nigdy mnie nie zawiodła, a włosy mam już odżywione.

KamaSztama
28-10-2015, 09:04
Ja używam Sayosa czarnego z pomarańczowym napisem, pachnie cudwnie, zwłaszcza jak lekko jeszcze wilgotne włosy zawinę w koka, a potem, po jakiś dwóch godzinach rozpuszczę. Wtedy unosi się cudny zapach. I polecam też odżywkę z Gliss Kur np. fioletową, też daje genialny zapach i długo się utrzymuje.

karola90
07-12-2015, 12:04
Ja używam szamponu Garniera albo Timotei bo tylko te radzą sobie z moimi włosami. A jeśli chcesz by ładnie pachniały to wg mnie po umyciu włosów szamponem Pantene dług utrzymuje się ładny zapach

jagnam
18-12-2015, 11:27
Dziewczyny warto jest wybrać się teraz do Biedronki. Maja tam bardzo fajną akcję, w ktorej możecie kupić sobie szampon oraz maske z serii Total Keratin Complex w bardzo dobrej cenie. Oba produkty kosztuja niecałe 12 zł a działanie mają bardzo fajne. Dobrze nawilżają włosy oraz sprawiają,ze są mocniejsze. Wcześniej już je miałam . Z tym,ze kupowałam w salonie fryzjerskim. Potem fryzjerka już nie miałą to szukałam ich w sklepach stacjonarnych oraz internetowych ale nie byłam w stanie znaleźć. Żałowałam bo działanie naprawdę fajne . Tak więc biedronka zrobiła mi bardzo dobry prezent na święta.

JadziaDax
10-03-2016, 12:59
Przecudne są szampony od Chantal. Jeszcze nie wszystkie użyłam, ale z każdym kolejnym na nowo się zachwycam. Wiele dostaniesz na HEBE.

manita
14-04-2016, 16:02
Ładnie też pachną szampony z loreal'a . Zapach długo się utrzymuję na włosach, ale jak podkreślili tu inni, szampon ma myć a nie pachnieć. ;)

Gerawy2
19-04-2016, 10:09
Ładnie też pachną szampony z loreal'a . Zapach długo się utrzymuję na włosach, ale jak podkreślili tu inni, szampon ma myć a nie pachnieć. ;)

Moja żona własnie ich używa już od dłuższego czasu i też jest zadowolona.

JadziaDax
13-05-2016, 12:35
Bardzo pięknie pachną szampony od Chantal, zwłaszcza te kokosowe.

rudadagusia
31-05-2016, 12:11
Ja polecam szampony z Ziaji - starczają na długo bo są gęste, ładnie pachną i nie są drogie :0

JadziaDax
23-08-2016, 18:05
Ja myję Sessio Chantal, testuję kolejne z serii i naprawdę trudno wybrać mi jeden konkretnie ulubiony. A cena odwrotnie proporcjonalna do doskonałej jakości.

amelia90
25-08-2016, 14:13
W sumie zależy od tego, jaki masz rodzaj włosów. Moja znajoma miała bardzo zniszczone i długo szukała fajnych produktów. Skorzystała z oferty PERFECT ME JE Malcolm, którzy mają spory wybór i kosmetyki, które dobrze nawilżają. Organizują teraz konkurs, więc jeśli chcecie wygrać coś interesującego, to zajrzyjcie tutaj: Home - Perfect.Me. (http://www.jestesdoskonala.pl/) - nagród jest cała masa, wygrać można nawet wycieczkę do Londynu :)

Kieco1
28-09-2016, 20:26
Weź szczotkę. Upewnij się, że jest czysta. Spryskaj ją np. olejkiem lawendowym lub innym ulubionym zapachem, a następnie przeczesz włosy. Zapach wniknie we włosy i utrzyma się długo. Analogicznie możesz zrobić z perfumami - spryskaj nimi szczotkę. Lepiej nie spryskiwać perfumami włosów bezpośrednio, ponieważ zawarty w nich alkohol może dodatkowo wysuszać łuski włosa.

JadziaDax
20-01-2017, 00:44
Bardzo ładnie pachną szampony Chantal.

