PDA

Zobacz pełną wersję : Kosmetyki naturalne-używacie?



patrycja.wiktorek
09-12-2015, 12:41
Cześć,
Kupując kosmetyki sprawdzacie ich skład? Zawsze się dziwiłam czemu mimo używania balsamów moja skóra jest sucha. Okazało się, że używałam zbyt chemicznych preparatów do pielęgnacji. Najpierw kupowałam kosmetyki w aptece, ale ceny były dosyć wysokie. Teraz sprawdzam polskie kosmetyki ekologiczne z naturee.pl (http://www.naturee.pl/serie-kosmetyczne.html) i muszę powiedzieć, że znaczną poprawę widzę już po tygodniu używania mleczka do kąpieli z kozim mlekiem. Zamierzam kupić sobie też żel pod prysznic z kwasemhialuronowym. A wy z jakich naturalnych kosmetyków korzystacie?

MałaLee
17-12-2015, 18:56
Ja używam, powiem więcej - moja skóra się w nich zakochała. Stosuję kolagen i kremy polskiej marki Anna Pikura. To tak niezwykłe kosmetyki, że jak raz zaczniesz stosować to nie będziesz mogła przestać. Tak dokładnie było ze mną. Koleżanka pierwszy słoiczek kolagenu AP BIOAKTIV WHITE podarowała mi w prezencie. To doskonały środek napinający i odbudowujący skórę twarzy - w skrócie napręża skórę twarzy i likwiduje zmarszczki. Trzeba go wmasowywać na wilgotną skórę twarzy, bo wtedy najlepiej się wchłania. Po kolagenie zawsze nakładam krem nawilżający. Po miesiącu zauważyłam znaczną poprawę wyglądu mojej twarzy, więc postanowiłam się zapoznać bliżej z całą marką. To kosmetyki często używane przez profesjonalne salony kosmetyczne, są w 100% naturalne i hipoalergiczne. Niesamowite opinie można przeczytać na głównej stronie firmy (annapikura.com). Zaczęłam stosować całą serię (albo prawie całą w zależności czy miałam środki na zakup tych kosmetyków, jednak zawsze starałam się mieć na półce chociaż kolagen i krem) w skład której wchodzi woda z białej róży Rosarium, Kolagen (najlepszy jest AP BIAKTIV PLUS - działa najszybciej i najskuteczniej ze wszystkich), krem Douxmatique lub Sacrum oraz kolagen w kapsułkach Sensation do stosowania od środka. Taka kuracja, mimo, że sama w sobie droga, zaoszczędziła jednak mi wszelkich wizyt w salonach kosmetycznych czy klinikach urody. Nie mam w ogóle zmarszczek a skóra jest odżywiona i świeża, rzadko nakładam podkład, bo nie widzę takiej potrzeby. Kosmetyki często można kupić w promocji - warto zapisać się do newlettera, bo wtedy mamy pewność, że pierwsi dowiemy się o okazjach. Ja totalnie polecam wypróbowanie kosmetyków naturalnych. Jestem zdania, że powinniśmy myśleć o przyszłości naszej skóry, a takie specyfiki sprawią, że ta przyszłość będzie piękna i wiecznie młoda :)

monkas
14-01-2016, 14:36
Hildegard Braukmann - wiele produktów od nich mam, chyba nawet o tym pisałam. Kwestia taka czy odpowiednio podejdziecie do tego. Nie ma co ukrywać, że jedynie systematyczne stosowanie przynosi odpowiednie korzyści.

Szalyza
18-01-2016, 19:43
A ja kupuję kosmetyki z drogerii i nie mam z tym żadnego problemu. do twarzy tylko garnier Kremy BB - pielęgnacja twarzy | Garnier (http://www.garnier.pl/twarz/piekno/garnier/kremy-bb) Używam ich od lat, nie mam żadnych problemów z cerą.

gorgona
05-03-2016, 23:51
Zamawiam kosmetyki z Korei. Są świetne jakościowo jak i pod względem składu

KatarzynaW
10-10-2016, 22:25
Ja przestawiłam się na naturalne kosmetyki, ostatnio zachwycam się bardzo olejkiem Marula, jest genialny. Jest genialny, zarówno do skóry jak i włosów. Poczytajcie sobie o nim ten artykuł tutaj http://olejek-marula.pl/ .

reniusia1002
10-10-2016, 23:33
MałaLee
mogę prosić o jakiś link do strony gdzie kupujesz teb kosmetyki Anna Pikura bo chcilabym kupic i sprobowac skoro tak polecasz.dziekuje.

