PDA

Zobacz pełną wersję : tatuaż z henny



czarus
01-06-2009, 12:25
Powiedzcie mi dziewczyny jaką henne polecacie do tatuażu. Bo taki tatuaż z henny trzymie się do około 3 tygodnia a taki wydziergany to na stałe zawsze można zrobić henną i sprawdzić czy sie to podoba.

annie82
01-06-2009, 12:47
Powiedzcie mi dziewczyny jaką henne polecacie do tatuażu. Bo taki tatuaż z henny trzymie się do około 3 tygodnia a taki wydziergany to na stałe zawsze można zrobić henną i sprawdzić czy sie to podoba.

Powiem Ci ze zawsze kupuję u tego samego gościa na allegro i jestem zadowolona. Na stronach internetowych też można znaleźć ale jakoś nie mam zaufania...
oto link do allegro
PROFESJONALNY APLIKATOR DO TATUAŻY z HENNA JAGUA (640975872) - Aukcje internetowe Allegro (http://www.allegro.pl/item640975872_profesjonalny_aplikator_do_tatuazy_z _henna_jagua.html)

Daria
14-09-2009, 18:59
tak jak w temacie... Czy któraś z was robiła może taki? Powiem szczerze że bardzo mi się podobają tatuaże ale nie odważyłabym sobie zrobić takiego prawdziwego wiec chce spróbować henna....
już nawet sobie ją kupiłam :)
Robiła któraś z was takie eksperymenty?

dorotkaa2007
14-09-2009, 19:32
Niestety nie mogę się wypowiedzieć na ten temat ale chętnie sama bym się coś dowiedziałam o tym bo tez kiedyś myślałam o tatuażu,podobnie jak Ty Daria mam cykora aby zrobić takiego na stałe:D:D

Agusia_pa2
14-09-2009, 19:37
Ja sobie zrobiłam nad morzem taki z henny i też myślałam żeby je robić, juz coś niecoś o tym poczytałam ale w sumie oprócz allegro to nie wiem gdzie to mozna kupić, kupilam taka henne do rzęs ale czy to tak samo zadziała?? hmm Potrzebna tylko kalka, ołówek, sztyft nivea do nawilżenia (podobno najlepszy), wzory, pojemnik z dziubkiem i działać ;) Straaaasznie mi się to podoba, słabo mi się trzymał bo tydzień, miałam na kostce ;)

mariet86
14-09-2009, 19:56
ja robiłam mojemu chlopakowi i trzymał sie z miesiac, co do henny takazwykla jestkijowa ja mialam kupowana w fiolce do tego woda utleniona ale nie dużo i szablon odbic wykałaczka i do dzieła

Gakka
14-09-2009, 20:28
robiłam se tatuaż z henny własnoręcznie parędziesiąt razy. I nie tylko sobie.
Raz robiłam se 6 godzin na ramieniu 1 tatuaż . ;)
Henna do rzęs.. Aff. Użyłam raz henny do brwi. żałowałam. Straszna.
Na allegro można kupić, a jak używać?- zawsze jest instrukcja i nie podawajcie że to i to bo są różne różniste i w jednym zrobi sie tak a w innym tak.
Oczywiście wesoła zabawa - polecam.

A to ile sie trzyma zależy od tego jak sie myjemy...

asia
15-09-2009, 00:01
taki tatuaż trzeba powtarzać co 2-3 tygodnie gdzieś. jaka kupiłaś henne? ta w żelu? ja się od dłuższego czasu mierzę na to :)
Henna Art Tatoo (http://www.jgora.dialog.net.pl/henna/)

gakka masz fotki?:)

netus0406
15-09-2009, 13:18
też robiłam takie tatuaże z henny ,malowałam cienkim pędzelkiem i kupywałam specjalną hennę do tatuaży ,można ją kupić w sklepach kosmetycznych.

asia
15-09-2009, 13:27
można też na allegro. dziewczyny pokazujcie zdjęcia bo mnie coraz bardziej kusi:)

ilonia123
16-09-2009, 13:38
Zapraszam do przeczytania tego artykułu...

4-latek do końca życia będzie miał bliznę po hennie- Onet.pl - Wiadomości -16.09.2009 (http://wiadomosci.onet.pl/2042976,69,4-latek_do_konca_zycia_bedzie_mial_blizne_po_hennie, item.html)

unita
16-09-2009, 15:27
kiedys kupowalam henne do tatuazy w sklepie z indyjskimi ciuchami, w Poznaniu

asia
16-09-2009, 20:45
Zapraszam do przeczytania tego artykułu...