Luizka
30-01-2017, 17:00
Moje zawsze pachną perfumami :D

koralina89
15-02-2017, 01:38
ja teraz używam biowaxu, jest mega, ale jeśli chodzi zapach to może się zdziwicie ale isana z rossmanna jest pod tym względem mistrzem świata ;)

masia
16-02-2017, 16:29
Chyba najlepiej jest korzystać z szamponów, które zostały wyprodukowane tylko i wyłącznie przy wykorzystaniu naturalnych składników.

Kitka90
25-02-2017, 16:32
ja używam h&s o zapachu jabłka i ładnie pachną ale to wiadomo po myciu a nie na dłuższą metę

---------- Dodano o godzinie 15:32 ---------- Poprzedni post był napisany o godzinie 15:31 ----------

a co do perfumowania to ja nie lubię jak na moich włosach zatrzymują się zapachy bo czuje sie nieświeżo i myślę że z perfumami byłoby podobnie

Cornelka123
16-03-2017, 14:40
Ja lubię szampony Dove albo Pantene, ostatnio odkryłam szampon z Alterry z Rossmannna, on nie zawiera żadnych silikonów i szkodliwych substancji, nie obciąża i dobrze myje włosy

Ageatha
11-04-2017, 21:51
Ja odkąd pamiętam to używam szampony Garniera i jestem z nich bardzo zadowolona!

jagmac1986
10-05-2017, 13:10
Wybierz się do sklepu fryzjerskiego, są tam świetne szampony o różnych zapachach

Maleneka
18-05-2017, 10:29
Każda osoba ma swój specyficzny zapach włosów, tym chłopakom po prostu mógł się podobać naturalny aromat pukli swoich dziewczyn z powodu fascynacji, feromonów itp. :D

Ja myję teraz włosy dziecięcym szamponem Babydream bo ma odpowiedni dla mnie skład i bardzo lubię ten zapach. Co jakiś czas w ciągu dnia mimowolnie nawinę pasmo na palce i wącham i czuję ten zapach.

katarynka19888
05-06-2017, 11:20
tylko pharmaceris h i dermena - najlepsze!!!

Weronika z Werony
06-07-2017, 16:17
Wypróbuj kilka i dowiedz się które sa najlepsze dla Twoich włosów. Ważne by były naturalne i miały krótki skład. Ja się tym kieruje, bo i tak nie znam tych wszystkich łacińskich nazw:).

VeryW
24-07-2017, 14:29
myslę że kwestia utrzymywania się zapachu to z jednej strony szampon (zależy jakie substancje są w nim) i też włosów (jak długo utrzymują zapach), zawsze można przed wyjściem stosowac jakieś lekkie odżywki w sprayu czy pachnące mgiełki do wlosów

kinimini
07-08-2017, 18:17
Moja siostra uzywa takieg fajnego szamponu z L'Oréal Professionnel | Pielęgnacja, Stylizacja, Koloryzacja Włosów i Usługi w salonach (http://www.lorealprofessionnel.pl/) - on jest do wlosow zniszczonych z takim olejkiem. Swietnie pachnie! Sama zastanawiam sie czy go nie zamowic, bo naprawde efekt super;D

Sara91
13-10-2017, 11:42
Ja bardzo lubie szampon carbo detox z bielendy na bazie aktywnego wegla, ktory oprocz pieknego zapachu tez oczyszcza zarowno wlosy jak i skore glowy, redukuje wydzielane sebum, a co za tym idzie wlosy mniej sie przetluszczaja.

ulunia
14-11-2017, 08:28
Ja całkiem niedawno odkryłam szampon który nie tylko ladnie pachnie, ale bardzo poprawia kondycję włosów. A wszystko dzięki temu artykułowi https://nianio.com.pl/recoffee-oright-czyli-kawa-dla-twoich-wlosow/
Nie spodziewałam sie że kawa ma taki wpływ na nasze włosy, raczej do tej pory był to środek który mnie rano stawiał na nogi. Faktem jest że moje włosy teraz pięknie pachną, są puszyste, lśniące i przestały wypadać.