Karmelka
18-10-2016, 23:42
Czytam etykiety ze składem czy to w przypadku kosmetyków, czy żywności. Staram się używać kosmetyków naturalnych i mam sprawdzony sklep internetowy https://magvita.pl gdzie znajdziesz najlepsze kosmetyki z naturalnych składników z całego świata. Kosmetyki z oleju kokosowego z Fidżi, magnesowe kosmetyki Zechsal, czy produkty na bazie marokańskich olejów: arganowego, różanego, z opuncji figowej, z czarnuszki.

reniusia1002
19-10-2016, 00:27
Karmelka
dzięki za wstawienie tego linka wlasnie wybrałam dwie rzeczy.szkoda ze nie wysylaja za granice bo przysłali by mi od razu do domu ale zamowie do PL i bratowa przesle mi do mnie .uwielbiam takie naturalne kosmetyki dlatego wybrałam na razie na probe dwie rzeczy jak sprawdze jakość mysle ze będzie swietna to od razu wstawie opinie
na zdjatku pokazuje rzeczy które zamawiam.dlatego bardzo dziekuje linka dzięki takim wstawkom możemy przynajmniej skozystac ze sklepow o których jeszcze nie wiemy.wiec bardzo przydatny link.

Sysynda
19-10-2016, 10:53
Od jakiegoś czasu jestem wierną fanką kosmetyków vichy. Piszecie tu o redukowaniu zmarszczek - też to przechodziłam i najlepiej poradził sobie ten krem Liftactiv Supreme Vichy ? krem, który odmłodzi Twoją skórę. Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet! (http://urodaizdrowie.pl/liftactiv-supreme-vichy-krem-ktory-odmlodzi-twoja-skore) Ja nie wiem, co bym bez niego zrobiła.

alexiska
25-10-2016, 10:15
nie wiem czy znacie naturalne kosmetyki z algami morskimi z Alg Borje? Algi morskie - sklep Alg Borje (http://sklep.alg-borje.pl/)
Szczególnie polecam krem na dzień i na noc oraz szampon. Na razie oprócz suplementów od nich tyle wypróbowałam i jestem pod wrażeniem

karolinuska
27-10-2016, 15:14
Ja staram się używać tylko i wyłącznie naturalnych kosmetyków. Widzę po nich super efekty, skóra jest taka ukojona. Po drogeryjnych kosmetykach często łapałam jakieś uczulenie :p

linka78
09-11-2016, 21:10
Ja staram się kosmetyków używać jak najmniej no ale jeżeli już muszę i nachodzi potrzeba to staram się wybierać właśnie te naturalne. Od jakiegoś czasu zaraziłam się do tej całej chemii bo wyszło na to, że te wszystkie kosmetyki wcale nie pomagają wręcz szkodzą w pielęgnacji. Staram się leczyć z tych kosmetyków.

ukaska3
14-11-2016, 13:56
Zgadzam się z linką co do kosmetyków nafaszerowanych chemią. Mam koleżanke w wieku 30 lat. Zawsze miała jakieś kompleksy z powodu swojej cery itp. Jak się domyślacie używała masy kosmetyków. Nie było dnia żeby nie wyszła nieumalowana. Teraz po ponad 10 latach stosowania takich kosmetyków ma niesamowicie zniszczoną cerę. Po prostu masakra...

monkas
21-11-2016, 18:00
Jeszcze ewentualnie takie - Bleuet - Hypoalergiczne kosmetyki naturalne (http://bleuet.pl)
Wysokiej jakości kosmetyki wcale nie muszą być bardzo drogie, ale na pewno nie mogą być tanie. Bo jak tanio stworzyć wysokiej jakości produkt?

banka mydlana
08-12-2016, 13:05
Staram się kupować kosmetyki z naturalnymi składami w rozsądnej cenie. O ile za krem do twarzy jestem w stanie dać sporo, o tyle nie wydam np. na balsam do ciała 200zł, bo wiem, że pieniądze nie lecą z drzewa. Z naturalnych kosmetyków polecam serię z olejem z wiesiołka polskiej firmy Gal - tanie i naprawdę godne polecenia.

solarskaa
11-12-2016, 01:14
Ja bardzo dokładnie sprawdzam składy kosmetyków i staram się używać jak najbardziej naturalnych :)

Daria33
28-01-2017, 12:48
Ja zawsze sprawdzam skład kosmetyków, bo wybieram tylko takie z naturalnymi składnikami. Ostatnio odkryłam świetny sklep internetowy https://gramnatury.pl Mnóstwo fajnych kosmetyków w dobrych cenach.