4-latek do końca życia będzie miał bliznę po hennie- Onet.pl - Wiadomości -16.09.2009 (http://wiadomosci.onet.pl/2042976,69,4-latek_do_konca_zycia_bedzie_mial_blizne_po_hennie, item.html)


o tym jest tteż na tej stronce, którą wrzuciłam kilka postów wcześniej

Gakka
16-09-2009, 20:51
Bo miał nieodpowiedzialnych rodziców i tyle. Przed nałożeniem se czegokolwiek na skóre trzeba wpierw zrobić teścik czy jesteśmy na to uczuleni. Mozna to wykonać własnorecznie.

Zdjęć niestety juz nie mam. Do nakładania henny używałam wykałaczki .
Ale lepsze wydaje mi sie maly woreczek ściśnięty z jednej strony w którym jest henna i jeden róg obcięty by można bylo ładnie nałożyć.

Zaraz poszukam w telefonie czy mam chinski znak bo niedawno se robiłam to może mam zdjecie ;p

nnataliaa@op.pl
09-03-2010, 11:04
Witam, 3 lata wykonywalam tatuaze z henny nad morzem, przed nałożeniem "henny" bo to wcale nie jest henna, robi sie 24 godzinny test na lokciu i kazda odpowiedzialna osoba wykonujaca te tatuaze powinna powiadomoc klineta o ryzyku alergi i o wykonaniu testu...w zaleznosci od tego czy henna jest swieza czy juz troche starsza trzymaja sie one do 2 tyg. Henne mozna kupic na allegro im świeższa tym jej kolor jest jasniejszy. Następnie henne łączy się z wodą utlenioną w takich proporcjach aby miała ona konsystencje jogrutu. Woda jest nosnikiem naszego barwnika w głab naskórka więc konsystencja henny nie może być za gęsta. Henne najlepiej rozprowadza się na skórze zrobionym do tego aplikatorem. Można je zakupić na allegro baz wykonać samemu w tym elu potrzebne będzie pudełeczko po kroplach do oczu i igła 7mm. Pozdrawiam

Olciiia
15-03-2010, 09:35
z tymi tatuażami z henny to całkiem fajny pomysl bo można pozwolić sobie na coś nowego nie przejmując się faktem że pozostanie to na ciele do konca zycia

kilka razy bedąc n a wakacjach skusilam sie na taki tatuaz i bardzo mi sie to podobało :P ;)

NiCoLa
15-03-2010, 09:38
ja też jak byłam na wakacjach nad morzem to zrobiłam sobie taki tatuaż i byłam nawet zdziwiona że tak długo trzyma :) myślę że to fajny pomysł

kobietazpazurem
15-03-2010, 18:51
Pare przykładów takich tatuaży :)




http://zosia1.samosia.pl/sam44/13e4fb870022d22f49df1072/DSCF0118.JPGhttp://chce.to/content/vulpi/big.100445.8470F940-8ACC-4F64-A853-F19446056A94.jpg
Do zrobienia tatuażu z henny potrzebujecie tak naprawdę niewiele rzeczy. Po pierwsze pastę z henny, po drugie przyrząd do nakładania pasty, nanoszenia wzorów na skórę i po trzecie wyobraźnię :))) Do nanoszenia wzorów na skórę potrzebujecie aplikator, którym będziemy rysować wzory. Taki aplikator można wykonać samemu na wiele sposobów. Możecie użyć kawałka plastikowej foli, którą zwińcie w stożkowaty rulon i sklejcie taśmą klejącą, żeby Wam się nie rozwijał podczas pracy. Możecie również zaadaptować pustą buteleczkę po wodzie utlenionej lub czymś podobnym, na końcu umieścić końcówkę od długopisu lub ołówka mechanicznego. I gotowe. Kiedy aplikator macie już gotowy wypełnijcie go wcześniej przygotowaną pastą z henny i możecie przystąpić do rysowania różnych wzorów. Pamiętajcie, że intensywność koloru zależy m.in. od grubości nałożonej pasty. Starajcie się zachować jednolitą grubość nałożonej pasty na całym tatuażu. Malujcie rysując linie a nie stawiając kropki. Po wykonaniu i wyschnięciu górnej warstwy tatuażu możecie tatuaż zawinąć np. w ręcznik papierowy i w takiej formie przechować go do rana (ewentualnie 6 godzin). Taki "opatrunek" możecie owinąć dookoła np. folią spożywczą lub okleić plastrami. Zdejmując "opatrunek", Waszym oczom ukaże się pasta, którą należy ZETRZEĆ (a nie zmywać, gdyż przy skórze będzie ona jeszcze wilgotna), sam tatuaż proponujemy przemyć najszybciej 1-2 godz. po zdjęciu pasty.
Nie załamujcie się jeśli po starciu pasty Waszym oczom ukaże się pomarańczowo – rudy rysunek. To naturalne dla naturalnej henny. Za dwa dni wszystko powinno sie unormować, czyli Wasz rysunek powinien przybrać brązową barwę. W zależności od tego jak długo pasta pozostawała na ciele i od części ciała, na którą nałożyliście pastę, tatuaż będzie miał różną barwę. Tatuaż na stopach i dłoniach będzie miał zabarwienie czekoladowobrązowe lub ciemne czerwonomahoniowe. Intensywność barwy zależy m.in. od koloru malowanej skóry. Barwnik łączy się trwale z keratyną, więc w miejscach, gdzie jest jej więcej kolor będzie ciemniejszy (dłonie, stopy). Na innych częściach ciała otrzymacie tatuaż w odcieniu herbaty. Zauważcie, że naturalna henna utrzymuje się dłużej na skórze niż toksyczna henna z PPD.