seksownesukie151
15-11-2017, 00:15
A czy używacie odżywk tej samej marki co szampon?

modra
20-11-2017, 15:17
U mnie z tym to już w ogóle padaka, bo same włosy muszę myć trzema różnymi produktami. Na skórę głowy niestety muszę używać Head&Shoulders, bo to jedyny silny szampon, który potrafi poradzić sobie z moim łupieżem, choć wiem, że to on po części odpowiada za wypadanie moich włosów przez to, jaki jest silny. Na resztę włosów nakładam najpierw marakujowy szampon Alterrę z Rossmanna, który jest bardzo wydajny i ładnie pachnie, a moje włosy bardzo go lubią. Do tego odżywka kokosowa, bo tylko taką moje włosy akceptują (one są bardziej wybredne niż ja sama, naprawdę!).

Majeczka_88
22-12-2017, 21:25
niestety bardzo drogi ale wart swojej ceny kerastase chrobologiste- perfumowany szampon -pieknie pachnie jestem w nim zakochana

moira
06-02-2018, 15:36
Ja odkryłam szampon z pestek winogron Petal Fresh oraz z granatu i jestem nimi zachwycona! Moje włosy nigdy wcześniej nie wyglądały i nie rozczesywały się z taką łatwością jak teraz! Czasem jeszcze na skórę głowy muszę nakładać szampon przeciwłupieżowy, ale to rzadko, jak jest z jego ilością naprawdę źle - czasami jest to łupież kosmetyczny (moje włosy się ciężko spłukuje) albo z powodu nadmiernego przesuszenia skóry głowy (klima w pracy mocno grzeje). Ale staram się z nim nie przesadzać.

Awuca
15-03-2018, 10:15
Ja preferuję szampony z olejkami, np. arganowym. Inne nie dają rady nawilżyć moich włosów...

jagnam
27-08-2018, 09:19
Ja preferuję szampony z olejkami, np. arganowym. Inne nie dają rady nawilżyć moich włosów...

No własnie wszystko zalezy do włosów. Jeśli masz ciężkie oraz ładne włosy to taki olejek fakycznie będzie się dobrze sprawował. Jednak sama mam bardzo delikatne włosy, które niestety ale przez coś takiego mogłyby być znacznie obciążone....

Ze swojej strony polecam czytać skłądy szamponów.Niektore z nich mają naprawdę agresywne składniki, które mogą podrażniac skórę głowy i wysuszać włosy ( jak sls, który jest bardzo mocnym detergentem).

Szamponow poszukajcie w aptekach. Wiele z nich ma o wiele delikatniejsze składy niż to co znajdziecie w typowych sklepach z kosmetykami. Dobre ceny miewa Cefarm https://www.cefarm24.pl

Caliope
16-09-2018, 22:53
Ja w tej chwili używam szamponu biotebal, bo zaczęły mi strasznie wypadać włosy. Póki co efekt jest raczej słaby, ale może po dłuższym stosowaniu zacznie działać.

JadziaDax
24-09-2018, 23:02
Elastabion Floslek - piękne, zdrowe włosy i tak, też pięknie pachną :)

JadziaDax
22-10-2018, 23:06
U mnie doskonale sprawdził się Elastabion Floslek, serdecznie polecam.

cass
18-11-2020, 14:02
Polecam zwracać uwage na składy szamponów jakich używamy do głowy. Bo mogą byc rózne. Jeśli macie problem z suchą skórą głowy oraz z suchymi włosami, dobrze będzie zrezygnować z mocnych wysuszających szamponow z mocnymi detergentami. Bo te podrazniają skórę oraz prowadzą do osłabienia cebulek włosowych. Polecam poczytanie sobie przewodników po składach.

No i polecam zajrzeć sobie do sklepu Trena https://trena.pl/ - obecnie w sklepie w dobrej cenie możecie kupic porządne kosmetyki stosowane w salonach fryzjerskich. Jesli nie wiecie co wybrac, dobrze jest do nich zadzwonić. Na pewno powinni doradzić co wybrać.