Kinga92
13-02-2017, 20:53
ja używam naturalnych olejów. Olej kokosowy stosuję na końcówki włosów i na dłonie w zimie. Bardzo natłuszcza skórę dlatego jest idealny na mrozy ale na całą długość włosów może być za cięzki. Do twarzy i ciała jak balsam stosuję olejek arganowy. Sprawdza się idealnie i jest też składnikiem wielu naturalnych kosmetyków. Oczywiście warto czytać etykiety bo każdy olej jest inny i co innego ma w składzie dlatego najlepsze są te w 100% naturalne oleje, tłoczone na zimno. Swój olej kokosowy kupuję w sklepie olejarnia-gaja.pl, olej arganowy wciąż kupuję inny i dalej testuję

invisible20
07-03-2017, 20:12
Z kosmetyków o naturalnym składzie używam żele pod prysznic (w postaci olejku witaminowego) oraz peelingi od Bielendy z serii Twoja pielęgnacja, bo mają proste, naturalne składy i regenerują oraz nawilżają skórę już podczas mycia. Po prysznicu z olejkiem właściwie nie ma już potrzeby smarowania się balsamem czy masłem do ciała.

mala55
15-03-2017, 11:00
ja w ogóle już prawie nie używam balsamów do ciała ;o
tylko olej kokosowy

Daria77
27-06-2017, 22:25
A ja zamawiam kosmetyki w slepie naturaleza. pl i nie mam z tym żadnego problemu. do twarzy urzywam kremów marki bababria do włosów zas polecam wam szampon cebulowy babaria.

magdazajac
25-07-2017, 11:35
Ja zawsze sprawdzam skład balsamów, dzięki temu o wiele częściej zdarza mi się produkt, który mi służy niż miało to miejsce wcześniej. Zauważyłam, że moja skóra niezbyt dobrze reaguje na silikony i parafinę, za to naturalne olejki i masło shea w składzie są jak najbardziej pożądane :)

Sabina398
27-07-2017, 20:55
Używam takich kosmetyków, jednak z mojego doświadczenia wiem, że tak samo, jak w przypadku tych tradycyjnych, cena jest wyznacznikiem jakości.

ell
09-08-2017, 13:38
Lubie i używam. Chociaż polecam nie ufać tak koniecznie zapewnieniom producentów, że jest to kosmetyk naturalny. Mogą sobie pisać,ze jest to kosmetyk naturalny ale tak naprawdę wcale tak naturalny może nie byc oraz w składize może byc wiele substancji, które w naturalnych kosmetykach nie powinny się znaleźć.. Jak:
parabeny
slsy
edta

Poza tym warto jest unikać kosmetyków z parafiną oraz olejami mineralnymi ponieważ mogą zapychać. No i dostosować sobie pielęgnację w porze roku. Inne kosmetyki warto jest stosować latem, inne zimą.
https://rodzinazdrowia.pl/kosmetyki-hipoalergiczne-czym-roznia-sie-od-zwyklych

olkaFA
18-08-2017, 21:54
ja staram się używac naturalnych kosmetyków, ale gdy czytam składy to czasami sama zastanawiam się czy to ja wariuję czy co się dzieje... po prostu mam wrażenie że aktualnie konsument traktowany jest jak zwierzę. Na szczęście nasza świadomość jest większa i coraz więcej osób czyta etykiety. Podrzucam myślę że ciekawy tekst - zobaczcie na co zwracać uwagę własnie przy wyborze "naturalnych" kosmetyków Naturalne Kosmetyki ? Poznaj Alternatywne Metody Pielęgnacji Ciała | Odchudzanie Bez Kitów (http://obk.pl/naturalne-kosmetyki-poznaj-alternatywne-metody-pielegnacji-ciala/)

Glue
25-08-2017, 12:46
też zupełnie się przestawiłam na te kosmetyki naturalne Produkty - Fresh&Natural (http://freshandnatural.pl/pl/produkty/) duży plus to duża ilość substancji czynnych w składzie i zero chemii która zwykle mnie albo uczulała albo podrażniała skórę.

werszon
27-08-2017, 11:15
Ja w pierwszej kolejności sprawdzam, czy produkt nie był testowany na zwierzętach. Jeśli do tego jeszcze jest naturalny to wypada w moich oczach idealnie :D W ostatnich czasach zebrała się ogromna rzesza fanów kosmetyków naturalnych - może dzięki większemu popytowi staną się łatwiej i szerzej dostępne?

Ajsi
30-08-2017, 13:51
Staram się, ale niestety ceny takich kosmetyków zazwyczaj są dosyć zabójcze.

wisia
02-10-2017, 16:25
Nie stać mnie na to by używać wyłącznie kosmetyków naturalnych, nie mniej jednak bardzo skrupulatnie czytam skład każdego nowego produktu jaki trafia w moje ręce. Szerokim łukiem omijam kosmetyki z parabenami i zwracam uwagi na szkodliwe konserwanty wymieniane tutaj http://magdalenajaglarz.pl/blog/analiza-kosmetykow/parabeny/. Warto wiedzieć, że ekologicznych kosmetykach też są zawarte substancje konserwujące, bo ja na przykład myślałam, że są całkowicie naturalne bez żadnej chemii a jednak jest grupa konserwantów dopuszczona do stosowania w takich kosmetykach.

AnnaMarie711
10-10-2017, 11:36
Ja od jakiegoś czasu tylko takich. Doradził mi to dermatolog skoczów (http://www.skinline.com.pl/depilacja-laserowa) u którego również robiłam depilacje laserową. Trzeba dbać o swoją cerę a inne kosmetyki mogą to robić, ale tylko krótkotrwale. W pózniejszych efektach mogą zrobić nam dużo szkody

CocoH
12-10-2017, 16:33
ja dopiero zaczynam przygodę z kosmetykami anturalnymi ale jestem z nich zadowlona, na pewno żaden żel dorgeryjny nie był tak dobry jak naturalne sylveco

Ozdobna
23-10-2017, 11:02
Ja nie jestem całkowicie za naturą, niemniej jednak tez sprawdzam składy, unikam parabenów.

Zosia Samosia
01-11-2017, 02:13
staram się uzywać jak najwięcej naturalnych kosmetyków. Na przyklad nie uzywam już kremu do twarzy na noc tylko olejki naturalne, np z awokado albo z konopii. Sa lekkie, dobrze się wchłaniają i odzywiają skórę nawet chyba lepiej niz kremu z drogerii. Do mycia głowy używam indyjskiego mydla, twarz myje tylko naturalnym mydełkiem, włosy farbuje henną w proszku itp. gdzie się da staram sie korzystać z naturalnych kosmetykow. Nie dość że są tańsze to nie zawieraja calej tablicy Mendelejewa jak niektóre kosmetyki za duże pieniądze.

modra
07-11-2017, 16:07
Ze względu na wrażliwą i przesuszającą się skórę, odpadają u mnie wszystkie produkty najbardziej znanych marek, które są nafaszerowane parabenami, konserwantami i innymi świństwami. Choć na początku drogi z pielęgnacją skóry używałam niektórych, póki podrażnienia nie wyszły na jaw jedne na drugich. Obecnie od kilku lat ufam kosmetykom Sylveco, nakładam też od czasu do czasu maseczki, teraz przekonuję się do Mixy i kwasów... Dlatego rozwój rynku kosmetyków naturalnych jest dla mnie wręcz zbawieniem.

kinimini
19-12-2017, 09:58
Oczywiście że tak. To najlepsze kosmetyki :) zawsze zwracam uwagę na skład, żeby był jak najbardziej naturalny, bez parabenów przede wszystkim, ale szerokim łukiem omijam też konserwanty czy silikony. powoli wymieniam wszystkie kosmetyki do makijażu, fajne cienie do powiek już znalazłam, od marki Alilla - http://alilla.com/sklep/ Superowe jest to że jak się zużywają to potem tylko do pudełka się dokupuje wkłady :ok:

cocolina
19-12-2017, 15:39
ja zawsze muszę sprawdzić skład kosmetyku bo mam dość problemayczną skórę -lubię łapać wysypkę lub po prostu buzia mnie piecze, dlatego od jakiegoś czasu stosuję kosmetyki naturalne, sporo się teraz o nich mówi i najłatwiej je dostać w internecie np na skin79

XXXYYY
21-12-2017, 22:55
Używam marki Whamisa i na chwilę obecną nie zamieniłabym ich na żadne inne. Szczególnie balsam do ciała z nutą pomarańczy przepięknie pachnie

michu898
22-01-2018, 17:08
Od 2 lat używam tylko i wyłącznie naturalnych kosmetyków sprawdzonych producentów.

andzia_90
23-01-2018, 14:29
Ja nie używam kosmetyków gotowych, które się nazywają naturalne, tylko po prostu naturalne produkty, typu olej kokosowy i ich używam jako kosmetyki ;)

moira
02-02-2018, 16:36
Jasne :) Sylveco, Planeta Organica, Natura Syberica, Vianek to są marki, po które zazwyczaj sięgam. Dobrze, że tyle ich się pojawiło na rynku, bo pamiętam jeszcze czasy, gdy znalezienie takich kosmetyków graniczyło z cudem, i dlatego moja skóra kiedyś wyglądała wiecznie jak poparzona :( Niestety, jak się ma wrażliwą skórę, nie można brać pierwszego lepszego kremu do twarzy z półki w drogerii czy gdzie indziej. Zawsze trzeba uważać na skład. Na szczęście przy tych firmach nie muszę tego robić, bo mnie jeszcze żadna nie podrażniła, co najwyżej widziałam słabsze działanie.

Ozdobna
22-02-2018, 10:27
Teraz jest na to moda, ale to dobrze - im mniej chemii w kosmetykach tym lepiej.

XXXYYY
02-03-2018, 12:19
Na ichemia.pl masz naturalne kosmetyki olejki, maski do twarzy. Sama Zamawiam bardzo często glinkę egipską w formie maseczki kosztuje grosze, a skóra po niej jest idealnie gładka. bardzo fajne też są maseczki z drożdży na włosy.

PRINCESS
12-03-2018, 16:56
Staram się używać głównie naturalnych :)
eco lab to moja ostatnia miłość :) Trzeba tylko uważać bo na początku potrafi nieźle wypryszczyć :(

dusia13
14-05-2018, 11:12
Ja kosmetyków naturalnych używam od kilku dobrych miesięcy i wiem jedno - przez swój unikalny i naturalny skład są dużo bardziej skuteczne od tych produktów drogeryjnych :) Jeśli chodzi o miejsce, gdzie można je kupić to ja lubię zaglądać do hurtowni Mimari. Maja bardzo rozbudowną ofertę, dobre ceny i szybko realizują zamówienia :)

monkas
11-06-2018, 14:10
Hildegard Braukmann ma kilka produktów godnych uwagi.
Chociaż to wszystko zależy od potrzeb.
Na pewno mają super mydło 7 ziół. Mega fajnie sprawdza się ich dezodorant i szampon.
Kwestia testów ;-)

XXXYYY
04-07-2018, 00:15
Oczywiście że tak ja teraz zamiast kremów zdecydowanie wolę olejki naturalne ze sklepu ichemia.pl. Szczególnie do gustu przypadł mi olejek argonowy który idealnie sprawdza się jako naturalny krem nawilżający.

Samantia
31-08-2018, 13:37
Sama bardzo często zamawiam kosmetyki i są to właśnie w głównej mierze kosmetyki naturalne. Powodem tego jest przede wszystkim fakt, że kosmetyki tego typu są dla mnie w pełni bezpieczne, więc nie mam obaw przed ich stosowaniem. Ostatnio zamawiałam akurat kosmetyki ajuwerdyjskie ze strony https://www.orientana.pl/kosmetyki-ajurwedyjskie/ i po raz kolejny się nie zawiodłam :)

monkas
12-09-2018, 14:16
Słuchajcie... przetestujcie kosmetyki Hildegard Braukmann, wszystko powinno być OK. Wiadomo - najważniejsza jest jakość tych produktów, dopasowanie pod cerę i odpowiednie używanie. Znajdźcie drugi taki przypadek, gdzie cena będzie tak atrakcyjna. No właśnie - nie ma opcji, trochę już siedzę w tym temacie.

lilu28
11-10-2018, 12:16
Znacie markę https://esitokosmetyki.pl/ , których kosmetyki zawierają co najmniej 95% składników pochodzenia naturalnego? Bardzo lubię ich produkty, a w składzie same dobroci typu zielona herbata Matcha, early boost, wyciągi z ekstraktów roślinnych np. krwawnika, nagietka, kasztanowca, dziurawca, malwy, mięty etc. Warto inwestować w takiej dobrej jakości produkty. Ja jestem miłośniczką naturalnych kosmetyków!

JadziaDax
14-11-2018, 01:33
L'Biotica - genialna sprawa kosmetyczna dla trudniejszej skóry. Czysta natura!