Zdjęcia Paznokci, Wzorki, Video tutoriale widoczne tuż po zarejestrowaniu


Źródło: hennaindygo.helfy.pl

agnieszka-nails
04-05-2013, 13:27
dziewczynki robicie takie tatuaże u siebie w salonach?

asia
05-05-2013, 18:50
wiesz co to jest tak, ze nie ma czegos takiego jak henna czarna naturalna. zeby henna byla czarna czarna dodawana jest do niej chemia i niektorzy są na to uczuleni (po tatuazu zostaje slad jak po skaryfikacji na przyklad, a jesli nie az taki hard to np krostki). wiec trzeba z tym uwazac.

natomiast brazową robi się glownie mehendi

a na jedno i drugie nie ma ostatnio zapotrzebowania ;)

Mad
10-05-2013, 11:11
Pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie, najwyżej dostane od zwolenniczek po głowie ;)

Kilka lat temu miałam "tatuaż" z henny na przedramieniu.
Trzymał się 2 tygodnie ładnie, po czym zbladł by w koncu po 4 tygodniach stać się brudną plamą nie do zmycia( super to pasowało do mojej sukienki na weselu) , masakra :/: powiedziałam ze nigdy więcej ... pewnie z takich właśnie powodów ludzie nie chcą powtarzać tego typu malunków na skórze a kto nie wie ten sie decyduje ... jednotonowe ciemnobrązowe zawijasy rodem z bolywood wyglądające jak naklejki z tesco od czipsów do tego paskudnie schodzą :/: fuuj

Po tym nieudanym eksperymencie "tatuażem" zdecydowałam się na tatuaż , prawdziwą dziarę :D
Pół roku szukania po necie wzoru w/g mojego widzimisie i w ogóle , zastanawiania się nad wszelkimi za i przeciw , wyborem artysty ect. jedyne czego byłam pewna to motywu głównego i miejsca na ciele
Efekt końcowy = mam moją róże rok , jest idealna tak jak wtedy chciałam , zero komplikacji przy gojeniu do sukienek wieczorowych tez pasuje a teraz dumam nad powiększeniem jej
...a uprzedzali mnie ze wróce do nich po jeszcze :D
I wróce za 2 tygodnie :skacze:

kiwaczek2
10-05-2013, 14:10
mi tatuaż z henny trzymal sie 3 dni ;) zależy od skory

agnieszka-nails
10-05-2013, 20:19
moj sie trzymal 2 tygpozniej bladl naturalnie po czym go poprawialam dopuki mi sie nie znudzil. Zniknal bardzo ladnie bez pozostawiania jakichs brudnych śladow. obecnie mam od 2 lat na stale i nie zaluje :)

Martusia098
27-08-2013, 11:42
Zrobiłam sobie w te wakacje na ręce.Ślicznie to wygląda ale zaraz na drugi dzien strasznie mnie to swedziało i wysypki dostałam. Uczulenie.

agnieszka-nails
27-08-2013, 11:56
Dletego zawsze warto zrobic probe uczuleniowa

GrotaBryza
25-09-2013, 12:39
Mój na ramieniu wytrzymał dokładnie tydzień czasu i potem zaczął się stopniowo rozmazywać czy tez odklejać. Fajna zabawa,ale raczej na krótką metę:)

alineczkoffa
28-01-2015, 08:53
Ja kiedyś zrobiłem i dostałam uczulenia po czym miałam blizne ksztaucie tatuażu przez 3 miesiące

violiza
06-02-2015, 11:16
Mój na ramieniu wytrzymał dokładnie tydzień czasu i potem zaczął się stopniowo rozmazywać czy tez odklejać. Fajna zabawa,ale raczej na krótką metę:)

Myślałam, że takie tatuaże wytrzymują co najmniej dwa tygodnie - a może to zależy od henny?

jolkusia
11-09-2016, 22:41
Nie wiem czy henna (http://www.zawszepiekna.pl/pielegnacja-brwi-i-rzes-c-15.html) nadaje się do tatuaży, ale zawsze można można spróbować, skoro jak piszecie można.

paragwajka
21-10-2016, 19:58
bardzo fajny pomysł z tym, żeby "przetestować" czy chcesz mieć tatuaż na stałe czy nie :skacze: